2021-11-27   12:32:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1- Insim 09:00 start 10:00

Document
Resultat
Arne Borgs minne &TYR sprint 2021
Plats: Erikdalsbadet Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 26 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 35, 50m Frisim Herrar 12 oy - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Bouchet 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.52 340 28.86
2 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 269 31.20 +2.34
3 Axel Engman 2009 Wisby Simsällskap +0.51 230 32.88 +4.02
4 Folke Duhlin 2009 Södertörns Simsällskap +0.70 219 33.44 +4.58
5 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 215 33.63 +4.77
6 Eric Björkholm 2009 Skuru Idrottsklubb +0.46 209 33.94 +5.08
7 Eric Söderlund 2010 Södertörns Simsällskap 199 34.53 +5.67
8 Viggo Hanikat 2009 Södertörns Simsällskap +0.70 190 35.03 +6.17
9 Alexander Kvarfordh Andres 2009 Skuru Idrottsklubb +0.82 186 35.31 +6.45
10 Joshua myrnäs 2010 Danderyd Simklubb 185 35.35 +6.49
11 Henry Arvered 2010 Skuru Idrottsklubb +0.64 179 35.71 +6.85
12 Einar Rutberg 2009 Danderyd Simklubb +0.69 179 35.74 +6.88
13 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.88 176 35.95 +7.09
14 Nikola Boskov 2009 Södertälje Simsällskap +0.49 176 35.97 +7.11
15 Erik Gylje 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.53 174 36.06 +7.20
16 Alex Azimi 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 141 38.71 +9.85
17 Anton Lundqvist 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 129 39.89 +11.03
18 William Földvary-Nagy 2010 Tyresö Simsällskap 120 40.87 +12.01
19 Henry Lövkist 2009 Stockholmspolisens IF SF 118 41.01 +12.15
20 Harley Andersson 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.48 113 41.60 +12.74
21 Sebastian Mann 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.70 112 41.74 +12.88
22 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.56 110 41.95 +13.09
23 Viggo Stenbacka 2009 Södertörns Simsällskap +0.62 108 42.27 +13.41
24 Adam Bonderud 2009 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 101 43.23 +14.37
25 Vicente Lucero 2009 Tyresö Simsällskap +0.85 98 43.63 +14.77
26 Thor Lieu 2011 Södertörns Simsällskap +0.75 97 43.85 +14.99
27 Leonardo Romero 2009 Stockholmspolisens IF SF +0.38 89 45.08 +16.22
27 Lukas Stahlhut 2009 Tyresö Simsällskap 89 45.08 +16.22
29 Jacob Thomsen 2010 Stockholms Kappsimningsklubb +0.80 86 45.60 +16.74
30 Leon Karlsson 2010 Tyresö Simsällskap 85 45.73 +16.87
31 Douglas Hanikat 2011 Södertörns Simsällskap +0.77 85 45.80 +16.94
32 Truls Forsgren 2012 Södertörns Simsällskap +0.69 78 47.08 +18.22
33 Erik Turesson 2010 Tyresö Simsällskap 62 50.67 +21.81
34 Albin Grafström 2009 Tyresö Simsällskap +0.59 57 52.30 +23.44
- Sebastian Fredriksson 2010 Skuru Idrottsklubb DNS Skadad i starten
Grenen officiell:  2021-09-26 13:38:44
2021-09-26 13:38:46 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner