Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 18 december 2010 | |||
Stævne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 15:18 | |||
Arrangør | Herlev & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 december 2010 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.13 | 1:07.91 | |||||
2 | Cecilie Høgskilde | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.71 | 1:07.96 | |||||
3 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.16 | 1:09.15 | |||||
4 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.31 | 1:09.80 | |||||
5 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 33.37 | 1:10.27 | |||||
6 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 33.79 | 1:10.69 | |||||
7 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.06 | 1:11.29 | |||||
8 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 33.84 | 1:12.30 | |||||
9 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.09 | 1:12.67 | |||||
10 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.76 | 1:12.93 | |||||
11 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 35.13 | 1:13.01 | |||||
12 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.83 | 1:13.14 | |||||
13 | Clara Lerche | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.50 | 1:14.40 | |||||
14 | Stine Lærke Strøm | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.85 | 1:17.09 | |||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 32.63 | 1:07.61 | |||||
2 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.94 | 1:10.50 | |||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.47 | 1:12.49 | |||||
4 | Sarah Tang-Holbek | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 34.80 | 1:14.09 | |||||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 35.67 | 1:14.18 | |||||
6 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 36.24 | 1:14.60 | |||||
7 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.94 | 1:17.23 | |||||
8 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | Farum Svømmeklub | 36.55 | 1:17.53 | |||||
9 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.07 | 1:17.77 | |||||
10 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 36.54 | 1:17.82 | |||||
11 | My Weitling | 2000 | JGI Svømning | 36.28 | 1:18.23 | |||||
12 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.06 | 1:18.66 | |||||
13 | Cecilie Girke Christensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.01 | 1:18.89 | |||||
14 | Rachel Townsend | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.11 | 1:19.53 | |||||
15 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 37.18 | 1:20.19 | |||||
16 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 39.64 | 1:21.21 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 18 december 2010 |
Licens til Herlev IF Svømmeafdelingen | Udskriftstidspunkt | 15:18 |