Resultater for IKM aluekilpailut 2021 Pohjois-Suomi
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Sunnuntaiaamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
OU, OuLo, HaHe, KemPy |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29 10 2021 - 31 10 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T10,11,12-15 50m SU 10 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marianna Hiltunen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
42.02 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.32 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Tiri |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.19 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.73 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
44.70 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.77 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Viramo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
45.32 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.32 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
47.23 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.68 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minka Nätynki |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
48.96 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.82 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
52.12 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Tavi |
2011 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
52.17 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.14 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelli Sulonen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
55.74 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Luna Piirainen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
57.02 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alisa Pitkänen |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
58.22 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.00 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T10,11,12-15 50m SU 11 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.30 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.44 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
41.95 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.92 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Leinonen |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
43.58 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
44.41 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Karjalainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
47.38 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melina Kokko |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
47.85 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.02 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milla Merkkiniemi |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
48.87 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.83 |
(-4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minttu Niiaka Jutila |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
48.89 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
48.96 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
57.35 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, T10,11,12-15 50m SU 12-15 years - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
29.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ülle Harjaks |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
31.14 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.16 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruut Salmi |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
31.90 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Torppa |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
32.26 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Takalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
32.63 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aava Näykki |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.76 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.86 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
33.10 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
33.19 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iiris Uusitalo |
2006 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
33.26 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
33.75 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iida Kemppainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
33.86 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.06 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.23 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.59 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Armi Tavi |
2007 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
35.33 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.90 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Angelica Helena Kristiina Kärki |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
35.91 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
37.91 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kiia Ärväs |
2007 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
38.27 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lotta Lappalainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
38.32 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Hakkarainen |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
38.83 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
39.04 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
40.20 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
41.45 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
42.22 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.55 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Risto |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
44.56 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.19 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Tornion Uimaseura |
|
|
45.60 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.23 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
52.05 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.91 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
52.99 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.67 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 31.10.2021 11.53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31-10-2021 11.53.26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|