Resultater for Vestkyst Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2010 | Udskriftsdato | 07 november 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:16 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Bedemand Finn Morthorst |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne-Mette Müller | 1995 | 462 | 38.49 | 1:21.11 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Anne-Mette Jensen | 1995 | 432 | 38.98 | 1:22.92 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | 430 | 39.91 | 1:23.09 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Cornelia Buus | 1994 | 370 | 41.08 | 1:27.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 358 | 42.55 | 1:28.32 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 325 | 43.50 | 1:31.15 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nete Panduro | 1995 | 316 | 44.35 | 1:32.01 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Sara Rainer | 1994 | 293 | 44.79 | 1:34.41 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Michelle Plat | 1994 | 273 | 45.20 | 1:36.62 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
10 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 255 | 46.20 | 1:38.85 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
11 | Mia Pedersen | 1995 | 202 | 49.53 | 1:46.91 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Iben Nielsen | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Johanne Brahe | 1995 | DSQ | tyvstart | ||||||
AIA-Tranbjerg | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Bedemand Finn Morthorst |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 452 | 39.17 | 1:21.72 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stine Johansen | 1997 | 417 | 39.62 | 1:23.92 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 390 | 40.61 | 1:25.81 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Katja Möhring | 1996 | 383 | 40.16 | 1:26.37 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
5 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 382 | 40.95 | 1:26.40 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 379 | 40.90 | 1:26.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Sofie K Jørgensen | 1996 | 360 | 42.04 | 1:28.16 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josephine Sørensen | 1996 | 344 | 43.01 | 1:29.47 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 314 | 44.44 | 1:32.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 311 | 44.65 | 1:32.55 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Sofie Frank Jørgensen | 1996 | 306 | 43.15 | 1:33.03 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Nadja Jensen | 1996 | 303 | 44.44 | 1:33.38 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Siw Lykke | 1996 | 291 | 45.56 | 1:34.57 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Louise Runge | 1997 | 291 | 44.99 | 1:34.64 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Tatiana Arumugam | 1996 | 275 | 45.50 | 1:36.47 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Louise Bergenhagen | 1996 | 258 | 46.18 | 1:38.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Cecilie Knudsen | 1997 | 240 | 47.99 | 1:40.93 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Sigrid Mogensen | 1997 | 228 | 47.87 | 1:42.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Nicoline Rundstrøm | 1996 | 227 | 48.29 | 1:42.79 | |||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simone Larsen | 1996 | 221 | 50.64 | 1:43.78 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
21 | Emma Schulz Mikkelsen | 1997 | 219 | 49.50 | 1:44.02 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Sarah Hjannung | 1997 | 214 | 50.08 | 1:44.84 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Kathrine Trøster | 1997 | 209 | 49.40 | 1:45.58 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Ditte Byssing Hansen | 1997 | 188 | 52.14 | 1:49.43 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Trine G. Sørensen | 1997 | 172 | 51.48 | 1:52.70 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne-Line Laursen | 1996 | DSQ | berøring en hånd | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Bedemand Finn Morthorst |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 365 | 42.46 | 1:27.72 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Silke Meyer | 1998 | 360 | 41.63 | 1:28.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Pavon Friis | 1999 | 320 | 44.43 | 1:31.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 316 | 44.70 | 1:32.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Amanda Leweson | 1999 | 299 | 44.88 | 1:33.75 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Johanne Carr | 1999 | 298 | 44.81 | 1:33.85 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Hansen | 1998 | 286 | 45.60 | 1:35.19 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
8 | Anna C. Lange | 1998 | 283 | 44.63 | 1:35.53 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
9 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 269 | 46.36 | 1:37.12 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Emma H. Christiansen | 1999 | 266 | 47.36 | 1:37.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Emilie Andresen Ravn | 1998 | 263 | 48.61 | 1:37.90 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
12 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 259 | 46.57 | 1:38.31 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
13 | Nina Haller | 1999 | 253 | 47.59 | 1:39.10 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
14 | Sille Raahede Nielsen | 1998 | 247 | 47.33 | 1:39.92 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
15 | Caroline Beck | 1998 | 240 | 48.41 | 1:40.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Saskia Grotmaack | 1998 | 240 | 48.61 | 1:40.87 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
17 | Nanna Hansen | 1998 | 233 | 48.39 | 1:41.95 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | 222 | 48.43 | 1:43.49 | |||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Natalia Rasmussen | 1998 | 221 | 49.41 | 1:43.71 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Liselotte Baxter | 1998 | 202 | 50.53 | 1:46.87 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Camilla M Kristensen | 1998 | 198 | 51.39 | 1:47.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
22 | Vicky Rohde | 1999 | 197 | 50.41 | 1:47.68 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Line Møller Bossen | 1998 | 195 | 52.18 | 1:48.18 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
24 | Ida Marie Ø. Melsen | 1998 | 194 | 51.53 | 1:48.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Anne Sofie Rasmussen | 1999 | 182 | 52.47 | 1:50.69 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 173 | 52.26 | 1:52.42 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
27 | Vicki Jensen | 1998 | 173 | 52.61 | 1:52.51 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
28 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 161 | 55.42 | 1:55.16 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
29 | Isabell Eriksen | 1999 | 158 | 56.34 | 1:55.89 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Nikoline Bøgebjerg | 1998 | 157 | 53.83 | 1:56.17 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Johanne Juul Petersen | 1999 | 152 | 56.05 | 1:57.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Nele Katharina Teske | 1999 | 151 | 54.48 | 1:57.68 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
33 | Ida Mathilde Rasztar | 1999 | 149 | 56.85 | 1:58.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
34 | Katrine Møll Jensen | 1998 | 147 | 55.67 | 1:58.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
35 | Pernille Maj Thorup | 1999 | 143 | 58.14 | 1:59.86 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
36 | Mathilde K. Jakobsen | 1999 | 140 | 58.13 | 2:00.69 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
37 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 135 | 58.12 | 2:02.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Mie Kirstine Nikolajsen | 1999 | 123 | 1:00.26 | 2:06.22 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
39 | Kathrine Silke S. Ottosen | 1998 | 70 | 1:10.00 | 2:31.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Emilie Skouby Rosendahl | 1998 | 56.98 | 1:57.88 | EXTRA | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Pernille Luise Kellmann | 1998 | 40.98 | 1:26.79 | EXTRA | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Julie Kjær Jørgensen | 1999 | DSQ | berøring med en hånd | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 34, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Bedemand Finn Morthorst |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristine Lønne | 2000 | 187 | 51.94 | 1:49.59 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
2 | Matilde Snitgaard | 2000 | 180 | 52.62 | 1:51.11 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Møller Glargaard | 2001 | 166 | 53.91 | 1:54.08 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Carla Leone | 2002 | 151 | 56.83 | 1:57.78 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Katrine Knudsen | 2000 | 140 | 56.55 | 2:00.84 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Noa Turin | 2000 | 135 | 56.21 | 2:02.26 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Isabella Guldager Jensen | 2001 | 126 | 59.11 | 2:05.08 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Hannah Eisenhardt | 2001 | 126 | 58.87 | 2:05.10 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
9 | Jannie Eickhardt | 2001 | 110 | 1:01.41 | 2:10.69 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Line Larsen | 2000 | 43 | 1:30.93 | 2:59.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Asiye Censi | 2000 | DSQ | rette på briller | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
- | Malin Wohlrab | 2001 | DSQ | flyben efter start | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 07 november 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 13:16 |