2018-06-20   00:18:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SydCup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  01 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  18:56   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 1, 400m Medley Woman, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Louise G. Riget  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:11.77  2:30.79  3:58.44    5:13.71   
Stine Raaby Jensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:11.18  2:27.79  4:08.59    5:22.81   
Cosima Kleine  1997  Nixe Charlottenburg    1:12.30  2:36.66  4:09.40    5:23.06   
Louise Møller Jessen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:19.26  2:40.97  4:20.99    5:34.32   
Katharina Karolewicz  1995  Sg Elbe Wedel    1:15.41  2:42.48  4:24.00    5:37.18   
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    1:20.60  2:40.24  4:19.74    5:40.58   
Helle Ahrenkiel  1993  Svømmeklubben Opnør    1:22.90  2:49.87  4:29.40    5:49.30   
Henriette Ahrenkiel  1991  Svømmeklubben Opnør    1:23.67  2:47.03  4:28.63    5:50.79   
Lisa-Marie Nuppenau  1996  Sg Elbe Wedel    1:22.45  2:58.92  4:36.24    5:55.10   
10  Mette Brendstrup Petersen  1996  Bov IF    1:27.84  2:59.35  4:38.34    5:56.92   
11  Anne Dobschin  1989  Sc Poseidon Berlin    1:23.35  2:58.97  4:38.80    6:02.38   
12  Pernille Luise Kellmann  1998  Svømmeklubben Sønderborg    1:35.13  3:07.40  4:48.65    6:13.58   
13  Johanne Carr  1999  Nyborg Svømmeklub    1:39.53  3:13.61  5:01.19    6:24.98   
14  Franziska Teichmann  1999  Sg Elbe Wedel    1:44.05  3:22.93  5:27.60    6:55.84   
15  Lina Grote  2000  Sg Elbe Wedel    1:46.57  3:32.46  5:28.95    7:00.29   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  01 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  18:56 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  01 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:18   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 2, 400m Medley Man, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Paul Wudtke  1992  Sc Poseidon Berlin    1:03.47  2:12.20  3:30.69    4:35.43   
Martin Mathiesen  1994  Frederikssund Svømmeklub    1:02.46  2:13.32  3:32.95    4:38.88   
Peder Engstrup-Jepsen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    1:05.38  2:23.75  3:46.79    4:56.11   
Sebastian Kreft  1992  Sg Schöneberg Berlin    1:07.46  2:27.69  3:51.94    5:01.31   
Lasse Kammer  1995  Viborg Svømme Klub    1:10.70  2:30.24  3:54.52    5:04.59   
Marc Ziller  1993  Sg Schöneberg Berlin    1:09.91  2:28.67  3:59.41    5:06.02   
Oliver Sørensen  1996  Delta Svøm    1:11.06  2:29.02  3:58.69    5:06.70   
Jacob Severinsen  1995  Viborg Svømme Klub    1:07.86  2:28.68  3:59.13    5:07.83   
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:06.70  2:21.31  3:58.26    5:08.96   
10  Kenneth Hulwa  1994  Sg Schöneberg Berlin    1:09.51  2:28.64  4:00.68    5:11.80   
11  Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:15.57  2:36.85  4:03.97    5:14.52   
12  Jacob Adolfsen  1996  Viborg Svømme Klub    1:16.30  2:40.29  4:07.93    5:18.56   
13  Mohammad Karimi  1993  Sg Schöneberg Berlin    1:11.14  2:37.71  4:04.61    5:20.04   
14  Fabian Uridat  1995  Sg Elbe Wedel    1:11.74  2:35.34  4:09.40    5:23.10   
15  Daniel F. Haraldson  1994  Haderslev Svømme Klub    1:14.01  2:40.82  4:10.36    5:26.08   
16  Nicklas Trier Hansen  1994  Delta Svøm    1:13.73  2:36.35  4:11.29    5:27.93   
17  Jens Høj Jørgensen  1996  Nyborg Svømmeklub    1:17.23  2:40.64  4:15.15    5:31.51   
18  Rasmus Baltsersen  1995  Kolding SK    1:19.15  2:49.47  4:27.91    5:50.10   
19  Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:27.02  2:54.38  4:47.86    6:09.16   
20  Cenk Sandal  2000  Sg Elbe Wedel    1:46.64  3:30.30  5:35.03    7:02.96   
Fabian Kurzmann  1994  Sg Schöneberg Berlin            DNS   
Emil Maron  1996  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Vend 150m ej én bev 
Jacob Wecherhausen  1997  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  Mangler 50m bryst 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  01 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:18 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  01 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  20:09   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 3, 400m Freestyle Woman, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Kea Körner  1994  Sg Elbe Wedel    1:06.65  2:15.54  3:23.79    4:29.06   
Christina Holmboe-Olesen  1993  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:04.92  2:13.29  3:21.88    4:29.57   
Julie-Sofie Hemdorff  1991  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:05.30  2:14.88  3:26.44    4:38.12   
Mie Astrup Dresler  1996  Frederikssund Svømmeklub    1:07.35  2:17.59  3:28.57    4:40.44   
Nina Vestergaard  1992  Delta Svøm    1:06.62  2:19.18  3:34.23    4:48.03   
Kathrine Christiansen  1994  Haderslev Svømme Klub    1:10.15  2:25.53  3:40.57    4:52.57   
Katharina Karolewicz  1995  Sg Elbe Wedel    1:11.08  2:25.31  3:39.79    4:52.61   
Malene Sandvang  1995  Kolding SK    1:10.34  2:25.72  3:41.41    4:55.18   
Jeanette Jensen  1993  Delta Svøm    1:10.64  2:25.64  3:42.50    5:00.23   
10  Maiken Morsing  1997  Haderslev Svømme Klub    1:12.55  2:31.02  3:49.50    5:05.12   
11  Linda Aaen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:10.90  2:28.17  3:47.62    5:05.35   
12  Nadja Steinbach  1996  Sg Elbe Wedel    1:13.44  2:31.77  3:51.25    5:06.07   
13  Karolin Ladiges  1997  Sg Elbe Wedel    1:14.04  2:32.69  3:51.65    5:06.41   
14  Cecilie F. Jensen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:12.15  2:31.47  3:51.25    5:09.18   
15  Katrine Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    1:12.42  2:31.67  3:51.02    5:09.57   
16  Betina K. Pedersen  1994  Viborg Svømme Klub    1:16.41  2:36.57  3:55.04    5:10.27   
17  Pia Holz  1996  Sg Elbe Wedel    1:14.31  2:32.55  3:52.69    5:12.79   
18  Jasmin Cwiklinski  1997  Sg Elbe Wedel    1:15.65  2:36.57  3:56.99    5:13.19   
19  Jannie Brink  1996  Haderslev Svømme Klub    1:15.38  2:35.86  3:56.38    5:15.66   
20  Amalie Henriksen  1994  Haderslev Svømme Klub    1:14.49  2:37.09  3:58.49    5:18.35   
21  Julie Green  1994  Svømmeklubben Opnør    1:14.04  2:34.04  3:56.52    5:20.54   
22  Eline Olsen  1995  Kolding SK    1:16.69  2:39.51  4:03.74    5:21.91   
23  Alexandra Roman  1995  Sg Schöneberg Berlin    1:15.89  2:37.10  3:59.68    5:22.20   
24  Caroline Svarer  1997  Kolding SK    1:15.36  2:38.54  4:01.56    5:22.22   
25  Pia Kruschinski  1997  Sg Schöneberg Berlin    1:12.33  2:36.68  3:59.89    5:23.08   
26  Elisabeth Buchholz  1995  Sg Elbe Wedel    1:18.72  2:42.91  4:06.01    5:26.85   
27  Natascha Zender  1997  Nyborg Svømmeklub    1:17.79  2:43.21  4:07.69    5:28.42   
28  Laura Morsing  1999  Haderslev Svømme Klub    1:18.61  2:43.52  4:07.36    5:30.43   
29  Julie Elmann  1996  Kolding SK    1:19.43  2:43.71  4:07.59    5:31.89   
30  Sofie Boel Torp  1997  Viborg Svømme Klub    1:17.20  2:43.89  4:13.39    5:36.92   
31  Cecilie Forsberg Adolfsen  1998  Viborg Svømme Klub    1:21.53  2:47.91  4:14.04    5:40.83   
32  Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub    1:22.05  2:50.53  4:17.61    5:42.53   
33  Charlotte Buchholz  1998  Sg Elbe Wedel    1:20.14  2:48.20  4:16.59    5:44.03   
34  Lea Kassik  1999  Sg Elbe Wedel    1:20.05  2:48.92  4:17.96    5:44.56   
35  Sophie Teichmann  1997  Sg Elbe Wedel    1:17.76  2:44.93  4:16.99    5:45.24   
36  Freja Hamann Larsen  1999  Kolding SK    1:20.39  2:51.58  4:22.61    5:58.25   
37  Clara Franck  1999  Haderslev Svømme Klub    1:24.62  2:59.08  4:33.48    6:05.68   
38  Stine Knudsen  1999  Kolding SK    1:26.08  3:01.42  4:38.08    6:10.61   
39  Dorthea Jørgensen  1998  Kolding SK    1:26.45  3:03.11  4:41.18    6:19.55   
40  Andrea Franck  1999  Haderslev Svømme Klub    1:35.51  3:22.20  5:10.07    6:55.76   
41  Lærke Nehmdal  1999  Viborg Svømme Klub    1:38.99  3:32.05  5:29.75    7:24.29   
Lena Skøtt  1995  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Michelle Hansen  1998  Viborg Svømme Klub            DSQ  Mgl. berør. v. 325m 
Sandra Guldborg  1998  Kolding SK            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  01 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:09 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  01 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  20:47   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 4, 400m Freestyle Man, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Paul Wudtke  1992  Sc Poseidon Berlin    58.53  2:00.11  3:02.38    4:04.64   
Mikkel Jensen  1995  Delta Svøm    1:01.60  2:08.04  3:14.66    4:18.30   
Søren Fritzbøger  1996  Frederikssund Svømmeklub    1:00.95  2:07.76  3:14.09    4:19.21   
Christian Smidt Bonnesen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    1:00.87  2:07.49  3:14.01    4:21.22   
Victor Tolstrup  1996  Delta Svøm    1:02.44  2:09.18  3:17.54    4:25.26   
Alexander Højen Månsson  1994  Nyborg Svømmeklub    1:01.77  2:08.22  3:16.29    4:25.49   
Arne Klawunde  1992  Sg Schöneberg Berlin    1:01.16  2:08.41  3:17.41    4:25.83   
Philip Loche  1990  Sg Schöneberg Berlin    1:03.51  2:12.69  3:21.81    4:26.82   
Casper G. Kristensen  1995  Viborg Svømme Klub    1:04.98  2:13.65  3:22.37    4:29.63   
10  Fabian Uridat  1995  Sg Elbe Wedel    1:05.63  2:15.61  3:25.30    4:33.83   
11  Jacob Moos Larsen  1993  Viborg Svømme Klub    1:04.97  2:15.27  3:27.87    4:39.42   
12  Tobias Vester  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:05.15  2:15.99  3:27.66    4:39.88   
13  Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub    1:08.01  2:21.59  3:36.37    4:49.85   
14  Marcel Stüve  1995  Sc Poseidon Berlin    1:06.50  2:19.64  3:36.17    4:51.25   
15  Mads Sørensen  1995  Delta Svøm    1:09.33  2:25.35  3:42.79    4:55.27   
16  Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub    1:10.54  2:27.03  3:42.49    4:58.26   
17  Tobias Lynggaard Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:09.52  2:25.26  3:41.85    4:58.89   
18  Tobias Zeisler  1994  Sg Schöneberg Berlin    1:07.54  2:23.82  3:42.15    4:59.57   
19  Steffen Møller Jürgensen  1996  Odder IGF    1:11.63  2:31.38  3:53.01    5:12.93   
20  Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF    1:13.35  2:33.98  3:54.74    5:15.16   
21  Vincent Arndt  1997  Sg Schöneberg Berlin    1:12.20  2:32.80  3:55.56    5:16.63   
22  Michael Bruun Sørensen  1995  Viborg Svømme Klub    1:14.61  2:36.39  3:58.65    5:19.18   
23  Alexander Ohrt  1997  Kolding SK    1:15.12  2:37.76  4:01.57    5:23.04   
24  Peter Hybschmann  1997  Haderslev Svømme Klub    1:21.80  2:51.83  4:22.76    5:55.68   
25  Oliver Zeisler  1997  Sg Schöneberg Berlin    1:14.56  2:45.32  4:22.28    6:00.47   
26  Dennis Kruschinski  1998  Sg Schöneberg Berlin            6:00.84   
27  Frederik Elmann  1997  Kolding SK    1:30.95  3:10.11  4:48.80    6:18.95   
28  Henrik Hansen  1997  Sg Elbe Wedel    1:23.92  3:04.01  4:47.82    6:27.43   
29  Jonas Gadegaard Hansen  1998  Kolding SK    1:29.07  3:11.95  4:56.57    6:40.01   
30  Calum Young  1997  Viborg Svømme Klub    1:34.82  3:21.17  5:08.70    6:51.54   
31  Colin Kliefoth  2000  Sg Elbe Wedel    1:34.94  3:23.24  5:11.49    6:56.83   
Ricardo Geyer  1993  Sg Schöneberg Berlin            DSQ  Tyvstaart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  01 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:47 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  01 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  21:24   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 17 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Inga Gäbler  1990  Sg Elbe Wedel    32.08        1:07.92   
Michelle Strempel  1992  Berlin-Reinickendorf    35.44        1:18.83   
Vivien Schuchhardt  1992  Berlin-Reinickendorf    36.67        1:19.60   
Sophia Kleine  1993  Sg Schöneberg Berlin    37.25        1:22.73   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christina Hvid Edill  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.05        1:08.83   
Nancy Schuchhardt  1995  Berlin-Reinickendorf    32.29        1:09.34   
Kathrine Maron  1994  Haderslev Svømme Klub    33.57        1:11.43   
Jahnay Benson  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.99        1:12.25   
Caroline Rendez  1994  Sc Poseidon Berlin    33.62        1:13.31   
Esra Sari  1995  Sg Elbe Wedel    34.02        1:13.34   
Kamille Bager Herskind  1995  Viborg Svømme Klub    34.55        1:15.50   
Ada Soret Mantano  1995  Kolding SK    34.92        1:16.52   
Anne-Mette Müller  1995  Svømmeklubben Sønderborg    36.27        1:16.83   
10  Katja Nissen  1995  Frederikssund Svømmeklub    36.73        1:17.14   
11  Louise Mejer  1995  Frederikssund Svømmeklub    37.27        1:18.76   
12  Mette Edslev-Christensen  1994  Svømmeklubben Sønderborg    38.50        1:19.37   
13  Elisabeth Buchholz  1995  Sg Elbe Wedel    36.18        1:20.88   
14  Simone Frandsen  1995  Kolding SK    36.86        1:21.04   
15  Alexandra Roman  1995  Sg Schöneberg Berlin    39.45        1:22.99   
15  Laura Betzholz  1994  Berlin-Reinickendorf    36.47        1:22.99   
17  Louise Kjær  1994  Haderslev Svømme Klub    42.39        1:24.48   
18  Kathrine Christiansen  1994  Haderslev Svømme Klub    40.24        1:24.54   
19  Tilbe Kaya  1995  Odder IGF    39.99        1:25.60   
20  Julia Hvalsøe  1995  Haderslev Svømme Klub    40.80        1:26.60   
21  Emma Petersen  1995  Kolding SK    43.71        1:33.61   
22  Anja Pedersen  1994  Kolding SK    47.83        1:40.33   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Holten  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.35        1:08.90   
Maja Nielsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.75        1:09.79   
Cosima Kleine  1997  Nixe Charlottenburg    34.00        1:12.44   
Amalie Ringgaard  1996  Frederikssund Svømmeklub    33.59        1:13.36   
Tatjana Hansen  1997  Svømmeklubben Sønderborg    34.36        1:14.57   
Signe Ø. Nielsen  1996  Bov IF    34.43        1:14.64   
Talea Stolte  1997  Sc Poseidon Berlin    35.34        1:15.23   
Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.61        1:15.39   
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    34.63        1:15.41   
10  Anna Puggard  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.50        1:15.89   
11  Iben Schmidt  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.65        1:16.14   
12  Sandra Nissen  1996  Berlin-Reinickendorf    35.67        1:16.31   
13  Rikke Blemholt  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.52        1:16.86   
14  Finnja Becker  1997  Sc Poseidon Berlin    35.27        1:17.51   
15  Julie Oxenvad  1997  Haderslev Svømme Klub    36.61        1:18.03   
16  Bolette Thomsen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.30        1:20.08   
17  Sofie K Jørgensen  1996  Nyborg Svømmeklub    38.94        1:21.62   
18  Helena L. Bengtsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.80        1:21.69   
19  Saskia Klugmann  1996  Berlin-Reinickendorf    38.44        1:21.97   
20  Nadja Steinbach  1996  Sg Elbe Wedel    36.22        1:22.31   
21  Katrine Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    39.52        1:22.87   
22  Maiken Morsing  1997  Haderslev Svømme Klub    41.47        1:24.16   
23  Camille Møller-Sørensen  1996  Kolding SK    36.75        1:24.60   
24  Julie Elmann  1996  Kolding SK    40.54        1:27.40   
25  Jagmur Berberoglu  1997  Sg Schöneberg Berlin    43.02        1:27.72   
26  Nikoline Munksgaard-Ottos  1996  Svømmeklubben Sønderborg    41.29        1:28.05   
27  Chiara Kusch  1996  Sg Schöneberg Berlin    40.51        1:28.90   
28  Amalie Kjærholler  1996  Kolding SK    41.43        1:29.71   
29  Maria Sinnig  1997  Sg Schöneberg Berlin    40.02        1:30.96   
30  Camilla Linne  1997  Svømmeklubben Sønderborg    43.38        1:31.49   
31  Benedicte Jensen  1997  Viborg Svømme Klub    45.77        1:33.83   
32  Ditte Maria S. Jensen  1997  Haderslev Svømme Klub    45.76        1:36.88   
33  Clara Sennels  1997  Kolding SK    48.38        1:37.54   
34  Ida Schmidt  1997  Nyborg Svømmeklub    49.75        1:39.38   
35  Rikke S. Sørensen  1997  Haderslev Svømme Klub    44.67        1:39.82   
36  Emilie Brammer  1997  Odder IGF    58.45        1:57.58   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.85        1:17.23   
Emma Lyngby Larsen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.84        1:20.48   
Caroline Biesenthal  1998  Sc Poseidon Berlin    38.20        1:20.89   
Rebecca Grønlund  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.07        1:22.75   
Louisa Aluede  1999  Sg Schöneberg Berlin    38.23        1:23.41   
Elif Kuscu  1998  Sg Schöneberg Berlin    38.84        1:23.45   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.88        1:24.68   
Elisabeth Rudolph  1999  Sc Poseidon Berlin    38.74        1:25.10   
Louisa Möser  1999  Sc Poseidon Berlin    40.36        1:25.53   
10  Natalie Løwe Legin  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.70        1:27.99   
11  Pia Isabell Stage  1999  Nixe Charlottenburg    41.53        1:29.71   
12  Emma Fogtmann  1998  Svømmeklubben Sønderborg    39.68        1:30.27   
13  Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.77        1:30.44   
14  Sophie Fella  1999  Sg Schöneberg Berlin    41.03        1:31.67   
15  Caroline Beck  1998  Viborg Svømme Klub    43.09        1:31.89   
16  Dorthea Jørgensen  1998  Kolding SK    43.38        1:31.90   
17  Helene Nielsen  1998  Haderslev Svømme Klub    42.22        1:31.94   
18  Nicoline Clement  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.19        1:33.31   
19  Alexandra Bräuer  1999  Sg Schöneberg Berlin    44.99        1:33.36   
20  Laura Morsing  1999  Haderslev Svømme Klub    45.25        1:33.65   
21  Bahar Berberoglu  1999  Sg Schöneberg Berlin    46.50        1:33.79   
22  Lykke K. Nielsen  1999  Odder IGF    44.23        1:33.87   
23  Esra Øzkan  1998  Odder IGF    44.60        1:35.53   
24  Emma Anne Ljungstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.76        1:38.03   
25  Alberte Mantzius Heerwage  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.28        1:38.08   
26  Camilla Buch  1999  Svømmeklubben Sønderborg    48.80        1:40.15   
27  Stine Mathiasen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.29        1:40.33   
28  Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder IGF    47.35        1:40.50   
29  Yaning Wang  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.37        1:40.61   
30  Sofie Amalie Møhncke  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.62        1:42.26   
31  Therese Elkjær Christense  1999  Svømmeklubben Sønderborg    52.89        1:43.68   
32  Maria Buch  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.94        1:45.24   
33  Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF    47.35        1:46.13   
34  Nanna Sonne  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.21        1:46.15   
35  Line Møller Bossen  1998  Svømmeklubben Sønderborg    53.01        1:49.61   
36  Jessica Kindt  1998  Sg Schöneberg Berlin    54.48        1:52.57   
Gizem Øzkan  1998  Odder IGF            DNS   
Sophie Lohfert Holst  1999  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.11        1:23.77   
Emma Mohn  2000  Sc Poseidon Berlin    42.70        1:25.60   
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.00        1:42.48   
Mille Hesselgren Ikov  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.15        1:43.17   
Caroline Bengtson  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.07        1:48.84   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub    53.87        1:49.20   
Line Refsgaard  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.15        1:51.40   
Katrine Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Br.tag v. vend i fly 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  01 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:24 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  21:18   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 15 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nancy Schuchhardt  1995  Berlin-Reinickendorf    32.15        1:08.50   
Christina Hvid Edill  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.12        1:08.86   
Inga Gäbler  1990  Sg Elbe Wedel    32.39        1:08.90   
Kathrine Maron  1994  Haderslev Svømme Klub    33.33        1:12.44   
Caroline Rendez  1994  Sc Poseidon Berlin    33.96        1:12.84   
Jahnay Benson  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.75        1:13.55   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Holten  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.60        1:07.32   
Maja Nielsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.81        1:09.04   
Cosima Kleine  1997  Nixe Charlottenburg    33.03        1:11.22   
Tatjana Hansen  1997  Svømmeklubben Sønderborg    33.93        1:14.94   
Amalie Ringgaard  1996  Frederikssund Svømmeklub    34.34        1:15.01   
Signe Ø. Nielsen  1996  Bov IF    35.18        1:15.26   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.54        1:15.99   
Emma Lyngby Larsen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.87        1:20.20   
Caroline Biesenthal  1998  Sc Poseidon Berlin    38.50        1:20.39   
Rebecca Grønlund  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.94        1:21.67   
Elif Kuscu  1998  Sg Schöneberg Berlin    38.52        1:23.56   
Louisa Aluede  1999  Sg Schöneberg Berlin    38.37        1:23.57   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:18 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  01 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  21:56   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 19 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias T. Pedersen  1989  Nyborg Svømmeklub    30.10        1:04.49   
Pascal Bach  1990  Sc Poseidon Berlin    30.38        1:04.70   
Philip Staib  1991  Svømmeklubben Sønderborg    29.84        1:05.69   
Anton Spiger  1980  Berlin-Reinickendorf    34.43        1:16.14   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Paul Wudtke  1992  Sc Poseidon Berlin    28.64        1:02.22   
Marc Ziller  1993  Sg Schöneberg Berlin    28.01        1:02.82   
Arne Klawunde  1992  Sg Schöneberg Berlin    29.64        1:03.56   
Rasmus Koch  1992  Haderslev Svømme Klub    30.42        1:03.56   
Søren Smidt Bonnesen  1992  Svømmeklubben Sønderborg    29.90        1:06.06   
Dennis Laumark  1993  Bov IF    30.33        1:06.66   
Mohammad Karimi  1993  Sg Schöneberg Berlin    32.63        1:06.68   
Sebastian Kreft  1992  Sg Schöneberg Berlin    31.20        1:07.00   
Peder Engstrup-Jepsen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    32.31        1:08.29   
10  Kasper Kimose Rasmussen  1993  Frederikssund Svømmeklub    32.70        1:08.92   
11  Ricardo Geyer  1993  Sg Schöneberg Berlin    30.40        1:09.05   
12  Mathias Green  1992  Svømmeklubben Opnør    32.26        1:10.02   
13  Markus Stumpf  1993  Berlin-Reinickendorf    33.79        1:14.83   
Christian Jensen  1993  Kolding SK            DNS   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Mathiesen  1994  Frederikssund Svømmeklub    27.48        59.25   
Yannick Lindenberg  1995  Berlin-Reinickendorf    30.45        1:04.68   
Alexander Højen Månsson  1994  Nyborg Svømmeklub    30.32        1:05.26   
Steven Stöber  1995  Berlin-Reinickendorf    29.44        1:05.47   
Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.94        1:06.63   
Robin Müller  1994  Sc Poseidon Berlin    28.44        1:07.52   
Kenneth Hulwa  1994  Sg Schöneberg Berlin    29.60        1:08.00   
Karim Møller  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.01        1:08.31   
Fabian Kurzmann  1994  Sg Schöneberg Berlin    30.27        1:08.86   
10  Felix Mohn  1995  Sc Poseidon Berlin    32.34        1:09.01   
11  Tobias Dahl Vind  1994  Kolding SK    31.91        1:09.97   
12  Emil Jensen  1994  Svømmeklubben Sønderborg    32.88        1:10.49   
13  Lennardt Stolte  1995  Sc Poseidon Berlin    34.25        1:11.22   
14  Thomas Jensen  1994  Kolding SK    31.91        1:11.89   
15  Henrik Petersen  1994  Bov IF    33.92        1:12.10   
16  Mathias Niemann Tygesen  1995  Haderslev Svømme Klub    33.55        1:12.95   
17  Mathias Madsen  1995  Viborg Svømme Klub    33.88        1:13.87   
18  Nicolaj Thostrup  1995  Viborg Svømme Klub    34.97        1:15.18   
19  Frederik Møller Iversen  1994  Viborg Svømme Klub    38.88        1:21.02   
20  Daniel Ivanov  1994  Berlin-Reinickendorf    36.99        1:21.21   
21  Per Jensen  1995  Odder IGF    37.96        1:23.49   
22  Jesper L. Christiansen  1995  Svømmeklubben Opnør    37.61        1:24.84   
23  Martin Hjelm  1995  Odder IGF    38.65        1:26.43   
Michael Danø  1994  Kolding SK            DNS   
Mikkel Kristensen  1995  Viborg Svømme Klub            DSQ  Afsl. ryg på maven 
                     
 
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Ydegaard  1996  Svømmeklubben Opnør    32.07        1:08.88   
Rasmus Christensen  1996  Bov IF    32.10        1:08.93   
Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.95        1:09.56   
Thomas Søby Jensen  1997  Odder IGF    31.66        1:09.64   
Asger Terp  1996  Svømmeklubben Sønderborg    31.36        1:10.22   
Nicolai Maron  1996  Haderslev Svømme Klub    33.01        1:10.45   
Johannes Larsen  1996  Kolding SK    32.76        1:11.46   
Rasmus Mohr Nielsen  1996  Svømmeklubben Sønderborg    32.78        1:12.59   
Oliver Danielsen  1996  Kolding SK    34.24        1:14.96   
10  Rasmus Jørgensen  1996  Viborg Svømme Klub    34.32        1:15.10   
11  Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub    35.81        1:16.03   
12  Frederik M. Mortensen  1996  Viborg Svømme Klub    35.34        1:16.17   
13  Christoffer Beck  1996  Viborg Svømme Klub    35.62        1:16.57   
14  Daniel Diaz  1996  Berlin-Reinickendorf    36.26        1:18.02   
15  Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub    35.96        1:18.82   
16  Christian Gravgaard  1997  Kolding SK    37.41        1:19.16   
17  Vincent Arndt  1997  Sg Schöneberg Berlin    37.08        1:19.89   
18  William Rømer  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.62        1:20.80   
19  Jan Ole Kieper  1997  Berlin-Reinickendorf    38.27        1:21.97   
20  Sebastian Neuber  1997  Sc Poseidon Berlin    36.98        1:23.07   
21  Oliver Ringheim  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.12        1:26.15   
22  Mikkel Pedersen  1997  Haderslev Svømme Klub    42.17        1:26.96   
23  Søren Fredenslund  1996  Svømmeklubben Sønderborg    38.46        1:27.24   
24  Frederik Rossavik  1997  Viborg Svømme Klub    42.21        1:28.86   
25  Frederik Elmann  1997  Kolding SK    42.05        1:30.93   
26  Asger Koue  1996  Viborg Svømme Klub    43.60        1:31.10   
27  Lukas Larsen  1996  Haderslev Svømme Klub    41.34        1:34.08   
28  Mathias Lund Jensen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.06        1:35.17   
29  Rasmus Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    45.33        1:35.22   
30  Anders Riege  1997  Haderslev Svømme Klub    52.28        1:45.98   
31  Tobias Rewitz  1997  Svømmeklubben Sønderborg    51.05        1:46.99   
32  Sejdo Demirovic  1997  Nyborg Svømmeklub    50.62        1:51.12   
Anton Ruby Larsen  1996  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Anders Husted  1997  Viborg Svømme Klub            DSQ  Afsl. ryg på maven 
Mark Simonsen  1997  Odder IGF            DSQ  Sv. på forkert bane 
Mikkel Kvist  1996  Odder IGF            DSQ  Tyvstart 
Oscar Albertsen  1997  Odder IGF            DSQ  1 hånd i vend. fly 
Victor Kjær Eskildsen  1997  Odder IGF            DSQ  Afsl. ryg på maven 
                     
 
Løb 6, 100m Medley Man, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF    35.72        1:19.09   
Ari Kissel  1999  Sg Schöneberg Berlin    38.23        1:22.51   
Riko Kislat  1998  Sc Poseidon Berlin    40.21        1:26.32   
Kai Brandenburg  1998  Berlin-Reinickendorf    42.21        1:28.05   
Stefan Martin Lara  1998  Odder IGF    39.73        1:28.15   
Kevin Müller  1998  Berlin-Reinickendorf    43.35        1:29.10   
Hüsnü Garibagaoglu  1998  Sc Poseidon Berlin    42.00        1:29.25   
Benjamin Sinnig  2000  Sg Schöneberg Berlin    43.35        1:30.80   
Marten Stolte  2000  Sc Poseidon Berlin    42.52        1:31.37   
10  Oskar Jørgensen  1998  Odder IGF    40.96        1:32.13   
11  Anders Jepsen  1998  Svømmeklubben Opnør    42.35        1:32.52   
12  Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.15        1:33.02   
13  Emil Houlborg  1998  Viborg Svømme Klub    44.29        1:33.16   
14  Felix Muchow  1999  Sc Poseidon Berlin    45.12        1:36.49   
15  Rune Holm Skovby  1998  Haderslev Svømme Klub    42.95        1:37.10   
16  Lukas Mittelberger  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.15        1:39.51   
17  Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.23        1:41.13   
18  Niels-Henrik Engstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    51.70        1:48.25   
19  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    56.16        1:54.95   
Aksel Ruby Larsen  1999  Svømmeklubben Sønderborg            DNS   
Victor Chirilas  2000  Sg Schöneberg Berlin            DNS   
Magnus Stender Berg  1999  Haderslev Svømme Klub            DSQ  1 hånd i vend. fly 
Otto Bär  1999  Sg Schöneberg Berlin            DSQ  1 hånd i vend v 75m 
Troels D. Essendrop  1999  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Sv fri i fly 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  01 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:56 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  21:35   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 17 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Paul Wudtke  1992  Sc Poseidon Berlin    27.32        59.61   
Marc Ziller  1993  Sg Schöneberg Berlin    28.19        1:02.35   
Arne Klawunde  1992  Sg Schöneberg Berlin    29.34        1:03.30   
Rasmus Koch  1992  Haderslev Svømme Klub    30.17        1:03.50   
Mathias T. Pedersen  1989  Nyborg Svømmeklub    30.94        1:05.79   
Pascal Bach  1990  Sc Poseidon Berlin    31.00        1:07.43   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Mathiesen  1994  Frederikssund Svømmeklub    27.42        59.22   
Steven Stöber  1995  Berlin-Reinickendorf    29.21        1:03.55   
Yannick Lindenberg  1995  Berlin-Reinickendorf    30.33        1:03.72   
Alexander Højen Månsson  1994  Nyborg Svømmeklub    30.91        1:06.40   
Robin Müller  1994  Sc Poseidon Berlin    30.34        1:08.07   
Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.11        1:08.44   
                     
 
Løb 6, 100m Medley Man, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.35        1:08.65   
Nicolai Maron  1996  Haderslev Svømme Klub    32.38        1:08.78   
Daniel Ydegaard  1996  Svømmeklubben Opnør    32.18        1:09.15   
Thomas Søby Jensen  1997  Odder IGF    32.28        1:09.27   
Asger Terp  1996  Svømmeklubben Sønderborg    31.80        1:09.94   
Rasmus Christensen  1996  Bov IF    32.42        1:10.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:35 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 17 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nina Vestergaard  1992  Delta Svøm            28.55   
Christina Holmboe-Olesen  1993  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.19   
Inga Gäbler  1990  Sg Elbe Wedel            29.79   
Jeanette Jensen  1993  Delta Svøm            30.40   
Henriette Ahrenkiel  1991  Svømmeklubben Opnør            30.94   
Sophia Kleine  1993  Sg Schöneberg Berlin            32.65   
Helle Ahrenkiel  1993  Svømmeklubben Opnør            32.73   
Vivien Schuchhardt  1992  Berlin-Reinickendorf            33.06   
                     
 
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kea Körner  1994  Sg Elbe Wedel            27.99   
Jahnay Benson  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.02   
Christina Hvid Edill  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.11   
Caroline Rendez  1994  Sc Poseidon Berlin            29.10   
Sina Möller  1995  Flensburger Swimmklub            29.99   
Katharina Karolewicz  1995  Sg Elbe Wedel            30.08   
Esra Sari  1995  Sg Elbe Wedel            30.26   
Katja Nissen  1995  Frederikssund Svømmeklub            30.42   
Ada Soret Mantano  1995  Kolding SK            30.44   
10  Lena Skøtt  1995  Haderslev Svømme Klub            30.89   
11  Kathrine Christiansen  1994  Haderslev Svømme Klub            30.99   
12  Cecilie Schmidt  1995  Horsens Svømmeklub            31.13   
13  Simone Frandsen  1995  Kolding SK            31.26   
14  Amalie Henriksen  1994  Haderslev Svømme Klub            31.32   
15  Mette Edslev-Christensen  1994  Svømmeklubben Sønderborg            31.37   
16  Laura Westergaard  1995  Horsens Svømmeklub            31.49   
17  Julie Green  1994  Svømmeklubben Opnør            31.87   
18  Laura Betzholz  1994  Berlin-Reinickendorf            32.06   
19  Louise Mejer  1995  Frederikssund Svømmeklub            32.36   
20  Eline Olsen  1995  Kolding SK            33.21   
21  Laura Nogel Jæger  1995  Bov IF            34.12   
22  Julia Hvalsøe  1995  Haderslev Svømme Klub            34.44   
23  Emma Petersen  1995  Kolding SK            35.58   
24  Louise Kjær  1994  Haderslev Svømme Klub            35.60   
25  Anja Pedersen  1994  Kolding SK            39.80   
26  Caroline Bugge  1995  Viborg Svømme Klub            41.16   
27  Rikke Thranum  1995  Odder IGF            47.32   
                     
 
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cosima Kleine  1997  Nixe Charlottenburg            29.57   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            29.81   
Talea Stolte  1997  Sc Poseidon Berlin            29.84   
Pia Kruschinski  1997  Sg Schöneberg Berlin            29.85   
Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.00   
Mie Astrup Dresler  1996  Frederikssund Svømmeklub            30.41   
Amalie Ringgaard  1996  Frederikssund Svømmeklub            30.42   
Sandra Nissen  1996  Berlin-Reinickendorf            30.47   
Tatjana Hansen  1997  Svømmeklubben Sønderborg            30.51   
10  Louise Møller Jessen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.97   
10  Nadja Steinbach  1996  Sg Elbe Wedel            30.97   
12  Julie Oxenvad  1997  Haderslev Svømme Klub            31.03   
13  Jannie Brink  1996  Haderslev Svømme Klub            31.19   
14  Jasmin Cwiklinski  1997  Sg Elbe Wedel            31.23   
15  Signe Ø. Nielsen  1996  Bov IF            31.39   
16  Linda Aaen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.44   
17  Maiken Morsing  1997  Haderslev Svømme Klub            31.77   
18  Iben Schmidt  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.84   
19  Sofie Burgaard  1997  Odense Svømme Klub            31.85   
20  Sara Sofia Benzarti  1997  Horsens Svømmeklub            32.14   
21  Caroline Svarer  1997  Kolding SK            32.16   
22  Bolette Thomsen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.19   
23  Mette Brendstrup Petersen  1996  Bov IF            32.30   
23  Pia Holz  1996  Sg Elbe Wedel            32.30   
25  Camilla Clausen  1997  O.S.L.F.            32.32   
26  Sofie K Jørgensen  1996  Nyborg Svømmeklub            32.34   
27  Cecilie Pedersen  1996  Viborg Svømme Klub            32.58   
28  Helena L. Bengtsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.70   
28  Katrine Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub            32.70   
30  Saskia Klugmann  1996  Berlin-Reinickendorf            32.81   
31  Kathrine Kristiansen  1997  O.S.L.F.            32.82   
32  Alberte Kling-Petersen  1996  Kolding SK            32.83   
33  Sofie Boel Torp  1997  Viborg Svømme Klub            33.14   
34  Chiara Kusch  1996  Sg Schöneberg Berlin            33.18   
35  Louisa Ellen Mathies  1996  Bov IF            33.94   
36  Natascha Zender  1997  Nyborg Svømmeklub            33.95   
37  Maria Sinnig  1997  Sg Schöneberg Berlin            34.56   
38  Simone Seberg Pedersen  1997  Bov IF            34.65   
39  Litten Fleggaard  1997  Bov IF            35.32   
40  Rikke Maria Christensen  1996  Bov IF            35.43   
41  Nikoline Munksgaard-Ottos  1996  Svømmeklubben Sønderborg            35.52   
42  Camilla Linne  1997  Svømmeklubben Sønderborg            36.39   
43  Luna Rahr Futtrup  1997  Bov IF            37.03   
44  Clara Sennels  1997  Kolding SK            37.23   
45  Ditte Maria S. Jensen  1997  Haderslev Svømme Klub            37.77   
46  Ida Schmidt  1997  Nyborg Svømmeklub            39.36   
47  Rikke S. Sørensen  1997  Haderslev Svømme Klub            40.16   
48  Emilie Brammer  1997  Odder IGF            42.98   
49  Andrea K Rothemejer  1997  Delta Svøm            54.55   
                     
 
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alina Groht  1998  Flensburger Swimmklub            29.45   
Mia Jensen  1998  Delta Svøm            32.16   
Elif Kuscu  1998  Sg Schöneberg Berlin            32.22   
Pernille Luise Kellmann  1998  Svømmeklubben Sønderborg            32.48   
Amalie Roll Madsen  1998  Odense Svømme Klub            33.00   
Katrine Ejby  1998  Odense Svømme Klub            33.00   
Jane Meißner  1998  Flensburger Swimmklub            33.12   
Sophie Lund Møller  1998  Odense Svømme Klub            33.17   
Rebecca Grønlund  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.30   
10  Clara Heil  1998  Bov IF            33.66   
11  Michelle Hansen  1998  Viborg Svømme Klub            34.22   
12  Laura Morsing  1999  Haderslev Svømme Klub            34.36   
13  Freja Hamann Larsen  1999  Kolding SK            34.37   
14  Gizem Øzkan  1998  Odder IGF            34.39   
15  Natalie Løwe Legin  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.54   
16  Elisabeth Rudolph  1999  Sc Poseidon Berlin            34.81   
17  Sille Raahede Nielsen  1998  Delta Svøm            35.08   
18  Emma Fogtmann  1998  Svømmeklubben Sønderborg            35.20   
19  Caroline Beck  1998  Viborg Svømme Klub            35.26   
20  Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.31   
21  Annemette Schmidt  1999  Bov IF            35.43   
22  Anna Lund Henriksen  1998  O.S.L.F.            35.69   
23  Natalia Rasmussen  1998  Viborg Svømme Klub            35.85   
24  Signe Terp  1998  Svømmeklubben Sønderborg            35.88   
25  Pia Isabell Stage  1999  Nixe Charlottenburg            36.11   
26  Cecilie Hagensen  1998  Svømmeklubben Opnør            36.27   
27  Sandra Guldborg  1998  Kolding SK            36.82   
28  Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub            37.19   
29  Alexandra Bräuer  1999  Sg Schöneberg Berlin            37.46   
30  Bahar Berberoglu  1999  Sg Schöneberg Berlin            37.55   
31  Alberte Mantzius Heerwage  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.73   
32  Clara Franck  1999  Haderslev Svømme Klub            37.85   
33  Camilla Buch  1999  Svømmeklubben Sønderborg            37.92   
34  Kirstine M. Pedersen  1999  Delta Svøm            37.95   
35  Esin Dilan Ogural  1998  Sg Schöneberg Berlin            38.40   
36  Sophie Lohfert Holst  1999  Haderslev Svømme Klub            38.44   
37  Annika Hoffmann  1999  Flensburger Swimmklub            38.79   
38  Emma Anne Ljungstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.23   
39  Yaning Wang  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.58   
40  Rikke Strømbeck  1998  Svømmeklubben Opnør            39.62   
41  Nanna Sonne  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.65   
42  Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder IGF            39.84   
43  Andrea Franck  1999  Haderslev Svømme Klub            40.58   
44  Johanne Overgaard Pederse  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.87   
45  Therese Elkjær Christense  1999  Svømmeklubben Sønderborg            41.09   
46  Jessica Kindt  1998  Sg Schöneberg Berlin            43.43   
47  Victoria Poulsen  1999  Delta Svøm            43.58   
48  Maria Buch  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.59   
49  Samira Eben  1999  Flensburger Swimmklub            43.78   
50  Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub            44.65   
51  Line Møller Bossen  1998  Svømmeklubben Sønderborg            46.85   
Lærke Nehmdal  1999  Viborg Svømme Klub            DNS   
Helene Nielsen  1998  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Mohn  2000  Sc Poseidon Berlin            33.20   
Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.50   
Mille Hesselgren Ikov  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            39.00   
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.12   
Emma Biegemann  2000  Flensburger Swimmklub            44.00   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub            44.49   
Marie Kusch  2000  Sg Schöneberg Berlin            44.80   
Line Refsgaard  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.82   
Ann-Kathrin Jürgensen  2001  Flensburger Swimmklub            46.29   
10  Mara-Sophie Münster  2000  Flensburger Swimmklub            46.91   
11  Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            48.33   
12  Charlotte Bisgaard  2001  Delta Svøm            48.83   
13  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            48.85   
14  Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            49.66   
15  Isabella S Ryser  2001  Delta Svøm            51.81   
16  Mille K Villadsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            52.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:11   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 15 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kea Körner  1994  Sg Elbe Wedel            27.72   
Jahnay Benson  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            27.78   
Christina Hvid Edill  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.20   
Nina Vestergaard  1992  Delta Svøm            28.58   
Caroline Rendez  1994  Sc Poseidon Berlin            28.73   
Christina Holmboe-Olesen  1993  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.23   
                     
 
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cosima Kleine  1997  Nixe Charlottenburg            28.79   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            29.31   
Mie Astrup Dresler  1996  Frederikssund Svømmeklub            29.37   
Pia Kruschinski  1997  Sg Schöneberg Berlin            29.50   
Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            29.66   
Talea Stolte  1997  Sc Poseidon Berlin            29.88   
                     
 
Løb 7, 50m Freestyle Woman, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alina Groht  1998  Flensburger Swimmklub            29.41   
Mia Jensen  1998  Delta Svøm            30.95   
Elif Kuscu  1998  Sg Schöneberg Berlin            31.88   
Katrine Ejby  1998  Odense Svømme Klub            32.27   
Pernille Luise Kellmann  1998  Svømmeklubben Sønderborg            32.62   
Amalie Roll Madsen  1998  Odense Svømme Klub            32.97   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:11 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  11:21   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 19 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pascal Bach  1990  Sc Poseidon Berlin            32.02   
Christoph End  1988  Flensburger Swimmklub            35.05   
Anton Spiger  1980  Berlin-Reinickendorf            36.61   
                     
 
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Koch  1992  Haderslev Svømme Klub            31.12   
Christian Jensen  1993  Kolding SK            32.44   
Mohammad Karimi  1993  Sg Schöneberg Berlin            32.79   
Tobias Dobrowolski  1993  Flensburger Swimmklub            33.43   
Kasper Kimose Rasmussen  1993  Frederikssund Svømmeklub            34.70   
Dennis Laumark  1993  Bov IF            35.32   
Maximilian Janke  1992  Flensburger Swimmklub            35.92   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.78   
Dennis Collatz  1993  Sc Poseidon Berlin            37.08   
10  Mathias Green  1992  Svømmeklubben Opnør            37.84   
Lasse Bahnsen  1992  Flensburger Swimmklub            DNS   
                     
 
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marco Kirketerp  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.75   
Marcel Stüve  1995  Sc Poseidon Berlin            34.90   
Lennardt Stolte  1995  Sc Poseidon Berlin            35.00   
Lasse Kammer  1995  Viborg Svømme Klub            35.02   
Mikkel Jensen  1995  Delta Svøm            35.24   
Simon Underlien  1995  Horsens Svømmeklub            36.03   
Marcel Weiss  1995  Flensburger Swimmklub            36.27   
Nicklas Trier Hansen  1994  Delta Svøm            36.82   
Lasse Christensen  1994  Horsens Svømmeklub            37.60   
10  Rasmus Baltsersen  1995  Kolding SK            38.84   
11  Frederik Møller Iversen  1994  Viborg Svømme Klub            39.47   
11  Vinzenz Rahnenführer  1994  Berlin-Reinickendorf            39.47   
13  Daniel Ivanov  1994  Berlin-Reinickendorf            39.88   
14  Nicolaj Thostrup  1995  Viborg Svømme Klub            42.40   
15  Mikkel Kristensen  1995  Viborg Svømme Klub            42.84   
16  Christopher Puttins  1995  Berlin-Reinickendorf            42.98   
17  Rasmus Kraft  1995  Svømmeklubben Opnør            44.39   
                     
 
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asger Skafte  1996  Odense Svømme Klub            36.02   
Asger Terp  1996  Svømmeklubben Sønderborg            37.37   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            38.16   
Rasmus Jørgensen  1996  Viborg Svømme Klub            39.56   
Arne Hoffmann  1996  Flensburger Swimmklub            40.02   
Tobias Lynggaard Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.44   
Steffen Møller Jürgensen  1996  Odder IGF            40.75   
Christian Gravgaard  1997  Kolding SK            40.82   
Rune Friis Petersen  1996  Svømmeklubben Opnør            41.39   
10  Oliver Zeisler  1997  Sg Schöneberg Berlin            41.85   
11  Alexander Ohrt  1997  Kolding SK            42.36   
12  Oliver Ringheim  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.48   
13  Frederik Rossavik  1997  Viborg Svømme Klub            43.13   
14  Mikkel Pedersen  1997  Haderslev Svømme Klub            43.80   
15  Christian Olsen  1997  Delta Svøm            44.61   
16  Anders Husted  1997  Viborg Svømme Klub            44.94   
17  Mark Simonsen  1997  Odder IGF            48.51   
18  Andreas Harmuth  1997  Bov IF            50.30   
19  Lukas Larsen  1996  Haderslev Svømme Klub            51.63   
20  Tobias Rewitz  1997  Svømmeklubben Sønderborg            51.78   
21  Patrick Strandlyst  1997  Svømmeklubben Opnør            52.02   
22  Mathias Lund Jensen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            52.12   
23  Frederik Hildebrand  1996  Delta Svøm            55.06   
24  Mikkel Kvist  1996  Odder IGF            1:03.06   
Asger Koue  1996  Viborg Svømme Klub            DSQ  Fl. flyben v. start 
Calum Young  1997  Viborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Marcus S. Ryser  1997  Delta Svøm            DSQ  Retter badebukser 
                     
 
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eik Skafte  1998  Odense Svømme Klub            38.14   
Max Jakobsche  1999  Sg Schöneberg Berlin            40.73   
Kai Lehmann  2000  Sg Schöneberg Berlin            44.38   
Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.57   
Marten Stolte  2000  Sc Poseidon Berlin            46.79   
Jacob Gade Matthiesen  1999  Bov IF            47.44   
Felix Muchow  1999  Sc Poseidon Berlin            47.73   
Hark Rink  2000  Flensburger Swimmklub            48.74   
Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub            50.40   
10  Anders Jepsen  1998  Svømmeklubben Opnør            50.77   
11  Mathias Stadsholt  1998  Svømmeklubben Opnør            50.81   
12  Jonas Gadegaard Hansen  1998  Kolding SK            51.64   
13  Marcus Ø. Lauritsen  1998  Viborg Svømme Klub            52.56   
14  Alexander Rubahn  1999  Flensburger Swimmklub            52.60   
15  Jeppe S. Krag  1999  Delta Svøm            52.65   
16  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            52.73   
17  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            53.63   
18  Philip Ostmann  2000  Flensburger Swimmklub            57.78   
19  Tillmann Wolfskeil  2001  Flensburger Swimmklub            57.91   
20  Niklas Fahlteich  2000  Flensburger Swimmklub            57.99   
21  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:00.83   
22  Johan Veggerby Grønlund  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:02.66   
23  Daniel Axelsen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:19.38   
Asbjørn Preuss  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Flyben ved start 
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  1 arm i vend 25m 
Emil Kvistbo  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Fl flyben v 25m 
Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Retter på briller 
Michael Chirilas  2002  Sg Schöneberg Berlin            DSQ  1 hånd i vending 
Morten Vahr Rudebeck  2000  Delta Svøm            DSQ  Flyben v. start 
Otto Bär  1999  Sg Schöneberg Berlin            DSQ  1 hånd i afslutning 
Tobias Alstrup Kjær  1998  Viborg Svømme Klub            DSQ  Flyspark v 25m 
Troels D. Essendrop  1999  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Retter på briller 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:21 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:58   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 17 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Koch  1992  Haderslev Svømme Klub            31.44   
Pascal Bach  1990  Sc Poseidon Berlin            31.87   
Mohammad Karimi  1993  Sg Schöneberg Berlin            32.34   
Christian Jensen  1993  Kolding SK            32.55   
Tobias Dobrowolski  1993  Flensburger Swimmklub            33.66   
Kasper Kimose Rasmussen  1993  Frederikssund Svømmeklub            34.64   
                     
 
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lasse Kammer  1995  Viborg Svømme Klub            32.64   
Marcel Stüve  1995  Sc Poseidon Berlin            33.67   
Marco Kirketerp  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.14   
Lennardt Stolte  1995  Sc Poseidon Berlin            34.66   
Mikkel Jensen  1995  Delta Svøm            34.79   
Simon Underlien  1995  Horsens Svømmeklub            34.97   
                     
 
Løb 8, 50m Breaststroke Man, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asger Skafte  1996  Odense Svømme Klub            35.04   
Asger Terp  1996  Svømmeklubben Sønderborg            36.80   
Arne Hoffmann  1996  Flensburger Swimmklub            38.23   
Eik Skafte  1998  Odense Svømme Klub            38.43   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            38.67   
Rasmus Jørgensen  1996  Viborg Svømme Klub            39.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:58 
 
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  11:34   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 17 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie-Sofie Hemdorff  1991  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.51   
Henriette Ahrenkiel  1991  Svømmeklubben Opnør            34.16   
Nadia S. Skyggelund  1993  Nyborg Svømmeklub            35.52   
Anette Schütt  1989  Bov IF            36.71   
                     
 
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Raaby Jensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.97   
Louise Harder  1995  Bov IF            34.26   
Sina Möller  1995  Flensburger Swimmklub            34.53   
Laura Bornhøft  1995  Horsens Svømmeklub            35.03   
Lena Skøtt  1995  Haderslev Svømme Klub            35.20   
Ada Soret Mantano  1995  Kolding SK            35.35   
Betina K. Pedersen  1994  Viborg Svømme Klub            35.99   
Elisabeth Buchholz  1995  Sg Elbe Wedel            36.14   
Simone Frandsen  1995  Kolding SK            38.31   
10  Cecilie Schmidt  1995  Horsens Svømmeklub            38.42   
11  Tilbe Kaya  1995  Odder IGF            39.94   
12  Caroline Bugge  1995  Viborg Svømme Klub            51.38   
13  Rikke Thranum  1995  Odder IGF            53.54   
                     
 
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub            34.16   
Amalie Østrup  1997  Horsens Svømmeklub            34.73   
Finnja Becker  1997  Sc Poseidon Berlin            35.25   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            35.35   
Anna Wermuth  1996  Odense Svømme Klub            36.06   
Nadja Steinbach  1996  Sg Elbe Wedel            36.60   
Rikke Blemholt  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            36.65   
Anna Puggard  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            37.15   
Kristina Korshøj Adsbøl  1997  Horsens Svømmeklub            38.34   
10  Cecilie Pedersen  1996  Viborg Svømme Klub            38.84   
11  Kathrine Kristiansen  1997  O.S.L.F.            39.12   
12  Camille Møller-Sørensen  1996  Kolding SK            39.60   
13  Litten Fleggaard  1997  Bov IF            40.71   
14  Natascha Zender  1997  Nyborg Svømmeklub            40.88   
15  Simone Seberg Pedersen  1997  Bov IF            42.05   
16  Nikoline Munksgaard-Ottos  1996  Svømmeklubben Sønderborg            43.73   
17  Luna Rahr Futtrup  1997  Bov IF            43.76   
18  Camilla Linne  1997  Svømmeklubben Sønderborg            44.33   
19  Rikke Maria Christensen  1996  Bov IF            44.65   
20  Benedicte Jensen  1997  Viborg Svømme Klub            47.40   
21  Rikke S. Sørensen  1997  Haderslev Svømme Klub            47.55   
22  Ditte Maria S. Jensen  1997  Haderslev Svømme Klub            48.06   
23  Andrea K Rothemejer  1997  Delta Svøm            1:09.88   
                     
 
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alina Groht  1998  Flensburger Swimmklub            35.05   
Cecilie F. Jensen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.20   
Michelle Hansen  1998  Viborg Svømme Klub            36.75   
Jane Meißner  1998  Flensburger Swimmklub            37.66   
Johanne Carr  1999  Nyborg Svømmeklub            38.71   
Sophie Fella  1999  Sg Schöneberg Berlin            39.43   
Clara Heil  1998  Bov IF            40.23   
Louisa Aluede  1999  Sg Schöneberg Berlin            40.31   
Esra Øzkan  1998  Odder IGF            41.86   
10  Lykke K. Nielsen  1999  Odder IGF            42.21   
11  Alena Geilich  1999  Flensburger Swimmklub            42.56   
12  Stine Knudsen  1999  Kolding SK            42.58   
13  Sofie Amalie Møhncke  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.47   
14  Annemette Schmidt  1999  Bov IF            43.90   
15  Cecilie Hagensen  1998  Svømmeklubben Opnør            46.44   
16  Bahar Berberoglu  1999  Sg Schöneberg Berlin            46.67   
17  Natalia Rasmussen  1998  Viborg Svømme Klub            46.69   
18  Thea Lund Petersen  1998  Nyborg Svømmeklub            47.01   
19  Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder IGF            47.47   
20  Samira Eben  1999  Flensburger Swimmklub            47.76   
21  Therese Elkjær Christense  1999  Svømmeklubben Sønderborg            49.02   
22  Andrea Franck  1999  Haderslev Svømme Klub            49.67   
23  Camilla Buch  1999  Svømmeklubben Sønderborg            50.16   
24  Rikke Strømbeck  1998  Svømmeklubben Opnør            50.46   
25  Jessica Kindt  1998  Sg Schöneberg Berlin            55.74   
26  Victoria Poulsen  1999  Delta Svøm            56.50   
Clara Franck  1999  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Ej forts bev vend 
Emma Lyngby Larsen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej forts. bev v vend 
Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Afsl. på maven 
Sophie Lohfert Holst  1999  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Ej forts. bev. v.ven 
                     
 
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sonja Dobrowolski  2000  Flensburger Swimmklub            43.18   
Katrine Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.59   
Ann-Kathrin Jürgensen  2001  Flensburger Swimmklub            49.85   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            50.17   
Katharina Bork  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            50.86   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub            52.02   
Ida Markussen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            52.56   
Emma Biegemann  2000  Flensburger Swimmklub            54.34   
Charlotte Bisgaard  2001  Delta Svøm            54.67   
10  Josefine H. Lundstrøm  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            55.27   
11  Mille K Villadsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            59.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:34 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  20:12   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 15 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Raaby Jensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.30   
Julie-Sofie Hemdorff  1991  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.80   
Henriette Ahrenkiel  1991  Svømmeklubben Opnør            33.39   
Louise Harder  1995  Bov IF            33.52   
Sina Möller  1995  Flensburger Swimmklub            34.18   
Laura Bornhøft  1995  Horsens Svømmeklub            35.23   
                     
 
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub            33.74   
Amalie Østrup  1997  Horsens Svømmeklub            34.35   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            35.31   
Nadja Steinbach  1996  Sg Elbe Wedel            35.75   
Finnja Becker  1997  Sc Poseidon Berlin            36.18   
Anna Wermuth  1996  Odense Svømme Klub            36.37   
                     
 
Løb 9, 50m Backstroke Woman, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alina Groht  1998  Flensburger Swimmklub            34.38   
Cecilie F. Jensen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            34.84   
Jane Meißner  1998  Flensburger Swimmklub            36.38   
Michelle Hansen  1998  Viborg Svømme Klub            36.96   
Sophie Fella  1999  Sg Schöneberg Berlin            38.67   
Johanne Carr  1999  Nyborg Svømmeklub            38.87   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:12 
 
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  11:47   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 19 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Kopp  1984  Sg Elbe Wedel            27.54   
Philip Staib  1991  Svømmeklubben Sønderborg            28.42   
Mathias T. Pedersen  1989  Nyborg Svømmeklub            28.73   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tobias Dobrowolski  1993  Flensburger Swimmklub            27.60   
Søren Smidt Bonnesen  1992  Svømmeklubben Sønderborg            27.69   
Marc Ziller  1993  Sg Schöneberg Berlin            27.72   
Sebastian Kreft  1992  Sg Schöneberg Berlin            28.80   
Dennis Laumark  1993  Bov IF            29.17   
Dennis Collatz  1993  Sc Poseidon Berlin            31.91   
Christian Jensen  1993  Kolding SK            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub            27.10   
Robin Müller  1994  Sc Poseidon Berlin            27.74   
Jacob Severinsen  1995  Viborg Svømme Klub            27.82   
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.57   
Steven Stöber  1995  Berlin-Reinickendorf            28.67   
Fabian Uridat  1995  Sg Elbe Wedel            28.75   
Fabian Kurzmann  1994  Sg Schöneberg Berlin            28.82   
Simon Underlien  1995  Horsens Svømmeklub            28.91   
Mikkel Jensen  1995  Delta Svøm            29.42   
10  Tobias Dahl Vind  1994  Kolding SK            29.69   
11  Michael Sørensen  1995  Viborg Svømme Klub            30.51   
12  Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.60   
13  Emil Jensen  1994  Svømmeklubben Sønderborg            30.71   
14  Mathias Niemann Tygesen  1995  Haderslev Svømme Klub            30.90   
15  Henrik Petersen  1994  Bov IF            31.25   
16  Marcel Weiss  1995  Flensburger Swimmklub            31.42   
17  Thomas Jensen  1994  Kolding SK            31.46   
18  Mathias Madsen  1995  Viborg Svømme Klub            31.96   
18  Nicklas Trier Hansen  1994  Delta Svøm            31.96   
20  Daniel F. Haraldson  1994  Haderslev Svømme Klub            32.08   
21  Marco Kirketerp  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.73   
22  Mads Sørensen  1995  Delta Svøm            34.25   
23  Sylvester Andersen  1995  Horsens Svømmeklub            35.72   
24  Pascal Hansen  1995  Flensburger Swimmklub            37.44   
25  Jesper L. Christiansen  1995  Svømmeklubben Opnør            38.14   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Søren Fritzbøger  1996  Frederikssund Svømmeklub            29.20   
Daniel Ydegaard  1996  Svømmeklubben Opnør            29.23   
Victor Tolstrup  1996  Delta Svøm            29.69   
Christian V. Rasmussen  1996  Odense Svømme Klub            30.09   
Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.33   
Johannes Larsen  1996  Kolding SK            30.62   
Frederik J. Sørensen  1997  O.S.L.F.            31.15   
Thomas Søby Jensen  1997  Odder IGF            31.22   
Tobias Vester  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            31.89   
10  Nicolai Maron  1996  Haderslev Svømme Klub            32.32   
11  Jonte Körner  1997  Sg Elbe Wedel            32.49   
12  Rasmus Mohr Nielsen  1996  Svømmeklubben Sønderborg            32.77   
13  Emil Maron  1996  Haderslev Svømme Klub            33.56   
14  Jens Høj Jørgensen  1996  Nyborg Svømmeklub            34.11   
15  René Weiss  1997  Flensburger Swimmklub            34.97   
16  Søren Fredenslund  1996  Svømmeklubben Sønderborg            37.77   
17  Sebastian Neuber  1997  Sc Poseidon Berlin            37.86   
18  Kristian V Rudebeck  1996  Delta Svøm            38.26   
19  Rune Friis Petersen  1996  Svømmeklubben Opnør            38.39   
20  Jacob Wecherhausen  1997  Svømmeklubben Sønderborg            42.45   
21  Frederik Elmann  1997  Kolding SK            43.62   
22  Rasmus Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub            44.19   
23  Christian Olsen  1997  Delta Svøm            44.88   
24  Patrick Strandlyst  1997  Svømmeklubben Opnør            51.09   
25  Sejdo Demirovic  1997  Nyborg Svømmeklub            55.99   
Anton Jørgensen  1996  O.S.L.F.            DNS   
Oscar Albertsen  1997  Odder IGF            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Man, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonas Priess Sørensen  1998  Delta Svøm            35.42   
Ari Kissel  1999  Sg Schöneberg Berlin            35.89   
Oskar Jørgensen  1998  Odder IGF            38.48   
Riko Kislat  1998  Sc Poseidon Berlin            40.95   
Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub            41.48   
Magnus Stender Berg  1999  Haderslev Svømme Klub            42.78   
Marten Stolte  2000  Sc Poseidon Berlin            43.02   
Benjamin Sinnig  2000  Sg Schöneberg Berlin            43.18   
Rune Holm Skovby  1998  Haderslev Svømme Klub            43.38   
10  Alexander Rubahn  1999  Flensburger Swimmklub            44.55   
11  Søren Bisgaard  1998  Delta Svøm            45.38   
12  Jacob Gade Matthiesen  1999  Bov IF            45.41   
13  Lucas Holmgaard Kock  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            49.21   
14  Vincent Leon Walter  2000  Sg Schöneberg Berlin            50.80   
15  Björn Hoffmann  1998  Flensburger Swimmklub            58.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:47 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  21:02   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 17 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Kopp  1984  Sg Elbe Wedel            26.29   
Marc Ziller  1993  Sg Schöneberg Berlin            27.09   
Tobias Dobrowolski  1993  Flensburger Swimmklub            27.42   
Søren Smidt Bonnesen  1992  Svømmeklubben Sønderborg            27.65   
Philip Staib  1991  Svømmeklubben Sønderborg            28.22   
Mathias T. Pedersen  1989  Nyborg Svømmeklub            29.12   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub            26.27   
Jacob Severinsen  1995  Viborg Svømme Klub            26.98   
Robin Müller  1994  Sc Poseidon Berlin            27.93   
Fabian Uridat  1995  Sg Elbe Wedel            28.08   
Steven Stöber  1995  Berlin-Reinickendorf            28.48   
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.51   
                     
 
Løb 10, 50m Butterfly Man, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Tolstrup  1996  Delta Svøm            28.84   
Søren Fritzbøger  1996  Frederikssund Svømmeklub            29.00   
Daniel Ydegaard  1996  Svømmeklubben Opnør            29.09   
Johannes Larsen  1996  Kolding SK            30.03   
Christian V. Rasmussen  1996  Odense Svømme Klub            30.30   
Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.40   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:02 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  22:04   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kea Körner  1994  Sg Elbe Wedel    31.11  1:04.72  1:38.58    2:11.02   
Cecilie Holten  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.15  1:04.97  1:38.96    2:12.43   
Mie Astrup Dresler  1996  Frederikssund Svømmeklub    31.49  1:05.40  1:39.90    2:14.34   
Nina Vestergaard  1992  Delta Svøm    32.07  1:07.30  1:42.38    2:15.72   
Louise Møller Jessen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.66  1:06.31  1:41.45    2:15.97   
Cosima Kleine  1997  Nixe Charlottenburg    32.45  1:08.32  1:44.43    2:18.88   
Kathrine Maron  1994  Haderslev Svømme Klub    32.18  1:07.35  1:43.46    2:19.25   
Cecilie Schmidt  1995  Horsens Svømmeklub    32.84  1:07.91  1:44.46    2:19.53   
Amalie Østrup  1997  Horsens Svømmeklub    32.74  1:08.50  1:44.81    2:19.73   
10  Tatjana Hansen  1997  Svømmeklubben Sønderborg    32.74  1:08.52  1:44.62    2:19.83   
11  Katharina Karolewicz  1995  Sg Elbe Wedel    32.44  1:07.95  1:44.78    2:20.26   
12  Lena Skøtt  1995  Haderslev Svømme Klub    32.58  1:07.83  1:44.22    2:20.50   
13  Esra Sari  1995  Sg Elbe Wedel    32.87  1:09.16  1:45.69    2:20.78   
14  Louise Harder  1995  Bov IF    32.55  1:08.83  1:46.43    2:22.95   
15  Kathrine Christiansen  1994  Haderslev Svømme Klub    33.61  1:10.65  1:47.98    2:23.29   
16  Caroline Rendez  1994  Sc Poseidon Berlin    33.19  1:09.92  1:47.60    2:23.31   
17  Jeanette Jensen  1993  Delta Svøm    33.10  1:10.62  1:46.93    2:23.39   
18  Sofie Burgaard  1997  Odense Svømme Klub    34.17  1:10.74  1:48.33    2:24.37   
19  Katja Nissen  1995  Frederikssund Svømmeklub    32.89  1:09.82  1:50.72    2:25.38   
20  Maiken Morsing  1997  Haderslev Svømme Klub    32.83  1:10.74  1:49.64    2:26.65   
21  Karolin Ladiges  1997  Sg Elbe Wedel    34.01  1:11.56  1:50.61    2:26.71   
22  Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.49  1:12.73  1:50.28    2:27.54   
23  Marie-Charlene Jensen  1996  Flensburger Swimmklub    33.93  1:11.51  1:50.19    2:27.87   
24  Katrine Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    34.68  1:11.94  1:50.72    2:27.89   
25  Pia Holz  1996  Sg Elbe Wedel    34.95  1:12.90  1:52.05    2:29.77   
26  Julie Green  1994  Svømmeklubben Opnør    34.21  1:11.79  1:51.08    2:30.23   
27  Jasmin Cwiklinski  1997  Sg Elbe Wedel    34.51  1:12.90  1:52.15    2:30.31   
28  Natascha Zender  1997  Nyborg Svømmeklub    35.69  1:14.36  1:54.13    2:32.31   
29  Julie Troldtoft Holm  1994  Svømmeklubben Sønderborg    34.96  1:13.56  1:53.91    2:32.47   
30  Rebecca Grønlund  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.27  1:14.08  1:53.55    2:32.48   
31  Anne Dobschin  1989  Sc Poseidon Berlin    34.18  1:12.43  1:52.59    2:32.58   
32  Cecilie Pedersen  1996  Viborg Svømme Klub    34.33  1:13.15  1:53.47    2:32.94   
33  Camilla Clausen  1997  O.S.L.F.    34.16  1:11.66  1:50.68    2:32.99   
34  Eline Olsen  1995  Kolding SK    35.90  1:16.07  1:56.83    2:34.11   
35  Kristina Korshøj Adsbøl  1997  Horsens Svømmeklub    36.97  1:17.27  1:57.69    2:34.64   
36  Finnja Becker  1997  Sc Poseidon Berlin    35.66  1:16.04  1:56.90    2:35.15   
37  Caroline Svarer  1997  Kolding SK    35.28  1:15.28  1:56.85    2:35.21   
38  Mia Jensen  1998  Delta Svøm    35.20  1:14.42  1:55.17    2:35.65   
39  Sofie Boel Torp  1997  Viborg Svømme Klub    36.27  1:15.83  1:56.44    2:35.75   
40  Alexandra Roman  1995  Sg Schöneberg Berlin    36.35  1:15.45  1:56.02    2:36.06   
41  Johanne Carr  1999  Nyborg Svømmeklub    36.35  1:16.83  1:58.13    2:37.44   
42  Sophie Lund Møller  1998  Odense Svømme Klub    37.69  1:18.62  1:59.62    2:38.04   
43  Laura Nogel Jæger  1995  Bov IF    36.64  1:16.48  1:57.72    2:38.16   
44  Laura Morsing  1999  Haderslev Svømme Klub    36.59  1:17.54  1:59.46    2:38.68   
45  Julie Elmann  1996  Kolding SK    37.55  1:18.86  2:00.36    2:40.07   
46  Katrine Ejby  1998  Odense Svømme Klub    36.99  1:18.61  2:00.24    2:40.19   
47  Sophie Teichmann  1997  Sg Elbe Wedel    37.18  1:17.55  1:59.37    2:40.38   
48  Lea Kassik  1999  Sg Elbe Wedel    37.67  1:19.55  2:05.35    2:42.31   
49  Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.38  1:19.19  2:03.02    2:43.68   
50  Michelle Hansen  1998  Viborg Svømme Klub    37.82  1:21.06  2:04.31    2:44.26   
51  Julia Hvalsøe  1995  Haderslev Svømme Klub    38.06  1:20.25  2:03.14    2:44.89   
52  Charlotte Buchholz  1998  Sg Elbe Wedel    37.55  1:20.40  2:04.31    2:46.84   
53  Freja Hamann Larsen  1999  Kolding SK    38.35  1:21.35  2:05.41    2:48.67   
54  Natalie Løwe Legin  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.12  1:23.27  2:07.75    2:49.33   
55  Gizem Øzkan  1998  Odder IGF    38.17  1:24.07  2:07.89    2:50.97   
56  Anna Lund Henriksen  1998  O.S.L.F.    39.36  1:23.28      2:51.00   
57  Franziska Teichmann  1999  Sg Elbe Wedel    40.55  1:24.19  2:08.76    2:51.54   
58  Caroline Beck  1998  Viborg Svømme Klub    38.69  1:23.42  2:08.32    2:51.57   
59  Chiara Kusch  1996  Sg Schöneberg Berlin    38.06  1:22.76  2:10.53    2:54.78   
60  Emma Petersen  1995  Kolding SK    37.71  1:23.21  2:11.01    2:57.59   
61  Emma Fogtmann  1998  Svømmeklubben Sønderborg    37.46  1:21.29  2:21.31    2:58.88   
62  Nicoline Clement  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.54  1:28.55  2:17.59    3:00.99   
63  Kirstine M. Pedersen  1999  Delta Svøm    40.54  1:27.60  2:15.49    3:02.26   
64  Ditte Maria S. Jensen  1997  Haderslev Svømme Klub    39.89  1:26.66  2:15.50    3:03.74   
65  Annika Hoffmann  1999  Flensburger Swimmklub    41.52  1:30.94  2:20.78    3:09.11   
66  Sophie Lohfert Holst  1999  Haderslev Svømme Klub    43.03  1:32.29  2:21.36    3:09.66   
67  Cathrine Skau Hansen  1999  Delta Svøm    43.82  1:32.86  2:23.00    3:10.40   
68  Stine Mathiasen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.63  2:22.46  3:10.75    3:10.75   
69  Helene Nielsen  1998  Haderslev Svømme Klub    40.24  1:31.38  2:24.37    3:17.26   
70  Andrea Franck  1999  Haderslev Svømme Klub    43.53  1:34.50  2:27.81    3:18.83   
71  Rikke S. Sørensen  1997  Haderslev Svømme Klub    44.45  1:37.35  1:53.47    3:25.15   
72  Johanne Overgaard Pederse  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.08  1:39.88  2:35.96    3:30.78   
73  Mara-Sophie Münster  2000  Flensburger Swimmklub    49.80  1:45.33  2:40.40    3:32.40   
74  Katharina Bork  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    51.46  1:49.12  2:46.81    3:40.54   
75  Emma Biegemann  2000  Flensburger Swimmklub    50.32  1:49.86  2:48.55    3:43.09   
76  Emilie Brammer  1997  Odder IGF    46.12  1:42.46      3:45.50   
77  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.64  1:55.00  2:59.20    3:58.23   
78  Ann-Kathrin Jürgensen  2001  Flensburger Swimmklub    57.01  2:01.15  3:05.26    4:01.68   
Sille Raahede Nielsen  1998  Delta Svøm            DNS   
Martha Andersen  1999  Delta Svøm            DSQ  Ej ber. v vend 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  22:04 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 19 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Kopp  1984  Sg Elbe Wedel    25.97        55.19   
Philip Loche  1990  Sg Schöneberg Berlin    26.84        55.63   
Philip Staib  1991  Svømmeklubben Sønderborg    27.47        57.10   
Christoph End  1988  Flensburger Swimmklub    28.02        58.11   
Anton Spiger  1980  Berlin-Reinickendorf    33.11        1:07.92   
                     
 
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Smidt Bonnesen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    26.68        55.73   
Tobias Dobrowolski  1993  Flensburger Swimmklub    27.48        55.98   
Arne Klawunde  1992  Sg Schöneberg Berlin    26.53        56.48   
Rasmus Koch  1992  Haderslev Svømme Klub    27.71        56.80   
Søren Smidt Bonnesen  1992  Svømmeklubben Sønderborg    27.46        56.95   
Ricardo Geyer  1993  Sg Schöneberg Berlin    27.50        57.72   
Dennis Laumark  1993  Bov IF    28.49        59.03   
Mathias Green  1992  Svømmeklubben Opnør    28.60        59.48   
Jacob Moos Larsen  1993  Viborg Svømme Klub    28.78        59.49   
10  Kasper Kimose Rasmussen  1993  Frederikssund Svømmeklub    28.34        59.57   
11  Maximilian Janke  1992  Flensburger Swimmklub    29.01        1:00.72   
12  Lasse Bahnsen  1992  Flensburger Swimmklub    31.03        1:07.59   
                     
 
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub    26.48        54.54   
Alexander Højen Månsson  1994  Nyborg Svømmeklub    27.05        56.30   
Steven Stöber  1995  Berlin-Reinickendorf    27.61        57.79   
Mathias Niemann Tygesen  1995  Haderslev Svømme Klub    28.11        58.23   
Karim Møller  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.26        58.26   
Simon Underlien  1995  Horsens Svømmeklub    28.07        58.38   
Marcel Stüve  1995  Sc Poseidon Berlin    28.52        58.66   
Nicklas Trier Hansen  1994  Delta Svøm    28.86        58.91   
Yannick Lindenberg  1995  Berlin-Reinickendorf    28.12        58.97   
10  Tobias Dahl Vind  1994  Kolding SK    28.30        59.01   
11  Felix Mohn  1995  Sc Poseidon Berlin    28.76        59.55   
12  Kenneth Hulwa  1994  Sg Schöneberg Berlin    28.41        1:00.07   
13  Mads Sørensen  1995  Delta Svøm    28.76        1:00.21   
14  Emil Jensen  1994  Svømmeklubben Sønderborg    28.81        1:00.78   
15  Tobias Zeisler  1994  Sg Schöneberg Berlin    29.62        1:01.15   
16  Fabian Kurzmann  1994  Sg Schöneberg Berlin    30.13        1:01.88   
17  Nicolaj Thostrup  1995  Viborg Svømme Klub    30.14        1:02.28   
18  Casper G. Kristensen  1995  Viborg Svømme Klub    31.14        1:03.18   
19  Sylvester Andersen  1995  Horsens Svømmeklub    31.31        1:04.01   
20  Michael Sørensen  1995  Viborg Svømme Klub    31.05        1:06.04   
21  Lasse Christensen  1994  Horsens Svømmeklub    30.95        1:06.05   
22  Michael Bruun Sørensen  1995  Viborg Svømme Klub    32.47        1:07.58   
23  Daniel Ivanov  1994  Berlin-Reinickendorf    32.17        1:08.05   
24  Per Jensen  1995  Odder IGF    31.32        1:08.73   
25  Jesper L. Christiansen  1995  Svømmeklubben Opnør    33.56        1:10.28   
26  Frederik Møller Iversen  1994  Viborg Svømme Klub    34.16        1:10.59   
27  Rasmus Kraft  1995  Svømmeklubben Opnør    32.39        1:10.94   
28  Pascal Hansen  1995  Flensburger Swimmklub    34.89        1:12.31   
29  Martin Hjelm  1995  Odder IGF    34.13        1:12.45   
30  Mikkel Kristensen  1995  Viborg Svømme Klub    33.64        1:13.57   
Michael Danø  1994  Kolding SK            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Sørensen  1996  Delta Svøm    27.63        57.36   
Christian V. Rasmussen  1996  Odense Svømme Klub    28.93        58.02   
Victor Tolstrup  1996  Delta Svøm    28.03        58.04   
Daniel Ydegaard  1996  Svømmeklubben Opnør    29.04        59.44   
Nicolai Maron  1996  Haderslev Svømme Klub    28.64        59.53   
Asger Terp  1996  Svømmeklubben Sønderborg    28.65        1:00.07   
Rasmus Christensen  1996  Bov IF    28.95        1:00.08   
Tobias Vester  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.26        1:00.76   
Thomas Søby Jensen  1997  Odder IGF    29.38        1:01.29   
10  Jacob Adolfsen  1996  Viborg Svømme Klub    29.75        1:01.71   
11  Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub    30.47        1:02.02   
12  Frederik J. Sørensen  1997  O.S.L.F.    30.26        1:02.05   
13  Emil Deleuran Hansen  1997  Delta Svøm    29.93        1:02.97   
14  Johannes Larsen  1996  Kolding SK    30.32        1:03.31   
15  René Weiss  1997  Flensburger Swimmklub    30.98        1:03.41   
16  Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub    31.23        1:04.13   
17  Arne Hoffmann  1996  Flensburger Swimmklub    30.62        1:04.46   
18  Steffen Møller Jürgensen  1996  Odder IGF    31.15        1:05.46   
19  Christoffer Beck  1996  Viborg Svømme Klub    31.11        1:05.81   
20  Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub    31.56        1:05.84   
21  Rasmus Jørgensen  1996  Viborg Svømme Klub    31.98        1:06.61   
22  Vincent Arndt  1997  Sg Schöneberg Berlin    32.18        1:07.07   
23  Oliver Danielsen  1996  Kolding SK    31.78        1:07.24   
24  Rune Friis Petersen  1996  Svømmeklubben Opnør    32.20        1:07.34   
25  Frederik M. Mortensen  1996  Viborg Svømme Klub    32.97        1:08.42   
26  Oliver Zeisler  1997  Sg Schöneberg Berlin    32.48        1:08.72   
27  Daniel Diaz  1996  Berlin-Reinickendorf    33.51        1:09.09   
28  Jan Ole Kieper  1997  Berlin-Reinickendorf    33.03        1:09.55   
29  Søren Fredenslund  1996  Svømmeklubben Sønderborg    34.61        1:10.61   
30  Kristian V Rudebeck  1996  Delta Svøm    34.56        1:12.53   
31  Alexander Ohrt  1997  Kolding SK    34.94        1:12.66   
32  Guilherme Machado  1996  Sg Schöneberg Berlin    33.57        1:12.98   
33  Jacob Wecherhausen  1997  Svømmeklubben Sønderborg    35.20        1:13.20   
34  Sebastian Neuber  1997  Sc Poseidon Berlin    35.21        1:13.83   
35  William Rømer  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.59        1:15.39   
36  Henrik Hansen  1997  Sg Elbe Wedel    33.96        1:16.10   
37  Mikkel Pedersen  1997  Haderslev Svømme Klub    37.41        1:16.65   
38  Oliver Ringheim  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.75        1:17.14   
39  Frederik Rossavik  1997  Viborg Svømme Klub    36.98        1:19.09   
40  Peter Hybschmann  1997  Haderslev Svømme Klub    38.30        1:20.33   
41  Frederik Elmann  1997  Kolding SK    41.55        1:22.08   
42  Oscar Albertsen  1997  Odder IGF    37.91        1:22.50   
43  Asger Koue  1996  Viborg Svømme Klub    39.82        1:24.03   
44  Frederik Hildebrand  1996  Delta Svøm    39.20        1:24.07   
45  Christian Olsen  1997  Delta Svøm    38.85        1:24.27   
46  Rasmus Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    40.83        1:25.85   
47  Calum Young  1997  Viborg Svømme Klub    41.56        1:27.17   
48  Andreas Harmuth  1997  Bov IF    42.15        1:28.05   
49  Anders Riege  1997  Haderslev Svømme Klub    43.79        1:29.62   
50  Victor Kjær Eskildsen  1997  Odder IGF    43.47        1:30.47   
51  Patrick Strandlyst  1997  Svømmeklubben Opnør    42.82        1:30.49   
52  Lukas Larsen  1996  Haderslev Svømme Klub    44.39        1:33.79   
53  Mikkel Kvist  1996  Odder IGF    45.34        1:36.84   
54  Marcus S. Ryser  1997  Delta Svøm    42.56        1:37.15   
55  Sejdo Demirovic  1997  Nyborg Svømmeklub    47.54        1:38.98   
56  Tobias Rewitz  1997  Svømmeklubben Sønderborg    46.19        1:40.30   
Anton Jørgensen  1996  O.S.L.F.            DNS   
Mark Simonsen  1997  Odder IGF            DNS   
                     
 
Løb 12, 100m Freestyle Man, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eik Skafte  1998  Odense Svømme Klub    31.09        1:04.48   
Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF    31.07        1:05.22   
Jacob Jensen  1998  Delta Svøm    32.35        1:08.08   
Jonas Priess Sørensen  1998  Delta Svøm    33.58        1:09.62   
Max Jakobsche  1999  Sg Schöneberg Berlin    33.38        1:10.40   
Björn Hoffmann  1998  Flensburger Swimmklub    34.67        1:12.93   
Dennis Kruschinski  1998  Sg Schöneberg Berlin    34.58        1:13.16   
Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub    36.07        1:13.46   
Magnus Stender Berg  1999  Haderslev Svømme Klub    35.40        1:13.79   
10  Riko Kislat  1998  Sc Poseidon Berlin    35.47        1:13.98   
11  Kevin Müller  1998  Berlin-Reinickendorf    35.43        1:14.12   
12  Stefan Martin Lara  1998  Odder IGF    36.57        1:15.40   
13  Hüsnü Garibagaoglu  1998  Sc Poseidon Berlin    36.37        1:15.62   
14  Kai Brandenburg  1998  Berlin-Reinickendorf    35.43        1:15.67   
15  Kai Lehmann  2000  Sg Schöneberg Berlin    35.26        1:15.95   
16  Cenk Sandal  2000  Sg Elbe Wedel    36.47        1:19.04   
17  Jacob Gade Matthiesen  1999  Bov IF    37.93        1:20.38   
18  Oskar Jørgensen  1998  Odder IGF    38.66        1:21.05   
19  Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.74        1:21.75   
20  Anders Jepsen  1998  Svømmeklubben Opnør    37.57        1:21.85   
21  Tobias Alstrup Kjær  1998  Viborg Svømme Klub    39.66        1:21.94   
22  Rune Holm Skovby  1998  Haderslev Svømme Klub    40.78        1:22.86   
23  Mathias Stadsholt  1998  Svømmeklubben Opnør    40.92        1:23.38   
24  Søren Bisgaard  1998  Delta Svøm    40.75        1:24.46   
25  Jeppe S. Krag  1999  Delta Svøm    40.11        1:25.15   
26  Lukas Mittelberger  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.55        1:25.59   
27  Jonas Gadegaard Hansen  1998  Kolding SK    40.08        1:25.97   
28  Alexander Rubahn  1999  Flensburger Swimmklub    41.29        1:27.05   
29  Henrik Schou  1998  Delta Svøm    42.30        1:27.95   
30  Emil Houlborg  1998  Viborg Svømme Klub    42.71        1:28.24   
31  Hark Rink  2000  Flensburger Swimmklub    42.65        1:28.28   
32  Marcus Ø. Lauritsen  1998  Viborg Svømme Klub    43.00        1:28.81   
33  Jacob Friland  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.91        1:29.30   
34  Colin Kliefoth  2000  Sg Elbe Wedel    41.08        1:29.34   
35  Troels D. Essendrop  1999  Nyborg Svømmeklub    44.46        1:30.73   
36  Felix Muchow  1999  Sc Poseidon Berlin    43.11        1:32.65   
37  Vincent Leon Walter  2000  Sg Schöneberg Berlin    44.85        1:34.12   
38  Niels-Henrik Engstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.06        1:37.17   
39  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.97        1:38.44   
40  Morten Vahr Rudebeck  2000  Delta Svøm    46.11        1:39.57   
41  Lucas Holmgaard Kock  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.63        1:40.29   
42  Philip Ostmann  2000  Flensburger Swimmklub    48.36        1:41.79   
43  Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.83        1:42.57   
44  Tillmann Wolfskeil  2001  Flensburger Swimmklub    47.42        1:43.11   
45  Niklas Fahlteich  2000  Flensburger Swimmklub    50.73        1:45.42   
46  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.92        1:48.96   
47  Daniel Johansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.82        1:52.93   
48  Emil Kvistbo  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    51.10        1:53.90   
49  Jens Gustav Nielson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.43        1:56.33   
50  Asbjørn Preuss  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    55.47        1:57.13   
Daniel Ernst  2001  Flensburger Swimmklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:46 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:26   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 17 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathias Kopp  1984  Sg Elbe Wedel    24.66        53.17   
Christian Smidt Bonnesen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    26.28        55.22   
Arne Klawunde  1992  Sg Schöneberg Berlin    25.98        55.37   
Philip Loche  1990  Sg Schöneberg Berlin    26.65        55.47   
Tobias Dobrowolski  1993  Flensburger Swimmklub    26.79        55.55   
Rasmus Koch  1992  Haderslev Svømme Klub    27.37        56.08   
                     
 
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub    26.31        53.89   
Steven Stöber  1995  Berlin-Reinickendorf    27.13        56.33   
Alexander Højen Månsson  1994  Nyborg Svømmeklub    27.26        57.07   
Simon Underlien  1995  Horsens Svømmeklub    27.99        58.10   
Mathias Niemann Tygesen  1995  Haderslev Svømme Klub    28.06        58.20   
Karim Møller  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.52        58.87   
                     
 
Løb 12, 100m Freestyle Man, Finaler 14 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian V. Rasmussen  1996  Odense Svømme Klub    26.94        55.83   
Oliver Sørensen  1996  Delta Svøm    27.37        56.54   
Victor Tolstrup  1996  Delta Svøm    27.75        58.02   
Nicolai Maron  1996  Haderslev Svømme Klub    28.12        58.26   
Daniel Ydegaard  1996  Svømmeklubben Opnør    28.96        59.41   
Asger Terp  1996  Svømmeklubben Sønderborg    28.60        1:00.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:26 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  22:47   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 17 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Inga Gäbler  1990  Sg Elbe Wedel    35.96        1:15.96   
Helle Ahrenkiel  1993  Svømmeklubben Opnør    41.73        1:27.97   
Anette Schütt  1989  Bov IF    41.43        1:28.18   
Michelle Strempel  1992  Berlin-Reinickendorf    41.09        1:28.58   
Vivien Schuchhardt  1992  Berlin-Reinickendorf    42.10        1:29.61   
Sophia Kleine  1993  Sg Schöneberg Berlin    42.24        1:31.51   
                     
 
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Louise G. Riget  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.76        1:18.96   
Kathrine Maron  1994  Haderslev Svømme Klub    38.94        1:21.73   
Malene Sandvang  1995  Kolding SK    39.35        1:23.43   
Amalie Henriksen  1994  Haderslev Svømme Klub    38.38        1:23.64   
Anne-Mette Müller  1995  Svømmeklubben Sønderborg    39.44        1:24.03   
Louise Mejer  1995  Frederikssund Svømmeklub    39.78        1:24.50   
Mette Edslev-Christensen  1994  Svømmeklubben Sønderborg    41.08        1:24.64   
Kamille Bager Herskind  1995  Viborg Svømme Klub    40.14        1:24.88   
Laura Westergaard  1995  Horsens Svømmeklub    42.64        1:26.24   
10  Louise Kjær  1994  Haderslev Svømme Klub    40.82        1:27.46   
11  Cecilie Schmidt  1995  Horsens Svømmeklub    44.02        1:32.02   
12  Julia Hvalsøe  1995  Haderslev Svømme Klub    44.34        1:34.27   
13  Laura Bornhøft  1995  Horsens Svømmeklub    45.56        1:36.26   
14  Laura Nogel Jæger  1995  Bov IF    47.38        1:38.76   
15  Caroline Bugge  1995  Viborg Svømme Klub    51.40        1:52.54   
16  Anja Pedersen  1994  Kolding SK    53.67        1:54.94   
                     
 
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Nielsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.09        1:17.02   
Jannie Brink  1996  Haderslev Svømme Klub    37.20        1:18.75   
Anna Puggard  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.72        1:18.76   
Anna Wermuth  1996  Odense Svømme Klub    38.10        1:19.91   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub    40.03        1:23.32   
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    39.14        1:23.32   
Talea Stolte  1997  Sc Poseidon Berlin    39.50        1:23.68   
Sandra Nissen  1996  Berlin-Reinickendorf    40.51        1:25.07   
Lisa-Marie Nuppenau  1996  Sg Elbe Wedel    40.95        1:25.46   
10  Pia Kruschinski  1997  Sg Schöneberg Berlin    40.33        1:26.20   
11  Signe Ø. Nielsen  1996  Bov IF    40.96        1:26.57   
12  Alberte Kling-Petersen  1996  Kolding SK    41.13        1:27.43   
13  Karolin Ladiges  1997  Sg Elbe Wedel    42.44        1:28.94   
14  Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.79        1:29.43   
15  Mette Brendstrup Petersen  1996  Bov IF    43.85        1:30.36   
16  Sofie K Jørgensen  1996  Nyborg Svømmeklub    45.09        1:32.08   
17  Jagmur Berberoglu  1997  Sg Schöneberg Berlin    44.34        1:33.39   
18  Nikoline Munksgaard-Ottos  1996  Svømmeklubben Sønderborg    44.34        1:33.72   
19  Louisa Ellen Mathies  1996  Bov IF    44.94        1:35.37   
20  Sara Sofia Benzarti  1997  Horsens Svømmeklub    45.58        1:35.99   
21  Benedicte Jensen  1997  Viborg Svømme Klub    45.01        1:36.09   
22  Ida Schmidt  1997  Nyborg Svømmeklub    49.03        1:41.57   
23  Maria Sinnig  1997  Sg Schöneberg Berlin    47.51        1:42.24   
24  Clara Sennels  1997  Kolding SK    48.50        1:44.06   
25  Camilla Linne  1997  Svømmeklubben Sønderborg    49.74        1:44.32   
26  Amalie Kjærholler  1996  Kolding SK    49.21        1:45.13   
27  Rikke Maria Christensen  1996  Bov IF    49.60        1:46.36   
Andrea K Rothemejer  1997  Delta Svøm            DSQ  1 hånd i vending 
                     
 
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alina Groht  1998  Flensburger Swimmklub    39.75        1:25.53   
Pernille Luise Kellmann  1998  Svømmeklubben Sønderborg    41.76        1:26.38   
Caroline Biesenthal  1998  Sc Poseidon Berlin    42.39        1:27.73   
Emma Lyngby Larsen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.69        1:29.27   
Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub    43.48        1:30.38   
Cecilie F. Jensen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.99        1:31.23   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.01        1:31.99   
Amalie Roll Madsen  1998  Odense Svømme Klub    45.09        1:33.12   
Sophie Lund Møller  1998  Odense Svømme Klub    45.67        1:34.07   
10  Louisa Möser  1999  Sc Poseidon Berlin    44.67        1:34.14   
11  Cecilie Forsberg Adolfsen  1998  Viborg Svømme Klub    45.41        1:35.12   
12  Alena Geilich  1999  Flensburger Swimmklub    45.01        1:36.26   
13  Bahar Berberoglu  1999  Sg Schöneberg Berlin    46.62        1:37.68   
14  Pia Isabell Stage  1999  Nixe Charlottenburg    46.49        1:38.20   
15  Helene Nielsen  1998  Haderslev Svømme Klub    46.62        1:40.04   
16  Samira Eben  1999  Flensburger Swimmklub    47.38        1:40.72   
17  Dorthea Jørgensen  1998  Kolding SK    48.91        1:40.91   
18  Esin Dilan Ogural  1998  Sg Schöneberg Berlin    48.49        1:41.15   
19  Sandra Guldborg  1998  Kolding SK    49.28        1:41.70   
20  Lærke Nehmdal  1999  Viborg Svømme Klub    49.45        1:42.78   
21  Therese Elkjær Christense  1999  Svømmeklubben Sønderborg    48.99        1:43.06   
22  Caroline Beck  1998  Viborg Svømme Klub    50.41        1:43.43   
23  Cecilie Hagensen  1998  Svømmeklubben Opnør    49.50        1:44.32   
24  Martha Andersen  1999  Delta Svøm    50.12        1:44.75   
25  Lea Kassik  1999  Sg Elbe Wedel    50.14        1:44.81   
26  Line Møller Bossen  1998  Svømmeklubben Sønderborg    52.64        1:49.87   
27  Camilla Buch  1999  Svømmeklubben Sønderborg    52.28        1:50.26   
28  Rikke Strømbeck  1998  Svømmeklubben Opnør    53.73        1:51.06   
29  Stine Knudsen  1999  Kolding SK    53.64        1:51.96   
30  Kirstine M. Pedersen  1999  Delta Svøm    51.53        1:53.08   
31  Emma Anne Ljungstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    55.24        1:54.40   
32  Sofie Amalie Møhncke  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    52.81        1:56.29   
33  Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF    54.32        1:56.59   
34  Johanne Overgaard Pederse  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    58.43        2:00.76   
35  Victoria Poulsen  1999  Delta Svøm    57.36        2:03.58   
36  Signe Stærmose  1999  Nyborg Svømmeklub    1:01.20        2:07.18   
Natalia Rasmussen  1998  Viborg Svømme Klub            DSQ  1 hånd i vend v 75m 
Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Fl. flyben i vend. 
                     
 
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Mohn  2000  Sc Poseidon Berlin    43.08        1:32.44   
Sonja Dobrowolski  2000  Flensburger Swimmklub    46.95        1:39.96   
Line Refsgaard  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.55        1:42.10   
Lina Grote  2000  Sg Elbe Wedel    48.34        1:43.66   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub    55.36        1:55.57   
Marie Kusch  2000  Sg Schöneberg Berlin    55.85        1:56.47   
Ann-Kathrin Jürgensen  2001  Flensburger Swimmklub    56.23        1:59.54   
Caroline Bengtson  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    57.78        2:00.57   
Emma Biegemann  2000  Flensburger Swimmklub    56.56        2:01.17   
10  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    59.74        2:02.23   
11  Mara-Sophie Münster  2000  Flensburger Swimmklub    1:00.50        2:03.80   
12  Isabella S Ryser  2001  Delta Svøm    1:04.05        2:12.38   
13  Charlotte Bisgaard  2001  Delta Svøm    1:06.30        2:22.41   
14  Ida Markussen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:11.08        2:30.89   
Alberte Mammen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  22:47 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  19:45   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 15 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Inga Gäbler  1990  Sg Elbe Wedel    34.95        1:14.21   
Louise G. Riget  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.12        1:17.12   
Kathrine Maron  1994  Haderslev Svømme Klub    39.16        1:22.29   
Malene Sandvang  1995  Kolding SK    39.14        1:22.72   
Anne-Mette Müller  1995  Svømmeklubben Sønderborg    39.62        1:23.77   
Amalie Henriksen  1994  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maja Nielsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.47        1:14.47   
Anna Puggard  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.18        1:18.50   
Jannie Brink  1996  Haderslev Svømme Klub    36.57        1:18.80   
Anna Wermuth  1996  Odense Svømme Klub    38.36        1:21.22   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub    40.18        1:23.63   
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    39.62        1:24.19   
                     
 
Løb 13, 100m Breaststroke Woman, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alina Groht  1998  Flensburger Swimmklub    40.38        1:25.11   
Pernille Luise Kellmann  1998  Svømmeklubben Sønderborg    41.15        1:25.73   
Caroline Biesenthal  1998  Sc Poseidon Berlin    41.76        1:26.28   
Emma Lyngby Larsen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.83        1:29.61   
Silke Meyer  1998  Nyborg Svømmeklub    42.45        1:30.70   
Cecilie F. Jensen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.53        1:32.24   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  19:45 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  14:54   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Smidt Bonnesen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    30.62  1:05.94  1:42.24    2:19.56   
Peder Engstrup-Jepsen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    31.25  1:06.58  1:43.28    2:20.93   
Sebastian Kreft  1992  Sg Schöneberg Berlin    30.77  1:07.37  1:45.04    2:22.62   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Martin Mathiesen  1994  Frederikssund Svømmeklub    29.39  1:02.62  1:36.23    2:09.33   
Fabian Uridat  1995  Sg Elbe Wedel    30.67  1:06.71  1:44.23    2:23.60   
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.69  1:07.65  1:46.88    2:27.04   
Jacob Severinsen  1995  Viborg Svømme Klub    31.99  1:09.42  1:48.60    2:28.36   
Henrik Petersen  1994  Bov IF    33.57  1:13.80  1:56.09    2:38.87   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Søren Fritzbøger  1996  Frederikssund Svømmeklub    31.87  1:08.59  1:46.72    2:24.31   
Frederik J. Sørensen  1997  O.S.L.F.    33.79  1:15.82  1:58.99    2:39.69   
Tobias Lynggaard Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.91  1:18.71  2:01.07    2:42.71   
Lukas Völkel  1996  Flensburger Swimmklub    36.25  1:20.27  2:06.54    2:51.72   
                     
 
Løb 14, 200m Butterfly Man, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jonas Priess Sørensen  1998  Delta Svøm    39.32  1:26.00  2:16.93    3:06.20   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  02 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:54 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  02 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  22:40   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 15, 4X50m Medley Woman, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Triton Piger 1  1993  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:02.28   
  Stine Raaby Jensen  1995      31.22        31.22   
  Cecilie Holten  1996      34.05        1:05.27   
  Christina Hvid Edill  1995      29.63