2018-12-19   12:32:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SydCup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Friday

Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  01 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  21:24   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 17 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Inga Gäbler  1990  Sg Elbe Wedel    32.08        1:07.92   
Michelle Strempel  1992  Berlin-Reinickendorf    35.44        1:18.83   
Vivien Schuchhardt  1992  Berlin-Reinickendorf    36.67        1:19.60   
Sophia Kleine  1993  Sg Schöneberg Berlin    37.25        1:22.73   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christina Hvid Edill  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.05        1:08.83   
Nancy Schuchhardt  1995  Berlin-Reinickendorf    32.29        1:09.34   
Kathrine Maron  1994  Haderslev Svømme Klub    33.57        1:11.43   
Jahnay Benson  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.99        1:12.25   
Caroline Rendez  1994  Sc Poseidon Berlin    33.62        1:13.31   
Esra Sari  1995  Sg Elbe Wedel    34.02        1:13.34   
Kamille Bager Herskind  1995  Viborg Svømme Klub    34.55        1:15.50   
Ada Soret Mantano  1995  Kolding SK    34.92        1:16.52   
Anne-Mette Müller  1995  Svømmeklubben Sønderborg    36.27        1:16.83   
10  Katja Nissen  1995  Frederikssund Svømmeklub    36.73        1:17.14   
11  Louise Mejer  1995  Frederikssund Svømmeklub    37.27        1:18.76   
12  Mette Edslev-Christensen  1994  Svømmeklubben Sønderborg    38.50        1:19.37   
13  Elisabeth Buchholz  1995  Sg Elbe Wedel    36.18        1:20.88   
14  Simone Frandsen  1995  Kolding SK    36.86        1:21.04   
15  Alexandra Roman  1995  Sg Schöneberg Berlin    39.45        1:22.99   
15  Laura Betzholz  1994  Berlin-Reinickendorf    36.47        1:22.99   
17  Louise Kjær  1994  Haderslev Svømme Klub    42.39        1:24.48   
18  Kathrine Christiansen  1994  Haderslev Svømme Klub    40.24        1:24.54   
19  Tilbe Kaya  1995  Odder IGF    39.99        1:25.60   
20  Julia Hvalsøe  1995  Haderslev Svømme Klub    40.80        1:26.60   
21  Emma Petersen  1995  Kolding SK    43.71        1:33.61   
22  Anja Pedersen  1994  Kolding SK    47.83        1:40.33   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Cecilie Holten  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.35        1:08.90   
Maja Nielsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.75        1:09.79   
Cosima Kleine  1997  Nixe Charlottenburg    34.00        1:12.44   
Amalie Ringgaard  1996  Frederikssund Svømmeklub    33.59        1:13.36   
Tatjana Hansen  1997  Svømmeklubben Sønderborg    34.36        1:14.57   
Signe Ø. Nielsen  1996  Bov IF    34.43        1:14.64   
Talea Stolte  1997  Sc Poseidon Berlin    35.34        1:15.23   
Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.61        1:15.39   
Stine Johansen  1997  Nyborg Svømmeklub    34.63        1:15.41   
10  Anna Puggard  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.50        1:15.89   
11  Iben Schmidt  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.65        1:16.14   
12  Sandra Nissen  1996  Berlin-Reinickendorf    35.67        1:16.31   
13  Rikke Blemholt  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.52        1:16.86   
14  Finnja Becker  1997  Sc Poseidon Berlin    35.27        1:17.51   
15  Julie Oxenvad  1997  Haderslev Svømme Klub    36.61        1:18.03   
16  Bolette Thomsen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.30        1:20.08   
17  Sofie K Jørgensen  1996  Nyborg Svømmeklub    38.94        1:21.62   
18  Helena L. Bengtsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.80        1:21.69   
19  Saskia Klugmann  1996  Berlin-Reinickendorf    38.44        1:21.97   
20  Nadja Steinbach  1996  Sg Elbe Wedel    36.22        1:22.31   
21  Katrine Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    39.52        1:22.87   
22  Maiken Morsing  1997  Haderslev Svømme Klub    41.47        1:24.16   
23  Camille Møller-Sørensen  1996  Kolding SK    36.75        1:24.60   
24  Julie Elmann  1996  Kolding SK    40.54        1:27.40   
25  Jagmur Berberoglu  1997  Sg Schöneberg Berlin    43.02        1:27.72   
26  Nikoline Munksgaard-Ottos  1996  Svømmeklubben Sønderborg    41.29        1:28.05   
27  Chiara Kusch  1996  Sg Schöneberg Berlin    40.51        1:28.90   
28  Amalie Kjærholler  1996  Kolding SK    41.43        1:29.71   
29  Maria Sinnig  1997  Sg Schöneberg Berlin    40.02        1:30.96   
30  Camilla Linne  1997  Svømmeklubben Sønderborg    43.38        1:31.49   
31  Benedicte Jensen  1997  Viborg Svømme Klub    45.77        1:33.83   
32  Ditte Maria S. Jensen  1997  Haderslev Svømme Klub    45.76        1:36.88   
33  Clara Sennels  1997  Kolding SK    48.38        1:37.54   
34  Ida Schmidt  1997  Nyborg Svømmeklub    49.75        1:39.38   
35  Rikke S. Sørensen  1997  Haderslev Svømme Klub    44.67        1:39.82   
36  Emilie Brammer  1997  Odder IGF    58.45        1:57.58   
                     
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.85        1:17.23   
Emma Lyngby Larsen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.84        1:20.48   
Caroline Biesenthal  1998  Sc Poseidon Berlin    38.20        1:20.89   
Rebecca Grønlund  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.07        1:22.75   
Louisa Aluede  1999  Sg Schöneberg Berlin    38.23        1:23.41   
Elif Kuscu  1998  Sg Schöneberg Berlin    38.84        1:23.45   
Katrine B. Hansen  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.88        1:24.68   
Elisabeth Rudolph  1999  Sc Poseidon Berlin    38.74        1:25.10   
Louisa Möser  1999  Sc Poseidon Berlin    40.36        1:25.53   
10  Natalie Løwe Legin  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.70        1:27.99   
11  Pia Isabell Stage  1999  Nixe Charlottenburg    41.53        1:29.71   
12  Emma Fogtmann  1998  Svømmeklubben Sønderborg    39.68        1:30.27   
13  Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.77        1:30.44   
14  Sophie Fella  1999  Sg Schöneberg Berlin    41.03        1:31.67   
15  Caroline Beck  1998  Viborg Svømme Klub    43.09        1:31.89   
16  Dorthea Jørgensen  1998  Kolding SK    43.38        1:31.90   
17  Helene Nielsen  1998  Haderslev Svømme Klub    42.22        1:31.94   
18  Nicoline Clement  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.19        1:33.31   
19  Alexandra Bräuer  1999  Sg Schöneberg Berlin    44.99        1:33.36   
20  Laura Morsing  1999  Haderslev Svømme Klub    45.25        1:33.65   
21  Bahar Berberoglu  1999  Sg Schöneberg Berlin    46.50        1:33.79   
22  Lykke K. Nielsen  1999  Odder IGF    44.23        1:33.87   
23  Esra Øzkan  1998  Odder IGF    44.60        1:35.53   
24  Emma Anne Ljungstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.76        1:38.03   
25  Alberte Mantzius Heerwage  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.28        1:38.08   
26  Camilla Buch  1999  Svømmeklubben Sønderborg    48.80        1:40.15   
27  Stine Mathiasen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.29        1:40.33   
28  Johanne Skovgaard Terp  1999  Odder IGF    47.35        1:40.50   
29  Yaning Wang  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.37        1:40.61   
30  Sofie Amalie Møhncke  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.62        1:42.26   
31  Therese Elkjær Christense  1999  Svømmeklubben Sønderborg    52.89        1:43.68   
32  Maria Buch  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    48.94        1:45.24   
33  Helene G. Nedergaard  1999  Odder IGF    47.35        1:46.13   
34  Nanna Sonne  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.21        1:46.15   
35  Line Møller Bossen  1998  Svømmeklubben Sønderborg    53.01        1:49.61   
36  Jessica Kindt  1998  Sg Schöneberg Berlin    54.48        1:52.57   
Gizem Øzkan  1998  Odder IGF            DNS   
Sophie Lohfert Holst  1999  Haderslev Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 100m Medley Woman, Indledende 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Amanda Duus  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.11        1:23.77   
Emma Mohn  2000  Sc Poseidon Berlin    42.70        1:25.60   
Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.00        1:42.48   
Mille Hesselgren Ikov  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.15        1:43.17   
Caroline Bengtson  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.07        1:48.84   
Therese Hovgaard Jensen  2000  Nyborg Svømmeklub    53.87        1:49.20   
Line Refsgaard  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    53.15        1:51.40   
Katrine Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Br.tag v. vend i fly 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  01 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  21:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark