Results for SydCup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Sunday SUPERSPRINT FINALS
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 08:56 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 17 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Inga Gäbler | 1990 | Sg Elbe Wedel | 35.09 | ||||||
2 | Nina Vestergaard | 1992 | Delta Svøm | 38.69 | ||||||
3 | Sophia Kleine | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 42.16 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malene Sandvang | 1995 | Kolding SK | 38.18 | ||||||
2 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 38.87 | ||||||
3 | Esra Sari | 1995 | Sg Elbe Wedel | 39.48 | ||||||
4 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.50 | ||||||
5 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 39.72 | ||||||
6 | Katja Nissen | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 39.86 | ||||||
7 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 41.36 | ||||||
8 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 44.24 | ||||||
9 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 44.73 | ||||||
10 | Laura Nogel Jæger | 1995 | Bov IF | 46.21 | ||||||
11 | Caroline Bugge | 1995 | Viborg Svømme Klub | 49.06 | ||||||
12 | Anja Pedersen | 1994 | Kolding SK | 53.87 | ||||||
13 | Rikke Thranum | 1995 | Odder IGF | 1:06.48 | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.65 | ||||||
2 | Jannie Brink | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 36.48 | ||||||
3 | Mie Astrup Dresler | 1996 | Frederikssund Svømmeklub | 37.11 | ||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 37.16 | ||||||
5 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.78 | ||||||
6 | Talea Stolte | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 38.95 | ||||||
7 | Sandra Nissen | 1996 | Berlin-Reinickendorf | 39.14 | ||||||
8 | Lisa-Marie Nuppenau | 1996 | Sg Elbe Wedel | 39.38 | ||||||
9 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | Bov IF | 39.57 | ||||||
10 | Alberte Kling-Petersen | 1996 | Kolding SK | 39.82 | ||||||
10 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.82 | ||||||
12 | Pia Kruschinski | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 39.89 | ||||||
13 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.79 | ||||||
14 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | Bov IF | 41.27 | ||||||
15 | Finnja Becker | 1997 | Sc Poseidon Berlin | 41.54 | ||||||
16 | Nikoline Munksgaard-Ottos | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.38 | ||||||
17 | Jagmur Berberoglu | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 42.68 | ||||||
18 | Benedicte Jensen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 44.60 | ||||||
19 | Maria Sinnig | 1997 | Sg Schöneberg Berlin | 45.25 | ||||||
20 | Ida Schmidt | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 47.38 | ||||||
21 | Rikke Maria Christensen | 1996 | Bov IF | 47.89 | ||||||
22 | Clara Sennels | 1997 | Kolding SK | 48.27 | ||||||
23 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Bov IF | 51.08 | ||||||
24 | Ditte Maria S. Jensen | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 52.71 | ||||||
25 | Emilie Brammer | 1997 | Odder IGF | 54.54 | ||||||
26 | Amalie Kjærholler | 1996 | Kolding SK | 56.47 | ||||||
- | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alina Groht | 1998 | Flensburger Swimmklub | 39.01 | ||||||
2 | Pernille Luise Kellmann | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.59 | ||||||
3 | Silke Meyer | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 42.08 | ||||||
4 | Sophie Lund Møller | 1998 | Odense Svømme Klub | 43.19 | ||||||
5 | Pia Isabell Stage | 1999 | Nixe Charlottenburg | 44.63 | ||||||
6 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 45.11 | ||||||
7 | Alena Geilich | 1999 | Flensburger Swimmklub | 45.12 | ||||||
7 | Michelle Hansen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 45.12 | ||||||
9 | Bahar Berberoglu | 1999 | Sg Schöneberg Berlin | 45.49 | ||||||
10 | Helene Nielsen | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 46.59 | ||||||
11 | Esin Dilan Ogural | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 47.40 | ||||||
12 | Cecilie Hagensen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 48.73 | ||||||
13 | Camilla Buch | 1999 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.00 | ||||||
14 | Nicoline Clement | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.16 | ||||||
15 | Line Møller Bossen | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 51.00 | ||||||
16 | Rikke Strømbeck | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 51.81 | ||||||
17 | Sophie Lohfert Holst | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 52.64 | ||||||
18 | Helene G. Nedergaard | 1999 | Odder IGF | 55.21 | ||||||
19 | Jessica Kindt | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 55.71 | ||||||
20 | Johanne Overgaard Pederse | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.40 | ||||||
21 | Andrea Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 56.84 | ||||||
22 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.39 | ||||||
23 | Signe Stærmose | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 59.28 | ||||||
- | Samira Eben | 1999 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
- | Sofie Strandby | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 24, 50m Breaststroke Woman, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 41.10 | ||||||
2 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.24 | ||||||
3 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 53.23 | ||||||
4 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburger Swimmklub | 54.05 | ||||||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.75 | ||||||
6 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.37 | ||||||
7 | Ann-Kathrin Jürgensen | 2001 | Flensburger Swimmklub | 57.27 | ||||||
8 | Mara-Sophie Münster | 2000 | Flensburger Swimmklub | 57.40 | ||||||
9 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.47 | ||||||
10 | Alberte Mammen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.60 | ||||||
11 | Ida Markussen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.91 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 08:56 |