2018-12-13   21:31:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SydCup 2010

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Sunday

Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Syd Cup 2010    Udskriftsdato  03 oktober 2010   
  Stævne by  Haderslev    Udskriftstidspunkt  11:33   
  Arrangør  Haderslev Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  2010-10-01         
 
 
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 19 - 2007 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pascal Bach  1990  Sc Poseidon Berlin    32.81        1:14.50   
Philip Staib  1991  Svømmeklubben Sønderborg    36.19        1:18.16   
Christoph End  1988  Flensburger Swimmklub    36.11        1:18.37   
Anton Spiger  1980  Berlin-Reinickendorf    39.34        1:23.05   
                     
 
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Koch  1992  Haderslev Svømme Klub    33.35        1:10.14   
Mohammad Karimi  1993  Sg Schöneberg Berlin    32.72        1:10.42   
Sebastian Kreft  1992  Sg Schöneberg Berlin    34.13        1:13.01   
Peder Engstrup-Jepsen  1993  Svømmeklubben Sønderborg    34.63        1:14.03   
Kasper Kimose Rasmussen  1993  Frederikssund Svømmeklub    36.72        1:16.18   
Emil Andersen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.56        1:17.08   
Dennis Collatz  1993  Sc Poseidon Berlin    37.87        1:21.13   
Maximilian Janke  1992  Flensburger Swimmklub    37.51        1:21.29   
Christian Jensen  1993  Kolding SK            DNS   
                     
 
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Martin Mathiesen  1994  Frederikssund Svømmeklub    32.33        1:07.50   
Lasse Kammer  1995  Viborg Svømme Klub    34.53        1:12.95   
Marco Kirketerp  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.51        1:15.73   
Lennardt Stolte  1995  Sc Poseidon Berlin    36.05        1:17.37   
Marcel Stüve  1995  Sc Poseidon Berlin    36.75        1:17.67   
Emil Jensen  1994  Svømmeklubben Sønderborg    39.53        1:23.29   
Rasmus Baltsersen  1995  Kolding SK    39.83        1:24.92   
Per Jensen  1995  Odder IGF    42.63        1:34.60   
Nicklas Trier Hansen  1994  Delta Svøm            DNS   
                     
 
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Asger Skafte  1996  Odense Svømme Klub    37.05        1:19.64   
Jens Høj Jørgensen  1996  Nyborg Svømmeklub    41.11        1:25.76   
Christian Gravgaard  1997  Kolding SK    40.40        1:26.31   
Rasmus Jørgensen  1996  Viborg Svømme Klub    41.23        1:27.57   
Rune Friis Petersen  1996  Svømmeklubben Opnør    43.31        1:32.15   
Oliver Zeisler  1997  Sg Schöneberg Berlin    43.06        1:32.24   
Frederik Rossavik  1997  Viborg Svømme Klub    44.19        1:33.01   
Mikkel Pedersen  1997  Haderslev Svømme Klub    46.96        1:36.14   
Anders Husted  1997  Viborg Svømme Klub    46.12        1:36.43   
10  Mark Simonsen  1997  Odder IGF    46.68        1:41.61   
11  Andreas Harmuth  1997  Bov IF    50.06        1:43.49   
12  Rasmus Kristensen  1997  Nyborg Svømmeklub    54.01        1:55.48   
13  Sejdo Demirovic  1997  Nyborg Svømmeklub    1:03.00        2:13.02   
Patrick Strandlyst  1997  Svømmeklubben Opnør            DSQ  Flyben i bryst 
Tobias Rewitz  1997  Svømmeklubben Sønderborg            DSQ  Retter på briller 
                     
 
Løb 29, 100m Breaststroke Man, Indledende 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eik Skafte  1998  Odense Svømme Klub    39.05        1:22.82   
Max Jakobsche  1999  Sg Schöneberg Berlin    42.01        1:31.13   
Emil Houlborg  1998  Viborg Svømme Klub    46.23        1:36.69   
Jacob Gade Matthiesen  1999  Bov IF    48.77        1:41.57   
Marten Stolte  2000  Sc Poseidon Berlin    48.74        1:45.05   
Hark Rink  2000  Flensburger Swimmklub    49.59        1:45.48   
Colin Kliefoth  2000  Sg Elbe Wedel    55.49        1:53.65   
Jonas Gadegaard Hansen  1998  Kolding SK    51.64        1:53.86   
Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    54.66        1:57.08   
10  Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    57.18        1:57.95   
11  Vincent Leon Walter  2000  Sg Schöneberg Berlin    58.30        2:00.18   
12  Troels D. Essendrop  1999  Nyborg Svømmeklub    58.71        2:00.54   
13  Philip Ostmann  2000  Flensburger Swimmklub    58.57        2:01.44   
14  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    58.79        2:05.38   
15  Niklas Fahlteich  2000  Flensburger Swimmklub    1:00.30        2:06.72   
16  Otto Bär  1999  Sg Schöneberg Berlin    1:01.43        2:10.85   
17  Johan Veggerby Grønlund  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:06.71        2:18.00   
Kai Brandenburg  1998  Berlin-Reinickendorf            DSQ  Asymetriske ben 
Tobias Alstrup Kjær  1998  Viborg Svømme Klub            DSQ  Asymetriske ben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.00  Udskriftsdato  03 oktober 2010 
Licens til Haderslev Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  11:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark