2020-10-31   16:31:59
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ManseCup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 1, 50m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere +0.69 25.29
Entry time: 25.17 (+0.12)
2 Niilo Kilpeläinen 2004 TaTu Tampere +0.66 25.67 +0.38
Entry time: 25.58 (+0.09)
3 Konsta Kallio 2004 TaTu Tampere +0.64 26.11 +0.82
Entry time: 26.16 (-0.05)
4 Atte Nieminen 2004 TaTu Tampere +0.74 26.34 +1.05
Entry time: 28.27 (-1.93)
5 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere +0.66 26.82 +1.53
Entry time: 26.35 (+0.47)
6 Lassi Walden 2004 Uinti Tampere 26.97 +1.68
Entry time: 26.15 (+0.82)
7 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere +0.55 27.49 +2.20
Entry time: 28.48 (-0.99)
8 Matias Leiwo 2006 Uinti Tampere 27.74 +2.45
Entry time: 28.82 (-1.08)
9 Sami Schrader 2006 Uinti Tampere 27.76 +2.47
Entry time: 27.30 (+0.46)
10 Aarne Eskelinen 2004 Uinti Tampere 27.77 +2.48
Entry time: 28.22 (-0.45)
11 Kalle Heinonen 2006 TaTu Tampere 30.46 +5.17
Entry time: 31.26 (-0.80)
12 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere +0.71 30.49 +5.20
Entry time: 30.09 (+0.40)
13 Julius Järveläinen 2006 Uinti Tampere +0.57 30.76 +5.47
Entry time: 29.98 (+0.78)
14 Veeti Puustinen 2007 Uinti Tampere 31.91 +6.62
Entry time: 33.43 (-1.52)
15 Severi Roihankorpi 2006 Uinti Tampere +0.88 33.27 +7.98
Entry time: 37.17 (-3.90)
16 Aapo Harjula 2007 Uinti Tampere 35.43 +10.14
Entry time: 37.41 (-1.98)
17 Rafael Mouna 2006 Uinti Tampere 35.90 +10.61
Entry time: 36.61 (-0.71)
18 Luka Alfthan 2007 Uinti Tampere +0.67 37.59 +12.30
Entry time: 37.01 (+0.58)
Event official at: 5.9.2020 17.36.56
Event 1, 50m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Miro Vasko 1993 TaTu Tampere 24.02
Entry time: 23.13 (+0.89)
2 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere +0.72 24.37 +0.35
Entry time: 24.47 (-0.10)
3 Reko Patinen 1998 TaTu Tampere +0.52 24.61 +0.59
Entry time: 23.94 (+0.67)
4 Wäinö Koskinen 2002 Uinti Tampere 25.05 +1.03
Entry time: 25.56 (-0.51)
5 Jere Broman 2002 Uinti Tampere +0.71 25.37 +1.35
Entry time: 25.22 (+0.15)
6 Eemeli  Leinonen 2002 Uinti Tampere +0.79 27.59 +3.57
Entry time: 25.79 (+1.80)
7 Antti Toivonen 2003 Uinti Tampere +0.94 33.88 +9.86
Entry time: 34.61 (-0.73)
Event official at: 5.9.2020 17.36.56
2020-09-05 17.37.04 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 2, 50m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere +0.57 27.70
Entry time: 27.81 (-0.11)
2 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere 28.09 +0.39
Entry time: 28.41 (-0.32)
3 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere 28.13 +0.43
Entry time: 28.06 (+0.07)
4 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere 29.06 +1.36
Entry time: 29.19 (-0.13)
5 Emmi Lapikisto 2005 Uinti Tampere +0.67 29.93 +2.23
Entry time: 29.98 (-0.05)
6 piia lahtinen 2006 Uinti Tampere 30.61 +2.91
Entry time: 30.54 (+0.07)
7 Henni Halme 2005 Uinti Tampere +0.75 31.05 +3.35
Entry time: 30.79 (+0.26)
8 Enni Halttunen 2005 Uinti Tampere 31.57 +3.87
Entry time: 30.85 (+0.72)
9 Anna Hynönen 2006 Uinti Tampere +0.76 31.92 +4.22
Entry time: 32.24 (-0.32)
10 Emmiina Eho 2007 Uinti Tampere 33.81 +6.11
Entry time: 32.24 (+1.57)
11 Nelli Lehtonen 2006 Uinti Tampere +0.63 33.92 +6.22
Entry time: 34.02 (-0.10)
12 Viivi Kiiveri 2006 Uinti Tampere +0.69 33.96 +6.26
Entry time: 34.01 (-0.05)
13 Aino Jääskeläinen 2006 Uinti Tampere +0.63 34.66 +6.96
Entry time: 34.61 (+0.05)
14 Soila Nevalainen 2005 Uinti Tampere 34.99 +7.29
15 maisa savisto 2006 Uinti Tampere +0.79 35.76 +8.06
Entry time: 35.73 (+0.03)
16 Linda Möttönen 2006 Uinti Tampere +0.62 36.94 +9.24
Entry time: 36.51 (+0.43)
17 Emmi Lindholm 2007 Uinti Tampere 37.04 +9.34
Entry time: 36.89 (+0.15)
18 Jenna Myllyntausta 2006 Uinti Tampere +0.81 38.30 +10.60
Entry time: 38.09 (+0.21)
19 Grenarlyn Kippola 2007 Uinti Tampere 39.07 +11.37
Entry time: 38.35 (+0.72)
20 Olivia Gadd 2008 Uinti Tampere 40.44 +12.74
Entry time: 41.33 (-0.89)
21 Sara Mäkiaho 2007 Uinti Tampere +0.67 40.91 +13.21
Entry time: 43.95 (-3.04)
Event official at: 5.9.2020 17.42.13
Event 2, 50m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Jussila 2000 Uinti Tampere +0.58 27.51
Entry time: 27.20 (+0.31)
2 Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere 27.55 +0.04
Entry time: 27.12 (+0.43)
3 Jenni Lampi 2000 Uinti Tampere +0.70 27.61 +0.10
Entry time: 27.32 (+0.29)
4 Roosa Mäkinen 1999 Uinti Tampere 28.31 +0.80
Entry time: 27.87 (+0.44)
5 Heini Hammar 1999 Uinti Tampere +0.56 28.42 +0.91
Entry time: 27.63 (+0.79)
6 Adeliina Kaarlenkaski 2004 Uinti Tampere +0.72 28.43 +0.92
Entry time: 28.04 (+0.39)
7 Ronja Myllykallio 2003 Uinti Tampere 29.30 +1.79
Entry time: 30.58 (-1.28)
8 aada hakala 2004 Uinti Tampere +0.69 29.55 +2.04
Entry time: 29.47 (+0.08)
9 Jessica Mäkinen 2004 Uinti Tampere +0.70 29.58 +2.07
Entry time: 28.95 (+0.63)
10 Ida Töyrylä 2004 Uinti Tampere +0.65 29.66 +2.15
Entry time: 30.05 (-0.39)
11 Kiona Amelia Inkilä 2004 Uinti Tampere 29.78 +2.27
Entry time: 29.60 (+0.18)
Event official at: 5.9.2020 17.42.13
2020-09-05 17.42.21 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 3, 50m Rintauinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lauri Mäkinen 2004 Uinti Tampere +0.66 31.71
Entry time: 32.31 (-0.60)
2 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere +0.67 32.36 +0.65
Entry time: 31.46 (+0.90)
3 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere 33.47 +1.76
4 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere +0.67 33.55 +1.84
Entry time: 33.30 (+0.25)
5 Joona Saloniemi 2004 TaTu Tampere 33.87 +2.16
Entry time: 33.04 (+0.83)
6 Lenni Lehtonen 2004 Uinti Tampere +0.75 34.39 +2.68
Entry time: 34.23 (+0.16)
7 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere 34.73 +3.02
Entry time: 34.72 (+0.01)
8 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere 34.97 +3.26
Entry time: 38.68 (-3.71)
9 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere 35.03 +3.32
Entry time: 37.44 (-2.41)
10 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere +0.63 35.45 +3.74
Entry time: 44.83 (-9.38)
11 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere +0.51 35.94 +4.23
12 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.65 37.59 +5.88
Entry time: 38.37 (-0.78)
13 Thomas Jürgens 2007 Uinti Tampere 38.30 +6.59
Entry time: 50.59 (-12.29)
14 Oliver Bradford 2007 Uinti Tampere +0.72 38.94 +7.23
15 Saku Pietilä 2006 Uinti Tampere 39.51 +7.80
Entry time: 43.93 (-4.42)
16 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere +0.47 40.27 +8.56
Entry time: 40.79 (-0.52)
17 Alexandro Sivenius 2007 Uinti Tampere 41.48 +9.77
Entry time: 46.44 (-4.96)
18 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere 42.97 +11.26
Entry time: 52.74 (-9.77)
19 Timofey Matveev 2006 Uinti Tampere +0.34 43.68 +11.97
Entry time: 45.58 (-1.90)
20 Severi Roihankorpi 2006 Uinti Tampere 45.02 +13.31
Entry time: 46.90 (-1.88)
21 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere +0.77 45.76 +14.05
Entry time: 53.59 (-7.83)
22 Aapo Harjula 2007 Uinti Tampere +0.63 46.65 +14.94
Entry time: 54.13 (-7.48)
23 Konsta Iskala 2006 Uinti Tampere +0.76 47.35 +15.64
Entry time: 48.98 (-1.63)
- Luka Alfthan 2007 Uinti Tampere DSQ SW4.4
Event official at: 5.9.2020 17.47.19
Event 3, 50m Rintauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tony Eriksson 1995 TaTu Tampere +0.38 29.25
Entry time: 28.16 (+1.09)
2 Oskar Turunen 2003 TaTu Tampere +0.67 30.26 +1.01
Entry time: 30.52 (-0.26)
3 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.52 30.85 +1.60
Entry time: 31.48 (-0.63)
Event official at: 5.9.2020 17.47.19
2020-09-05 17.47.29 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saaga Keränen 2006 Uinti Tampere +0.51 35.23
Entry time: 35.36 (-0.13)
2 Ippi Ranta 2006 Uinti Tampere +0.73 37.05 +1.82
Entry time: 36.87 (+0.18)
3 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere +0.49 37.99 +2.76
Entry time: 41.50 (-3.51)
4 Aino Ruottinen 2007 Uinti Tampere 38.59 +3.36
Entry time: 40.61 (-2.02)
5 Janna Saloniemi 2009 TaTu Tampere +0.71 39.30 +4.07
Entry time: 42.34 (-3.04)
6 Netta Halttunen 2007 Uinti Tampere +0.44 41.86 +6.63
Entry time: 45.53 (-3.67)
7 Rebecca Mäkinen 2008 Uinti Tampere +0.70 43.21 +7.98
Entry time: 48.59 (-5.38)
8 Selma Ala-Karvia 2008 Uinti Tampere 43.31 +8.08
Entry time: 51.60 (-8.29)
9 Hanna Vänni 2008 Uinti Tampere 45.80 +10.57
Entry time: 55.05 (-9.25)
10 Nella Kuivanen 2008 Uinti Tampere 46.25 +11.02
Entry time: 46.77 (-0.52)
11 Nelli Lehtonen 2006 Uinti Tampere 46.82 +11.59
Entry time: 44.01 (+2.81)
12 Emilia Ådjers 2008 Uinti Tampere +0.70 48.23 +13.00
Entry time: 52.44 (-4.21)
13 Iina Mäensivu 2008 Uinti Tampere 48.59 +13.36
Entry time: 51.34 (-2.75)
14 Alissa Silfver 2008 Uinti Tampere +0.80 51.05 +15.82
Entry time: 49.68 (+1.37)
15 Eveliina Päivärinta 2008 Uinti Tampere +0.66 51.29 +16.06
Entry time: 56.49 (-5.20)
Event official at: 5.9.2020 17.52.26
Event 4, 50m Rintauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ida Hulkko 1998 TaTu Tampere 29.78
Entry time: 28.83 (+0.95)
2 Kanerva Kinnunen 2004 Uinti Tampere +0.54 32.46 +2.68
Entry time: 31.68 (+0.78)
3 Meeri Yli-Äyhö 2004 Uinti Tampere +0.44 32.79 +3.01
Entry time: 32.86 (-0.07)
4 Siiri Ala-Karvia 2004 Uinti Tampere +0.69 34.43 +4.65
Entry time: 33.58 (+0.85)
5 Siiri Mätäsjärvi 2004 Uinti Tampere 34.91 +5.13
Entry time: 34.53 (+0.38)
6 Mila Manner 2001 Uinti Tampere 34.99 +5.21
Entry time: 33.73 (+1.26)
7 Emma von Dickoff 2002 Uinti Tampere +0.78 35.37 +5.59
Entry time: 34.06 (+1.31)
8 Ina Pollari 2002 Uinti Tampere +0.61 35.53 +5.75
Entry time: 31.84 (+3.69)
9 Kiia Kinnunen 2003 TaTu Tampere +0.81 36.26 +6.48
Entry time: 35.91 (+0.35)
10 Salla Rantala 2004 Uinti Tampere 38.50 +8.72
Entry time: 37.88 (+0.62)
11 Ranja Ruotoistenmäki 2004 Uinti Tampere +0.60 38.62 +8.84
Entry time: 36.81 (+1.81)
12 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere +0.53 38.83 +9.05
Entry time: 39.03 (-0.20)
13 Emma Lähteenmäki 2004 Uinti Tampere +0.73 39.52 +9.74
Entry time: 38.01 (+1.51)
Event official at: 5.9.2020 17.52.26
2020-09-05 17.52.33 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere +0.68 1:01.84
Entry time: 1:05.06 (-3.22)
100m: 1:01.84
(1:01.84)
2 Konsta Kallio 2004 TaTu Tampere +0.63 1:02.67 +0.83
Entry time: 1:02.88 (-0.21)
100m: 1:02.67
(1:02.67)
3 Ilja Syrjä 2004 Uinti Tampere +0.67 1:04.51 +2.67
Entry time: 1:03.98 (+0.53)
100m: 1:04.51
(1:04.51)
4 Antte Säilä 2004 Uinti Tampere +0.62 1:04.90 +3.06
Entry time: 1:04.75 (+0.15)
100m: 1:04.90
(1:04.90)
5 Atte Nieminen 2004 TaTu Tampere +0.61 1:05.53 +3.69
Entry time: 1:09.44 (-3.91)
100m: 1:05.53
(1:05.53)
6 Oskar Tuominen 2004 TaTu Tampere +0.54 1:08.81 +6.97
Entry time: 1:08.07 (+0.74)
100m: 1:08.81
(1:08.81)
7 Henrik  Leinonen 2005 Uinti Tampere +0.75 1:18.00 +16.16
Entry time: 1:18.14 (-0.14)
100m: 1:18.00
(1:18.00)
8 Leevi Luoma 2005 Uinti Tampere +0.81 1:18.74 +16.90
Entry time: 1:20.63 (-1.89)
100m: 1:18.74
(1:18.74)
9 Iliad Sioofy Khojine 2004 Uinti Tampere +0.69 1:22.25 +20.41
Entry time: 1:21.84 (+0.41)
100m: 1:22.25
(1:22.25)
10 Alex Lehtola 2005 Uinti Tampere +0.62 1:24.52 +22.68
Entry time: 1:28.77 (-4.25)
100m: 1:24.52
(1:24.52)
Event official at: 5.9.2020 17.57.50
Event 5, 100m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Efim Romanov 2002 TaTu Tampere +0.54 58.92
Entry time: 58.75 (+0.17)
100m: 58.92
(58.92)
2 Akseli Hakala 2003 Uinti Tampere +0.70 1:00.18 +1.26
Entry time: 59.90 (+0.28)
100m: 1:00.18
(1:00.18)
3 Wäinö Koskinen 2002 Uinti Tampere +0.58 1:01.11 +2.19
Entry time: 1:02.23 (-1.12)
100m: 1:01.11
(1:01.11)
4 Antti Toivonen 2003 Uinti Tampere +0.79 1:28.96 +30.04
Entry time: 1:30.77 (-1.81)
100m: 1:28.96
(1:28.96)
Event official at: 5.9.2020 17.57.50
2020-09-05 18.04.18 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 6, 100m Selkäuinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Anna Hynönen 2006 Uinti Tampere +0.67 1:16.49
Entry time: 1:14.77 (+1.72)
100m: 1:16.49
(1:16.49)
2 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere +0.77 1:16.73 +0.24
Entry time: 1:18.80 (-2.07)
100m: 1:16.73
(1:16.73)
3 Ilona Niemi 2005 Uinti Tampere +0.70 1:19.95 +3.46
Entry time: 1:17.54 (+2.41)
100m: 1:19.95
(1:19.95)
4 Ella Gylden 2007 Uinti Tampere +0.83 1:20.38 +3.89
Entry time: 1:21.42 (-1.04)
100m: 1:20.38
(1:20.38)
5 Saana Keskinen 2005 Uinti Tampere +0.72 1:23.70 +7.21
Entry time: 1:24.72 (-1.02)
100m: 1:23.70
(1:23.70)
6 Veera Olli 2005 Uinti Tampere +0.82 1:26.16 +9.67
Entry time: 1:24.97 (+1.19)
100m: 1:26.16
(1:26.16)
7 Milja Prepula 2006 Uinti Tampere +0.90 1:27.82 +11.33
Entry time: 1:24.43 (+3.39)
100m: 1:27.82
(1:27.82)
8 Anna Selin 2006 Uinti Tampere +0.69 1:28.16 +11.67
Entry time: 1:29.76 (-1.60)
100m: 1:28.16
(1:28.16)
9 Elli Jalonen 2006 Uinti Tampere +0.84 1:35.30 +18.81
Entry time: 1:35.89 (-0.59)
100m: 1:35.30
(1:35.30)
Event official at: 5.9.2020 18.04.41
Event 6, 100m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emma Nieminen 1996 Uinti Tampere +0.67 1:06.08
Entry time: 1:05.88 (+0.20)
100m: 1:06.08
(1:06.08)
2 Siiri Arjanmaa 2004 Uinti Tampere +0.61 1:07.75 +1.67
Entry time: 1:08.22 (-0.47)
100m: 1:07.75
(1:07.75)
3 Ronja Myllykallio 2003 Uinti Tampere +0.85 1:12.03 +5.95
Entry time: 1:07.78 (+4.25)
100m: 1:12.03
(1:12.03)
4 Salla Rantala 2004 Uinti Tampere +0.82 1:14.11 +8.03
Entry time: 1:12.35 (+1.76)
100m: 1:14.11
(1:14.11)
5 Viivi Nieminen 2002 Uinti Tampere +0.86 1:18.22 +12.14
Entry time: 1:17.16 (+1.06)
100m: 1:18.22
(1:18.22)
6 Erica Tomperi 2004 Uinti Tampere +0.75 1:22.43 +16.35
Entry time: 1:23.04 (-0.61)
100m: 1:22.43
(1:22.43)
7 Viivi Heittokangas 2004 Uinti Tampere +0.84 1:35.73 +29.65
Entry time: 1:19.53 (+16.20)
100m: 1:35.73
(1:35.73)
8 Saga Peltolehto 2003 Uinti Tampere +0.76 1:38.36 +32.28
Entry time: 1:34.20 (+4.16)
100m: 1:38.36
(1:38.36)
9 Gitta Pekonen 2003 Uinti Tampere +0.81 1:47.61 +41.53
100m: 1:47.61
(1:47.61)
Event official at: 5.9.2020 18.04.41
2020-09-05 18.04.48 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 7, 50m Perhosuinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Max Nikkari 2004 Uinti Tampere +0.67 27.86
Entry time: 28.64 (-0.78)
2 Akseli Kotti 2004 TaTu Tampere 30.66 +2.80
Entry time: 31.28 (-0.62)
3 Joona Kurppa 2004 TaTu Tampere 30.74 +2.88
Entry time: 31.33 (-0.59)
4 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere +0.51 31.71 +3.85
Entry time: 33.30 (-1.59)
5 Pyry Pyykkö 2006 Uinti Tampere +0.70 33.09 +5.23
Event official at: 5.9.2020 18.08.36
Event 7, 50m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eemil Varho 1997 Uinti Tampere 24.82
Entry time: 23.99 (+0.83)
2 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere +0.70 26.44 +1.62
Entry time: 25.70 (+0.74)
3 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere +0.52 27.16 +2.34
Entry time: 26.77 (+0.39)
4 Eemeli  Leinonen 2002 Uinti Tampere +0.70 27.67 +2.85
Entry time: 26.43 (+1.24)
Event official at: 5.9.2020 18.08.36
2020-09-05 18.08.41 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 8, 50m Perhosuinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Enni Halttunen 2005 Uinti Tampere 32.94
Entry time: 31.52 (+1.42)
2 Ines Pälviranta 2007 Uinti Tampere 34.04 +1.10
Entry time: 35.18 (-1.14)
3 Henni Halme 2005 Uinti Tampere +0.76 34.72 +1.78
Entry time: 32.54 (+2.18)
4 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere 36.82 +3.88
Entry time: 36.62 (+0.20)
5 Erika Ruuskanen 2007 Uinti Tampere 39.34 +6.40
Entry time: 39.90 (-0.56)
Event official at: 5.9.2020 18.12.14
Event 8, 50m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Netta Nyberg 2001 TaTu Tampere 29.40
Entry time: 28.32 (+1.08)
2 Roosa Mäkinen 1999 Uinti Tampere +0.66 30.05 +0.65
Entry time: 29.69 (+0.36)
3 Ida Töyrylä 2004 Uinti Tampere +0.69 30.39 +0.99
Entry time: 30.72 (-0.33)
4 Noora Kylmämetsä 2004 Uinti Tampere +0.65 30.52 +1.12
Entry time: 30.44 (+0.08)
5 Adeliina Kaarlenkaski 2004 Uinti Tampere +0.51 30.71 +1.31
Entry time: 30.07 (+0.64)
6 Melissa Virtanen 2004 Uinti Tampere 31.90 +2.50
Entry time: 30.50 (+1.40)
7 Jessica Mäkinen 2004 Uinti Tampere +0.72 32.26 +2.86
Entry time: 31.51 (+0.75)
8 Kiona Amelia Inkilä 2004 Uinti Tampere +0.45 32.50 +3.10
Entry time: 32.05 (+0.45)
9 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere +0.70 35.45 +6.05
Entry time: 35.46 (-0.01)
10 Noora Pätiälä 2004 Uinti Tampere 36.71 +7.31
Entry time: 35.54 (+1.17)
Event official at: 5.9.2020 18.12.14
2020-09-05 18.12.22 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 9, 100m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Riccardo Castagno 2004 Uinti Tampere +0.61 58.05
Entry time: 57.05 (+1.00)
100m: 58.05
(58.05)
2 Max Nikkari 2004 Uinti Tampere 58.19 +0.14
Entry time: 58.93 (-0.74)
100m: 58.19
(58.19)
3 Oliver Aspholm 2005 Uinti Tampere +0.50 58.66 +0.61
Entry time: 1:00.32 (-1.66)
100m: 58.66
(58.66)
4 Akseli Kotti 2004 TaTu Tampere +0.66 58.89 +0.84
Entry time: 58.74 (+0.15)
100m: 58.89
(58.89)
5 Lassi Walden 2004 Uinti Tampere +0.72 59.37 +1.32
Entry time: 59.13 (+0.24)
100m: 59.37
(59.37)
6 Joona Saloniemi 2004 TaTu Tampere 59.68 +1.63
Entry time: 59.38 (+0.30)
100m: 59.68
(59.68)
7 Ivan Chupakhin 2005 Uinti Tampere +0.46 59.85 +1.80
Entry time: 58.70 (+1.15)
100m: 59.85
(59.85)
8 Valtteri Pellinen 2007 Uinti Tampere +0.63 59.94 +1.89
Entry time: 1:03.82 (-3.88)
100m: 59.94
(59.94)
9 Aarne Eskelinen 2004 Uinti Tampere +0.67 1:00.21 +2.16
Entry time: 59.11 (+1.10)
100m: 1:00.21
(1:00.21)
10 Oskar Tuominen 2004 TaTu Tampere +0.65 1:02.22 +4.17
Entry time: 58.70 (+3.52)
100m: 1:02.22
(1:02.22)
11 Oliver Bradford 2007 Uinti Tampere +0.69 1:03.71 +5.66
100m: 1:03.71
(1:03.71)
12 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere 1:04.90 +6.85
Entry time: 1:06.43 (-1.53)
100m: 1:04.90
(1:04.90)
13 Saku Pietilä 2006 Uinti Tampere 1:05.00 +6.95
Entry time: 1:09.46 (-4.46)
100m: 1:05.00
(1:05.00)
14 Rasmus Ruotoistenmäki 2006 Uinti Tampere +0.76 1:06.94 +8.89
Entry time: 1:05.44 (+1.50)
100m: 1:06.94
(1:06.94)
15 Daniel Kontula 2005 Uinti Tampere +0.52 1:07.19 +9.14
Entry time: 1:04.40 (+2.79)
100m: 1:07.19
(1:07.19)
16 Thomas Jürgens 2007 Uinti Tampere 1:08.84 +10.79
Entry time: 1:12.10 (-3.26)
100m: 1:08.84
(1:08.84)
17 Julius Järveläinen 2006 Uinti Tampere 1:10.10 +12.05
Entry time: 1:12.58 (-2.48)
100m: 1:10.10
(1:10.10)
18 Petter Kaskela 2007 Uinti Tampere 1:10.23 +12.18
Entry time: 1:09.72 (+0.51)
100m: 1:10.23
(1:10.23)
19 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere +0.68 1:10.40 +12.35
Entry time: 1:08.77 (+1.63)
100m: 1:10.40
(1:10.40)
20 Veeti Puustinen 2007 Uinti Tampere +0.70 1:10.54 +12.49
Entry time: 1:13.14 (-2.60)
100m: 1:10.54
(1:10.54)
21 Alexandro Sivenius 2007 Uinti Tampere +0.68 1:11.58 +13.53
Entry time: 1:12.07 (-0.49)
100m: 1:11.58
(1:11.58)
22 Mikael Uitto 2007 Uinti Tampere +0.56 1:14.06 +16.01
Entry time: 1:15.74 (-1.68)
100m: 1:14.06
(1:14.06)
23 Konsta Iskala 2006 Uinti Tampere +0.71 1:15.73 +17.68
Entry time: 1:12.56 (+3.17)
100m: 1:15.73
(1:15.73)
24 Rafael Mouna 2006 Uinti Tampere 1:24.29 +26.24
Entry time: 1:25.44 (-1.15)
100m: 1:24.29
(1:24.29)
25 Niklas Silfver 2006 Uinti Tampere +0.87 1:24.59 +26.54
Entry time: 1:26.63 (-2.04)
100m: 1:24.59
(1:24.59)
Event official at: 5.9.2020 18.19.26
Event 9, 100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere 53.04
Entry time: 53.11 (-0.07)
100m: 53.04
(53.04)
Event official at: 5.9.2020 18.19.26
2020-09-05 18.19.33 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 10, 100m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ines Pälviranta 2007 Uinti Tampere 1:03.20
Entry time: 1:03.33 (-0.13)
100m: 1:03.20
(1:03.20)
2 Joanna Kivelä 2007 Uinti Tampere 1:07.41 +4.21
Entry time: 1:07.70 (-0.29)
100m: 1:07.41
(1:07.41)
3 Ella Gylden 2007 Uinti Tampere 1:09.90 +6.70
Entry time: 1:09.68 (+0.22)
100m: 1:09.90
(1:09.90)
4 Veera Nurmikolu 2007 Uinti Tampere 1:10.56 +7.36
Entry time: 1:12.25 (-1.69)
100m: 1:10.56
(1:10.56)
5 Rebecca Mäkinen 2008 Uinti Tampere 1:12.05 +8.85
Entry time: 1:11.06 (+0.99)
100m: 1:12.05
(1:12.05)
6 Erika Ruuskanen 2007 Uinti Tampere +0.95 1:12.29 +9.09
Entry time: 1:12.80 (-0.51)
100m: 1:12.29
(1:12.29)
7 Hanna Vänni 2008 Uinti Tampere 1:12.35 +9.15
Entry time: 1:12.39 (-0.04)
100m: 1:12.35
(1:12.35)
8 Netta Halttunen 2007 Uinti Tampere 1:14.79 +11.59
Entry time: 1:17.46 (-2.67)
100m: 1:14.79
(1:14.79)
9 Viivi Kiiveri 2006 Uinti Tampere 1:14.92 +11.72
Entry time: 1:13.45 (+1.47)
100m: 1:14.92
(1:14.92)
10 Nella Kuivanen 2008 Uinti Tampere 1:16.05 +12.85
Entry time: 1:15.17 (+0.88)
100m: 1:16.05
(1:16.05)
11 Aino Jääskeläinen 2006 Uinti Tampere 1:16.53 +13.33
Entry time: 1:15.75 (+0.78)
100m: 1:16.53
(1:16.53)
12 Soila Nevalainen 2005 Uinti Tampere +0.62 1:16.72 +13.52
Entry time: 1:19.44 (-2.72)
100m: 1:16.72
(1:16.72)
13 Selma Ala-Karvia 2008 Uinti Tampere +0.65 1:17.93 +14.73
Entry time: 1:16.48 (+1.45)
100m: 1:17.93
(1:17.93)
14 maisa savisto 2006 Uinti Tampere +0.80 1:20.24 +17.04
Entry time: 1:19.34 (+0.90)
100m: 1:20.24
(1:20.24)
15 Emilia Ådjers 2008 Uinti Tampere +0.70 1:23.13 +19.93
Entry time: 1:25.81 (-2.68)
100m: 1:23.13
(1:23.13)
16 Linda Möttönen 2006 Uinti Tampere 1:23.32 +20.12
Entry time: 1:20.56 (+2.76)
100m: 1:23.32
(1:23.32)
17 Emmi Lindholm 2007 Uinti Tampere 1:23.54 +20.34
Entry time: 1:28.10 (-4.56)
100m: 1:23.54
(1:23.54)
18 Jenna Myllyntausta 2006 Uinti Tampere +0.84 1:24.41 +21.21
Entry time: 1:22.05 (+2.36)
100m: 1:24.41
(1:24.41)
19 Iina Mäensivu 2008 Uinti Tampere +0.80 1:24.49 +21.29
Entry time: 1:31.82 (-7.33)
100m: 1:24.49
(1:24.49)
20 Eveliina Päivärinta 2008 Uinti Tampere 1:28.28 +25.08
Entry time: 1:40.02 (-11.74)
100m: 1:28.28
(1:28.28)
21 Grenarlyn Kippola 2007 Uinti Tampere 1:32.04 +28.84
Entry time: 1:24.44 (+7.60)
100m: 1:32.04
(1:32.04)
22 Olivia Gadd 2008 Uinti Tampere 1:32.52 +29.32
Entry time: 1:29.08 (+3.44)
100m: 1:32.52
(1:32.52)
23 Sara Mäkiaho 2007 Uinti Tampere +0.68 1:36.69 +33.49
Entry time: 1:28.47 (+8.22)
100m: 1:36.69
(1:36.69)
- Alissa Silfver 2008 Uinti Tampere +0.53 DSQ SW4.4
Event official at: 5.9.2020 18.30.34
Event 10, 100m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Emma-Lotta Tynkkynen 1999 TaTu Tampere 59.16
Entry time: 58.56 (+0.60)
100m: 59.16
(59.16)
2 Kanerva Kinnunen 2004 Uinti Tampere +0.52 1:00.31 +1.15
Entry time: 58.85 (+1.46)
100m: 1:00.31
(1:00.31)
3 Santra Nieminen 2004 TaTu Tampere 1:00.40 +1.24
Entry time: 1:01.01 (-0.61)
100m: 1:00.40
(1:00.40)
4 Heini Hammar 1999 Uinti Tampere +0.32 1:00.87 +1.71
Entry time: 59.87 (+1.00)
100m: 1:00.87
(1:00.87)
5 Aino Jussila 2000 Uinti Tampere +0.69 1:01.08 +1.92
Entry time: 59.64 (+1.44)
100m: 1:01.08
(1:01.08)
6 Noora Pätiälä 2004 Uinti Tampere +0.85 1:08.13 +8.97
Entry time: 1:07.37 (+0.76)
100m: 1:08.13
(1:08.13)
7 Susanna Uitto 2004 Uinti Tampere 1:08.37 +9.21
Entry time: 1:08.30 (+0.07)
100m: 1:08.37
(1:08.37)
8 Emma Lähteenmäki 2004 Uinti Tampere +0.76 1:10.83 +11.67
Entry time: 1:10.05 (+0.78)
100m: 1:10.83
(1:10.83)
9 Ranja Ruotoistenmäki 2004 Uinti Tampere 1:15.25 +16.09
Entry time: 1:13.91 (+1.34)
100m: 1:15.25
(1:15.25)
Event official at: 5.9.2020 18.30.34
2020-09-05 18.30.43 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 11, 100m Sekauinti Miehet 16 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Niilo Kilpeläinen 2004 TaTu Tampere +0.67 1:03.24
Entry time: 1:03.97 (-0.73)
100m: 1:03.24
(1:03.24)
2 Antte Säilä 2004 Uinti Tampere +0.70 1:05.42 +2.18
Entry time: 1:04.90 (+0.52)
100m: 1:05.42
(1:05.42)
3 Akseli Liukkonen 2005 Uinti Tampere +0.57 1:07.28 +4.04
100m: 1:07.28
(1:07.28)
4 Lauri Mäkinen 2004 Uinti Tampere +0.56 1:08.23 +4.99
Entry time: 1:08.38 (-0.15)
100m: 1:08.23
(1:08.23)
5 Lenni Lehtonen 2004 Uinti Tampere 1:08.76 +5.52
Entry time: 1:10.86 (-2.10)
100m: 1:08.76
(1:08.76)
6 Väinö Pitkänen 2006 Uinti Tampere 1:10.21 +6.97
100m: 1:10.21
(1:10.21)
7 Sebastian Sojolin 2006 TaTu Tampere +0.61 1:10.61 +7.37
Entry time: 1:15.74 (-5.13)
100m: 1:10.61
(1:10.61)
8 Matias Leiwo 2006 Uinti Tampere +0.71 1:11.00 +7.76
Entry time: 1:16.30 (-5.30)
100m: 1:11.00
(1:11.00)
9 Sami Schrader 2006 Uinti Tampere 1:11.12 +7.88
Entry time: 1:15.24 (-4.12)
100m: 1:11.12
(1:11.12)
10 Lev Vlasov 2007 TaTu Tampere +0.63 1:12.24 +9.00
Entry time: 1:11.84 (+0.40)
100m: 1:12.24
(1:12.24)
11 Joona Kurppa 2004 TaTu Tampere +0.72 1:12.67 +9.43
Entry time: 1:13.40 (-0.73)
100m: 1:12.67
(1:12.67)
12 Tobias Syrjä 2006 Uinti Tampere 1:12.77 +9.53
Entry time: 1:16.25 (-3.48)
100m: 1:12.77
(1:12.77)
13 Leevi Luoma 2005 Uinti Tampere 1:15.25 +12.01
Entry time: 1:19.03 (-3.78)
100m: 1:15.25
(1:15.25)
14 Pyry Pyykkö 2006 Uinti Tampere +0.75 1:16.96 +13.72
100m: 1:16.96
(1:16.96)
15 Iliad Sioofy Khojine 2004 Uinti Tampere +0.64 1:17.27 +14.03
Entry time: 1:18.64 (-1.37)
100m: 1:17.27
(1:17.27)
16 Henrik  Leinonen 2005 Uinti Tampere 1:17.63 +14.39
Entry time: 1:25.16 (-7.53)
100m: 1:17.63
(1:17.63)
17 Alex Lehtola 2005 Uinti Tampere +0.56 1:18.96 +15.72
Entry time: 1:20.58 (-1.62)
100m: 1:18.96
(1:18.96)
18 Kalle Heinonen 2006 TaTu Tampere +0.76 1:21.39 +18.15
Entry time: 1:21.39 (=)
100m: 1:21.39
(1:21.39)
Event official at: 5.9.2020 18.39.47
Event 11, 100m Sekauinti Miehet 17 and older - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere 58.55
Entry time: 58.62 (-0.07)
100m: 58.55
(58.55)
2 Tatu Hapuoja 2003 Uinti Tampere +0.52 1:00.03 +1.48
Entry time: 1:01.37 (-1.34)
100m: 1:00.03
(1:00.03)
3 Jere Broman 2002 Uinti Tampere +0.73 1:02.93 +4.38
Entry time: 1:03.66 (-0.73)
100m: 1:02.93
(1:02.93)
4 Visa Kotiniitty 2003 Uinti Tampere +0.62 1:03.18 +4.63
Entry time: 1:03.76 (-0.58)
100m: 1:03.18
(1:03.18)
5 Joona Kortteinen 2003 Uinti Tampere 1:04.82 +6.27
Entry time: 1:04.15 (+0.67)
100m: 1:04.82
(1:04.82)
Event official at: 5.9.2020 18.39.47
2020-09-05 18.39.54 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Uinti Tampere
Document
Results
Manse Cup
Place: Organizer: Tampereen Uinnin Tuki
Pool: 25m Competition Date: syys 5, 2020 to syys 6, 2020
Event 12, 100m Sekauinti Naiset 15 and younger - Final
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aino Välimaa 2006 Uinti Tampere 1:09.27
Entry time: 1:10.55 (-1.28)
100m: 1:09.27
(1:09.27)
2 Isla Leinonen 2006 Uinti Tampere 1:09.87 +0.60
Entry time: 1:13.81 (-3.94)
100m: 1:09.87
(1:09.87)
3 Saaga Keränen 2006 Uinti Tampere +0.54 1:12.86 +3.59
Entry time: 1:16.32 (-3.46)
100m: 1:12.86
(1:12.86)
4 Nella Kortteinen 2007 Uinti Tampere +0.73 1:12.89 +3.62
Entry time: 1:22.48 (-9.59)
100m: 1:12.89
(1:12.89)
5 Milana Virtanen 2006 Uinti Tampere +0.81 1:13.49 +4.22
Entry time: 1:13.98 (-0.49)
100m: 1:13.49
(1:13.49)
6 Elli Kenttälä 2006 Uinti Tampere 1:15.33 +6.06
Entry time: 1:17.33 (-2.00)
100m: 1:15.33