Resultater for Aquarapid International 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Söndag 31 okt FINALER
Resultat Gren 39 (Försök) - Officiell |
Tävling | AQUARAPID International 2010 | Utskriftsdatum | 31 oktober 2010 | |||
Tävlingsort | Eriksdalsbadet | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Polisens IF - Simidrott | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 oktober 2010 |
Gren 39, 100 m FJÄRIL FL D, Försök |
Plac. | Namn | Född | Förening | LAND | 50m | Tid | Status | |||
1 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 34.99 | 1:14.96 | |||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.00 | 1:18.31 | |||||
3 | Karina Davidsen | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 37.34 | 1:18.82 | |||||
4 | Anna Hassler | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 37.38 | 1:20.53 | |||||
5 | Lisa Eriksson | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.67 | 1:21.07 | |||||
6 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 37.13 | 1:22.06 | |||||
7 | Lisa Grundin | 1998 | Täby Sim | 37.19 | 1:23.34 | |||||
8 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 37.27 | 1:24.57 | |||||
9 | Pamela Beyermann | 1998 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.10 | 1:24.83 | |||||
10 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.97 | 1:25.07 | |||||
11 | Linda von Fircks | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.11 | 1:25.56 | |||||
12 | Marte Løvberg | 1999 | Lambertseter Svømmeklubb | 40.03 | 1:26.10 | |||||
13 | Sarah Reichhuber | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 38.70 | 1:27.05 | |||||
14 | Caroline Adlerborn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.81 | 1:27.40 | |||||
15 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.69 | 1:30.99 | |||||
16 | Alma Karlsson | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.26 | 1:31.88 | |||||
17 | Alva Werner | 1998 | Wisby Simsällskap | 42.37 | 1:31.94 | |||||
18 | Frida Kimander | 1999 | Skuru Idrottsklubb | 42.26 | 1:34.27 | |||||
19 | Moa Lindahl | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.70 | 1:34.49 | |||||
20 | Nina Bring | 1999 | Spårvägens Simförening | 41.64 | 1:34.55 | |||||
21 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 43.36 | 1:34.64 | |||||
22 | Nicole Tannous | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.57 | 1:35.66 | |||||
23 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.97 | 1:36.52 | |||||
24 | Johanna Norin | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 41.44 | 1:37.10 | |||||
25 | Marie Øseth | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | 46.11 | 1:38.24 | |||||
26 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.49 | 1:42.36 | |||||
27 | Lina Malm | 1998 | Spårvägens Simförening | 46.41 | 1:42.41 | |||||
28 | Rebecka Norrby | 1998 | Hemse Bollklubb | 47.87 | 1:42.93 | |||||
29 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 43.60 | 1:43.81 | |||||
30 | Sabina Cross | 1998 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 49.37 | 1:47.42 | |||||
31 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 48.64 | 1:48.64 | |||||
- | Alexandra Johansson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Carolina Andersson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Caroline Rosmo | 1998 | Lambertseter Svømmeklubb | DSQ | ||||||
- | Klara Wiberg | 1998 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Ninni Abenius | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 31 oktober 2010 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:13 |