Resultater for RSK International 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag d. 27-11-10
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | 31.Internationale Svømmestævne | Udskriftsdato | 27 november 2010 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-11-27 |
Løb 2, 100m Medley Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Morten Andersen | 1994 | Svendborg Svømme Klub | 28.65 | 1:02.14 | |||||
2 | Mads Knoblauch | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 28.59 | 1:03.13 | |||||
3 | Anders Birkbak | 1991 | Svendborg Svømme Klub | 28.40 | 1:03.22 | |||||
4 | Sebastian Ovesen | 1994 | Slagelse Svømmeklub | 28.51 | 1:03.23 | |||||
5 | Kasper Egelund | 1995 | Ringe Svømme Klub | 29.04 | 1:03.25 | |||||
6 | Martin Dyrehøj | 1988 | Svendborg Svømme Klub | 29.28 | 1:04.35 | |||||
7 | Kevin Meyering | 1992 | Waspo Nordhorn | 30.95 | 1:05.64 | |||||
8 | Alexander Riis | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 29.96 | 1:06.61 | |||||
9 | Peter Knoblauch | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 30.96 | 1:06.85 | |||||
10 | Martin Torben Nielsen | 1990 | Tommerup Svømme Klub | 30.17 | 1:07.10 | |||||
11 | Niklas Egbers | 1992 | Waspo Nordhorn | 32.56 | 1:07.96 | |||||
12 | Frank Erdmann | 1992 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 31.22 | 1:08.27 | |||||
13 | Jan-Hendrik Suhr | 1991 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 31.80 | 1:09.04 | |||||
14 | Frederik F. Nielsen | 1994 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.62 | 1:09.14 | |||||
15 | Daniel Peschardt | 1993 | Thisted Svømmeklub | 32.27 | 1:09.51 | |||||
16 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 33.26 | 1:09.58 | |||||
17 | Frederik J. Sørensen | 1997 | O.S.L.F. | 31.59 | 1:10.15 | |||||
18 | Anders Pedersen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 35.13 | 1:12.03 | |||||
19 | Christian Lund | 1996 | Ringe Svømme Klub | 32.81 | 1:12.28 | |||||
20 | Oliver Bruun | 1995 | Ringe Svømme Klub | 34.74 | 1:12.30 | |||||
21 | Nikolai Hyldgaard Thomsen | 1994 | Ringe Svømme Klub | 33.56 | 1:12.45 | |||||
22 | Nicolai Uhrenholdt | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 34.73 | 1:12.65 | |||||
23 | Kai Heddendorp | 1996 | Waspo Nordhorn | 34.35 | 1:13.00 | |||||
24 | Jens Høj Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 33.68 | 1:13.09 | |||||
25 | Joachim Berning | 1992 | Waspo Nordhorn | 35.29 | 1:13.26 | |||||
26 | Reyk Rüger | 1994 | Waspo Nordhorn | 33.86 | 1:14.06 | |||||
27 | Anton Holten Lambert | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.76 | 1:14.56 | |||||
28 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 35.17 | 1:14.96 | |||||
29 | Hasse Reinholdt Nielsen | 1994 | Tommerup Svømme Klub | 35.74 | 1:14.98 | |||||
30 | Rune Jensen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 34.05 | 1:15.66 | |||||
31 | Mathias Poulsen | 1996 | Ringe Svømme Klub | 34.87 | 1:15.99 | |||||
32 | Patrick Terp | 1994 | Nyborg Svømmeklub | 35.58 | 1:16.12 | |||||
33 | Joakim Dam Hansen | 1994 | Flipper Gudskov | 34.46 | 1:16.41 | |||||
34 | Anders Trab | 1995 | Tommerup Svømme Klub | 35.85 | 1:16.88 | |||||
35 | Frederik H Thomsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 36.34 | 1:17.15 | |||||
36 | Alexander R. Schleimann | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 34.55 | 1:18.10 | |||||
37 | Mads Flensburg | 1994 | Ringe Svømme Klub | 36.61 | 1:18.95 | |||||
38 | Jeffrey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 38.33 | 1:19.56 | |||||
39 | Maurice Hage | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 37.68 | 1:20.61 | |||||
40 | Morten Høybye Olesen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 38.09 | 1:20.92 | |||||
41 | Nicolai Bøving | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 39.60 | 1:22.39 | |||||
42 | Alexander Tobaben | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | 40.89 | 1:24.19 | |||||
43 | Leon Müller | 1998 | Waspo Nordhorn | 40.30 | 1:24.86 | |||||
44 | Lau Reese-Petersen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 37.94 | 1:25.61 | |||||
45 | Oliver Broholm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 39.99 | 1:27.51 | |||||
46 | Abbas Zein | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 41.97 | 1:29.12 | |||||
47 | Ilja Wolfsohn | 1997 | Tv Gut Heil Billstedt | 38.90 | 1:29.81 | |||||
48 | Rasmus Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 42.98 | 1:30.35 | |||||
49 | Lauritz Bech | 1998 | Ringe Svømme Klub | 43.65 | 1:30.60 | |||||
50 | Lukas Portheine | 1998 | Waspo Nordhorn | 44.15 | 1:31.73 | |||||
51 | Jannik Ruhnke | 1998 | Buxtehuder Schwimmclub | 44.01 | 1:32.05 | |||||
52 | Antonio Aykurt | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 42.40 | 1:32.95 | |||||
53 | Gustav Westerlin Larsen | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 42.84 | 1:33.51 | |||||
54 | Joey Ketzscher | 1998 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 45.84 | 1:33.83 | |||||
55 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 44.06 | 1:33.97 | |||||
56 | Denis Klonowski | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 42.97 | 1:34.13 | |||||
56 | Mikkel Mørk Nielsen | 1997 | Ringe Svømme Klub | 43.23 | 1:34.13 | |||||
58 | Christoffer Vedkiær | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 46.33 | 1:34.74 | |||||
59 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 43.84 | 1:35.11 | |||||
60 | Frederik Larsen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 44.13 | 1:35.20 | |||||
61 | Fatih Beköz | 1998 | Tv Gut Heil Billstedt | 45.71 | 1:35.97 | |||||
62 | Lennart Dammert | 1995 | Buxtehuder Schwimmclub | 44.63 | 1:36.15 | |||||
63 | David Høyer Jacobsen | 1995 | Svendborg Svømme Klub | 43.72 | 1:36.50 | |||||
64 | Mads Due Kristensen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 47.64 | 1:37.18 | |||||
65 | Aksel Hansen | 1996 | Svendborg Svømme Klub | 46.27 | 1:38.42 | |||||
66 | Alexander St Clair Slatte | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 46.14 | 1:38.67 | |||||
67 | Lars Dührkop | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 47.45 | 1:40.50 | |||||
68 | Leon-Ramon Linke | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 1:40.88 | 1:40.88 | |||||
69 | Theis Vibskov Kristensen | 1998 | Svendborg Svømme Klub | 48.62 | 1:41.42 | |||||
70 | Rasmus Grønnegaard | 2000 | Ringe Svømme Klub | 47.82 | 1:42.20 | |||||
71 | Nicolai Andersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 47.20 | 1:44.35 | |||||
72 | Kristoffer Desmareth | 2000 | Ringe Svømme Klub | 49.09 | 1:44.94 | |||||
73 | Danilo Wilm | 2000 | Tv Gut Heil Billstedt | 50.66 | 1:45.32 | |||||
74 | Christoffer O Donoghue | 1997 | Ringe Svømme Klub | 50.33 | 1:45.96 | |||||
75 | Sören Ekkelboom | 1999 | Waspo Nordhorn | 50.71 | 1:46.06 | |||||
76 | Sejdo Demirovic | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 50.27 | 1:47.05 | |||||
77 | Julius Mensing | 1999 | Waspo Nordhorn | 51.40 | 1:48.72 | |||||
78 | Kristoffer Nørgaard Dahl | 1999 | Ringe Svømme Klub | 49.56 | 1:48.92 | |||||
79 | Victor Elmkvist | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 52.85 | 1:49.65 | |||||
80 | Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 52.40 | 1:52.75 | |||||
81 | Niels Heyer | 1998 | Sv Preussen Reinfeld | 56.29 | 2:01.86 | |||||
82 | Vincent Hartwig | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | 56.39 | 2:02.11 | |||||
83 | Etienne Weinbach | 2002 | Tsv Rot Weiss Niebüll | 1:03.18 | 2:03.42 | |||||
84 | Karl-Emil Elnegaard | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.30 | 2:05.58 | |||||
85 | Thomas Kristensen | 2000 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.86 | 2:21.84 | |||||
- | Bosse Feddersen | 1997 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DNS | ||||||
- | Elias Christiansen | 1999 | Tsv Rot Weiss Niebüll | DSQ | ej forsat bev i ryg | |||||
- | Hans-Einar Elnegaard | 1999 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | gik på bunden | |||||
- | Jacob Schøler | 1998 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | asymetrisk arm i fly | |||||
- | Jonas Petersen | 2001 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Milan Monse | 2000 | Waspo Nordhorn | DSQ | ryg ej afsluttet | |||||
- | Simon Ecks | 1994 | Buxtehuder Schwimmclub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Tim Sandner | 2000 | Waspo Nordhorn | DSQ | arme frem under vand | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 27 november 2010 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:48 |