Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 19 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 39.14 | 1:19.95 | |||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 39.94 | 1:21.26 | |||||
3 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 39.67 | 1:21.27 | |||||
4 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 40.95 | 1:23.66 | |||||
5 | Laura B. Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 40.72 | 1:24.49 | |||||
6 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 41.75 | 1:24.95 | |||||
7 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 42.73 | 1:26.03 | |||||
8 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 42.92 | 1:27.36 | |||||
9 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 42.96 | 1:28.33 | |||||
10 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 43.12 | 1:28.43 | |||||
11 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 42.82 | 1:28.63 | |||||
12 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 44.45 | 1:31.02 | |||||
13 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 45.55 | 1:31.30 | |||||
14 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 45.79 | 1:31.78 | |||||
15 | Signe Tramm | 1999 | IHF Svømning | 44.42 | 1:31.82 | |||||
16 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 45.02 | 1:32.20 | |||||
17 | Martha Andersen | 1999 | Delta Svøm | 44.58 | 1:32.45 | |||||
18 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 44.67 | 1:32.73 | |||||
19 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.02 | 1:34.80 | |||||
20 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 47.07 | 1:34.96 | |||||
21 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.68 | 1:35.90 | |||||
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 42.36 | 1:25.06 | |||||
2 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 41.27 | 1:25.63 | |||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 42.36 | 1:28.43 | |||||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 42.83 | 1:29.49 | |||||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 43.34 | 1:31.23 | |||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 44.55 | 1:32.09 | |||||
7 | Freya Bloch Johnson | 2000 | Hobro Svømmeklub | 45.34 | 1:33.82 | |||||
8 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Durup IF | 45.03 | 1:34.06 | |||||
9 | Sara Frank Plath | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 47.09 | 1:37.09 | |||||
10 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 49.19 | 1:38.63 | |||||
11 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.74 | 1:40.13 | |||||
- | Natascha Alexandra Green | 2000 | Agfs Svømmeafdeling | DNF | ||||||
- | Mette Høgild Svane | 2000 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev v/50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:24 |