Resultater for Novo Nordisk Hillerød Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 2
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Hillerød Cup | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 | |||
Stævne by | Hillerød | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Hillerød Svømmeklub |
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Zachariasen | 1994 | Helsingør Svømmeklub | 41.84 | 1:28.41 | 2:16.37 | 3:04.64 | |||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 35.82 | 1:15.86 | 1:58.29 | 2:41.89 | |||
2 | Julie Leth-Petersen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 38.27 | 1:21.27 | 2:05.48 | 2:48.76 | |||
3 | Emilie Riisberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 39.97 | 1:24.46 | 2:08.98 | 2:52.35 | |||
4 | Freja Englund | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 39.36 | 1:23.57 | 2:08.92 | 2:53.75 | |||
5 | Hannah Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.56 | 1:25.85 | 2:11.21 | 2:57.18 | |||
6 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 42.31 | 1:28.46 | 2:15.21 | 3:01.20 | |||
7 | Julie R. Hartmann Nielsen | 1997 | Hillerød Svømmeklub | 41.47 | 1:29.40 | 2:17.51 | 3:05.82 | |||
8 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 45.26 | 1:34.41 | 2:22.88 | 3:10.18 | |||
9 | Emma Rasmussen | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 43.94 | 1:32.29 | 2:21.43 | 3:10.50 | |||
10 | Pernille Agerlin | 1997 | Helsingør Svømmeklub | 45.77 | 1:38.30 | 2:31.89 | 3:23.66 | |||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 40.58 | 1:26.30 | 2:13.66 | 3:03.07 | |||
2 | Sofie Schmidt | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 44.37 | 1:33.61 | 2:23.91 | 3:12.75 | |||
3 | Natacha Bergmann | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.82 | 1:35.72 | 2:26.69 | 3:17.60 | |||
4 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 44.87 | 1:36.85 | 2:29.34 | 3:21.62 | |||
5 | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 44.90 | 1:39.04 | 2:32.61 | 3:23.45 | |||
6 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.96 | 1:41.91 | 2:38.08 | 3:31.97 | |||
- | Agnes Esbjerg | 1999 | Hillerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.16 | 1:41.13 | 2:35.97 | 3:27.61 | |||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 45.77 | 1:42.08 | 2:36.88 | 3:31.67 | |||
3 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 49.90 | 1:45.08 | 2:43.92 | 3:42.74 | |||
4 | Katrine Nielsson | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 55.30 | 2:00.02 | 3:05.40 | 4:09.52 | |||
5 | Cecilia Høgenhaug | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 57.09 | 2:02.36 | 3:09.13 | 4:17.25 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 oktober 2010 |
Licens til Hillerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |