Resultater for Køge Open 2010, Køge Svømmeland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gustafson (1990) 2:30.62 |
14 - 15 år: Louise Jansen (1984) 2:24.15 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.79 | 1:12.70 | 1:58.07 | 2:34.01 | |||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.23 | 1:14.56 | 2:02.02 | 2:38.03 | |||
3 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.56 | 1:16.49 | 2:04.81 | 2:41.49 | |||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.98 | 1:17.32 | 2:05.02 | 2:42.69 | |||
5 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.91 | 1:14.08 | 2:04.09 | 2:42.78 | |||
6 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.35 | 1:17.92 | 2:04.93 | 2:43.04 | |||
7 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 37.18 | 1:21.13 | 2:10.13 | 2:48.86 | |||
8 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 38.86 | 1:21.92 | 2:11.92 | 2:50.50 | |||
9 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 39.98 | 1:25.67 | 2:13.78 | 2:50.51 | |||
10 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.97 | 1:20.70 | 2:12.58 | 2:51.35 | |||
11 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 41.11 | 1:24.71 | 2:14.92 | 2:52.07 | |||
12 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 39.04 | 1:23.20 | 2:12.88 | 2:52.43 | |||
13 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 40.82 | 1:24.66 | 2:17.60 | 2:53.93 | |||
14 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 39.95 | 1:24.25 | 2:15.98 | 2:55.16 | |||
15 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 38.87 | 1:22.64 | 2:16.45 | 2:55.38 | |||
16 | Louise Friis Martinsen | 1998 | Greve Svømmeklub | 40.00 | 1:25.95 | 2:18.89 | 2:56.98 | |||
17 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.96 | 1:24.70 | 2:17.96 | 2:57.60 | |||
18 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 39.51 | 1:23.87 | 2:18.27 | 2:58.16 | |||
19 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 39.12 | 1:23.53 | 2:16.00 | 2:59.18 | |||
20 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 41.17 | 1:28.87 | 2:19.00 | 2:59.53 | |||
21 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 37.66 | 1:23.77 | 2:20.99 | 3:00.49 | |||
22 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.77 | 1:28.26 | 2:19.28 | 3:00.51 | |||
23 | Emilie Kallager | 1997 | Frem Odense | 41.37 | 1:26.25 | 2:19.51 | 3:00.92 | |||
24 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.63 | 1:28.48 | 2:21.83 | 3:02.24 | |||
25 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.95 | 1:27.06 | 2:20.68 | 3:04.55 | |||
26 | Marie Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 39.42 | 1:27.50 | 2:22.36 | 3:04.87 | |||
27 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 42.14 | 1:31.47 | 2:23.35 | 3:05.42 | |||
28 | Emma Just Kroll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.97 | 1:32.23 | 2:22.08 | 3:05.53 | |||
29 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.05 | 1:29.67 | 2:25.02 | 3:06.03 | |||
30 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 43.67 | 1:30.05 | 2:25.13 | 3:06.88 | |||
31 | Nathalie Shehadeh | 1997 | Simklubben Laxen | 43.61 | 1:33.15 | 2:27.52 | 3:11.83 | |||
32 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 47.79 | 1:35.92 | 2:31.67 | 3:12.75 | |||
33 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.88 | 1:34.92 | 2:28.91 | 3:13.89 | |||
34 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 48.05 | 1:35.01 | 2:30.47 | 3:14.09 | |||
35 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 50.36 | 1:39.55 | 2:35.98 | 3:19.78 | |||
- | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gustafson (1990) 2:30.62 |
14 - 15 år: Louise Jansen (1984) 2:24.15 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.50 | 1:11.91 | 2:00.32 | 2:34.84 | |||
2 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 35.55 | 1:17.16 | 1:59.88 | 2:36.94 | |||
3 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.83 | 1:15.80 | 2:00.71 | 2:38.23 | |||
4 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 37.51 | 1:17.76 | 2:04.32 | 2:40.97 | |||
5 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 36.20 | 1:16.17 | 2:04.05 | 2:41.72 | |||
6 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.77 | 1:19.61 | 2:04.84 | 2:41.82 | |||
7 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.58 | 1:16.53 | 2:05.00 | 2:42.76 | |||
8 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | 1:15.69 | 2:04.15 | 2:43.12 | |||
9 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 36.99 | 1:18.46 | 2:08.52 | 2:44.12 | |||
10 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.96 | 1:22.52 | 2:07.43 | 2:45.95 | |||
11 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.18 | 1:23.80 | 2:10.90 | 2:49.42 | |||
12 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 37.79 | 1:21.01 | 2:11.97 | 2:52.44 | |||
13 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 36.96 | 1:22.35 | 2:13.73 | 2:53.25 | |||
14 | Christina Dam-Hendriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.90 | 1:24.43 | 2:14.89 | 2:54.95 | |||
15 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 38.82 | 1:23.16 | 2:16.90 | 2:55.58 | |||
16 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 41.33 | 1:25.63 | 2:19.53 | 2:57.30 | |||
17 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.30 | 1:27.14 | 2:23.01 | 3:04.26 | |||
18 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 46.06 | 1:33.27 | 2:36.79 | 3:22.53 | |||
- | Christine Jørgensen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Sv på maven v/75m | |||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gustafson (1990) 2:30.62 |
14 - 15 år: Louise Jansen (1984) 2:24.15 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 33.31 | 1:12.93 | 1:55.50 | 2:30.95 | |||
2 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 36.72 | 1:18.11 | 2:06.52 | 2:42.83 | |||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.94 | 1:17.18 | 2:06.15 | 2:44.61 | |||
4 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 35.64 | 1:18.52 | 2:08.54 | 2:45.25 | |||
5 | Julia Lisakowski | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 36.28 | 1:20.08 | 2:08.55 | 2:46.63 | |||
6 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 36.51 | 1:20.69 | 2:14.39 | 2:52.71 | |||
- | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |