Results for Østdanske Årgangsmesterskaber Gruppe 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | st rgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 19 december 2010 | |||
Stvne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangr | Herlev & Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 18 december 2010 |
Lb 23, 200m Medley Damer, Finaler 11 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Cecilie Hgskilde | 1999 | Vallensbk IF Af 1939 | 35.63 | 1:16.96 | 2:08.45 | 2:46.17 | |||
2 | Gitte Srensen Gosvig | 1999 | Allerd Svmmeklub | 38.45 | 1:20.43 | 2:14.39 | 2:53.02 | |||
3 | Deirdre . Hansen | 1999 | Svmmeklubben MK 31 | 41.25 | 1:23.89 | 2:17.76 | 2:55.76 | |||
4 | Frederikke Gunni | 1999 | Gentofte Svmme Klub | 40.24 | 1:25.44 | 2:14.44 | 2:56.01 | |||
Lb 23, 200m Medley Damer, Finaler 10 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Dorthea Hauch | 2000 | Hillerd Svmmeklub | 37.02 | 1:20.62 | 2:10.19 | 2:46.86 | |||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 37.47 | 1:20.84 | 2:11.16 | 2:48.50 | |||
3 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svmning | 37.75 | 1:19.64 | 2:10.20 | 2:48.96 | |||
4 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 38.75 | 1:22.55 | 2:53.45 | ||||
5 | Amanda Duus | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 37.07 | 1:21.29 | 2:12.25 | 2:55.63 | |||
6 | Sofie Thun Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 39.96 | 1:25.73 | 2:22.09 | 3:01.52 | |||
7 | Julia Jnsson | 2000 | Hrsholm Svmmeforening | 40.31 | 1:25.97 | 2:21.23 | 3:04.16 | |||
8 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 45.87 | 1:33.55 | 2:29.70 | 3:09.58 | |||
9 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerd Svmmeklub | 47.98 | 1:37.36 | 2:30.82 | 3:10.00 | |||
10 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svmmeklubben MK 31 | 42.46 | 1:30.29 | 2:30.53 | 3:13.04 | |||
11 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingr Svmmeklub | 45.99 | 1:34.31 | 2:31.09 | 3:14.37 | |||
12 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svmmeklub | 47.67 | 1:37.67 | 2:35.83 | 3:18.59 | |||
13 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 41.40 | 1:34.20 | 2:35.29 | 3:20.39 | |||
14 | Laura Andersen | 2001 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 46.32 | 1:38.91 | 2:34.17 | 3:22.04 | |||
15 | Natascha Bonnen Sjgren | 2000 | Vest-Brndby | 46.82 | 1:37.28 | 2:40.38 | 3:27.17 | |||
- | Amalie Mrtensson | 2000 | JGI Svmning | DSQ | Asynk. arme i fly | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 19 december 2010 |
Licens til Herlev IF Svmmeafdelingen | Udskriftstidspunkt | 12:24 |