Resultat för SydCup 2010
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Sunday SUPERSPRINT FINALS
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 09:09 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Kopp | 1984 | Sg Elbe Wedel | 29.05 | ||||||
2 | Christoph End | 1988 | Flensburger Swimmklub | 31.73 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marc Ziller | 1993 | Sg Schöneberg Berlin | 29.01 | ||||||
2 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.93 | ||||||
3 | Dennis Laumark | 1993 | Bov IF | 31.23 | ||||||
4 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 32.86 | ||||||
5 | Markus Stumpf | 1993 | Berlin-Reinickendorf | 33.64 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 28.50 | ||||||
2 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 29.37 | ||||||
3 | Steven Stöber | 1995 | Berlin-Reinickendorf | 29.52 | ||||||
4 | Karim Møller | 1994 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.38 | ||||||
5 | Thomas Jensen | 1994 | Kolding SK | 33.50 | ||||||
6 | Mads Sørensen | 1995 | Delta Svøm | 34.36 | ||||||
7 | Michael Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.17 | ||||||
8 | Rasmus Baltsersen | 1995 | Kolding SK | 37.27 | ||||||
9 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 37.40 | ||||||
10 | Pascal Hansen | 1995 | Flensburger Swimmklub | 38.25 | ||||||
11 | Rasmus Kraft | 1995 | Svømmeklubben Opnør | 38.60 | ||||||
12 | Mikkel Kristensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.68 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger Skafte | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.01 | ||||||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 32.03 | ||||||
3 | Thomas Søby Jensen | 1997 | Odder IGF | 32.07 | ||||||
4 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.49 | ||||||
5 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.52 | ||||||
6 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.56 | ||||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | Odder IGF | 34.00 | ||||||
8 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 34.23 | ||||||
9 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.07 | ||||||
10 | Guilherme Machado | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 36.53 | ||||||
11 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 37.69 | ||||||
12 | Jacob Wecherhausen | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.65 | ||||||
13 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 41.70 | ||||||
14 | Andreas Harmuth | 1997 | Bov IF | 44.27 | ||||||
15 | Asger Koue | 1996 | Viborg Svømme Klub | 44.83 | ||||||
16 | Tobias Rewitz | 1997 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.54 | ||||||
17 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | Odder IGF | 47.39 | ||||||
18 | Patrick Strandlyst | 1997 | Svømmeklubben Opnør | 47.41 | ||||||
19 | Peter Hybschmann | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 49.11 | ||||||
20 | Anders Riege | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 54.60 | ||||||
Løb 25, 50m Backstroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stefan Martin Lara | 1998 | Odder IGF | 37.93 | ||||||
2 | Björn Hoffmann | 1998 | Flensburger Swimmklub | 40.07 | ||||||
3 | Jacob Gade Matthiesen | 1999 | Bov IF | 40.38 | ||||||
4 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.07 | ||||||
5 | Marten Stolte | 2000 | Sc Poseidon Berlin | 42.68 | ||||||
6 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 42.90 | ||||||
7 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 43.18 | ||||||
8 | Anders Jepsen | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 45.93 | ||||||
9 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.27 | ||||||
10 | Alexander Rubahn | 1999 | Flensburger Swimmklub | 46.81 | ||||||
11 | Hark Rink | 2000 | Flensburger Swimmklub | 47.20 | ||||||
12 | Daniel Axelsen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.79 | ||||||
13 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.94 | ||||||
14 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 51.72 | ||||||
15 | Niklas Fahlteich | 2000 | Flensburger Swimmklub | 51.91 | ||||||
16 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.98 | ||||||
17 | Lucas Holmgaard Kock | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.21 | ||||||
18 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.41 | ||||||
19 | Tillmann Wolfskeil | 2001 | Flensburger Swimmklub | 54.54 | ||||||
20 | Asbjørn Preuss | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.31 | ||||||
- | Daniel Ernst | 2001 | Flensburger Swimmklub | DNS | ||||||
- | Henrik Schou | 1998 | Delta Svøm | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 oktober 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:09 |