Results for Østdanske Årgangsmesterskaber Gruppe 2
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 19 december 2010 | |||
Stævne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Herlev & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Isak Lichi | 1997 | GI-40 Hermes | 31.41 | 1:08.25 | 1:50.88 | 2:24.55 | |||
2 | Victor Bødker | 1997 | GI-40 Hermes | 32.70 | 1:12.60 | 1:53.63 | 2:28.20 | |||
3 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.79 | 1:12.02 | 1:57.34 | 2:30.99 | |||
4 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.53 | 1:14.54 | 1:57.92 | 2:31.89 | |||
5 | Tobias Lynggaard Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.25 | 1:11.65 | 1:58.92 | 2:35.53 | |||
6 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 33.58 | 1:12.65 | 1:59.74 | 2:35.64 | |||
7 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 35.19 | 1:15.62 | 2:02.12 | 2:35.96 | |||
8 | Andreas Mårtensson | 1997 | JGI Svømning | 36.87 | 1:16.22 | 2:01.35 | 2:36.38 | |||
9 | Martin Jungersen | 1997 | Glostrup Svømme Klub | 34.30 | 1:15.85 | 2:02.74 | 2:39.04 | |||
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.29 | 1:10.08 | 1:56.56 | 2:28.90 | |||
2 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.33 | 1:12.33 | 1:54.86 | 2:29.50 | |||
3 | Mads Christian Sandager | 1998 | GI-40 Hermes | 31.69 | 1:10.27 | 1:57.24 | 2:33.79 | |||
4 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.17 | 1:11.92 | 1:58.94 | 2:37.53 | |||
5 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.66 | 2:05.29 | 2:40.96 | ||||
6 | Frederik Galving | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.16 | 1:17.11 | 2:07.15 | 2:44.08 | |||
7 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.33 | 1:20.00 | 2:08.20 | 2:45.60 | |||
8 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 35.39 | 1:20.41 | 2:10.30 | 2:48.93 | |||
9 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 37.31 | 1:20.25 | 2:10.46 | 2:50.95 | |||
10 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | Herlev Svømning | 39.26 | 1:21.60 | 2:13.78 | 2:51.39 | |||
11 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.98 | 1:21.83 | 2:15.14 | 2:51.65 | |||
- | Giano Grillo | 1998 | GI-40 Hermes | DSQ | Svøm på mave v.75m | |||||
- | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Svøm på mave v.75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 19 december 2010 |
Licens til Herlev IF Svømmeafdelingen | Udskriftstidspunkt | 12:38 |