Resultater for SydCup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 27.54 | ||||||
2 | Philip Staib | 1991 | Svømmeklubben Sønderborg | 28.42 | ||||||
3 | Mathias T. Pedersen | 1989 | Nyborg Svømmeklub | 28.73 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tobias Dobrowolski | 1993 | Flensburger Swimmklub | 27.60 | ||||||
2 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 27.69 | ||||||
3 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 27.72 | ||||||
4 | Sebastian Kreft | 1992 | Sg Schöneberg Berlin | 28.80 | ||||||
5 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 29.17 | ||||||
6 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 31.91 | ||||||
- | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | DNS | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 27.10 | ||||||
2 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 27.74 | ||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 27.82 | ||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.57 | ||||||
5 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 28.67 | ||||||
6 | Fabian Uridat | 1995 | Sg Elbe Wedel | 28.75 | ||||||
7 | Fabian Kurzmann | 1994 | Sg Schöneberg Berlin | 28.82 | ||||||
8 | Simon Underlien | 1995 | Horsens Svømmeklub | 28.91 | ||||||
9 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svøm | 29.42 | ||||||
10 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 29.69 | ||||||
11 | Michael Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 30.51 | ||||||
12 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.60 | ||||||
13 | Emil Jensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.71 | ||||||
14 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 30.90 | ||||||
15 | Henrik Petersen | 1994 | Bov IF | 31.25 | ||||||
16 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburger Swimmklub | 31.42 | ||||||
17 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 31.46 | ||||||
18 | Mathias Madsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 31.96 | ||||||
18 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svøm | 31.96 | ||||||
20 | Daniel F. Haraldson | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.08 | ||||||
21 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.73 | ||||||
22 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 34.25 | ||||||
23 | Sylvester Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 35.72 | ||||||
24 | Pascal Hansen | 1995 | Flensburger Swimmklub | 37.44 | ||||||
25 | Jesper L. Christiansen | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 38.14 | ||||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Fritzbøger | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 29.20 | ||||||
2 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 29.23 | ||||||
3 | Victor Tolstrup | 1996 | Delta Svøm | 29.69 | ||||||
4 | Christian V. Rasmussen | 1996 | Odense Svømme Klub | 30.09 | ||||||
5 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.33 | ||||||
6 | Johannes Larsen | 1996 | Kolding SK | 30.62 | ||||||
7 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 31.15 | ||||||
8 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 31.22 | ||||||
9 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.89 | ||||||
10 | Nicolai Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 32.32 | ||||||
11 | Jonte Körner | 1997 | Sg Elbe Wedel | 32.49 | ||||||
12 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.77 | ||||||
13 | Emil Maron | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 33.56 | ||||||
14 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 34.11 | ||||||
15 | René Weiss | 1997 | Flensburger Swimmklub | 34.97 | ||||||
16 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.77 | ||||||
17 | Sebastian Neuber | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 37.86 | ||||||
18 | Kristian V Rudebeck | 1996 | Delta Svøm | 38.26 | ||||||
19 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 38.39 | ||||||
20 | Jacob Wecherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.45 | ||||||
21 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 43.62 | ||||||
22 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 44.19 | ||||||
23 | Christian Olsen | 1997 | Delta Svøm | 44.88 | ||||||
24 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 51.09 | ||||||
25 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 55.99 | ||||||
- | Anton Jørgensen | 1996 | O.S.L.F. | DNS | ||||||
- | Oscar Albertsen | 1997 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Priess Sørensen | 1998 | Delta Svøm | 35.42 | ||||||
2 | Ari Kissel | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 35.89 | ||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | Odder IGF | 38.48 | ||||||
4 | Riko Kislat | 1998 | Sc Poseidon Berlin | 40.95 | ||||||
5 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 41.48 | ||||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 42.78 | ||||||
7 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 43.02 | ||||||
8 | Benjamin Sinnig | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 43.18 | ||||||
9 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 43.38 | ||||||
10 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger Swimmklub | 44.55 | ||||||
11 | Søren Bisgaard | 1998 | Delta Svøm | 45.38 | ||||||
12 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 45.41 | ||||||
13 | Lucas Holmgaard Kock | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.21 | ||||||
14 | Vincent Leon Walter | 2000 | Sg Schöneberg Berlin | 50.80 | ||||||
15 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger Swimmklub | 58.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |