2021-04-17   23:39:55
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2020 Varsinais-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
IKM 2020 Varsinais-Suomi
Place: Organizer: SalU
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 11 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Cecilia Lietzén 2009 Åbo Simklubb +0.60 1:25.01
Entry time: 1:29.94 (-4.93)
50m: 40.14
100m: 1:25.01
(44.87)
2 Josefiina Kinos 2009 Raision Urheilijat +0.55 1:30.24 +5.23
Entry time: 1:31.50 (-1.26)
50m: 42.22
100m: 1:30.24
(48.02)
3 Matilda Aino Ellen Karvonen 2009 Raision Urheilijat +0.68 1:33.42 +8.41
Entry time: 1:32.83 (+0.59)
50m: 44.16
100m: 1:33.42
(49.26)
4 Lisette Schaper 2009 Åbo Simklubb +0.45 1:33.50 +8.49
Entry time: 1:35.49 (-1.99)
50m: 43.56
100m: 1:33.50
(49.94)
5 Sofia Danska 2009 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:33.66 +8.65
Entry time: 1:38.13 (-4.47)
50m: 42.00
100m: 1:33.66
(51.66)
6 Selma Syrjänen 2009 Åbo Simklubb +0.71 1:34.62 +9.61
Entry time: 1:39.20 (-4.58)
50m: 45.55
100m: 1:34.62
(49.07)
7 Alina Niittymäki 2009 Aurajoen Uinti Ry -.-- 1:39.17 +14.16
Entry time: 1:45.84 (-6.67)
50m: 46.05
100m: 1:39.17
(53.12)
8 Nea Hovinmäki 2009 Raision Urheilijat +0.67 1:41.99 +16.98
Entry time: 1:48.63 (-6.64)
50m: 48.29
100m: 1:41.99
(53.70)
9 Hilla Pajula 2009 Raision Urheilijat +0.63 1:43.79 +18.78
50m: 48.70
100m: 1:43.79
(55.09)
10 Mona Hankavuori 2009 Raision Urheilijat +0.85 1:45.46 +20.45
50m: 51.01
100m: 1:45.46
(54.45)
11 Amelie Halkosaari 2009 Aurajoen Uinti Ry -.-- 1:46.35 +21.34
Entry time: 1:53.58 (-7.23)
50m: 49.11
100m: 1:46.35
(57.24)
12 Senni Soininen 2009 Raision Urheilijat +0.60 1:47.11 +22.10
Entry time: 1:50.02 (-2.91)
50m: 51.38
100m: 1:47.11
(55.73)
13 Aada Kanervo 2009 Uimaseura Kaarina -.-- 1:50.22 +25.21
Entry time: 1:53.12 (-2.90)
50m: 51.61
100m: 1:50.22
(58.61)
14 Miina Mäkinen 2009 Raision Urheilijat -.-- 1:55.70 +30.69
Entry time: 2:13.77 (-18.07)
50m: 56.06
100m: 1:55.70
(59.64)
15 Iina Lehtinen 2009 Salon Uimarit -.-- 1:59.54 +34.53
Entry time: 2:05.83 (-6.29)
50m: 55.39
100m: 1:59.54
(1:04.15)
16 Lova Sofia Elisabeth Sandberg 2009 Åbo Simklubb -.-- 2:12.62 +47.61
50m: 1:02.80
100m: 2:12.62
(1:09.82)
17 Peppi Viljanen 2009 Aurajoen Uinti Ry -.-- 2:14.47 +49.46
Entry time: 2:18.79 (-4.32)
50m: 1:03.85
100m: 2:14.47
(1:10.62)
18 Sofia Wigelius 2009 Åbo Simklubb -.-- 2:44.25 +1:19.24
50m: 1:16.66
100m: 2:44.25
(1:27.59)
- Vilma Keski-Korsu 2009 Åbo Simklubb +0.85 DSQ sw7.5 pu potkuja
- Fanni Blom 2009 Åbo Simklubb -.-- DSQ sw7.5 useampi pu potku
Event official at: 30.10.2020 18.40.30
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Veera Knuutila 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.64 1:20.57
Entry time: 1:21.13 (-0.56)
50m: 37.54
100m: 1:20.57
(43.03)
2 Emilie Sjösten 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.69 1:26.42 +5.85
Entry time: 1:30.80 (-4.38)
50m: 39.65
100m: 1:26.42
(46.77)
3 Kaisa Heikkinen 2008 Raision Urheilijat +0.24 1:29.38 +8.81
Entry time: 1:33.16 (-3.78)
50m: 42.01
100m: 1:29.38
(47.37)
4 Saara Pakomäki 2008 Aurajoen Uinti Ry -.-- 1:29.61 +9.04
Entry time: 1:35.40 (-5.79)
50m: 42.42
100m: 1:29.61
(47.19)
5 Saga Räikkönen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.61 1:31.75 +11.18
Entry time: 1:31.81 (-0.06)
50m: 42.50
100m: 1:31.75
(49.25)
6 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit -.-- 1:36.06 +15.49
Entry time: 1:38.05 (-1.99)
50m: 44.88
100m: 1:36.06
(51.18)
7 Sagdiana Rakhimova 2008 Raision Urheilijat -.-- 1:36.28 +15.71
Entry time: 1:44.77 (-8.49)
50m: 46.24
100m: 1:36.28
(50.04)
8 Lotta Luotola 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.81 1:38.20 +17.63
Entry time: 1:36.54 (+1.66)
50m: 45.71
100m: 1:38.20
(52.49)
9 Amanda Ruusuvaara 2008 Uimaseura Kaarina +0.89 1:38.65 +18.08
Entry time: 1:44.88 (-6.23)
50m: 46.83
100m: 1:38.65
(51.82)
10 Iina Pihlaja 2008 Raision Urheilijat -.-- 1:38.86 +18.29
Entry time: 1:40.06 (-1.20)
50m: 47.13
100m: 1:38.86
(51.73)
11 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit +0.70 1:39.65 +19.08
Entry time: 1:43.96 (-4.31)
50m: 46.60
100m: 1:39.65
(53.05)
12 Veera Vilhelma Kiukkonen 2008 Aurajoen Uinti Ry -.-- 1:41.53 +20.96
Entry time: 1:41.33 (+0.20)
50m: 45.99
100m: 1:41.53
(55.54)
13 Tiia Mattila 2008 Uinti-Vakka -.-- 1:45.47 +24.90
Entry time: 1:45.58 (-0.11)
50m: 50.41
100m: 1:45.47
(55.06)
14 Eevi Klaara Orenshtein 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.95 1:47.13 +26.56
Entry time: 1:46.74 (+0.39)
50m: 50.54
100m: 1:47.13
(56.59)
15 Aliisa Kunttu 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.88 1:47.61 +27.04
Entry time: 1:59.87 (-12.26)
50m: 50.28
100m: 1:47.61
(57.33)
16 Nea Niemi 2008 Aurajoen Uinti Ry -.-- 1:50.16 +29.59
Entry time: 1:54.14 (-3.98)
50m: 53.29
100m: 1:50.16
(56.87)
- Ida-Linnea Nelimarkka 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.69 DSQ sw7.4 vu potkuja 25m
Event official at: 30.10.2020 18.40.30
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tuuli Peltola 2007 Raision Urheilijat +0.66 1:16.08
Entry time: 1:17.92 (-1.84)
50m: 36.66
100m: 1:16.08
(39.42)
2 Mirelle Hirsiniemi 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.70 1:18.76 +2.68
Entry time: 1:18.88 (-0.12)
50m: 36.48
100m: 1:18.76
(42.28)
3 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:21.73 +5.65
Entry time: 1:23.81 (-2.08)
50m: 38.64
100m: 1:21.73
(43.09)
4 Miisa Järvinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:25.43 +9.35
Entry time: 1:27.68 (-2.25)
50m: 40.32
100m: 1:25.43
(45.11)
5 Kiia Koivisto 2007 Vesihelmen Uimaseura +0.85 1:27.06 +10.98
Entry time: 1:28.37 (-1.31)
50m: 41.07
100m: 1:27.06
(45.99)
6 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.55 1:28.11 +12.03
Entry time: 1:27.52 (+0.59)
50m: 40.08
100m: 1:28.11
(48.03)
7 Roosa Junnila 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.92 1:28.98 +12.90
Entry time: 1:32.94 (-3.96)
50m: 42.21
100m: 1:28.98
(46.77)
8 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.88 1:30.26 +14.18
Entry time: 1:28.16 (+2.10)
50m: 42.06
100m: 1:30.26
(48.20)
9 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.59 1:34.18 +18.10
Entry time: 1:45.42 (-11.24)
50m: 43.58
100m: 1:34.18
(50.60)
10 Emilia Leinonen 2007 Uimaseura Kaarina +0.76 1:38.01 +21.93
Entry time: 1:39.75 (-1.74)
50m: 46.60
100m: 1:38.01
(51.41)
Event official at: 30.10.2020 18.40.30
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ellen Kaituri 2006 Åbo Simklubb +0.65 1:09.80
Entry time: 1:08.94 (+0.86)
50m: 32.76
100m: 1:09.80
(37.04)
2 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.70 1:13.00 +3.20
Entry time: 1:13.42 (-0.42)
50m: 34.22
100m: 1:13.00
(38.78)
3 Sara Elomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.68 1:24.04 +14.24
Entry time: 1:25.77 (-1.73)
50m: 38.76
100m: 1:24.04
(45.28)
4 Malva Salmelin 2006 Salon Uimarit +0.64 1:24.54 +14.74
Entry time: 1:28.22 (-3.68)
50m: 39.45
100m: 1:24.54
(45.09)
5 Cecilia Rönnlund 2006 Åbo Simklubb +0.79 1:25.79 +15.99
Entry time: 1:26.11 (-0.32)
50m: 39.31
100m: 1:25.79
(46.48)
6 Emilia Johanna Pakkanen 2006 Åbo Simklubb +0.57 1:27.47 +17.67
Entry time: 1:22.31 (+5.16)
50m: 40.78
100m: 1:27.47
(46.69)
7 Wilma Turpeinen 2006 Åbo Simklubb +0.72 1:29.69 +19.89
Entry time: 1:26.75 (+2.94)
50m: 41.42
100m: 1:29.69
(48.27)
8 Ronja Vilska 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.69 1:30.11 +20.31
Entry time: 1:28.42 (+1.69)
50m: 41.49
100m: 1:30.11
(48.62)
9 Sonja Heikkilä 2006 Salon Uimarit +0.84 1:34.62 +24.82
Entry time: 1:36.64 (-2.02)
50m: 42.83
100m: 1:34.62
(51.79)
10 Maikki Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina -.-- 1:34.76 +24.96
Entry time: 1:34.26 (+0.50)
50m: 44.98
100m: 1:34.76
(49.78)
11 Veera Helkkala 2006 Raision Urheilijat +0.63 1:41.70 +31.90
Entry time: 1:41.18 (+0.52)
50m: 49.65
100m: 1:41.70
(52.05)
Event official at: 30.10.2020 18.40.30
Event 1, T11,12,13,14,15 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Maura Bergström 2005 Åbo Simklubb +0.71 1:15.11
Entry time: 1:16.93 (-1.82)
50m: 35.78
100m: 1:15.11
(39.33)
2 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit +0.67 1:15.14 +0.03
Entry time: 1:13.64 (+1.50)
50m: 34.52
100m: 1:15.14
(40.62)
3 Milla Karttunen 2005 Raision Urheilijat +0.69 1:15.25 +0.14
Entry time: 1:15.77 (-0.52)
50m: 35.22
100m: 1:15.25
(40.03)
4 Kerttu Taponen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:21.37 +6.26
Entry time: 1:17.80 (+3.57)
50m: 38.20
100m: 1:21.37
(43.17)
5 Erin Gonzalez Catón 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.56 1:34.43 +19.32
Entry time: 1:27.99 (+6.44)
50m: 43.77
100m: 1:34.43
(50.66)
Event official at: 30.10.2020 18.40.30
2020-10-31 11.59.41 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Salon Uimarit
Document
Results
IKM 2020 Varsinais-Suomi
Place: Organizer: SalU
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit +0.55 1:16.68
Entry time: 1:25.63 (-8.95)
50m: 35.77
100m: 1:16.68
(40.91)
2 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry -.-- 1:31.44 +14.76
Entry time: 1:38.78 (-7.34)
50m: 43.24
100m: 1:31.44
(48.20)
3 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.71 1:32.12 +15.44
Entry time: 1:34.60 (-2.48)
50m: 43.06
100m: 1:32.12
(49.06)
4 Mikael Kynkäänniemi 2008 Raision Urheilijat +0.63 1:32.45 +15.77
Entry time: 1:36.06 (-3.61)
50m: 43.38
100m: 1:32.45
(49.07)
5 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.68 1:34.99 +18.31
Entry time: 1:39.56 (-4.57)
50m: 44.38
100m: 1:34.99
(50.61)
6 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.42 1:36.02 +19.34
Entry time: 1:38.73 (-2.71)
50m: 45.54
100m: 1:36.02
(50.48)
7 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.54 1:37.17 +20.49
Entry time: 1:40.76 (-3.59)
50m: 47.19
100m: 1:37.17
(49.98)
8 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.56 1:38.42 +21.74
Entry time: 1:45.79 (-7.37)
50m: 46.88
100m: 1:38.42
(51.54)
9 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.65 1:40.77 +24.09
Entry time: 1:43.02 (-2.25)
50m: 48.17
100m: 1:40.77
(52.60)
10 Frans Sagulin 2008 Raision Urheilijat +0.47 1:44.64 +27.96
Entry time: 1:54.92 (-10.28)
50m: 49.54
100m: 1:44.64
(55.10)
11 Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina +0.75 1:45.59 +28.91
Entry time: 1:50.75 (-5.16)
50m: 49.95
100m: 1:45.59
(55.64)
12 Miro Järvinen 2008 Salon Uimarit -.-- 1:50.14 +33.46
Entry time: 1:52.42 (-2.28)
50m: 49.61
100m: 1:50.14
(1:00.53)
13 Veeti Himberg 2008 Salon Uimarit -.-- 1:52.48 +35.80
Entry time: 1:55.44 (-2.96)
50m: 51.77
100m: 1:52.48
(1:00.71)
14 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.55 2:00.00 +43.32
Entry time: 2:01.51 (-1.51)
50m: 56.27
100m: 2:00.00
(1:03.73)
15 Jonas Saari 2008 Salon Uimarit +0.80 2:00.57 +43.89
Entry time: 2:07.71 (-7.14)
50m: 54.67
100m: 2:00.57
(1:05.90)
Event official at: 30.10.2020 18.50.29
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.63 1:19.59
Entry time: 1:21.58 (-1.99)
50m: 36.27
100m: 1:19.59
(43.32)
2 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.74 1:24.03 +4.44
Entry time: 1:27.93 (-3.90)
50m: 38.74
100m: 1:24.03
(45.29)
3 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb +0.65 1:24.57 +4.98
Entry time: 1:28.37 (-3.80)
50m: 39.92
100m: 1:24.57
(44.65)
4 Thomas Anton Westerlund 2007 Raision Urheilijat +0.75 1:28.85 +9.26
Entry time: 1:32.14 (-3.29)
50m: 40.94
100m: 1:28.85
(47.91)
5 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.55 1:29.95 +10.36
Entry time: 1:33.04 (-3.09)
50m: 41.93
100m: 1:29.95
(48.02)
6 Matias Lehtinen 2007 Raision Urheilijat +0.80 1:30.28 +10.69
Entry time: 1:37.24 (-6.96)
50m: 43.17
100m: 1:30.28
(47.11)
7 Roope Koskela 2007 Raision Urheilijat -.-- 1:31.25 +11.66
Entry time: 1:34.78 (-3.53)
50m: 43.03
100m: 1:31.25
(48.22)
8 Max Hyvärinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.81 1:31.70 +12.11
Entry time: 1:34.67 (-2.97)
50m: 41.18
100m: 1:31.70
(50.52)
9 Roope Käär 2007 Raision Urheilijat +0.76 1:33.68 +14.09
Entry time: 1:37.27 (-3.59)
50m: 43.98
100m: 1:33.68
(49.70)
10 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.84 1:34.22 +14.63
Entry time: 1:39.90 (-5.68)
50m: 44.04
100m: 1:34.22
(50.18)
11 Robert Pukki 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:34.80 +15.21
Entry time: 1:39.48 (-4.68)
50m: 45.58
100m: 1:34.80
(49.22)
12 Patric Meriholvi 2007 Raision Urheilijat +0.68 1:37.71 +18.12
Entry time: 1:37.42 (+0.29)
50m: 45.90
100m: 1:37.71
(51.81)
13 Arttu Carne 2007 Raision Urheilijat +0.58 1:43.39 +23.80
Entry time: 1:43.06 (+0.33)
50m: 48.92
100m: 1:43.39
(54.47)
14 Elias Sahla 2007 Salon Uimarit -.-- 1:44.31 +24.72
Entry time: 1:48.41 (-4.10)
50m: 49.63
100m: 1:44.31
(54.68)
- Niko Visuri 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.67 DSQ sw7,6 yhden käden kosk 
- Oliver Rautala 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.75 DSQ sw7.6 yhden käden kosk.
Event official at: 30.10.2020 18.50.29
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lauri-Pekka Pakomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.61 1:12.62
Entry time: 1:13.34 (-0.72)
50m: 32.49
100m: 1:12.62
(40.13)
2 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:18.17 +5.55
Entry time: 1:20.27 (-2.10)
50m: 36.37
100m: 1:18.17
(41.80)
3 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.69 1:18.81 +6.19
Entry time: 1:20.87 (-2.06)
50m: 36.82
100m: 1:18.81
(41.99)
4 Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.84 1:19.22 +6.60
Entry time: 1:21.25 (-2.03)
50m: 36.69
100m: 1:19.22
(42.53)
5 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.63 1:19.51 +6.89
Entry time: 1:23.55 (-4.04)
50m: 36.81
100m: 1:19.51
(42.70)
6 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:21.01 +8.39
Entry time: 1:21.23 (-0.22)
50m: 37.14
100m: 1:21.01
(43.87)
7 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 1:28.81 +16.19
Entry time: 1:29.95 (-1.14)
50m: 41.09
100m: 1:28.81
(47.72)
8 Matias Seppä 2006 Åbo Simklubb +0.69 1:29.08 +16.46
Entry time: 1:33.25 (-4.17)
50m: 39.90
100m: 1:29.08
(49.18)
9 Linus Korin 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:29.54 +16.92
Entry time: 1:28.95 (+0.59)
50m: 41.64
100m: 1:29.54
(47.90)
10 Henri Porma 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.87 1:36.31 +23.69
Entry time: 1:40.59 (-4.28)
50m: 44.18
100m: 1:36.31
(52.13)
Event official at: 30.10.2020 18.50.29
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.59 1:09.39
Entry time: 1:11.70 (-2.31)
50m: 32.97
100m: 1:09.39
(36.42)
2 Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.67 1:09.45 +0.06
Entry time: 1:10.18 (-0.73)
50m: 32.27
100m: 1:09.45
(37.18)
3 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit +0.68 1:10.56 +1.17
Entry time: 1:13.84 (-3.28)
50m: 33.44
100m: 1:10.56
(37.12)
4 Luka Laaksonen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.62 1:14.81 +5.42
Entry time: 1:15.08 (-0.27)
50m: 34.18
100m: 1:14.81
(40.63)
5 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.61 1:17.48 +8.09
Entry time: 1:16.82 (+0.66)
50m: 35.58
100m: 1:17.48
(41.90)
6 Yehor Krushynskyi 2005 Salon Uimarit +0.72 1:24.54 +15.15
Entry time: 1:39.45 (-14.91)
50m: 37.37
100m: 1:24.54
(47.17)
Event official at: 30.10.2020 18.50.29
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit +0.65 1:06.30
Entry time: 1:08.45 (-2.15)
50m: 31.31
100m: 1:06.30
(34.99)
2 Juuso Leppänen 2004 Åbo Simklubb +0.66 1:07.25 +0.95
Entry time: 1:09.69 (-2.44)
50m: 31.03
100m: 1:07.25
(36.22)
3 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:11.26 +4.96
Entry time: 1:10.90 (+0.36)
50m: 32.97
100m: 1:11.26
(38.29)
4 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.58 1:11.77 +5.47
Entry time: 1:12.62 (-0.85)
50m: 33.19
100m: 1:11.77
(38.58)
5 Joona Pohjola 2004 Salon Uimarit +0.60 1:14.00 +7.70
Entry time: 1:14.07 (-0.07)
50m: 34.10
100m: 1:14.00
(39.90)
6 Santeri Ahinko 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.93 1:14.28 +7.98
Entry time: 1:14.26 (+0.02)
50m: 34.49
100m: 1:14.28
(39.79)
7 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.67 1:26.19 +19.89
Entry time: 1:25.85 (+0.34)
50m: 38.09
100m: 1:26.19
(48.10)
Event official at: 30.10.2020 18.50.29
2020-10-31 11.59.53 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Salon Uimarit
Document
Results
IKM 2020 Varsinais-Suomi
Place: Organizer: SalU
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.59 9:43.62
Entry time: 9:40.08 (+3.54)
50m: 30.82
100m: 1:05.57
(34.75)
150m: 1:41.87
(36.30)
200m: 2:18.68
(36.81)
250m: 2:55.87
(37.19)
300m: 3:32.64
(36.77)
350m: 4:09.55
(36.91)
400m: 4:46.73
(37.18)
450m: 5:24.48
(37.75)
500m: 6:02.84
(38.36)
550m: 6:40.05
(37.21)
600m: 7:17.02
(36.97)
650m: 7:54.63
(37.61)
700m: 8:31.83
(37.20)
750m: 9:09.27
(37.44)
800m: 9:43.62
(34.35)
2 Minea Kynkäänniemi 2007 Raision Urheilijat +0.88 9:54.73 +11.11
50m: 33.30
100m: 1:09.92
(36.62)
150m: 1:47.48
(37.56)
200m: 2:25.19
(37.71)
250m: 3:02.93
(37.74)
300m: 3:41.18
(38.25)
350m: 4:18.82
(37.64)
400m: 4:56.72
(37.90)
450m: 5:34.52
(37.80)
500m: 6:12.62
(38.10)
550m: 6:50.19
(37.57)
600m: 7:28.61
(38.42)
650m: 8:06.63
(38.02)
700m: 8:43.36
(36.73)
750m: 9:21.19
(37.83)
800m: 9:54.73
(33.54)
3 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb +0.68 10:07.45 +23.83
Entry time: 10:11.62 (-4.17)
50m: 31.76
100m: 1:07.68
(35.92)
150m: 1:45.60
(37.92)
200m: 2:23.65
(38.05)
250m: 3:02.50
(38.85)
300m: 3:41.34
(38.84)
350m: 4:20.14
(38.80)
400m: 4:58.63
(38.49)
450m: 5:38.06
(39.43)
500m: 6:17.57
(39.51)
550m: 6:56.18
(38.61)
600m: 7:35.14
(38.96)
650m: 8:13.78
(38.64)
700m: 8:52.61
(38.83)
750m: 9:30.66
(38.05)
800m: 10:07.45
(36.79)
4 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry -.-- 10:18.41 +34.79
50m: 32.49
100m: 1:09.13
(36.64)
150m: 1:47.91
(38.78)
200m: 2:27.14
(39.23)
250m: 3:07.14
(40.00)
300m: 3:46.30
(39.16)
350m: 4:25.20
(38.90)
400m: 5:04.86
(39.66)
450m: 5:44.08
(39.22)
500m: 6:23.45
(39.37)
550m: 7:02.92
(39.47)
600m: 7:42.39
(39.47)
650m: 8:22.13
(39.74)
700m: 9:01.33
(39.20)
750m: 9:40.10
(38.77)
800m: 10:18.41
(38.31)
5 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb +0.51 10:19.02 +35.40
Entry time: 11:01.13 (-42.11)
50m: 32.51
100m: 1:09.54
(37.03)
150m: 1:48.63
(39.09)
200m: 2:28.11
(39.48)
250m: 3:07.14
(39.03)
300m: 3:46.69
(39.55)
350m: 4:25.93
(39.24)
400m: 5:05.54
(39.61)
450m: 5:44.44
(38.90)
500m: 6:24.41
(39.97)
550m: 7:03.62
(39.21)
600m: 7:43.90
(40.28)
650m: 8:22.09
(38.19)
700m: 9:01.85
(39.76)
750m: 9:41.50
(39.65)
800m: 10:19.02
(37.52)
6 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb +0.70 10:34.15 +50.53
Entry time: 10:40.25 (-6.10)
50m: 33.10
100m: 1:10.70
(37.60)
150m: 1:49.64
(38.94)
200m: 2:29.61
(39.97)
250m: 3:09.81
(40.20)
300m: 3:50.18
(40.37)
350m: 4:30.64
(40.46)
400m: 5:11.48
(40.84)
450m: 5:52.36
(40.88)
500m: 6:33.07
(40.71)
550m: 7:13.78
(40.71)
600m: 7:54.66
(40.88)
650m: 8:35.52
(40.86)
700m: 9:16.13
(40.61)
750m: 9:55.93
(39.80)
800m: 10:34.15
(38.22)
7 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.61 10:35.26 +51.64
50m: 34.32
100m: 1:13.16
(38.84)
150m: 1:53.18
(40.02)
200m: 2:33.96
(40.78)
250m: 3:13.81
(39.85)
300m: 3:53.70
(39.89)
350m: 4:34.16
(40.46)
400m: 5:14.19
(40.03)
450m: 5:54.83
(40.64)
500m: 6:35.64
(40.81)
550m: 7:16.72
(41.08)
600m: 7:57.21
(40.49)
650m: 8:37.45
(40.24)
700m: 9:17.78
(40.33)
750m: 9:56.97
(39.19)
800m: 10:35.26
(38.29)
8 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit +0.71 10:55.27 +1:11.65
Entry time: 10:28.03 (+27.24)
50m: 35.48
100m: 1:15.48
(40.00)
150m: 1:57.32
(41.84)
200m: 2:39.00
(41.68)
250m: 3:20.36
(41.36)
300m: 4:01.79
(41.43)
350m: 4:42.40
(40.61)
400m: 5:22.96
(40.56)
450m: 6:03.81
(40.85)
500m: 6:45.59
(41.78)
550m: 7:27.91
(42.32)
600m: 8:10.34
(42.43)
650m: 8:51.98
(41.64)
700m: 9:33.90
(41.92)
750m: 10:15.75
(41.85)
800m: 10:55.27
(39.52)
9 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.92 10:55.61 +1:11.99
Entry time: 11:05.02 (-9.41)
50m: 35.81
100m: 1:16.01
(40.20)
150m: 1:56.90
(40.89)
200m: 2:37.35
(40.45)
250m: 3:18.51
(41.16)
300m: 3:59.75
(41.24)
350m: 4:41.03
(41.28)
400m: 5:22.36
(41.33)
450m: 6:04.07
(41.71)
500m: 6:45.90
(41.83)
550m: 7:27.96
(42.06)
600m: 8:09.93
(41.97)
650m: 8:52.00
(42.07)
700m: 9:33.80
(41.80)
750m: 10:15.15
(41.35)
800m: 10:55.61
(40.46)
10 Vilma Saarimäki 2007 Raision Urheilijat +0.74 10:59.54 +1:15.92
50m: 34.25
100m: 1:13.65
(39.40)
150m: 1:53.64
(39.99)
200m: 2:35.38
(41.74)
250m: 3:17.11
(41.73)
300m: 3:59.75
(42.64)
350m: 4:41.64
(41.89)
400m: 5:23.86
(42.22)
450m: 6:06.61
(42.75)
500m: 6:48.50
(41.89)
550m: 7:30.64
(42.14)
600m: 8:12.68
(42.04)
650m: 8:55.31
(42.63)
700m: 9:38.76
(43.45)
750m: 10:21.52
(42.76)
800m: 10:59.54
(38.02)
Event official at: 30.10.2020 20.08.04
Event 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb +0.73 9:22.39
Entry time: 9:37.55 (-15.16)
50m: 31.09
100m: 1:06.29
(35.20)
150m: 1:41.52
(35.23)
200m: 2:16.73
(35.21)
250m: 2:52.08
(35.35)
300m: 3:27.05
(34.97)
350m: 4:02.85
(35.80)
400m: 4:38.38
(35.53)
450m: 5:14.21
(35.83)
500m: 5:49.63
(35.42)
550m: 6:25.36
(35.73)
600m: 7:01.13
(35.77)
650m: 7:37.22
(36.09)
700m: 8:12.90
(35.68)
750m: 8:47.90
(35.00)
800m: 9:22.39
(34.49)
2 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat +0.72 9:23.01 +0.62
Entry time: 9:31.24 (-8.23)
50m: 32.44
100m: 1:08.06
(35.62)
150m: 1:43.29
(35.23)
200m: 2:18.67
(35.38)
250m: 2:53.99
(35.32)
300m: 3:29.51
(35.52)
350m: 4:03.68
(34.17)
400m: 4:38.88
(35.20)
450m: 5:13.84
(34.96)
500m: 5:49.19
(35.35)
550m: 6:24.66
(35.47)
600m: 7:00.40
(35.74)
650m: 7:36.65
(36.25)
700m: 8:12.70
(36.05)
750m: 8:48.56
(35.86)
800m: 9:23.01
(34.45)
3 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.75 9:25.36 +2.97
Entry time: 9:28.46 (-3.10)
50m: 32.33
100m: 1:08.00
(35.67)
150m: 1:43.58
(35.58)
200m: 2:18.78
(35.20)
250m: 2:54.26
(35.48)
300m: 3:29.73
(35.47)
350m: 4:05.15
(35.42)
400m: 4:40.81
(35.66)
450m: 5:15.74
(34.93)
500m: 5:51.22
(35.48)
550m: 6:27.17
(35.95)
600m: 7:02.81
(35.64)
650m: 7:39.18
(36.37)
700m: 8:15.22
(36.04)
750m: 8:50.76
(35.54)
800m: 9:25.36
(34.60)
4 Katriina Kallio 2006 Raision Urheilijat +0.57 9:44.53 +22.14
Entry time: 10:06.20 (-21.67)
50m: 32.74
100m: 1:09.15
(36.41)
150m: 1:46.37
(37.22)
200m: 2:23.19
(36.82)
250m: 3:00.42
(37.23)
300m: 3:37.67
(37.25)
350m: 4:14.29
(36.62)
400m: 4:51.42
(37.13)
450m: 5:28.32
(36.90)
500m: 6:05.01
(36.69)
550m: 6:42.19
(37.18)
600m: 7:19.34
(37.15)
650m: 7:56.02
(36.68)
700m: 8:32.74
(36.72)
750m: 9:09.43
(36.69)
800m: 9:44.53
(35.10)
5 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.74 9:53.76 +31.37
Entry time: 10:03.85 (-10.09)
50m: 32.75
100m: 1:09.70
(36.95)
150m: 1:46.86
(37.16)
200m: 2:24.10
(37.24)
250m: 3:01.30
(37.20)
300m: 3:38.76
(37.46)
350m: 4:16.53
(37.77)
400m: 4:54.21
(37.68)
450m: 5:32.10
(37.89)
500m: 6:09.30
(37.20)
550m: 6:47.06
(37.76)
600m: 7:25.00
(37.94)
650m: 8:03.26
(38.26)
700m: 8:41.07
(37.81)
750m: 9:18.41
(37.34)
800m: 9:53.76
(35.35)
6 Rita Heinonen 2006 Raision Urheilijat +0.70 10:23.44 +1:01.05
Entry time: 10:48.60 (-25.16)
50m: 33.80
100m: 1:11.71
(37.91)
150m: 1:50.44
(38.73)
200m: 2:29.81
(39.37)
250m: 3:09.27
(39.46)
300m: 3:48.92
(39.65)
350m: 4:28.46
(39.54)
400m: 5:08.08
(39.62)
450m: 5:48.05
(39.97)
500m: 6:28.15
(40.10)
550m: 7:08.22
(40.07)
600m: 7:48.46
(40.24)
650m: 8:27.93
(39.47)
700m: 9:07.34
(39.41)
750m: 9:46.20
(38.86)
800m: 10:23.44
(37.24)
7 Kerttu Heinä 2006 Salon Uimarit +0.68 11:00.18 +1:37.79
Entry time: 10:54.93 (+5.25)
50m: 34.07
100m: 1:13.11
(39.04)
150m: 1:53.77
(40.66)
200m: 2:36.08
(42.31)
250m: 3:18.67
(42.59)
300m: 4:00.95
(42.28)
350m: 4:43.87
(42.92)
400m: 5:25.81
(41.94)
450m: 6:07.81
(42.00)
500m: 6:49.53
(41.72)
550m: 7:31.69
(42.16)
600m: 8:14.40
(42.71)
650m: 8:56.49
(42.09)
700m: 9:39.16
(42.67)
750m: 10:20.71
(41.55)
800m: 11:00.18
(39.47)
8 Mandi Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina +0.93 12:00.98 +2:38.59
Entry time: 13:17.40 (-1:16.42)
50m: 38.14
100m: 1:23.31
(45.17)
150m: 2:09.45
(46.14)
200m: 2:55.46
(46.01)
250m: 3:41.29
(45.83)
300m: 4:26.92
(45.63)
350m: 5:13.00
(46.08)
400m: 5:59.55
(46.55)
450m: 6:46.85
(47.30)
500m: 7:32.11
(45.26)
550m: 8:17.75
(45.64)
600m: 9:04.43
(46.68)
650m: 9:50.06
(45.63)
700m: 10:34.74
(44.68)
750m: 11:19.59
(44.85)
800m: 12:00.98
(41.39)
Event official at: 30.10.2020 20.08.04
Event 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb +0.65 9:24.37
Entry time: 9:20.14 (+4.23)
50m: 31.23
100m: 1:05.63
(34.40)
150m: 1:41.04
(35.41)
200m: 2:16.60
(35.56)
250m: 2:52.40
(35.80)
300m: 3:28.30
(35.90)
350m: 4:04.04
(35.74)
400m: 4:40.06
(36.02)
450m: 5:15.94
(35.88)
500m: 5:51.29
(35.35)
550m: 6:27.51
(36.22)
600m: 7:03.37
(35.86)
650m: 7:39.49
(36.12)
700m: 8:15.28
(35.79)
750m: 8:50.87
(35.59)
800m: 9:24.37
(33.50)
2 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb +0.69 9:31.51 +7.14
Entry time: 9:45.39 (-13.88)
50m: 31.88
100m: 1:06.93
(35.05)
150m: 1:42.77
(35.84)
200m: 2:18.51
(35.74)
250m: 2:55.01
(36.50)
300m: 3:31.10
(36.09)
350m: 4:07.44
(36.34)
400m: 4:44.07
(36.63)
450m: 5:19.55
(35.48)
500m: 5:55.53
(35.98)
550m: 6:31.87
(36.34)
600m: 7:08.31
(36.44)
650m: 7:44.37
(36.06)
700m: 8:20.55
(36.18)
750m: 8:56.09
(35.54)
800m: 9:31.51
(35.42)
3 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb +0.70 9:36.02 +11.65
Entry time: 9:43.78 (-7.76)
50m: 31.65
100m: 1:06.04
(34.39)
150m: 1:41.21
(35.17)
200m: 2:16.84
(35.63)
250m: 2:52.97
(36.13)
300m: 3:29.04
(36.07)
350m: 4:05.16
(36.12)
400m: 4:41.62
(36.46)
450m: 5:18.69
(37.07)
500m: 5:56.14
(37.45)
550m: 6:32.96
(36.82)
600m: 7:09.98
(37.02)
650m: 7:47.16
(37.18)
700m: 8:24.41
(37.25)
750m: 9:01.40
(36.99)
800m: 9:36.02
(34.62)
4 Roosa Tuomainen 2005 Salon Uimarit +0.65 9:45.03 +20.66
Entry time: 9:36.50 (+8.53)
50m: 31.46
100m: 1:05.98
(34.52)
150m: 1:41.82
(35.84)
200m: 2:17.86
(36.04)
250m: 2:54.34
(36.48)
300m: 3:31.07
(36.73)
350m: 4:08.16
(37.09)
400m: 4:45.50
(37.34)
450m: 5:22.82
(37.32)
500m: 6:00.21
(37.39)
550m: 6:38.02
(37.81)
600m: 7:15.74
(37.72)
650m: 7:53.75
(38.01)
700m: 8:31.55
(37.80)
750m: 9:09.01
(37.46)
800m: 9:45.03
(36.02)
5 Sabina Rakhimova 2005 Raision Urheilijat +0.72 9:59.55 +35.18
50m: 33.55
100m: 1:10.96
(37.41)
150m: 1:49.63
(38.67)
200m: 2:27.35
(37.72)
250m: 3:05.23
(37.88)
300m: 3:43.29
(38.06)
350m: 4:21.87
(38.58)
400m: 4:58.89
(37.02)
450m: 5:36.75
(37.86)
500m: 6:14.70
(37.95)
550m: 6:52.69
(37.99)
600m: 7:30.12
(37.43)
650m: 8:08.27
(38.15)
700m: 8:46.06
(37.79)
750m: 9:23.60
(37.54)
800m: 9:59.55
(35.95)
6 Vilma Manninen 2005 Salon Uimarit +0.62 10:46.97 +1:22.60
Entry time: 10:50.33 (-3.36)
50m: 34.12
100m: 1:13.05
(38.93)
150m: 1:53.37
(40.32)
200m: 2:34.08
(40.71)
250m: 3:15.23
(41.15)
300m: 3:56.52
(41.29)
350m: 4:37.40
(40.88)
400m: 5:17.53
(40.13)
450m: 5:58.72
(41.19)
500m: 6:40.41
(41.69)
550m: 7:22.93
(42.52)
600m: 8:04.99
(42.06)
650m: 8:46.38
(41.39)
700m: 9:27.28
(40.90)
750m: 10:07.60
(40.32)
800m: 10:46.97
(39.37)
Event official at: 30.10.2020 20.08.04
2020-10-30 21.52.56 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Salon Uimarit
Document
Results
IKM 2020 Varsinais-Suomi
Place: Organizer: SalU
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 4, P14,15,16 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lauri Aho 2006 Raision Urheilijat +0.61 9:08.89
Entry time: 10:03.48 (-54.59)
50m: 32.01
100m: 1:06.71
(34.70)
150m: 1:41.55
(34.84)
200m: 2:16.22
(34.67)
250m: 2:51.06
(34.84)
300m: 3:25.97
(34.91)
350m: 4:00.33
(34.36)
400m: 4:34.94
(34.61)
450m: 5:09.19
(34.25)
500m: 5:43.55
(34.36)
550m: 6:18.25
(34.70)
600m: 6:53.04
(34.79)
650m: 7:27.70
(34.66)
700m: 8:02.58
(34.88)
750m: 8:36.72
(34.14)
800m: 9:08.89
(32.17)
2 Ville Suojasto 2006 Raision Urheilijat +0.72 9:25.94 +17.05
Entry time: 10:20.77 (-54.83)
50m: 32.21
100m: 1:07.45
(35.24)
150m: 1:43.63
(36.18)
200m: 2:19.29
(35.66)
250m: 2:55.92
(36.63)
300m: 3:31.78
(35.86)
350m: 4:07.58
(35.80)
400m: 4:43.46
(35.88)
450m: 5:19.63
(36.17)
500m: 5:55.22
(35.59)
550m: 6:30.51
(35.29)
600m: 7:05.93
(35.42)
650m: 7:41.42
(35.49)
700m: 8:16.57
(35.15)
750m: 8:51.16
(34.59)
800m: 9:25.94
(34.78)
3 Santeri Holmberg 2006 Åbo Simklubb +0.52 9:34.12 +25.23
Entry time: 10:42.29 (-1:08.17)
50m: 31.70
100m: 1:06.81
(35.11)
150m: 1:42.88
(36.07)
200m: 2:18.93
(36.05)
250m: 2:54.95
(36.02)
300m: 3:31.52
(36.57)
350m: 4:07.90
(36.38)
400m: 4:43.97
(36.07)
450m: 5:20.51
(36.54)
500m: 5:56.84
(36.33)
550m: 6:33.55
(36.71)
600m: 7:09.83
(36.28)
650m: 7:46.10
(36.27)
700m: 8:22.31
(36.21)
750m: 8:58.62
(36.31)
800m: 9:34.12
(35.50)
4 Lauri-Pekka Pakomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.64 9:39.33 +30.44
50m: 31.44
100m: 1:06.84
(35.40)
150m: 1:43.23
(36.39)
200m: 2:20.49
(37.26)
250m: 2:55.99
(35.50)
300m: 3:34.29
(38.30)
350m: 4:11.28
(36.99)
400m: 4:48.86
(37.58)
450m: 5:26.94
(38.08)
500m: 6:04.17
(37.23)
550m: 6:40.39
(36.22)
600m: 7:18.19
(37.80)
650m: 7:55.00
(36.81)
700m: 8:31.71
(36.71)
750m: 9:07.02
(35.31)
800m: 9:39.33
(32.31)
5 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.52 9:50.30 +41.41
50m: 32.95
100m: 1:10.76
(37.81)
150m: 1:48.34
(37.58)
200m: 2:25.85
(37.51)
250m: 3:03.19
(37.34)
300m: 3:40.40
(37.21)
350m: 4:17.65
(37.25)
400m: 4:54.56
(36.91)
450m: 5:32.69
(38.13)
500m: 6:09.50
(36.81)
550m: 6:47.23
(37.73)
600m: 7:24.67
(37.44)
650m: 8:01.23
(36.56)
700m: 8:38.51
(37.28)
750m: 9:15.16
(36.65)
800m: 9:50.30
(35.14)
6 Veeti Hämäläinen 2006 Raision Urheilijat +0.63 9:58.78 +49.89
Entry time: 11:04.94 (-1:06.16)
50m: 33.32
100m: 1:10.51
(37.19)
150m: 1:48.86
(38.35)
200m: 2:26.95
(38.09)
250m: 3:05.39
(38.44)
300m: 3:44.12
(38.73)
350m: 4:22.16
(38.04)
400m: 5:00.08
(37.92)
450m: 5:39.10
(39.02)
500m: 6:17.26
(38.16)
550m: 6:55.50
(38.24)
600m: 7:33.36
(37.86)
650m: 8:11.17
(37.81)
700m: 8:48.40
(37.23)
750m: 9:25.01
(36.61)
800m: 9:58.78
(33.77)
7 Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.81 10:01.53 +52.64
50m: 31.94
100m: 1:08.16
(36.22)
150m: 1:44.41
(36.25)
200m: 2:21.84
(37.43)
250m: 2:59.13
(37.29)
300m: 3:36.90
(37.77)
350m: 4:15.11
(38.21)
400m: 4:53.31
(38.20)
450m: 5:31.95
(38.64)
500m: 6:10.50
(38.55)
550m: 6:49.26
(38.76)