2021-12-07   20:28:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1- Insim 09:00 start 10:00

Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 17, 50m Ryggsim Damer 12 oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elin Javehed 2009 Täby Sim +0.65 460 33.16
2 Stella Svensson 2009 Södertörns Simsällskap +0.65 426 34.01 +0.85
3 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim +0.64 368 35.71 +2.55
4 Moa  Bäckström 2010 Södertörns Simsällskap +0.77 304 38.05 +4.89
5 Signe Roos 2009 Danderyd Simklubb +0.75 301 38.16 +5.00
6 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb +0.67 276 39.30 +6.14
7 Venessa Walldèn 2009 Södertälje Simsällskap +0.85 274 39.37 +6.21
8 Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb +0.82 273 39.46 +6.30
9 Jessica Ritmberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.82 269 39.64 +6.48
10 Sofia Travar 2011 Södertörns Simsällskap +0.63 268 39.67 +6.51
11 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb +0.59 266 39.78 +6.62
12 Matilda Ireby 2009 Tyresö Simsällskap +0.72 261 40.01 +6.85
13 Emilia Lindberg 2010 Södertörns Simsällskap +0.69 261 40.04 +6.88
14 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb +0.76 254 40.38 +7.22
15 Julia Dijkstra 2009 Danderyd Simklubb +0.66 248 40.72 +7.56
16 Lovis Samuelsson 2010 Wisby Simsällskap +0.84 237 41.31 +8.15
17 Carolina Herlitz 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 237 41.34 +8.18
18 Vera Landegren 2010 Södertälje Simsällskap +0.72 237 41.36 +8.20
19 Clara Holmerin 2009 Södertälje Simsällskap +0.82 234 41.54 +8.38
20 Freja Nilsson 2009 Wisby Simsällskap +0.37 227 41.93 +8.77
21 Lova Wahlstedt 2010 Södertälje Simsällskap +0.91 226 42.02 +8.86
22 Alicia Melin 2009 Turebergs Simklubb +0.80 220 42.40 +9.24
23 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.69 215 42.70 +9.54
24 Sofia Andrén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 212 42.93 +9.77
25 Ella Sjökvist 2010 Skuru Idrottsklubb +0.94 210 43.01 +9.85
26 Linnéa Milic 2011 Skuru Idrottsklubb +0.67 210 43.05 +9.89
27 Blanka Schröder 2011 Skuru Idrottsklubb +0.68 209 43.09 +9.93
28 Wilda Hellman 2009 Södertörns Simsällskap +0.76 208 43.20 +10.04
29 Emelie Dahlborn 2009 Södertörns Simsällskap +0.84 205 43.35 +10.19
30 Olivia Skoglund 2009 Tyresö Simsällskap +0.90 201 43.69 +10.53
31 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 198 43.87 +10.71
32 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 192 44.34 +11.18
33 Astrid Lerne 2010 Danderyd Simklubb +0.70 189 44.59 +11.43
34 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.78 188 44.61 +11.45
35 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.68 184 44.98 +11.82
36 Selena Stojanovic 2011 Södertörns Simsällskap +0.77 181 45.24 +12.08
37 Olivia Wennerberg 2010 Södertörns Simsällskap -0.29 180 45.27 +12.11
38 Rafaela Panagiotidou 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 171 46.05 +12.89
39 Stina Håkansson Bravell 2009 Skuru Idrottsklubb +0.74 169 46.24 +13.08
40 Minnah Lloyd 2011 Södertörns Simsällskap +0.59 160 47.08 +13.92
41 Hanna Gustafsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.84 146 48.52 +15.36
42 Wilda Johansson 2010 Tyresö Simsällskap +0.65 140 49.26 +16.10
43 Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 138 49.43 +16.27
44 Silja Kristjansdottir 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 137 49.62 +16.46
45 Wilma Brandberg 2011 Skuru Idrottsklubb +0.72 133 50.06 +16.90
46 Ellie Ohlin 2010 Stockholmspolisens IF SF +0.86 131 50.33 +17.17
47 Alma Sundvall 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 131 50.38 +17.22
48 Ebba Callberg 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.82 123 51.41 +18.25
49 Sofia Silver 2010 Södertörns Simsällskap +0.83 122 51.49 +18.33
50 Francesca Grims Medici 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.85 116 52.41 +19.25
51 Matilda Lagergren 2011 Skuru Idrottsklubb +0.67 96 55.90 +22.74
- Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 DSQ
- Juni Agerhäll 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 DSQ
- Elina Lindman 2010 Södertörns Simsällskap +0.77 DSQ
- Meya Svanljung 2010 Södertörns Simsällskap +0.73 DSQ
- Sonja Duhlin 2010 Södertörns Simsällskap +0.76 DSQ
- Ida Hagspiel 2011 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 DSQ
- Sophie Gunnarsson 2011 Södertörns Simsällskap +0.81 DSQ
- Tilma Djurman 2009 Tyresö Simsällskap +0.67 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-26 11:57:54
2021-09-26 14:03:36 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner