2021-11-27   12:39:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 1, 100m Medley Damer 12 oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.65 460 1:13.19
50m: 33.16
100m: 1:13.19
(40.03)
2 Elin Javehed 2009 Täby Sim +0.58 450 1:13.72 +0.53
50m: 33.55
100m: 1:13.72
(40.17)
3 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap +0.57 394 1:17.06 +3.87
50m: 34.83
100m: 1:17.06
(42.23)
4 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim +0.64 371 1:18.60 +5.41
50m: 36.69
100m: 1:18.60
(41.91)
5 Evelina Kopparberg 2009 Stockholmspolisens IF SF 368 1:18.82 +5.63
100m: 1:18.82
(1:18.82)
6 Sofia Travar 2011 Södertörns Simsällskap +0.60 324 1:22.22 +9.03
50m: 38.99
100m: 1:22.22
(43.23)
7 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb +0.66 319 1:22.64 +9.45
50m: 38.65
100m: 1:22.64
(43.99)
8 Lovis Samuelsson 2010 Wisby Simsällskap +0.75 314 1:23.10 +9.91
50m: 38.14
100m: 1:23.10
(44.96)
9 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb +0.75 303 1:24.09 +10.90
50m: 37.60
100m: 1:24.09
(46.49)
10 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb +0.71 294 1:24.97 +11.78
50m: 38.87
100m: 1:24.97
(46.10)
11 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb +0.77 291 1:25.20 +12.01
50m: 39.16
100m: 1:25.20
(46.04)
12 Freja Nilsson 2009 Wisby Simsällskap +0.72 290 1:25.29 +12.10
50m: 41.60
100m: 1:25.29
(43.69)
13 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.74 285 1:25.87 +12.68
50m: 38.22
100m: 1:25.87
(47.65)
14 Alicia Melin 2009 Turebergs Simklubb +0.78 278 1:26.53 +13.34
50m: 39.99
100m: 1:26.53
(46.54)
15 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap 269 1:27.52 +14.33
50m: 40.24
100m: 1:27.52
(47.28)
16 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb +0.67 267 1:27.67 +14.48
50m: 39.93
100m: 1:27.67
(47.74)
17 Stella Rahm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.56 267 1:27.71 +14.52
50m: 43.25
100m: 1:27.71
(44.46)
18 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.89 257 1:28.84 +15.65
50m: 38.92
100m: 1:28.84
(49.92)
19 Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap 255 1:29.04 +15.85
50m: 42.39
100m: 1:29.04
(46.65)
20 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap 254 1:29.22 +16.03
50m: 41.56
100m: 1:29.22
(47.66)
21 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap +0.83 253 1:29.32 +16.13
50m: 41.10
100m: 1:29.32
(48.22)
22 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap 246 1:30.07 +16.88
50m: 42.74
100m: 1:30.07
(47.33)
23 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap 246 1:30.09 +16.90
50m: 40.51
100m: 1:30.09
(49.58)
24 Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 244 1:30.38 +17.19
50m: 40.28
100m: 1:30.38
(50.10)
25 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 236 1:31.32 +18.13
50m: 41.01
100m: 1:31.32
(50.31)
26 Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.82 234 1:31.60 +18.41
50m: 41.01
100m: 1:31.60
(50.59)
27 Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb +0.79 226 1:32.71 +19.52
50m: 43.26
100m: 1:32.71
(49.45)
28 Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap +0.60 226 1:32.76 +19.57
50m: 44.81
100m: 1:32.76
(47.95)
29 Carolina Herlitz 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.53 225 1:32.91 +19.72
50m: 42.16
100m: 1:32.91
(50.75)
30 Selena Stojanovic 2011 Södertörns Simsällskap +0.79 208 1:35.25 +22.06
50m: 43.46
100m: 1:35.25
(51.79)
31 Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb 200 1:36.61 +23.42
50m: 45.94
100m: 1:36.61
(50.67)
32 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 197 1:37.05 +23.86
50m: 45.42
100m: 1:37.05
(51.63)
33 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.88 190 1:38.16 +24.97
50m: 45.55
100m: 1:38.16
(52.61)
34 Clara Holmerin 2009 Södertälje Simsällskap +0.67 189 1:38.31 +25.12
50m: 39.94
100m: 1:38.31
(58.37)
35 Rafaela Panagiotidou 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 185 1:39.09 +25.90
50m: 45.60
100m: 1:39.09
(53.49)
36 Judith Axelson 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.82 164 1:43.13 +29.94
50m: 48.84
100m: 1:43.13
(54.29)
37 Sophie Gunnarsson 2011 Södertörns Simsällskap 150 1:46.30 +33.11
50m: 51.66
100m: 1:46.30
(54.64)
38 Sofia Silver 2010 Södertörns Simsällskap +0.88 134 1:50.41 +37.22
50m: 51.36
100m: 1:50.41
(59.05)
- Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap DSQ
- Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap +0.76 DSQ
- Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 DSQ
- Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 DSQ
- Hanna Gustafsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.95 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-26 10:26:05
2021-09-26 10:27:47 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 2, 100m Medley Herrar 12 oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.45 263 1:16.86
50m: 35.51
100m: 1:16.86
(41.35)
2 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap +0.61 235 1:19.83 +2.97
50m: 36.70
100m: 1:19.83
(43.13)
3 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap +0.83 210 1:22.87 +6.01
50m: 39.05
100m: 1:22.87
(43.82)
4 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap 161 1:30.52 +13.66
50m: 42.87
100m: 1:30.52
(47.65)
5 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb +0.64 158 1:31.12 +14.26
50m: 40.51
100m: 1:31.12
(50.61)
6 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap +0.54 156 1:31.47 +14.61
50m: 42.37
100m: 1:31.47
(49.10)
7 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.55 145 1:33.60 +16.74
50m: 43.28
100m: 1:33.60
(50.32)
8 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 144 1:33.93 +17.07
50m: 43.27
100m: 1:33.93
(50.66)
9 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb +0.84 143 1:34.07 +17.21
50m: 42.60
100m: 1:34.07
(51.47)
10 Albert Strigén 2010 Södertörns Simsällskap +0.71 128 1:37.74 +20.88
50m: 46.34
100m: 1:37.74
(51.40)
11 James Nelson 2010 Stockholmspolisens IF SF +0.65 127 1:37.87 +21.01
50m: 43.95
100m: 1:37.87
(53.92)
12 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +0.67 127 1:38.01 +21.15
50m: 42.36
100m: 1:38.01
(55.65)
13 Mikael Filinau 2009 Södertörns Simsällskap +0.83 109 1:42.97 +26.11
50m: 47.24
100m: 1:42.97
(55.73)
14 Anton Lundqvist 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 108 1:43.27 +26.41
50m: 46.85
100m: 1:43.27
(56.42)
15 Harley Andersson 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 106 1:43.92 +27.06
50m: 46.46
100m: 1:43.92
(57.46)
16 Sixten Grape 2009 Stockholmspolisens IF SF 105 1:44.17 +27.31
50m: 46.85
100m: 1:44.17
(57.32)
17 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 97 1:47.24 +30.38
50m: 51.30
100m: 1:47.24
(55.94)
- Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 DSQ
- Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.77 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-26 10:34:19
2021-09-26 10:35:57 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 3, 100m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.71 516 1:10.45
50m: 32.32
100m: 1:10.45
(38.13)
2 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.72 498 1:11.27 +0.82
50m: 33.17
100m: 1:11.27
(38.10)
3 Nadja Travar 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 492 1:11.55 +1.10
50m: 32.67
100m: 1:11.55
(38.88)
4 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim +0.67 492 1:11.57 +1.12
50m: 31.39
100m: 1:11.57
(40.18)
5 Filippa Hanikat 2007 Södertörns Simsällskap +0.76 476 1:12.37 +1.92
50m: 32.20
100m: 1:12.37
(40.17)
6 Isabelle Sandström 2007 Skuru Idrottsklubb +0.61 472 1:12.55 +2.10
50m: 33.93
100m: 1:12.55
(38.62)
7 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 465 1:12.94 +2.49
50m: 33.64
100m: 1:12.94
(39.30)
8 Moa Forsgren 2008 Södertörns Simsällskap +0.61 459 1:13.21 +2.76
50m: 34.12
100m: 1:13.21
(39.09)
9 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.49 451 1:13.67 +3.22
50m: 35.95
100m: 1:13.67
(37.72)
10 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.65 430 1:14.84 +4.39
50m: 33.47
100m: 1:14.84
(41.37)
11 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.73 425 1:15.13 +4.68
50m: 34.09
100m: 1:15.13
(41.04)
12 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb +0.63 419 1:15.46 +5.01
50m: 35.91
100m: 1:15.46
(39.55)
13 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.63 417 1:15.60 +5.15
50m: 34.26
100m: 1:15.60
(41.34)
14 Emilia Rylander 2008 Täby Sim +0.78 415 1:15.75 +5.30
50m: 34.62
100m: 1:15.75
(41.13)
15 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.58 413 1:15.83 +5.38
50m: 33.90
100m: 1:15.83
(41.93)
16 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyd Simklubb +0.89 413 1:15.88 +5.43
50m: 34.94
100m: 1:15.88
(40.94)
17 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.67 412 1:15.93 +5.48
50m: 33.85
100m: 1:15.93
(42.08)
18 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb +0.55 405 1:16.35 +5.90
50m: 34.54
100m: 1:16.35
(41.81)
19 Viktoria Milic 2008 Skuru Idrottsklubb 399 1:16.72 +6.27
50m: 33.12
100m: 1:16.72
(43.60)
20 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim +0.78 394 1:17.05 +6.60
50m: 35.85
100m: 1:17.05
(41.20)
21 Isabelle Nilsson 2008 Danderyd Simklubb +0.80 392 1:17.21 +6.76
50m: 35.39
100m: 1:17.21
(41.82)
22 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb +0.76 390 1:17.34 +6.89
50m: 35.33
100m: 1:17.34
(42.01)
23 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb +0.79 389 1:17.38 +6.93
50m: 36.52
100m: 1:17.38
(40.86)
24 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 381 1:17.92 +7.47
50m: 36.41
100m: 1:17.92
(41.51)
25 Jazmine Enström 2008 Wisby Simsällskap +0.64 381 1:17.94 +7.49
50m: 36.02
100m: 1:17.94
(41.92)
26 Caitlin Lenstad 2008 Täby Sim +0.57 380 1:18.00 +7.55
50m: 35.96
100m: 1:18.00
(42.04)
27 Sandra Ignatjovic 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.74 373 1:18.44 +7.99
50m: 37.06
100m: 1:18.44
(41.38)
28 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 370 1:18.69 +8.24
50m: 36.48
100m: 1:18.69
(42.21)
29 emilia säther 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.92 370 1:18.71 +8.26
50m: 34.72
100m: 1:18.71
(43.99)
30 Signe Mueller 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.69 369 1:18.74 +8.29
50m: 36.47
100m: 1:18.74
(42.27)
31 Molly Ju 2007 Täby Sim +0.85 368 1:18.84 +8.39
50m: 38.50
100m: 1:18.84
(40.34)
32 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb +0.80 367 1:18.89 +8.44
50m: 36.15
100m: 1:18.89
(42.74)
33 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim +0.86 366 1:18.95 +8.50
50m: 36.35
100m: 1:18.95
(42.60)
34 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 366 1:18.96 +8.51
50m: 34.96
100m: 1:18.96
(44.00)
35 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap +0.73 365 1:19.06 +8.61
50m: 35.47
100m: 1:19.06
(43.59)
36 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim +0.73 364 1:19.12 +8.67
50m: 36.12
100m: 1:19.12
(43.00)
37 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 360 1:19.43 +8.98
50m: 35.70
100m: 1:19.43
(43.73)
38 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 356 1:19.73 +9.28
50m: 35.75
100m: 1:19.73
(43.98)
39 Evelina Dahlberg 2007 Åkersberga Simsällskap +0.60 348 1:20.30 +9.85
50m: 36.29
100m: 1:20.30
(44.01)
40 Estelle Liljeblad 2007 Åkersberga Simsällskap +0.60 339 1:20.98 +10.53
50m: 35.96
100m: 1:20.98
(45.02)
41 Sofia Glifberg 2008 Lidingö Simklubb +0.68 337 1:21.15 +10.70
50m: 37.58
100m: 1:21.15
(43.57)
42 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.63 335 1:21.36 +10.91
50m: 36.50
100m: 1:21.36
(44.86)
43 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 333 1:21.50 +11.05
50m: 39.23
100m: 1:21.50
(42.27)
44 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.78 333 1:21.51 +11.06
50m: 38.03
100m: 1:21.51
(43.48)
45 Nina Zhang 2008 Täby Sim 329 1:21.80 +11.35
50m: 36.41
100m: 1:21.80
(45.39)
46 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap 321 1:22.51 +12.06
50m: 37.64
100m: 1:22.51
(44.87)
47 Denise Sörnäs 2007 Skuru Idrottsklubb +0.55 317 1:22.84 +12.39
50m: 38.36
100m: 1:22.84
(44.48)
48 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim +0.58 312 1:23.31 +12.86
50m: 39.16
100m: 1:23.31
(44.15)
49 Fidelie Börnesson 2007 Tyresö Simsällskap +0.67 301 1:24.23 +13.78
50m: 39.20
100m: 1:24.23
(45.03)
50 Märta Bengtsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.59 301 1:24.29 +13.84
50m: 38.42
100m: 1:24.29
(45.87)
51 Hedvig Hellström 2007 Lidingö Simklubb +0.69 297 1:24.62 +14.17
50m: 36.93
100m: 1:24.62
(47.69)
52 Moa Eiving 2008 Åkersberga Simsällskap 290 1:25.28 +14.83
50m: 41.01
100m: 1:25.28
(44.27)
53 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.72 290 1:25.33 +14.88
50m: 38.67
100m: 1:25.33
(46.66)
54 Ella Pahlén 2007 Tyresö Simsällskap +0.80 288 1:25.48 +15.03
50m: 39.07
100m: 1:25.48
(46.41)
55 Leila Georgsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.72 286 1:25.77 +15.32
50m: 38.13
100m: 1:25.77
(47.64)
56 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim +0.83 285 1:25.82 +15.37
50m: 39.89
100m: 1:25.82
(45.93)
57 Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb 285 1:25.83 +15.38
50m: 39.05
100m: 1:25.83
(46.78)
58 Emmy Skånstad Fant 2007 Tyresö Simsällskap +0.66 279 1:26.43 +15.98
50m: 38.63
100m: 1:26.43
(47.80)
59 Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap +0.72 269 1:27.45 +17.00
50m: 41.68
100m: 1:27.45
(45.77)
60 Elin Storell 2008 Södertörns Simsällskap +0.66 258 1:28.75 +18.30
50m: 41.61
100m: 1:28.75
(47.14)
61 Clara Elander 2008 Täby Sim +0.78 258 1:28.76 +18.31
50m: 40.04
100m: 1:28.76
(48.72)
62 Karin Flink 2008 Södertörns Simsällskap +0.93 257 1:28.79 +18.34
50m: 40.98
100m: 1:28.79
(47.81)
63 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap 252 1:29.43 +18.98
50m: 40.14
100m: 1:29.43
(49.29)
64 Ellie Brolin 2008 Wisby Simsällskap +0.78 239 1:31.01 +20.56
50m: 42.78
100m: 1:31.01
(48.23)
Grenen officiell:  2021-09-26 16:16:44
2021-09-26 16:36:03 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 4, 100m Medley Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.59 426 1:05.48
50m: 29.73
100m: 1:05.48
(35.75)
2 William Lagerlöf 2007 Täby Sim +0.67 400 1:06.87 +1.39
50m: 30.98
100m: 1:06.87
(35.89)
3 Felix Tetli 2007 Södertälje Simsällskap +0.59 364 1:08.96 +3.48
50m: 31.67
100m: 1:08.96
(37.29)
4 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 360 1:09.22 +3.74
50m: 30.91
100m: 1:09.22
(38.31)
5 Troy Sevonen 2008 Täby Sim +0.70 360 1:09.24 +3.76
50m: 31.33
100m: 1:09.24
(37.91)
6 Sixten Ersson 2007 Täby Sim +0.68 349 1:09.95 +4.47
50m: 32.46
100m: 1:09.95
(37.49)
7 Tommy Ritmberg 2007 Södertörns Simsällskap +0.46 343 1:10.34 +4.86
50m: 33.11
100m: 1:10.34
(37.23)
8 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb +0.66 330 1:11.30 +5.82
50m: 33.21
100m: 1:11.30
(38.09)
9 Tor Carlén 2008 Täby Sim +0.77 324 1:11.72 +6.24
50m: 32.40
100m: 1:11.72
(39.32)
10 Vilgot Hårding-Nordkvist 2008 Tyresö Simsällskap +0.71 322 1:11.83 +6.35
50m: 33.71
100m: 1:11.83
(38.12)
11 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim 321 1:11.95 +6.47
50m: 31.84
100m: 1:11.95
(40.11)
12 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.63 310 1:12.74 +7.26
50m: 33.79
100m: 1:12.74
(38.95)
13 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.73 308 1:12.92 +7.44
50m: 34.12
100m: 1:12.92
(38.80)
14 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 290 1:14.43 +8.95
50m: 34.38
100m: 1:14.43
(40.05)
15 Jonatan Frisendahl 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.78 282 1:15.10 +9.62
50m: 33.45
100m: 1:15.10
(41.65)
16 Otto Sahlée 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.67 273 1:15.90 +10.42
50m: 33.41
100m: 1:15.90
(42.49)
17 Carl Olsson 2008 Täby Sim +0.72 268 1:16.42 +10.94
50m: 36.60
100m: 1:16.42
(39.82)
18 Audunn Kristjansson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 263 1:16.91 +11.43
50m: 35.05
100m: 1:16.91
(41.86)
19 Moritz  Karlsson 2008 Södertörns Simsällskap +0.58 260 1:17.15 +11.67
50m: 34.84
100m: 1:17.15
(42.31)
20 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim +0.43 255 1:17.71 +12.23
50m: 35.08
100m: 1:17.71
(42.63)
21 Hjalmar Pettersson 2007 Wisby Simsällskap +0.67 253 1:17.89 +12.41
50m: 36.59
100m: 1:17.89
(41.30)
22 Gustav Stridh 2008 Stockholmspolisens IF SF +0.50 251 1:18.09 +12.61
50m: 35.65
100m: 1:18.09
(42.44)
23 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb 239 1:19.31 +13.83
50m: 34.89
100m: 1:19.31
(44.42)
24 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim +0.71 237 1:19.60 +14.12
50m: 37.20
100m: 1:19.60
(42.40)
24 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb +0.69 237 1:19.60 +14.12
50m: 35.41
100m: 1:19.60
(44.19)
26 Noel Lundström 2007 Täby Sim +0.56 227 1:20.69 +15.21
50m: 37.93
100m: 1:20.69
(42.76)
27 Malte Lyth 2008 Wisby Simsällskap +0.48 226 1:20.85 +15.37
50m: 38.64
100m: 1:20.85
(42.21)
28 Otto Andersson 2008 Tyresö Simsällskap +0.56 224 1:21.04 +15.56
50m: 36.93
100m: 1:21.04
(44.11)
29 Daniel Rasool 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.67 221 1:21.41 +15.93
50m: 35.30
100m: 1:21.41
(46.11)
30 Alexander Lindblom 2007 Skuru Idrottsklubb +0.72 214 1:22.28 +16.80
50m: 37.14
100m: 1:22.28
(45.14)
31 Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.87 200 1:24.26 +18.78
50m: 38.86
100m: 1:24.26
(45.40)
32 Mehdi Aldujaili 2008 Södertörns Simsällskap +0.72 183 1:26.73 +21.25
50m: 37.59
100m: 1:26.73
(49.14)
33 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.79 174 1:28.13 +22.65
50m: 39.91
100m: 1:28.13
(48.22)
34 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim +0.53 153 1:31.96 +26.48
50m: 42.66
100m: 1:31.96
(49.30)
35 Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb 141 1:34.48 +29.00
50m: 44.15
100m: 1:34.48
(50.33)
- William Clason 2008 Täby Sim +0.84 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-26 16:32:09
2021-09-26 16:36:35 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 5, 100m Medley Damer 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Lönnberg Flores 2006 Spårvägen Simförening +0.70 572 1:08.06
50m: 30.91
100m: 1:08.06
(37.15)
2 Alicia Söderlind 2005 Tyresö Simsällskap +0.43 560 1:08.54 +0.48
50m: 32.00
100m: 1:08.54
(36.54)
3 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.73 547 1:09.08 +1.02
50m: 31.58
100m: 1:09.08
(37.50)
4 Alva Qvist 2006 Södertörns Simsällskap +0.72 497 1:11.34 +3.28
50m: 31.49
100m: 1:11.34
(39.85)
5 Alexandra Alkas Alias 2006 Spårvägen Simförening +0.74 493 1:11.53 +3.47
50m: 33.40
100m: 1:11.53
(38.13)
6 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap +0.66 483 1:12.01 +3.95
50m: 33.63
100m: 1:12.01
(38.38)
7 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.55 482 1:12.07 +4.01
50m: 31.94
100m: 1:12.07
(40.13)
8 Ellinor Eldh 2006 Södertörns Simsällskap +0.72 468 1:12.78 +4.72
50m: 33.19
100m: 1:12.78
(39.59)
9 Ella Adman 2006 Wisby Simsällskap +0.75 460 1:13.19 +5.13
50m: 33.09
100m: 1:13.19
(40.10)
10 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.63 453 1:13.55 +5.49
50m: 34.27
100m: 1:13.55
(39.28)
11 Wilma Eld 2005 Spårvägen Simförening +0.68 435 1:14.54 +6.48
50m: 33.59
100m: 1:14.54
(40.95)
12 Johanna Torell 2005 Lidingö Simklubb +0.69 432 1:14.75 +6.69
50m: 34.01
100m: 1:14.75
(40.74)
13 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.69 407 1:16.24 +8.18
50m: 33.88
100m: 1:16.24
(42.36)
14 Elsa Ekenbäck 2006 Danderyd Simklubb +0.59 402 1:16.53 +8.47
50m: 35.51
100m: 1:16.53
(41.02)
15 Emelie Sveding 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 398 1:16.80 +8.74
50m: 36.42
100m: 1:16.80
(40.38)
16 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.79 391 1:17.25 +9.19
50m: 34.81
100m: 1:17.25
(42.44)
17 Filippa Bonorden 2005 Danderyd Simklubb +0.72 388 1:17.46 +9.40
50m: 35.43
100m: 1:17.46
(42.03)
18 Emily Yao 2005 Lidingö Simklubb +0.63 384 1:17.69 +9.63
50m: 35.98
100m: 1:17.69
(41.71)
19 Irma Ehrengren 2005 Danderyd Simklubb +0.70 376 1:18.23 +10.17
50m: 37.52
100m: 1:18.23
(40.71)
20 Clementina  Orsi 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.73 372 1:18.53 +10.47
50m: 34.63
100m: 1:18.53
(43.90)
21 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.91 372 1:18.56 +10.50
50m: 35.73
100m: 1:18.56
(42.83)
22 Tilja Stålnacke 2005 Södertörns Simsällskap +0.67 366 1:18.98 +10.92
50m: 34.70
100m: 1:18.98
(44.28)
23 Ebba Mattisson 2006 Södertörns Simsällskap +0.75 366 1:19.00 +10.94
50m: 37.00
100m: 1:19.00
(42.00)
24 Erica Griberg 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 339 1:21.03 +12.97
50m: 36.89
100m: 1:21.03
(44.14)
25 Frida Steen 2005 Väsby Simsällskap +0.85 331 1:21.63 +13.57
50m: 36.72
100m: 1:21.63
(44.91)
26 Agnes Arver 2006 Täby Sim +0.69 319 1:22.69 +14.63
50m: 37.80
100m: 1:22.69
(44.89)
27 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.67 313 1:23.15 +15.09
50m: 37.46
100m: 1:23.15
(45.69)
28 Ida Herold 2005 Lidingö Simklubb +0.55 296 1:24.77 +16.71
50m: 38.65
100m: 1:24.77
(46.12)
29 Nerejda Zakeri 2005 Stockholmspolisens IF SF +0.71 286 1:25.77 +17.71
50m: 39.01
100m: 1:25.77
(46.76)
30 Alva Ek 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.71 280 1:26.30 +18.24
50m: 40.38
100m: 1:26.30
(45.92)
31 Maja Andersson 2006 Tyresö Simsällskap +0.76 242 1:30.65 +22.59
50m: 41.24
100m: 1:30.65
(49.41)
32 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.90 196 1:37.20 +29.14
50m: 44.94
100m: 1:37.20
(52.26)
- Natalie Nilsson 2005 Södertörns Simsällskap +0.48 DSQ
- Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-09-26 10:46:55
2021-09-26 10:46:59 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 6, 100m Medley Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 456 1:04.00
50m: 29.71
100m: 1:04.00
(34.29)
2 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap +0.67 428 1:05.36 +1.36
50m: 30.96
100m: 1:05.36
(34.40)
2 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 428 1:05.36 +1.36
50m: 31.43
100m: 1:05.36
(33.93)
4 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb +0.70 422 1:05.65 +1.65
50m: 29.11
100m: 1:05.65
(36.54)
5 Martin Gertz 2005 Lidingö Simklubb +0.81 421 1:05.73 +1.73
50m: 32.37
100m: 1:05.73
(33.36)
6 Vincent Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 419 1:05.83 +1.83
50m: 31.23
100m: 1:05.83
(34.60)
7 Melvin Bosson 2006 Åkersberga Simsällskap +0.68 417 1:05.95 +1.95
50m: 29.97
100m: 1:05.95
(35.98)
8 Rasmus Bäckman 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.75 387 1:07.57 +3.57
50m: 31.17
100m: 1:07.57
(36.40)
9 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 382 1:07.90 +3.90
50m: 30.97
100m: 1:07.90
(36.93)
10 Jonathan Olsson Stridh 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.74 378 1:08.13 +4.13
50m: 31.19
100m: 1:08.13
(36.94)
11 Malcolm Honkanen 2005 Södertörns Simsällskap +0.68 371 1:08.56 +4.56
50m: 32.61
100m: 1:08.56
(35.95)
12 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb +0.62 368 1:08.76 +4.76
50m: 31.08
100m: 1:08.76
(37.68)
13 Ludvig Aronsson 2005 Lidingö Simklubb +0.69 361 1:09.16 +5.16
50m: 31.05
100m: 1:09.16
(38.11)
14 Erik Sundström Curstedt 2005 Danderyd Simklubb +0.63 361 1:09.18 +5.18
50m: 31.56
100m: 1:09.18
(37.62)
15 Leon Bocké 2006 Åkersberga Simsällskap +0.68 360 1:09.22 +5.22
50m: 31.23
100m: 1:09.22
(37.99)
16 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.64 352 1:09.73 +5.73
50m: 31.07
100m: 1:09.73
(38.66)
17 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 352 1:09.75 +5.75
50m: 31.42
100m: 1:09.75
(38.33)
18 Albin Tetli 2005 Södertälje Simsällskap +0.63 343 1:10.38 +6.38
50m: 32.31
100m: 1:10.38
(38.07)
19 Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb +0.64 327 1:11.52 +7.52
50m: 32.15
100m: 1:11.52
(39.37)
20 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.65 308 1:12.97 +8.97
50m: 34.23
100m: 1:12.97
(38.74)
21 Niklas Nygren 2006 Södertörns Simsällskap +0.80 302 1:13.41 +9.41
50m: 32.62
100m: 1:13.41
(40.79)
22 Sixten  Selander 2006 Södertälje Simsällskap +0.67 281 1:15.15 +11.15
50m: 34.02
100m: 1:15.15
(41.13)
23 Hampus Glanshed 2006 Södertörns Simsällskap 270 1:16.20 +12.20
50m: 35.91
100m: 1:16.20
(40.29)
24 Emil Johanson 2005 Södertörns Simsällskap +0.63 269 1:16.30 +12.30
50m: 36.50
100m: 1:16.30
(39.80)
25 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.62 264 1:16.78 +12.78
50m: 35.52
100m: 1:16.78
(41.26)
26 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap +0.77 259 1:17.27 +13.27
50m: 35.37
100m: 1:17.27
(41.90)
27 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb +0.69 252 1:17.99 +13.99
50m: 34.88
100m: 1:17.99
(43.11)
28 Lucas Samuelsson 2006 Tyresö Simsällskap +0.71 249 1:18.25 +14.25
50m: 36.55
100m: 1:18.25
(41.70)
29 Sam Asaad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.76 234 1:19.86 +15.86
50m: 35.99
100m: 1:19.86
(43.87)
30 Arvid  Elfwing 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.80 234 1:19.96 +15.96
50m: 36.62
100m: 1:19.96
(43.34)
- Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb +0.60 DSQ
- Axel Wikner 2005 Åkersberga Simsällskap +0.69 DSQ
- Benjamin Wirelius 2006 Wisby Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-09-26 10:57:24
2021-09-26 10:57:27 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 7, 100m Medley Damer 17 oä - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 605 1:06.78
50m: 31.01
100m: 1:06.78
(35.77)
2 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.71 588 1:07.42 +0.64
50m: 31.56
100m: 1:07.42
(35.86)
3 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.67 571 1:08.10 +1.32
50m: 30.72
100m: 1:08.10
(37.38)
4 Sara Torstensson 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 538 1:09.46 +2.68
50m: 31.90
100m: 1:09.46
(37.56)
5 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap +0.71 514 1:10.53 +3.75
50m: 32.12
100m: 1:10.53
(38.41)
6 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.75 498 1:11.25 +4.47
50m: 32.15
100m: 1:11.25
(39.10)
7 Isabel Teglöf 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 483 1:12.00 +5.22
50m: 32.20
100m: 1:12.00
(39.80)
8 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 480 1:12.15 +5.37
50m: 33.12
100m: 1:12.15
(39.03)
8 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim +0.71 480 1:12.15 +5.37
50m: 33.93
100m: 1:12.15
(38.22)
10 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.76 472 1:12.55 +5.77
50m: 32.59
100m: 1:12.55
(39.96)
11 Emma Parsons 2002 Tyresö Simsällskap 470 1:12.64 +5.86
50m: 34.15
100m: 1:12.64
(38.49)
12 Wilma Roloff 2000 Södertörns Simsällskap +0.71 467 1:12.79 +6.01
50m: 32.99
100m: 1:12.79
(39.80)
13 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap +0.72 452 1:13.62 +6.84
50m: 33.07
100m: 1:13.62
(40.55)
14 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 449 1:13.79 +7.01
50m: 35.32
100m: 1:13.79
(38.47)
15 Nora Rönnbro 2004 Åkersberga Simsällskap +0.69 442 1:14.17 +7.39
50m: 33.10
100m: 1:14.17
(41.07)
16 Emilia Tshibanda 2004 Södertälje Simsällskap +0.64 438 1:14.37 +7.59
50m: 34.62
100m: 1:14.37
(39.75)
17 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap +0.76 413 1:15.88 +9.10
50m: 34.41
100m: 1:15.88
(41.47)
18 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.80 383 1:17.79 +11.01
50m: 34.72
100m: 1:17.79
(43.07)
- Amanda Borgfors 2004 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2021-09-26 16:34:40
2021-09-26 16:34:59 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 8, 100m Medley Herrar 17 oä - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap +0.67 553 1:00.01
50m: 27.05
100m: 1:00.01
(32.96)
2 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap +0.59 482 1:02.81 +2.80
50m: 28.63
100m: 1:02.81
(34.18)
3 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap +0.65 480 1:02.92 +2.91
50m: 29.47
100m: 1:02.92
(33.45)
4 Emil Tikkanen 2002 Åkersberga Simsällskap +0.60 476 1:03.09 +3.08
50m: 28.22
100m: 1:03.09
(34.87)
5 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.70 472 1:03.25 +3.24
50m: 29.40
100m: 1:03.25
(33.85)
6 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.65 446 1:04.47 +4.46
50m: 30.02
100m: 1:04.47
(34.45)
7 Liam Björklund 2003 Södertörns Simsällskap +0.67 438 1:04.88 +4.87
50m: 30.17
100m: 1:04.88
(34.71)
8 Hampus Wikner 2002 Åkersberga Simsällskap +0.59 427 1:05.40 +5.39
50m: 29.93
100m: 1:05.40
(35.47)
9 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.66 413 1:06.13 +6.12
50m: 30.63
100m: 1:06.13
(35.50)
10 Malte Söderberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.69 410 1:06.33 +6.32
50m: 30.10
100m: 1:06.33
(36.23)
11 Mats Rehn 2002 Wisby Simsällskap +0.67 394 1:07.21 +7.20
50m: 30.40
100m: 1:07.21
(36.81)
12 Isak Widstrand 2004 Åkersberga Simsällskap +0.65 374 1:08.35 +8.34
50m: 30.93
100m: 1:08.35
(37.42)
13 Johan Sundström Curstedt 2002 Danderyd Simklubb +0.73 338 1:10.73 +10.72
50m: 31.87
100m: 1:10.73
(38.86)
14 Noa Sigfelt 2003 Södertörns Simsällskap +0.76 331 1:11.23 +11.22
50m: 31.88
100m: 1:11.23
(39.35)
15 Filip Hägglund 2004 Södertörns Simsällskap +0.74 328 1:11.39 +11.38
50m: 31.64
100m: 1:11.39
(39.75)