Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 19 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 36.51 | 1:20.80 | 2:09.94 | 2:48.82 | |||
2 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 39.24 | 1:22.39 | 2:13.45 | 2:53.24 | |||
3 | Merete Toft Jensen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 38.44 | 1:24.83 | 2:15.21 | 2:53.93 | |||
4 | Simone H. Lauridsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 40.92 | 1:27.40 | 2:15.47 | 2:55.07 | |||
5 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 41.62 | 1:26.14 | 2:17.33 | 2:56.99 | |||
6 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 41.38 | 1:28.42 | 2:20.06 | 3:02.44 | |||
7 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 44.75 | 1:28.92 | 2:24.92 | 3:02.83 | |||
8 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.03 | 1:28.13 | 2:26.11 | 3:07.05 | |||
9 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 44.83 | 1:35.49 | 2:24.79 | 3:07.32 | |||
10 | Julie Pavon Friis | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 45.90 | 1:35.61 | 2:24.85 | 3:07.68 | |||
11 | Martha Andersen | 1999 | Delta Svøm | 43.70 | 1:31.75 | 2:26.65 | 3:09.05 | |||
12 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 44.71 | 1:31.76 | 2:27.33 | 3:10.34 | |||
13 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 46.83 | 1:34.43 | 2:31.21 | 3:13.77 | |||
14 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 46.33 | 1:36.33 | 2:30.94 | 3:14.73 | |||
15 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 47.66 | 1:35.72 | 2:34.72 | 3:15.33 | |||
16 | Johanne Laursen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 47.32 | 1:39.96 | 2:32.62 | 3:16.56 | |||
17 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 51.61 | 1:40.15 | 2:38.43 | 3:22.51 | |||
- | Anna Bonde | 1999 | Hobro Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev. v/75 m | |||||
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 44.78 | 1:32.62 | 2:24.31 | 3:06.25 | |||
2 | Ella Christensen Blanch | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 46.10 | 1:34.69 | 2:33.42 | 3:17.43 | |||
3 | Line Bremer Mortensen | 2000 | Odense Svømme Klub | 45.70 | 1:36.64 | 2:37.68 | 3:21.06 | |||
4 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 47.07 | 1:36.48 | 2:33.45 | 3:21.81 | |||
5 | Katrine Knudsen | 2000 | Swim Team Esbjerg | 49.59 | 1:42.91 | 2:39.96 | 3:24.84 | |||
6 | Smilla Lyhne | 2000 | Thisted Svømmeklub | 50.65 | 1:43.63 | 2:42.51 | 3:26.82 | |||
7 | Therese Hovgaard Jensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 46.46 | 1:44.05 | 2:41.04 | 3:28.79 | |||
8 | Pernille Falgren Christen | 2000 | O.S.L.F. | 48.33 | 1:43.76 | 2:41.13 | 3:29.77 | |||
9 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 50.05 | 1:43.61 | 2:46.42 | 3:32.28 | |||
10 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 49.18 | 1:44.73 | 2:47.92 | 3:36.28 | |||
11 | Diana Au | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 49.47 | 1:44.18 | 2:43.88 | 3:36.30 | |||
12 | Anida Danovic | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 53.80 | 1:50.72 | 2:47.28 | 3:38.15 | |||
13 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 52.54 | 1:47.30 | 2:51.63 | 3:38.51 | |||
14 | Matilde Krogstrup | 2000 | Odder IGF | 53.30 | 1:52.06 | 2:57.29 | 3:48.46 | |||
- | Astrid Bisgaard | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | arme fremf. u/vand | |||||
- | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | DSQ | dobb.armtag v/100m | |||||
- | Mie Mellerup | 2000 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | glid på mave v/75 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 19 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |