2022-01-17   08:32:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Norrtäljedoppet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb 31.78
2 Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun 36.66 +4.88 S10
3 Viktoria Malmström 2004 Norrtälje Simklubb 37.17 +5.39
4 Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb 39.97 +8.19
Grenen officiell:  2021-11-28 10:18:13
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 34.80
2 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 36.06 +1.26
3 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening 36.24 +1.44
4 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb 37.05 +2.25
5 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening 37.79 +2.99
6 Molly Brinck 2007 Bålsta Simklubb 38.31 +3.51
7 Sabina Mamedova 2007 Märsta Simsällskap 40.92 +6.12
8 Mical Zemicael 2007 Älvsjö AIK Simförening 40.94 +6.14
9 Tyra Lampén 2007 Norrtälje Simklubb 40.96 +6.16
10 Ellinor Lillefors 2007 Bålsta Simklubb 41.06 +6.26
11 Amelia Fricker 2007 Ålands Simförening 41.41 +6.61
12 Teresa Giocoli 2007 Älvsjö AIK Simförening 42.93 +8.13
13 Ida Ebenstrand 2007 Märsta Simsällskap 45.11 +10.31
14 Miranda Eriksson 2007 Österby Simsällskap 47.65 +12.85
15 Nova Huss 2007 Märsta Simsällskap 54.88 +20.08
16 Elin Nilsson 2007 Upplands-Bro Simsällskap 55.80 +21.00
Grenen officiell:  2021-11-28 10:18:13
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 34.75
2 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb 35.52 +0.77
3 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 37.62 +2.87
4 Tuva Landvall Skanelid 2008 Bålsta Simklubb 38.31 +3.56
5 Malin Blomgren 2008 Norrtälje Simklubb 38.34 +3.59
6 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 38.39 +3.64
7 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 40.20 +5.45
8 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 40.53 +5.78
9 Emily Richardson 2008 Åkersberga Simsällskap 41.19 +6.44
10 Noelia Cypriansen 2009 Upplands-Bro Simsällskap 41.77 +7.02
11 Moa Bretz 2008 Upplands-Bro Simsällskap 42.11 +7.36
12 Elin Eriksson 2008 Upplands-Bro Simsällskap 45.85 +11.10
13 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 47.20 +12.45
14 Felicia Sahlberg 2009 Österby Simsällskap 50.53 +15.78
15 Ida Artell 2009 Ålands Simförening 59.25 +24.50
- Tyra Jacobsén 2009 Bålsta Simklubb DSQ
- Elise Lagerberg 2009 Bålsta Simklubb DSQ
- Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 10:18:13
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 vilma Holmer 2011 Älvsjö AIK Simförening 40.47
2 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 40.49 +0.02
3 Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 43.74 +3.27
4 Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening 46.79 +6.32
5 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 52.28 +11.81
Grenen officiell:  2021-11-28 10:18:13
2021-11-29 11:42:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Andersson 2001 Norrtälje Simklubb 27.22
2 Joel Torell 2005 Österby Simsällskap 35.20 +7.98
Grenen officiell:  2021-11-28 10:24:00
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Hefte 2007 Märsta Simsällskap 35.28
2 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 36.23 +0.95
3 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap 36.41 +1.13
4 Ivar Dunér 2006 Älvsjö AIK Simförening 37.12 +1.84
5 Hugo Mirén 2006 Ålands Simförening 37.33 +2.05
6 Linus Pettersson 2007 Österby Simsällskap 38.65 +3.37
7 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap 41.16 +5.88
Grenen officiell:  2021-11-28 10:24:00
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 29.93
2 Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb 31.04 +1.11
3 William Vide 2008 Upplands-Bro Simsällskap 33.33 +3.40
4 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening 39.91 +9.98
5 hampus Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 40.39 +10.46
6 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb 41.83 +11.90
7 Philip Linde 2008 Ålands Simförening 44.50 +14.57
- Sixten Niklasson 2008 Älvsjö AIK Simförening DSQ
- Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 10:24:00
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Boman 2011 Ålands Simförening 52.87
Grenen officiell:  2021-11-28 10:24:00
2021-11-28 10:24:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb 35.33
2 Tova  Markmyr 2005 Åkersberga Simsällskap 45.49 +10.16
- Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun DSQ S10
Grenen officiell:  2021-11-28 10:49:01
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 35.62
2 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 35.91 +0.29
3 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb 39.87 +4.25
4 Molly Brinck 2007 Bålsta Simklubb 39.89 +4.27
5 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening 40.04 +4.42
6 Ida Ebenstrand 2007 Märsta Simsällskap 41.05 +5.43
7 Melinda Boisard 2007 Bålsta Simklubb 41.56 +5.94
8 Sabina Mamedova 2007 Märsta Simsällskap 43.71 +8.09
9 Miranda Eriksson 2007 Österby Simsällskap 46.24 +10.62
10 Nova Huss 2007 Märsta Simsällskap 46.51 +10.89
11 Amelia Fricker 2007 Ålands Simförening 46.61 +10.99
12 Thilde Monthan Lindholm 2007 Älvsjö AIK Simförening 47.51 +11.89
13 Elin Nilsson 2007 Upplands-Bro Simsällskap 54.45 +18.83
Grenen officiell:  2021-11-28 10:49:01
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 38.49
2 Annie Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 39.96 +1.47
3 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 39.99 +1.50
4 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 40.42 +1.93
5 Tuva Landvall Skanelid 2008 Bålsta Simklubb 40.54 +2.05
6 Moa Bretz 2008 Upplands-Bro Simsällskap 44.40 +5.91
7 Stella Lindbäck 2009 Ålands Simförening 45.51 +7.02
8 Allyson Agervald 2009 Åkersberga Simsällskap 45.57 +7.08
9 Ida Artell 2009 Ålands Simförening 50.97 +12.48
- Freja Karlsson 2009 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 10:49:01
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Ledensjö 2010 Älvsjö AIK Simförening 40.77
2 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 41.86 +1.09
3 Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 44.75 +3.98
4 Elida Nordin 2010 Åkersberga Simsällskap 45.16 +4.39
5 Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening 46.71 +5.94
6 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 48.28 +7.51
7 Agnes Åkerlund 2010 Norrtälje Simklubb 52.40 +11.63
8 Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 52.68 +11.91
9 Selinda Andersson 2010 Ålands Simförening 53.59 +12.82
10 Line Eliasson 2010 Ålands Simförening 56.80 +16.03
11 Julia Marten 2012 Åkersberga Simsällskap 57.58 +16.81
12 Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb 1:00.03 +19.26
13 Villemo Sandvall 2011 Åkersberga Simsällskap 1:09.20 +28.43
- Emilia Folkesson 2010 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 10:49:01
2021-11-29 11:42:19 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Torell 2005 Österby Simsällskap 40.70
Grenen officiell:  2021-11-28 10:52:04
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Alm 2007 Åkersberga Simsällskap 35.56
2 Melvin Wennersten 2007 Älvsjö AIK Simförening 37.71 +2.15
3 Max Hefte 2007 Märsta Simsällskap 37.98 +2.42
4 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 38.06 +2.50
5 Viktor Alf Ellingsworth 2007 Ålands Simförening 39.27 +3.71
6 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 39.86 +4.30
7 Linus Pettersson 2007 Österby Simsällskap 39.87 +4.31
8 Ivar Dunér 2006 Älvsjö AIK Simförening 40.18 +4.62
Grenen officiell:  2021-11-28 10:52:04
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 32.62
2 Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb 34.14 +1.52
3 William Vide 2008 Upplands-Bro Simsällskap 36.67 +4.05
4 hampus Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 45.27 +12.65
5 Filip Romatowski 2008 Åkersberga Simsällskap 47.67 +15.05
6 Philip Linde 2008 Ålands Simförening 48.81 +16.19
7 Nemo Westerlund 2009 Ålands Simförening 50.85 +18.23
8 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap 50.98 +18.36
9 William Bergvall 2009 Ålands Simförening 51.42 +18.80
Grenen officiell:  2021-11-28 10:52:04
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Frostner 2010 Åkersberga Simsällskap 45.40
2 Anton Boman 2011 Ålands Simförening 49.33 +3.93
3 Eli Rosén 2010 Ålands Simförening 50.27 +4.87
4 Juliuz Sjöström Salom 2013 Älvsjö AIK Simförening 52.64 +7.24
Grenen officiell:  2021-11-28 10:52:04
2021-11-28 10:52:19 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 36.50
2 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb 37.46 +0.96
3 Emily Sandberg 2004 Bålsta Simklubb 39.17 +2.67
4 Clara Högqvist 2005 Simklubben Neptun 42.49 +5.99 SB7
5 Tova  Markmyr 2005 Åkersberga Simsällskap 47.25 +10.75
6 Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb 47.71 +11.21
Grenen officiell:  2021-11-28 11:18:32
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 37.79
2 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb 39.18 +1.39
3 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening 39.42 +1.63
4 Tyra Lampén 2007 Norrtälje Simklubb 43.59 +5.80
5 Melinda Boisard 2007 Bålsta Simklubb 44.34 +6.55
6 Molly Brinck 2007 Bålsta Simklubb 44.36 +6.57
7 Miranda Eriksson 2007 Österby Simsällskap 45.36 +7.57
8 Sabina Mamedova 2007 Märsta Simsällskap 49.24 +11.45
9 Thilde Monthan Lindholm 2007 Älvsjö AIK Simförening 50.36 +12.57
10 Ida Ebenstrand 2007 Märsta Simsällskap 53.64 +15.85
11 Nova Huss 2007 Märsta Simsällskap 55.01 +17.22
- Teresa Giocoli 2007 Älvsjö AIK Simförening DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 11:18:32
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 41.94
2 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 42.67 +0.73
3 Malin Blomgren 2008 Norrtälje Simklubb 43.89 +1.95
4 Tyra Jacobsén 2009 Bålsta Simklubb 44.43 +2.49
5 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 45.04 +3.10
6 Elvira Karlstedt 2009 Älvsjö AIK Simförening 45.79 +3.85
7 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 45.98 +4.04
8 Moa Bretz 2008 Upplands-Bro Simsällskap 46.24 +4.30
9 Tuva Landvall Skanelid 2008 Bålsta Simklubb 46.30 +4.36
10 Elise Lagerberg 2009 Bålsta Simklubb 46.45 +4.51
11 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 46.95 +5.01
12 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 47.21 +5.27
13 Beatrice Möller 2008 Bålsta Simklubb 47.83 +5.89
14 Freja Karlsson 2009 Ålands Simförening 48.27 +6.33
15 Allyson Agervald 2009 Åkersberga Simsällskap 48.36 +6.42
16 Felicia Sahlberg 2009 Österby Simsällskap 48.38 +6.44
17 Siri Moxness-Igefors 2008 Norrtälje Simklubb 49.08 +7.14
18 Noelia Cypriansen 2009 Upplands-Bro Simsällskap 49.85 +7.91
19 Tyra Sandberg 2008 Åkersberga Simsällskap 50.56 +8.62
20 Elin Eriksson 2008 Upplands-Bro Simsällskap 53.34 +11.40
21 Stella Lindbäck 2009 Ålands Simförening 53.90 +11.96
22 Ester De Leeuw 2009 Åkersberga Simsällskap 54.20 +12.26
23 Ida Artell 2009 Ålands Simförening 57.51 +15.57
- Emily Richardson 2008 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Katharina Smirnin 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 11:18:32
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 vilma Holmer 2011 Älvsjö AIK Simförening 43.57
2 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 48.44 +4.87
3 Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening 53.00 +9.43
4 Moa Pettersson Westergren 2010 Norrtälje Simklubb 53.02 +9.45
5 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 53.71 +10.14
6 Livia Törnqvist 2011 Åkersberga Simsällskap 53.73 +10.16
7 Agnes Åkerlund 2010 Norrtälje Simklubb 54.76 +11.19
8 Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 55.05 +11.48
9 Ellen Hoffegger 2012 Åkersberga Simsällskap 57.26 +13.69
10 Ellinor Yousef 2011 Norrtälje Simklubb 57.39 +13.82
11 Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb 58.19 +14.62
12 Emilia Folkesson 2010 Norrtälje Simklubb 58.96 +15.39
13 Cajsa Bååthe 2011 Åkersberga Simsällskap 59.28 +15.71
14 Selinda Andersson 2010 Ålands Simförening 59.92 +16.35
15 Ebba-Li Sparre 2013 Åkersberga Simsällskap 1:00.92 +17.35
16 Julia Marten 2012 Åkersberga Simsällskap 1:01.02 +17.45
17 Julia Agervald 2012 Åkersberga Simsällskap 1:01.51 +17.94
18 Villemo Sandvall 2011 Åkersberga Simsällskap 1:01.67 +18.10
19 Alina Wrangel 2011 Norrtälje Simklubb 1:03.82 +20.25
20 Line Eliasson 2010 Ålands Simförening 1:04.10 +20.53
- Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Lova Adelina Marie Augustsso 2010 Ålands Simförening DSQ
- Isabelle Remming 2012 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Klara Sjöström 2010 Åkersberga Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 11:18:32
2021-11-29 11:42:30 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Andersson 2001 Norrtälje Simklubb 34.19
2 Albin Rejås 2004 Norrtälje Simklubb 45.55 +11.36
Grenen officiell:  2021-11-28 11:24:18
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 MÅNS MANELIUS 2006 Ålands Simförening 39.74
2 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 40.34 +0.60
3 Max Hefte 2007 Märsta Simsällskap 41.10 +1.36
4 Linus Pettersson 2007 Österby Simsällskap 45.09 +5.35
5 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 47.52 +7.78
- Felix Kruskopf 2007 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 11:24:18
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 35.60
2 Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb 36.47 +0.87
3 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb 40.39 +4.79
4 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 40.78 +5.18
5 William Vide 2008 Upplands-Bro Simsällskap 41.58 +5.98
6 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb 45.76 +10.16
7 Nemo Westerlund 2009 Ålands Simförening 48.91 +13.31
8 William Bergvall 2009 Ålands Simförening 49.48 +13.88
9 Sixten Niklasson 2008 Älvsjö AIK Simförening 50.06 +14.46
10 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap 50.22 +14.62
11 Filip Romatowski 2008 Åkersberga Simsällskap 50.82 +15.22
12 Philip Linde 2008 Ålands Simförening 51.68 +16.08
13 hampus Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 51.75 +16.15
- Ludwig Dehnisch Berg 2009 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 11:24:18
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Frostner 2010 Åkersberga Simsällskap 48.96
2 Anton Boman 2011 Ålands Simförening 54.06 +5.10
3 Eli Rosén 2010 Ålands Simförening 55.69 +6.73
4 Rami Ghanem 2011 Norrtälje Simklubb 1:00.56 +11.60
5 Adam Ghanem 2010 Norrtälje Simklubb 1:02.38 +13.42
6 Albin Zandén 2012 Åkersberga Simsällskap 1:05.91 +16.95
7 Juliuz Sjöström Salom 2013 Älvsjö AIK Simförening 1:08.09 +19.13
- Arnel Kaur 2011 Norrtälje Simklubb DNS
- Thorin Kaur 2012 Norrtälje Simklubb DNS
- Arvid Bornhede 2010 Älvsjö AIK Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 11:24:18
2021-11-28 11:24:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 7, 50m Frisim Damer 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb 28.94
2 Lova Åhlén 2004 Norrtälje Simklubb 31.71 +2.77
3 Willma Hållinder 2004 Norrtälje Simklubb 32.78 +3.84
4 Viktoria Malmström 2004 Norrtälje Simklubb 34.15 +5.21
- Belma Obradovac 2005 Norrtälje Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 11:52:41
Gren 7, 50m Frisim Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 30.09
2 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 31.10 +1.01
3 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 31.18 +1.09
4 Tuva Eriksson 2006 Älvsjö AIK Simförening 32.37 +2.28
5 Molly Brinck 2007 Bålsta Simklubb 32.95 +2.86
6 Sofie Helgstrand 2006 Älvsjö AIK Simförening 34.22 +4.13
7 Sabina Mamedova 2007 Märsta Simsällskap 34.75 +4.66
8 Ellinor Lillefors 2007 Bålsta Simklubb 34.78 +4.69
9 Ida Ebenstrand 2007 Märsta Simsällskap 36.63 +6.54
10 Melinda Boisard 2007 Bålsta Simklubb 36.87 +6.78
11 Amelia Fricker 2007 Ålands Simförening 36.95 +6.86
12 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening 37.34 +7.25
13 Thilde Monthan Lindholm 2007 Älvsjö AIK Simförening 37.81 +7.72
14 Miranda Eriksson 2007 Österby Simsällskap 39.02 +8.93
15 Vilma Rejås 2007 Norrtälje Simklubb 41.14 +11.05
16 Nova Huss 2007 Märsta Simsällskap 43.40 +13.31
- Elin Nilsson 2007 Upplands-Bro Simsällskap DSQ
- Mical Zemicael 2007 Älvsjö AIK Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 11:52:41
Gren 7, 50m Frisim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Malin Blomgren 2008 Norrtälje Simklubb 31.67
2 Tuva Landvall Skanelid 2008 Bålsta Simklubb 32.24 +0.57
3 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb 33.16 +1.49
4 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 33.21 +1.54
5 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 33.28 +1.61
6 Nellie  Bocké 2008 Åkersberga Simsällskap 33.87 +2.20
7 Annie Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 34.65 +2.98
8 Tyra Jacobsén 2009 Bålsta Simklubb 34.97 +3.30
9 Moa Bretz 2008 Upplands-Bro Simsällskap 35.71 +4.04
10 Felicia Sahlberg 2009 Österby Simsällskap 36.01 +4.34
11 Emily Richardson 2008 Åkersberga Simsällskap 36.32 +4.65
12 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 36.35 +4.68
13 Noelia Cypriansen 2009 Upplands-Bro Simsällskap 36.63 +4.96
14 Elvira Karlstedt 2009 Älvsjö AIK Simförening 36.81 +5.14
15 Freja Karlsson 2009 Ålands Simförening 37.86 +6.19
16 Elin Eriksson 2008 Upplands-Bro Simsällskap 39.58 +7.91
17 Siri Moxness-Igefors 2008 Norrtälje Simklubb 39.63 +7.96
18 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb 39.87 +8.20
19 Stella Lindbäck 2009 Ålands Simförening 39.92 +8.25
20 Allyson Agervald 2009 Åkersberga Simsällskap 39.96 +8.29
21 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 40.14 +8.47
22 Ebba Stjernholt 2009 Åkersberga Simsällskap 44.14 +12.47
23 Tyra Sandberg 2008 Åkersberga Simsällskap 44.22 +12.55
24 Ida Artell 2009 Ålands Simförening 45.90 +14.23
25 Ester De Leeuw 2009 Åkersberga Simsällskap 46.68 +15.01
26 Katharina Smirnin 2009 Åkersberga Simsällskap 58.63 +26.96
- Ellen Lewandowski 2009 Älvsjö AIK Simförening DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 11:52:41
Gren 7, 50m Frisim Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Kristina Tylets 2010 Åkersberga Simsällskap 35.28
2 vilma Holmer 2011 Älvsjö AIK Simförening 36.64 +1.36
3 Ida Ledensjö 2010 Älvsjö AIK Simförening 37.34 +2.06
4 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 37.47 +2.19
5 Elida Nordin 2010 Åkersberga Simsällskap 37.64 +2.36
6 Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 37.77 +2.49
7 Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb 40.53 +5.25
8 Lova Adelina Marie Augustsso 2010 Ålands Simförening 41.04 +5.76
9 Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening 41.12 +5.84
10 Agnes Åkerlund 2010 Norrtälje Simklubb 44.29 +9.01
11 Nova Nirling 2012 Norrtälje Simklubb 46.34 +11.06
12 Tyra Söderman 2010 Norrtälje Simklubb 47.08 +11.80
13 Line Eliasson 2010 Ålands Simförening 47.89 +12.61
14 Livia Törnqvist 2011 Åkersberga Simsällskap 48.88 +13.60
15 Alva Sparf 2013 Åkersberga Simsällskap 49.30 +14.02
16 Selinda Andersson 2010 Ålands Simförening 49.48 +14.20
17 Alina Wrangel 2011 Norrtälje Simklubb 50.06 +14.78
18 Emilia Folkesson 2010 Norrtälje Simklubb 50.33 +15.05
19 Ebba-Li Sparre 2013 Åkersberga Simsällskap 51.05 +15.77
20 Julia Marten 2012 Åkersberga Simsällskap 53.27 +17.99
21 Isabelle Remming 2012 Åkersberga Simsällskap 55.20 +19.92
22 Julia Agervald 2012 Åkersberga Simsällskap 57.70 +22.42
23 Ellinor Yousef 2011 Norrtälje Simklubb 1:05.67 +30.39
Grenen officiell:  2021-11-28 11:52:41
2021-11-28 11:52:46 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 8, 50m Frisim Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 MÅNS MANELIUS 2006 Ålands Simförening 28.61
2 Hugo Mirén 2006 Ålands Simförening 29.66 +1.05
3 Arvid Andersson 2006 Norrtälje Simklubb 30.33 +1.72
4 Max Hefte 2007 Märsta Simsällskap 31.60 +2.99
5 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 32.49 +3.88
6 Milo Bergman 2006 Ålands Simförening 33.53 +4.92
7 Felix Kruskopf 2007 Åkersberga Simsällskap 34.77 +6.16
8 Linus Pettersson 2007 Österby Simsällskap 34.87 +6.26
9 Viktor Alf Ellingsworth 2007 Ålands Simförening 35.32 +6.71
- Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap DSQ
- Linus Alm 2007 Åkersberga Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 11:57:19
Gren 8, 50m Frisim Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 28.09
2 Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb 28.59 +0.50
3 William Vide 2008 Upplands-Bro Simsällskap 29.66 +1.57
4 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb 32.75 +4.66
5 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 34.06 +5.97
6 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening 36.51 +8.42
7 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb 38.36 +10.27
8 Philip Linde 2008 Ålands Simförening 38.74 +10.65
9 hampus Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 39.02 +10.93
10 Sixten Niklasson 2008 Älvsjö AIK Simförening 39.08 +10.99
11 Filip Romatowski 2008 Åkersberga Simsällskap 39.32 +11.23
12 William Bergvall 2009 Ålands Simförening 41.24 +13.15
13 Younis Mohamed El-Ridi 2009 Åkersberga Simsällskap 44.36 +16.27
14 Ludwig Dehnisch Berg 2009 Åkersberga Simsällskap 44.85 +16.76
15 Nemo Westerlund 2009 Ålands Simförening 46.72 +18.63
- Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 11:57:19
Gren 8, 50m Frisim Herrar 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Frostner 2010 Åkersberga Simsällskap 36.16
2 Rami Ghanem 2011 Norrtälje Simklubb 43.06 +6.90
3 Eli Rosén 2010 Ålands Simförening 44.06 +7.90
4 Anton Boman 2011 Ålands Simförening 46.09 +9.93
5 Casper Nylund 2010 Åkersberga Simsällskap 46.23 +10.07
6 Juliuz Sjöström Salom 2013 Älvsjö AIK Simförening 52.46 +16.30
7 Adam Ghanem 2010 Norrtälje Simklubb 55.70 +19.54
8 Albin Zandén 2012 Åkersberga Simsällskap 59.81 +23.65
- Arnel Kaur 2011 Norrtälje Simklubb DNS
- Thorin Kaur 2012 Norrtälje Simklubb DNS
- Arvid Bornhede 2010 Älvsjö AIK Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 11:57:19
2021-11-28 11:57:23 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 9, 100m Medley Damer 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nova Larsson 2007 Ålands Simförening 1:17.82
50m: 35.52
100m: 1:17.82
(42.30)
2 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 1:19.64 +1.82
50m: 36.07
100m: 1:19.64
(43.57)
3 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb 1:20.22 +2.40
50m: 39.29
100m: 1:20.22
(40.93)
4 Edna Obradovac 2007 Norrtälje Simklubb 1:20.26 +2.44
50m: 36.36
100m: 1:20.26
(43.90)
5 Ellinor Lillefors 2007 Bålsta Simklubb 1:31.44 +13.62
50m: 40.61
100m: 1:31.44
(50.83)
6 Ida Ebenstrand 2007 Märsta Simsällskap 1:37.17 +19.35
50m: 44.09
100m: 1:37.17
(53.08)
- Sabina Mamedova 2007 Märsta Simsällskap DSQ
- Elin Nilsson 2007 Upplands-Bro Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 12:17:16
Gren 9, 100m Medley Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Annie Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 1:24.21
50m: 38.87
100m: 1:24.21
(45.34)
2 Olivia Blom 2008 Åkersberga Simsällskap 1:24.34 +0.13
50m: 39.73
100m: 1:24.34
(44.61)
3 Linnéa Gerdtmark 2008 Norrtälje Simklubb 1:26.56 +2.35
50m: 38.96
100m: 1:26.56
(47.60)
4 Tyra Jacobsén 2009 Bålsta Simklubb 1:26.60 +2.39
50m: 41.05
100m: 1:26.60
(45.55)
5 Selma Nordberg 2009 Ålands Simförening 1:27.50 +3.29
50m: 41.03
100m: 1:27.50
(46.47)
6 Tuva Landvall Skanelid 2008 Bålsta Simklubb 1:27.66 +3.45
50m: 40.09
100m: 1:27.66
(47.57)
7 Matilda Bosson 2008 Åkersberga Simsällskap 1:28.59 +4.38
50m: 41.31
100m: 1:28.59
(47.28)
8 Elise Lagerberg 2009 Bålsta Simklubb 1:29.37 +5.16
50m: 40.95
100m: 1:29.37
(48.42)
9 Ebba Eriksson 2009 Norrtälje Simklubb 1:30.52 +6.31
50m: 42.43
100m: 1:30.52
(48.09)
10 Emily Richardson 2008 Åkersberga Simsällskap 1:32.33 +8.12
50m: 44.34
100m: 1:32.33
(47.99)
11 Moa Bretz 2008 Upplands-Bro Simsällskap 1:35.19 +10.98
50m: 45.84
100m: 1:35.19
(49.35)
12 Felicia Sahlberg 2009 Österby Simsällskap 1:38.46 +14.25
50m: 48.05
100m: 1:38.46
(50.41)
13 Vira Sarlin 2009 Norrtälje Simklubb 1:39.17 +14.96
50m: 48.87
100m: 1:39.17
(50.30)
14 Elin Eriksson 2008 Upplands-Bro Simsällskap 1:42.23 +18.02
50m: 49.52
100m: 1:42.23
(52.71)
15 Isabella Johansson 2009 Norrtälje Simklubb 1:42.46 +18.25
50m: 48.18
100m: 1:42.46
(54.28)
16 Stella Lindbäck 2009 Ålands Simförening 1:42.77 +18.56
50m: 47.01
100m: 1:42.77
(55.76)
17 Freja Karlsson 2009 Ålands Simförening 1:46.11 +21.90
50m: 49.24
100m: 1:46.11
(56.87)
Grenen officiell:  2021-11-28 12:17:16
Gren 9, 100m Medley Damer 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 vilma Holmer 2011 Älvsjö AIK Simförening 1:31.20
50m: 42.74
100m: 1:31.20
(48.46)
2 Moa Sparf 2010 Åkersberga Simsällskap 1:36.41 +5.21
50m: 43.87
100m: 1:36.41
(52.54)
3 Elida Nordin 2010 Åkersberga Simsällskap 1:39.11 +7.91
50m: 45.71
100m: 1:39.11
(53.40)
4 Nilla Nirling 2010 Norrtälje Simklubb 1:40.61 +9.41
50m: 47.72
100m: 1:40.61
(52.89)
5 Agnez Sjöström Salom 2011 Älvsjö AIK Simförening 1:43.48 +12.28
50m: 47.56
100m: 1:43.48
(55.92)
- Freja Lundblad 2010 Norrtälje Simklubb DSQ
- Line Eliasson 2010 Ålands Simförening DSQ
- Selinda Andersson 2010 Ålands Simförening DSQ
Grenen officiell:  2021-11-28 12:17:16
2021-11-28 12:17:22 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 10, 100m Medley Herrar 16 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Torell 2005 Österby Simsällskap 1:25.71
50m: 39.79
100m: 1:25.71
(45.92)
- Gustav Andersson 2001 Norrtälje Simklubb DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 12:23:37
Gren 10, 100m Medley Herrar 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olle Hägerman 2006 Åkersberga Simsällskap 1:18.57
50m: 36.32
100m: 1:18.57
(42.25)
2 Max Hefte 2007 Märsta Simsällskap 1:22.61 +4.04
50m: 38.20
100m: 1:22.61
(44.41)
3 Melvin Wennersten 2007 Älvsjö AIK Simförening 1:22.70 +4.13
50m: 37.13
100m: 1:22.70
(45.57)
4 Carl Brennwald 2007 Åkersberga Simsällskap 1:23.69 +5.12
50m: 38.67
100m: 1:23.69
(45.02)
5 Axel Svensson 2006 Upplands-Bro Simsällskap 1:24.78 +6.21
50m: 38.81
100m: 1:24.78
(45.97)
6 Ivar Dunér 2006 Älvsjö AIK Simförening 1:24.80 +6.23
50m: 39.56
100m: 1:24.80
(45.24)
7 Linus Pettersson 2007 Österby Simsällskap 1:25.92 +7.35
50m: 38.58
100m: 1:25.92
(47.34)
Grenen officiell:  2021-11-28 12:23:37
Gren 10, 100m Medley Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 1:11.42
50m: 32.97
100m: 1:11.42
(38.45)
2 William Vide 2008 Upplands-Bro Simsällskap 1:23.32 +11.90
50m: 37.80
100m: 1:23.32
(45.52)
3 Loke Beronius 2008 Norrtälje Simklubb 1:25.59 +14.17
50m: 43.57
100m: 1:25.59
(42.02)
4 Erik Gröhn Singstedt 2009 Norrtälje Simklubb 1:31.30 +19.88
50m: 45.01
100m: 1:31.30
(46.29)
5 Sixten Niklasson 2008 Älvsjö AIK Simförening 1:34.02 +22.60
50m: 43.19
100m: 1:34.02
(50.83)
6 hampus Eriksson 2009 Älvsjö AIK Simförening 1:35.56 +24.14
50m: 44.65
100m: 1:35.56
(50.91)
7 Nemo Westerlund 2009 Ålands Simförening 1:50.29 +38.87
50m: 55.34
100m: 1:50.29
(54.95)
- Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-11-28 12:23:37
Gren 10, 100m Medley Herrar 11 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Boman 2011 Ålands Simförening 1:52.39
50m: 54.29
100m: 1:52.39
(58.10)
Grenen officiell:  2021-11-28 12:23:37
2021-11-28 12:23:40 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Norrtälje Simklubb
Document
Resultat
Norrtäljedoppet 2021
Plats: Norrtälje Badhus Arrangör: Norrtälje Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 nov 2021 till den 28 nov 2021
Gren 11, 4x50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Bålsta Simklubb 17 2:02.96
Emily Sandberg 2004 AH2204 30.53 30.53
Tuva Landvall Skanelid 2008 BG8008 32.86 1:03.39
Ebba Rosenberg 2007 AC0407 31.07 1:34.46
Alma Norgren 2004 AR6404 28.50 2:02.96
2 Norrtälje lag 1 14 2:04.64 +1.68
Linnéa Gerdtmark 2008 BG6608 32.60 32.60
Malin Blomgren 2008 BB3608 31.21 1:03.81
Tyra Hållinder 2007 BC1407 29.98 1:33.79
Edna Obradovac 2007 BL1207 30.85 2:04.64
3 Norrtälje Simklubb lag 4 17 2:09.37 +6.41
Willma Hållinder 2004 BS5404 30.44 30.44
Viola Blomberg 2007 AJ8807 31.30 1:01.74
Agnes Hultin 2005 BO3605 31.76 1:33.50
Belma Obradovac 2005 BW9805 35.87 2:09.37