Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 19 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 33.62 | 1:11.17 | 1:49.99 | 2:28.00 | |||
2 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 34.54 | 1:13.11 | 1:52.63 | 2:30.65 | |||
3 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 35.93 | 1:14.45 | 1:53.66 | 2:31.90 | |||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.61 | 1:15.51 | 1:55.62 | 2:34.25 | |||
5 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 36.69 | 1:16.13 | 1:56.42 | 2:35.44 | |||
6 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 37.63 | 1:19.40 | 2:00.87 | 2:40.97 | |||
7 | Frida Frydendal | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 36.50 | 1:17.08 | 2:00.10 | 2:42.37 | |||
8 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 36.98 | 1:18.76 | 2:01.56 | 2:43.02 | |||
9 | Camilla Rask | 1999 | Odense Svømme Klub | 37.26 | 1:19.89 | 2:03.33 | 2:43.62 | |||
10 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 37.99 | 1:20.27 | 2:02.47 | 2:44.01 | |||
11 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 38.09 | 1:20.95 | 2:04.64 | 2:46.57 | |||
12 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 37.98 | 1:20.57 | 2:05.64 | 2:47.08 | |||
13 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 37.48 | 1:18.95 | 2:05.74 | 2:48.13 | |||
14 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 37.83 | 1:22.32 | 2:07.13 | 2:48.19 | |||
15 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 40.54 | 1:24.26 | 2:08.79 | 2:48.66 | |||
16 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 38.63 | 1:22.54 | 2:08.17 | 2:49.34 | |||
17 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 39.45 | 1:23.39 | 2:07.73 | 2:49.41 | |||
18 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 38.52 | 1:22.27 | 2:07.12 | 2:50.24 | |||
19 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 40.30 | 1:25.84 | 2:11.61 | 2:55.61 | |||
20 | Amanda Leweson | 1999 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.18 | 1:25.65 | 2:11.80 | 2:55.91 | |||
21 | Kirstine M. Pedersen | 1999 | Delta Svøm | 38.92 | 1:23.88 | 2:10.60 | 2:56.99 | |||
22 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 40.73 | 1:27.64 | 2:15.34 | 3:01.63 | |||
Løb 19, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 35.63 | 1:15.18 | 1:57.39 | 2:39.86 | |||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 36.47 | 1:17.73 | 2:01.16 | 2:44.08 | |||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 37.30 | 1:20.25 | 2:06.72 | 2:50.41 | |||
4 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.63 | 1:22.96 | 2:08.93 | 2:53.52 | |||
5 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 39.84 | 1:25.55 | 2:12.54 | 2:54.63 | |||
6 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.14 | 1:25.08 | 2:10.79 | 2:54.93 | |||
7 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 40.65 | 1:26.56 | 2:12.84 | 2:56.11 | |||
8 | Kristine Lønne | 2000 | Svømmeklubben Tempo | 39.65 | 1:24.90 | 2:11.77 | 2:56.21 | |||
9 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | Holstebro Svømme Club | 40.07 | 1:25.55 | 2:12.80 | 2:56.53 | |||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.63 | 1:26.93 | 2:14.87 | 3:00.01 | |||
11 | Matilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 40.21 | 1:27.32 | 2:16.72 | 3:03.03 | |||
12 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 42.70 | 1:29.58 | 2:17.47 | 3:03.66 | |||
13 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.72 | 1:29.41 | 2:19.34 | 3:04.88 | |||
14 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 41.63 | 1:29.60 | 2:17.98 | 3:05.09 | |||
15 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 40.80 | 1:28.52 | 2:20.52 | 3:07.36 | |||
16 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 42.93 | 1:32.39 | 2:23.79 | 3:09.52 | |||
17 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 43.28 | 1:32.29 | 2:21.47 | 3:10.01 | |||
18 | Noa Turin | 2000 | West Swim Esbjerg | 45.33 | 1:36.13 | 2:27.35 | 3:15.08 | |||
19 | Natacha Drest | 2000 | Odense Svømme Klub | 45.55 | 1:36.88 | 2:29.04 | 3:17.48 | |||
20 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 46.49 | 1:39.80 | 2:33.94 | 3:24.76 | |||
21 | Anne Rytter | 2000 | Randers GF Neptun | 44.32 | 1:36.34 | 2:32.59 | 3:28.03 | |||
- | Line Thomsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |