2021-04-17   10:27:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2020 Varsinais-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Varsinais-Suomi
Place: Organizer: SalU
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 12 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit +0.55 1:16.68
Entry time: 1:25.63 (-8.95)
50m: 35.77
100m: 1:16.68
(40.91)
2 Oiva Saarinen 2008 Aurajoen Uinti Ry -.-- 1:31.44 +14.76
Entry time: 1:38.78 (-7.34)
50m: 43.24
100m: 1:31.44
(48.20)
3 Amos Korin 2008 Åbo Simklubb +0.71 1:32.12 +15.44
Entry time: 1:34.60 (-2.48)
50m: 43.06
100m: 1:32.12
(49.06)
4 Mikael Kynkäänniemi 2008 Raision Urheilijat +0.63 1:32.45 +15.77
Entry time: 1:36.06 (-3.61)
50m: 43.38
100m: 1:32.45
(49.07)
5 Thanh Kiet Lam 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.68 1:34.99 +18.31
Entry time: 1:39.56 (-4.57)
50m: 44.38
100m: 1:34.99
(50.61)
6 Romeo Manner 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.42 1:36.02 +19.34
Entry time: 1:38.73 (-2.71)
50m: 45.54
100m: 1:36.02
(50.48)
7 IAN GONZALEZ CATON 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.54 1:37.17 +20.49
Entry time: 1:40.76 (-3.59)
50m: 47.19
100m: 1:37.17
(49.98)
8 Niklas Honkanen 2008 Åbo Simklubb +0.56 1:38.42 +21.74
Entry time: 1:45.79 (-7.37)
50m: 46.88
100m: 1:38.42
(51.54)
9 Jan Virransuo 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.65 1:40.77 +24.09
Entry time: 1:43.02 (-2.25)
50m: 48.17
100m: 1:40.77
(52.60)
10 Frans Sagulin 2008 Raision Urheilijat +0.47 1:44.64 +27.96
Entry time: 1:54.92 (-10.28)
50m: 49.54
100m: 1:44.64
(55.10)
11 Max Kulmala 2008 Uimaseura Kaarina +0.75 1:45.59 +28.91
Entry time: 1:50.75 (-5.16)
50m: 49.95
100m: 1:45.59
(55.64)
12 Miro Järvinen 2008 Salon Uimarit -.-- 1:50.14 +33.46
Entry time: 1:52.42 (-2.28)
50m: 49.61
100m: 1:50.14
(1:00.53)
13 Veeti Himberg 2008 Salon Uimarit -.-- 1:52.48 +35.80
Entry time: 1:55.44 (-2.96)
50m: 51.77
100m: 1:52.48
(1:00.71)
14 Veikka-Eemil Lehtonen 2008 Aurajoen Uinti Ry +0.55 2:00.00 +43.32
Entry time: 2:01.51 (-1.51)
50m: 56.27
100m: 2:00.00
(1:03.73)
15 Jonas Saari 2008 Salon Uimarit +0.80 2:00.57 +43.89
Entry time: 2:07.71 (-7.14)
50m: 54.67
100m: 2:00.57
(1:05.90)
Event official at: 30.10.2020 18.50.29
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Christian Edelman 2007 Åbo Simklubb +0.63 1:19.59
Entry time: 1:21.58 (-1.99)
50m: 36.27
100m: 1:19.59
(43.32)
2 Alvar Kankare 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.74 1:24.03 +4.44
Entry time: 1:27.93 (-3.90)
50m: 38.74
100m: 1:24.03
(45.29)
3 Julius Linde 2007 Åbo Simklubb +0.65 1:24.57 +4.98
Entry time: 1:28.37 (-3.80)
50m: 39.92
100m: 1:24.57
(44.65)
4 Thomas Anton Westerlund 2007 Raision Urheilijat +0.75 1:28.85 +9.26
Entry time: 1:32.14 (-3.29)
50m: 40.94
100m: 1:28.85
(47.91)
5 Joel sulonen 2007 Åbo Simklubb +0.55 1:29.95 +10.36
Entry time: 1:33.04 (-3.09)
50m: 41.93
100m: 1:29.95
(48.02)
6 Matias Lehtinen 2007 Raision Urheilijat +0.80 1:30.28 +10.69
Entry time: 1:37.24 (-6.96)
50m: 43.17
100m: 1:30.28
(47.11)
7 Roope Koskela 2007 Raision Urheilijat -.-- 1:31.25 +11.66
Entry time: 1:34.78 (-3.53)
50m: 43.03
100m: 1:31.25
(48.22)
8 Max Hyvärinen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.81 1:31.70 +12.11
Entry time: 1:34.67 (-2.97)
50m: 41.18
100m: 1:31.70
(50.52)
9 Roope Käär 2007 Raision Urheilijat +0.76 1:33.68 +14.09
Entry time: 1:37.27 (-3.59)
50m: 43.98
100m: 1:33.68
(49.70)
10 Juuso Silfver 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.84 1:34.22 +14.63
Entry time: 1:39.90 (-5.68)
50m: 44.04
100m: 1:34.22
(50.18)
11 Robert Pukki 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:34.80 +15.21
Entry time: 1:39.48 (-4.68)
50m: 45.58
100m: 1:34.80
(49.22)
12 Patric Meriholvi 2007 Raision Urheilijat +0.68 1:37.71 +18.12
Entry time: 1:37.42 (+0.29)
50m: 45.90
100m: 1:37.71
(51.81)
13 Arttu Carne 2007 Raision Urheilijat +0.58 1:43.39 +23.80
Entry time: 1:43.06 (+0.33)
50m: 48.92
100m: 1:43.39
(54.47)
14 Elias Sahla 2007 Salon Uimarit -.-- 1:44.31 +24.72
Entry time: 1:48.41 (-4.10)
50m: 49.63
100m: 1:44.31
(54.68)
- Niko Visuri 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.67 DSQ sw7,6 yhden käden kosk 
- Oliver Rautala 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.75 DSQ sw7.6 yhden käden kosk.
Event official at: 30.10.2020 18.50.29
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lauri-Pekka Pakomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.61 1:12.62
Entry time: 1:13.34 (-0.72)
50m: 32.49
100m: 1:12.62
(40.13)
2 Joonatan Davie 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:18.17 +5.55
Entry time: 1:20.27 (-2.10)
50m: 36.37
100m: 1:18.17
(41.80)
3 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.69 1:18.81 +6.19
Entry time: 1:20.87 (-2.06)
50m: 36.82
100m: 1:18.81
(41.99)
4 Alex Yli-Salomäki 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.84 1:19.22 +6.60
Entry time: 1:21.25 (-2.03)
50m: 36.69
100m: 1:19.22
(42.53)
5 Frans Sandblom 2006 Åbo Simklubb +0.63 1:19.51 +6.89
Entry time: 1:23.55 (-4.04)
50m: 36.81
100m: 1:19.51
(42.70)
6 Alex Mukkulainen 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:21.01 +8.39
Entry time: 1:21.23 (-0.22)
50m: 37.14
100m: 1:21.01
(43.87)
7 Romeo Maranzani 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.75 1:28.81 +16.19
Entry time: 1:29.95 (-1.14)
50m: 41.09
100m: 1:28.81
(47.72)
8 Matias Seppä 2006 Åbo Simklubb +0.69 1:29.08 +16.46
Entry time: 1:33.25 (-4.17)
50m: 39.90
100m: 1:29.08
(49.18)
9 Linus Korin 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.66 1:29.54 +16.92
Entry time: 1:28.95 (+0.59)
50m: 41.64
100m: 1:29.54
(47.90)
10 Henri Porma 2006 Vesihelmen Uimaseura +0.87 1:36.31 +23.69
Entry time: 1:40.59 (-4.28)
50m: 44.18
100m: 1:36.31
(52.13)
Event official at: 30.10.2020 18.50.29
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ajjuub Ezzat 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.59 1:09.39
Entry time: 1:11.70 (-2.31)
50m: 32.97
100m: 1:09.39
(36.42)
2 Tuomas Toppinen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.67 1:09.45 +0.06
Entry time: 1:10.18 (-0.73)
50m: 32.27
100m: 1:09.45
(37.18)
3 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit +0.68 1:10.56 +1.17
Entry time: 1:13.84 (-3.28)
50m: 33.44
100m: 1:10.56
(37.12)
4 Luka Laaksonen 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.62 1:14.81 +5.42
Entry time: 1:15.08 (-0.27)
50m: 34.18
100m: 1:14.81
(40.63)
5 Nardi Orenshtein 2005 Aurajoen Uinti Ry +0.61 1:17.48 +8.09
Entry time: 1:16.82 (+0.66)
50m: 35.58
100m: 1:17.48
(41.90)
6 Yehor Krushynskyi 2005 Salon Uimarit +0.72 1:24.54 +15.15
Entry time: 1:39.45 (-14.91)
50m: 37.37
100m: 1:24.54
(47.17)
Event official at: 30.10.2020 18.50.29
Event 2, P12,13,14,15,16 100m RU 16 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit +0.65 1:06.30
Entry time: 1:08.45 (-2.15)
50m: 31.31
100m: 1:06.30
(34.99)
2 Juuso Leppänen 2004 Åbo Simklubb +0.66 1:07.25 +0.95
Entry time: 1:09.69 (-2.44)
50m: 31.03
100m: 1:07.25
(36.22)
3 Mikael Hirsiniemi 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.71 1:11.26 +4.96
Entry time: 1:10.90 (+0.36)
50m: 32.97
100m: 1:11.26
(38.29)
4 Jaakko Pihlava 2004 Åbo Simklubb +0.58 1:11.77 +5.47
Entry time: 1:12.62 (-0.85)
50m: 33.19
100m: 1:11.77
(38.58)
5 Joona Pohjola 2004 Salon Uimarit +0.60 1:14.00 +7.70
Entry time: 1:14.07 (-0.07)
50m: 34.10
100m: 1:14.00
(39.90)
6 Santeri Ahinko 2004 Vesihelmen Uimaseura +0.93 1:14.28 +7.98
Entry time: 1:14.26 (+0.02)
50m: 34.49
100m: 1:14.28
(39.79)
7 Axel Leppähaara 2004 Aurajoen Uinti Ry +0.67 1:26.19 +19.89
Entry time: 1:25.85 (+0.34)
50m: 38.09
100m: 1:26.19
(48.10)
Event official at: 30.10.2020 18.50.29
2020-10-31 11.59.53 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Salon Uimarit

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner