Resultater for Vestkyst Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2010 | Udskriftsdato | 06 november 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Føtex A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 553 | 28.80 | 58.55 | 1:29.30 | 2:01.09 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 459 | 28.75 | 1:00.34 | 1:34.15 | 2:08.80 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Tobias Kling | 1993 | 449 | 29.04 | 1:00.83 | 1:34.78 | 2:09.77 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
4 | Esben Brigsted | 1993 | 369 | 30.16 | 1:04.89 | 1:42.28 | 2:18.58 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Kim-Lucas Ludwig | 1993 | 358 | 30.96 | 1:05.38 | 1:42.55 | 2:19.95 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
6 | Lasse Lessels | 1993 | 295 | 31.78 | 1:08.57 | 1:49.28 | 2:29.30 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Føtex A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christensen | 1994 | 598 | 27.96 | 57.83 | 1:27.90 | 1:57.97 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jacob Severinsen | 1995 | 565 | 28.61 | 59.20 | 1:29.90 | 2:00.19 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | 480 | 29.05 | 1:00.20 | 1:33.58 | 2:06.94 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
4 | Mathias Frandsen | 1994 | 466 | 30.29 | 1:03.84 | 1:36.78 | 2:08.17 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Christian Cassard | 1995 | 460 | 30.23 | 1:03.51 | 1:36.16 | 2:08.69 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Casper G. Kristensen | 1995 | 448 | 30.40 | 1:03.44 | 1:37.11 | 2:09.84 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kasper Zysek | 1994 | 435 | 31.73 | 1:04.70 | 1:38.07 | 2:11.19 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 430 | 30.27 | 1:02.98 | 1:37.20 | 2:11.67 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Kenneth Aaberg | 1995 | 379 | 31.62 | 1:07.21 | 1:43.44 | 2:17.26 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
10 | Kristian Broløs | 1995 | 371 | 31.45 | 1:06.27 | 1:42.09 | 2:18.31 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 369 | 30.44 | 1:04.34 | 1:41.77 | 2:18.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Patrick S Terp | 1994 | 348 | 31.50 | 1:07.78 | 1:45.29 | 2:21.27 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jens Christian Olsen | 1995 | 344 | 33.04 | 1:08.18 | 1:45.88 | 2:21.83 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Michael Andersen | 1995 | 340 | 31.85 | 1:07.33 | 1:44.32 | 2:22.37 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ian Cumming | 1995 | 336 | 32.47 | 1:08.37 | 1:46.33 | 2:22.99 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Daniel Kristensen | 1995 | 332 | 32.61 | 1:09.35 | 1:46.20 | 2:23.56 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Jonathan Bitsch Holm | 1994 | 287 | 34.20 | 1:12.37 | 1:51.85 | 2:30.71 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Joachim Helsing | 1995 | 251 | 34.62 | 1:15.80 | 1:57.91 | 2:37.59 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Anders Lund Hansen | 1994 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Føtex A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 428 | 31.02 | 1:04.61 | 1:38.52 | 2:11.82 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 425 | 30.94 | 1:04.90 | 1:39.54 | 2:12.19 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anton Ruby Larsen | 1996 | 414 | 31.31 | 1:05.19 | 1:38.60 | 2:13.28 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 396 | 30.96 | 1:05.34 | 1:40.38 | 2:15.32 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nikolaj Borup | 1997 | 367 | 32.05 | 1:06.89 | 1:43.51 | 2:18.84 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
6 | Jesper Jensen | 1996 | 360 | 32.11 | 1:08.54 | 1:45.38 | 2:19.67 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Christoffer Beck | 1996 | 348 | 31.81 | 1:06.80 | 1:42.12 | 2:21.34 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 347 | 33.01 | 1:08.79 | 1:45.28 | 2:21.43 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alex Terp | 1997 | 345 | 33.10 | 1:09.90 | 1:46.41 | 2:21.63 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anton Holten Lambert | 1997 | 344 | 32.26 | 1:08.05 | 1:45.29 | 2:21.76 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Malthe Lindquist | 1996 | 330 | 33.62 | 1:10.39 | 1:47.74 | 2:23.73 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Albert Grann-Frankild | 1996 | 317 | 32.85 | 1:09.89 | 1:47.97 | 2:25.70 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Anders L. Mogensen | 1996 | 317 | 33.42 | 1:10.22 | 1:48.43 | 2:25.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Tom Heilmann | 1997 | 316 | 33.95 | 1:11.04 | 1:48.11 | 2:25.90 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Rasmus Larsen | 1997 | 314 | 33.82 | 1:11.38 | 1:49.72 | 2:26.15 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Marcus A. Hansen | 1996 | 307 | 33.10 | 1:10.53 | 1:49.59 | 2:27.31 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 292 | 34.67 | 1:12.86 | 1:52.29 | 2:29.77 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
18 | Jonatan Balladone | 1997 | 292 | 34.21 | 1:11.41 | 1:50.35 | 2:29.81 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Axel Damm | 1996 | 286 | 34.69 | 1:13.35 | 1:52.52 | 2:30.83 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Mathias Bech | 1996 | 280 | 33.81 | 1:12.45 | 1:53.35 | 2:31.91 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Søren Fredenslund | 1996 | 260 | 34.71 | 1:13.20 | 1:54.54 | 2:35.63 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
22 | Kristian V Rudebeck | 1996 | 252 | 35.47 | 1:15.70 | 1:58.42 | 2:37.38 | |||
Delta Svøm | ||||||||||
23 | Esben Jepsen | 1997 | 251 | 35.13 | 1:15.89 | 1:57.62 | 2:37.59 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
24 | Anders Bjørn Fries | 1996 | 250 | 36.06 | 1:16.54 | 1:58.22 | 2:37.77 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Simon Thyregod Kristensen | 1996 | 231 | 35.39 | 1:15.98 | 1:58.42 | 2:42.00 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Isak Gadegaard | 1996 | 224 | 35.81 | 1:17.50 | 2:01.22 | 2:43.57 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Timo Reder | 1997 | 224 | 35.97 | 1:17.82 | 2:02.78 | 2:43.66 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
28 | Rune Kay | 1996 | 222 | 37.56 | 1:19.78 | 2:02.84 | 2:44.18 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
29 | Frederik Rasmussen | 1997 | 209 | 38.53 | 1:21.22 | 2:05.94 | 2:47.50 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
30 | Erik Sandberg Schiess | 1997 | 192 | 38.07 | 1:23.19 | 2:08.61 | 2:52.25 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Anekkash Derasakayam | 1997 | 190 | 36.27 | 1:18.17 | 2:05.14 | 2:52.88 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emil Rainer | 1997 | 113 | 44.92 | 1:38.63 | 2:33.44 | 3:25.30 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
33 | Tobias Rewitz | 1997 | 112 | 45.31 | 1:36.69 | 2:31.58 | 3:26.18 | |||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Simon Maahn Christensen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Føtex A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | 315 | 33.76 | 1:11.58 | 1:49.53 | 2:26.06 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 302 | 34.56 | 1:12.38 | 1:50.78 | 2:28.13 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 280 | 33.81 | 1:12.44 | 1:54.18 | 2:31.93 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Hermiz | 1998 | 243 | 35.12 | 1:15.09 | 1:57.41 | 2:39.24 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 225 | 38.97 | 1:21.30 | 2:04.14 | 2:43.45 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Frederik Knudsen | 1998 | 216 | 38.89 | 1:20.89 | 2:04.24 | 2:45.68 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Christian Kaul | 1998 | 214 | 38.40 | 1:21.68 | 2:05.08 | 2:46.19 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Toke Cramer | 1998 | 203 | 40.33 | 1:23.97 | 2:08.17 | 2:49.15 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 200 | 39.95 | 1:23.43 | 2:08.74 | 2:49.93 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Emil Houlborg | 1998 | 183 | 39.39 | 1:24.42 | 2:10.68 | 2:54.87 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Rares Oprescu | 1999 | 173 | 39.73 | 1:25.91 | 2:12.12 | 2:58.44 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
12 | Anes Jahic | 1998 | 168 | 39.02 | 1:25.01 | 2:12.80 | 2:59.92 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Nikolai Blechschmidt | 1999 | 55 | 51.48 | 1:59.88 | 3:12.34 | 4:21.82 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Føtex A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 173 | 40.18 | 1:27.02 | 2:09.52 | 2:58.46 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Alexander Blechschmidt | 2001 | 102 | 48.21 | 1:42.44 | 2:39.86 | 3:32.74 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
3 | Amanjot Singh | 2000 | 54 | 52.00 | 2:03.59 | 3:17.90 | 4:22.14 | |||
Sgs Hamburg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 06 november 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 10:48 |