2021-12-07   03:35:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Malmsten Swim Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lördag FM

Document
Resultat
Malmsten Swim Meet
Plats: Kantarellbadet Arrangör: SS Delfin - KSLS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 aug 2021 till den 22 aug 2021
Gren 2, 4x50m Medley Mixed - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Kristianstads SLS 15 1:57.35
Jacob Glans 2006 AA2706 28.25 28.25
Jacob Olsson 2006 AE8506 30.54 58.79
Alice Gulin 2006 AT3206 30.29 1:29.08
Vicky Luc 2007 AJ6607 28.27 1:57.35
2 Kristianstads SLS lag 2 17 2:01.96 +4.61
Melvin Carlsson 2005 AG7505 28.48 28.48
Elly Petersson 2005 AU5805 38.17 1:06.65
Felix Jönsson 2004 AV2304 26.99 1:33.64
Ana Corluka 2006 AS5806 28.32 2:01.96
3 Kristianstads SLS lag 3 18 2:05.99 +8.64
Tomislav Corluka 2003 AC7703 30.38 30.38
Malte Ljunggren 2006 AJ1106 32.48 1:02.86
Ellie Petersson 2005 BF1405 33.03 1:35.89
Tilda Widerfors 2008 AK4608 30.10 2:05.99
4 SK LÖDDE PIRAYORNA 17 2:09.71 +12.36
Aron Westberg 2006 AB3306 30.83 30.83
Emilia Berg 2005 AJ2605 39.24 1:10.07
Ted Nilsson 2006 AE7106 28.81 1:38.88
Tilde Klehn 2004 AY8804 30.83 2:09.71
5 Osby Simsällskap lag 2 15 2:11.94 +14.59
Oscar Nord 2006 AE5506 35.38 35.38
Vincent Johnson 2006 AD3506 31.67 1:07.05
Ellen Bernhardsson 2008 AB7408 37.77 1:44.82
Erik Moberg 2006 AD3106 27.12 2:11.94
6 Kristianstads SLS lag 4 18 2:13.80 +16.45
Herman Modig 2003 AC3903 33.55 33.55
Julia Thorsén 2008 AM7808 41.24 1:14.79
Gabriel Ekelund 2006 AI7906 28.98 1:43.77
Tigra Salomonsson 2006 AA7406 30.03 2:13.80
7 SK LÖDDE SVÄRDFISKARNA 14 2:19.25 +21.90
Elias Lindeberg 2008 AC5908 35.46 35.46
Anna Witzell 2007 AD1607 41.46 1:16.92
Oliver Björk 2007 AA7907 29.57 1:46.49
Selma Lindell 2008 AF0808 32.76 2:19.25
8 KSLS lag 5 16 2:22.73 +25.38
Emma Widerfors 2005 AQ2205 37.50 37.50
Nicole Persson 2008 AM6808 42.98 1:20.48
Ozzy Melin 2006 AJ3106 33.14 1:53.62
Kim Strunk 2007 AS0707 29.11 2:22.73
9 SK LÖDDE BARRACUDORNA 17 2:23.87 +26.52
Sebastian Björk 2007 AA5907 38.32 38.32
Emma Martinsson 2004 AZ6204 40.32 1:18.64
Vilda Berg 2007 AC9407 34.57 1:53.21
Albin Lundkvist 2006 AK4106 30.66 2:23.87
10 KSLS Lag 6 20 2:29.07 +31.72
Linnea Ranvert 2005 AC4605 37.97 37.97
James Nguyen 2001 AT2301 43.94 1:21.91
Thage Bergström 2007 AE2707 35.56 1:57.47
Filippa Molin 2005 AK1205 31.60 2:29.07
11 SK LÖDDE DELFINERNA 13 2:33.22 +35.87
Hanna  Dahlander 2008 AJ6208 39.08 39.08
Melvin Delfin 2008 AI9708 43.85 1:22.93
Leo Eriksson 2008 AA0308 36.58 1:59.51
Rosa Thell 2008 AY0608 33.71 2:33.22
12 SK LÖDDE SPÄCKHUGGARNA 14 2:49.45 +52.10
Hampus Björkdahl 2008 AH5908 40.44 40.44
Arvid Nilsson 2008 AB1308 47.40 1:27.84
Ingrid Chrintz-Gath 2008 AN4608 42.56 2:10.40
Inez Lund 2007 BE1807 39.05 2:49.45
Grenen officiell:  2021-08-21 09:27:56
2021-08-21 09:29:42 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Kristianstads SLS

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner