2018-12-12   06:04:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SydCup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Sunday

Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  03 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  09:09   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 19 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathias Kopp  1984  Sg Elbe Wedel            29.05   
Christoph End  1988  Flensburger Swimmklub            31.73   
                     
 
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marc Ziller  1993  Sg Schöneberg Berlin            29.01   
Søren Smidt Bonnesen  1992  Svømmeklubben Sønderborg            30.93   
Dennis Laumark  1993  Bov IF            31.23   
Mathias Green  1992  Svømmeklubben Opnør            32.86   
Markus Stumpf  1993  Berlin-Reinickendorf            33.64   
                     
 
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Martin Mathiesen  1994  Frederikssund Svømmeklub            28.50   
Robin Müller  1994  Sc Poseidon Berlin            29.37   
Steven Stöber  1995  Berlin-Reinickendorf            29.52   
Karim Møller  1994  Svømmeklubben Triton Ballerup            30.38   
Thomas Jensen  1994  Kolding SK            33.50   
Mads Sørensen  1995  Delta Svøm            34.36   
Michael Sørensen  1995  Viborg Svømme Klub            36.17   
Rasmus Baltsersen  1995  Kolding SK            37.27   
Martin Hjelm  1995  Odder IGF            37.40   
10  Pascal Hansen  1995  Flensburger Swimmklub            38.25   
11  Rasmus Kraft  1995  Svømmeklubben Opnør            38.60   
12  Mikkel Kristensen  1995  Viborg Svømme Klub            38.68   
                     
 
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Asger Skafte  1996  Odense Svømme Klub            32.01   
Rasmus Christensen  1996  Bov IF            32.03   
Thomas Søby Jensen  1997  Odder IGF            32.07   
Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.49   
Rasmus Mohr Nielsen  1996  Svømmeklubben Sønderborg            33.52   
Asger Richard Hansen  1996  Svømmeklubben Opnør            33.56   
Steffen Møller Jürgensen  1996  Odder IGF            34.00   
Oliver Danielsen  1996  Kolding SK            34.23   
Tobias Lynggaard Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.07   
10  Guilherme Machado  1996  Sg Schöneberg Berlin            36.53   
11  Alexander Ohrt  1997  Kolding SK            37.69   
12  Jacob Wecherhausen  1997  Svømmeklubben Sønderborg            39.65   
13  Lukas Larsen  1996  Haderslev Svømme Klub            41.70   
14  Andreas Harmuth  1997  Bov IF            44.27   
15  Asger Koue  1996  Viborg Svømme Klub            44.83   
16  Tobias Rewitz  1997  Svømmeklubben Sønderborg            46.54   
17  Victor Kjær Eskildsen  1997  Odder IGF            47.39   
18  Patrick Strandlyst  1997  Svømmeklubben Opnør            47.41   
19  Peter Hybschmann  1997  Haderslev Svømme Klub            49.11   
20  Anders Riege  1997  Haderslev Svømme Klub            54.60   
                     
 
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Stefan Martin Lara  1998  Odder IGF            37.93   
Björn Hoffmann  1998  Flensburger Swimmklub            40.07   
Jacob Gade Matthiesen  1999  Bov IF            40.38   
Magnus Stender Berg  1999  Haderslev Svømme Klub            41.07   
Marten Stolte  2000  Sc Poseidon Berlin            42.68   
Rune Holm Skovby  1998  Haderslev Svømme Klub            42.90   
Mathias Stadsholt  1998  Svømmeklubben Opnør            43.18   
Anders Jepsen  1998  Svømmeklubben Opnør            45.93   
Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.27   
10  Alexander Rubahn  1999  Flensburger Swimmklub            46.81   
11  Hark Rink  2000  Flensburger Swimmklub            47.20   
12  Daniel Axelsen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            49.79   
13  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            49.94   
14  Marcus Ø. Lauritsen  1998  Viborg Svømme Klub            51.72   
15  Niklas Fahlteich  2000  Flensburger Swimmklub            51.91   
16  Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            51.98   
17  Lucas Holmgaard Kock  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            53.21   
18  Johan Joensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            54.41   
19  Tillmann Wolfskeil  2001  Flensburger Swimmklub            54.54   
20  Asbjørn Preuss  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup            58.31   
Daniel Ernst  2001  Flensburger Swimmklub            DNS   
Henrik Schou  1998  Delta Svøm            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  03 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  09:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark