2018-06-20   00:21:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SydCup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  01 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  20:47   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 4, 400m Freestyle Man, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Paul Wudtke  1992  Sc Poseidon Berlin    58.53  2:00.11  3:02.38    4:04.64   
Mikkel Jensen  1995  Delta Svøm    1:01.60  2:08.04  3:14.66    4:18.30   
Søren Fritzbøger  1996  Frederikssund Svømmeklub    1:00.95  2:07.76  3:14.09    4:19.21   
Christian Smidt Bonnesen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    1:00.87  2:07.49  3:14.01    4:21.22   
Victor Tolstrup  1996  Delta Svøm    1:02.44  2:09.18  3:17.54    4:25.26   
Alexander Højen Månsson  1994  Nyborg Svømmeklub    1:01.77  2:08.22  3:16.29    4:25.49   
Arne Klawunde  1992  Sg Schöneberg Berlin    1:01.16  2:08.41  3:17.41    4:25.83   
Philip Loche  1990  Sg Schöneberg Berlin    1:03.51  2:12.69  3:21.81    4:26.82   
Casper G. Kristensen  1995  Viborg Svømme Klub    1:04.98  2:13.65  3:22.37    4:29.63   
10  Fabian Uridat  1995  Sg Elbe Wedel    1:05.63  2:15.61  3:25.30    4:33.83   
11  Jacob Moos Larsen  1993  Viborg Svømme Klub    1:04.97  2:15.27  3:27.87    4:39.42   
12  Tobias Vester  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:05.15  2:15.99  3:27.66    4:39.88   
13  Marc Nøhr Andersen  1996  Nyborg Svømmeklub    1:08.01  2:21.59  3:36.37    4:49.85   
14  Marcel Stüve  1995  Sc Poseidon Berlin    1:06.50  2:19.64  3:36.17    4:51.25   
15  Mads Sørensen  1995  Delta Svøm    1:09.33  2:25.35  3:42.79    4:55.27   
16  Anton Holten Lambert  1997  Nyborg Svømmeklub    1:10.54  2:27.03  3:42.49    4:58.26   
17  Tobias Lynggaard Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:09.52  2:25.26  3:41.85    4:58.89   
18  Tobias Zeisler  1994  Sg Schöneberg Berlin    1:07.54  2:23.82  3:42.15    4:59.57   
19  Steffen Møller Jürgensen  1996  Odder IGF    1:11.63  2:31.38  3:53.01    5:12.93   
20  Jonathan Kristensen  1998  Odder IGF    1:13.35  2:33.98  3:54.74    5:15.16   
21  Vincent Arndt  1997  Sg Schöneberg Berlin    1:12.20  2:32.80  3:55.56    5:16.63   
22  Michael Bruun Sørensen  1995  Viborg Svømme Klub    1:14.61  2:36.39  3:58.65    5:19.18   
23  Alexander Ohrt  1997  Kolding SK    1:15.12  2:37.76  4:01.57    5:23.04   
24  Peter Hybschmann  1997  Haderslev Svømme Klub    1:21.80  2:51.83  4:22.76    5:55.68   
25  Oliver Zeisler  1997  Sg Schöneberg Berlin    1:14.56  2:45.32  4:22.28    6:00.47   
26  Dennis Kruschinski  1998  Sg Schöneberg Berlin            6:00.84   
27  Frederik Elmann  1997  Kolding SK    1:30.95  3:10.11  4:48.80    6:18.95   
28  Henrik Hansen  1997  Sg Elbe Wedel    1:23.92  3:04.01  4:47.82    6:27.43   
29  Jonas Gadegaard Hansen  1998  Kolding SK    1:29.07  3:11.95  4:56.57    6:40.01   
30  Calum Young  1997  Viborg Svømme Klub    1:34.82  3:21.17  5:08.70    6:51.54   
31  Colin Kliefoth  2000  Sg Elbe Wedel    1:34.94  3:23.24  5:11.49    6:56.83   
Ricardo Geyer  1993  Sg Schöneberg Berlin            DSQ  Tyvstaart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  01 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  20:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark