Resultat för TUA NOI - uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Pori keskustan uimahalli |
Organizer: |
Porin Uimaseura ry |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
syys 19, 2020 to syys 19, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 100m Ru P11-13 11 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
muuttopaikka.fi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Topi Lehtinen |
2009 |
Kankaanpään Uimarit |
|
|
1:49.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.27 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olli Vanne |
2009 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:52.11 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.89 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 16.56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 100m Ru P11-13 12-13 years - Final |
|
|
Sponsor: |
muuttopaikka.fi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valtteri Pellinen |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:18.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Uitto |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:20.80 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.69 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thomas Jürgens |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:24.77 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.32 |
(-7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
1:28.50 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.31 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:29.06 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.22 |
(-9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Hilaja |
2007 |
Pihlavan Työväen Urheilijat |
|
|
1:39.63 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.31 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesse Virta |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:40.30 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaapo Jokinen |
2007 |
Swimming Team Rauma |
|
|
1:40.79 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.75 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
1:42.53 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.87 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eino Luhtanen |
2008 |
Porin Uimaseura |
|
|
1:43.37 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.13 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Bradford |
2007 |
Uinti Tampere |
|
|
|
DSQ |
|
|
SW 7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19.9.2020 16.56.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 16.58.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|