Resultater for Køge Open 2010, Køge Svømmeland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 03 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:05 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 108 år |
12 - 108 år: Elspa Mørkøre (1991) 4:26.48 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 1:05.64 | 2:16.94 | 3:28.84 | 4:40.79 | |||
2 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:08.03 | 2:21.30 | 3:33.09 | 4:44.01 | |||
3 | Naja Ishøj Nielsen | 1996 | Farum Svømmeklub | 1:05.81 | 2:17.25 | 3:31.59 | 4:45.98 | |||
4 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.16 | 2:22.18 | 3:34.08 | 4:47.01 | |||
5 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.94 | 2:22.35 | 3:36.01 | 4:49.47 | |||
6 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:07.48 | 2:20.81 | 3:35.32 | 4:50.13 | |||
7 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 1:09.77 | 2:23.44 | 3:38.01 | 4:51.40 | |||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 1:09.07 | 2:22.45 | 3:36.92 | 4:51.55 | |||
9 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 1:11.03 | 2:26.66 | 3:40.31 | 4:52.69 | |||
10 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.69 | 2:23.66 | 3:38.54 | 4:53.21 | |||
11 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 4:55.51 | ||||||
12 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 1:10.52 | 2:26.04 | 3:41.79 | 4:55.92 | |||
13 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:56.84 | ||||||
14 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 5:02.94 | ||||||
15 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 3:06.78 | 4:27.55 | 5:06.43 | ||||
16 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 5:07.04 | ||||||
17 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 5:12.34 | ||||||
18 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 5:12.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:05 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 03 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:20 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og ældre |
14 år og ældre: Kenneth Thestrup (1976) 4:01.86 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 58.79 | 2:00.87 | 3:03.57 | 4:07.29 | |||
2 | Martin Madsen | 1990 | Køge Svømmeklub | 1:00.06 | 2:03.87 | 3:09.30 | 4:15.14 | |||
3 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 1:01.44 | 2:07.11 | 3:12.97 | 4:18.52 | |||
4 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:01.19 | 2:07.44 | 3:13.74 | 4:20.13 | |||
5 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.68 | 2:07.58 | 3:13.92 | 4:20.23 | |||
6 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:01.68 | 2:08.38 | 3:14.32 | 4:21.62 | |||
7 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 1:01.46 | 2:08.33 | 3:15.55 | 4:21.84 | |||
8 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.01 | 2:08.65 | 3:16.67 | 4:25.06 | |||
9 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:02.82 | 2:09.61 | 3:17.89 | 4:26.94 | |||
10 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:01.15 | 2:43.23 | 3:53.10 | 4:27.73 | |||
11 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.79 | 2:44.64 | 3:54.31 | 4:27.99 | |||
12 | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:03.16 | 2:11.06 | 3:20.18 | 4:28.23 | |||
13 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:01.42 | 2:08.54 | 3:17.69 | 4:28.52 | |||
14 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.76 | 2:12.08 | 4:30.08 | ||||
15 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:05.75 | 2:13.79 | 3:22.87 | 4:31.92 | |||
16 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 1:02.81 | 2:46.73 | 3:57.92 | 4:33.35 | |||
17 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 1:03.16 | 2:12.95 | 3:24.02 | 4:34.15 | |||
18 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 1:03.97 | 2:14.62 | 3:26.18 | 4:37.02 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:20 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 03 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:52 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende 12 - 13 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
14 - 15 år: Elspa Mørkør (1991) 1:06.92 2008-10-30 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.44 2005-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.13 | 1:11.32 | |||||
2 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.80 | 1:15.37 | |||||
3 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.21 | 1:16.70 | |||||
4 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 35.95 | 1:17.48 | |||||
5 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 37.25 | 1:17.74 | |||||
6 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 36.54 | 1:17.86 | |||||
7 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 35.25 | 1:18.61 | |||||
8 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 37.94 | 1:19.47 | |||||
9 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 36.91 | 1:19.55 | |||||
10 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 38.12 | 1:19.59 | |||||
11 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 38.65 | 1:19.68 | |||||
12 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 36.42 | 1:19.73 | |||||
13 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.59 | 1:19.80 | |||||
14 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 37.49 | 1:20.05 | |||||
15 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 39.94 | 1:20.13 | |||||
16 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.15 | 1:20.52 | |||||
17 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 38.74 | 1:20.91 | |||||
18 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 38.31 | 1:20.95 | |||||
19 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.91 | 1:20.96 | |||||
20 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 36.97 | 1:21.18 | |||||
21 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 38.39 | 1:21.44 | |||||
22 | Louise Friis Martinsen | 1998 | Greve Svømmeklub | 38.73 | 1:21.53 | |||||
23 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 39.09 | 1:21.81 | |||||
24 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 40.08 | 1:22.24 | |||||
25 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.45 | 1:22.32 | |||||
26 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 38.65 | 1:22.41 | |||||
27 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 41.39 | 1:22.83 | |||||
28 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 39.28 | 1:24.04 | |||||
29 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.43 | 1:24.12 | |||||
30 | Emma Just Kroll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.17 | 1:24.37 | |||||
31 | Caroline Mortensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.48 | 1:25.09 | |||||
32 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 40.86 | 1:25.29 | |||||
33 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 40.75 | 1:25.39 | |||||
34 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.00 | 1:25.71 | |||||
35 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 42.24 | 1:25.87 | |||||
36 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.85 | 1:25.91 | |||||
37 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.44 | 1:26.08 | |||||
38 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 39.90 | 1:26.51 | |||||
39 | Ella Turin | 1998 | West Swim Esbjerg | 39.98 | 1:26.80 | |||||
40 | Emilie Kallager | 1997 | Frem Odense | 40.08 | 1:26.88 | |||||
41 | Marie Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 47.23 | 1:26.89 | |||||
42 | Nathalie Shehadeh | 1997 | Simklubben Laxen | 41.35 | 1:26.95 | |||||
43 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.83 | 1:28.25 | |||||
44 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.50 | 1:28.34 | |||||
45 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 42.05 | 1:28.62 | |||||
46 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 41.23 | 1:28.65 | |||||
47 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.43 | 1:31.69 | |||||
48 | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | 1:33.03 | ||||||
49 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 46.84 | 1:33.08 | |||||
50 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 42.32 | 1:34.12 | |||||
51 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.26 | 1:34.79 | |||||
52 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 42.68 | 1:35.15 | |||||
53 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 47.39 | 1:37.73 | |||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
- | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | DSQ | Asynkrone ben i br | |||||
- | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Asym ben i bryst | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende 14 - 15 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
14 - 15 år: Elspa Mørkør (1991) 1:06.92 2008-10-30 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.44 2005-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 31.64 | 1:10.84 | |||||
2 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.89 | 1:12.15 | |||||
3 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.94 | 1:12.97 | |||||
4 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 34.12 | 1:13.62 | |||||
5 | Nelly Henriksson | 1995 | Simklubben Laxen | 33.26 | 1:14.13 | |||||
6 | Signe Rasmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.33 | 1:14.54 | |||||
7 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.49 | 1:14.62 | |||||
8 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 34.08 | 1:15.15 | |||||
9 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.56 | 1:15.79 | |||||
10 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 35.33 | 1:15.85 | |||||
11 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.70 | 1:15.97 | |||||
12 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 36.17 | 1:16.06 | |||||
13 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.89 | 1:16.27 | |||||
14 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 35.33 | 1:16.47 | |||||
15 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.79 | 1:16.48 | |||||
16 | Amina Glibo | 1995 | Frem Odense | 34.57 | 1:16.54 | |||||
17 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.70 | 1:16.55 | |||||
18 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.93 | 1:17.10 | |||||
19 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.54 | 1:17.22 | |||||
20 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.94 | 1:17.25 | |||||
21 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 35.23 | 1:17.38 | |||||
22 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.68 | 1:17.66 | |||||
23 | Clara Albek | 1996 | GI-40 Hermes | 38.79 | 1:17.83 | |||||
24 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 37.27 | 1:17.94 | |||||
24 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.16 | 1:17.94 | |||||
26 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 36.60 | 1:18.16 | |||||
27 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 36.77 | 1:18.89 | |||||
28 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.74 | 1:19.04 | |||||
29 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 37.51 | 1:19.17 | |||||
30 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.37 | 1:19.59 | |||||
31 | Christine Jørgensen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 35.30 | 1:19.80 | |||||
32 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.33 | 1:20.65 | |||||
33 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 37.75 | 1:20.77 | |||||
34 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.03 | 1:20.93 | |||||
35 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 37.99 | 1:20.98 | |||||
36 | Christina Dam-Hendriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.61 | 1:23.15 | |||||
37 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 39.40 | 1:24.32 | |||||
38 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 41.75 | 1:25.14 | |||||
39 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 41.51 | 1:27.96 | |||||
40 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 40.49 | 1:28.71 | |||||
41 | Caroline Johansson | 1995 | Simklubben Laxen | 45.23 | 1:31.88 | |||||
- | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | DSQ | Ulovlig dragt | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Indledende 16 - 99 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
14 - 15 år: Elspa Mørkør (1991) 1:06.92 2008-10-30 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.44 2005-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 32.96 | 1:09.92 | |||||
2 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 32.33 | 1:10.06 | |||||
3 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 34.52 | 1:15.10 | |||||
4 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 36.77 | 1:15.58 | |||||
5 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 35.24 | 1:16.41 | |||||
6 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 35.31 | 1:17.03 | |||||
7 | Amalie Matthiesen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.57 | 1:18.53 | |||||
8 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 36.39 | 1:19.92 | |||||
9 | Lisa Persson | 1992 | Simklubben Vänersborg | 39.28 | 1:21.80 | |||||
10 | Julia Olsson | 1994 | Simklubben Vänersborg | 38.54 | 1:22.06 | |||||
11 | Rikke von Barm | 1994 | Rishøj IF | 41.70 | 1:25.04 | |||||
12 | Camilla Johansen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 38.49 | 1:25.10 | |||||
13 | Kathrine Rasmussen | 1992 | Rishøj IF | 50.64 | 1:48.44 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:52 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
14 - 15 år: Elspa Mørkør (1991) 1:06.92 2008-10-30 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.44 2005-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 36.69 | 1:19.78 | |||||
2 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 37.01 | 1:20.78 | |||||
3 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 38.16 | 1:22.26 | |||||
4 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.46 | 1:23.14 | |||||
5 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 40.15 | 1:23.86 | |||||
6 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.52 | 1:25.48 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
14 - 15 år: Elspa Mørkør (1991) 1:06.92 2008-10-30 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.44 2005-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.46 | 1:11.81 | |||||
2 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.70 | 1:13.95 | |||||
3 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.63 | 1:14.97 | |||||
4 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 36.01 | 1:16.59 | |||||
5 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 35.17 | 1:17.40 | |||||
6 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 37.33 | 1:21.48 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
14 - 15 år: Elspa Mørkør (1991) 1:06.92 2008-10-30 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.44 2005-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.60 | 1:10.97 | |||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 31.87 | 1:10.97 | |||||
3 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.07 | 1:12.63 | |||||
4 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.91 | 1:13.25 | |||||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 33.63 | 1:13.57 | |||||
6 | Signe Rasmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.27 | 1:14.19 | |||||
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:08.87 2008-10-30 |
14 - 15 år: Elspa Mørkør (1991) 1:06.92 2008-10-30 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 1:05.44 2005-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 31.82 | 1:09.71 | |||||
2 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 33.29 | 1:09.89 | |||||
3 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 34.16 | 1:13.73 | |||||
4 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 35.89 | 1:14.45 | |||||
5 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 34.64 | 1:15.45 | |||||
6 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 35.68 | 1:16.47 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 03 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:44 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende 14 - 15 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 |
14 - 15 år: Bjarke Stevnsborg (1990) 1:01.57 2005-03-26 |
16 - 17 år: Emil Eriksen (1983) 1:00.05 2000-10-25 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.72 | 1:03.39 | |||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 29.91 | 1:03.69 | |||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.93 | 1:03.83 | |||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.41 | 1:04.55 | |||||
5 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.20 | 1:04.75 | |||||
6 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.63 | 1:05.03 | |||||
7 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 30.91 | 1:05.20 | |||||
8 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 30.58 | 1:05.48 | |||||
9 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.82 | 1:06.26 | |||||
10 | Mathias Brændholt | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 31.14 | 1:06.31 | |||||
11 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.50 | 1:06.64 | |||||
12 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 30.36 | 1:06.68 | |||||
13 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.33 | 1:07.07 | |||||
14 | Peter Nilsson | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 31.28 | 1:07.75 | |||||
15 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 30.39 | 1:07.82 | |||||
16 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 32.54 | 1:08.14 | |||||
17 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 31.65 | 1:08.21 | |||||
18 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.06 | 1:08.29 | |||||
19 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.75 | 1:08.31 | |||||
20 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 31.65 | 1:08.50 | |||||
21 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.15 | 1:08.68 | |||||
22 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.22 | 1:09.09 | |||||
23 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 31.36 | 1:09.16 | |||||
24 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.01 | 1:09.22 | |||||
25 | Esben Bragason | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 32.27 | 1:09.51 | |||||
26 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 31.87 | 1:09.64 | |||||
27 | Lasse Jørgensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 30.29 | 1:09.73 | |||||
28 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 32.63 | 1:10.05 | |||||
29 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.99 | 1:10.06 | |||||
30 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 32.85 | 1:10.42 | |||||
31 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.41 | 1:10.82 | |||||
32 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 33.43 | 1:12.21 | |||||
33 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 34.52 | 1:12.29 | |||||
34 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 32.16 | 1:12.75 | |||||
35 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 1:14.85 | ||||||
36 | Lexxus Sparks | 1995 | Simklubben Vänersborg | 34.37 | 1:15.74 | |||||
37 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 35.21 | 1:15.89 | |||||
38 | Kasper Jensen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.47 | 1:16.34 | |||||
39 | Marius Dalsgaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.94 | 1:17.09 | |||||
40 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.87 | 1:17.13 | |||||
41 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 36.41 | 1:17.18 | |||||
42 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.68 | 1:19.13 | |||||
43 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.20 | ||||||
44 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 38.43 | 1:21.90 | |||||
45 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 37.20 | 1:22.43 | |||||
46 | Tobias Skipper | 1995 | Svømmeklubben Syd | 39.08 | 1:22.55 | |||||
47 | Magnus Bladt Petersen | 1996 | Rishøj IF | 38.22 | 1:23.44 | |||||
48 | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | 37.53 | 1:24.17 | |||||
49 | Lukas Andersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 43.63 | 1:31.39 | |||||
- | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DNF | ||||||
- | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend v/75 | |||||
- | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | DSQ | Sv på maven v/50 | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende 16 - 17 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 |
14 - 15 år: Bjarke Stevnsborg (1990) 1:01.57 2005-03-26 |
16 - 17 år: Emil Eriksen (1983) 1:00.05 2000-10-25 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.24 | 1:02.97 | |||||
2 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.79 | 1:04.41 | |||||
3 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.08 | 1:04.83 | |||||
4 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.39 | 1:05.15 | |||||
5 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.83 | 1:05.46 | |||||
6 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.99 | 1:06.01 | |||||
7 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.23 | 1:06.23 | |||||
8 | Malte Thomé | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 31.51 | 1:07.24 | |||||
9 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.07 | 1:07.93 | |||||
10 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 32.77 | 1:08.32 | |||||
11 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 31.33 | 1:08.45 | |||||
12 | Jonathan Holdrup | 1993 | GI-40 Hermes | 31.08 | 1:09.26 | |||||
13 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 32.49 | 1:09.53 | |||||
14 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 32.01 | 1:09.67 | |||||
15 | Hjørtur á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 32.14 | 1:09.86 | |||||
16 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.57 | 1:10.05 | |||||
17 | Mathias Madsen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 32.80 | 1:10.42 | |||||
18 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 33.34 | 1:10.82 | |||||
19 | Jóhan Hermann Slættalid | 1994 | Svimjifelagið Flot | 32.63 | 1:11.52 | |||||
- | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | DNF | ||||||
- | Frederik Scheffmann | 1994 | Rishøj IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | DSQ | Svøm på maven v/50 | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Indledende 18 - 99 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 |
14 - 15 år: Bjarke Stevnsborg (1990) 1:01.57 2005-03-26 |
16 - 17 år: Emil Eriksen (1983) 1:00.05 2000-10-25 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 28.89 | 1:01.71 | |||||
2 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 30.41 | 1:02.80 | Delt ikke i finalen | ||||
3 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 29.19 | 1:02.89 | |||||
4 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 29.43 | 1:04.15 | |||||
5 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 29.50 | 1:06.35 | |||||
6 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 31.85 | 1:06.93 | |||||
7 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 31.22 | 1:07.83 | |||||
8 | Nicklas Østermann | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.64 | 1:08.03 | |||||
9 | Nick Petersen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 31.24 | 1:08.30 | |||||
10 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.86 | 1:08.39 | |||||
11 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 31.98 | 1:09.88 | |||||
12 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 32.07 | 1:09.91 | |||||
13 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 32.30 | 1:10.45 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:44 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 |
14 - 15 år: Bjarke Stevnsborg (1990) 1:01.57 2005-03-26 |
16 - 17 år: Emil Eriksen (1983) 1:00.05 2000-10-25 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.08 | 1:08.49 | |||||
2 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 33.41 | 1:08.94 | |||||
3 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.39 | 1:10.81 | |||||
4 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.11 | 1:12.85 | |||||
5 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 33.57 | 1:12.95 | |||||
6 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.60 | 1:13.72 | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 |
14 - 15 år: Bjarke Stevnsborg (1990) 1:01.57 2005-03-26 |
16 - 17 år: Emil Eriksen (1983) 1:00.05 2000-10-25 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 28.30 | 1:01.14 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.00 | 1:03.19 | |||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.51 | 1:03.45 | |||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 29.46 | 1:03.94 | |||||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.04 | 1:04.36 | |||||
6 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.61 | 1:05.14 | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 |
14 - 15 år: Bjarke Stevnsborg (1990) 1:01.57 2005-03-26 |
16 - 17 år: Emil Eriksen (1983) 1:00.05 2000-10-25 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.73 | 1:02.85 | |||||
2 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.47 | 1:03.03 | |||||
3 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.89 | 1:03.63 | |||||
4 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.00 | 1:04.43 | |||||
5 | Nicolai Pedersen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.47 | 1:05.34 | |||||
6 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.09 | 1:05.93 | |||||
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 18 - 99 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 1:07.70 |
14 - 15 år: Bjarke Stevnsborg (1990) 1:01.57 2005-03-26 |
16 - 17 år: Emil Eriksen (1983) 1:00.05 2000-10-25 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 58.72 2007-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 29.02 | 1:01.49 | |||||
2 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 28.36 | 1:01.79 | |||||
3 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 29.28 | 1:03.40 | |||||
4 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 31.75 | 1:07.20 | |||||
5 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 31.35 | 1:07.72 | |||||
- | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 03 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
12 - 13 år: Johanna Gustafsdóttír (1990) 2:26.02 2004-10-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:21.32 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.41 | 1:11.45 | 1:49.65 | 2:27.87 | |||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.77 | 1:13.49 | 1:51.58 | 2:29.76 | |||
3 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.70 | 1:14.82 | 1:54.22 | 2:33.71 | |||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.08 | 1:16.48 | 1:55.70 | 2:33.80 | |||
5 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.70 | 1:13.78 | 1:54.32 | 2:34.25 | |||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.81 | 1:16.38 | 1:56.56 | 2:35.45 | |||
7 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.82 | 1:14.99 | 1:55.99 | 2:36.34 | |||
8 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.35 | 1:15.87 | 1:57.25 | 2:38.87 | |||
9 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.76 | 1:16.85 | 1:58.00 | 2:39.16 | |||
10 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.85 | 1:17.23 | 1:58.66 | 2:40.48 | |||
11 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.83 | 1:18.08 | 2:00.07 | 2:40.56 | |||
12 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 37.93 | 1:18.02 | 1:59.85 | 2:41.00 | |||
13 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 39.46 | 1:21.60 | 2:03.38 | 2:44.86 | |||
14 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.20 | 1:22.28 | 2:04.66 | 2:45.65 | |||
15 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 37.79 | 1:20.14 | 2:03.43 | 2:45.89 | |||
16 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.32 | 1:23.66 | 2:06.62 | 2:46.77 | |||
17 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 38.67 | 1:21.03 | 2:04.94 | 2:47.57 | |||
18 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 40.58 | 1:23.32 | 2:07.26 | 2:49.55 | |||
19 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.77 | 1:23.90 | 2:08.00 | 2:49.62 | |||
20 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 41.19 | 1:24.46 | 2:07.44 | 2:49.98 | |||
21 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 39.91 | 1:23.03 | 2:07.06 | 2:50.24 | |||
22 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 41.45 | 1:25.90 | 2:10.03 | 2:51.95 | |||
23 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 41.37 | 1:25.53 | 2:10.50 | 2:52.37 | |||
24 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 39.16 | 1:22.15 | 2:08.41 | 2:53.87 | |||
25 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 41.37 | 1:26.32 | 2:12.21 | 2:54.88 | |||
26 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 42.32 | 1:26.61 | 2:11.92 | 2:56.46 | |||
27 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 42.82 | 1:28.17 | 2:13.12 | 2:56.92 | |||
28 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 41.64 | 1:27.18 | 2:14.10 | 2:59.11 | |||
29 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 40.62 | 1:26.53 | 2:13.75 | 3:00.04 | |||
30 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 41.70 | 1:27.41 | 2:14.08 | 3:00.23 | |||
31 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 42.86 | 1:29.40 | 2:16.49 | 3:00.91 | |||
32 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 43.76 | 1:29.72 | 2:17.08 | 3:02.40 | |||
33 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 46.14 | 1:32.79 | 2:20.19 | 3:05.62 | |||
34 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:23.47 | 3:10.23 | |||||
35 | Nevena Becanovic | 1997 | Simklubben Laxen | 43.91 | 1:33.25 | 2:23.55 | 3:11.02 | |||
36 | Emma Just Kroll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.82 | 1:36.76 | 2:25.13 | 3:11.28 | |||
37 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.87 | 2:26.65 | 3:11.47 | ||||
38 | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:40.27 | 2:32.56 | 3:22.83 | ||||
39 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 1:42.77 | 2:38.07 | 3:31.25 | ||||
- | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Sv på maven v/150 | |||||
- | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | DSQ | Sv på maven v/125 | |||||
- | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Sv på maven v/165 | |||||
- | Julie Dahl Schneider | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Sv på maven v/50 | |||||
- | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Sv på maven v/150 | |||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
12 - 13 år: Johanna Gustafsdóttír (1990) 2:26.02 2004-10-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:21.32 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 36.14 | 1:15.29 | 1:55.56 | 2:34.42 | |||
2 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 36.74 | 1:15.84 | 1:55.10 | 2:34.84 | |||
3 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 36.87 | 1:16.42 | 1:56.49 | 2:35.01 | |||
4 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.83 | 1:15.62 | 1:55.92 | 2:35.48 | |||
5 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 38.22 | 1:18.39 | 1:58.95 | 2:36.85 | |||
5 | Malene Asmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 37.81 | 1:17.91 | 1:58.13 | 2:36.85 | |||
7 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.05 | 1:18.72 | 2:00.26 | 2:38.49 | |||
8 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 38.00 | 1:18.42 | 1:59.75 | 2:39.87 | |||
9 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 37.94 | 1:18.70 | 2:00.02 | 2:40.40 | |||
10 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 39.39 | 1:20.01 | 2:00.76 | 2:40.67 | |||
11 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | Ringsted Svømme Klub | 38.67 | 1:19.28 | 2:00.46 | 2:40.89 | |||
12 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 37.63 | 1:17.79 | 1:59.45 | 2:41.02 | |||
13 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 41.36 | 1:20.70 | 2:00.91 | 2:41.36 | |||
14 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 37.52 | 1:18.14 | 2:00.50 | 2:42.55 | |||
15 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.19 | 1:18.35 | 2:00.35 | 2:42.96 | |||
16 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 39.44 | 1:21.15 | 2:03.80 | 2:44.30 | |||
17 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.96 | 1:22.27 | 2:04.38 | 2:44.65 | |||
18 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.13 | 1:20.65 | 2:05.40 | 2:48.54 | |||
19 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 40.58 | 1:23.91 | 2:09.16 | 2:53.82 | |||
20 | Christina Dam-Hendriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 41.71 | 1:25.83 | 2:10.87 | 2:55.96 | |||
21 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 43.24 | 1:28.82 | 2:15.46 | 3:02.16 | |||
- | Emelie Shehadeh | 1996 | Simklubben Laxen | DSQ | Sv på maven v/150 | |||||
- | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | DSQ | Sv på maven v/125 | |||||
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
12 - 13 år: Johanna Gustafsdóttír (1990) 2:26.02 2004-10-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:21.32 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:20.18 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 36.00 | 1:13.45 | 1:50.86 | 2:28.03 | |||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.68 | 1:15.57 | 1:55.26 | 2:35.02 | |||
3 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 38.15 | 1:18.23 | 1:59.97 | 2:42.81 | |||
4 | Maria Lassen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 40.82 | 1:25.00 | 2:10.51 | 2:54.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 03 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
14 - 15 år: Rasmus Sonne (1989) 2:13.71 |
16 - 17 år: Tim Jensen (1984) 2:11.18 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 2:04.55 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 31.01 | 1:04.63 | 1:38.09 | 2:10.88 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.31 | 1:06.00 | 1:40.15 | 2:14.15 | |||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.66 | 1:05.48 | 1:40.29 | 2:15.21 | |||
4 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.50 | 1:07.42 | 1:43.04 | 2:18.09 | |||
5 | Anton Andersen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 33.56 | 1:08.54 | 1:43.81 | 2:18.60 | |||
6 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 32.81 | 1:07.73 | 1:43.49 | 2:19.41 | |||
7 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.21 | 1:09.01 | 1:44.78 | 2:19.89 | |||
8 | Lasse Jørgensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 33.38 | 1:09.61 | 1:46.08 | 2:21.25 | |||
9 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.89 | 1:08.87 | 1:46.52 | 2:24.97 | |||
10 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 33.72 | 1:11.00 | 1:48.27 | 2:25.44 | |||
11 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.10 | 1:11.18 | 1:49.09 | 2:25.63 | |||
12 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.94 | 1:11.52 | 1:50.64 | 2:25.92 | |||
13 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.79 | 1:10.70 | 1:48.81 | 2:26.73 | |||
14 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.53 | 1:13.27 | 1:50.94 | 2:27.38 | |||
15 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.08 | 1:13.50 | 1:51.96 | 2:28.50 | |||
16 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 35.64 | 1:13.41 | 1:51.32 | 2:28.51 | |||
17 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.95 | 1:13.56 | 1:51.28 | 2:29.23 | |||
18 | Simon Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 35.43 | 1:13.01 | 1:51.49 | 2:29.29 | |||
19 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 36.30 | 1:14.87 | 1:53.02 | 2:30.57 | |||
20 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 35.82 | 1:14.63 | 1:53.39 | 2:31.23 | |||
21 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 36.97 | 1:16.37 | 1:55.43 | 2:33.34 | |||
22 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 35.32 | 1:14.99 | 1:56.07 | 2:33.57 | |||
23 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 37.74 | 1:17.39 | 1:57.46 | 2:35.30 | |||
24 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.00 | 1:16.60 | 1:57.47 | 2:37.49 | |||
25 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 38.87 | 1:18.80 | 1:59.43 | 2:40.48 | |||
26 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.20 | 1:20.60 | 2:03.39 | 2:45.45 | |||
27 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.53 | 1:22.61 | 2:05.46 | 2:48.13 | |||
28 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 39.06 | 1:23.27 | 2:06.84 | 2:48.67 | |||
29 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.39 | 1:22.26 | 2:05.90 | 2:48.76 | |||
- | Axel Bevort | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | DSQ | Sv på mave v/175m | |||||
- | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Sv på maven v/125m | |||||
- | Marcus Roldgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
14 - 15 år: Rasmus Sonne (1989) 2:13.71 |
16 - 17 år: Tim Jensen (1984) 2:11.18 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 2:04.55 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.23 | 1:04.57 | 1:38.89 | 2:13.06 | |||
2 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.12 | 1:06.99 | 1:41.79 | 2:15.97 | |||
3 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 33.81 | 1:09.45 | 1:45.79 | 2:22.35 | |||
4 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 33.45 | 1:10.49 | 1:46.31 | 2:22.61 | |||
5 | Andreas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 33.69 | 1:11.00 | 1:50.31 | 2:29.77 | |||
6 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 35.00 | 1:12.83 | 1:51.29 | 2:29.79 | |||
7 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 37.23 | 1:17.93 | 1:58.17 | 2:37.57 | |||
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 - 99 år |
14 - 15 år: Rasmus Sonne (1989) 2:13.71 |
16 - 17 år: Tim Jensen (1984) 2:11.18 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 2:04.55 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 32.49 | 1:06.88 | 1:42.49 | 2:17.40 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:42 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 03 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:55 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 7, 8X50m Køge-medley, Finaler 99 år og yngre |
99 år og yngre: Team Reykjavik 3:53.10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | SK Laxen Lag 1 | 1993 | Simklubben Laxen | 4:06.17 | ||||||
Nelly Henriksson | 1995 | 33.74 | 33.74 | |||||||
Jonas Jonson | 1991 | |||||||||
Joakim Jonasson | 1987 | |||||||||
Lejla Ladjarevic | 1993 | |||||||||
Robin Petersson | 1991 | |||||||||
Janne Ledin | 1994 | |||||||||
Emelie Quander | 1995 | |||||||||
Johanna Cavalli | 1996 | 4:06.17 | 4:06.17 | |||||||
2 | Aalborg Mix 1 | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 4:08.43 | ||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | |||||||||
Michael Schulz Andersen | 1987 | |||||||||
Camilla Munk | 1994 | |||||||||
Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | |||||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | |||||||||
Mads Larsen | 1994 | |||||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 4:08.43 | 4:08.43 | |||||||
3 | Ringsted Mix 1 | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 4:11.00 | ||||||
Andreas Nielsen | 1994 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Karina Sørensen | 1995 | |||||||||
Malene Asmussen | 1995 | |||||||||
Malte Thomé | 1993 | |||||||||
Nick Petersen | 1989 | |||||||||
Signe Rasmussen | 1995 | |||||||||
Frida Dalgaard | 1995 | |||||||||
Jakob Rasmussen | 1992 | 4:11.00 | 4:11.00 | |||||||
4 | Triton Vejle 1 | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 4:11.67 | ||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Maria J. V. Hededal | 1995 | |||||||||
Anders Segato | 1993 | |||||||||
Lise B. Aagaard | 1996 | |||||||||
Casper Runge | 1995 | |||||||||
Amalie Matthiesen | 1994 | |||||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | |||||||||
Karoline Kert | 1995 | 4:11.67 | 4:11.67 | |||||||
5 | Køge 1 | 1993 | Køge Svømmeklub | 4:12.70 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Kathrine Hansen | 1998 | |||||||||
Frederikke Andersen | 1997 | |||||||||
Anders Madsen | 1995 | |||||||||
Mie Ødegaard | 1997 | |||||||||
Martin Madsen | 1990 | |||||||||
Nellie Friis | 1995 | |||||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 4:12.70 | 4:12.70 | |||||||
6 | Hsc 1 - Mix | 1993 | Holstebro Svømme Club | 4:16.65 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 36.28 | 36.28 | |||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | |||||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | |||||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | |||||||||
Kasper Schultz | 1995 | |||||||||
Thomas Knudsen | 1996 | |||||||||
Thea Rud Iversen | 1997 | |||||||||
Kristian Trier Nipper | 1992 | 4:16.65 | 4:16.65 | |||||||
7 | SK Laxen Lag 2 | 1993 | Simklubben Laxen | 4:18.70 | ||||||
Erik Rothman | 1992 | 31.81 | 31.81 | |||||||
Olivia Bång | 1994 | |||||||||
Manfred Eriksson | 1991 | |||||||||
Camilla Cavalli | 1997 | |||||||||
Mikael Blum | 1995 | |||||||||
Andreas Andersson | 1992 | |||||||||
Hai Phuong Do | 1995 | |||||||||
Alexandra Rolf | 1997 | 4:18.70 | 4:18.70 | |||||||
8 | Aalborg Mix 2 | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 4:25.50 | ||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 32.15 | 32.15 | |||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | |||||||||
Janus Meinert | 1995 | |||||||||
Randi Larsen | 1996 | |||||||||
Kasper Sørensen | 1994 | |||||||||
Tine Christensen | 1996 | |||||||||
Jackie Gade | 1998 | |||||||||
Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 4:25.50 | 4:25.50 | |||||||
9 | Stv Mix2 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | 4:44.52 | ||||||
Lecia Kure Larsen | 1997 | |||||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | |||||||||
Nicoline Paulsen | 1996 | |||||||||
Maria Dollas | 1998 | |||||||||
Bjørn Wismann | 1996 | |||||||||
Emil R. Petersen | 1995 | |||||||||
Jonas Frei | 1995 | |||||||||
Kasper Jensen | 1996 | 4:44.52 | 4:44.52 | |||||||
- | Gentofte Mix | 1995 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Sv på mave v/25m | |||||
- | Stv Mix1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | DSQ | Tyvstart 6.skifte | |||||
- | Vordingborg Mix | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart 2. sv. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:55 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:26 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 14 - 15 år |
13 år og yngre: Jóhan Hedinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
14 - 15 år: Mads Sune Rasmussen (1990) 27.01 2008-10-25 |
16 - 17 år: Pontus Palmqvist (1991) 26.21 2008-10-25 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.40 | ||||||
2 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 27.58 | ||||||
3 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 27.89 | ||||||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.06 | ||||||
5 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.32 | ||||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.53 | ||||||
7 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 28.82 | ||||||
8 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 28.98 | ||||||
9 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.02 | ||||||
10 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 29.41 | ||||||
11 | Mathias Brændholt | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 29.42 | ||||||
12 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.64 | ||||||
13 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.84 | ||||||
14 | Lasse Jørgensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 29.88 | ||||||
15 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 29.89 | ||||||
16 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.92 | ||||||
17 | Peter Nilsson | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 29.93 | ||||||
18 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 30.18 | ||||||
19 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 30.28 | ||||||
20 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.46 | ||||||
21 | Anton Andersen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 30.66 | ||||||
22 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.71 | ||||||
23 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 30.82 | ||||||
24 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 30.85 | ||||||
25 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | 30.86 | ||||||
26 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.88 | ||||||
27 | Lexxus Sparks | 1995 | Simklubben Vänersborg | 30.93 | ||||||
28 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.30 | ||||||
29 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 31.33 | ||||||
30 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 31.40 | ||||||
31 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 31.52 | ||||||
32 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.56 | ||||||
33 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.69 | ||||||
34 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.99 | ||||||
35 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 32.35 | ||||||
36 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.50 | ||||||
37 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 32.71 | ||||||
38 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 32.90 | ||||||
39 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 33.04 | ||||||
40 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.36 | ||||||
41 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 33.38 | ||||||
42 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 33.82 | ||||||
43 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 33.91 | ||||||
44 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 34.06 | ||||||
45 | Marcus Roldgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 34.25 | ||||||
46 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.41 | ||||||
47 | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 34.58 | ||||||
48 | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | 34.89 | ||||||
49 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 35.34 | ||||||
50 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 35.70 | ||||||
51 | Kasper Jensen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 36.79 | ||||||
52 | Alexander Trifunovic | 1996 | Rishøj IF | 37.42 | ||||||
53 | Marius Dalsgaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.68 | ||||||
54 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 40.60 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 16 - 17 år |
13 år og yngre: Jóhan Hedinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
14 - 15 år: Mads Sune Rasmussen (1990) 27.01 2008-10-25 |
16 - 17 år: Pontus Palmqvist (1991) 26.21 2008-10-25 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.86 | ||||||
2 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.09 | ||||||
3 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.14 | ||||||
4 | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 28.15 | ||||||
5 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 28.35 | ||||||
6 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.45 | ||||||
7 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.51 | ||||||
8 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.54 | ||||||
9 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.68 | ||||||
10 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 29.00 | ||||||
11 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.10 | ||||||
12 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 29.41 | ||||||
13 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 29.53 | ||||||
14 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.58 | ||||||
15 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 29.84 | ||||||
16 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 29.88 | ||||||
17 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.15 | ||||||
18 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.59 | ||||||
19 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 30.93 | ||||||
20 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.07 | ||||||
21 | Jonathan Holdrup | 1993 | GI-40 Hermes | 31.19 | ||||||
22 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 31.28 | ||||||
23 | Mathias Madsen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 31.58 | ||||||
24 | Jóhan Hermann Slættalid | 1994 | Svimjifelagið Flot | 31.98 | ||||||
25 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 33.22 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende 18 - 99 år |
13 år og yngre: Jóhan Hedinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
14 - 15 år: Mads Sune Rasmussen (1990) 27.01 2008-10-25 |
16 - 17 år: Pontus Palmqvist (1991) 26.21 2008-10-25 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 27.23 | ||||||
2 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 27.31 | ||||||
3 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 27.46 | ||||||
4 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 28.25 | ||||||
5 | Dan Otzen | 1977 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.34 | ||||||
6 | Nicklas Østermann | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.69 | ||||||
7 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 28.89 | ||||||
8 | Nick Petersen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 29.13 | ||||||
9 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 29.45 | ||||||
10 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 30.37 | ||||||
11 | Christian M. Rosenstrøm | 1992 | Køge Svømmeklub | 30.69 | ||||||
12 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 32.30 | ||||||
- | Mads Sørensen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:26 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Jóhan Hedinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
14 - 15 år: Mads Sune Rasmussen (1990) 27.01 2008-10-25 |
16 - 17 år: Pontus Palmqvist (1991) 26.21 2008-10-25 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 31.81 | ||||||
2 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | ||||||
3 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 32.42 | ||||||
4 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 32.80 | ||||||
5 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.00 | ||||||
6 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 33.57 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
13 år og yngre: Jóhan Hedinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
14 - 15 år: Mads Sune Rasmussen (1990) 27.01 2008-10-25 |
16 - 17 år: Pontus Palmqvist (1991) 26.21 2008-10-25 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 27.24 | ||||||
2 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.56 | ||||||
3 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 27.66 | ||||||
4 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 27.81 | ||||||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.20 | ||||||
6 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.44 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
13 år og yngre: Jóhan Hedinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
14 - 15 år: Mads Sune Rasmussen (1990) 27.01 2008-10-25 |
16 - 17 år: Pontus Palmqvist (1991) 26.21 2008-10-25 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.86 | ||||||
2 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.95 | ||||||
3 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 28.08 | ||||||
4 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.21 | ||||||
5 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.42 | ||||||
6 | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 28.63 | ||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 99 år |
13 år og yngre: Jóhan Hedinsson (1995) 30.08 2008-10-25 |
14 - 15 år: Mads Sune Rasmussen (1990) 27.01 2008-10-25 |
16 - 17 år: Pontus Palmqvist (1991) 26.21 2008-10-25 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 25.03 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 26.84 | ||||||
2 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 27.15 | ||||||
3 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 27.18 | ||||||
4 | Nicklas Østermann | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.60 | ||||||
5 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 29.11 | ||||||
6 | Nick Petersen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 29.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:44 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Lise-Lotte Larsen (1997) 35.68 |
12 - 13 år: Frida Andersson (1991) 30.60 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.13 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.27 | ||||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 31.33 | ||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.98 | ||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.14 | ||||||
5 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.19 | ||||||
6 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.41 | ||||||
7 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.61 | ||||||
8 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 32.63 | ||||||
9 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 32.65 | ||||||
10 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.28 | ||||||
11 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.42 | ||||||
12 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.00 | ||||||
13 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 34.35 | ||||||
14 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 34.66 | ||||||
15 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.99 | ||||||
16 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 35.37 | ||||||
17 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.44 | ||||||
18 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 35.45 | ||||||
19 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 36.17 | ||||||
20 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 36.42 | ||||||
21 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 36.66 | ||||||
22 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 36.78 | ||||||
23 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 36.80 | ||||||
24 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.01 | ||||||
25 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.06 | ||||||
26 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 37.17 | ||||||
26 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.17 | ||||||
28 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 37.36 | ||||||
29 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.43 | ||||||
30 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.59 | ||||||
31 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 37.67 | ||||||
32 | Marie Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 37.97 | ||||||
33 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 38.17 | ||||||
34 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.20 | ||||||
35 | Louise Friis Martinsen | 1998 | Greve Svømmeklub | 38.25 | ||||||
36 | Caroline Mortensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.40 | ||||||
37 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 38.59 | ||||||
38 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.60 | ||||||
39 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 38.64 | ||||||
40 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.65 | ||||||
41 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.69 | ||||||
42 | Emma Just Kroll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.76 | ||||||
43 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 40.72 | ||||||
44 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 41.17 | ||||||
45 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.91 | ||||||
46 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 42.72 | ||||||
47 | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | 43.21 | ||||||
48 | Nathalie Shehadeh | 1997 | Simklubben Laxen | 43.76 | ||||||
49 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.46 | ||||||
50 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.22 | ||||||
- | Ella Turin | 1998 | West Swim Esbjerg | DNS | ||||||
- | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 14 - 15 år |
11 år og yngre: Lise-Lotte Larsen (1997) 35.68 |
12 - 13 år: Frida Andersson (1991) 30.60 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.13 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 30.29 | ||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 30.98 | ||||||
3 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.76 | ||||||
4 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 32.01 | ||||||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 32.10 | ||||||
6 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.23 | ||||||
7 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 32.30 | ||||||
8 | Nelly Henriksson | 1995 | Simklubben Laxen | 32.38 | ||||||
9 | Signe Rasmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 32.47 | ||||||
10 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 32.62 | ||||||
11 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 32.97 | ||||||
12 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.99 | ||||||
13 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.37 | ||||||
14 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 33.54 | ||||||
15 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 33.56 | ||||||
16 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.80 | ||||||
17 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 34.02 | ||||||
18 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.12 | ||||||
19 | Christine Jørgensen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 34.14 | ||||||
20 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 34.28 | ||||||
21 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.38 | ||||||
22 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 34.52 | ||||||
23 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 34.60 | ||||||
24 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.73 | ||||||
25 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 35.11 | ||||||
26 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.37 | ||||||
27 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.40 | ||||||
28 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.43 | ||||||
29 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 35.62 | ||||||
30 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.69 | ||||||
31 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.86 | ||||||
32 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 35.92 | ||||||
33 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.95 | ||||||
34 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.97 | ||||||
35 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 36.24 | ||||||
36 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 36.40 | ||||||
37 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.12 | ||||||
38 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 37.17 | ||||||
39 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 37.27 | ||||||
40 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 37.89 | ||||||
41 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 38.36 | ||||||
42 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 38.78 | ||||||
43 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 40.79 | ||||||
44 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 41.90 | ||||||
- | Amina Glibo | 1995 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Emelie Shehadeh | 1996 | Simklubben Laxen | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Indledende 16 - 99 år |
11 år og yngre: Lise-Lotte Larsen (1997) 35.68 |
12 - 13 år: Frida Andersson (1991) 30.60 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.13 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 31.79 | ||||||
2 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 32.13 | ||||||
3 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 33.22 | ||||||
4 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 34.17 | ||||||
5 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 34.71 | ||||||
6 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 36.35 | ||||||
7 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 36.62 | ||||||
8 | Lisa Persson | 1992 | Simklubben Vänersborg | 36.70 | ||||||
- | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:44 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Lise-Lotte Larsen (1997) 35.68 |
12 - 13 år: Frida Andersson (1991) 30.60 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.13 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.27 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.51 | Aldersgruppe rekord | |||||
3 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 36.00 | ||||||
4 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.53 | ||||||
5 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.89 | ||||||
6 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.45 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Lise-Lotte Larsen (1997) 35.68 |
12 - 13 år: Frida Andersson (1991) 30.60 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.13 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.99 | ||||||
2 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.28 | ||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.83 | ||||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.18 | ||||||
5 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.38 | ||||||
6 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 32.74 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
11 år og yngre: Lise-Lotte Larsen (1997) 35.68 |
12 - 13 år: Frida Andersson (1991) 30.60 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.13 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 30.21 | ||||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 30.58 | ||||||
3 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.87 | ||||||
4 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 31.28 | ||||||
5 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 31.38 | ||||||
6 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.83 | ||||||
Løb 9, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 - 99 år |
11 år og yngre: Lise-Lotte Larsen (1997) 35.68 |
12 - 13 år: Frida Andersson (1991) 30.60 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.13 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 28.12 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 31.48 | ||||||
2 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 31.60 | ||||||
3 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 33.06 | ||||||
4 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 33.23 | ||||||
5 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 34.44 | ||||||
6 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 36.08 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:52 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
13 år og yngre: Lasse Pitioni (1995) 36.06 2008-10-25 |
14 - 15 år: Niklas Hedegaard (1990) 31.65 |
16 - 17 år: Isak Ladeborn (1988) 29.70 2008-10-25 |
18 - 99 år: Bo Byrialsen (1977) 30.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.38 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 31.46 | ||||||
3 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 33.32 | ||||||
4 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.25 | ||||||
5 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | ||||||
6 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 34.57 | ||||||
7 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.62 | ||||||
8 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 34.71 | ||||||
9 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.78 | ||||||
10 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 35.80 | ||||||
11 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 36.09 | ||||||
12 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 36.96 | ||||||
13 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.47 | ||||||
14 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 38.34 | ||||||
15 | Lexxus Sparks | 1995 | Simklubben Vänersborg | 39.48 | ||||||
16 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 40.34 | ||||||
17 | Tobias Skipper | 1995 | Svømmeklubben Syd | 41.10 | ||||||
18 | Mikkel Hansen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 48.82 | ||||||
- | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | 1 hånd i vend v/25m | |||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
13 år og yngre: Lasse Pitioni (1995) 36.06 2008-10-25 |
14 - 15 år: Niklas Hedegaard (1990) 31.65 |
16 - 17 år: Isak Ladeborn (1988) 29.70 2008-10-25 |
18 - 99 år: Bo Byrialsen (1977) 30.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 31.92 | ||||||
2 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.08 | ||||||
3 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.43 | ||||||
4 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 32.96 | ||||||
5 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 33.57 | ||||||
6 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 34.16 | ||||||
7 | Malte Thomé | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 34.61 | ||||||
8 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 34.66 | ||||||
9 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 34.84 | ||||||
10 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.99 | ||||||
11 | Hjørtur á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 35.24 | ||||||
12 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.84 | ||||||
13 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 41.48 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 18 - 99 år |
13 år og yngre: Lasse Pitioni (1995) 36.06 2008-10-25 |
14 - 15 år: Niklas Hedegaard (1990) 31.65 |
16 - 17 år: Isak Ladeborn (1988) 29.70 2008-10-25 |
18 - 99 år: Bo Byrialsen (1977) 30.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 29.69 | 18-99 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 31.66 | ||||||
3 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 32.18 | ||||||
4 | Mads Sørensen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 32.88 | ||||||
5 | Nick Petersen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 33.65 | ||||||
6 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.52 | ||||||
7 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 34.96 | ||||||
8 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 35.98 | ||||||
9 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 36.15 | ||||||
10 | Christian M. Rosenstrøm | 1992 | Køge Svømmeklub | 37.56 | ||||||
11 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 37.95 | ||||||
- | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:52 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:07 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Lasse Pitioni (1995) 36.06 2008-10-25 |
14 - 15 år: Niklas Hedegaard (1990) 31.65 |
16 - 17 år: Isak Ladeborn (1988) 29.70 2008-10-25 |
18 - 99 år: Bo Byrialsen (1977) 30.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Jungersen | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 34.38 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.91 | ||||||
3 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.50 | ||||||
4 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 37.03 | ||||||
5 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.20 | ||||||
6 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 43.13 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
13 år og yngre: Lasse Pitioni (1995) 36.06 2008-10-25 |
14 - 15 år: Niklas Hedegaard (1990) 31.65 |
16 - 17 år: Isak Ladeborn (1988) 29.70 2008-10-25 |
18 - 99 år: Bo Byrialsen (1977) 30.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 30.39 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.91 | ||||||
3 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.81 | ||||||
4 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.88 | ||||||
5 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.23 | ||||||
6 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.31 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
13 år og yngre: Lasse Pitioni (1995) 36.06 2008-10-25 |
14 - 15 år: Niklas Hedegaard (1990) 31.65 |
16 - 17 år: Isak Ladeborn (1988) 29.70 2008-10-25 |
18 - 99 år: Bo Byrialsen (1977) 30.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 31.79 | ||||||
2 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.86 | ||||||
3 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.57 | ||||||
4 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 32.62 | ||||||
5 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 33.99 | ||||||
6 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 34.09 | ||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 - 99 år |
13 år og yngre: Lasse Pitioni (1995) 36.06 2008-10-25 |
14 - 15 år: Niklas Hedegaard (1990) 31.65 |
16 - 17 år: Isak Ladeborn (1988) 29.70 2008-10-25 |
18 - 99 år: Bo Byrialsen (1977) 30.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 29.27 | 18-99 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 31.61 | ||||||
3 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 32.05 | ||||||
4 | Mads Sørensen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 32.61 | ||||||
5 | Nick Petersen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 33.43 | ||||||
6 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.22 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:07 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 39.20 2009-10-24 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 35.04 2009-10-24 |
14 - 15 år: Iben Diamant (1990) 35.49 2006-10-27 |
16 - 99 år: Henriette Sandorff (1975) 34.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 36.30 | ||||||
2 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.99 | ||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.38 | ||||||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 37.72 | ||||||
5 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 38.04 | ||||||
6 | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub | 38.73 | ||||||
7 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.92 | ||||||
8 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 39.19 | ||||||
9 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.53 | ||||||
10 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 40.02 | ||||||
11 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.42 | ||||||
12 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 40.43 | ||||||
13 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 40.51 | ||||||
14 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 40.71 | ||||||
15 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 40.78 | ||||||
16 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.82 | ||||||
17 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 41.06 | ||||||
18 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 41.37 | ||||||
19 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 41.77 | ||||||
20 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.83 | ||||||
21 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 42.03 | ||||||
22 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 42.40 | ||||||
23 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 42.47 | ||||||
24 | Emma Just Kroll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.63 | ||||||
25 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 42.75 | ||||||
26 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 43.11 | ||||||
27 | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | 43.24 | ||||||
28 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 43.40 | ||||||
29 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 43.49 | ||||||
30 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 43.53 | ||||||
31 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 43.66 | ||||||
32 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 43.74 | ||||||
33 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 43.83 | ||||||
34 | Nevena Becanovic | 1997 | Simklubben Laxen | 44.13 | ||||||
35 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 44.51 | ||||||
36 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 44.62 | ||||||
37 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.78 | ||||||
38 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 45.07 | ||||||
39 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 45.09 | ||||||
40 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 45.87 | ||||||
41 | Ella Turin | 1998 | West Swim Esbjerg | 46.30 | ||||||
42 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 46.92 | ||||||
43 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 46.95 | ||||||
44 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 47.17 | ||||||
45 | Marie Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 47.24 | ||||||
46 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 47.53 | ||||||
47 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 48.00 | ||||||
48 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.43 | ||||||
49 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 48.81 | ||||||
50 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 51.21 | ||||||
51 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 51.95 | ||||||
52 | Julie Jonasson | 1998 | Svømmeklubben Syd | 53.51 | ||||||
53 | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 54.53 | ||||||
- | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Cecilie Kristiansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Naya Hansen | 1997 | Rishøj IF | DSQ | 2 flybenspark eft st | |||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 39.20 2009-10-24 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 35.04 2009-10-24 |
14 - 15 år: Iben Diamant (1990) 35.49 2006-10-27 |
16 - 99 år: Henriette Sandorff (1975) 34.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.82 | ||||||
2 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 36.97 | ||||||
3 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.10 | ||||||
4 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.52 | ||||||
5 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.55 | ||||||
6 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.09 | ||||||
7 | Clara Albek | 1996 | GI-40 Hermes | 38.36 | ||||||
8 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 38.37 | ||||||
9 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 38.44 | ||||||
10 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.48 | ||||||
11 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.50 | ||||||
12 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.64 | ||||||
13 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.73 | ||||||
14 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 38.94 | ||||||
15 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.14 | ||||||
16 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.60 | ||||||
17 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 40.31 | ||||||
18 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.42 | ||||||
19 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 41.73 | ||||||
20 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 41.97 | ||||||
21 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 42.60 | ||||||
22 | Christina Dam-Hendriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 43.53 | ||||||
23 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 43.83 | ||||||
24 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 44.05 | ||||||
25 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 44.25 | ||||||
26 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 44.77 | ||||||
27 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 45.69 | ||||||
28 | Caroline Johansson | 1995 | Simklubben Laxen | 45.81 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 16 - 99 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 39.20 2009-10-24 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 35.04 2009-10-24 |
14 - 15 år: Iben Diamant (1990) 35.49 2006-10-27 |
16 - 99 år: Henriette Sandorff (1975) 34.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 36.80 | ||||||
2 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 37.90 | ||||||
3 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 37.98 | ||||||
4 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 38.03 | ||||||
5 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 39.11 | ||||||
6 | Lisa Persson | 1992 | Simklubben Vänersborg | 40.28 | ||||||
7 | Julia Lisakowski | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 41.08 | ||||||
8 | Julia Olsson | 1994 | Simklubben Vänersborg | 41.55 | ||||||
9 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 42.06 | ||||||
10 | Kathrine Rasmussen | 1992 | Rishøj IF | 53.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:58 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 39.20 2009-10-24 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 35.04 2009-10-24 |
14 - 15 år: Iben Diamant (1990) 35.49 2006-10-27 |
16 - 99 år: Henriette Sandorff (1975) 34.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 41.25 | ||||||
1 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.25 | ||||||
3 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.32 | ||||||
4 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 42.52 | ||||||
5 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.82 | ||||||
6 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 43.06 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 39.20 2009-10-24 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 35.04 2009-10-24 |
14 - 15 år: Iben Diamant (1990) 35.49 2006-10-27 |
16 - 99 år: Henriette Sandorff (1975) 34.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.29 | ||||||
2 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 36.47 | ||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 37.84 | ||||||
4 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 37.90 | ||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.93 | ||||||
6 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.48 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 39.20 2009-10-24 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 35.04 2009-10-24 |
14 - 15 år: Iben Diamant (1990) 35.49 2006-10-27 |
16 - 99 år: Henriette Sandorff (1975) 34.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 36.68 | ||||||
2 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.69 | ||||||
3 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.91 | ||||||
4 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.21 | ||||||
5 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.43 | ||||||
6 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.96 | ||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 39.20 2009-10-24 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 35.04 2009-10-24 |
14 - 15 år: Iben Diamant (1990) 35.49 2006-10-27 |
16 - 99 år: Henriette Sandorff (1975) 34.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 36.42 | ||||||
2 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 37.32 | ||||||
3 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 37.34 | ||||||
4 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 37.51 | ||||||
5 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 38.46 | ||||||
6 | Lisa Persson | 1992 | Simklubben Vänersborg | 40.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:58 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 12, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 99 år |
14 - 99 år: Martin Birgersson (1989) 8:39.72 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 59.55 | 2:02.12 | 3:05.12 | 4:09.36 | 8:29.21 | 14-99 Aldersgruppe Rekord | |
5:14.27 | 6:19.63 | 7:25.34 | ||||||||
2 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:03.20 | 2:09.60 | 3:16.68 | 4:23.73 | 8:51.85 | ||
5:29.60 | 6:36.51 | 7:44.39 | ||||||||
3 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 1:01.84 | 2:08.30 | 3:15.38 | 4:22.79 | 8:55.81 | ||
5:30.65 | 6:39.33 | 7:48.49 | ||||||||
4 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 1:02.72 | 2:09.33 | 3:16.34 | 4:23.86 | 8:56.58 | ||
5:31.89 | 6:40.66 | 7:49.28 | ||||||||
5 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 1:03.55 | 2:11.28 | 3:19.20 | 4:27.98 | 9:03.21 | ||
5:37.35 | 6:46.58 | 7:56.07 | ||||||||
6 | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:05.34 | 2:14.37 | 3:23.33 | 4:32.39 | 9:09.98 | ||
5:41.11 | 6:50.45 | 8:00.91 | ||||||||
7 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:03.03 | 2:10.38 | 3:18.69 | 4:28.32 | 9:11.87 | ||
5:38.71 | 6:49.71 | 8:01.19 | ||||||||
8 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:04.00 | 2:12.59 | 3:22.70 | 4:32.71 | 9:16.24 | ||
5:43.06 | 6:54.19 | 8:06.24 | ||||||||
9 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:07.67 | 2:18.26 | 3:28.61 | 4:40.14 | 9:24.31 | ||
5:50.74 | 7:02.23 | 8:13.91 | ||||||||
10 | Simon Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 1:07.35 | 2:19.52 | 3:31.50 | 4:44.27 | 9:32.29 | ||
5:56.92 | 7:09.20 | 8:21.29 | ||||||||
11 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:06.32 | 2:19.00 | 3:32.25 | 4:46.65 | 9:32.95 | ||
5:58.25 | 7:10.39 | 8:22.61 | ||||||||
12 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 1:07.37 | 2:20.04 | 3:32.84 | 4:45.82 | 9:33.68 | ||
5:59.03 | 7:11.84 | 8:23.64 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:04 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Anna Brandt Nielsen (1998) 1:19.95 2009-10-24 |
12 - 13 år: Jóhanna Gústafson (1990) 1:08.99 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 1:07.24 2006-10-27 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1885) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.77 | 1:08.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.86 | 1:10.56 | |||||
3 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.19 | 1:11.77 | |||||
4 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.29 | 1:11.96 | |||||
5 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.91 | 1:11.97 | |||||
5 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.68 | 1:11.97 | |||||
7 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.56 | 1:12.32 | |||||
8 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.03 | 1:14.15 | |||||
9 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 36.33 | 1:14.36 | |||||
10 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 36.38 | 1:14.43 | |||||
11 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub | 37.05 | 1:14.72 | |||||
12 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 36.51 | 1:15.34 | |||||
13 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 36.99 | 1:16.03 | |||||
14 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 36.91 | 1:16.32 | |||||
15 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 37.11 | 1:16.57 | |||||
16 | Louise Møller Jessen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.21 | 1:16.58 | |||||
17 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.44 | 1:16.76 | |||||
18 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 37.29 | 1:16.93 | |||||
19 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 37.77 | 1:17.62 | |||||
20 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.06 | 1:17.82 | |||||
21 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.04 | 1:18.00 | |||||
22 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 39.08 | 1:19.21 | |||||
23 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 38.30 | 1:19.44 | |||||
24 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 38.58 | 1:19.91 | |||||
25 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 38.55 | 1:20.74 | |||||
26 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 39.10 | 1:20.79 | |||||
27 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 40.12 | 1:21.30 | |||||
28 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.81 | 1:21.57 | |||||
29 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 40.53 | 1:21.94 | |||||
30 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.46 | 1:22.48 | |||||
31 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.94 | 1:22.57 | |||||
32 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 41.29 | 1:23.43 | |||||
33 | Caroline Mortensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.76 | 1:23.50 | |||||
34 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 40.86 | 1:23.53 | |||||
35 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 41.06 | 1:23.76 | |||||
36 | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub | 40.11 | 1:24.00 | |||||
37 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 40.44 | 1:24.17 | |||||
38 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 40.98 | 1:24.73 | |||||
39 | Louise Friis Martinsen | 1998 | Greve Svømmeklub | 1:25.69 | ||||||
40 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.94 | 1:25.77 | |||||
41 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 43.44 | 1:27.34 | |||||
42 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 41.52 | 1:27.76 | |||||
43 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 44.13 | 1:28.17 | |||||
44 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 43.82 | 1:28.58 | |||||
45 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 44.40 | 1:28.69 | |||||
46 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.09 | 1:28.84 | |||||
47 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.14 | 1:29.14 | |||||
48 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 43.60 | 1:29.15 | |||||
49 | Nevena Becanovic | 1997 | Simklubben Laxen | 43.77 | 1:30.19 | |||||
50 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 45.87 | 1:31.01 | |||||
51 | Nathalie Shehadeh | 1997 | Simklubben Laxen | 45.35 | 1:34.70 | |||||
52 | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.90 | 1:34.73 | |||||
53 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 45.97 | 1:36.05 | |||||
54 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.09 | 1:36.16 | |||||
55 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 48.00 | 1:37.48 | |||||
56 | Nadia Schlott Reichel | 1998 | Rishøj IF | 1:50.59 | ||||||
- | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | DSQ | Sv på maven v/25+50 | |||||
- | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Sv på maven v/75 | |||||
- | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Svøm på maven v/25 | |||||
- | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Sv på maven v/75 | |||||
- | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Svøm på maven v/75 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
11 år og yngre: Anna Brandt Nielsen (1998) 1:19.95 2009-10-24 |
12 - 13 år: Jóhanna Gústafson (1990) 1:08.99 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 1:07.24 2006-10-27 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1885) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.36 | 1:10.26 | |||||
2 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.74 | 1:10.49 | |||||
3 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 34.49 | 1:10.62 | |||||
4 | Malene Asmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.62 | 1:11.40 | |||||
5 | Nelly Henriksson | 1995 | Simklubben Laxen | 35.01 | 1:12.12 | |||||
6 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.06 | 1:12.16 | |||||
7 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 35.99 | 1:13.16 | |||||
8 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 35.43 | 1:13.26 | |||||
9 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.77 | 1:13.87 | |||||
10 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.57 | 1:14.88 | |||||
11 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 35.96 | 1:15.02 | |||||
11 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 36.64 | 1:15.02 | |||||
13 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 36.98 | 1:15.03 | |||||
14 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 37.11 | 1:15.05 | |||||
15 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.93 | 1:15.26 | |||||
16 | Christine Jørgensen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 35.98 | 1:15.53 | |||||
17 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 37.75 | 1:15.71 | |||||
18 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.63 | 1:16.07 | |||||
19 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 36.96 | 1:16.33 | |||||
20 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 37.70 | 1:17.06 | |||||
21 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | Ringsted Svømme Klub | 37.72 | 1:17.13 | |||||
22 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 37.18 | 1:17.81 | |||||
23 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.17 | 1:17.94 | |||||
24 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 38.09 | 1:18.14 | |||||
25 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.48 | 1:19.91 | |||||
26 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 37.99 | 1:19.92 | |||||
27 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.73 | 1:21.07 | |||||
28 | Christina Dam-Hendriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 40.16 | 1:21.75 | |||||
29 | Emelie Shehadeh | 1996 | Simklubben Laxen | 40.13 | 1:21.77 | |||||
30 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.18 | 1:23.43 | |||||
31 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 41.21 | 1:24.95 | |||||
32 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 41.76 | 1:25.85 | |||||
33 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 41.75 | 1:26.50 | |||||
34 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 44.17 | 1:31.13 | |||||
- | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DSQ | Sv på maven v/75 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 16 - 99 år |
11 år og yngre: Anna Brandt Nielsen (1998) 1:19.95 2009-10-24 |
12 - 13 år: Jóhanna Gústafson (1990) 1:08.99 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 1:07.24 2006-10-27 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1885) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 35.23 | 1:12.03 | |||||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.50 | 1:12.47 | |||||
3 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.10 | 1:14.80 | |||||
4 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 36.82 | 1:16.25 | |||||
5 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 36.59 | 1:16.63 | |||||
6 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 36.83 | 1:16.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
7 | Camilla Johansen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 39.38 | 1:21.90 | |||||
8 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 39.54 | 1:22.85 | |||||
9 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 39.88 | 1:23.53 | |||||
- | Maria Lassen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:04 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Anna Brandt Nielsen (1998) 1:19.95 2009-10-24 |
12 - 13 år: Jóhanna Gústafson (1990) 1:08.99 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 1:07.24 2006-10-27 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1885) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 38.61 | 1:18.50 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 38.11 | 1:19.61 | 0-11 Aldersgrp Rekor | ||||
3 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.15 | 1:21.01 | |||||
4 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 40.19 | 1:22.59 | |||||
5 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.05 | 1:22.68 | |||||
6 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 41.84 | 1:25.14 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Anna Brandt Nielsen (1998) 1:19.95 2009-10-24 |
12 - 13 år: Jóhanna Gústafson (1990) 1:08.99 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 1:07.24 2006-10-27 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1885) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.52 | 1:10.16 | |||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.09 | 1:10.72 | |||||
3 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.19 | 1:11.32 | |||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.47 | 1:11.69 | |||||
5 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 35.24 | 1:12.04 | |||||
6 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.30 | 1:12.42 | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
11 år og yngre: Anna Brandt Nielsen (1998) 1:19.95 2009-10-24 |
12 - 13 år: Jóhanna Gústafson (1990) 1:08.99 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 1:07.24 2006-10-27 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1885) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.30 | 1:09.97 | |||||
2 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 33.99 | 1:10.02 | |||||
3 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.54 | 1:10.15 | |||||
4 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.42 | 1:11.24 | |||||
5 | Malene Asmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.95 | 1:11.60 | |||||
- | Nelly Henriksson | 1995 | Simklubben Laxen | DSQ | Svøm på mave v/50m | |||||
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
11 år og yngre: Anna Brandt Nielsen (1998) 1:19.95 2009-10-24 |
12 - 13 år: Jóhanna Gústafson (1990) 1:08.99 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 1:07.24 2006-10-27 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1885) 1:05.70 2004-03-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 34.57 | 1:10.21 | |||||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 35.62 | 1:12.28 | |||||
3 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.34 | 1:13.94 | |||||
4 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 36.32 | 1:15.05 | |||||
5 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 37.20 | 1:16.03 | |||||
6 | Camilla Johansen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 39.02 | 1:23.72 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:32 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
13 år og yngre: Andreas Gerlach (1995) 1:10.81 2008-10-25 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 1:01.79 2007-10-27 |
16 - 17 år: Kari Høvdanum (1990) 58.17 2007-10-27 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.05 | 1:01.05 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.57 | 1:02.63 | |||||
3 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.68 | 1:03.69 | |||||
4 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.48 | 1:03.78 | |||||
5 | Lasse Jørgensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 31.63 | 1:04.16 | |||||
6 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.47 | 1:04.69 | |||||
7 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.02 | 1:05.13 | |||||
8 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.72 | 1:05.61 | |||||
9 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 32.34 | 1:06.15 | |||||
10 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.20 | 1:06.22 | |||||
11 | Anton Andersen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 32.83 | 1:06.31 | |||||
12 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 32.13 | 1:06.89 | |||||
13 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.50 | 1:07.33 | |||||
14 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.80 | 1:08.10 | |||||
15 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 33.87 | 1:08.85 | |||||
16 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.68 | 1:08.88 | |||||
17 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 33.87 | 1:09.45 | |||||
18 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 34.14 | 1:09.74 | |||||
19 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.31 | 1:09.81 | |||||
20 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 34.17 | 1:10.23 | |||||
21 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.27 | 1:10.28 | |||||
22 | Simon Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 34.61 | 1:10.56 | |||||
23 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.56 | 1:10.93 | |||||
24 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 34.83 | 1:11.40 | |||||
25 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 34.70 | 1:11.95 | |||||
26 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 34.88 | 1:12.28 | |||||
27 | Marcus Roldgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 34.78 | 1:12.53 | |||||
27 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.13 | 1:12.53 | |||||
29 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 35.56 | 1:13.42 | |||||
30 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 36.06 | 1:13.43 | |||||
31 | Kasper Jensen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 36.51 | 1:13.73 | |||||
31 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 35.86 | 1:13.73 | |||||
33 | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 36.46 | 1:14.25 | |||||
34 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.34 | 1:15.10 | |||||
35 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 37.56 | 1:16.30 | |||||
36 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.24 | 1:16.85 | |||||
37 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 37.85 | 1:16.96 | |||||
38 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.65 | 1:17.89 | |||||
39 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.57 | 1:18.20 | |||||
40 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.97 | 1:20.09 | |||||
41 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 40.51 | 1:21.91 | |||||
42 | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | 40.52 | 1:22.36 | |||||
43 | Lukas Andersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 40.32 | 1:23.09 | |||||
44 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 41.71 | 1:26.13 | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
13 år og yngre: Andreas Gerlach (1995) 1:10.81 2008-10-25 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 1:01.79 2007-10-27 |
16 - 17 år: Kari Høvdanum (1990) 58.17 2007-10-27 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.22 | 1:02.29 | |||||
2 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.84 | 1:02.81 | |||||
3 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.28 | 1:03.74 | |||||
4 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.98 | 1:04.45 | |||||
5 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 32.44 | 1:05.00 | |||||
6 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.13 | 1:06.68 | |||||
7 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.34 | 1:06.69 | |||||
8 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 32.37 | 1:07.31 | |||||
9 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.08 | 1:08.32 | |||||
10 | Jonathan Holdrup | 1993 | GI-40 Hermes | 32.22 | 1:08.59 | |||||
11 | Andreas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 33.30 | 1:09.65 | |||||
12 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 34.54 | 1:10.13 | |||||
13 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 34.31 | 1:10.34 | |||||
14 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.50 | 1:12.75 | |||||
15 | Jesper Ingemann | 1993 | Rishøj IF | 36.18 | 1:13.95 | |||||
16 | Michael Olsen | 1994 | Rishøj IF | 39.88 | 1:21.89 | |||||
17 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 40.13 | 1:23.62 | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 18 - 99 år |
13 år og yngre: Andreas Gerlach (1995) 1:10.81 2008-10-25 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 1:01.79 2007-10-27 |
16 - 17 år: Kari Høvdanum (1990) 58.17 2007-10-27 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 32.04 | 1:04.47 | |||||
2 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 32.75 | 1:06.52 | |||||
3 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 33.97 | 1:11.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:32 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Andreas Gerlach (1995) 1:10.81 2008-10-25 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 1:01.79 2007-10-27 |
16 - 17 år: Kari Høvdanum (1990) 58.17 2007-10-27 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 32.60 | 1:06.86 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.47 | 1:11.07 | |||||
3 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 35.48 | 1:11.52 | |||||
4 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 34.55 | 1:11.64 | |||||
5 | Mikkel Holm Jensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.06 | 1:16.65 | |||||
6 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 37.76 | 1:17.78 | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
13 år og yngre: Andreas Gerlach (1995) 1:10.81 2008-10-25 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 1:01.79 2007-10-27 |
16 - 17 år: Kari Høvdanum (1990) 58.17 2007-10-27 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.98 | 1:00.83 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.00 | 1:00.92 | Aldersgruppe rekord | ||||
3 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.18 | 1:03.39 | |||||
4 | Lasse Jørgensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 30.98 | 1:03.79 | |||||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.51 | 1:04.40 | |||||
6 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.75 | 1:05.16 | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
13 år og yngre: Andreas Gerlach (1995) 1:10.81 2008-10-25 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 1:01.79 2007-10-27 |
16 - 17 år: Kari Høvdanum (1990) 58.17 2007-10-27 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.92 | 1:01.90 | |||||
2 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.66 | 1:02.17 | |||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.60 | 1:02.36 | |||||
4 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.23 | 1:02.68 | |||||
5 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 31.68 | 1:04.25 | |||||
6 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 38.65 | 1:20.86 | |||||
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 - 99 år |
13 år og yngre: Andreas Gerlach (1995) 1:10.81 2008-10-25 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 1:01.79 2007-10-27 |
16 - 17 år: Kari Høvdanum (1990) 58.17 2007-10-27 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 57.89 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 30.39 | 1:02.00 | |||||
2 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 32.85 | 1:06.19 | |||||
3 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 33.62 | 1:10.37 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 2:44.27 2009-10-24 |
14 - 15 år: Mette Vallebo (1983) 2:46.01 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:42.97 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.57 | 1:22.51 | 2:07.36 | 2:51.83 | |||
2 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 40.35 | 1:24.72 | 2:09.76 | 2:54.35 | |||
3 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 40.11 | 1:25.03 | 2:10.59 | 2:56.24 | |||
4 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 41.08 | 1:26.90 | 2:13.47 | 2:59.25 | |||
5 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 41.26 | 1:26.89 | 2:14.36 | 3:03.18 | |||
6 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 41.42 | 1:27.88 | 2:16.23 | 3:03.68 | |||
7 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 42.73 | 1:30.62 | 2:16.87 | 3:04.32 | |||
8 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.43 | 1:30.48 | 2:18.46 | 3:04.71 | |||
9 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 43.09 | 1:30.57 | 2:17.63 | 3:04.89 | |||
10 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 43.04 | 1:31.02 | 2:18.75 | 3:04.95 | |||
11 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 43.40 | 1:31.23 | 2:19.51 | 3:07.32 | |||
12 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 41.94 | 1:29.93 | 2:20.10 | 3:08.52 | |||
13 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 44.75 | 1:33.58 | 2:22.19 | 3:10.70 | |||
14 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 43.26 | 1:33.32 | 2:24.51 | 3:13.13 | |||
15 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 45.93 | 1:35.36 | 2:25.46 | 3:15.90 | |||
16 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.25 | 1:31.53 | 2:23.66 | 3:15.91 | |||
17 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 45.74 | 1:36.87 | 2:27.65 | 3:17.80 | |||
18 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 44.67 | 1:34.82 | 2:26.98 | 3:18.05 | |||
19 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 46.56 | 1:38.65 | 2:32.23 | 3:24.90 | |||
20 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.00 | 1:36.34 | 2:27.81 | 3:27.86 | |||
21 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 44.99 | 1:38.82 | 2:34.57 | 3:28.29 | |||
22 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 45.78 | 1:37.60 | 2:30.27 | 3:29.22 | |||
23 | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | 47.08 | 1:41.63 | 2:37.76 | 3:29.45 | |||
24 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 47.48 | 1:39.95 | 2:33.31 | 3:30.05 | |||
25 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 47.65 | 1:40.80 | 2:35.97 | 3:30.43 | |||
26 | Cecilie Kristiansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 46.49 | 1:38.77 | 2:31.34 | 3:31.45 | |||
27 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 47.64 | 1:42.19 | 2:38.57 | 3:35.00 | |||
28 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 44.53 | 1:34.92 | 2:25.27 | 3:35.05 | |||
29 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 47.91 | 1:45.07 | 2:43.80 | 3:41.98 | |||
- | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Ej brystligg v/150 | |||||
- | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | Uens armtag v/vend | |||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 2:44.27 2009-10-24 |
14 - 15 år: Mette Vallebo (1983) 2:46.01 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:42.97 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.63 | 1:22.30 | 2:06.94 | 2:51.85 | |||
2 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.18 | 1:24.00 | 2:08.24 | 2:52.54 | |||
3 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.39 | 1:23.84 | 2:08.58 | 2:52.96 | |||
4 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.75 | 1:23.66 | 2:08.60 | 2:53.78 | |||
5 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 39.40 | 1:23.27 | 2:08.21 | 2:53.94 | |||
6 | Clara Albek | 1996 | GI-40 Hermes | 41.52 | 1:26.60 | 2:11.66 | 2:56.32 | |||
7 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 40.39 | 1:26.04 | 2:12.72 | 2:58.16 | |||
8 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.86 | 1:26.39 | 2:12.82 | 2:59.34 | |||
9 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 41.67 | 1:27.95 | 2:14.35 | 3:00.34 | |||
10 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 41.76 | 1:28.83 | 2:15.04 | 3:00.41 | |||
11 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 41.94 | 1:28.36 | 2:14.97 | 3:01.31 | |||
12 | Signe Rasmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 42.59 | 1:30.32 | 2:19.04 | 3:06.90 | |||
13 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 46.51 | 1:42.08 | 2:39.61 | 3:35.85 | |||
14 | Caroline Johansson | 1995 | Simklubben Laxen | 48.15 | 1:44.16 | 2:41.26 | 3:39.86 | |||
15 | Anja Petersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 48.66 | 1:44.71 | 2:43.30 | 3:41.42 | |||
- | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 2:44.27 2009-10-24 |
14 - 15 år: Mette Vallebo (1983) 2:46.01 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:42.97 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 37.54 | 1:19.08 | 2:01.97 | 2:45.71 | |||
2 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 39.56 | 1:23.08 | 2:07.68 | 2:53.60 | |||
3 | Julia Lisakowski | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 42.07 | 1:29.82 | 2:19.75 | 3:09.40 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
14 - 15 år: Emil Sainis (1992) 2:29.27 2007-10-27 |
16 - 17 år: àrni Már Árnason (1987) 2:24.23 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 2:18.17 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.71 | 1:11.00 | 1:48.62 | 2:26.25 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 32.34 | 1:09.63 | 1:48.35 | 2:28.06 | |||
3 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.34 | 1:13.25 | 1:52.90 | 2:33.38 | |||
4 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.80 | 1:13.34 | 1:53.40 | 2:34.86 | |||
5 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.16 | 1:13.88 | 1:54.75 | 2:35.34 | |||
6 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.70 | 1:15.20 | 1:55.25 | 2:36.15 | |||
7 | Mathias Brændholt | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 35.19 | 1:14.71 | 1:55.26 | 2:36.63 | |||
8 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 35.31 | 1:15.21 | 1:56.51 | 2:38.17 | |||
9 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.30 | 1:16.26 | 1:57.95 | 2:40.07 | |||
10 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.77 | 1:18.41 | 1:59.88 | 2:40.27 | |||
11 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.06 | 1:17.59 | 1:59.31 | 2:41.58 | |||
12 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 38.54 | 1:20.08 | 2:02.26 | 2:44.12 | |||
13 | Peter Nilsson | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 36.38 | 1:18.47 | 2:01.70 | 2:46.26 | |||
14 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.10 | 1:20.72 | 2:04.22 | 2:48.10 | |||
15 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 37.87 | 1:21.22 | 2:06.27 | 2:51.84 | |||
16 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 42.39 | 1:30.87 | 2:22.19 | 3:13.72 | |||
17 | Tobias Skipper | 1995 | Svømmeklubben Syd | 41.62 | 1:31.18 | 2:24.72 | 3:18.84 | |||
- | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | DSQ | 1 hånd i vendv/125 | |||||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
14 - 15 år: Emil Sainis (1992) 2:29.27 2007-10-27 |
16 - 17 år: àrni Már Árnason (1987) 2:24.23 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 2:18.17 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 34.50 | 1:13.25 | 1:53.45 | 2:33.94 | |||
2 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 35.51 | 1:15.39 | 1:54.98 | 2:35.31 | |||
3 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 34.08 | 1:13.58 | 1:54.28 | 2:36.37 | |||
4 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.66 | 1:14.25 | 1:55.17 | 2:36.93 | |||
5 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 35.41 | 1:15.39 | 1:56.54 | 2:39.25 | |||
6 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 35.34 | 1:16.04 | 1:57.62 | 2:39.35 | |||
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 - 99 år |
14 - 15 år: Emil Sainis (1992) 2:29.27 2007-10-27 |
16 - 17 år: àrni Már Árnason (1987) 2:24.23 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1988) 2:18.17 2008-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 32.53 | 1:09.80 | 1:47.78 | 2:25.87 | |||
2 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 34.46 | 1:14.11 | 1:54.26 | 2:34.69 | |||
3 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.01 | 1:13.59 | 1:54.37 | 2:36.82 | |||
4 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 36.46 | 1:18.79 | 2:03.87 | 2:49.72 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:22 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Mette Hagen Larsen (1997) 1:05.74 2008-10-25 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 1:00.26 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
16 - 99 år: Eva Hannesdóttir (1987) 59.09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.88 | 1:00.84 | |||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.76 | 1:01.62 | |||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.48 | 1:03.04 | |||||
4 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.40 | 1:03.17 | |||||
5 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.90 | 1:03.63 | |||||
6 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.87 | 1:03.85 | |||||
7 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.39 | 1:03.91 | |||||
8 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.88 | 1:03.96 | |||||
9 | Maj Howardsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 30.85 | 1:04.18 | |||||
10 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.09 | 1:04.38 | |||||
11 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.98 | 1:04.86 | |||||
12 | Anna Boutrup | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 31.52 | 1:05.31 | |||||
13 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 31.81 | 1:06.25 | |||||
14 | Martha Meilstrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 31.89 | 1:06.47 | |||||
15 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.91 | 1:07.09 | |||||
16 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 32.17 | 1:07.14 | |||||
17 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.84 | 1:07.27 | |||||
18 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.05 | 1:07.52 | |||||
19 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 32.50 | 1:07.54 | |||||
20 | Louise Friis Martinsen | 1998 | Greve Svømmeklub | 32.83 | 1:07.96 | |||||
21 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.03 | 1:08.79 | |||||
22 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 32.83 | 1:08.81 | |||||
23 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.64 | 1:09.40 | |||||
23 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.33 | 1:09.40 | |||||
25 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.45 | 1:09.49 | |||||
26 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.90 | 1:09.55 | |||||
27 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.72 | 1:09.77 | |||||
28 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.86 | 1:09.92 | |||||
29 | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub | 34.13 | 1:10.07 | |||||
30 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.71 | 1:10.47 | |||||
31 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.41 | 1:10.81 | |||||
32 | Kristin Blach Petersen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 34.14 | 1:10.95 | |||||
33 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.70 | 1:10.99 | |||||
34 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 34.05 | 1:11.42 | |||||
35 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 34.18 | 1:11.62 | |||||
36 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.72 | 1:11.75 | |||||
37 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.67 | 1:11.89 | |||||
38 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 34.83 | 1:12.07 | |||||
39 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.70 | 1:12.35 | |||||
40 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 35.13 | 1:12.36 | |||||
41 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.65 | 1:12.41 | |||||
42 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 34.59 | 1:12.59 | |||||
43 | Caroline Mortensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.46 | 1:12.76 | |||||
44 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.94 | 1:12.92 | |||||
45 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 34.61 | 1:13.81 | |||||
46 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 35.43 | 1:13.88 | |||||
47 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.73 | 1:13.98 | |||||
48 | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.65 | 1:14.09 | |||||
49 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.51 | 1:14.28 | |||||
50 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 36.30 | 1:14.43 | |||||
51 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 36.05 | 1:14.46 | |||||
52 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 36.49 | 1:14.76 | |||||
53 | Emilie Kallager | 1997 | Frem Odense | 36.05 | 1:14.85 | |||||
54 | Emma Just Kroll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.22 | 1:14.95 | |||||
55 | Cecilie Kristiansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.81 | 1:15.03 | |||||
56 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.72 | 1:15.15 | |||||
57 | Lecia Kure Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 36.51 | 1:15.31 | |||||
58 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 36.49 | 1:15.44 | |||||
59 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 35.48 | 1:15.65 | |||||
60 | Ella Turin | 1998 | West Swim Esbjerg | 35.72 | 1:15.67 | |||||
61 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.85 | 1:17.12 | |||||
62 | Natasja Hansen | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 1:17.30 | ||||||
63 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 37.99 | 1:17.49 | |||||
64 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 36.64 | 1:17.67 | |||||
65 | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | 36.58 | 1:18.21 | |||||
66 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.68 | 1:18.23 | |||||
67 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 37.40 | 1:18.25 | |||||
68 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.71 | 1:18.28 | |||||
69 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 37.13 | 1:18.33 | |||||
70 | Julie Martinussen | 1997 | Frem Odense | 36.71 | 1:18.94 | |||||
71 | Marie Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 38.05 | 1:19.94 | |||||
72 | Nevena Becanovic | 1997 | Simklubben Laxen | 37.59 | 1:20.16 | |||||
73 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 39.03 | 1:21.62 | |||||
74 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.97 | 1:21.68 | |||||
75 | Nathalie Shehadeh | 1997 | Simklubben Laxen | 37.95 | 1:21.90 | |||||
76 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.70 | 1:22.37 | |||||
77 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 40.15 | 1:22.62 | |||||
78 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 39.01 | 1:22.84 | |||||
79 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.76 | 1:24.00 | |||||
80 | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 39.75 | 1:24.84 | |||||
81 | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | 40.49 | 1:25.23 | |||||
82 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.09 | 1:25.97 | |||||
83 | Celine Høier | 1997 | Svømmeklubben Syd | 40.11 | 1:26.30 | |||||
84 | Naya Hansen | 1997 | Rishøj IF | 39.40 | 1:26.87 | |||||
85 | Julie Jonasson | 1998 | Svømmeklubben Syd | 40.88 | 1:27.40 | |||||
86 | Nadia Schlott Reichel | 1998 | Rishøj IF | 40.31 | 1:29.30 | |||||
87 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 41.88 | 1:30.91 | |||||
88 | Cecilie Tarp Jensen | 1998 | Rishøj IF | 51.64 | 1:55.31 | |||||
- | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Stine Høxbo | 1997 | Rishøj IF | DNS | ||||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
11 år og yngre: Mette Hagen Larsen (1997) 1:05.74 2008-10-25 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 1:00.26 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
16 - 99 år: Eva Hannesdóttir (1987) 59.09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.48 | 1:02.20 | |||||
2 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 29.95 | 1:02.22 | |||||
3 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 30.06 | 1:02.38 | |||||
4 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 30.75 | 1:03.32 | |||||
5 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.52 | 1:03.49 | |||||
6 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 31.07 | 1:03.67 | |||||
7 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 31.03 | 1:03.95 | |||||
8 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 31.01 | 1:04.26 | |||||
9 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.24 | 1:04.59 | |||||
10 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.27 | 1:04.88 | |||||
11 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 31.69 | 1:04.95 | |||||
12 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.02 | 1:05.57 | |||||
13 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.43 | 1:05.63 | |||||
14 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.58 | 1:05.86 | |||||
15 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 31.31 | 1:06.00 | |||||
16 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.88 | 1:06.16 | |||||
16 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 32.44 | 1:06.16 | |||||
18 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.47 | 1:06.26 | |||||
19 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.13 | 1:06.42 | |||||
20 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.32 | 1:06.90 | |||||
21 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 32.71 | 1:07.05 | |||||
22 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.32 | 1:07.81 | |||||
23 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 33.15 | 1:07.89 | |||||
24 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.24 | 1:08.14 | |||||
25 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.18 | 1:08.15 | |||||
26 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.10 | 1:08.50 | |||||
27 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 32.62 | 1:08.52 | |||||
28 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.14 | 1:08.56 | |||||
29 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.38 | 1:09.09 | |||||
30 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 32.84 | 1:09.12 | |||||
31 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.27 | 1:09.25 | |||||
31 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.30 | 1:09.25 | |||||
33 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 32.80 | 1:09.49 | |||||
34 | Clara Albek | 1996 | GI-40 Hermes | 33.94 | 1:09.75 | |||||
35 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 33.41 | 1:09.80 | |||||
36 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.71 | 1:09.92 | |||||
37 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 33.75 | 1:10.14 | |||||
38 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 33.78 | 1:10.68 | |||||
39 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 34.43 | 1:11.12 | |||||
40 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 33.86 | 1:11.43 | |||||
41 | Christina Dam-Hendriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 34.06 | 1:11.48 | |||||
42 | Emelie Shehadeh | 1996 | Simklubben Laxen | 33.97 | 1:11.71 | |||||
43 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.80 | 1:12.91 | |||||
44 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.93 | 1:12.92 | |||||
45 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 35.17 | 1:13.19 | |||||
46 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 35.70 | 1:13.58 | |||||
47 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 35.84 | 1:14.00 | |||||
48 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 35.61 | 1:14.30 | |||||
49 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 36.47 | 1:16.57 | |||||
50 | Charlotte Pedersen | 1996 | Vordingborg Svømme Klub | 38.74 | 1:21.44 | |||||
51 | Caroline Johansson | 1995 | Simklubben Laxen | 39.59 | 1:24.14 | |||||
52 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.78 | 1:24.22 | |||||
53 | Anja Petersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 42.88 | 1:33.89 | |||||
- | Christine Jørgensen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Indledende 16 - 99 år |
11 år og yngre: Mette Hagen Larsen (1997) 1:05.74 2008-10-25 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 1:00.26 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
16 - 99 år: Eva Hannesdóttir (1987) 59.09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 29.96 | 1:02.27 | |||||
2 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 29.99 | 1:02.92 | |||||
3 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 30.55 | 1:03.34 | |||||
4 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 31.51 | 1:05.72 | |||||
5 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 31.58 | 1:05.76 | |||||
6 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 31.71 | 1:06.24 | |||||
7 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 31.99 | 1:06.39 | |||||
8 | Julia Lisakowski | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 32.48 | 1:06.48 | |||||
9 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 32.23 | 1:07.15 | |||||
10 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.72 | 1:07.36 | |||||
11 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 32.88 | 1:08.06 | |||||
12 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 32.88 | 1:09.43 | |||||
13 | Julia Olsson | 1994 | Simklubben Vänersborg | 33.63 | 1:09.84 | |||||
14 | Lisa Persson | 1992 | Simklubben Vänersborg | 33.25 | 1:10.57 | |||||
15 | Camilla Johansen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 33.68 | 1:11.50 | |||||
16 | Rikke von Barm | 1994 | Rishøj IF | 35.79 | 1:17.38 | |||||
17 | Kathrine Rasmussen | 1992 | Rishøj IF | 48.14 | 1:41.37 | |||||
- | Amalie Matthiesen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Mette Hagen Larsen (1997) 1:05.74 2008-10-25 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 1:00.26 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
16 - 99 år: Eva Hannesdóttir (1987) 59.09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.83 | 1:10.04 | |||||
2 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.07 | 1:11.14 | |||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.28 | 1:11.19 | |||||
4 | Julie Bingen Jacobsen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.80 | 1:11.70 | |||||
5 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.94 | 1:13.03 | |||||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 35.13 | 1:13.15 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Mette Hagen Larsen (1997) 1:05.74 2008-10-25 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 1:00.26 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
16 - 99 år: Eva Hannesdóttir (1987) 59.09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.76 | 1:00.59 | |||||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.95 | 1:01.79 | |||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.22 | 1:02.51 | |||||
4 | Emilia Lüders | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 30.37 | 1:03.01 | |||||
5 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.41 | 1:03.15 | |||||
6 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.73 | 1:04.04 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
11 år og yngre: Mette Hagen Larsen (1997) 1:05.74 2008-10-25 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 1:00.26 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
16 - 99 år: Eva Hannesdóttir (1987) 59.09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Wied-Christiansen | 1996 | Farum Svømmeklub | 30.09 | 1:01.36 | |||||
2 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.16 | 1:01.37 | |||||
3 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 29.75 | 1:01.53 | |||||
4 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.58 | 1:03.51 | |||||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 30.94 | 1:03.54 | |||||
6 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 30.85 | 1:04.17 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
11 år og yngre: Mette Hagen Larsen (1997) 1:05.74 2008-10-25 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 1:00.26 2004-03-27 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 58.93 2006-10-28 |
16 - 99 år: Eva Hannesdóttir (1987) 59.09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 29.91 | 1:02.07 | |||||
2 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 29.85 | 1:02.13 | |||||
3 | Mie Bøgh | 1991 | Slagelse Svømmeklub | 30.62 | 1:03.54 | |||||
4 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 32.27 | 1:06.23 | |||||
4 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 31.62 | 1:06.23 | |||||
6 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.35 | 1:07.87 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 53.94 |
16 - 17 år: Christian Jensen (1980) 52.94 |
18 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.28 | 54.72 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 26.74 | 55.34 | |||||
3 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 27.09 | 55.87 | |||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 27.31 | 56.05 | |||||
5 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.08 | 56.25 | |||||
6 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 27.30 | 56.53 | |||||
7 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub | 27.51 | 57.13 | |||||
8 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 27.49 | 57.83 | |||||
9 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 28.01 | 58.19 | |||||
10 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.64 | 58.24 | |||||
11 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.27 | 58.29 | |||||
12 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 27.79 | 58.31 | |||||
13 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.32 | 58.48 | |||||
14 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 28.31 | 58.69 | |||||
15 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.13 | 58.73 | |||||
16 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.71 | 58.81 | |||||
17 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.29 | 58.82 | |||||
18 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 28.98 | 58.86 | |||||
19 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 28.66 | 58.92 | |||||
20 | Anton Andersen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 28.89 | 59.00 | |||||
21 | Peter Nilsson | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 28.86 | 59.22 | |||||
22 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 28.77 | 59.35 | |||||
23 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 27.99 | 59.52 | |||||
24 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.72 | 59.74 | |||||
25 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 28.70 | 59.87 | |||||
26 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.66 | 59.91 | |||||
27 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.90 | 59.92 | |||||
28 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 29.12 | 1:00.44 | |||||
29 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 29.42 | 1:00.90 | |||||
30 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.49 | 1:01.20 | |||||
31 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.38 | 1:01.26 | |||||
32 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 29.71 | 1:01.54 | |||||
33 | Lasse Jørgensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 29.41 | 1:01.61 | |||||
34 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 29.54 | 1:01.90 | |||||
35 | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 29.61 | 1:01.97 | |||||
36 | Simon Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 30.26 | 1:02.28 | |||||
37 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 29.85 | 1:02.30 | |||||
38 | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 30.20 | 1:02.52 | |||||
39 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 29.51 | 1:02.93 | |||||
40 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 30.28 | 1:03.05 | |||||
41 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub | 30.65 | 1:03.13 | |||||
42 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.87 | 1:03.63 | |||||
43 | Kasper Jensen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 30.73 | 1:03.88 | |||||
44 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 30.98 | 1:04.62 | |||||
45 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 31.31 | 1:05.18 | |||||
46 | Marius Dalsgaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 32.53 | 1:06.07 | |||||
47 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 32.20 | 1:06.68 | |||||
48 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.90 | 1:07.11 | |||||
49 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.96 | 1:08.97 | |||||
50 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.58 | 1:09.62 | |||||
51 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 33.22 | 1:10.44 | |||||
52 | Lukas Andersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 34.49 | 1:11.86 | |||||
53 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 34.03 | 1:11.90 | |||||
54 | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | 35.08 | 1:14.87 | |||||
55 | Alexander Trifunovic | 1996 | Rishøj IF | 33.98 | 1:17.66 | |||||
- | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Magnus Bladt Petersen | 1996 | Rishøj IF | DNS | ||||||
- | Mikkel Hansen | 1996 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Mark Nielsen | 1995 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 53.94 |
16 - 17 år: Christian Jensen (1980) 52.94 |
18 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.02 | 55.34 | |||||
2 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.12 | 55.41 | |||||
3 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.45 | 55.46 | |||||
4 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 26.83 | 55.88 | |||||
5 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.15 | 55.96 | |||||
6 | Christian Nørregaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.18 | 56.24 | |||||
7 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.62 | 56.89 | |||||
8 | Andreas Haugaard | 1993 | Slagelse Svømmeklub | 27.37 | 57.22 | |||||
9 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 27.42 | 57.61 | |||||
10 | Malte Thomé | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 27.36 | 57.74 | |||||
11 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 27.64 | 57.78 | |||||
12 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 28.25 | 57.90 | |||||
13 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 28.86 | 58.13 | |||||
13 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 27.63 | 58.13 | |||||
15 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 28.13 | 58.29 | |||||
16 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.49 | 58.38 | |||||
17 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.55 | 58.76 | |||||
18 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.27 | 58.83 | |||||
19 | Jonathan Holdrup | 1993 | GI-40 Hermes | 27.78 | 58.88 | |||||
20 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 28.81 | 59.04 | |||||
21 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 28.63 | 59.08 | |||||
22 | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.80 | 59.37 | |||||
23 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 28.79 | 1:00.20 | |||||
24 | Mathias Madsen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 28.67 | 1:00.40 | |||||
25 | Hjørtur á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 28.92 | 1:00.50 | |||||
25 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 28.81 | 1:00.50 | |||||
27 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 28.89 | 1:00.79 | |||||
28 | Jóhan Hermann Slættalid | 1994 | Svimjifelagið Flot | 30.46 | 1:02.63 | |||||
29 | Andreas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 29.40 | 1:03.44 | |||||
29 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 30.34 | 1:03.44 | |||||
31 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 31.41 | 1:04.11 | |||||
32 | Søren Nørum | 1994 | Frem Odense | 31.02 | 1:05.24 | |||||
33 | Frederik Scheffmann | 1994 | Rishøj IF | 30.90 | 1:06.76 | |||||
34 | Jesper Ingemann | 1993 | Rishøj IF | 33.16 | 1:08.14 | |||||
35 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 34.32 | 1:12.76 | |||||
36 | Michael Olsen | 1994 | Rishøj IF | 35.07 | 1:15.80 | |||||
37 | Martin Quist | 1994 | Rishøj IF | 36.84 | 1:18.25 | |||||
- | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 18 - 99 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 53.94 |
16 - 17 år: Christian Jensen (1980) 52.94 |
18 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 26.30 | 55.18 | |||||
2 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 28.11 | 57.57 | |||||
3 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 28.55 | 57.73 | |||||
3 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 27.35 | 57.73 | |||||
5 | Dan Otzen | 1977 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.90 | 58.37 | |||||
6 | Nicklas Østermann | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.05 | 58.99 | |||||
7 | Christian Erceninks | 1986 | Holbæk Svømme Klub | 28.37 | 59.06 | |||||
8 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 28.70 | 59.65 | |||||
9 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 29.54 | 1:00.49 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:35 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 53.94 |
16 - 17 år: Christian Jensen (1980) 52.94 |
18 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.16 | 1:00.22 | |||||
2 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 29.47 | 1:00.95 | |||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 29.34 | 1:01.18 | |||||
4 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 31.20 | 1:05.00 | |||||
5 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 31.88 | 1:05.05 | |||||
6 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.31 | 1:05.51 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 53.94 |
16 - 17 år: Christian Jensen (1980) 52.94 |
18 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.22 | 54.52 | |||||
2 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 27.14 | 55.27 | |||||
3 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 26.93 | 55.47 | |||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 26.96 | 55.75 | |||||
5 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 27.06 | 56.49 | |||||
6 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.93 | 1:00.71 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 53.94 |
16 - 17 år: Christian Jensen (1980) 52.94 |
18 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 26.87 | 54.66 | |||||
2 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.83 | 55.01 | |||||
3 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.04 | 55.68 | |||||
4 | Casper S. Korch | 1994 | Allerød Svømmeklub | 27.21 | 55.92 | |||||
5 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.40 | 56.10 | |||||
6 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.68 | 56.87 | |||||
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 99 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 59.03 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 53.94 |
16 - 17 år: Christian Jensen (1980) 52.94 |
18 - 99 år: Claus Iversen (1977) 51.81 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 25.93 | 54.75 | |||||
2 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 27.73 | 57.55 | |||||
3 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 28.04 | 57.69 | |||||
4 | Nicklas Østermann | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.05 | 58.30 | |||||
5 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 29.34 | 1:01.57 | |||||
- | Dan Otzen | 1977 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:35 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
12 - 13 år: Sine Hemmingsen (1992) 2:29.96 2005-10-29 |
14 - 15 år: Auóur Sif Jønssdóttir (1989) 2:30.00 |
16 - 99 år: Martina Nilsson (1986) 2:21.52 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.64 | 1:16.66 | 1:58.73 | 2:37.20 | |||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 36.26 | 1:17.02 | 1:57.41 | 2:38.51 | |||
3 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.64 | 1:16.49 | 1:58.41 | 2:41.05 | |||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 36.38 | 1:18.10 | 2:00.16 | 2:41.77 | |||
5 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 36.67 | 1:16.87 | 1:59.60 | 2:42.05 | |||
6 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.62 | 1:18.33 | 2:03.75 | 2:48.73 | |||
7 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 35.64 | 1:17.62 | 2:02.85 | 2:49.45 | |||
8 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 39.40 | 1:24.57 | 2:11.57 | 2:57.90 | |||
9 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 41.76 | 1:29.69 | 2:17.78 | 3:05.95 | |||
10 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 41.17 | 1:29.79 | 2:18.90 | 3:07.58 | |||
11 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 40.37 | 1:26.74 | 2:19.41 | 3:14.45 | |||
12 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 44.85 | 1:37.43 | 2:30.48 | 3:21.89 | |||
13 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 51.05 | 1:51.54 | 2:53.37 | 3:55.47 | |||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
12 - 13 år: Sine Hemmingsen (1992) 2:29.96 2005-10-29 |
14 - 15 år: Auóur Sif Jønssdóttir (1989) 2:30.00 |
16 - 99 år: Martina Nilsson (1986) 2:21.52 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 31.33 | 1:08.22 | 1:48.54 | 2:30.70 | |||
2 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 34.38 | 1:12.81 | 1:52.03 | 2:31.54 | |||
3 | Linnea Lau Everland | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.51 | 1:15.64 | 1:57.40 | 2:39.01 | |||
4 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.60 | 1:17.39 | 1:58.57 | 2:39.77 | |||
5 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.40 | 1:16.29 | 1:58.98 | 2:43.30 | |||
6 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 35.46 | 1:16.40 | 1:59.66 | 2:43.77 | |||
7 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 35.74 | 1:17.11 | 2:00.96 | 2:44.62 | |||
8 | Amina Glibo | 1995 | Frem Odense | 34.05 | 1:13.98 | 1:57.73 | 2:45.22 | |||
9 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 35.80 | 1:18.40 | 2:04.11 | 2:46.71 | |||
10 | Stephanie Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 36.28 | 1:18.60 | 2:03.13 | 2:49.33 | |||
11 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 35.57 | 1:18.11 | 2:03.49 | 2:49.93 | |||
12 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 38.80 | 1:22.30 | 2:07.25 | 2:51.39 | |||
13 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.29 | 1:24.29 | 2:10.03 | 2:53.49 | |||
14 | Malene Asmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 37.36 | 1:21.51 | 2:08.48 | 2:54.07 | |||
15 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.29 | 1:26.30 | 2:16.00 | 3:06.70 | |||
16 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 38.47 | 1:25.97 | 2:18.26 | 3:09.03 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:09 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
14 - 15 år: Niklas Hedegaard (1990) 2:12.50 |
16 - 17 år: Magnus Krygell (1982) 2:07.88 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 2:08.75 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.00 | 1:04.63 | 1:40.49 | 2:17.31 | |||
2 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.61 | 1:06.34 | 1:42.53 | 2:20.35 | |||
3 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.31 | 1:07.16 | 1:44.39 | 2:22.49 | |||
4 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.42 | 1:08.12 | 1:45.88 | 2:25.26 | |||
5 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.68 | 1:08.69 | 1:46.72 | 2:25.94 | |||
6 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.45 | 1:11.40 | 1:49.56 | 2:26.23 | |||
7 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 33.19 | 1:10.97 | 1:51.41 | 2:30.17 | |||
8 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub | 33.32 | 1:12.48 | 1:51.49 | 2:31.03 | |||
9 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.55 | 1:12.68 | 1:51.61 | 2:31.66 | |||
10 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 32.61 | 1:10.56 | 1:50.69 | 2:31.91 | |||
11 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 32.42 | 1:10.90 | 1:51.06 | 2:31.99 | |||
12 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 34.77 | 1:14.35 | 1:54.85 | 2:36.61 | |||
13 | Lexxus Sparks | 1995 | Simklubben Vänersborg | 35.73 | 1:16.77 | 1:58.39 | 2:37.11 | |||
14 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.19 | 1:14.87 | 1:56.21 | 2:37.82 | |||
15 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 33.71 | 1:13.76 | 1:56.45 | 2:39.34 | |||
16 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | Allerød Svømmeklub | 35.35 | 1:16.10 | 1:59.23 | 2:41.88 | |||
17 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.04 | 1:17.27 | 2:00.49 | 2:43.21 | |||
18 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.94 | 1:14.73 | 1:58.82 | 2:43.50 | |||
19 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.09 | 1:19.85 | 2:03.98 | 2:46.60 | |||
20 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 38.12 | 1:24.26 | 2:13.05 | 3:01.34 | |||
21 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 39.42 | 1:26.12 | 2:14.35 | 3:01.38 | |||
22 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.37 | 1:26.64 | 2:16.11 | 3:05.17 | |||
23 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 43.11 | 1:32.45 | 2:23.16 | 3:13.52 | |||
- | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | cr.spark v vend v/25 | |||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
14 - 15 år: Niklas Hedegaard (1990) 2:12.50 |
16 - 17 år: Magnus Krygell (1982) 2:07.88 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 2:08.75 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.90 | 1:05.66 | 1:41.86 | 2:16.94 | |||
2 | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 31.45 | 1:08.63 | 1:47.68 | 2:24.90 | |||
3 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 32.13 | 1:09.45 | 1:49.15 | 2:29.56 | |||
4 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 31.39 | 1:08.38 | 1:49.77 | 2:30.05 | |||
- | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 99 år |
14 - 15 år: Niklas Hedegaard (1990) 2:12.50 |
16 - 17 år: Magnus Krygell (1982) 2:07.88 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison (1983) 2:08.75 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 34.26 | 1:14.32 | 1:57.39 | 2:40.58 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:09 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:28 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler 12 - 99 år |
12 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 5:04.25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.72 | 2:38.11 | 4:10.55 | 5:17.44 | |||
2 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:13.85 | 2:34.19 | 4:05.72 | 5:21.29 | |||
3 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.57 | 2:34.34 | 4:13.22 | 5:24.54 | |||
4 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:15.62 | 2:34.50 | 4:14.20 | 5:25.88 | |||
5 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 1:17.77 | 2:44.95 | 4:14.52 | 5:26.14 | |||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 1:15.03 | 2:39.16 | 4:13.71 | 5:28.31 | |||
7 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.56 | 2:45.32 | 4:16.15 | 5:33.67 | |||
8 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.42 | 2:53.21 | 4:22.24 | 5:40.88 | |||
9 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 1:20.16 | 2:49.76 | 4:23.95 | 5:41.70 | |||
10 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 1:23.58 | 2:49.64 | 4:30.20 | 5:45.42 | |||
11 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 1:26.58 | 2:55.61 | 4:36.80 | 5:52.62 | |||
12 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:25.50 | 2:56.99 | 4:36.18 | 5:52.83 | |||
13 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:25.42 | 2:52.71 | 4:30.75 | 5:54.03 | |||
14 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 1:22.85 | 2:53.81 | 4:35.45 | 5:57.13 | |||
15 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 1:24.76 | 2:56.90 | 4:43.56 | 6:04.51 | |||
16 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:28.00 | 2:56.48 | 4:47.36 | 6:09.69 | |||
- | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | DSQ | Svøm på mave v/125m | |||||
- | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | 1 hånd i vend v/225m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:28 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:43 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 22, 400m Medley Herrer, Finaler 14 - 99 år |
14 - 99 år: Jens Nielsen (1982) 4:41.42 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 1:04.90 | 2:18.73 | 3:41.57 | 4:46.77 | |||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:06.57 | 2:20.31 | 3:47.12 | 4:54.11 | |||
3 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.57 | 2:31.26 | 3:51.23 | 5:01.17 | |||
4 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 1:11.63 | 2:27.70 | 3:52.02 | 5:02.21 | |||
5 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 1:09.49 | 2:31.81 | 3:54.62 | 5:04.01 | |||
6 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 1:10.98 | 2:27.67 | 3:57.85 | 5:05.31 | |||
7 | Mathias Brændholt | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 1:11.14 | 2:32.79 | 3:56.46 | 5:06.08 | |||
8 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.27 | 2:31.83 | 3:56.46 | 5:06.31 | |||
9 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:15.90 | 2:36.14 | 4:02.03 | 5:08.88 | |||
10 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 1:12.46 | 2:28.41 | 4:00.86 | 5:09.83 | |||
11 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:09.70 | 2:27.20 | 4:01.69 | 5:12.23 | |||
12 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 1:09.90 | 2:33.18 | 4:03.07 | 5:13.34 | |||
13 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 1:15.37 | 2:37.57 | 4:08.12 | 5:18.26 | |||
14 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 1:18.10 | 2:39.67 | 4:06.97 | 5:19.21 | |||
15 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 1:14.79 | 2:38.16 | 4:08.12 | 5:19.56 | |||
16 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 1:17.08 | 2:37.69 | 4:12.61 | 5:19.61 | |||
17 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 1:10.26 | 2:34.69 | 4:11.44 | 5:24.93 | |||
18 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 1:12.68 | 2:37.97 | 4:08.97 | 5:24.95 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:43 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 20:28 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Køge Svømmeklub (1995) 2:12.38 2008-10-26 |
14 - 99 år: SK Laxen 2:03.10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sigma Årgang 1 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | 2:11.83 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
Emilia Lüders | 1998 | 32.91 | 32.91 | |||||||
Anna Boutrup | 1998 | 37.36 | 1:10.27 | |||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 30.02 | 1:40.29 | |||||||
Kristin Blach Petersen | 1998 | 31.54 | 2:11.83 | |||||||
2 | Køge Piger 1 | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:13.39 | ||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Frederikke Andersen | 1997 | |||||||||
Mie Ødegaard | 1997 | |||||||||
Emilie Eskildsen | 1997 | 2:13.39 | 2:13.39 | |||||||
3 | Gentofte Piger 3+4 | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 2:19.67 | ||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Alma Lundin | 1998 | 35.94 | 1:09.93 | |||||||
Nicoline Christensen | 1999 | 35.66 | 1:45.59 | |||||||
Signe Bro | 1999 | 34.08 | 2:19.67 | |||||||
4 | SK Laxen Lag 1 | 1997 | Simklubben Laxen | 2:20.39 | ||||||
Kajsa Bengtsson | 1997 | 35.65 | 35.65 | |||||||
Rebecka Korosec | 1998 | 41.47 | 1:17.12 | |||||||
Alexandra Rolf | 1997 | 34.28 | 1:51.40 | |||||||
Camilla Cavalli | 1997 | 28.99 | 2:20.39 | |||||||
5 | Aalborg Piger 2 Gr. 3 | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:30.35 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 40.63 | 1:18.55 | |||||||
Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 38.11 | 1:56.66 | |||||||
Alma Mouritsen | 1997 | 33.69 | 2:30.35 | |||||||
6 | Køge Piger 4 | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:30.86 | ||||||
Maria Uldal | 1998 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 43.57 | 1:18.31 | |||||||
Astrid Delin | 1999 | 37.41 | 1:55.72 | |||||||
Emma Hansen | 1999 | 35.14 | 2:30.86 | |||||||
7 | SK Laxen Lag 2 | 1997 | Simklubben Laxen | 2:33.31 | ||||||
Nina Eklund | 1997 | 40.32 | 40.32 | |||||||
Nevena Becanovic | 1997 | 44.31 | 1:24.63 | |||||||
Victoria Nilsson | 1997 | 34.56 | 1:59.19 | |||||||
Nathalie Shehadeh | 1997 | 34.12 | 2:33.31 | |||||||
8 | Køge Piger 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:36.50 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 40.34 | 40.34 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 44.67 | 1:25.01 | |||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 34.87 | 1:59.88 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 36.62 | 2:36.50 | |||||||
9 | Stv Piger 2 | 1998 | Swim Team Vestsjælland | 2:45.00 | ||||||
Maria Dollas | 1998 | 39.40 | 39.40 | |||||||
Regitse Sofie Larsen | 1997 | 48.84 | 1:28.24 | |||||||
Simone Madsen | 1998 | 42.05 | 2:10.29 | |||||||
Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 34.71 | 2:45.00 | |||||||
10 | Aalborg Piger 3 Gr. 3 | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:52.66 | ||||||
Linette Johansen | 1998 | 45.02 | 45.02 | |||||||
Julie Dahl Schneider | 1998 | 45.75 | 1:30.77 | |||||||
Sofie Frank Plath | 1998 | 44.18 | 2:14.95 | |||||||
Rikke Glinvad | 1997 | 37.71 | 2:52.66 | |||||||
11 | Køge Piger 3 | 1999 | Køge Svømmeklub | 3:15.60 | ||||||
Mille D. Rasmussen | 1999 | 45.62 | 45.62 | |||||||
Josefine Møller | 2002 | 56.26 | 1:41.88 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 45.53 | 2:27.41 | |||||||
Camilla Mølgaard | 2002 | 48.19 | 3:15.60 | |||||||
- | Køge Piger 5 | 1998 | Køge Svømmeklub | DSQ | Asynkr flyben v/125m | |||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 49.27 | 49.27 | |||||||
Ida Henriksen | 1998 | 46.92 | 1:36.19 | |||||||
- | Sigma Årgang 2 | 1997 | SIGMA Nordsjælland | DSQ | Tyvstart 3.skifte | |||||
Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 39.66 | 39.66 | |||||||
Thereza Neesgaard | 1999 | 46.51 | 1:26.17 | |||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | |||||||||
- | SK Laxen Lag 3 | 1997 | Simklubben Laxen | DSQ | mangl berør. v/175m | |||||
Anja Ivosevic | 1999 | 47.48 | 47.48 | |||||||
Selena Becanovic | 2000 | 46.18 | 1:33.66 | |||||||
Emma Walander | 1999 | 44.70 | 2:18.36 | |||||||
- | Stv Piger 1 | 1998 | Swim Team Vestsjælland | DSQ | Svøm på maven v/25m | |||||
Løb 23, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 - 99 år |
13 år og yngre: Køge Svømmeklub (1995) 2:12.38 2008-10-26 |
14 - 99 år: SK Laxen 2:03.10 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Elitesvøm Esbjerg | 1995 | EliteSvøm Esbjerg | 2:08.67 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 33.76 | 33.76 | |||||||
Iben Nielsen | 1994 | |||||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | |||||||||
Mia Egholm Andersen | 1996 | 2:08.67 | 2:08.67 | |||||||
2 | Stv Damer 1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | 2:09.79 | ||||||
Mie Bøgh | 1991 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Karen Tanderup Hansen | 1996 | 38.27 | 1:11.42 | |||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 31.18 | 1:42.60 | |||||||
Katrine Hansen | 1994 | 27.19 | 2:09.79 | |||||||
3 | Ringsted Piger | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 2:10.64 | ||||||
Malene Asmussen | 1995 | 34.26 | 34.26 | |||||||
Frida Dalgaard | 1995 | 35.88 | 1:10.14 | |||||||
Signe Rasmussen | 1995 | 31.75 | 1:41.89 | |||||||
Karina Sørensen | 1995 | 28.75 | 2:10.64 | |||||||
4 | Simklubben Laxen Lag 1 | 1983 | Simklubben Laxen | 2:11.80 | ||||||
Nelly Henriksson | 1995 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Olivia Bång | 1994 | |||||||||
Emelie Quander | 1995 | |||||||||
Johanna Cavalli | 1996 | 2:11.80 | 2:11.80 | |||||||
5 | Gsc Piger 1 | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:12.72 | ||||||
Maika Larsson | 1993 | 35.32 | 35.32 | |||||||
Kamilla Larsen | 1996 | |||||||||
Amalie Hansen | 1995 | |||||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 2:12.72 | 2:12.72 | |||||||
6 | Triton Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:13.29 | ||||||
Iben Schmidt | 1997 | 33.91 | 33.91 | |||||||
Helena L. Bengtsen | 1996 | |||||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | |||||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 2:13.29 | 2:13.29 | |||||||
7 | Piger Vordingborg | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 2:16.26 | ||||||
Sandra Semberlund | 1994 | 33.20 | 33.20 | |||||||
Laura Andersen | 1997 | 39.53 | 1:12.73 | |||||||
Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 33.30 | 1:46.03 | |||||||
Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 30.23 | 2:16.26 | |||||||
8 | Triton V. Piger 1 | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 2:19.04 | ||||||
Karoline Kert | 1995 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Lise B. Aagaard | 1996 | 37.83 | 1:13.28 | |||||||
Maria J. V. Hededal | 1995 | 34.88 | 1:48.16 | |||||||
Mie Skøtt Støttrup | 1996 | 30.88 | 2:19.04 | |||||||
9 | Aalborg Piger 1 Gr. 1 | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 2:19.13 | ||||||
Asta Blanch | 1996 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Randi Larsen | 1996 | 37.59 | 1:13.58 | |||||||
Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 34.23 | 1:47.81 | |||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 31.32 | 2:19.13 | |||||||
10 | Simklubben Laxen Lag 2 | 1983 | Simklubben Laxen | 2:19.31 | ||||||
Lejla Ladjarevic | 1993 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Hai Phuong Do | 1995 | 37.61 | 1:13.04 | |||||||
Sofia Karlborg | 1996 | 34.54 | 1:47.58 | |||||||
Amra Radoncic | 1995 | 31.73 | 2:19.31 | |||||||
11 | Gsc Piger 2 | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:19.89 | ||||||
Sarah Sannung | 1996 | 34.35 | 34.35 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 41.22 | 1:15.57 | |||||||
Lærke Wilhelmsen | 1996 | 34.32 | 1:49.89 | |||||||
Linnea Lau Everland | 1996 | 30.00 | 2:19.89 | |||||||
12 | Holbæk Angels 1 | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 2:19.92 | ||||||
Carina Christiansen | 1995 | 35.01 | 35.01 | |||||||
Mette Jensen | 1997 | |||||||||
Line Jensen | 1993 | |||||||||
Majbrit Rosin | 1996 | 2:19.92 | 2:19.92 | |||||||
13 | Hsc Damer 1 | 1995 | Holstebro Svømme Club | 2:21.08 | ||||||
Helle Dohn | 1998 | 36.44 | 36.44 | |||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 38.68 | 1:15.12 | |||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 34.35 | 1:49.47 | |||||||
Thea Rud Iversen | 1997 | 31.61 | 2:21.08 | |||||||
14 | Gti-Damer | 1996 | GTI | 2:24.90 | ||||||
Kristine Barrett | 1998 | 37.27 | 37.27 | |||||||
Anna Pii Hjørne | 1996 | 43.49 | 1:20.76 | |||||||
Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 33.63 | 1:54.39 | |||||||
Louise Friis Martinsen | 1998 | 30.51 | 2:24.90 | |||||||
15 | Holbæk Kittens | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 2:26.45 | ||||||
Karoline Bødker | 1997 | 38.20 | 38.20 | |||||||
Cecilie Kristiansen | 1997 | 42.97 | 1:21.17 | |||||||
Laura Weinreich | 1998 | 32.90 | 1:54.07 | |||||||
Caroline Mortensen | 1997 | 32.38 | 2:26.45 | |||||||
16 | Simklubben Laxen Lag 3 | 1983 | Simklubben Laxen | 2:34.57 | ||||||
Emelie Shehadeh | 1996 | 39.87 | 39.87 | |||||||
Caroline Johansson | 1995 | 43.65 | 1:23.52 | |||||||
Jelena Dukic | 1996 | 37.51 | 2:01.03 | |||||||
Sara Karlborg | 1996 | 33.54 | 2:34.57 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:28 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 04 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 20:34 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler 16 - 99 år |
15 år og yngre: Kvik Herre 1 (1992) 1:54.79 2007-10-27 |
16 - 99 år: Team Reykjavik 1:48.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aalborg Drenge 1 Gr. 1 | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 1:50.49 | ||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 29.94 | 29.94 | |||||||
Michael Schulz Andersen | 1987 | 28.82 | 58.76 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 27.20 | 1:25.96 | |||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 24.53 | 1:50.49 | |||||||
2 | Gti-Herrer | 1994 | GTI | 1:52.67 | ||||||
Emil Møhl | 1994 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 30.38 | 1:00.29 | |||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 27.35 | 1:27.64 | |||||||
Oliver Grodt | 1994 | 25.03 | 1:52.67 | |||||||
3 | Simklubben Laxen Lag 1 | 1982 | Simklubben Laxen | 1:53.36 | ||||||
Robin Petersson | 1991 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Joakim Jonasson | 1987 | 30.89 | 1:00.79 | |||||||
Jonas Jonson | 1991 | 26.63 | 1:27.42 | |||||||
Janne Ledin | 1994 | 25.94 | 1:53.36 | |||||||
4 | Hsc Herre 1 | 1993 | Holstebro Svømme Club | 1:53.78 | ||||||
Kasper Schultz | 1995 | 29.07 | 29.07 | |||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | 32.36 | 1:01.43 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 27.04 | 1:28.47 | |||||||
Lars Schmidt | 1900 | 25.31 | 1:53.78 | |||||||
5 | Triton V.drenge 1 | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:54.14 | ||||||
Nicolai Pedersen | 1994 | 29.68 | 29.68 | |||||||
Christian Blom Jensen | 1994 | |||||||||
Anders Segato | 1993 | |||||||||
Theodor Lundberg | 1994 | 1:54.14 | 1:54.14 | |||||||
6 | Elitesvøm Esbjerg | 1994 | EliteSvøm Esbjerg | 1:54.23 | ||||||
Eden Turin | 1994 | 30.19 | 30.19 | |||||||
Michael Petersen | 1994 | 30.80 | 1:00.99 | |||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 26.94 | 1:27.93 | |||||||
Mathias Frandsen | 1994 | 26.30 | 1:54.23 | |||||||
7 | Stv Herrer 1 | 1992 | Swim Team Vestsjælland | 1:54.75 | ||||||
Andreas Haugaard | 1993 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 33.17 | 1:02.05 | |||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 27.49 | 1:29.54 | |||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 25.21 | 1:54.75 | |||||||
8 | Ringsted Herrer 1 | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 1:55.77 | ||||||
Mads Sørensen | 1987 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Nick Petersen | 1989 | 33.23 | 1:03.57 | |||||||
Jakob Rasmussen | 1992 | 26.51 | 1:30.08 | |||||||
Claus Hansen | 1995 | 25.69 | 1:55.77 | |||||||
9 | Drenge 1 Vordingborg | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 1:58.28 | ||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 33.12 | 1:03.55 | |||||||
David Skamriis | 1994 | 29.48 | 1:33.03 | |||||||
Jacob Jensen | 1995 | 25.25 | 1:58.28 | |||||||
10 | SK Laxen Lag 1 | 1983 | Simklubben Laxen | 2:01.63 | ||||||
Manfred Eriksson | 1991 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Erik Rothman | 1992 | 33.71 | 1:07.03 | |||||||
Andreas Andersson | 1992 | 28.89 | 1:35.92 | |||||||
Mikael Blum | 1995 | 25.71 | 2:01.63 | |||||||
11 | Aalborg Drenge 2 Gr. 1 | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 2:06.25 | ||||||
Kris Kristensen | 1985 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Kasper Sørensen | 1994 | 36.68 | 1:06.33 | |||||||
Jeppe Klemmensen | 1994 | 29.52 | 1:35.85 | |||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 30.40 | 2:06.25 | |||||||
12 | Pink Lightnings | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 2:20.21 | ||||||
Daniel Ydegaard | 1996 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Mathias Green | 1992 | 37.11 | 1:09.84 | |||||||
Mikkel Pedersen | 1996 | 36.92 | 1:46.76 | |||||||
Nikolai Schack Husted | 1994 | 33.45 | 2:20.21 | |||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Finaler 15 år og yngre |
15 år og yngre: Kvik Herre 1 (1992) 1:54.79 2007-10-27 |
16 - 99 år: Team Reykjavik 1:48.29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Drenge 1 | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:55.75 | ||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Anders Paaske | 1995 | 30.94 | 1:01.39 | |||||||
Anders Madsen | 1995 | 28.37 | 1:29.76 | |||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 25.99 | 1:55.75 | |||||||
2 | Vat Drenge 1 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 1:56.81 | ||||||
Lasse Jørgensen | 1996 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 32.36 | 1:01.93 | |||||||
Nikolaj Østergaard | 1996 | 29.02 | 1:30.95 | |||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 25.86 | 1:56.81 | |||||||
3 | Triton Drenge | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:00.55 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 30.74 | 30.74 | |||||||
Marco Kirketerp | 1995 | 34.38 | 1:05.12 | |||||||
Nicklas Østermann | 1991 | 28.71 | 1:33.83 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 26.72 | 2:00.55 | |||||||
4 | Aalborg Drenge 3 Gr. 3 | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 2:01.72 | ||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 31.03 | 31.03 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 32.98 | 1:04.01 | |||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 27.82 | 1:31.83 | |||||||
Jacob Dam Larsen | 1996 | 29.89 | 2:01.72 | |||||||
5 | Vat Drenge 2 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:03.64 | ||||||
Anton Andersen | 1995 | 31.56 | 31.56 | |||||||
Peter Nilsson | 1996 | 34.91 | 1:06.47 | |||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 30.23 | 1:36.70 | |||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 26.94 | 2:03.64 | |||||||
6 | Stv Drenge 1 | 1996 | Swim Team Vestsjælland | 2:06.43 | ||||||
Bjørn Wismann | 1996 | 33.55 | 33.55 | |||||||
Sune Kokholm | 1996 | 34.55 | 1:08.10 | |||||||
Jonas Frei | 1995 | 29.90 | 1:38.00 | |||||||
Emil R. Petersen | 1995 | 28.43 | 2:06.43 | |||||||
7 | Vat Drenge 3 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:09.45 | ||||||
Marcus Roldgaard | 1996 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Martin Jungersen | 1997 | 35.85 | 1:10.60 | |||||||
Christian O. Sørensen | 1996 | 30.62 | 1:41.22 | |||||||
Mikkel Møller Jensen | 1995 | 28.23 | 2:09.45 | |||||||
8 | Sigma Årgang 1 Drenge | 1995 | SIGMA Nordsjælland | 2:11.73 | ||||||
Frederik Paulsen | 1998 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Robin Thorsen | 1996 | 35.33 | 1:09.25 | |||||||
Asger A. Schäfer | 1997 | 31.27 | 1:40.52 | |||||||
Asbjørn Sparre | 1998 | 31.21 | 2:11.73 | |||||||
9 | Vat Drenge 4 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 2:16.62 | ||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 38.37 | 38.37 | |||||||
Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 38.24 | 1:16.61 | |||||||
Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 31.39 | 1:48.00 | |||||||
Lars Emil Villa | 1997 | 28.62 | 2:16.62 | |||||||
10 | Stv Drenge 2 | 1996 | Swim Team Vestsjælland | 2:17.17 | ||||||
Kasper Jensen | 1996 | 33.97 | 33.97 | |||||||
Rasmus Larsen | 1997 | |||||||||
Simon Hansen | 1997 | |||||||||
Rasmus Wegener | 1997 | 2:17.17 | 2:17.17 | |||||||
11 | Køge Drenge 2 | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:17.38 | ||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 37.06 | 37.06 | |||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 35.94 | 1:13.00 | |||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 32.39 | 1:45.39 | |||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 31.99 | 2:17.38 | |||||||
12 | SK Laxen Lag 2 | 1995 | Simklubben Laxen | 2:22.37 | ||||||
Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 33.88 | 33.88 | |||||||
Teodor Widerberg | 1998 | 42.88 | 1:16.76 | |||||||
Dennis Dukic | 2000 | 35.57 | 1:52.33 | |||||||
Max Ackerman | 1995 | 30.04 | 2:22.37 | |||||||
13 | Sigma Årgang 2 Drenge | 1995 | SIGMA Nordsjælland | 2:37.15 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Alexander Eggers | 1999 | |||||||||
Kristian Juhl | 1997 | |||||||||
Sebastian Poulsen | 2000 | 2:37.15 | 2:37.15 | |||||||
14 | SK Laxen Lag 3 | 1995 | Simklubben Laxen | 2:48.07 | ||||||
Julius Cavalli | 2000 | 39.75 | 39.75 | |||||||
Gunnar Widerberg | 2000 | 45.04 | 1:24.79 | |||||||
Nikola Mackic | 1999 | 43.40 | 2:08.19 | |||||||
Novak Ivosevic | 1997 | 39.88 | 2:48.07 | |||||||
15 | Køge Drenge 3 | 1998 | Køge Svømmeklub | 3:04.64 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 38.40 | 38.40 | |||||||
Sebastian Hansen | 2001 | 58.51 | 1:36.91 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 42.75 | 2:19.66 | |||||||
Mathias Luplau | 2001 | 44.98 | 3:04.64 | |||||||
- | Køge Drenge 4 | 1997 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 20:34 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:21 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gúfstafson (1990) 31.61 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 30.90 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.32 | ||||||
2 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.05 | ||||||
3 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.06 | ||||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | ||||||
5 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.31 | ||||||
6 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.95 | ||||||
7 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.98 | ||||||
7 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.98 | ||||||
9 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 34.99 | ||||||
10 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 35.32 | ||||||
11 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.74 | ||||||
12 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.75 | ||||||
13 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 36.22 | ||||||
14 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.44 | ||||||
15 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 36.79 | ||||||
16 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 36.83 | ||||||
17 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 36.93 | ||||||
18 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 37.11 | ||||||
19 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.31 | ||||||
20 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 37.46 | ||||||
21 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.57 | ||||||
22 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 37.66 | ||||||
23 | Caroline Mortensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.68 | ||||||
24 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 37.70 | ||||||
25 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 38.08 | ||||||
26 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 39.40 | ||||||
27 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 39.51 | ||||||
28 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.56 | ||||||
29 | Nevena Becanovic | 1997 | Simklubben Laxen | 39.85 | ||||||
30 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 39.95 | ||||||
31 | Cecilie Kristiansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 40.67 | ||||||
32 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 40.85 | ||||||
33 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 40.96 | ||||||
34 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 41.40 | ||||||
35 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.45 | ||||||
36 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 41.60 | ||||||
37 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 41.64 | ||||||
38 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 42.82 | ||||||
39 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 43.18 | ||||||
40 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.20 | ||||||
41 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 43.34 | ||||||
42 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 43.58 | ||||||
43 | Celine Høier | 1997 | Svømmeklubben Syd | 46.34 | ||||||
44 | Nadia Schlott Reichel | 1998 | Rishøj IF | 48.02 | ||||||
45 | Laura Gub Jakobsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 48.98 | ||||||
- | Cecilie Tarp Jensen | 1998 | Rishøj IF | DNS | ||||||
- | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
11 år og yngre: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gúfstafson (1990) 31.61 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 30.90 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nelly Henriksson | 1995 | Simklubben Laxen | 32.78 | ||||||
2 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.25 | ||||||
3 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 33.66 | ||||||
4 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.73 | ||||||
5 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.02 | ||||||
6 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 34.16 | ||||||
7 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 34.22 | ||||||
8 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 34.40 | ||||||
9 | Malene Asmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.46 | ||||||
10 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.52 | ||||||
11 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.56 | ||||||
12 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 34.62 | ||||||
13 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | Ringsted Svømme Klub | 35.08 | ||||||
14 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 35.41 | ||||||
15 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.56 | ||||||
16 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.75 | ||||||
17 | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.84 | ||||||
18 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 35.92 | ||||||
19 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 36.04 | ||||||
20 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 36.31 | ||||||
21 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.39 | ||||||
22 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.89 | ||||||
23 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 37.19 | ||||||
24 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 37.68 | ||||||
25 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 37.94 | ||||||
26 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.95 | ||||||
27 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 38.02 | ||||||
28 | Emelie Shehadeh | 1996 | Simklubben Laxen | 38.37 | ||||||
29 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | West Swim Esbjerg | 38.49 | ||||||
30 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 38.51 | ||||||
31 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 38.60 | ||||||
32 | Christina Dam-Hendriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 38.98 | ||||||
33 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 39.61 | ||||||
34 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.97 | ||||||
35 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 40.72 | ||||||
36 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 42.19 | ||||||
37 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 43.07 | ||||||
38 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 43.13 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 16 - 99 år |
11 år og yngre: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gúfstafson (1990) 31.61 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 30.90 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 33.18 | ||||||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 33.95 | ||||||
3 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.23 | ||||||
4 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 36.63 | ||||||
5 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 37.21 | ||||||
6 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 37.46 | ||||||
7 | Camilla Johansen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 38.14 | ||||||
8 | Maria Lassen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 38.74 | ||||||
9 | Julia Olsson | 1994 | Simklubben Vänersborg | 40.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:21 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:34 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gúfstafson (1990) 31.61 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 30.90 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.65 | ||||||
2 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.12 | ||||||
3 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 39.54 | ||||||
4 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 39.65 | ||||||
5 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 40.55 | ||||||
6 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 40.60 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gúfstafson (1990) 31.61 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 30.90 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 30.85 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.31 | ||||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.48 | ||||||
4 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 33.84 | ||||||
5 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 34.03 | ||||||
6 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.27 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
11 år og yngre: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gúfstafson (1990) 31.61 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 30.90 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nelly Henriksson | 1995 | Simklubben Laxen | 31.72 | ||||||
2 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.78 | ||||||
3 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 33.04 | ||||||
4 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 33.12 | ||||||
5 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.41 | ||||||
6 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 34.10 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
11 år og yngre: Maria Uldal (1998) 34.98 2009-10-25 |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gúfstafson (1990) 31.61 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 30.55 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 30.90 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 32.44 | ||||||
2 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 33.41 | ||||||
2 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.41 | ||||||
4 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 34.99 | ||||||
5 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 36.58 | ||||||
6 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 36.74 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:34 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 31.49 2008-10-26 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 28.58 2007-10-28 |
16 - 17 år: Høvdanum Kári J. Á (1990) 27.40 2007-10-28 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Jørgensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 29.74 | ||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.17 | ||||||
3 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.48 | ||||||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.56 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 30.90 | ||||||
6 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.97 | ||||||
7 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.05 | ||||||
8 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.20 | ||||||
9 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 31.21 | ||||||
10 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 31.67 | ||||||
11 | Anton Andersen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 31.78 | ||||||
12 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.79 | ||||||
13 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 32.00 | ||||||
14 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 32.06 | ||||||
15 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 32.09 | ||||||
16 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.49 | ||||||
17 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 32.59 | ||||||
18 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.66 | ||||||
19 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 33.55 | ||||||
20 | Tobias Edvardsen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 33.86 | ||||||
21 | Marcus Roldgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 34.10 | ||||||
22 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.36 | ||||||
23 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.39 | ||||||
24 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.81 | ||||||
25 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 35.16 | ||||||
26 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 35.37 | ||||||
27 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 37.11 | ||||||
28 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 38.02 | ||||||
29 | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | 39.41 | ||||||
- | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 31.49 2008-10-26 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 28.58 2007-10-28 |
16 - 17 år: Høvdanum Kári J. Á (1990) 27.40 2007-10-28 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.21 | ||||||
2 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 29.70 | ||||||
3 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.71 | ||||||
4 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.95 | ||||||
5 | Theodor Lundberg | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Jonathan Holdrup | 1993 | GI-40 Hermes | 31.49 | ||||||
7 | Andreas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.87 | ||||||
8 | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | 31.93 | ||||||
9 | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 32.49 | ||||||
10 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 33.27 | ||||||
11 | Jonas Lauritsen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 38.20 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 18 - 99 år |
13 år og yngre: Rasmus Ejby Nyeland (1995) 31.49 2008-10-26 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 28.58 2007-10-28 |
16 - 17 år: Høvdanum Kári J. Á (1990) 27.40 2007-10-28 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Erceninks | 1986 | Holbæk Svømme Klub | 29.56 | ||||||
2 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 29.65 | ||||||
3 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 30.07 | ||||||
4 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 30.13 | ||||||
5 | Mads Sørensen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 30.26 | ||||||
6 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 30.62 | ||||||
7 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 31.09 | ||||||
8 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 31.49 | ||||||
9 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 32.44 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 30.97 2010-12-05 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 28.58 2007-10-28 |
16 - 17 år: Høvdanum Kári J. Á (1990) 27.40 2007-10-28 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.39 | ||||||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.18 | ||||||
3 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 33.91 | ||||||
4 | Martin Jungersen | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 35.51 | ||||||
5 | Teodor Widerberg | 1998 | Simklubben Laxen | 35.77 | ||||||
6 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 36.05 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
13 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 30.97 2010-12-05 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 28.58 2007-10-28 |
16 - 17 år: Høvdanum Kári J. Á (1990) 27.40 2007-10-28 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Jørgensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 29.26 | ||||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 29.46 | ||||||
3 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.88 | ||||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.20 | ||||||
5 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.74 | ||||||
6 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 30.90 | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
13 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 30.97 2010-12-05 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 28.58 2007-10-28 |
16 - 17 år: Høvdanum Kári J. Á (1990) 27.40 2007-10-28 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 28.79 | ||||||
2 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.16 | ||||||
3 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 29.57 | ||||||
4 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.66 | ||||||
5 | Andreas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 31.55 | ||||||
- | Jonathan Holdrup | 1993 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 18 - 99 år |
13 år og yngre: Rasmus Birkedal (1997) 30.97 2010-12-05 |
14 - 15 år: Daniel Skaaning (1993) 28.58 2007-10-28 |
16 - 17 år: Høvdanum Kári J. Á (1990) 27.40 2007-10-28 |
18 - 99 år: Mark Vogel (1970) 26.92 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 28.71 | ||||||
2 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 29.20 | ||||||
3 | Christian Erceninks | 1986 | Holbæk Svømme Klub | 29.68 | ||||||
4 | Mads Sørensen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 29.87 | ||||||
5 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 29.94 | ||||||
6 | Jakob Rasmussen | 1992 | Ringsted Svømme Klub | 30.49 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:43 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Mette Hagn Larsen (1997) 3.02 2008-10-26 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverisdóttir (1990) 28.05 2004-10-31 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 27.16 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.26 | ||||||
2 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.15 | ||||||
3 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.66 | ||||||
4 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.91 | ||||||
5 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.08 | ||||||
6 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 30.65 | ||||||
7 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 31.10 | ||||||
8 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.17 | ||||||
9 | Louise Friis Martinsen | 1998 | Greve Svømmeklub | 31.32 | ||||||
10 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.44 | ||||||
11 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 31.56 | ||||||
12 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.58 | ||||||
13 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 31.66 | ||||||
14 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.74 | ||||||
15 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 31.77 | ||||||
16 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 31.89 | ||||||
17 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 31.92 | ||||||
18 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.97 | ||||||
19 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.05 | ||||||
20 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 32.06 | ||||||
21 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 32.25 | ||||||
22 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.40 | ||||||
23 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.68 | ||||||
24 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 32.74 | ||||||
25 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 32.78 | ||||||
26 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 32.80 | ||||||
27 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.82 | ||||||
28 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 32.84 | ||||||
29 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.93 | ||||||
30 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 32.99 | ||||||
31 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 33.01 | ||||||
32 | Nina Eklund | 1997 | Simklubben Laxen | 33.09 | ||||||
33 | Caroline Mortensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 33.13 | ||||||
34 | Cecilia Hansen | 1997 | Herning Svømmeklub | 33.21 | ||||||
35 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 33.41 | ||||||
36 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 33.44 | ||||||
37 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 33.45 | ||||||
38 | Emma Just Kroll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.56 | ||||||
39 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 33.83 | ||||||
40 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 33.90 | ||||||
41 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.33 | ||||||
42 | Cecilie Kristiansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 34.41 | ||||||
43 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 34.43 | ||||||
43 | Rikke Henningsen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 34.43 | ||||||
45 | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | 34.71 | ||||||
46 | Simone Thorsen | 1998 | Svømmeklubben Syd | 34.72 | ||||||
47 | Ella Turin | 1998 | West Swim Esbjerg | 34.75 | ||||||
48 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.79 | ||||||
49 | Julie Martinussen | 1997 | Frem Odense | 34.91 | ||||||
50 | Diana Jacobsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.94 | ||||||
51 | Marie Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 35.20 | ||||||
52 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 35.23 | ||||||
53 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.43 | ||||||
54 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 35.45 | ||||||
55 | Nevena Becanovic | 1997 | Simklubben Laxen | 35.54 | ||||||
56 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.69 | ||||||
57 | Nathalie Shehadeh | 1997 | Simklubben Laxen | 35.84 | ||||||
58 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 36.66 | ||||||
59 | Julie Jonasson | 1998 | Svømmeklubben Syd | 36.84 | ||||||
60 | Naya Hansen | 1997 | Rishøj IF | 37.06 | ||||||
61 | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | 37.92 | ||||||
62 | Stine Mathiasen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.03 | ||||||
63 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.47 | ||||||
64 | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 38.85 | ||||||
65 | Nadia Schlott Reichel | 1998 | Rishøj IF | 38.97 | ||||||
66 | Laura Gub Jakobsen | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 41.97 | ||||||
67 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | Svømmeklubben Syd | 46.52 | ||||||
- | Julie Mittag | 1998 | Rishøj IF | DNS | ||||||
- | Yaning Wang | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub | Akut syg | ||||||
- | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
11 år og yngre: Mette Hagn Larsen (1997) 3.02 2008-10-26 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverisdóttir (1990) 28.05 2004-10-31 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 27.16 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.71 | ||||||
2 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 28.72 | ||||||
3 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 29.34 | ||||||
4 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.58 | ||||||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 29.65 | ||||||
6 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.69 | ||||||
7 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 29.70 | ||||||
7 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 29.70 | ||||||
9 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 29.97 | ||||||
10 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.17 | ||||||
11 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 30.20 | ||||||
12 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 30.29 | ||||||
13 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.34 | ||||||
14 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.53 | ||||||
15 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.56 | ||||||
16 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.64 | ||||||
17 | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 30.71 | ||||||
18 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.86 | ||||||
19 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 30.89 | ||||||
20 | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 30.97 | ||||||
21 | Christine Jørgensen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 31.22 | ||||||
22 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.28 | ||||||
23 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.32 | ||||||
24 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.47 | ||||||
25 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.48 | ||||||
26 | Johanne Kølbæk | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.62 | ||||||
27 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 31.63 | ||||||
28 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 31.64 | ||||||
29 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | Ringsted Svømme Klub | 31.87 | ||||||
30 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 32.00 | ||||||
31 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 32.15 | ||||||
32 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 32.25 | ||||||
33 | Clara Albek | 1996 | GI-40 Hermes | 32.39 | ||||||
34 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 32.59 | ||||||
35 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 32.81 | ||||||
36 | Emelie Shehadeh | 1996 | Simklubben Laxen | 32.89 | ||||||
37 | Christina Dam-Hendriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.07 | ||||||
38 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.09 | ||||||
39 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 33.19 | ||||||
40 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 34.54 | ||||||
41 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 34.55 | ||||||
42 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 34.69 | ||||||
43 | Caroline Johansson | 1995 | Simklubben Laxen | 38.01 | ||||||
44 | Anja Petersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 41.10 | ||||||
- | Simone H. Nordfast | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Indledende 16 - 99 år |
11 år og yngre: Mette Hagn Larsen (1997) 3.02 2008-10-26 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverisdóttir (1990) 28.05 2004-10-31 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 27.16 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.89 | ||||||
2 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 29.40 | ||||||
3 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 30.29 | ||||||
4 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 30.31 | ||||||
5 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 30.32 | ||||||
6 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 30.40 | ||||||
7 | Julia Lisakowski | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 30.72 | ||||||
8 | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | 30.77 | ||||||
9 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 30.96 | ||||||
10 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 31.00 | ||||||
11 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 31.45 | ||||||
12 | Amalie Matthiesen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.60 | ||||||
13 | Julia Olsson | 1994 | Simklubben Vänersborg | 31.64 | ||||||
14 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 31.87 | ||||||
15 | Maika Larsson | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.98 | ||||||
16 | Camilla Johansen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 32.66 | ||||||
17 | Lisa Persson | 1992 | Simklubben Vänersborg | 32.70 | ||||||
18 | Rikke von Barm | 1994 | Rishøj IF | 33.72 | ||||||
19 | Maria Lassen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 33.81 | ||||||
20 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 34.39 | ||||||
21 | Kathrine Rasmussen | 1992 | Rishøj IF | 42.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:56 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Mette Hagn Larsen (1997) 3.02 2008-10-26 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverisdóttir (1990) 28.05 2004-10-31 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 27.16 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.89 | ||||||
2 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.19 | ||||||
3 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.26 | ||||||
4 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 32.74 | ||||||
5 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.14 | ||||||
6 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.26 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Mette Hagn Larsen (1997) 3.02 2008-10-26 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverisdóttir (1990) 28.05 2004-10-31 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 27.16 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.35 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | |||||
2 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.29 | ||||||
3 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.58 | ||||||
3 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.58 | ||||||
5 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.66 | ||||||
6 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 30.11 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
11 år og yngre: Mette Hagn Larsen (1997) 3.02 2008-10-26 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverisdóttir (1990) 28.05 2004-10-31 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 27.16 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.40 | ||||||
2 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 28.52 | ||||||
3 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.61 | ||||||
4 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 28.76 | ||||||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 28.89 | ||||||
6 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.67 | ||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
11 år og yngre: Mette Hagn Larsen (1997) 3.02 2008-10-26 |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverisdóttir (1990) 28.05 2004-10-31 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 27.16 2006-10-27 |
16 - 99 år: Malin Ekstrand (1991) 26.71 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.82 | ||||||
2 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 28.75 | ||||||
3 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 29.62 | ||||||
3 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 29.62 | ||||||
5 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.95 | ||||||
6 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 30.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:23 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 år og yngre |
13 år og yngre: Gustav Krøll (1996) 27.92 2009-10-25 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 |
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
18 - 108 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Herre Testperson | 1998 | Køge Svømmeklub | 59:59.99 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
13 år og yngre: Gustav Krøll (1996) 27.92 2009-10-25 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 |
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
18 - 108 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.25 | ||||||
2 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 25.61 | ||||||
3 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 25.85 | ||||||
4 | Esben Bragason | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 25.88 | ||||||
5 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 26.11 | ||||||
6 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.38 | ||||||
7 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 26.39 | ||||||
8 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 26.51 | ||||||
9 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 26.53 | ||||||
10 | Mathias Brændholt | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 26.70 | ||||||
11 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 26.81 | ||||||
11 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 26.81 | ||||||
13 | Anton Andersen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 26.90 | ||||||
14 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 26.93 | ||||||
15 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 26.98 | ||||||
16 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.01 | ||||||
17 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 27.06 | ||||||
18 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 27.12 | ||||||
19 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 27.15 | ||||||
20 | Mark Nielsen | 1995 | Frem Odense | 27.18 | ||||||
21 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 27.29 | ||||||
22 | Peter Nilsson | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 27.40 | ||||||
23 | Lasse Jørgensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 27.63 | ||||||
24 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 27.76 | ||||||
25 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.97 | ||||||
26 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 28.05 | ||||||
27 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 28.16 | ||||||
28 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 28.30 | ||||||
29 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 28.71 | ||||||
30 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 28.83 | ||||||
31 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 29.17 | ||||||
32 | Kasper Jensen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 29.19 | ||||||
33 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 29.23 | ||||||
34 | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 29.24 | ||||||
35 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.25 | ||||||
36 | Marcus Roldgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 29.28 | ||||||
37 | Jesper Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.36 | ||||||
38 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 29.37 | ||||||
39 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 29.40 | ||||||
40 | Lexxus Sparks | 1995 | Simklubben Vänersborg | 29.82 | ||||||
41 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 30.17 | ||||||
42 | Magnus Bladt Petersen | 1996 | Rishøj IF | 30.28 | ||||||
43 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 30.62 | ||||||
44 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 30.66 | ||||||
45 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 30.97 | ||||||
46 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 31.01 | ||||||
47 | Marius Dalsgaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 31.18 | ||||||
48 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 31.29 | ||||||
49 | Lukas Andersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 32.53 | ||||||
50 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 32.70 | ||||||
51 | Alexander Trifunovic | 1996 | Rishøj IF | 32.72 | ||||||
52 | Mikkel Hansen | 1996 | Svømmeklubben Syd | 33.55 | ||||||
53 | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | 33.65 | ||||||
- | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
13 år og yngre: Gustav Krøll (1996) 27.92 2009-10-25 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 |
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
18 - 108 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 25.69 | ||||||
2 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 25.78 | ||||||
3 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 26.07 | ||||||
4 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 26.16 | ||||||
5 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 26.28 | ||||||
6 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.31 | ||||||
7 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 26.47 | ||||||
8 | Jonathan Holdrup | 1993 | GI-40 Hermes | 26.48 | ||||||
9 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 26.55 | ||||||
10 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 27.05 | ||||||
11 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.07 | ||||||
12 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.09 | ||||||
13 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.48 | ||||||
14 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.52 | ||||||
15 | Mathias Madsen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 27.60 | ||||||
16 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 27.66 | ||||||
16 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 27.66 | ||||||
18 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.69 | ||||||
18 | Jeppe Høgild | 1994 | Herning Svømmeklub | 27.69 | ||||||
20 | Hjørtur á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 27.87 | ||||||
21 | Jóhan Hermann Slættalid | 1994 | Svimjifelagið Flot | 28.33 | ||||||
22 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 28.36 | ||||||
23 | Andreas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 28.39 | ||||||
24 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 28.59 | ||||||
25 | Søren Nørum | 1994 | Frem Odense | 28.93 | ||||||
26 | Frederik Scheffmann | 1994 | Rishøj IF | 29.40 | ||||||
27 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 30.97 | ||||||
28 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 32.58 | ||||||
29 | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | 38.92 | ||||||
- | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Michael Olsen | 1994 | Rishøj IF | DNS | ||||||
- | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | DNS | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 18 - 108 år |
13 år og yngre: Gustav Krøll (1996) 27.92 2009-10-25 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 |
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
18 - 108 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 25.54 | ||||||
2 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 25.73 | ||||||
3 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 25.94 | ||||||
4 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 25.98 | ||||||
5 | Christian Erceninks | 1986 | Holbæk Svømme Klub | 26.11 | ||||||
6 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 26.13 | ||||||
7 | Nicklas Østermann | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.54 | ||||||
8 | Mads Sørensen | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 26.76 | ||||||
9 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 26.96 | ||||||
10 | Dan Otzen | 1977 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 27.24 | ||||||
12 | Nick Petersen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 27.45 | ||||||
13 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.47 | ||||||
14 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 27.50 | ||||||
- | Christian M. Rosenstrøm | 1992 | Køge Svømmeklub | DSQ | 2 par badebukser | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:23 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 16:51 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Johannes E. Mariegaard (1997) 27.85 2010-12-05 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 |
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
18 - 108 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 27.86 | ||||||
2 | Martin Jungersen | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 28.45 | ||||||
3 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.80 | ||||||
4 | Simon Hansen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 29.16 | ||||||
5 | Lars Emil Villa | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 29.22 | ||||||
6 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 29.31 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
13 år og yngre: Johannes E. Mariegaard (1997) 27.85 2010-12-05 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 |
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
18 - 108 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.11 | ||||||
2 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 25.49 | ||||||
3 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 25.51 | ||||||
4 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 25.69 | ||||||
5 | Esben Bragason | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 25.86 | ||||||
6 | Jacob Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.45 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
13 år og yngre: Johannes E. Mariegaard (1997) 27.85 2010-12-05 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 |
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
18 - 108 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 25.28 | ||||||
2 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 25.60 | ||||||
3 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 25.70 | ||||||
4 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 25.95 | ||||||
5 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 26.18 | ||||||
6 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.44 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 108 år |
13 år og yngre: Johannes E. Mariegaard (1997) 27.85 2010-12-05 |
14 - 15 år: Christian Berg (1988) 24.98 |
16 - 17 år: Simon Sønderup Jensen (1988) 23.92 |
18 - 108 år: Mathias Hageneier (1980) 23.10 2009-10-25 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 24.93 | ||||||
2 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 25.03 | ||||||
3 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 25.45 | ||||||
4 | Christian Erceninks | 1986 | Holbæk Svømme Klub | 26.40 | ||||||
5 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 26.55 | ||||||
6 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 26.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:51 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 29, 800m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 99 år |
12 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 9:23.64 2006-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:11.99 | 2:27.68 | 3:43.15 | 4:58.94 | 9:53.05 | ||
6:14.14 | 7:28.33 | 8:42.05 | ||||||||
2 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.11 | 2:25.43 | 3:40.53 | 4:55.77 | 9:53.97 | ||
6:11.28 | 7:26.36 | 8:41.00 | ||||||||
3 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 1:11.11 | 2:26.73 | 3:43.06 | 4:59.41 | 9:55.76 | ||
6:14.88 | 7:29.54 | 8:42.64 | ||||||||
4 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.13 | 2:24.79 | 3:40.04 | 4:55.91 | 10:00.00 | ||
6:12.20 | 7:28.52 | 8:44.63 | ||||||||
5 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:11.89 | 2:27.90 | 3:44.04 | 5:00.62 | 10:07.18 | ||
6:16.91 | 7:33.94 | 8:51.27 | ||||||||
6 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.78 | 2:26.77 | 3:42.75 | 4:59.86 | 10:12.60 | ||
6:17.38 | 7:35.59 | 8:54.10 | ||||||||
7 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.42 | 2:27.00 | 3:44.07 | 5:02.59 | 10:17.90 | ||
6:21.07 | 7:40.51 | 8:59.88 | ||||||||
8 | Helle Ahrenkiel | 1993 | Svømmeklubben Opnør | 1:13.95 | 2:34.50 | 3:54.67 | 5:15.92 | 10:37.04 | ||
6:37.14 | 7:57.49 | 9:18.22 | ||||||||
9 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 1:14.35 | 2:34.78 | 3:55.37 | 5:15.49 | 10:37.47 | ||
6:36.98 | 7:58.80 | 9:19.48 | ||||||||
10 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 1:14.09 | 2:35.48 | 3:56.82 | 5:18.96 | 10:48.98 | ||
6:42.62 | 8:06.02 | 9:28.31 | ||||||||
11 | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | 1:22.92 | 2:55.39 | 4:29.58 | 6:02.94 | 12:08.70 | ||
7:36.07 | 9:09.69 | 10:41.52 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende 14 - 15 år |
13 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
14 - 15 år: Patrik Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2007-10-28 |
16 - 17 år: Magnus Krygell (1982) 57.60 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 28.53 | 1:01.97 | |||||
2 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.67 | 1:02.06 | |||||
3 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.97 | 1:02.13 | |||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.53 | 1:02.91 | |||||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.24 | 1:03.02 | |||||
6 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.58 | 1:03.32 | |||||
7 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 29.80 | 1:03.55 | |||||
8 | Anders Hansen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 29.19 | 1:04.65 | |||||
9 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 30.47 | 1:04.83 | |||||
10 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 30.61 | 1:05.15 | |||||
11 | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 31.47 | 1:05.24 | |||||
12 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.24 | 1:05.56 | |||||
13 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 30.89 | 1:06.25 | |||||
14 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.92 | 1:06.35 | |||||
15 | Mathias Brændholt | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 30.47 | 1:07.04 | |||||
16 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 31.01 | 1:07.16 | |||||
16 | Mikael Blum | 1995 | Simklubben Laxen | 31.68 | 1:07.16 | |||||
18 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 31.20 | 1:07.33 | |||||
19 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 31.18 | 1:07.38 | |||||
20 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 31.97 | 1:07.96 | |||||
21 | Peter Nilsson | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 31.21 | 1:08.63 | |||||
22 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 31.81 | 1:08.74 | |||||
23 | Niels Mortensen | 1995 | Randers GF Neptun | 32.44 | 1:09.02 | |||||
24 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.72 | 1:09.33 | |||||
25 | Kristian Broløs | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 32.07 | 1:09.98 | |||||
26 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 32.13 | 1:10.38 | |||||
27 | Lexxus Sparks | 1995 | Simklubben Vänersborg | 33.10 | 1:10.85 | |||||
28 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 33.14 | 1:10.94 | |||||
29 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 33.52 | 1:10.95 | |||||
30 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.74 | 1:11.11 | |||||
31 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 33.76 | 1:12.35 | |||||
32 | Sarangan Kannahtas | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.23 | 1:14.87 | |||||
33 | Max Ackerman | 1995 | Simklubben Laxen | 35.40 | 1:19.48 | |||||
34 | Emil R. Petersen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 35.35 | 1:19.60 | |||||
35 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 37.77 | 1:21.17 | |||||
36 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 36.91 | 1:23.36 | |||||
37 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 38.22 | 1:24.68 | |||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende 16 - 17 år |
13 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
14 - 15 år: Patrik Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2007-10-28 |
16 - 17 år: Magnus Krygell (1982) 57.60 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 29.74 | 1:02.45 | |||||
2 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.48 | 1:03.23 | |||||
3 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.57 | 1:03.25 | |||||
4 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.73 | 1:03.52 | |||||
5 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.10 | 1:04.67 | |||||
6 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.84 | 1:05.04 | |||||
7 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 30.42 | 1:05.98 | |||||
8 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 30.68 | 1:06.07 | |||||
9 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 31.27 | 1:07.12 | |||||
10 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 30.67 | 1:07.61 | |||||
11 | Malte Thomé | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 31.84 | 1:09.32 | |||||
12 | Jonas Lauritsen | 1994 | Holbæk Svømme Klub | 35.44 | 1:19.28 | |||||
- | Emil Storr-Hansen | 1994 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Indledende 18 - 99 år |
13 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
14 - 15 år: Patrik Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2007-10-28 |
16 - 17 år: Magnus Krygell (1982) 57.60 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 28.87 | 1:02.96 | |||||
2 | Dan Otzen | 1977 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.78 | 1:03.25 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 29.28 | 1:03.32 | |||||
4 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 30.24 | 1:06.49 | Deltager ikke i finalen | ||||
5 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 31.03 | 1:07.11 | |||||
6 | Nicklas Østermann | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.35 | 1:07.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
14 - 15 år: Patrik Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2007-10-28 |
16 - 17 år: Magnus Krygell (1982) 57.60 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christoffer Bjørner | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.96 | 1:10.57 | |||||
2 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.92 | 1:11.36 | |||||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.93 | 1:11.84 | |||||
4 | Lars Emil Villa | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 34.76 | 1:16.68 | |||||
5 | Antonios Karantininis | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.21 | 1:18.90 | |||||
6 | Dennis Dukic | 2000 | Simklubben Laxen | 38.52 | 1:20.66 | |||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 14 - 15 år |
13 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
14 - 15 år: Patrik Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2007-10-28 |
16 - 17 år: Magnus Krygell (1982) 57.60 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 28.54 | 1:00.65 | |||||
2 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.91 | 1:01.19 | |||||
3 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.36 | 1:02.33 | |||||
4 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.05 | 1:02.48 | |||||
5 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.91 | 1:02.53 | |||||
6 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.22 | 1:02.96 | |||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 - 17 år |
13 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
14 - 15 år: Patrik Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2007-10-28 |
16 - 17 år: Magnus Krygell (1982) 57.60 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 29.48 | 1:01.76 | |||||
2 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.54 | 1:02.34 | |||||
3 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.24 | 1:02.38 | |||||
4 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.21 | 1:02.64 | |||||
5 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.73 | 1:03.32 | |||||
6 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 29.37 | 1:05.61 | |||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 18 - 99 år |
13 år og yngre: Laust Norgren (1995) 1:06.51 2008-10-26 |
14 - 15 år: Patrik Leth Jørgensen (1992) 1:00.22 2007-10-28 |
16 - 17 år: Magnus Krygell (1982) 57.60 |
18 - 99 år: Hjörtur Reynison 55.44 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 27.75 | 1:01.17 | |||||
2 | Robin Petersson | 1991 | Simklubben Laxen | 28.61 | 1:02.08 | |||||
3 | Andreas Andersson | 1992 | Simklubben Laxen | 30.13 | 1:05.45 | |||||
4 | Nicklas Østermann | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.89 | 1:05.82 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Caroline Erichsen (1998) 1:13.90 2009-10-25 |
12 - 13 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:07.26 2008-10-26 |
14 - 15 år: Frida Andersson (1981) 1:06.92 2006-10-27 |
16 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.26 | 1:09.32 | |||||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.93 | 1:10.81 | |||||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.64 | 1:11.08 | |||||
4 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.03 | 1:12.17 | |||||
5 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.64 | 1:14.88 | |||||
6 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.30 | 1:15.48 | |||||
7 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 34.50 | 1:15.78 | |||||
8 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.38 | 1:18.97 | |||||
9 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 37.68 | 1:20.93 | |||||
10 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 36.97 | 1:21.02 | |||||
11 | Kajsa Bengtsson | 1997 | Simklubben Laxen | 38.73 | 1:21.09 | |||||
12 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 38.61 | 1:21.19 | |||||
13 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 38.38 | 1:21.48 | |||||
14 | Victoria Nilsson | 1997 | Simklubben Laxen | 37.31 | 1:21.52 | |||||
15 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 37.70 | 1:22.95 | |||||
16 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.04 | 1:24.54 | |||||
17 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.36 | 1:24.88 | |||||
18 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.03 | 1:26.41 | |||||
19 | Natalie Løwe Legin | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.10 | 1:27.26 | |||||
20 | Caroline Mortensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.66 | 1:28.02 | |||||
21 | Ella Turin | 1998 | West Swim Esbjerg | 39.70 | 1:28.58 | |||||
22 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.34 | 1:29.55 | |||||
23 | Alberte Bjerregaard Slot | 1998 | Swim Team Esbjerg | 39.50 | 1:30.12 | |||||
24 | Simone Madsen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 42.57 | 1:31.04 | |||||
25 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.75 | 1:41.27 | |||||
26 | Lea Søgaard | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 46.90 | 1:42.00 | |||||
- | Rikke Glinvad | 1997 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Strøm | 1998 | Dragør Svømmeklub | DNF | ||||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende 14 - 15 år |
11 år og yngre: Caroline Erichsen (1998) 1:13.90 2009-10-25 |
12 - 13 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:07.26 2008-10-26 |
14 - 15 år: Frida Andersson (1981) 1:06.92 2006-10-27 |
16 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 31.05 | 1:07.22 | |||||
2 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.03 | 1:09.37 | |||||
3 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.14 | 1:10.62 | |||||
4 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 33.23 | 1:10.90 | |||||
5 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 33.33 | 1:11.79 | |||||
6 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.63 | 1:11.88 | |||||
7 | Amina Glibo | 1995 | Frem Odense | 32.89 | 1:12.16 | |||||
8 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.29 | 1:12.21 | |||||
9 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.52 | 1:12.54 | |||||
10 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 33.87 | 1:12.95 | |||||
11 | Emelie Quander | 1995 | Simklubben Laxen | 33.80 | 1:13.31 | |||||
12 | Signe Rasmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 34.26 | 1:13.51 | |||||
13 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.19 | 1:14.05 | |||||
14 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.57 | 1:14.74 | |||||
15 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.16 | 1:14.82 | |||||
16 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.96 | 1:15.16 | |||||
17 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 35.31 | 1:15.95 | |||||
18 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.29 | 1:17.15 | |||||
19 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 36.18 | 1:17.54 | |||||
20 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.26 | 1:18.57 | |||||
21 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 36.90 | 1:18.86 | |||||
22 | Mie Skøtt Støttrup | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.34 | 1:20.56 | |||||
23 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 35.61 | 1:21.25 | |||||
24 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.70 | 1:23.25 | |||||
25 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.41 | 1:25.63 | |||||
25 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.98 | 1:25.63 | |||||
27 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.16 | 1:25.87 | |||||
28 | Amra Radoncic | 1995 | Simklubben Laxen | 38.37 | 1:26.06 | |||||
29 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 37.23 | 1:26.77 | |||||
30 | Emelie Shehadeh | 1996 | Simklubben Laxen | 40.40 | 1:28.85 | |||||
31 | Jelena Dukic | 1996 | Simklubben Laxen | 39.48 | 1:29.88 | |||||
32 | Sara Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 41.28 | 1:32.99 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Indledende 16 - 99 år |
11 år og yngre: Caroline Erichsen (1998) 1:13.90 2009-10-25 |
12 - 13 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:07.26 2008-10-26 |
14 - 15 år: Frida Andersson (1981) 1:06.92 2006-10-27 |
16 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 34.42 | 1:15.53 | |||||
2 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 34.58 | 1:16.56 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Caroline Erichsen (1998) 1:13.90 2009-10-25 |
12 - 13 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:07.26 2008-10-26 |
14 - 15 år: Frida Andersson (1981) 1:06.92 2006-10-27 |
16 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 37.17 | 1:19.53 | |||||
2 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.71 | 1:26.97 | |||||
3 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 39.50 | 1:28.18 | |||||
4 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 41.73 | 1:28.89 | |||||
5 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 41.69 | 1:32.71 | |||||
6 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 44.07 | 1:37.60 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Caroline Erichsen (1998) 1:13.90 2009-10-25 |
12 - 13 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:07.26 2008-10-26 |
14 - 15 år: Frida Andersson (1981) 1:06.92 2006-10-27 |
16 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 32.35 | 1:09.02 | |||||
2 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 32.61 | 1:09.03 | |||||
3 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:10.41 | |||||
4 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.13 | 1:12.74 | |||||
5 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.69 | 1:13.47 | |||||
6 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 34.71 | 1:14.06 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 - 15 år |
11 år og yngre: Caroline Erichsen (1998) 1:13.90 2009-10-25 |
12 - 13 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:07.26 2008-10-26 |
14 - 15 år: Frida Andersson (1981) 1:06.92 2006-10-27 |
16 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 30.64 | 1:06.66 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 32.66 | 1:08.61 | |||||
3 | Siw Lykke | 1996 | West Swim Esbjerg | 32.67 | 1:09.97 | |||||
4 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.24 | 1:10.87 | |||||
5 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.11 | 1:11.60 | |||||
6 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 32.96 | 1:12.55 | |||||
Løb 31, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 - 99 år |
11 år og yngre: Caroline Erichsen (1998) 1:13.90 2009-10-25 |
12 - 13 år: Caroline Eskildsen (1995) 1:07.26 2008-10-26 |
14 - 15 år: Frida Andersson (1981) 1:06.92 2006-10-27 |
16 - 99 år: Lisa Eriksson (1979) 1:05.08 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | 35.06 | 1:15.08 | |||||
2 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 34.79 | 1:15.28 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år |
14 - 15 år: Jakob Helbo Jakobsen (1988) 2:15.91 2004-10-24 |
16 - 17 år: Kristian Outinen (1983) 2:10.76 2009-10-25 |
18 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 2:10.57 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.51 | 1:06.98 | 1:44.63 | 2:18.30 | |||
2 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 30.22 | 1:07.46 | 1:47.28 | 2:20.00 | |||
3 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 31.50 | 1:07.10 | 1:46.43 | 2:20.04 | |||
4 | Mark H. Østermann | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.50 | 1:05.03 | 1:48.02 | 2:20.98 | |||
5 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.12 | 1:05.23 | 1:49.15 | 2:21.34 | |||
6 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 30.05 | 1:05.78 | 1:48.15 | 2:21.46 | |||
7 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.75 | 1:04.74 | 1:50.74 | 2:24.23 | |||
8 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 32.23 | 1:09.20 | 1:51.23 | 2:24.82 | |||
9 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.03 | 1:10.40 | 1:52.60 | 2:26.94 | |||
10 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 31.68 | 1:09.18 | 1:55.19 | 2:30.21 | |||
11 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.20 | 1:09.67 | 1:54.83 | 2:30.58 | |||
12 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 32.65 | 1:11.56 | 1:58.48 | 2:30.83 | |||
13 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.56 | 1:11.73 | 1:58.84 | 2:31.45 | |||
14 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 35.29 | 1:15.32 | 1:58.13 | 2:32.63 | |||
15 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.40 | 1:13.65 | 1:55.20 | 2:32.97 | |||
16 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 32.45 | 1:12.03 | 1:58.48 | 2:33.42 | |||
17 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 31.95 | 1:10.22 | 2:00.20 | 2:33.80 | |||
18 | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 35.96 | 1:15.66 | 2:00.48 | 2:34.55 | |||
19 | Nikolaj Ljørring | 1995 | West Swim Esbjerg | 33.18 | 1:10.84 | 1:57.56 | 2:35.36 | |||
20 | Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | Simklubben Laxen | 35.43 | 1:15.79 | 2:04.69 | 2:41.48 | |||
21 | Kasper Jensen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 38.08 | 1:18.84 | 2:07.27 | 2:43.01 | |||
22 | Marius Dalsgaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 40.42 | 1:23.26 | 2:11.13 | 2:48.48 | |||
23 | Jacob Dam Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.15 | 1:22.78 | 2:13.32 | 2:49.69 | |||
24 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.92 | 1:23.09 | 2:14.81 | 2:50.54 | |||
25 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 42.00 | 1:28.40 | 2:24.57 | 3:07.59 | |||
- | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Fredrik Johansson | 1996 | Simklubben Vänersborg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 16 - 17 år |
14 - 15 år: Jakob Helbo Jakobsen (1988) 2:15.91 2004-10-24 |
16 - 17 år: Kristian Outinen (1983) 2:10.76 2009-10-25 |
18 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 2:10.57 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 30.90 | 1:06.24 | 1:48.34 | 2:20.55 | |||
2 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 32.14 | 1:08.61 | 1:49.13 | 2:22.16 | |||
3 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | 30.99 | 1:09.79 | 1:51.95 | 2:23.58 | |||
4 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.27 | 1:09.09 | 1:51.30 | 2:23.91 | |||
5 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 32.50 | 1:13.51 | 2:00.18 | 2:32.13 | |||
6 | Mathias Madsen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 32.26 | 1:12.06 | 2:00.67 | 2:37.44 | |||
7 | Andreas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 35.52 | 1:15.67 | 2:04.61 | 2:40.60 | |||
- | Christian Tofte | 1993 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Larsen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 18 - 99 år |
14 - 15 år: Jakob Helbo Jakobsen (1988) 2:15.91 2004-10-24 |
16 - 17 år: Kristian Outinen (1983) 2:10.76 2009-10-25 |
18 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 2:10.57 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 29.75 | 1:07.15 | 1:47.81 | 2:22.50 | |||
2 | Mathias Green | 1992 | Svømmeklubben Opnør | 33.16 | 1:09.21 | 1:51.96 | 2:25.83 | |||
3 | Nick Petersen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 30.08 | 1:10.55 | 1:51.36 | 2:28.05 | |||
4 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 33.95 | 1:11.10 | 1:54.95 | 2:31.26 | |||
5 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 32.24 | 1:13.04 | 1:58.70 | 2:33.50 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gustafson (1990) 2:30.62 |
14 - 15 år: Louise Jansen (1984) 2:24.15 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.79 | 1:12.70 | 1:58.07 | 2:34.01 | |||
2 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.23 | 1:14.56 | 2:02.02 | 2:38.03 | |||
3 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 35.56 | 1:16.49 | 2:04.81 | 2:41.49 | |||
4 | Caroline Amalie Duus | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.98 | 1:17.32 | 2:05.02 | 2:42.69 | |||
5 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 33.91 | 1:14.08 | 2:04.09 | 2:42.78 | |||
6 | Emma Sørensen | 1997 | Herning Svømmeklub | 37.35 | 1:17.92 | 2:04.93 | 2:43.04 | |||
7 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 37.18 | 1:21.13 | 2:10.13 | 2:48.86 | |||
8 | Camilla Cavalli | 1997 | Simklubben Laxen | 38.86 | 1:21.92 | 2:11.92 | 2:50.50 | |||
9 | Julie Schmidt | 1997 | Swim Team Esbjerg | 39.98 | 1:25.67 | 2:13.78 | 2:50.51 | |||
10 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.97 | 1:20.70 | 2:12.58 | 2:51.35 | |||
11 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 41.11 | 1:24.71 | 2:14.92 | 2:52.07 | |||
12 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 39.04 | 1:23.20 | 2:12.88 | 2:52.43 | |||
13 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 40.82 | 1:24.66 | 2:17.60 | 2:53.93 | |||
14 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 39.95 | 1:24.25 | 2:15.98 | 2:55.16 | |||
15 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 38.87 | 1:22.64 | 2:16.45 | 2:55.38 | |||
16 | Louise Friis Martinsen | 1998 | Greve Svømmeklub | 40.00 | 1:25.95 | 2:18.89 | 2:56.98 | |||
17 | Josefine Palmø | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 39.96 | 1:24.70 | 2:17.96 | 2:57.60 | |||
18 | Klara Bennehed | 1997 | Simklubben Vänersborg | 39.51 | 1:23.87 | 2:18.27 | 2:58.16 | |||
19 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 39.12 | 1:23.53 | 2:16.00 | 2:59.18 | |||
20 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 41.17 | 1:28.87 | 2:19.00 | 2:59.53 | |||
21 | Shanna Armstrong | 1998 | Swim Team Esbjerg | 37.66 | 1:23.77 | 2:20.99 | 3:00.49 | |||
22 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 39.77 | 1:28.26 | 2:19.28 | 3:00.51 | |||
23 | Emilie Kallager | 1997 | Frem Odense | 41.37 | 1:26.25 | 2:19.51 | 3:00.92 | |||
24 | Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 40.63 | 1:28.48 | 2:21.83 | 3:02.24 | |||
25 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 38.95 | 1:27.06 | 2:20.68 | 3:04.55 | |||
26 | Marie Pii Hjørne | 1998 | Ishøj Svømme Klub | 39.42 | 1:27.50 | 2:22.36 | 3:04.87 | |||
27 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 42.14 | 1:31.47 | 2:23.35 | 3:05.42 | |||
28 | Emma Just Kroll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.97 | 1:32.23 | 2:22.08 | 3:05.53 | |||
29 | Rikke Knudsen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.05 | 1:29.67 | 2:25.02 | 3:06.03 | |||
30 | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 43.67 | 1:30.05 | 2:25.13 | 3:06.88 | |||
31 | Nathalie Shehadeh | 1997 | Simklubben Laxen | 43.61 | 1:33.15 | 2:27.52 | 3:11.83 | |||
32 | Sofie Egegaard Jensen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 47.79 | 1:35.92 | 2:31.67 | 3:12.75 | |||
33 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 43.88 | 1:34.92 | 2:28.91 | 3:13.89 | |||
34 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 48.05 | 1:35.01 | 2:30.47 | 3:14.09 | |||
35 | Alma Mouritsen | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 50.36 | 1:39.55 | 2:35.98 | 3:19.78 | |||
- | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gustafson (1990) 2:30.62 |
14 - 15 år: Louise Jansen (1984) 2:24.15 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.50 | 1:11.91 | 2:00.32 | 2:34.84 | |||
2 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 35.55 | 1:17.16 | 1:59.88 | 2:36.94 | |||
3 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 35.83 | 1:15.80 | 2:00.71 | 2:38.23 | |||
4 | Helena Holm Iversen | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 37.51 | 1:17.76 | 2:04.32 | 2:40.97 | |||
5 | Nellie Friis | 1995 | Køge Svømmeklub | 36.20 | 1:16.17 | 2:04.05 | 2:41.72 | |||
6 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.77 | 1:19.61 | 2:04.84 | 2:41.82 | |||
7 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 34.58 | 1:16.53 | 2:05.00 | 2:42.76 | |||
8 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.56 | 1:15.69 | 2:04.15 | 2:43.12 | |||
9 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 36.99 | 1:18.46 | 2:08.52 | 2:44.12 | |||
10 | Lise B. Aagaard | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 36.96 | 1:22.52 | 2:07.43 | 2:45.95 | |||
11 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.18 | 1:23.80 | 2:10.90 | 2:49.42 | |||
12 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 37.79 | 1:21.01 | 2:11.97 | 2:52.44 | |||
13 | Sofia Karlborg | 1996 | Simklubben Laxen | 36.96 | 1:22.35 | 2:13.73 | 2:53.25 | |||
14 | Christina Dam-Hendriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.90 | 1:24.43 | 2:14.89 | 2:54.95 | |||
15 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 38.82 | 1:23.16 | 2:16.90 | 2:55.58 | |||
16 | Sandra Garlin | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 41.33 | 1:25.63 | 2:19.53 | 2:57.30 | |||
17 | Clara Petersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.30 | 1:27.14 | 2:23.01 | 3:04.26 | |||
18 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 46.06 | 1:33.27 | 2:36.79 | 3:22.53 | |||
- | Christine Jørgensen | 1995 | Nakskov Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | DSQ | Sv på maven v/75m | |||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
12 - 13 år: Jóhanna G. Gustafson (1990) 2:30.62 |
14 - 15 år: Louise Jansen (1984) 2:24.15 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:24.14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 33.31 | 1:12.93 | 1:55.50 | 2:30.95 | |||
2 | Signe V. Henriksen | 1994 | Delta Svøm | 36.72 | 1:18.11 | 2:06.52 | 2:42.83 | |||
3 | Henriette Ahrenkiel | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 36.94 | 1:17.18 | 2:06.15 | 2:44.61 | |||
4 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 35.64 | 1:18.52 | 2:08.54 | 2:45.25 | |||
5 | Julia Lisakowski | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 36.28 | 1:20.08 | 2:08.55 | 2:46.63 | |||
6 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 36.51 | 1:20.69 | 2:14.39 | 2:52.71 | |||
- | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lejla Ladjarevic | 1993 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 12:21 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 14 - 15 år |
13 år og yngre: Lasse Pittioni (1995) 1:17.78 2008-10-26 |
14 - 15 år: Andreas Hallberg Jensen (1992) 1:08.61 2007-10-27 |
16 - 17 år: Árni Már Árnason (1987) 1:06.90 2004-03-28 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1998) 1:03.84 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.05 | 1:09.82 | |||||
2 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 34.02 | 1:11.30 | |||||
3 | Mathias Brændholt | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 33.48 | 1:11.33 | |||||
4 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.75 | 1:13.03 | |||||
5 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 35.24 | 1:13.72 | |||||
6 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 35.05 | 1:13.81 | |||||
7 | Sebastian Friis | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 35.14 | 1:13.92 | |||||
8 | Marco Kirketerp | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.16 | 1:14.73 | |||||
9 | Gustav Emil Lings | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 35.56 | 1:14.88 | |||||
10 | Peter Nilsson | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 35.43 | 1:15.67 | |||||
11 | Sune Kokholm | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.94 | 1:16.20 | |||||
12 | Jonas Frei | 1995 | Korsør Sv & Livr. Klub | 36.41 | 1:16.44 | |||||
13 | Kasper Schultz | 1995 | Holstebro Svømme Club | 36.41 | 1:16.99 | |||||
14 | Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 36.33 | 1:17.99 | |||||
15 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.47 | 1:19.81 | |||||
16 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 37.61 | 1:19.83 | |||||
17 | Mads Andersen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 37.81 | 1:20.09 | |||||
18 | Lexxus Sparks | 1995 | Simklubben Vänersborg | 41.10 | 1:28.26 | |||||
19 | Malte Ruben Kjær | 1996 | West Swim Esbjerg | 42.18 | 1:28.90 | |||||
20 | Tobias Skipper | 1995 | Svømmeklubben Syd | 41.85 | 1:28.99 | |||||
21 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub | 43.26 | 1:30.18 | |||||
22 | Mikkel Pedersen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 45.36 | 1:37.23 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 16 - 17 år |
13 år og yngre: Lasse Pittioni (1995) 1:17.78 2008-10-26 |
14 - 15 år: Andreas Hallberg Jensen (1992) 1:08.61 2007-10-27 |
16 - 17 år: Árni Már Árnason (1987) 1:06.90 2004-03-28 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1998) 1:03.84 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.72 | 1:09.29 | |||||
2 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 33.15 | 1:11.07 | |||||
3 | Bjarke Schäfer | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 33.38 | 1:11.34 | |||||
4 | Malte Thomé | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 33.88 | 1:13.43 | |||||
5 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 34.47 | 1:14.12 | |||||
6 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.47 | 1:14.81 | |||||
7 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 35.55 | 1:15.86 | |||||
8 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 36.51 | 1:16.92 | |||||
9 | Hjørtur á Fløtti | 1994 | Ægir Klaksvik | 37.72 | 1:19.12 | |||||
10 | Janne Ledin | 1994 | Simklubben Laxen | 36.18 | 1:20.70 | |||||
11 | Søren Nørum | 1994 | Frem Odense | 40.39 | 1:25.71 | |||||
12 | Frederik Scheffmann | 1994 | Rishøj IF | 40.72 | 1:29.39 | |||||
13 | Nikolai Schack Husted | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 44.62 | 1:35.47 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 18 - 99 år |
13 år og yngre: Lasse Pittioni (1995) 1:17.78 2008-10-26 |
14 - 15 år: Andreas Hallberg Jensen (1992) 1:08.61 2007-10-27 |
16 - 17 år: Árni Már Árnason (1987) 1:06.90 2004-03-28 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1998) 1:03.84 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | 30.50 | 1:05.79 | |||||
2 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.46 | 1:11.39 | |||||
3 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.22 | 1:14.53 | |||||
4 | Nick Petersen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 35.05 | 1:15.86 | |||||
5 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 35.91 | 1:17.13 | |||||
6 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 37.02 | 1:18.66 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:21 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 1:16.26 2010-12-05 |
14 - 15 år: Andreas Hallberg Jensen (1992) 1:08.61 2007-10-27 |
16 - 17 år: Árni Már Árnason (1987) 1:06.90 2004-03-28 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1998) 1:03.84 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Foss Sylow | 1997 | Køge Svømmeklub | 35.76 | 1:15.36 | 0-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Martin Jungersen | 1997 | Vestegnens Aqua Team | 36.42 | 1:17.58 | |||||
3 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.84 | 1:18.05 | |||||
4 | William Rømer | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.56 | 1:19.81 | |||||
5 | Rasmus B. Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 38.33 | 1:22.19 | |||||
6 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.25 | 1:27.32 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
13 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 1:16.26 2010-12-05 |
14 - 15 år: Andreas Hallberg Jensen (1992) 1:08.61 2007-10-27 |
16 - 17 år: Árni Már Árnason (1987) 1:06.90 2004-03-28 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1998) 1:03.84 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Pittioni | 1995 | Ishøj Svømme Klub | 31.39 | 1:06.91 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.79 | 1:07.55 | Aldersgrp rekord | ||||
3 | Mathias Brændholt | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 32.37 | 1:09.82 | |||||
4 | Janus Meinert | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 33.73 | 1:12.25 | |||||
5 | Kasper Vitten | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.69 | 1:12.79 | |||||
6 | Robert Asfeldt | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.27 | 1:13.29 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
13 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 1:16.26 2010-12-05 |
14 - 15 år: Andreas Hallberg Jensen (1992) 1:08.61 2007-10-27 |
16 - 17 år: Árni Már Árnason (1987) 1:06.90 2004-03-28 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1998) 1:03.84 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | West Swim Esbjerg | 32.25 | 1:08.34 | |||||
2 | Michael Petersen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 32.92 | 1:08.91 | |||||
3 | Anders Segato | 1993 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.32 | 1:14.66 | |||||
4 | Lasse Meineche | 1994 | Herning Svømmeklub | 34.95 | 1:14.76 | |||||
5 | Malte Thomé | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 33.83 | 1:15.11 | |||||
6 | Anders Lund Hansen | 1994 | Swim Team Esbjerg | 36.03 | 1:16.61 | |||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 18 - 99 år |
13 år og yngre: Lasse Foss Sylow (1997) 1:16.26 2010-12-05 |
14 - 15 år: Andreas Hallberg Jensen (1992) 1:08.61 2007-10-27 |
16 - 17 år: Árni Már Árnason (1987) 1:06.90 2004-03-28 |
18 - 99 år: Isak Ladeborn (1998) 1:03.84 2008-10-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Schebel Steg | 1992 | Holstebro Svømme Club | 33.40 | 1:10.93 | |||||
2 | Nick Petersen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 33.97 | 1:14.70 | |||||
3 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.11 | 1:14.80 | |||||
4 | Erik Rothman | 1992 | Simklubben Laxen | 34.98 | 1:16.11 | |||||
- | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | DSQ | Crawlben v/vend 25m | |||||
- | Michael Schulz Andersen | 1987 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Flyspk f pull-out v/ | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 - 13 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 1:26.56 2010-10-25 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
14 - 15 år: Sys Nikolajsen (1982) 1:15.84 |
16 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 38.06 | 1:19.81 | |||||
2 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.70 | 1:22.58 | |||||
3 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 39.55 | 1:24.08 | |||||
4 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 40.23 | 1:25.51 | |||||
5 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.35 | 1:25.88 | |||||
6 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 41.40 | 1:26.83 | |||||
7 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 40.96 | 1:27.17 | |||||
8 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 40.54 | 1:27.19 | |||||
9 | Thea Rud Iversen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 40.84 | 1:27.24 | |||||
10 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.92 | 1:27.63 | |||||
11 | Mette Jensen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 41.42 | 1:28.03 | |||||
12 | Bolette Thomsen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.28 | 1:28.14 | |||||
13 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 41.72 | 1:28.63 | |||||
14 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 43.60 | 1:29.50 | |||||
15 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 42.09 | 1:29.53 | |||||
16 | Anna C. Lange | 1998 | Swim Team Esbjerg | 44.46 | 1:31.96 | |||||
16 | Emma Just Kroll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.78 | 1:31.96 | |||||
18 | Rebecka Korosec | 1998 | Simklubben Laxen | 43.83 | 1:32.87 | |||||
19 | Selina Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 44.27 | 1:34.17 | |||||
20 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 44.40 | 1:34.18 | |||||
21 | Jackie Gade | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 45.63 | 1:34.67 | |||||
22 | Adna Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 44.55 | 1:35.09 | |||||
23 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 43.77 | 1:35.25 | |||||
24 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 45.61 | 1:35.35 | |||||
25 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 47.49 | 1:36.92 | |||||
26 | Laura Buchwald | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 46.51 | 1:37.31 | |||||
27 | Karoline Bødker | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 46.69 | 1:38.07 | |||||
28 | Nevena Becanovic | 1997 | Simklubben Laxen | 46.42 | 1:38.48 | |||||
29 | Linette Johansen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 46.31 | 1:38.93 | |||||
30 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 48.32 | 1:42.86 | |||||
31 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 49.79 | 1:48.17 | |||||
32 | Sofie Amalie Møhncke | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.08 | 1:50.12 | |||||
- | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Benedicte Zilmer | 1997 | Greve Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 14 - 15 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 1:26.56 2010-10-25 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
14 - 15 år: Sys Nikolajsen (1982) 1:15.84 |
16 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.73 | 1:19.08 | |||||
2 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.58 | 1:20.70 | |||||
3 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.24 | 1:21.13 | |||||
4 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 37.75 | 1:21.76 | |||||
5 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 39.40 | 1:22.62 | |||||
6 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 39.11 | 1:22.94 | |||||
7 | Randi Larsen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 39.15 | 1:22.96 | |||||
8 | Clara Albek | 1996 | GI-40 Hermes | 39.52 | 1:22.98 | |||||
9 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 39.58 | 1:23.20 | |||||
10 | Amina Glibo | 1995 | Frem Odense | 40.01 | 1:24.49 | |||||
11 | Hai Phuong Do | 1995 | Simklubben Laxen | 39.82 | 1:24.67 | |||||
12 | Nicoline Paulsen | 1996 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.34 | 1:24.79 | |||||
13 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 39.81 | 1:25.24 | |||||
14 | Rikke Blemholt | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.03 | 1:26.37 | |||||
15 | Marie Deigaard | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 41.34 | 1:26.71 | |||||
16 | Linda Aaen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.75 | 1:27.55 | |||||
17 | Signe Rasmussen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 41.60 | 1:27.71 | |||||
18 | Majbrit Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 41.68 | 1:28.53 | |||||
19 | Maria Nielsen | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 43.76 | 1:30.43 | |||||
20 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 43.06 | 1:32.86 | |||||
21 | Dina Skou | 1996 | Holstebro Svømme Club | 45.06 | 1:35.79 | |||||
22 | Anna Okkels | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 47.06 | 1:40.04 | |||||
23 | Anja Petersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 48.14 | 1:42.05 | |||||
24 | Caroline Johansson | 1995 | Simklubben Laxen | 47.03 | 1:42.14 | |||||
- | Karoline Kert | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 16 - 99 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 1:26.56 2010-10-25 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
14 - 15 år: Sys Nikolajsen (1982) 1:15.84 |
16 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 37.41 | 1:18.26 | |||||
2 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 37.91 | 1:20.30 | |||||
3 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 38.18 | 1:20.56 | |||||
4 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 38.43 | 1:21.93 | |||||
5 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 39.49 | 1:25.45 | |||||
6 | Rikke von Barm | 1994 | Rishøj IF | 41.08 | 1:26.43 | |||||
7 | Lisa Persson | 1992 | Simklubben Vänersborg | 41.44 | 1:29.35 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:03 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 1:26.56 2010-10-25 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
14 - 15 år: Sys Nikolajsen (1982) 1:15.84 |
16 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 41.56 | 1:26.45 | 0-11 Aldersgruppe Rekord | ||||
2 | Katrine B. Hansen | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.94 | 1:29.17 | |||||
3 | Astrid Delin | 1999 | Køge Svømmeklub | 41.90 | 1:29.18 | |||||
4 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 43.37 | 1:30.11 | |||||
5 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 42.91 | 1:30.57 | |||||
6 | Josefine Pedersen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 44.39 | 1:30.84 | |||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 1:26.56 2010-10-25 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
14 - 15 år: Sys Nikolajsen (1982) 1:15.84 |
16 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 37.75 | 1:19.39 | |||||
2 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 39.14 | 1:23.03 | |||||
3 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 39.21 | 1:23.07 | |||||
4 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 39.08 | 1:23.16 | |||||
5 | Katrine Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 40.57 | 1:25.79 | |||||
6 | Rebecca Grønlund | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.31 | 1:25.89 | |||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 1:26.56 2010-10-25 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
14 - 15 år: Sys Nikolajsen (1982) 1:15.84 |
16 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Puggard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.71 | 1:17.61 | |||||
2 | Helena L. Bengtsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.94 | 1:19.58 | |||||
3 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.99 | 1:19.89 | |||||
4 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 38.94 | 1:21.47 | |||||
5 | Sisse Sørensen | 1996 | Herning Svømmeklub | 38.54 | 1:22.31 | |||||
6 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 38.50 | 1:22.86 | |||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
11 år og yngre: Alma Lundin (1998) 1:26.56 2010-10-25 |
12 - 13 år: Cecilie Holten (1996) 1:15.43 2009-10-25 |
14 - 15 år: Sys Nikolajsen (1982) 1:15.84 |
16 - 99 år: Flora Montagni (1981) 1:13.98 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederikke Hedegaard | 1993 | West Swim Esbjerg | 36.82 | 1:16.64 | |||||
2 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 37.76 | 1:19.76 | |||||
3 | Mathilde Stærk | 1990 | Vejle Svømmeklub Triton | 37.46 | 1:19.78 | |||||
4 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 38.02 | 1:20.61 | |||||
5 | Olivia Bång | 1994 | Simklubben Laxen | 38.52 | 1:27.68 | |||||
- | Rikke von Barm | 1994 | Rishøj IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:03 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år |
14 - 15 år: Niklas Luplau (1989) 1:58.58 |
16 - 17 år: Daniel Pape (1988) 1:57.18 |
18 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 27.26 | 57.16 | 1:28.32 | 1:58.36 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 28.34 | 59.00 | 1:30.66 | 2:02.00 | |||
3 | Thomas Knudsen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 28.77 | 1:00.05 | 1:31.81 | 2:03.07 | |||
4 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 28.40 | 59.71 | 1:31.62 | 2:03.31 | |||
5 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 29.92 | 1:01.43 | 1:33.65 | 2:04.26 | |||
6 | Laust Moesgaard | 1996 | Herning Svømmeklub | 28.94 | 1:00.56 | 1:33.43 | 2:05.22 | |||
7 | Nikolaj Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.24 | 1:03.26 | 1:35.41 | 2:07.00 | |||
8 | Mathias Halvorsen | 1996 | Køge Svømmeklub | 29.52 | 1:01.68 | 1:34.58 | 2:07.35 | |||
9 | Frederik V-Nielsen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 29.75 | 1:01.88 | 1:34.65 | 2:07.40 | |||
10 | Morten Børre Petersen | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.27 | 1:02.90 | 1:35.86 | 2:07.53 | |||
11 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.68 | 1:02.27 | 1:34.98 | 2:07.60 | |||
12 | Casper Runge | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.53 | 1:02.09 | 1:35.68 | 2:07.81 | |||
13 | Magnus Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.61 | 1:02.40 | 1:35.51 | 2:08.01 | |||
14 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 30.03 | 1:02.17 | 1:35.48 | 2:08.57 | |||
15 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.07 | 1:03.58 | 1:36.64 | 2:09.02 | |||
16 | Esben Bragason | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 30.17 | 1:03.78 | 1:36.49 | 2:09.22 | |||
17 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 30.01 | 1:02.84 | 1:36.50 | 2:09.35 | |||
18 | Martin Nielsen | 1996 | Nakskov Svømme Klub | 30.81 | 1:04.13 | 1:36.94 | 2:09.73 | |||
19 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 30.40 | 1:03.85 | 1:37.36 | 2:10.16 | |||
20 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 30.64 | 1:03.55 | 1:36.92 | 2:10.34 | |||
21 | Sebastian Merrildgaard | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.06 | 1:01.43 | 1:35.47 | 2:10.63 | |||
22 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 30.15 | 1:04.07 | 1:38.49 | 2:11.18 | |||
23 | Simon Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 30.33 | 1:03.43 | 1:37.44 | 2:11.24 | |||
24 | Anton Andersen | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 30.28 | 1:04.40 | 1:39.20 | 2:12.33 | |||
25 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 29.22 | 1:01.84 | 1:37.23 | 2:12.56 | |||
26 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 30.45 | 1:03.93 | 1:38.38 | 2:13.05 | |||
27 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 30.92 | 1:05.45 | 1:40.38 | 2:13.32 | |||
28 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 30.68 | 1:04.50 | 1:38.67 | 2:13.46 | |||
29 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 29.68 | 1:03.80 | 1:39.48 | 2:14.15 | |||
30 | Victor Drevskich | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 31.68 | 1:06.44 | 1:41.99 | 2:16.17 | |||
31 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Vestegnens Aqua Team | 30.98 | 1:05.94 | 1:41.57 | 2:16.27 | |||
32 | Magnus Wied | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 31.00 | 1:05.95 | 1:41.55 | 2:16.47 | |||
- | Bjørn Wismann | 1996 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Bo Volf Brøchner | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 17 år |
14 - 15 år: Niklas Luplau (1989) 1:58.58 |
16 - 17 år: Daniel Pape (1988) 1:57.18 |
18 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 27.69 | 57.03 | 1:27.66 | 1:58.09 | |||
2 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.45 | 59.35 | 1:31.31 | 2:02.59 | |||
3 | Frederik Aavang Jensen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 29.08 | 59.79 | 1:31.55 | 2:02.99 | |||
4 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.10 | 1:00.32 | 1:32.15 | 2:03.16 | |||
5 | William Hagemann | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.54 | 1:00.47 | 1:32.45 | 2:03.27 | |||
6 | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.09 | 1:01.05 | 1:33.03 | 2:04.36 | |||
7 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 29.48 | 1:01.52 | 1:34.25 | 2:06.04 | |||
8 | Miki Mørck Taagholt | 1994 | Farum Svømmeklub | 29.68 | 1:01.41 | 1:33.79 | 2:06.13 | |||
9 | Christian Blom Jensen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.32 | 1:01.79 | 1:34.72 | 2:06.25 | |||
10 | Mads Kildholt | 1994 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.34 | 1:01.43 | 1:34.55 | 2:06.68 | |||
11 | Jeppe Klemmensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.32 | 1:00.00 | 1:32.86 | 2:07.11 | |||
12 | Oliver Grodt | 1994 | Greve Svømmeklub | 29.01 | 1:01.22 | 1:33.73 | 2:07.61 | |||
13 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 29.11 | 1:01.53 | 1:35.42 | 2:08.43 | |||
14 | Kasper Sørensen | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.15 | 1:03.15 | 1:36.95 | 2:10.58 | |||
15 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.20 | 1:02.81 | 1:38.05 | 2:10.74 | |||
16 | Jonathan Willems | 1993 | GI-40 Hermes | 30.46 | 1:03.65 | 1:36.75 | 2:11.32 | |||
17 | David Skamriis | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 30.26 | 1:02.89 | 1:37.16 | 2:11.34 | |||
18 | Kasper Zysek | 1994 | Swim Team Esbjerg | 31.64 | 1:05.24 | 1:39.01 | 2:12.47 | |||
19 | Jóhan Hermann Slættalid | 1994 | Svimjifelagið Flot | 30.30 | 1:04.02 | 1:39.21 | 2:13.76 | |||
20 | Gustav Håkonsson | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 32.91 | 1:09.65 | 1:47.60 | 2:24.67 | |||
- | Emil Møhl | 1994 | Ishøj Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 18 - 99 år |
14 - 15 år: Niklas Luplau (1989) 1:58.58 |
16 - 17 år: Daniel Pape (1988) 1:57.18 |
18 - 99 år: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Knudsen | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 28.26 | 57.45 | 1:27.26 | 1:56.49 | |||
2 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 28.31 | 59.43 | 1:31.15 | 2:04.04 | |||
3 | Kristian Trier Nipper | 1992 | Holstebro Svømme Club | 30.33 | 1:03.43 | 1:37.35 | 2:10.84 | |||
4 | Manfred Eriksson | 1991 | Simklubben Laxen | 30.32 | 1:04.24 | 1:39.51 | 2:14.75 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 2:11.44 2007-10-28 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:08.69 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 31.25 | 1:06.08 | 1:40.51 | 2:14.85 | |||
2 | Lisa Steen Duus | 1997 | Farum Svømmeklub | 32.20 | 1:06.40 | 1:41.08 | 2:15.09 | |||
3 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 33.12 | 1:07.96 | 1:43.31 | 2:17.71 | |||
4 | Kathrine Hansen | 1998 | Køge Svømmeklub | 32.90 | 1:08.71 | 1:44.26 | 2:19.20 | |||
5 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 32.73 | 1:08.21 | 1:44.54 | 2:20.19 | |||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.12 | 1:09.11 | 1:45.03 | 2:20.53 | |||
7 | Lea Moesgaard | 1998 | Herning Svømmeklub | 33.12 | 1:09.29 | 1:46.31 | 2:21.62 | |||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 33.64 | 1:09.73 | 1:46.20 | 2:22.24 | |||
9 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 34.28 | 1:10.77 | 1:46.73 | 2:22.31 | |||
10 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.84 | 1:11.45 | 1:49.03 | 2:22.78 | |||
11 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.03 | 1:11.63 | 1:49.31 | 2:25.25 | |||
12 | Laura K. Westergaard | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 33.47 | 1:10.92 | 1:48.85 | 2:25.57 | |||
13 | Iben Schmidt | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.91 | 1:10.08 | 1:48.69 | 2:26.03 | |||
14 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 33.41 | 1:10.93 | 1:49.35 | 2:26.64 | |||
15 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.49 | 1:11.23 | 1:49.99 | 2:27.43 | |||
16 | Alexandra Rolf | 1997 | Simklubben Laxen | 34.01 | 1:12.13 | 1:50.47 | 2:27.70 | |||
17 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 34.95 | 1:12.59 | 1:50.81 | 2:27.75 | |||
18 | Agnes Marie Frey | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 33.76 | 1:11.15 | 1:50.34 | 2:27.91 | |||
19 | Nejla Dzafic | 1997 | Swim Team Esbjerg | 33.43 | 1:11.20 | 1:50.55 | 2:29.38 | |||
20 | Ida Schwertfeger | 1997 | Frem Odense | 34.66 | 1:13.71 | 1:54.04 | 2:33.68 | |||
21 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 35.29 | 1:15.44 | 1:54.70 | 2:33.90 | |||
22 | Laura Andersen | 1997 | Vordingborg Svømme Klub | 36.02 | 1:15.27 | 1:55.25 | 2:34.96 | |||
23 | Sofie Frank Plath | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.10 | 1:27.18 | 2:16.15 | 3:03.52 | |||
24 | Rikke M Pedersen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 40.77 | 1:29.01 | 2:18.39 | 3:04.51 | |||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 2:11.44 2007-10-28 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:08.69 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.88 | 1:05.35 | 1:39.24 | 2:11.90 | |||
2 | Amalie Hansen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.26 | 1:04.99 | 1:39.03 | 2:12.07 | |||
3 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 30.88 | 1:04.68 | 1:39.64 | 2:14.28 | |||
4 | Freja Helene Kall | 1996 | GI-40 Hermes | 31.26 | 1:05.40 | 1:40.42 | 2:14.92 | |||
5 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.88 | 1:06.43 | 1:41.32 | 2:16.65 | |||
6 | Maria J. V. Hededal | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 31.44 | 1:06.29 | 1:42.27 | 2:18.14 | |||
7 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.98 | 1:06.98 | 1:43.03 | 2:18.70 | |||
8 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.34 | 1:07.82 | 1:44.29 | 2:19.29 | |||
9 | Josefine Boisen | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.45 | 1:08.77 | 1:44.82 | 2:19.42 | |||
10 | Ida Schütt | 1996 | Dragør Svømmeklub | 33.26 | 1:09.23 | 1:45.44 | 2:19.68 | |||
11 | Camilla Hansen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 33.54 | 1:09.20 | 1:45.46 | 2:20.28 | |||
12 | Laura Strøm Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.06 | 1:10.33 | 1:45.65 | 2:20.31 | |||
13 | Asta Blanch | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 33.06 | 1:09.06 | 1:45.68 | 2:21.31 | |||
14 | Sophie Lindhardt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.60 | 1:10.28 | 1:46.98 | 2:21.41 | |||
15 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 32.87 | 1:08.76 | 1:45.23 | 2:21.68 | |||
16 | Emilie Nordfeldt West | 1996 | Herning Svømmeklub | 33.38 | 1:09.62 | 1:46.21 | 2:22.23 | |||
17 | Johanna Cavalli | 1996 | Simklubben Laxen | 32.66 | 1:09.59 | 1:47.05 | 2:23.43 | |||
18 | Mia Hansgaard | 1996 | Køge Svømmeklub | 33.61 | 1:09.71 | 1:47.21 | 2:24.12 | |||
19 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.40 | 1:11.82 | 1:49.33 | 2:25.00 | |||
20 | Helene Dahl | 1996 | Dragør Svømmeklub | 33.38 | 1:09.92 | 1:47.79 | 2:25.75 | |||
21 | Simone Skouby Rosendahl | 1995 | Vejle Svømmeklub Triton | 33.53 | 1:10.96 | 1:49.05 | 2:26.10 | |||
22 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.09 | 1:12.64 | 1:50.88 | 2:27.89 | |||
23 | Rebecca Winther | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 34.46 | 1:13.33 | 1:52.26 | 2:28.15 | |||
24 | Anna Pii Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 36.08 | 1:13.65 | 1:50.96 | 2:28.55 | |||
25 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.85 | 1:14.42 | 1:52.14 | 2:28.61 | |||
26 | Lonnie Meineche | 1996 | Herning Svømmeklub | 34.45 | 1:12.47 | 1:51.97 | 2:28.93 | |||
27 | Nanna Trier Nipper | 1996 | Holstebro Svømme Club | 34.39 | 1:12.40 | 1:52.13 | 2:30.56 | |||
28 | Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.90 | 1:13.15 | 1:52.72 | 2:32.32 | |||
29 | Christina Dam-Hendriksen | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 34.65 | 1:13.05 | 1:52.96 | 2:33.07 | |||
30 | Regitze Andersen | 1996 | Svømmeklubben MK 31 | 40.59 | 1:27.75 | 2:15.05 | 3:00.09 | |||
- | Carina Christiansen | 1995 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | DNF | ||||||
- | Rikke Willumsen | 1996 | Greve Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Løb 37, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 99 år |
12 - 13 år: Sigrun Brá Sverrisdóttir (1990) 2:11.44 2007-10-28 |
14 - 15 år: Elspa Mørkøre (1991) 2:06.76 2006-10-27 |
16 - 99 år: Ida Börjesson (1985) 2:08.69 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sandra Semberlund | 1994 | Vordingborg Svømme Klub | 30.64 | 1:03.81 | 1:38.39 | 2:13.01 | |||
2 | Susanne Rübner-Petersen | 1994 | Svømmeklubben Syd | 31.96 | 1:07.30 | 1:44.33 | 2:20.74 | |||
3 | Cecilie Vander-Ploeg | 1992 | Svømmeklubben Syd | 34.20 | 1:11.01 | 1:48.09 | 2:23.47 | |||
4 | Julia Lisakowski | 1994 | Svømmeklubben MK 31 | 33.83 | 1:10.21 | 1:48.39 | 2:25.23 | |||
5 | Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 33.49 | 1:10.34 | 1:48.78 | 2:27.32 | |||
6 | Amalie Matthiesen | 1994 | Vejle Svømmeklub Triton | 34.01 | 1:11.94 | 1:50.78 | 2:29.13 | |||
7 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 35.15 | 1:13.75 | 1:54.07 | 2:32.43 | |||
- | Katrine Hansen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Line Jensen | 1993 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:15 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 38, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Køge Piger 1 (1995) 1:55.40 2008-10-26 |
14 - 99 år: SK Laxen 1:50.42 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Piger 1 | 1997 | Køge Svømmeklub | 1:59.91 | ||||||
Kathrine Hansen | 1998 | 29.95 | 29.95 | |||||||
Frederikke Andersen | 1997 | 29.90 | 59.85 | |||||||
Maria Uldal | 1998 | 29.52 | 1:29.37 | |||||||
Mie Ødegaard | 1997 | 30.54 | 1:59.91 | |||||||
2 | SK Laxen Lag 1 | 1997 | Simklubben Laxen | 2:03.01 | ||||||
Alexandra Rolf | 1997 | 31.04 | 31.04 | |||||||
Camilla Cavalli | 1997 | 29.49 | 1:00.53 | |||||||
Victoria Nilsson | 1997 | 30.91 | 1:31.44 | |||||||
Nina Eklund | 1997 | 31.57 | 2:03.01 | |||||||
3 | Gentofte Piger 3+4 | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 2:03.44 | ||||||
Alma Lundin | 1998 | 31.67 | 31.67 | |||||||
Amalie Mikkelsen | 1997 | 28.72 | 1:00.39 | |||||||
Frederikke Holm Iversen | 1998 | 30.82 | 1:31.21 | |||||||
Signe Bro | 1999 | 32.23 | 2:03.44 | |||||||
4 | Aalborg Piger 2 Gr. 3 | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:11.53 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Alma Mouritsen | 1997 | 34.78 | 1:06.83 | |||||||
Linette Nanna Rasmusssen | 1997 | 34.25 | 1:41.08 | |||||||
Laura K. Westergaard | 1997 | 30.45 | 2:11.53 | |||||||
5 | Holbæk Kittens | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 2:13.56 | ||||||
Louise Lynæs Larsen | 1997 | 32.53 | 32.53 | |||||||
Caroline Mortensen | 1997 | 31.90 | 1:04.43 | |||||||
Laura Buchwald | 1998 | 35.67 | 1:40.10 | |||||||
Josefine Palmø | 1997 | 33.46 | 2:13.56 | |||||||
6 | Køge Piger 4 | 1999 | Køge Svømmeklub | 2:15.15 | ||||||
Emma Hansen | 1999 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Kathrine Clausen | 1999 | 32.96 | 1:07.77 | |||||||
Astrid Delin | 1999 | 32.80 | 1:40.57 | |||||||
Asta Kielgast | 1999 | 34.58 | 2:15.15 | |||||||
7 | Stv Piger 1 | 1998 | Swim Team Vestsjælland | 2:15.45 | ||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 32.22 | 32.22 | |||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 34.99 | 1:07.21 | |||||||
Maria Dollas | 1998 | 33.59 | 1:40.80 | |||||||
Sofie Egegaard Jensen | 1998 | 34.65 | 2:15.45 | |||||||
8 | SK Laxen Lag 2 | 1997 | Simklubben Laxen | 2:21.06 | ||||||
Kajsa Bengtsson | 1997 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Nevena Becanovic | 1997 | 36.75 | 1:09.32 | |||||||
Nathalie Shehadeh | 1997 | 35.58 | 1:44.90 | |||||||
Emma Walander | 1999 | 36.16 | 2:21.06 | |||||||
9 | Køge Piger 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 2:22.02 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 33.61 | 33.61 | |||||||
Mette Hegelund | 2000 | 37.15 | 1:10.76 | |||||||
Melanie Degner | 2000 | 35.02 | 1:45.78 | |||||||
Caroline Samuel | 2000 | 36.24 | 2:22.02 | |||||||
10 | Aalborg Piger 3 Gr. 3 | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 2:35.01 | ||||||
Linette Johansen | 1998 | 38.02 | 38.02 | |||||||
Julie Dahl Schneider | 1998 | 39.25 | 1:17.27 | |||||||
Rikke M Pedersen | 1998 | 38.64 | 1:55.91 | |||||||
Sofie Frank Plath | 1998 | 39.10 | 2:35.01 | |||||||
11 | SK Laxen Lag 3 | 1997 | Simklubben Laxen | 2:38.62 | ||||||
Selena Becanovic | 2000 | 39.05 | 39.05 | |||||||
Rebecka Korosec | 1998 | 35.79 | 1:14.84 | |||||||
Anja Ivosevic | 1999 | 39.31 | 1:54.15 | |||||||
Moa Ovik | 2000 | 44.47 | 2:38.62 | |||||||
Løb 38, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 99 år |
13 år og yngre: Køge Piger 1 (1995) 1:55.40 2008-10-26 |
14 - 99 år: SK Laxen 1:50.42 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stv Damer 1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | 1:57.16 | ||||||
Cecilie Cantby | 1998 | 29.66 | 29.66 | |||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 29.88 | 59.54 | |||||||
Katrine Hansen | 1994 | 27.32 | 1:26.86 | |||||||
Nicoline Paulsen | 1996 | 30.30 | 1:57.16 | |||||||
2 | Elitesvøm Esbjerg | 1995 | EliteSvøm Esbjerg | 1:57.29 | ||||||
Frederikke Hedegaard | 1993 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Iben Nielsen | 1994 | 29.67 | 59.60 | |||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 28.90 | 1:28.50 | |||||||
Mia Egholm Andersen | 1996 | 28.79 | 1:57.29 | |||||||
3 | Simklubben Laxen Lag 1 | 1983 | Simklubben Laxen | 1:57.77 | ||||||
Emelie Quander | 1995 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Nelly Henriksson | 1995 | 29.57 | 59.43 | |||||||
Johanna Cavalli | 1996 | 29.03 | 1:28.46 | |||||||
Lejla Ladjarevic | 1993 | 29.31 | 1:57.77 | |||||||
4 | Gsc Piger 1 | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:58.23 | ||||||
Iben Helstrup Jensen | 1996 | 29.25 | 29.25 | |||||||
Maika Larsson | 1993 | 30.70 | 59.95 | |||||||
Amalie Hansen | 1995 | 28.23 | 1:28.18 | |||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 30.05 | 1:58.23 | |||||||
5 | Køge´s Gamle Kvinder | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:58.80 | ||||||
Josefine Boisen | 1996 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Nellie Friis | 1995 | 30.04 | 1:00.34 | |||||||
Mia Hansgaard | 1996 | 29.98 | 1:30.32 | |||||||
Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | 28.48 | 1:58.80 | |||||||
6 | Piger Vordingborg | 1993 | Vordingborg Svømme Klub | 2:00.07 | ||||||
Sandra Semberlund | 1994 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Astrid Bitsch-Olsen | 1993 | 30.80 | 1:00.14 | |||||||
Kathrine Bernhøft Jensen | 1995 | 30.12 | 1:30.26 | |||||||
Stine Bitsch-Olsen | 1995 | 29.81 | 2:00.07 | |||||||
7 | Holbæk Angels 1 | 1995 | Holbæk Svømme Klub | 2:01.74 | ||||||
Line Jensen | 1993 | 30.62 | 30.62 | |||||||
Majbrit Rosin | 1996 | 29.85 | 1:00.47 | |||||||
Mette Jensen | 1997 | 31.57 | 1:32.04 | |||||||
Carina Christiansen | 1995 | 29.70 | 2:01.74 | |||||||
8 | Triton Piger 2 | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:02.04 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 29.81 | 29.81 | |||||||
Anna Puggard | 1996 | 31.12 | 1:00.93 | |||||||
Cecilie F. Jensen | 1998 | 30.75 | 1:31.68 | |||||||
Iben Schmidt | 1997 | 30.36 | 2:02.04 | |||||||
9 | Gsc Piger 2 | 1993 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:03.16 | ||||||
Laura Strøm Pedersen | 1995 | 30.39 | 30.39 | |||||||
Lærke Wilhelmsen | 1996 | 31.53 | 1:01.92 | |||||||
Kamilla Larsen | 1996 | 31.25 | 1:33.17 | |||||||
Sarah Sannung | 1996 | 29.99 | 2:03.16 | |||||||
10 | Aalborg Piger 1 Gr. 1 | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 2:04.78 | ||||||
Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 31.69 | 31.69 | |||||||
Randi Larsen | 1996 | 31.19 | 1:02.88 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | 30.66 | 1:33.54 | |||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 31.24 | 2:04.78 | |||||||
11 | Gti-Damer | 1996 | GTI | 2:05.87 | ||||||
Louise Friis Martinsen | 1998 | 31.00 | 31.00 | |||||||
Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 31.20 | 1:02.20 | |||||||
Anna Pii Hjørne | 1996 | 31.86 | 1:34.06 | |||||||
Kristine Barrett | 1998 | 31.81 | 2:05.87 | |||||||
12 | Hsc Damer 1 | 1995 | Holstebro Svømme Club | 2:07.41 | ||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 30.54 | 30.54 | |||||||
Helle Dohn | 1998 | 32.76 | 1:03.30 | |||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 32.76 | 1:36.06 | |||||||
Thea Rud Iversen | 1997 | 31.35 | 2:07.41 | |||||||
13 | Simklubben Laxen Lag 2 | 1983 | Simklubben Laxen | 2:11.69 | ||||||
Sofia Karlborg | 1996 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Emelie Shehadeh | 1996 | 33.75 | 1:05.80 | |||||||
Amra Radoncic | 1995 | 32.74 | 1:38.54 | |||||||
Sara Karlborg | 1996 | 33.15 | 2:11.69 | |||||||
14 | Køge Piger 3 | 1990 | Køge Svømmeklub | 2:26.82 | ||||||
Mille D. Rasmussen | 1999 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Karoline Kjær | 2000 | 40.52 | 1:18.38 | |||||||
Katrine Børre | 1990 | 34.68 | 1:53.06 | |||||||
Ida Henriksen | 1998 | 33.76 | 2:26.82 | |||||||
- | Ringsted Piger | 1995 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:15 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 19:25 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 år og yngre |
15 år og yngre: Køge Svømmeklub 1:40.53 |
16 - 99 år: Team Reykjavik 1:38.93 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Drenge 1 Vordingborg | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 1:44.13 | ||||||
Alexander Duus Jensen | 1995 | 26.26 | 26.26 | |||||||
Jacob Jensen | 1995 | 25.65 | 51.91 | |||||||
Mads Andersen | 1995 | 27.25 | 1:19.16 | |||||||
Andreas Sandbirk | 1995 | 24.97 | 1:44.13 | |||||||
2 | Vat Drenge 1 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 1:45.51 | ||||||
Esben Bragason | 1995 | 26.54 | 26.54 | |||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 26.95 | 53.49 | |||||||
Martin Lund Djurhuus | 1995 | 25.91 | 1:19.40 | |||||||
Mathias Brændholt | 1996 | 26.11 | 1:45.51 | |||||||
3 | Køge Drenge 1 | 1995 | Køge Svømmeklub | 1:45.87 | ||||||
Magnus Christensen | 1995 | 27.12 | 27.12 | |||||||
Anders Paaske | 1995 | 26.27 | 53.39 | |||||||
Morten Børre Petersen | 1996 | 26.55 | 1:19.94 | |||||||
Mathias Halvorsen | 1996 | 25.93 | 1:45.87 | |||||||
4 | Vat Drenge 2 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 1:46.92 | ||||||
Benjamin S. Tollundgaard | 1996 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Nikolaj Østergaard | 1996 | 26.48 | 53.92 | |||||||
Peter Nilsson | 1996 | 27.04 | 1:20.96 | |||||||
Anton Andersen | 1995 | 25.96 | 1:46.92 | |||||||
5 | Aalborg Drenge 3 Gr. 3 | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 1:50.35 | ||||||
Frederik V-Nielsen | 1995 | 26.18 | 26.18 | |||||||
Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 25.58 | 51.76 | |||||||
Janus Meinert | 1995 | 28.25 | 1:20.01 | |||||||
Jacob Dam Larsen | 1996 | 30.34 | 1:50.35 | |||||||
6 | Stv Drenge 1 | 1996 | Swim Team Vestsjælland | 1:54.81 | ||||||
Emil R. Petersen | 1995 | 28.39 | 28.39 | |||||||
Simon Hansen | 1997 | 29.19 | 57.58 | |||||||
Jonas Frei | 1995 | 27.75 | 1:25.33 | |||||||
Kasper Jensen | 1996 | 29.48 | 1:54.81 | |||||||
7 | Vat Drenge 4 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | 1:58.80 | ||||||
Martin Jungersen | 1997 | 28.76 | 28.76 | |||||||
Mikkel Pedersen | 1997 | 32.51 | 1:01.27 | |||||||
Lars Emil Villa | 1997 | 29.01 | 1:30.28 | |||||||
Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | 28.52 | 1:58.80 | |||||||
8 | SK Laxen Lag 2 | 1995 | Simklubben Laxen | 2:02.15 | ||||||
Teodor Widerberg | 1998 | 30.93 | 30.93 | |||||||
Gustav Norberg-Pettersson | 1996 | 29.23 | 1:00.16 | |||||||
Max Ackerman | 1995 | 30.51 | 1:30.67 | |||||||
Dennis Dukic | 2000 | 31.48 | 2:02.15 | |||||||
9 | Køge Drenge 2 | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:02.40 | ||||||
Rasmus Birkedal | 1997 | 28.35 | 28.35 | |||||||
Lasse Foss Sylow | 1997 | 30.33 | 58.68 | |||||||
Mikkel Holm Jensen | 1997 | 32.42 | 1:31.10 | |||||||
Kristian Svenstrup | 1998 | 31.30 | 2:02.40 | |||||||
10 | Gentofte Drenge 3+4 | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 2:02.90 | ||||||
Kasper Vitten | 1995 | 29.15 | 29.15 | |||||||
Christoffer Bjørner | 1997 | 30.39 | 59.54 | |||||||
Marcus Heurlin Lunding | 1999 | 29.90 | 1:29.44 | |||||||
Antonios Karantininis | 1997 | 33.46 | 2:02.90 | |||||||
11 | Køge Drenge 4 | 1997 | Køge Svømmeklub | 2:20.18 | ||||||
Casper Wagner | 1998 | 33.45 | 33.45 | |||||||
Thomas Porsborg | 1998 | 38.12 | 1:11.57 | |||||||
Mads Hauge | 1997 | 35.57 | 1:47.14 | |||||||
Martin Teit Andersen | 1998 | 33.04 | 2:20.18 | |||||||
12 | SK Laxen Lag 3 | 1997 | Simklubben Laxen | 2:23.14 | ||||||
Julius Cavalli | 2000 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Nikola Mackic | 1999 | 36.31 | 1:10.53 | |||||||
Gunnar Widerberg | 2000 | 34.33 | 1:44.86 | |||||||
Novak Ivosevic | 1997 | 38.28 | 2:23.14 | |||||||
- | Vat Drenge 3 | 1995 | Vestegnens Aqua Team | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 39, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 - 99 år |
15 år og yngre: Køge Svømmeklub 1:40.53 |
16 - 99 år: Team Reykjavik 1:38.93 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aalborg Drenge 1 Gr. 1 | 1990 | Aalborg Svømmeklub | 1:40.53 | ||||||
Steffen L. Nielsen | 1993 | 25.95 | 25.95 | |||||||
Mikkel Knudsen | 1990 | 25.37 | 51.32 | |||||||
Mads Larsen | 1994 | 24.73 | 1:16.05 | |||||||
Michael Schulz Andersen | 1987 | 24.48 | 1:40.53 | |||||||
2 | Simklubben Laxen Lag 1 | 1982 | Simklubben Laxen | 1:40.73 | ||||||
Robin Petersson | 1991 | 25.68 | 25.68 | |||||||
Joakim Jonasson | 1987 | 24.46 | 50.14 | |||||||
Mikael Blum | 1995 | 25.82 | 1:15.96 | |||||||
Jonas Jonson | 1991 | 24.77 | 1:40.73 | |||||||
3 | Hsc Herre 1 | 1992 | Holstebro Svømme Club | 1:41.32 | ||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | 26.23 | 26.23 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 25.23 | 51.46 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | 24.67 | 1:16.13 | |||||||
Lars Schmidt | 1900 | 25.19 | 1:41.32 | |||||||
4 | Gti-Herrer | 1994 | GTI | 1:42.14 | ||||||
Oliver Grodt | 1994 | 25.98 | 25.98 | |||||||
Sebastian Merrildgaard | 1995 | 25.33 | 51.31 | |||||||
Lasse Pittioni | 1995 | 24.98 | 1:16.29 | |||||||
Mads Kildholt | 1994 | 25.85 | 1:42.14 | |||||||
5 | Elitesvøm Esbjerg | 1994 | EliteSvøm Esbjerg | 1:43.90 | ||||||
Eden Turin | 1994 | 25.77 | 25.77 | |||||||
Mathias Frandsen | 1994 | 26.52 | 52.29 | |||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 26.92 | 1:19.21 | |||||||
Morten Lundby Pedersen | 1994 | 24.69 | 1:43.90 | |||||||
6 | Ringsted Herrer 1 | 1987 | Ringsted Svømme Klub | 1:44.04 | ||||||
Claus Hansen | 1995 | 26.71 | 26.71 | |||||||
Malte Thomé | 1993 | 26.05 | 52.76 | |||||||
Mads Sørensen | 1987 | 26.12 | 1:18.88 | |||||||
Jakob Rasmussen | 1992 | 25.16 | 1:44.04 | |||||||
7 | Stv Herrer 1 | 1992 | Swim Team Vestsjælland | 1:45.53 | ||||||
Frederik Aavang Jensen | 1994 | 26.99 | 26.99 | |||||||
Sune Kokholm | 1996 | 27.76 | 54.75 | |||||||
Joachim Blach Kristensen | 1995 | 25.42 | 1:20.17 | |||||||
Jensjakob Kristiansen | 1994 | 25.36 | 1:45.53 | |||||||
8 | SK Laxen Lag 1 | 1983 | Simklubben Laxen | 1:46.14 | ||||||
Erik Rothman | 1992 | 26.90 | 26.90 | |||||||
Janne Ledin | 1994 | 25.91 | 52.81 | |||||||
Manfred Eriksson | 1991 | 26.80 | 1:19.61 | |||||||
Andreas Andersson | 1992 | 26.53 | 1:46.14 | |||||||
9 | Triton Drenge 2 | 1991 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:47.31 | ||||||
Mark H. Østermann | 1995 | 27.36 | 27.36 | |||||||
Nicklas Østermann | 1991 | 25.94 | 53.30 | |||||||
Emil Andersen | 1992 | 27.60 | 1:20.90 | |||||||
Frederik K. Mortensen | 1995 | 26.41 | 1:47.31 | |||||||
10 | Aalborg Drenge 2 Gr. 1 | 1985 | Aalborg Svømmeklub | 1:49.99 | ||||||
Kasper Sørensen | 1994 | 27.60 | 27.60 | |||||||
Jeppe Klemmensen | 1994 | 26.13 | 53.73 | |||||||
Kris Kristensen | 1985 | 25.64 | 1:19.37 | |||||||
Christian Rytter Nielsen | 1996 | 30.62 | 1:49.99 | |||||||
11 | Køge Drenge 3 | 1990 | Køge Svømmeklub | 2:00.63 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Anders Madsen | 1995 | 26.53 | 58.64 | |||||||
Martin Madsen | 1990 | 26.20 | 1:24.84 | |||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 35.79 | 2:00.63 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:25 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:38 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 40, 50m Fri Udskilningsløb, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 27.69 | ||||||
2 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.38 | ||||||
3 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.50 | ||||||
4 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 28.79 | ||||||
5 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 28.85 | ||||||
6 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.92 | ||||||
7 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.02 | ||||||
8 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.10 | ||||||
8 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 29.10 | ||||||
10 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 29.16 | ||||||
11 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 29.37 | ||||||
12 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.43 | ||||||
13 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 29.60 | ||||||
14 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 29.62 | ||||||
15 | Stine Bitsch-Olsen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 29.64 | ||||||
16 | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 29.72 | ||||||
17 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | West Swim Esbjerg | 29.77 | ||||||
18 | Mia Egholm Andersen | 1996 | West Swim Esbjerg | 29.97 | ||||||
19 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 30.25 | ||||||
20 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Korsør Sv & Livr. Klub | 30.30 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:38 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 05 december 2010 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 18:48 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2010 |
Løb 41, 50m Fri Udskilningsløb, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 25.70 | ||||||
2 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.78 | ||||||
3 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.87 | ||||||
4 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 25.90 | ||||||
5 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.05 | ||||||
6 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 26.08 | ||||||
7 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 26.11 | ||||||
8 | Andreas Sandbirk | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 26.20 | ||||||
9 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.21 | ||||||
10 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 26.24 | ||||||
11 | Andreas Sandbirk | 1900 | Vordingborg Svømme Klub | 26.28 | ||||||
12 | Joakim Jonasson | 1987 | Simklubben Laxen | 26.30 | ||||||
13 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 26.32 | ||||||
14 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 26.37 | ||||||
15 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 26.55 | ||||||
16 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 26.71 | ||||||
17 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.73 | ||||||
18 | Joachim Blach Kristensen | 1995 | Slagelse Svømmeklub | 26.76 | ||||||
19 | Steffen L. Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 26.86 | ||||||
20 | Jonas Jonson | 1991 | Simklubben Laxen | 27.40 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 05 december 2010 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:48 |