Resultat för Tempo Race 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 400m Freestyle Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:20.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:23.73 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 09:05:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 09:05:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Butterfly Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
|
|
24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Kähr |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
|
25.05 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 09:12:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 09:12:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Breaststroke Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 09:17:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 09:17:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 200m Butterfly Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 09:22:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 09:22:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 50m Breaststroke Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 09:26:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 09:26:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Breaststroke Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Kähr |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.68 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 09:31:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 09:31:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 200m Individual Medley Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 09:48:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 09:48:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Freestyle Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
|
58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 09:51:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 09:51:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Freestyle Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Sjödin |
1986 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.69 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 09:36:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 09:37:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
|
25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 10:20:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 10:20:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Breaststroke Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 10:07:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 10:07:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Breaststroke Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalmar Mueller |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.54 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 09:56:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 10:10:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Freestyle Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pontus Flodqvist |
1988 |
Simklubben Neptun |
|
|
22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olle Sköld |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
|
22.95 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Kähr |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
|
23.67 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 10:02:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 10:02:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Butterfly Women - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Ekman |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 10:11:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 10:11:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Freestyle Men - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:54.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 10:16:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 10:16:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 201, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.03 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:07.30 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.21 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.37 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.94 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.63 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.98 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.92 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:09.60 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.06 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hedvig Duit |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:10.43 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.23 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.66 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.99 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.75 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.69 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vivyan Wallqvist |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.39 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 13:05:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 13:05:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 202, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.50 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.69 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.72 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.35 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.70 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zacharias Sandström |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.54 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(-9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.73 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.93 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.39 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:10.10 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.79 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:10.26 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.34 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:10.90 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.26 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.52 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 13:15:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 13:18:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 203, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hilma Stenbeck |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.49 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hedvig Duit |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.56 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.66 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.02 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.77 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.13 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.41 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 13:29:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 13:30:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 204, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Forss |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.58 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.82 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.68 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.87 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.93 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.60 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.66 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.65 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 13:35:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 13:35:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 205, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.58 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.21 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.89 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.03 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.17 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vivyan Wallqvist |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
43.05 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.48 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 13:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 13:37:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 206, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zacharias Sandström |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.66 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.08 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.28 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marco Blix Grimaldi |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.94 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.51 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 13:39:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 15:58:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 301, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lea Rodin |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
0.37 |
|
34.16 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.37 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 15:47:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 16:44:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 302, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viggo Wierup |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.65 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.08 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.12 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Lesko |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.28 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oden Guerrero |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.75 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 15:51:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 16:44:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 303, 50m Ryggsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ines Wijk |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.42 |
+5.50 |
|
S7 SR - S7 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Nordström |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
50.44 |
+16.52 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 15:56:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 16:44:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 304, 50m Ryggsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Wierup |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Lesko |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.83 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 15:58:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 16:44:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 305, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sonia Asmani |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
48.47 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
SB6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 16:17:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 16:44:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 306, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Rasmuson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Fridliand |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.14 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Wierup |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aiden Gijsen |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Berg |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 16:24:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 16:44:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 307, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ines Wijk |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lea Rodin |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.81 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Lindberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.24 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.77 |
+1.93 |
|
S7 SR - S7 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sheila Hedman |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.07 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Nordström |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.38 |
+7.54 |
|
S8 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sonia Asmani |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.13 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 16:30:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 16:44:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 308, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Rasmuson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.17 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.44 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Prochazka |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.15 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aiden Gijsen |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.20 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.09 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Fridliand |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.22 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liam Lesko |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.39 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oden Guerrero |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.56 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Berg |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 16:37:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 16:44:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 309, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ines Wijk |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Nordström |
2002 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:53.76 |
+36.29 |
|
SM8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 16:49:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 16:54:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 310, 100m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Edvin Kallin |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Richards Nilsson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:14.09 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Prochazka |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:21.73 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:22.26 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aiden Gijsen |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oden Guerrero |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-20 16:58:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-20 16:58:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 401, 100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:00.18 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Åhlén |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:00.54 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
0.10 |
|
1:01.54 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.74 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.99 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.00 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.02 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.37 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.65 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Lund |
2006 |
Simklubben Neptun |
0.09 |
|
1:07.08 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vanja Ramm-Ericson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-21 09:12:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 09:12:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 402, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
55.96 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
56.27 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
56.28 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.48 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.59 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
58.36 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
58.41 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.63 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tee Thern |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:00.62 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.05 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:03.35 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-21 09:22:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 09:22:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 403, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:15.77 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.84 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.79 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:20.73 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:20.55 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:10.14 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.94 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Lund |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.67 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanja Ramm-Ericson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:16.63 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.78 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:12.95 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:39.61 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.04 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Åhlén |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:13.11 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 09:48:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 404, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:01.16 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.90 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.34 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.34 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.71 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:12.21 |
100m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:15.96 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.68 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
25.22 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:26.10 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:07.56 |
100m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tee Thern |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.30 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 09:59:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 405, 200m Extralopp Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Sofia Bang |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.02 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:32.01 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malva Eriksson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:21.76 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Farrar |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.82 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:17.41 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.33 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Lofter |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:31.32 |
200m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vanja Ramm-Ericson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:33.06 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Ramsten |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.13 |
100m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Rantil |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.02 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Stenbeck |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:38.53 |
200m Medley |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wallberg |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.99 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Åhlén |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.55 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 10:29:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 406, 200m Extralopp Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Simsätt |
|
|
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
25.96 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Albinzon |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.49 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
26.23 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Djuphammar |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:30.05 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.13 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:13.83 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:38.87 |
200m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:22.51 |
200m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
29.65 |
50m Ryggsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
25.27 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tim Rogersson |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
28.03 |
50m Fjärilsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.14 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.71 |
50m Bröstsim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tee Thern |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
27.46 |
50m Frisim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 10:44:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 501, 50m Bröstsim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
51.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
55.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
48.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Leinder |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Leinder |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Lund |
2010 |
Simklubben Neptun |
0.26 |
|
56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Malmqvist |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 12:57:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 502, 50m Bröstsim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Brocke |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
50.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ekström |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Junlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
August Malinoowsky |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
August Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Rosén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
57.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
0.09 |
|
50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 13:13:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 503, 50m Frisim Damer - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Alma Brantemark |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Ekelund |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mira Elingsdotter |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Jannergren |
2010 |
Simklubben Neptun |
0.07 |
|
39.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Marianne Kleberg |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lauritzen |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Leinder |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Leinder |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
50.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Leinder |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Lund |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Malmqvist |
2012 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicole Nyström |
2010 |
Simklubben Neptun |
0.23 |
|
42.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Thelma Verdier |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 13:35:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 504, 50m Frisim Herrar - Final |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Harry Bergnehr |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Brocke |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Ekström |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Junlén |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tom Linander |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
August Malinoowsky |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
August Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Myrberg |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Ramm-Ericson |
2012 |
Simklubben Neptun |
0.08 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frank Rosén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Dante Sandström |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Walfridsson |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noé Wikström |
2011 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 13:46:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 601, 50m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.89 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.54 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.88 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.39 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Bang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.08 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.17 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.34 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Hammarén |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.81 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.69 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.99 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.05 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.45 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.38 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-21 15:56:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 15:56:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 602, 50m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.87 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.87 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.46 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.79 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.92 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Wallqvist |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.49 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.13 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elly Skalin |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.50 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.13 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.23 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.39 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Ericsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
35.79 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.79 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Pernbrandt |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.07 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.41 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.76 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Liv Gullberg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.22 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sonja Walter |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.65 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-21 16:05:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 16:06:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 603, 50m Fjärilsim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
36.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Junlén |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.32 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.32 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hammarén |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.55 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.79 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.88 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.42 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
37.89 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.84 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Bang |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.39 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.65 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.33 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.67 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriel Ericsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.72 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eije Kindgren |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
48.14 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Johansson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
49.41 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.14 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Vallin |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
51.24 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-21 16:28:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 16:37:54 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SK Neptun |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 20 feb 2021 till den 21 feb 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 604, 50m Fjärilsim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Forss |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malva Sjödahl |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.62 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.72 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adele Ramm-Ericson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
34.41 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lovisa Emanuelsson |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.21 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elly Skalin |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.44 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Uebel |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
39.50 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.53 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.85 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.00 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Fahlen |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
40.87 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fanny Lidegran |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
41.39 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.24 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Wallqvist |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.28 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.31 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Ericsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.95 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Gullberg |
2009 |
Simklubben Neptun |
|
|
43.20 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.83 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sonja Walter |
2010 |
Simklubben Neptun |
|
|
43.98 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.65 |
(-9.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
44.15 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.82 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Pernbrandt |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
46.11 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.50 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-02-21 16:37:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-02-21 16:37:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.7 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|