Resultater for Brøndby Swim Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Brondby swim cup 2010 | Udskriftsdato | 13 november 2010 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | Svømmeklubben VEST - Brondby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 november 2010 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 215 | 6:37.57 | ||||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emilie Heick | 1999 | 420 | 5:18.15 | ||||||
Albertslund IF VAT | ||||||||||
2 | Rikke Dehn | 1999 | 370 | 5:31.94 | ||||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
3 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 360 | 5:35.02 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 315 | 5:50.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Malene Bang | 1999 | 313 | 5:50.98 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | 218 | 6:35.86 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Cecilie Fruerlund Larsen | 1999 | 217 | 6:36.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Sebine Møller | 1999 | 201 | 6:46.48 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Celine Brock | 2000 | 198 | 6:48.77 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Natascha Bonnen Sjøgren | 2000 | 180 | 7:01.85 | ||||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
- | Julie Kepp Jensen | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anja Hansen | 1997 | 525 | 4:55.30 | ||||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
2 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 522 | 4:55.92 | ||||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
3 | Sara Mikkelsen | 1997 | 509 | 4:58.44 | ||||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
4 | Xenia Bonnen Sjøgren | 1997 | 499 | 5:00.48 | ||||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
5 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 495 | 5:01.11 | ||||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
6 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 471 | 5:06.23 | ||||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
7 | Siham Saud | 1997 | 470 | 5:06.49 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Isabel Mass | 1998 | 461 | 5:08.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 423 | 5:17.51 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Anna Fixdahl | 1997 | 413 | 5:19.88 | ||||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
11 | Tenna Jensen | 1998 | 409 | 5:21.06 | ||||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
12 | Rikke Voss | 1997 | 409 | 5:21.08 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Maja Østergaard | 1998 | 369 | 5:32.20 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Victoria Laursen | 1997 | 344 | 5:39.97 | ||||||
Gi 40 / Hermes | ||||||||||
15 | Emily Krontoft | 1998 | 299 | 5:56.49 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 272 | 6:07.82 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Sofie Carmel | 1997 | 249 | 6:18.92 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Helena Marmetschke | 1997 | 240 | 6:23.33 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Rebekka Larsen | 1998 | 231 | 6:28.32 | ||||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
20 | Meltem Dagidir | 1998 | 215 | 6:37.93 | ||||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 100 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eliana Jørgensen | 1993 | 615 | 4:40.20 | ||||||
Glostrup Svømme Klub VA | ||||||||||
2 | Belinda Ervolder | 1995 | 591 | 4:43.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Kamilla Larsen | 1996 | 475 | 5:05.32 | ||||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
4 | Mie Garlin | 1996 | 443 | 5:12.50 | ||||||
Svømmeklubben Vest Brøn | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 13 november 2010 |
Licens til Vest-Brøndby VAT 89 | Udskriftstidspunkt | 11:02 |