Results for SydCup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stvne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangr | Haderslev Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 2010-10-01 |
Lb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 19 - 2007 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 32.02 | ||||||
2 | Christoph End | 1988 | Flensburger Swimmklub | 35.05 | ||||||
3 | Anton Spiger | 1980 | Berlin-Reinickendorf | 36.61 | ||||||
Lb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 17 - 18 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Rasmus Koch | 1992 | Haderslev Svmme Klub | 31.12 | ||||||
2 | Christian Jensen | 1993 | Kolding SK | 32.44 | ||||||
3 | Mohammad Karimi | 1993 | Sg Schneberg Berlin | 32.79 | ||||||
4 | Tobias Dobrowolski | 1993 | Flensburger Swimmklub | 33.43 | ||||||
5 | Kasper Kimose Rasmussen | 1993 | Frederikssund Svmmeklub | 34.70 | ||||||
6 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 35.32 | ||||||
7 | Maximilian Janke | 1992 | Flensburger Swimmklub | 35.92 | ||||||
8 | Emil Andersen | 1992 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 36.78 | ||||||
9 | Dennis Collatz | 1993 | Sc Poseidon Berlin | 37.08 | ||||||
10 | Mathias Green | 1992 | Svmmeklubben Opnr | 37.84 | ||||||
- | Lasse Bahnsen | 1992 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
Lb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 15 - 16 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Marco Kirketerp | 1995 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 34.75 | ||||||
2 | Marcel Stve | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 34.90 | ||||||
3 | Lennardt Stolte | 1995 | Sc Poseidon Berlin | 35.00 | ||||||
4 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svmme Klub | 35.02 | ||||||
5 | Mikkel Jensen | 1995 | Delta Svm | 35.24 | ||||||
6 | Simon Underlien | 1995 | Horsens Svmmeklub | 36.03 | ||||||
7 | Marcel Weiss | 1995 | Flensburger Swimmklub | 36.27 | ||||||
8 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | Delta Svm | 36.82 | ||||||
9 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svmmeklub | 37.60 | ||||||
10 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 38.84 | ||||||
11 | Frederik Mller Iversen | 1994 | Viborg Svmme Klub | 39.47 | ||||||
11 | Vinzenz Rahnenfhrer | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 39.47 | ||||||
13 | Daniel Ivanov | 1994 | Berlin-Reinickendorf | 39.88 | ||||||
14 | Nicolaj Thostrup | 1995 | Viborg Svmme Klub | 42.40 | ||||||
15 | Mikkel Kristensen | 1995 | Viborg Svmme Klub | 42.84 | ||||||
16 | Christopher Puttins | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 42.98 | ||||||
17 | Rasmus Kraft | 1995 | Svmmeklubben Opnr | 44.39 | ||||||
Lb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 13 - 14 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svmme Klub | 36.02 | ||||||
2 | Asger Terp | 1996 | Svmmeklubben Snderborg | 37.37 | ||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svmmeklub | 38.16 | ||||||
4 | Rasmus Jrgensen | 1996 | Viborg Svmme Klub | 39.56 | ||||||
5 | Arne Hoffmann | 1996 | Flensburger Swimmklub | 40.02 | ||||||
6 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 40.44 | ||||||
7 | Steffen Mller Jrgensen | 1996 | Odder IGF | 40.75 | ||||||
8 | Christian Gravgaard | 1997 | Kolding SK | 40.82 | ||||||
9 | Rune Friis Petersen | 1996 | Svmmeklubben Opnr | 41.39 | ||||||
10 | Oliver Zeisler | 1997 | Sg Schneberg Berlin | 41.85 | ||||||
11 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 42.36 | ||||||
12 | Oliver Ringheim | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 42.48 | ||||||
13 | Frederik Rossavik | 1997 | Viborg Svmme Klub | 43.13 | ||||||
14 | Mikkel Pedersen | 1997 | Haderslev Svmme Klub | 43.80 | ||||||
15 | Christian Olsen | 1997 | Delta Svm | 44.61 | ||||||
16 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svmme Klub | 44.94 | ||||||
17 | Mark Simonsen | 1997 | Odder IGF | 48.51 | ||||||
18 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 50.30 | ||||||
19 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svmme Klub | 51.63 | ||||||
20 | Tobias Rewitz | 1997 | Svmmeklubben Snderborg | 51.78 | ||||||
21 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svmmeklubben Opnr | 52.02 | ||||||
22 | Mathias Lund Jensen | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 52.12 | ||||||
23 | Frederik Hildebrand | 1996 | Delta Svm | 55.06 | ||||||
24 | Mikkel Kvist | 1996 | Odder IGF | 1:03.06 | ||||||
- | Asger Koue | 1996 | Viborg Svmme Klub | DSQ | Fl. flyben v. start | |||||
- | Calum Young | 1997 | Viborg Svmme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Marcus S. Ryser | 1997 | Delta Svm | DSQ | Retter badebukser | |||||
Lb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 12 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Eik Skafte | 1998 | Odense Svmme Klub | 38.14 | ||||||
2 | Max Jakobsche | 1999 | Sg Schneberg Berlin | 40.73 | ||||||
3 | Kai Lehmann | 2000 | Sg Schneberg Berlin | 44.38 | ||||||
4 | Johan Mller | 1998 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 45.57 | ||||||
5 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 46.79 | ||||||
6 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 47.44 | ||||||
7 | Felix Muchow | 1999 | Sc Poseidon Berlin | 47.73 | ||||||
8 | Hark Rink | 2000 | Flensburger Swimmklub | 48.74 | ||||||
9 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svmmeklub | 50.40 | ||||||
10 | Anders Jepsen | 1998 | Svmmeklubben Opnr | 50.77 | ||||||
11 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svmmeklubben Opnr | 50.81 | ||||||
12 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | Kolding SK | 51.64 | ||||||
13 | Marcus . Lauritsen | 1998 | Viborg Svmme Klub | 52.56 | ||||||
14 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger Swimmklub | 52.60 | ||||||
15 | Jeppe S. Krag | 1999 | Delta Svm | 52.65 | ||||||
16 | Daniel Johansen | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 52.73 | ||||||
17 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 53.63 | ||||||
18 | Philip Ostmann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 57.78 | ||||||
19 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger Swimmklub | 57.91 | ||||||
20 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger Swimmklub | 57.99 | ||||||
21 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:00.83 | ||||||
22 | Johan Veggerby Grnlund | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:02.66 | ||||||
23 | Daniel Axelsen | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:19.38 | ||||||
- | Asbjrn Preuss | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Flyben ved start | |||||
- | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 arm i vend 25m | |||||
- | Emil Kvistbo | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Fl flyben v 25m | |||||
- | Mads Rishj | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Retter p briller | |||||
- | Michael Chirilas | 2002 | Sg Schneberg Berlin | DSQ | 1 hnd i vending | |||||
- | Morten Vahr Rudebeck | 2000 | Delta Svm | DSQ | Flyben v. start | |||||
- | Otto Br | 1999 | Sg Schneberg Berlin | DSQ | 1 hnd i afslutning | |||||
- | Tobias Alstrup Kjr | 1998 | Viborg Svmme Klub | DSQ | Flyspark v 25m | |||||
- | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svmmeklub | DSQ | Retter p briller | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:21 |