Resultat för Ajankello-uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Urheilupuiston uimahalli |
Organizer: |
Kouvolan uimarit |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 11, 2020 to loka 11, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 400m VU N - Final |
|
|
Rollo T11 |
5:41.91 |
|
|
|
Sara Uski |
2009 |
|
|
11.10.2020 |
|
|
|
|
Rollo T12 |
5:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKU T13 |
4:43.76 |
|
|
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
|
|
11.10.2020 |
|
|
|
|
IKU T14 |
4:50.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKU T15 |
4:45.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM T |
4:35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilla Kuuva |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
4:39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.50 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Ruotsalainen |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
4:43.76 |
+3.90 |
|
IKU T13 |
|
|
|
Entry time: 4:50.99 |
(-7.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Pitkänen |
2003 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
4:47.08 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.17 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Viherkoski |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
+0.67 |
|
4:59.40 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.37 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Terävä |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.59 |
|
4:59.44 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.11 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
4:59.79 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.58 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ada Oila |
2005 |
Vanders |
-.-- |
|
5:00.95 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.45 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ada Puranen |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.70 |
|
5:13.48 |
+33.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.92 |
(-30.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebekka Ritmala |
2006 |
Vanders |
+0.49 |
|
5:14.04 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.62 |
(+14.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Chadromtseva |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.69 |
|
5:18.79 |
+38.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.56 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veera Westerlund |
2006 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
5:19.38 |
+39.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.24 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Kärkkäinen |
2006 |
Uimaseura Aquila |
+0.65 |
|
5:30.22 |
+50.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
5:41.91 |
+1:02.05 |
|
Rollo T11 |
|
|
|
Entry time: 6:11.25 |
(-29.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veera Haukka |
2007 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
5:49.32 |
+1:09.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.18 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oona Söderlund |
2007 |
Uimaseura Aquila |
+0.41 |
|
5:57.05 |
+1:17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:47.75 |
(+9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
6:20.51 |
+1:40.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:47.98 |
(-27.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11.10.2020 13:13:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-11 13:13:57 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|