2021-04-17   10:05:46
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM 2020 Varsinais-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Results
IKM 2020 Varsinais-Suomi
Place: Organizer: SalU
Pool: 25m Competition Date: Oct 30, 2020 to Nov 1, 2020
Event 3, T13,14,15 800m VU 13 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kerttu Rantanen 2007 Åbo Simklubb +0.59 9:43.62
Entry time: 9:40.08 (+3.54)
50m: 30.82
100m: 1:05.57
(34.75)
150m: 1:41.87
(36.30)
200m: 2:18.68
(36.81)
250m: 2:55.87
(37.19)
300m: 3:32.64
(36.77)
350m: 4:09.55
(36.91)
400m: 4:46.73
(37.18)
450m: 5:24.48
(37.75)
500m: 6:02.84
(38.36)
550m: 6:40.05
(37.21)
600m: 7:17.02
(36.97)
650m: 7:54.63
(37.61)
700m: 8:31.83
(37.20)
750m: 9:09.27
(37.44)
800m: 9:43.62
(34.35)
2 Minea Kynkäänniemi 2007 Raision Urheilijat +0.88 9:54.73 +11.11
50m: 33.30
100m: 1:09.92
(36.62)
150m: 1:47.48
(37.56)
200m: 2:25.19
(37.71)
250m: 3:02.93
(37.74)
300m: 3:41.18
(38.25)
350m: 4:18.82
(37.64)
400m: 4:56.72
(37.90)
450m: 5:34.52
(37.80)
500m: 6:12.62
(38.10)
550m: 6:50.19
(37.57)
600m: 7:28.61
(38.42)
650m: 8:06.63
(38.02)
700m: 8:43.36
(36.73)
750m: 9:21.19
(37.83)
800m: 9:54.73
(33.54)
3 Naomi Leo 2007 Åbo Simklubb +0.68 10:07.45 +23.83
Entry time: 10:11.62 (-4.17)
50m: 31.76
100m: 1:07.68
(35.92)
150m: 1:45.60
(37.92)
200m: 2:23.65
(38.05)
250m: 3:02.50
(38.85)
300m: 3:41.34
(38.84)
350m: 4:20.14
(38.80)
400m: 4:58.63
(38.49)
450m: 5:38.06
(39.43)
500m: 6:17.57
(39.51)
550m: 6:56.18
(38.61)
600m: 7:35.14
(38.96)
650m: 8:13.78
(38.64)
700m: 8:52.61
(38.83)
750m: 9:30.66
(38.05)
800m: 10:07.45
(36.79)
4 Linnea Koski 2007 Aurajoen Uinti Ry -.-- 10:18.41 +34.79
50m: 32.49
100m: 1:09.13
(36.64)
150m: 1:47.91
(38.78)
200m: 2:27.14
(39.23)
250m: 3:07.14
(40.00)
300m: 3:46.30
(39.16)
350m: 4:25.20
(38.90)
400m: 5:04.86
(39.66)
450m: 5:44.08
(39.22)
500m: 6:23.45
(39.37)
550m: 7:02.92
(39.47)
600m: 7:42.39
(39.47)
650m: 8:22.13
(39.74)
700m: 9:01.33
(39.20)
750m: 9:40.10
(38.77)
800m: 10:18.41
(38.31)
5 Aino Laine 2007 Åbo Simklubb +0.51 10:19.02 +35.40
Entry time: 11:01.13 (-42.11)
50m: 32.51
100m: 1:09.54
(37.03)
150m: 1:48.63
(39.09)
200m: 2:28.11
(39.48)
250m: 3:07.14
(39.03)
300m: 3:46.69
(39.55)
350m: 4:25.93
(39.24)
400m: 5:05.54
(39.61)
450m: 5:44.44
(38.90)
500m: 6:24.41
(39.97)
550m: 7:03.62
(39.21)
600m: 7:43.90
(40.28)
650m: 8:22.09
(38.19)
700m: 9:01.85
(39.76)
750m: 9:41.50
(39.65)
800m: 10:19.02
(37.52)
6 Agnes Ruusumo 2007 Åbo Simklubb +0.70 10:34.15 +50.53
Entry time: 10:40.25 (-6.10)
50m: 33.10
100m: 1:10.70
(37.60)
150m: 1:49.64
(38.94)
200m: 2:29.61
(39.97)
250m: 3:09.81
(40.20)
300m: 3:50.18
(40.37)
350m: 4:30.64
(40.46)
400m: 5:11.48
(40.84)
450m: 5:52.36
(40.88)
500m: 6:33.07
(40.71)
550m: 7:13.78
(40.71)
600m: 7:54.66
(40.88)
650m: 8:35.52
(40.86)
700m: 9:16.13
(40.61)
750m: 9:55.93
(39.80)
800m: 10:34.15
(38.22)
7 Nella Imponen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.61 10:35.26 +51.64
50m: 34.32
100m: 1:13.16
(38.84)
150m: 1:53.18
(40.02)
200m: 2:33.96
(40.78)
250m: 3:13.81
(39.85)
300m: 3:53.70
(39.89)
350m: 4:34.16
(40.46)
400m: 5:14.19
(40.03)
450m: 5:54.83
(40.64)
500m: 6:35.64
(40.81)
550m: 7:16.72
(41.08)
600m: 7:57.21
(40.49)
650m: 8:37.45
(40.24)
700m: 9:17.78
(40.33)
750m: 9:56.97
(39.19)
800m: 10:35.26
(38.29)
8 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit +0.71 10:55.27 +1:11.65
Entry time: 10:28.03 (+27.24)
50m: 35.48
100m: 1:15.48
(40.00)
150m: 1:57.32
(41.84)
200m: 2:39.00
(41.68)
250m: 3:20.36
(41.36)
300m: 4:01.79
(41.43)
350m: 4:42.40
(40.61)
400m: 5:22.96
(40.56)
450m: 6:03.81
(40.85)
500m: 6:45.59
(41.78)
550m: 7:27.91
(42.32)
600m: 8:10.34
(42.43)
650m: 8:51.98
(41.64)
700m: 9:33.90
(41.92)
750m: 10:15.75
(41.85)
800m: 10:55.27
(39.52)
9 Aino Suomalainen 2007 Aurajoen Uinti Ry +0.92 10:55.61 +1:11.99
Entry time: 11:05.02 (-9.41)
50m: 35.81
100m: 1:16.01
(40.20)
150m: 1:56.90
(40.89)
200m: 2:37.35
(40.45)
250m: 3:18.51
(41.16)
300m: 3:59.75
(41.24)
350m: 4:41.03
(41.28)
400m: 5:22.36
(41.33)
450m: 6:04.07
(41.71)
500m: 6:45.90
(41.83)
550m: 7:27.96
(42.06)
600m: 8:09.93
(41.97)
650m: 8:52.00
(42.07)
700m: 9:33.80
(41.80)
750m: 10:15.15
(41.35)
800m: 10:55.61
(40.46)
10 Vilma Saarimäki 2007 Raision Urheilijat +0.74 10:59.54 +1:15.92
50m: 34.25
100m: 1:13.65
(39.40)
150m: 1:53.64
(39.99)
200m: 2:35.38
(41.74)
250m: 3:17.11
(41.73)
300m: 3:59.75
(42.64)
350m: 4:41.64
(41.89)
400m: 5:23.86
(42.22)
450m: 6:06.61
(42.75)
500m: 6:48.50
(41.89)
550m: 7:30.64
(42.14)
600m: 8:12.68
(42.04)
650m: 8:55.31
(42.63)
700m: 9:38.76
(43.45)
750m: 10:21.52
(42.76)
800m: 10:59.54
(38.02)
Event official at: 30.10.2020 20.08.04
Event 3, T13,14,15 800m VU 14 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tilda Aaltonen 2006 Åbo Simklubb +0.73 9:22.39
Entry time: 9:37.55 (-15.16)
50m: 31.09
100m: 1:06.29
(35.20)
150m: 1:41.52
(35.23)
200m: 2:16.73
(35.21)
250m: 2:52.08
(35.35)
300m: 3:27.05
(34.97)
350m: 4:02.85
(35.80)
400m: 4:38.38
(35.53)
450m: 5:14.21
(35.83)
500m: 5:49.63
(35.42)
550m: 6:25.36
(35.73)
600m: 7:01.13
(35.77)
650m: 7:37.22
(36.09)
700m: 8:12.90
(35.68)
750m: 8:47.90
(35.00)
800m: 9:22.39
(34.49)
2 Sini Mäkilä 2006 Raision Urheilijat +0.72 9:23.01 +0.62
Entry time: 9:31.24 (-8.23)
50m: 32.44
100m: 1:08.06
(35.62)
150m: 1:43.29
(35.23)
200m: 2:18.67
(35.38)
250m: 2:53.99
(35.32)
300m: 3:29.51
(35.52)
350m: 4:03.68
(34.17)
400m: 4:38.88
(35.20)
450m: 5:13.84
(34.96)
500m: 5:49.19
(35.35)
550m: 6:24.66
(35.47)
600m: 7:00.40
(35.74)
650m: 7:36.65
(36.25)
700m: 8:12.70
(36.05)
750m: 8:48.56
(35.86)
800m: 9:23.01
(34.45)
3 Daniela Lietzén 2006 Åbo Simklubb +0.75 9:25.36 +2.97
Entry time: 9:28.46 (-3.10)
50m: 32.33
100m: 1:08.00
(35.67)
150m: 1:43.58
(35.58)
200m: 2:18.78
(35.20)
250m: 2:54.26
(35.48)
300m: 3:29.73
(35.47)
350m: 4:05.15
(35.42)
400m: 4:40.81
(35.66)
450m: 5:15.74
(34.93)
500m: 5:51.22
(35.48)
550m: 6:27.17
(35.95)
600m: 7:02.81
(35.64)
650m: 7:39.18
(36.37)
700m: 8:15.22
(36.04)
750m: 8:50.76
(35.54)
800m: 9:25.36
(34.60)
4 Katriina Kallio 2006 Raision Urheilijat +0.57 9:44.53 +22.14
Entry time: 10:06.20 (-21.67)
50m: 32.74
100m: 1:09.15
(36.41)
150m: 1:46.37
(37.22)
200m: 2:23.19
(36.82)
250m: 3:00.42
(37.23)
300m: 3:37.67
(37.25)
350m: 4:14.29
(36.62)
400m: 4:51.42
(37.13)
450m: 5:28.32
(36.90)
500m: 6:05.01
(36.69)
550m: 6:42.19
(37.18)
600m: 7:19.34
(37.15)
650m: 7:56.02
(36.68)
700m: 8:32.74
(36.72)
750m: 9:09.43
(36.69)
800m: 9:44.53
(35.10)
5 Mirella Sauhula 2006 Aurajoen Uinti Ry +0.74 9:53.76 +31.37
Entry time: 10:03.85 (-10.09)
50m: 32.75
100m: 1:09.70
(36.95)
150m: 1:46.86
(37.16)
200m: 2:24.10
(37.24)
250m: 3:01.30
(37.20)
300m: 3:38.76
(37.46)
350m: 4:16.53
(37.77)
400m: 4:54.21
(37.68)
450m: 5:32.10
(37.89)
500m: 6:09.30
(37.20)
550m: 6:47.06
(37.76)
600m: 7:25.00
(37.94)
650m: 8:03.26
(38.26)
700m: 8:41.07
(37.81)
750m: 9:18.41
(37.34)
800m: 9:53.76
(35.35)
6 Rita Heinonen 2006 Raision Urheilijat +0.70 10:23.44 +1:01.05
Entry time: 10:48.60 (-25.16)
50m: 33.80
100m: 1:11.71
(37.91)
150m: 1:50.44
(38.73)
200m: 2:29.81
(39.37)
250m: 3:09.27
(39.46)
300m: 3:48.92
(39.65)
350m: 4:28.46
(39.54)
400m: 5:08.08
(39.62)
450m: 5:48.05
(39.97)
500m: 6:28.15
(40.10)
550m: 7:08.22
(40.07)
600m: 7:48.46
(40.24)
650m: 8:27.93
(39.47)
700m: 9:07.34
(39.41)
750m: 9:46.20
(38.86)
800m: 10:23.44
(37.24)
7 Kerttu Heinä 2006 Salon Uimarit +0.68 11:00.18 +1:37.79
Entry time: 10:54.93 (+5.25)
50m: 34.07
100m: 1:13.11
(39.04)
150m: 1:53.77
(40.66)
200m: 2:36.08
(42.31)
250m: 3:18.67
(42.59)
300m: 4:00.95
(42.28)
350m: 4:43.87
(42.92)
400m: 5:25.81
(41.94)
450m: 6:07.81
(42.00)
500m: 6:49.53
(41.72)
550m: 7:31.69
(42.16)
600m: 8:14.40
(42.71)
650m: 8:56.49
(42.09)
700m: 9:39.16
(42.67)
750m: 10:20.71
(41.55)
800m: 11:00.18
(39.47)
8 Mandi Hämäläinen 2006 Uimaseura Kaarina +0.93 12:00.98 +2:38.59
Entry time: 13:17.40 (-1:16.42)
50m: 38.14
100m: 1:23.31
(45.17)
150m: 2:09.45
(46.14)
200m: 2:55.46
(46.01)
250m: 3:41.29
(45.83)
300m: 4:26.92
(45.63)
350m: 5:13.00
(46.08)
400m: 5:59.55
(46.55)
450m: 6:46.85
(47.30)
500m: 7:32.11
(45.26)
550m: 8:17.75
(45.64)
600m: 9:04.43
(46.68)
650m: 9:50.06
(45.63)
700m: 10:34.74
(44.68)
750m: 11:19.59
(44.85)
800m: 12:00.98
(41.39)
Event official at: 30.10.2020 20.08.04
Event 3, T13,14,15 800m VU 15 years - Finaali
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ella Suominen 2005 Åbo Simklubb +0.65 9:24.37
Entry time: 9:20.14 (+4.23)
50m: 31.23
100m: 1:05.63
(34.40)
150m: 1:41.04
(35.41)
200m: 2:16.60
(35.56)
250m: 2:52.40
(35.80)
300m: 3:28.30
(35.90)
350m: 4:04.04
(35.74)
400m: 4:40.06
(36.02)
450m: 5:15.94
(35.88)
500m: 5:51.29
(35.35)
550m: 6:27.51
(36.22)
600m: 7:03.37
(35.86)
650m: 7:39.49
(36.12)
700m: 8:15.28
(35.79)
750m: 8:50.87
(35.59)
800m: 9:24.37
(33.50)
2 Kukka Kangas 2005 Åbo Simklubb +0.69 9:31.51 +7.14
Entry time: 9:45.39 (-13.88)
50m: 31.88
100m: 1:06.93
(35.05)
150m: 1:42.77
(35.84)
200m: 2:18.51
(35.74)
250m: 2:55.01
(36.50)
300m: 3:31.10
(36.09)
350m: 4:07.44
(36.34)
400m: 4:44.07
(36.63)
450m: 5:19.55
(35.48)
500m: 5:55.53
(35.98)
550m: 6:31.87
(36.34)
600m: 7:08.31
(36.44)
650m: 7:44.37
(36.06)
700m: 8:20.55
(36.18)
750m: 8:56.09
(35.54)
800m: 9:31.51
(35.42)
3 Minttu Kiili 2005 Åbo Simklubb +0.70 9:36.02 +11.65
Entry time: 9:43.78 (-7.76)
50m: 31.65
100m: 1:06.04
(34.39)
150m: 1:41.21
(35.17)
200m: 2:16.84
(35.63)
250m: 2:52.97
(36.13)
300m: 3:29.04
(36.07)
350m: 4:05.16
(36.12)
400m: 4:41.62
(36.46)
450m: 5:18.69
(37.07)
500m: 5:56.14
(37.45)
550m: 6:32.96
(36.82)
600m: 7:09.98
(37.02)
650m: 7:47.16
(37.18)
700m: 8:24.41
(37.25)
750m: 9:01.40
(36.99)
800m: 9:36.02
(34.62)
4 Roosa Tuomainen 2005 Salon Uimarit +0.65 9:45.03 +20.66
Entry time: 9:36.50 (+8.53)
50m: 31.46
100m: 1:05.98
(34.52)
150m: 1:41.82
(35.84)
200m: 2:17.86
(36.04)
250m: 2:54.34
(36.48)
300m: 3:31.07
(36.73)
350m: 4:08.16
(37.09)
400m: 4:45.50
(37.34)
450m: 5:22.82
(37.32)
500m: 6:00.21
(37.39)
550m: 6:38.02
(37.81)
600m: 7:15.74
(37.72)
650m: 7:53.75
(38.01)
700m: 8:31.55
(37.80)
750m: 9:09.01
(37.46)
800m: 9:45.03
(36.02)
5 Sabina Rakhimova 2005 Raision Urheilijat +0.72 9:59.55 +35.18
50m: 33.55
100m: 1:10.96
(37.41)
150m: 1:49.63
(38.67)
200m: 2:27.35
(37.72)
250m: 3:05.23
(37.88)
300m: 3:43.29
(38.06)
350m: 4:21.87
(38.58)
400m: 4:58.89
(37.02)
450m: 5:36.75
(37.86)
500m: 6:14.70
(37.95)
550m: 6:52.69
(37.99)
600m: 7:30.12
(37.43)
650m: 8:08.27
(38.15)
700m: 8:46.06
(37.79)
750m: 9:23.60
(37.54)
800m: 9:59.55
(35.95)
6 Vilma Manninen 2005 Salon Uimarit +0.62 10:46.97 +1:22.60
Entry time: 10:50.33 (-3.36)
50m: 34.12
100m: 1:13.05
(38.93)
150m: 1:53.37
(40.32)
200m: 2:34.08
(40.71)
250m: 3:15.23
(41.15)
300m: 3:56.52
(41.29)
350m: 4:37.40
(40.88)
400m: 5:17.53
(40.13)
450m: 5:58.72
(41.19)
500m: 6:40.41
(41.69)
550m: 7:22.93
(42.52)
600m: 8:04.99
(42.06)
650m: 8:46.38
(41.39)
700m: 9:27.28
(40.90)
750m: 10:07.60
(40.32)
800m: 10:46.97
(39.37)
Event official at: 30.10.2020 20.08.04
2020-10-30 21.52.56 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Salon Uimarit

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner