Results for Vestkyst Cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2010 | Udskriftsdato | 05 november 2010 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:14 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-05 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 425 | 30.07 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 425 | 30.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Esben Brigsted | 1993 | 307 | 33.52 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
4 | Steffen Hansen | 1992 | 264 | 35.26 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Asmussen | 1993 | 237 | 36.56 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Christensen | 1994 | 474 | 29.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Eden Turin | 1994 | 464 | 29.21 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 419 | 30.22 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Ori Turin | 1995 | 373 | 31.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Mathias Frandsen | 1994 | 357 | 31.86 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Nour Hermiz | 1994 | 345 | 32.24 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Steven Carney | 1994 | 345 | 32.25 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 343 | 32.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Michael Petersen | 1994 | 334 | 32.60 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | David Tørring | 1995 | 327 | 32.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 323 | 32.97 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Nicklas Trier Hansen | 1994 | 321 | 33.01 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
13 | Patrick Rohde | 1994 | 317 | 33.16 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Michael Andersen | 1995 | 277 | 34.69 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ian Cumming | 1995 | 272 | 34.89 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
16 | Mikkel Kristensen | 1995 | 271 | 34.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Mathias Madsen | 1995 | 246 | 36.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Christian Cassard | 1995 | 242 | 36.30 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Mads Sørensen | 1995 | 241 | 36.33 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
20 | Jonathan Bitsch Holm | 1994 | 237 | 36.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jacob Lindeman Holm | 1994 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Asger Terp | 1996 | 366 | 31.62 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 335 | 32.57 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Aykut Seker | 1997 | 313 | 33.29 | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
4 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 310 | 33.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | 295 | 33.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders L. Mogensen | 1996 | 287 | 34.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Morten Thomsen | 1997 | 286 | 34.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik M. Mortensen | 1996 | 284 | 34.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 276 | 34.71 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathias Bech | 1996 | 271 | 34.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 262 | 35.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Alexander Wildenschild | 1997 | 247 | 36.03 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tom Heilmann | 1997 | 247 | 36.03 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Axel Damm | 1996 | 237 | 36.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
15 | Søren Fredenslund | 1996 | 211 | 37.99 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
16 | Mathias Vilsgaard Nygaard | 1997 | 204 | 38.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
17 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 198 | 38.79 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
18 | Jonatan Balladone | 1997 | 190 | 39.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Simon Thyregod Kristensen | 1996 | 168 | 40.96 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Isak Gadegaard | 1996 | 168 | 41.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Tobias Rewitz | 1997 | 144 | 43.15 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
22 | Mads Juul | 1997 | 117 | 46.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
23 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | 103 | 48.19 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Andreas Sehested | 1996 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Asbjørn Buhl | 1997 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Anekkash Derasakayam | 1997 | DSQ | På mave v25m | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 330 | 32.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | 261 | 35.39 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 250 | 35.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Michael Terp Olesen | 1999 | 220 | 37.47 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Bruun Sleiman | 1998 | 206 | 38.30 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Kristian Hermiz | 1998 | 183 | 39.80 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Christian Kaul | 1998 | 172 | 40.65 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 172 | 40.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 170 | 40.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Aksel Ruby Larsen | 1999 | 151 | 42.48 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
11 | Anders Nørholm | 1998 | 150 | 42.52 | ||||||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Frederik Knudsen | 1998 | 146 | 42.93 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 124 | 45.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Anes Jahic | 1998 | 118 | 46.10 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
15 | Christoffer Møldrup | 1998 | 108 | 47.55 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
16 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 101 | 48.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Johan Te Pas | 1999 | 65 | 56.19 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Hjalmar Kærn | 1999 | 62 | 57.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Hansen | 2000 | 112 | 46.89 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 20:14 |