Resultater for SydCup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2010 |
|
Udskriftsdato |
03 oktober 2010 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
12:56 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
2010-10-01 |
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 19 år og ældre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathias T. Pedersen |
1989 |
Nyborg Svømmeklub |
|
34.85 |
1:12.44 |
1:50.53 |
|
2:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 17 - 18 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Søren Smidt Bonnesen |
1992 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
33.82 |
1:10.86 |
1:49.46 |
|
2:26.67 |
|
2 |
Jacob Moos Larsen |
1993 |
Viborg Svømme Klub |
|
36.41 |
1:15.68 |
1:53.14 |
|
2:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karim Møller |
1994 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.52 |
1:05.27 |
1:40.77 |
|
2:15.83 |
|
2 |
Mikkel Jensen |
1995 |
Delta Svøm |
|
33.90 |
1:09.26 |
1:44.49 |
|
2:18.97 |
|
3 |
Mark H. Østermann |
1995 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
34.04 |
1:09.31 |
1:44.62 |
|
2:19.38 |
|
4 |
Robin Müller |
1994 |
Sc Poseidon Berlin |
|
32.30 |
1:07.72 |
1:44.93 |
|
2:21.99 |
|
5 |
Felix Mohn |
1995 |
Sc Poseidon Berlin |
|
35.29 |
1:13.40 |
1:52.47 |
|
2:30.63 |
|
6 |
Casper G. Kristensen |
1995 |
Viborg Svømme Klub |
|
35.89 |
1:14.39 |
1:52.77 |
|
2:31.71 |
|
7 |
Michael Bruun Sørensen |
1995 |
Viborg Svømme Klub |
|
38.45 |
1:18.63 |
1:59.10 |
|
2:39.19 |
|
8 |
Martin Hjelm |
1995 |
Odder IGF |
|
40.06 |
1:23.76 |
2:09.34 |
|
2:54.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 13 - 14 år |
|
Løb 33, 200m Backstroke Man, Finaler 12 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Eik Skafte |
1998 |
Odense Svømme Klub |
|
37.00 |
1:16.16 |
1:56.01 |
|
2:34.69 |
|
2 |
Johan Müller |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
37.74 |
1:18.82 |
2:01.11 |
|
2:41.37 |
|
3 |
Stefan Martin Lara |
1998 |
Odder IGF |
|
42.70 |
1:28.25 |
2:15.79 |
|
2:59.51 |
|
4 |
Rune Holm Skovby |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
|
47.81 |
1:39.25 |
2:31.46 |
|
3:18.13 |
|
5 |
Cenk Sandal |
2000 |
Sg Elbe Wedel |
|
47.01 |
1:39.45 |
2:31.64 |
|
3:18.37 |
|
6 |
Lukas Mittelberger |
1998 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
45.97 |
1:36.67 |
2:28.90 |
|
3:20.05 |
|
7 |
Jacob Friland |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
51.83 |
1:45.56 |
2:40.18 |
|
3:27.34 |
|
8 |
Colin Kliefoth |
2000 |
Sg Elbe Wedel |
|
52.69 |
1:50.93 |
2:49.98 |
|
3:45.72 |
|
- |
Mads Rishøj |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Lukas Gustafson |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
DSQ |
ej fort. bev. v. 75m |
- |
Niels-Henrik Engstrøm |
1999 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
DSQ |
svømmed forkert heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 |
Udskriftsdato |
03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:56 |
|