Resultater for Vestdanske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 18 december 2010 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 40.06 | 1:23.66 | 2:07.59 | 2:50.34 | |||
2 | Louise Kronborg Frandsen | 1999 | West Swim Esbjerg | 41.73 | 1:25.69 | 2:09.98 | 2:53.24 | |||
3 | Anna Olesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 42.34 | 1:27.50 | 2:13.72 | 2:58.56 | |||
4 | Anna Emilie Hansen | 1999 | Svømmeklubben Tempo | 42.39 | 12:29.56 | 2:16.18 | 2:59.87 | |||
5 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 42.70 | 1:28.94 | 2:15.97 | 3:00.86 | |||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 43.68 | 1:30.32 | 2:17.63 | 3:01.53 | |||
7 | Clara Franck | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 44.43 | 1:30.92 | 2:17.54 | 3:02.74 | |||
8 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 42.65 | 1:30.48 | 2:18.02 | 3:03.73 | |||
9 | Marie Eske | 1999 | Randers GF Neptun | 43.08 | 1:29.65 | 2:17.37 | 3:03.92 | |||
10 | Lykke K. Nielsen | 1999 | Odder IGF | 43.86 | 1:30.38 | 2:18.75 | 3:03.97 | |||
11 | Alberte Back Schmidt | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 43.35 | 1:31.11 | 2:19.05 | 3:05.06 | |||
12 | Sofie Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 43.82 | 1:31.20 | 2:20.14 | 3:05.74 | |||
13 | Gloria Gardner | 1999 | Horsens Svømmeklub | 44.44 | 1:33.96 | 2:24.69 | 3:11.30 | |||
14 | Julie Broekhoff | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 44.90 | 1:34.12 | 2:24.21 | 3:12.15 | |||
15 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 44.05 | 1:32.65 | 2:23.24 | 3:12.17 | |||
16 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 46.59 | 1:35.62 | 2:25.64 | 3:12.63 | |||
17 | Cathrine Skau Hansen | 1999 | Delta Svøm | 48.47 | 1:38.52 | 2:28.76 | 3:16.77 | |||
18 | Sidse Thorup | 1999 | Odense Svømme Klub | 47.20 | 1:37.58 | 2:27.77 | 3:16.94 | |||
19 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 46.87 | 1:38.98 | 3:20.78 | ||||
20 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.60 | 1:39.58 | 2:31.84 | 3:22.63 | |||
21 | Frederikke Asfeldt | 1999 | Herning Svømmeklub | 48.62 | 1:41.23 | 2:33.99 | 3:22.76 | |||
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 41.63 | 1:27.36 | 2:14.26 | 3:00.00 | |||
2 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 43.54 | 1:29.41 | 2:16.07 | 3:01.37 | |||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 43.60 | 1:33.42 | 2:24.79 | 3:13.05 | |||
4 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 48.14 | 1:39.91 | 2:31.15 | 3:19.44 | |||
5 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 46.98 | 1:38.82 | 2:30.43 | 3:20.22 | |||
6 | Michelle Franow | 2001 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 47.71 | 1:40.74 | 2:33.60 | 3:26.48 | |||
7 | Nikita Pedersen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 47.92 | 1:42.95 | 2:37.59 | 3:27.88 | |||
8 | Line J. V. Hededal | 2001 | Vejle Svømmeklub Triton | 49.82 | 1:44.94 | 2:43.25 | 3:39.34 | |||
9 | Johanne A. Christiansen | 2000 | Vejle Svømmeklub Triton | 51.39 | 1:48.17 | 2:47.30 | 3:44.78 | |||
10 | Matilde Krogstrup | 2000 | Odder IGF | 54.08 | 1:54.61 | 2:55.34 | 3:53.81 | |||
- | Pernille Falgren Christen | 2000 | O.S.L.F. | DSQ | Svøm på mave v/125 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 december 2010 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |