Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Grønbech | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 31.65 | ||||||
2 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Hillerød Svømmeklub | 32.18 | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.13 | ||||||
2 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | Værløse Svømmeklub | 32.07 | ||||||
3 | Trine Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.40 | ||||||
3 | Alberte Breum | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 32.40 | ||||||
5 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 32.66 | ||||||
- | Sophie Nordkild | 1994 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sissel Gro Peltz Bloch | 1995 | Helsinge Skytte & IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 30.64 | ||||||
2 | Fie Bay Florin | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 33.12 | ||||||
3 | Rebekka Gustafson | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 33.25 | ||||||
4 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 34.27 | ||||||
5 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 34.88 | ||||||
6 | Simone Riis | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 35.94 | ||||||
7 | Emilie Torp Kastrup | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 36.39 | ||||||
8 | Nicoline Fie Jeppsson | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 36.92 | ||||||
9 | Louise R. Hartmann Nielse | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 37.07 | ||||||
10 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 37.16 | ||||||
11 | Marie-Louise Wibom | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.28 | ||||||
12 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.46 | ||||||
13 | Camilla Westermann | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 51.73 | ||||||
- | Celina Hansen Larsen | 1997 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.69 | ||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 34.75 | ||||||
3 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 36.01 | ||||||
4 | Signe Bjerre | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 36.42 | ||||||
5 | Signe Hauch | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 36.44 | ||||||
6 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.54 | ||||||
7 | Silje Krarup | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 36.84 | ||||||
8 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.86 | ||||||
9 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 38.11 | ||||||
10 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 39.00 | ||||||
11 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 39.29 | ||||||
12 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 39.86 | ||||||
13 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 39.97 | ||||||
14 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 40.12 | ||||||
15 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 41.41 | ||||||
16 | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | 41.48 | ||||||
17 | Camilla Feldmann | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 44.32 | ||||||
18 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 45.02 | ||||||
19 | Pernille Weberg | 1999 | Allerød Svømmeklub | 47.42 | ||||||
20 | Victoria S. Bahrensceer | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 49.51 | ||||||
21 | Cecilie Sewohl Bentzen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 55.91 | ||||||
22 | Katrine Høyer Tindbæk | 1999 | Værløse Svømmeklub | 58.52 | ||||||
23 | Josefine Christensen | 1999 | Værløse Svømmeklub | 58.83 | ||||||
- | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Emma Pedersen | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Thea Gregersen | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sara-Louise Bro Dal | 1998 | Værløse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ditte Friis | 1999 | Birkerød Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Caroline Johansen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Amalie Kühnau | 1998 | Allerød Svømmeklub | DSQ | Ryg i vending | |||||
- | Nini Sørensen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | Arme ej over vand | |||||
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.09 | ||||||
2 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 43.95 | ||||||
3 | Mathilde Kaadtmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 47.01 | ||||||
4 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 47.76 | ||||||
5 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Skytte & IF | 50.02 | ||||||
6 | Sara L. Brinch | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 50.32 | ||||||
7 | Maria Hauch | 2003 | Hillerød Svømmeklub | 50.87 | ||||||
8 | Victoria Bierre | 2000 | Værløse Svømmeklub | 51.71 | ||||||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 53.01 | ||||||
10 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 54.65 | ||||||
11 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 59.71 | ||||||
12 | Marta Kruse Johansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 1:01.32 | ||||||
- | Anna Skovby Hansen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lea Fauerholdt Saarde | 2000 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Arme ej over vand | |||||
- | Anna Haugsted Pihl | 2003 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |