2018-07-21   15:35:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Nordjylland 2011

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Peter Højberg  1996  Hobro Svømmeklub    3:26.37  4:52.49      5:29.23   
Martin S. Madsen  1995  Aabybro Idrætsforening    3:27.95  4:53.11      5:29.61   
Jacob Dam Larsen  1996  Aalborg Svømmeklub    1:23.25  2:54.36      5:56.78   
Christian Gamst  1996  Aalborg Svømmeklub    2:58.98  4:40.64  6:02.20    6:02.20   
                     
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Christian Bro Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    3:34.23  5:00.06      5:37.52   
Mikael Thode Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    1:16.68  2:44.93      5:39.97   
Jacob S. Madsen  1998  Aabybro Idrætsforening    2:55.36  4:39.81  6:03.15    6:03.15   
Marcus Brandborg  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:28.85  3:04.74      6:08.38   
Nicolai Madsen  1997  Aalborg Svømmeklub    1:26.61  3:01.65      6:15.09   
Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej samt. rør 25 brys 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:51   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Ida Vardinhus-Nielsen  1996  Aalborg Svømmeklub    1:16.27  2:42.72  4:17.38    5:33.83   
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub    1:17.20  2:46.60  4:18.72    5:33.90   
Nia Jørgensen  1996  Aalborg Svømmeklub    1:36.07  3:13.96  5:00.02    6:25.26   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mette H Larsen  1997  Aabybro Idrætsforening    2:20.32  4:00.74  5:35.18    6:15.62   
Ida Mikkelsen  1998  Skagen Svømmeklub    1:41.88  3:21.07  5:19.59    6:49.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  14:51 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  09:52   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristoffer Moos  1996  Thisted Svømmeklub    29.15  1:01.28  1:33.38    2:04.53   
Simon L. Knudsen  1996  Thisted Svømmeklub    29.18  1:01.58  1:34.32    2:05.15   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68    28.73  1:01.04  1:33.97    2:06.57   
Kristian Hejbøl Gregersen  1995  Svømmeklubben S 68    30.99  1:04.53  1:38.64    2:13.05   
Anders Fly  1995  Brønderslev SK08    29.74  1:03.22  1:38.54    2:14.30   
Max Tellefsen  1996  Svømmeklubben S 68    31.84  1:07.64  1:43.62    2:16.00   
Mathias F. Nielsen  1995  Thisted Svømmeklub    33.15  1:08.84  1:43.28    2:16.44   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub    31.25  1:06.47  1:42.87    2:18.61   
James Boyes  1995  Svømmeklubben Nord    32.53  1:07.58  1:45.18    2:21.85   
10  Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub    34.17  1:11.13  1:47.44    2:23.49   
11  Ralf Fagerstrøm  1996  Aabybro Idrætsforening    33.77  1:11.57  1:50.54    2:27.06   
12  Martin Kollerup  1995  Svømmeklubben Nord    33.78  1:12.06  1:51.46    2:27.85   
13  Alexander Lennø  1996  Aabybro Idrætsforening    32.71  1:10.41  1:50.44    2:29.45   
14  Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord    34.32  1:13.58  1:53.15    2:29.67   
15  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub    33.64  1:12.49  1:51.74    2:29.72   
16  Vitus Mathiasen  1996  Thisted Svømmeklub    36.31  1:16.41  1:57.71    2:38.58   
17  Søren Nielsen Schjølin  1996  Svømmeklubben S 68    35.70  1:16.49  1:58.83    2:39.71   
18  Mathias Dyrhave Lindberg  1996  Aabybro Idrætsforening    34.40  1:15.81  1:59.24    2:40.97   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub    33.12  1:09.79  1:46.51    2:21.72   
Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    34.90  1:12.90  1:49.58    2:26.36   
Sebastian Reese  1998  Aalborg Svømmeklub    35.07  1:13.41  1:52.92    2:31.91   
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord    35.94  1:18.56  2:03.23    2:40.15   
Thomas Svankjær  1997  Aalborg Svømmeklub    33.68  1:56.92  2:40.15    2:40.15   
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    36.25  1:17.19  2:00.49    2:42.43   
Christoffer Elkjær  1998  Aalborg Svømmeklub    37.93  1:20.86  2:05.86    2:46.07   
Kartikey Nandgave  1998  Aalborg Svømmeklub    35.83  1:18.87  2:04.57    2:46.66   
Malthe Gilkrog  1998  Idrætsforening Jarl, Arden    37.13  1:18.26  2:04.14    2:49.36   
10  Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08    37.49  1:22.09  2:08.44    2:50.73   
11  Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub    38.92  1:23.64  2:10.91    2:55.92   
12  Asger Bertel  1998  Aalborg Svømmeklub    39.77  1:26.29  2:13.60    3:01.12   
13  Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub    39.71  1:27.04  2:17.51    3:03.08   
14  Mikkel K Lauridsen  1998  Aalborg Svømmeklub    41.29  1:30.25  2:20.71    3:08.94   
15  Thomas Kjær  1998  Aalborg Svømmeklub    43.31  1:33.40  2:24.40    3:12.23   
16  Sebastian Brun Koch  1998  Aalborg Svømmeklub    42.29  1:32.20  2:22.57    3:12.49   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    35.37  1:14.49  1:55.07    2:33.39   
Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub    35.37  1:16.60  1:57.82    2:36.82   
Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub    37.71  1:22.25  2:08.68    2:53.34   
Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08    40.22  1:26.74  2:15.78    3:02.76   
Mathias H Christensen  1999  Aalborg Svømmeklub    38.92  1:27.61  2:17.30    3:04.16   
Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub    40.40  1:28.27  2:17.68    3:04.20   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    43.49  1:34.32  2:26.84    3:17.29   
Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub    43.25  1:34.62  2:28.26    3:17.42   
Anton Løvgren  1999  Aalborg Svømmeklub    44.76  1:35.95  2:29.41    3:19.52   
10  Nicolai Sand  2000  Brønderslev SK08    45.84  1:43.23  2:45.52    3:43.96   
11  Rasmus Pedersen  2000  Idrætsforening Jarl, Arden    51.17  1:51.72  2:52.42    3:52.54   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Andersen  2001  Idrætsforening Jarl, Arden    44.46  1:37.06  2:31.07    3:23.90   
Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub    45.14  1:38.98  2:33.39    3:26.98   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  09:52 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  09:38   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68    34.21  1:11.49  1:49.99    2:27.58   
Sofie Brøndum Bossen  1996  Aalborg Svømmeklub    33.59  1:11.05  1:49.96    2:28.23   
Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68    35.16  1:13.87  1:53.34    2:29.80   
Nikoline Leth Jepsen  1995  Aalborg Svømmeklub            2:30.62   
Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68    34.12  1:12.07  1:51.98    2:31.77   
Linette Hansen  1995  Brønderslev SK08            2:36.27   
Sisse Grubak Simonsen  1996  Brønderslev SK08            2:38.28   
Camilla Christensen  1995  Aalborg Svømmeklub    35.67  1:15.33  1:56.81    2:38.40   
Nanna H Andersen  1996  Svømmeklubben Nord            2:39.35   
10  Katrine Siggaard  1995  Svømmeklubben S 68    38.04  1:20.51  2:03.30    2:42.01   
11  Nina Paulsen  1996  Svømmeklubben Nord    37.94  1:19.49  2:02.57    2:42.69   
12  Or-Emilie Yonah  1996  Aalborg Svømmeklub            2:46.71   
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68    35.14  1:12.40  1:48.27    2:24.27   
Alma Mouritsen  1997  Aalborg Svømmeklub    38.30  1:21.73  2:06.62    2:46.64   
Line Meldgaard  1997  Svømmeklubben S 68    40.14  1:25.20  2:10.19    2:52.27   
Hannah Ibsen  1997  Svømmeklubben Nord    38.73  1:21.99  2:07.90    2:52.51   
Louise Heiberg  1998  Aabybro Idrætsforening    39.15  1:23.99  2:09.86    2:54.59   
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    40.04  1:24.37  2:11.58    2:55.17   
Astrid Toft  1997  Svømmeklubben S 68    39.42  1:24.77  2:11.29    2:55.78   
Cecilie Kjærsgaard  1997  Svømmeklubben S 68    40.78  1:26.50  2:13.74    3:00.79   
Mette Christensen  1998  Aabybro Idrætsforening    41.10  1:30.18  2:21.10    3:07.00   
10  Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening    42.27  1:31.32  2:22.34    3:10.46   
11  Maria Ingvardsen  1997  Svømmeklubben S 68    43.56  1:33.60  2:25.85    3:14.34   
12  Line Hesselvang  1998  Aalborg Svømmeklub    45.14  1:36.60  2:31.30    3:20.02   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anna Bonde  1999  Hobro Svømmeklub            2:35.01   
Eva Elvensø Gregersen  1999  Aabybro Idrætsforening    38.56  1:21.59  2:05.52    2:46.87   
Anna Olesen  1999  Aalborg Svømmeklub    38.90  1:22.80  2:07.06    2:50.02   
Smilla Lyhne  2000  Thisted Svømmeklub    40.61  1:25.01  2:10.48    2:54.52   
Karoline Lehmann  1999  Aalborg Svømmeklub    40.11  1:25.64  2:11.22    2:55.20   
Emma A Andersen  2000  Aalborg Svømmeklub    41.13  1:25.86  2:11.64    2:55.75   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub    41.91  1:27.63  2:14.81    2:56.20   
Ella Christensen Blanch  2000  Aalborg Svømmeklub    40.05  1:24.30  2:10.69    2:57.66   
Lisa Schøn  1999  Aalborg Svømmeklub    38.26  1:23.28  2:11.07    2:58.09   
10  Nanna Lousdal Nielsen  1999  Støvring Svømmeklub Pingvinen    40.78  1:26.80  2:15.92    3:00.96   
11  Caroline Hauritz Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub    38.68  1:23.31  2:12.54    3:01.82   
12  Signe Tange Jørgensen  1999  Aalborg Svømmeklub    42.17  1:30.76  2:17.89    3:03.67   
13  Julie Broekhoff  1999  Aalborg Svømmeklub    43.00  1:31.78  2:21.69    3:06.43   
14  Frederikke Poulsen  1999  Aalborg Svømmeklub    40.82  1:28.45  2:18.62    3:06.52   
15  Sara Frank Plath  2000  Aalborg Svømmeklub    39.37  1:26.56  2:17.86    3:07.21   
16  Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub    41.31  1:31.71  2:23.81    3:13.97   
17  Nikoline Riisberg  1999  Idrætsforening Jarl, Arden    42.39  1:32.27  2:24.07    3:14.67   
18  Mathilde Hedemand  1999  Idrætsforening Jarl, Arden    43.88  1:35.24  2:28.14    3:14.98   
19  Amalie Falk Byrgesen  1999  Aalborg Svømmeklub    43.47  1:35.67  2:28.48    3:18.25   
20  Anna Mathiesen  2000  Thisted Svømmeklub    46.40  1:39.11  2:33.70    3:20.00   
21  Julie Christensen  2000  Aalborg Svømmeklub    44.44  1:37.02  2:32.39    3:21.96   
22  Emma Naja Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub    43.21  1:35.99  2:29.65    3:23.65   
23  Ida Riber  1999  Aalborg Svømmeklub    41.55  1:29.47  2:21.40    3:28.91   
24  Mie Mellerup  2000  Aalborg Svømmeklub    46.56  1:42.58  2:40.46    3:35.97   
25  Ida Vibjerg Hansen  1999  Aalborg Svømmeklub    49.68  1:47.66  2:49.02    3:46.47   
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub    44.25  1:42.00  2:43.22    3:40.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  09:38 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Thøgersen  1995  Svømmeklubben S 68            27.70   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            29.02   
Simon L. Knudsen  1996  Thisted Svømmeklub            29.74   
Kristoffer Moos  1996  Thisted Svømmeklub            29.86   
Daniel Harsfort  1996  Støvring Svømmeklub Pingvinen            30.23   
Martin S. Madsen  1995  Aabybro Idrætsforening            30.54   
Peter Højberg  1996  Hobro Svømmeklub            32.68   
Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08            32.87   
Benjamin Jørgensen  1996  Skagen Svømmeklub            34.18   
10  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub            36.60   
11  Mathias Dyrhave Lindberg  1996  Aabybro Idrætsforening            36.67   
12  Martin Kollerup  1995  Svømmeklubben Nord            36.87   
13  Phillip Lundquist  1996  Aalborg Svømmeklub            37.00   
14  Rasmus Hegelund  1995  Aalborg Svømmeklub            38.03   
15  Mads Jørgensen  1996  Skagen Svømmeklub            41.53   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jacob S. Madsen  1998  Aabybro Idrætsforening            34.57   
Jeppe Jepsen  1997  Brønderslev SK08            38.35   
Mads Storgaard  1998  Svømmeklubben S 68            39.30   
Peter Bugtrup  1997  Brønderslev SK08            40.70   
Mikkel K Lauridsen  1998  Aalborg Svømmeklub            44.90   
Emil Myrup  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            47.70   
Dennis Madsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  assymetrisk 
Jacob Koch  1998  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
Peter Frisgaard Pedersen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Labuschagne  1999  Støvring Svømmeklub Pingvinen            42.71   
Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            48.92   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            49.32   
Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub            52.27   
Anders Meldgaard  2000  Svømmeklubben S 68            53.58   
Mathias H Christensen  1999  Aalborg Svømmeklub            55.64   
Oliver Bech  2000  Thisted Svømmeklub            56.05   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub            45.31   
Esben Boa Noe  2001  Svømmeklubben S 68            1:02.13   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            31.21   
Ida Vardinhus-Nielsen  1996  Aalborg Svømmeklub            33.36   
Nikoline Leth Jepsen  1995  Aalborg Svømmeklub            33.84   
Or-Emilie Yonah  1996  Aalborg Svømmeklub            40.75   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maja Jensen  1997  Hobro Svømmeklub            34.39   
Mette H Larsen  1997  Aabybro Idrætsforening            37.49   
Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68            37.99   
Anne Jakobsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden            38.65   
Emma Marie Amdisen  1997  Svømmeklubben S 68            40.16   
Louise Heiberg  1998  Aabybro Idrætsforening            41.07   
Jannie Burmeister  1998  Skagen Svømmeklub            42.26   
Karoline Nielsen  1997  Skagen Svømmeklub            42.78   
Ida Mikkelsen  1998  Skagen Svømmeklub            42.96   
10  Line Meldgaard  1997  Svømmeklubben S 68            48.29   
10  Maria Ingvardsen  1997  Svømmeklubben S 68            48.29   
12  Line Hesselvang  1998  Aalborg Svømmeklub            49.50   
13  Trine Bak  1998  Støvring Svømmeklub Pingvinen            52.73   
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68            39.15   
Lisa Schøn  1999  Aalborg Svømmeklub            39.75   
Hannah Jensen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            42.88   
Anne Sofie Skjellerup  1999  Hobro Svømmeklub            42.92   
Freya Bloch Johnson  2000  Hobro Svømmeklub            43.02   
Smilla Lyhne  2000  Thisted Svømmeklub            44.85   
Lærke Juul Nielsen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            45.82   
Heidi Nguyen  1999  Svømmeklubben S 68            49.28   
Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            52.15   
10  Gitta Nielsen  1999  Idrætsforening Jarl, Arden            1:02.64   
Julie Christensen  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  Crawlben v. vend. 25 
                     
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Beth Mcneese  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            42.63   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub            47.28   
Kirstine Frandsen  2001  Hobro Svømmeklub            54.16   
Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub            56.40   
Maria Boye Kristiansen  2001  Aabybro Idrætsforening            1:02.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Michael R. Olesen  1995  Svømmeklubben S 68    1:02.72  2:14.55  3:26.85  4:41.86  9:48.09   
          5:58.92  7:15.48         
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord    1:16.57  2:39.51  4:00.59  5:21.85  10:35.07   
          6:42.46           
James Boyes  1995  Svømmeklubben Nord    1:13.91  2:35.72  3:58.63  5:21.40  10:35.12   
          6:42.25           
                     
 
Løb 7, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Michael Hedegaard Nielsen  1998  Svømmeklubben Nord    1:31.12  3:13.03  4:55.78  6:38.67  13:24.73   
          11:49.89           
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Anna Jessen  1995  Thisted Svømmeklub    1:10.90  2:26.83  3:43.00  4:58.78  9:57.71   
          6:13.98  7:29.45  8:44.34       
                     
 
Løb 8, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lenette Nielsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden    1:18.77  2:46.79  4:15.90  5:46.76  11:40.75   
          7:16.29  8:45.67  10:15.47       
Trine Bak  1998  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:38.12  3:28.04  5:18.29  7:09.52  14:25.69   
          8:59.68  10:49.29  12:38.56       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kristian Hejbøl Gregersen  1995  Svømmeklubben S 68    36.19        1:16.14   
Christian Gamst  1996  Aalborg Svømmeklub    39.94        1:24.26   
Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub    40.25        1:24.83   
Rasmus Hegelund  1995  Aalborg Svømmeklub    42.18        1:29.85   
Mads Jørgensen  1996  Skagen Svømmeklub    50.06        1:47.49   
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sebastian Reese  1998  Aalborg Svømmeklub    44.11        1:30.81   
Nicolai Madsen  1997  Aalborg Svømmeklub    44.05        1:31.20   
Marcus Brandborg  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    42.97        1:32.33   
Mads Storgaard  1998  Svømmeklubben S 68    44.75        1:32.79   
Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    45.09        1:33.92   
Martin Larsen  1998  Aalborg Svømmeklub    44.58        1:35.36   
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord    44.64        1:35.42   
Christoffer Elkjær  1998  Aalborg Svømmeklub    45.66        1:35.69   
Peter Bugtrup  1997  Brønderslev SK08    45.82        1:39.50   
10  Asger Bertel  1998  Aalborg Svømmeklub    49.32        1:41.04   
11  Malthe Gilkrog  1998  Idrætsforening Jarl, Arden    49.07        1:46.14   
12  Peter Frisgaard Pedersen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    51.37        1:48.04   
13  Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub    53.55        1:49.01   
14  Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub    53.36        1:54.43   
15  Niels Horne  1997  Svømmeklubben S 68    59.21        2:02.02   
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Thomas Kjær  1998  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub    43.88        1:32.36   
Andreas K Larsen  1999  Aalborg Svømmeklub    47.76        1:42.33   
Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub    47.32        1:43.36   
Anton Løvgren  1999  Aalborg Svømmeklub    53.66        1:51.44   
Rasmus Hall Jørgensen  2000  Hobro Svømmeklub    54.88        1:55.18   
Tobias Kornum  1999  Svømmeklubben S 68    56.15        1:56.43   
Lasse Jensen  2000  Hobro Svømmeklub    57.91        2:00.26   
Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening    57.35        2:04.55   
Oliver Bech  2000  Thisted Svømmeklub    1:04.85        2:20.33   
Nicolai Sand  2000  Brønderslev SK08            DSQ  1h. vend. 75m 
Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  1 h. vend. 75m 
                     
 
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Andersen  2001  Idrætsforening Jarl, Arden    1:00.40        2:07.58   
Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub    1:01.69        2:07.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Karen Frederikke Hansen  1996  Aabybro Idrætsforening    42.16        1:27.98   
Linette Hansen  1995  Brønderslev SK08    42.47        1:28.78   
Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68    43.42        1:31.01   
Anastasia Mortensen  1996  Svømmeklubben Nord    43.50        1:32.01   
Nia Jørgensen  1996  Aalborg Svømmeklub    43.84        1:32.31   
Camilla Christensen  1995  Aalborg Svømmeklub    45.23        1:35.95   
Alberte R. Sørensen  1996  Svømmeklubben S 68    48.16        1:39.18   
Amalie Lind  1996  Aabybro Idrætsforening    49.16        1:43.05   
Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68            DSQ  1 hånd i ven. 
Malgosia Dudko  1996  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Marie Amdisen  1997  Svømmeklubben S 68    44.12        1:30.89   
Anne Jakobsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden    45.19        1:36.81   
Hannah Ibsen  1997  Svømmeklubben Nord    46.55        1:39.08   
Astrid Toft  1997  Svømmeklubben S 68    47.45        1:39.67   
Alma Mouritsen  1997  Aalborg Svømmeklub    47.27        1:40.22   
Cecilie Rishøj Andersen  1997  Svømmeklubben S 68    47.63        1:42.04   
Julie Rishøj Andersen  1997  Svømmeklubben S 68    49.11        1:42.24   
Karoline Nielsen  1997  Skagen Svømmeklub    50.93        1:46.06   
Maria Ingvardsen  1997  Svømmeklubben S 68    52.39        1:48.53   
10  Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    53.69        1:52.78   
11  Emine Bjarup Thøgersen  1998  Svømmeklubben S 68    53.23        1:53.10   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Bonde  1999  Hobro Svømmeklub    43.30        1:27.28   
Karoline Lehmann  1999  Aalborg Svømmeklub    47.52        1:38.99   
Frederikke Poulsen  1999  Aalborg Svømmeklub    46.32        1:39.00   
Signe Tange Jørgensen  1999  Aalborg Svømmeklub    48.70        1:40.38   
Camilla Strandqvist  2000  Aalborg Svømmeklub    49.20        1:42.68   
Anna Olesen  1999  Aalborg Svømmeklub    49.35        1:42.72   
Mathilde Hedemand  1999  Idrætsforening Jarl, Arden    51.06        1:43.18   
Ella Christensen Blanch  2000  Aalborg Svømmeklub    51.40        1:46.56   
Nanna Lousdal Nielsen  1999  Støvring Svømmeklub Pingvinen    52.72        1:48.39   
10  Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub    53.00        1:49.52   
11  Mie Mellerup  2000  Aalborg Svømmeklub    51.64        1:50.39   
12  Stine Jensen  1999  Brønderslev SK08    51.67        1:51.45   
13  Julie Broekhoff  1999  Aalborg Svømmeklub    54.22        1:51.87   
14  Louise Sørensen  2000  Thisted Svømmeklub    54.11        1:52.10   
15  Emma Naja Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub    53.12        1:52.74   
16  Signe Rosendal  2000  Aalborg Svømmeklub    55.35        1:55.26   
17  Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub    55.69        1:56.61   
18  Katrine S. Jørgensen  1999  Skagen Svømmeklub    55.77        1:57.74   
19  Sara Frank Plath  2000  Aalborg Svømmeklub            1:57.92   
20  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68    56.02        1:58.17   
21  Sarah Dyrhave Lindberg  1999  Aabybro Idrætsforening    1:00.17        2:03.22   
22  Nikoline Riisberg  1999  Idrætsforening Jarl, Arden    58.23        2:03.66   
23  Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub    57.31        2:03.81   
24  Ida Vibjerg Hansen  1999  Aalborg Svømmeklub    59.67        2:03.96   
25  Cecilie N. Eftervand  1999  Svømmeklubben S 68    1:00.89        2:04.08   
26  Marie Brandt Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68    1:00.05        2:07.16   
27  Lena Præstholm  1999  Svømmeklubben S 68    59.80        2:08.89   
28  Anna Mathiesen  2000  Thisted Svømmeklub    1:02.44        2:10.75   
Gitta Nielsen  1999  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Helene Lund Kristensen  2001  Svømmeklubben S 68            DSQ  gen. armtag ved star 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Marcus Thøgersen  1995  Svømmeklubben S 68    33.08  1:10.81  1:48.60    2:25.92   
Peter Højberg  1996  Hobro Svømmeklub    34.05  1:14.59  1:57.39    2:40.77   
Martin S. Madsen  1995  Aabybro Idrætsforening    36.67  1:18.71  2:02.01    2:43.14   
Jacob Dam Larsen  1996  Aalborg Svømmeklub    40.40  1:27.42  2:17.58    3:06.57   
Phillip Lundquist  1996  Aalborg Svømmeklub    39.89  1:29.47  2:22.35    3:14.94   
Rasmus Hegelund  1995  Aalborg Svømmeklub            DSQ  1 h. v. vend. 125m. 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christian Bro Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    36.76  1:21.14  2:04.31    2:49.42   
Jacob S. Madsen  1998  Aabybro Idrætsforening    40.28  1:27.69  2:17.90    3:04.38   
Mikael Thode Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub            DSQ  1h. v. vend.175m 
Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub            DSQ  1 h. v. vend. 175m. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  15:24   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ida Vardinhus-Nielsen  1996  Aalborg Svømmeklub    36.83  1:16.90  2:00.45    2:43.58   
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub    37.77  1:19.94  2:03.24    2:44.55   
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maja Jensen  1997  Hobro Svømmeklub    37.59  1:25.47  2:14.02    2:59.07   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  15:24 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  15:25   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simon L. Knudsen  1996  Thisted Svømmeklub            25.34   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            26.14   
Michael R. Olesen  1995  Svømmeklubben S 68            26.43   
Kristoffer Moos  1996  Thisted Svømmeklub            26.52   
Marcus Thøgersen  1995  Svømmeklubben S 68            26.96   
Anders Fly  1995  Brønderslev SK08            27.26   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            27.38   
Mathias F. Nielsen  1995  Thisted Svømmeklub            28.01   
Martin Kollerup  1995  Svømmeklubben Nord            28.52   
10  Max Tellefsen  1996  Svømmeklubben S 68            28.67   
11  Benjamin Jørgensen  1996  Skagen Svømmeklub            29.25   
12  James Boyes  1995  Svømmeklubben Nord            29.64   
13  Alexander Lennø  1996  Aabybro Idrætsforening            29.99   
14  Ralf Fagerstrøm  1996  Aabybro Idrætsforening            30.40   
15  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub            30.97   
16  Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08            31.24   
17  Søren Nielsen Schjølin  1996  Svømmeklubben S 68            32.84   
18  Mathias Dyrhave Lindberg  1996  Aabybro Idrætsforening            32.88   
19  Vitus Mathiasen  1996  Thisted Svømmeklub            33.10   
20  Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord            33.84   
Daniel Harsfort  1996  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kartikey Nandgave  1998  Aalborg Svømmeklub            32.14   
Dennis Madsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden            32.19   
Thomas Svankjær  1997  Aalborg Svømmeklub            32.28   
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub            32.37   
Jeppe Jepsen  1997  Brønderslev SK08            34.65   
Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub            35.11   
Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            36.48   
Michael Hedegaard Nielsen  1998  Svømmeklubben Nord            37.23   
Sebastian Brun Koch  1998  Aalborg Svømmeklub            38.13   
10  Lasse Bach  1998  Svømmeklubben S 68            40.98   
11  Niels Horne  1997  Svømmeklubben S 68            49.89   
12  Jacob Koch  1998  Svømmeklubben S 68            51.61   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub            31.93   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            32.03   
Andreas K Larsen  1999  Aalborg Svømmeklub            35.37   
Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08            36.75   
Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            37.05   
Daniel Labuschagne  1999  Støvring Svømmeklub Pingvinen            39.46   
Scott Stegenborg  2000  Aalborg Svømmeklub            39.99   
Anders Meldgaard  2000  Svømmeklubben S 68            41.31   
Rasmus Hall Jørgensen  2000  Hobro Svømmeklub            41.55   
10  Jonathan L Kristensen  2000  Aalborg Svømmeklub            41.82   
11  Christopher Lerche  2000  Aabybro Idrætsforening            41.84   
12  Lasse Jensen  2000  Hobro Svømmeklub            41.96   
13  Nicolai Sand  2000  Brønderslev SK08            43.34   
14  Tobias Kornum  1999  Svømmeklubben S 68            44.84   
15  Mads Bogner  2000  Aalborg Svømmeklub            46.82   
16  Oliver Bech  2000  Thisted Svømmeklub            48.83   
17  Rasmus Pedersen  2000  Idrætsforening Jarl, Arden            48.92   
18  Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening            54.06   
19  Magnus Hegelund  2000  Aalborg Svømmeklub            56.40   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub            36.19   
Jonas L. Werther  2002  Aalborg Svømmeklub            47.96   
Esben Boa Noe  2001  Svømmeklubben S 68            53.82   
Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  15:25 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  15:45   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            29.31   
Nina Paulsen  1996  Svømmeklubben Nord            31.29   
Nanna H Andersen  1996  Svømmeklubben Nord            32.08   
Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68            32.20   
Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68            32.21   
Celine Drivsholm  1996  Svømmeklubben S 68            32.35   
Sofie Brøndum Bossen  1996  Aalborg Svømmeklub            32.52   
Sisse Grubak Simonsen  1996  Brønderslev SK08            32.55   
Karen Frederikke Hansen  1996  Aabybro Idrætsforening            32.56   
10  Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68            33.51   
11  Katrine Siggaard  1995  Svømmeklubben S 68            34.31   
12  Or-Emilie Yonah  1996  Aalborg Svømmeklub            35.16   
13  Amalie Lind  1996  Aabybro Idrætsforening            40.24   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68            32.14   
Ida Mikkelsen  1998  Skagen Svømmeklub            32.78   
Jannie Burmeister  1998  Skagen Svømmeklub            33.30   
Mette H Larsen  1997  Aabybro Idrætsforening            33.85   
Emma Marie Amdisen  1997  Svømmeklubben S 68            34.58   
Louise Heiberg  1998  Aabybro Idrætsforening            35.90   
Cecilie Kjærsgaard  1997  Svømmeklubben S 68            36.68   
Mette Christensen  1998  Aabybro Idrætsforening            36.98   
Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening            39.59   
10  Emine Bjarup Thøgersen  1998  Svømmeklubben S 68            43.73   
Pernille Andersen  1998  Hobro Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68            35.75   
Anne Sofie Skjellerup  1999  Hobro Svømmeklub            35.81   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub            35.92   
Freja Bermann  1999  Svømmeklubben S 68            36.54   
Eva Elvensø Gregersen  1999  Aabybro Idrætsforening            36.86   
Emma A Andersen  2000  Aalborg Svømmeklub            37.14   
Caroline Hauritz Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub            37.31   
Smilla Lyhne  2000  Thisted Svømmeklub            37.47   
Louise Sørensen  2000  Thisted Svømmeklub            37.90   
10  Anne-Kathrine Sørensen  1999  Skagen Svømmeklub            38.67   
11  Hannah Jensen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            39.42   
12  Lærke Juul Nielsen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            39.68   
13  Maria Ottesen  1999  Skagen Svømmeklub            40.05   
14  Camilla Johannesen  1999  Aalborg Svømmeklub            40.72   
15  Stine Jensen  1999  Brønderslev SK08            40.96   
16  Katrine S. Jørgensen  1999  Skagen Svømmeklub            41.05   
17  Signe Rosendal  2000  Aalborg Svømmeklub            41.29   
18  Marie Brandt Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68            42.98   
19  Amalie Falk Byrgesen  1999  Aalborg Svømmeklub            43.01   
20  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            43.23   
21  Camilla Outzen  2000  Aalborg Svømmeklub            43.99   
22  Heidi Nguyen  1999  Svømmeklubben S 68            44.13   
23  Caroline Zimmer  1999  Aalborg Svømmeklub            44.55   
24  Cecilie N. Eftervand  1999  Svømmeklubben S 68            46.54   
25  Rikke Hesselvang  2000  Aalborg Svømmeklub            47.03   
26  Natasja Aaen  1999  Aalborg Svømmeklub            48.53   
27  Emma Lund  2000  Aalborg Svømmeklub            48.76   
28  Ida Vibjerg Hansen  1999  Aalborg Svømmeklub            49.18   
29  Frederikke G. Christensen  2000  Aalborg Svømmeklub            51.00   
30  Ellen Damsgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            55.30   
Lena Præstholm  1999  Svømmeklubben S 68            DNS   
Ida Riber  1999  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Beth Mcneese  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            36.34   
Kirstine Frandsen  2001  Hobro Svømmeklub            40.71   
Maria Boye Kristiansen  2001  Aabybro Idrætsforening            42.32   
Sofie S. Madsen  2001  Aabybro Idrætsforening            46.27   
Ida S Olesen  2003  Aalborg Svømmeklub            46.96   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub            48.79   
Sofie Hein Rimmen  2002  Aalborg Svømmeklub            49.90   
Mille Moeslund Lausen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            51.41   
Selina Gammelgaard Carlse  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            55.25   
Helene Lund Kristensen  2001  Svømmeklubben S 68            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  15:45 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Michael R. Olesen  1995  Svømmeklubben S 68    31.90        1:07.13   
Anders Fly  1995  Brønderslev SK08    33.46        1:09.14   
Benjamin Jørgensen  1996  Skagen Svømmeklub    37.13        1:15.07   
Ralf Fagerstrøm  1996  Aabybro Idrætsforening    38.00        1:16.26   
Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08    38.16        1:18.81   
Christian Gamst  1996  Aalborg Svømmeklub    39.58        1:19.42   
Christian Rytter Nielsen  1996  Aalborg Svømmeklub    38.85        1:19.83   
Alexander Lennø  1996  Aabybro Idrætsforening    39.22        1:20.46   
Max Tellefsen  1996  Svømmeklubben S 68    41.12        1:22.36   
10  Phillip Lundquist  1996  Aalborg Svømmeklub    42.19        1:25.72   
Jacob Dam Larsen  1996  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Vitus Mathiasen  1996  Thisted Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev 25 m 
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub    37.06        1:15.39   
Mikael Thode Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    37.92        1:16.21   
Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub    37.36        1:16.70   
Christian Bro Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    38.24        1:17.28   
Martin Larsen  1998  Aalborg Svømmeklub    41.05        1:21.83   
Sebastian Reese  1998  Aalborg Svømmeklub    40.73        1:21.93   
Marcus Brandborg  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.40        1:23.79   
Nicolai Madsen  1997  Aalborg Svømmeklub    42.52        1:26.20   
Asger Bertel  1998  Aalborg Svømmeklub    42.09        1:26.92   
10  Thomas Svankjær  1997  Aalborg Svømmeklub    42.54        1:28.19   
11  Christoffer Elkjær  1998  Aalborg Svømmeklub    44.75        1:30.93   
12  Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08    45.55        1:33.50   
13  Sebastian Brun Koch  1998  Aalborg Svømmeklub    46.44        1:35.53   
14  Mikkel K Lauridsen  1998  Aalborg Svømmeklub    46.38        1:36.45   
15  Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub    46.70        1:36.80   
16  Michael Hedegaard Nielsen  1998  Svømmeklubben Nord    47.82        1:39.41   
17  Thomas Kjær  1998  Aalborg Svømmeklub    48.54        1:39.54   
18  Lasse Bach  1998  Svømmeklubben S 68    1:48.40        1:48.40   
19  Niels Horne  1997  Svømmeklubben S 68    53.49        1:51.62   
20  Emil Myrup  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    55.14        1:57.41   
Kartikey Nandgave  1998  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev. 25m 
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord            DSQ  ej fortsat bev 75m 
Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev 25m 
Peter Frisgaard Pedersen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  manglr brør v 25 
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev. 75m 
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    42.29        1:28.69   
Mathias H Christensen  1999  Aalborg Svømmeklub    45.38        1:32.38   
Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord    48.97        1:37.30   
Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub    48.13        1:39.46   
Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub    48.56        1:39.82   
Jonathan L Kristensen  2000  Aalborg Svømmeklub    48.91        1:41.97   
Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub    53.49        1:48.51   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    53.71        1:48.80   
Anton Løvgren  1999  Aalborg Svømmeklub    54.26        1:49.07   
10  Rasmus Pedersen  2000  Idrætsforening Jarl, Arden    52.77        1:49.38   
11  Scott Stegenborg  2000  Aalborg Svømmeklub    53.07        1:52.17   
Mads Bogner  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej kont. bev. 25 m 
                     
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Andersen  2001  Idrætsforening Jarl, Arden    49.58        1:41.78   
Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub    51.02        1:45.19   
Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev. v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68    34.13        1:10.46   
Celine Drivsholm  1996  Svømmeklubben S 68    36.02        1:13.61   
Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68    37.01        1:15.94   
Camilla Christensen  1995  Aalborg Svømmeklub    37.98        1:17.55   
Nikoline Leth Jepsen  1995  Aalborg Svømmeklub    38.54        1:18.49   
Anna Jessen  1995  Thisted Svømmeklub    38.84        1:19.87   
Sofie Brøndum Bossen  1996  Aalborg Svømmeklub    40.82        1:22.92   
Sisse Grubak Simonsen  1996  Brønderslev SK08    42.03        1:23.53   
Nina Paulsen  1996  Svømmeklubben Nord    41.47        1:23.92   
10  Nanna H Andersen  1996  Svømmeklubben Nord    41.52        1:26.07   
11  Katrine Siggaard  1995  Svømmeklubben S 68    43.51        1:26.93   
12  Nia Jørgensen  1996  Aalborg Svømmeklub    44.52        1:29.57   
13  Alberte R. Sørensen  1996  Svømmeklubben S 68    45.93        1:32.07   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lenette Nielsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden    39.64        1:20.86   
Jannie Burmeister  1998  Skagen Svømmeklub    40.93        1:23.11   
Julie Rishøj Andersen  1997  Svømmeklubben S 68    42.47        1:25.10   
Alma Mouritsen  1997  Aalborg Svømmeklub    42.54        1:25.64   
Cecilie Rishøj Andersen  1997  Svømmeklubben S 68    43.92        1:28.39   
Cecilie Kjærsgaard  1997  Svømmeklubben S 68    44.36        1:29.57   
Astrid Toft  1997  Svømmeklubben S 68    44.94        1:31.76   
Line Meldgaard  1997  Svømmeklubben S 68    45.96        1:31.87   
Karoline Nielsen  1997  Skagen Svømmeklub    46.90        1:36.39   
10  Line Hesselvang  1998  Aalborg Svømmeklub    48.46        1:40.06   
11  Mette Christensen  1998  Aabybro Idrætsforening    49.73        1:43.65   
Hannah Ibsen  1997  Svømmeklubben Nord            DSQ  ej berøring v. 75m 
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  ej fortsat bev. 25m 
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Bonde  1999  Hobro Svømmeklub    40.25        1:22.96   
Emma A Andersen  2000  Aalborg Svømmeklub    43.56        1:26.64   
Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68    43.00        1:29.17   
Freja Bermann  1999  Svømmeklubben S 68    43.40        1:29.93   
Anna Olesen  1999  Aalborg Svømmeklub    44.74        1:30.73   
Freya Bloch Johnson  2000  Hobro Svømmeklub    44.27        1:31.89   
Lisa Schøn  1999  Aalborg Svømmeklub    44.27        1:32.36   
Signe Tange Jørgensen  1999  Aalborg Svømmeklub    45.97        1:33.61   
Eva Elvensø Gregersen  1999  Aabybro Idrætsforening    46.26        1:34.90   
10  Julie Broekhoff  1999  Aalborg Svømmeklub    47.49        1:35.15   
11  Nanna Lousdal Nielsen  1999  Støvring Svømmeklub Pingvinen    46.57        1:35.30   
12  Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub    46.20        1:35.91   
13  Karoline Lehmann  1999  Aalborg Svømmeklub    47.90        1:36.62   
14  Caroline Hauritz Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub    46.70        1:37.63   
15  Camilla Strandqvist  2000  Aalborg Svømmeklub    50.27        1:41.89   
16  Camilla Johannesen  1999  Aalborg Svømmeklub    51.93        1:42.47   
17  Ida Riber  1999  Aalborg Svømmeklub    50.79        1:42.80   
18  Emma Naja Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub    51.76        1:44.39   
19  Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord    51.62        1:44.97   
20  Nikoline Riisberg  1999  Idrætsforening Jarl, Arden    51.50        1:45.48   
21  Julie Christensen  2000  Aalborg Svømmeklub    52.09        1:45.52   
22  Mie Mellerup  2000  Aalborg Svømmeklub    51.24        1:45.59   
23  Amalie Falk Byrgesen  1999  Aalborg Svømmeklub    52.71        1:46.63   
24  Maria Ottesen  1999  Skagen Svømmeklub    52.32        1:47.50   
25  Camilla Outzen  2000  Aalborg Svømmeklub    54.58        1:49.44   
26  Emma Lund  2000  Aalborg Svømmeklub    52.05        1:49.47   
27  Marie Brandt Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68    52.21        1:51.68   
28  Ellen Damsgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    57.96        2:01.09   
29  Caroline Zimmer  1999  Aalborg Svømmeklub    59.64        2:01.82   
30  Natasja Aaen  1999  Aalborg Svømmeklub    1:02.82        2:03.91   
Ella Christensen Blanch  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev. 25 m 
Frederikke G. Christensen  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev. 25m 
Frederikke Poulsen  1999  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej berøring v. 50 m 
Sara Frank Plath  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev. 25 m 
                     
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg Svømmeklub    50.05        1:45.46   
Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub    50.99        1:47.21   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub    56.45        1:50.56   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub    56.13        1:53.81   
Selina Gammelgaard Carlse  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:02.73        2:10.52   
Ida S Olesen  2003  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev. 25m 
Sofie Hein Rimmen  2002  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fortsat bev 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristian Hejbøl Gregersen  1995  Svømmeklubben S 68            34.17   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            34.35   
Mathias F. Nielsen  1995  Thisted Svømmeklub            35.38   
Daniel Harsfort  1996  Støvring Svømmeklub Pingvinen            36.13   
Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub            41.24   
Søren Nielsen Schjølin  1996  Svømmeklubben S 68            46.25   
Mads Jørgensen  1996  Skagen Svømmeklub            50.74   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Storgaard  1998  Svømmeklubben S 68            43.84   
Jeppe Jepsen  1997  Brønderslev SK08            46.80   
Malthe Gilkrog  1998  Idrætsforening Jarl, Arden            48.01   
Dennis Madsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden            51.38   
Emil Myrup  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            51.68   
Lasse Bach  1998  Svømmeklubben S 68            1:00.08   
Jacob Koch  1998  Svømmeklubben S 68            1:16.66   
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas K Larsen  1999  Aalborg Svømmeklub            49.55   
Daniel Labuschagne  1999  Støvring Svømmeklub Pingvinen            52.44   
Rasmus Hall Jørgensen  2000  Hobro Svømmeklub            53.24   
Tobias Kornum  1999  Svømmeklubben S 68            55.58   
Lasse Jensen  2000  Hobro Svømmeklub            55.64   
Mads Bogner  2000  Aalborg Svømmeklub            59.70   
Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening            1:00.20   
Magnus Hegelund  2000  Aalborg Svømmeklub            1:08.61   
Scott Stegenborg  2000  Aalborg Svømmeklub            1:08.80   
Anders Meldgaard  2000  Svømmeklubben S 68            DSQ  flyben 
Christopher Lerche  2000  Aabybro Idrætsforening            DSQ  Crawlben 
                     
 
Løb 17, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub            54.18   
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub            58.47   
Jonas L. Werther  2002  Aalborg Svømmeklub            1:04.12   
Esben Boa Noe  2001  Svømmeklubben S 68            1:16.78   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karen Frederikke Hansen  1996  Aabybro Idrætsforening            40.62   
Anastasia Mortensen  1996  Svømmeklubben Nord            43.18   
Malgosia Dudko  1996  Svømmeklubben S 68            46.29   
Alberte R. Sørensen  1996  Svømmeklubben S 68            47.43   
Amalie Lind  1996  Aabybro Idrætsforening            48.16   
Linette Hansen  1995  Brønderslev SK08            DNS   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Jakobsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden            43.44   
Emine Bjarup Thøgersen  1998  Svømmeklubben S 68            49.27   
Trine Bak  1998  Støvring Svømmeklub Pingvinen            57.28   
Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening            58.17   
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Sofie Skjellerup  1999  Hobro Svømmeklub            47.16   
Mathilde Hedemand  1999  Idrætsforening Jarl, Arden            47.93   
Camilla Strandqvist  2000  Aalborg Svømmeklub            48.48   
Louise Sørensen  2000  Thisted Svømmeklub            51.90   
Stine Jensen  1999  Brønderslev SK08            52.00   
Lærke Juul Nielsen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            52.51   
Anne-Kathrine Sørensen  1999  Skagen Svømmeklub            52.98   
Hannah Jensen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            53.29   
Signe Rosendal  2000  Aalborg Svømmeklub            54.50   
10  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            55.00   
11  Katrine S. Jørgensen  1999  Skagen Svømmeklub            55.16   
12  Freya Bloch Johnson  2000  Hobro Svømmeklub            55.35   
13  Maria Ottesen  1999  Skagen Svømmeklub            55.47   
14  Caroline Zimmer  1999  Aalborg Svømmeklub            55.94   
15  Gitta Nielsen  1999  Idrætsforening Jarl, Arden            56.83   
16  Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord            57.20   
17  Lena Præstholm  1999  Svømmeklubben S 68            57.78   
18  Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub            57.91   
19  Cecilie N. Eftervand  1999  Svømmeklubben S 68            58.76   
20  Anna Mathiesen  2000  Thisted Svømmeklub            1:00.79   
21  Rikke Hesselvang  2000  Aalborg Svømmeklub            1:01.24   
22  Ellen Damsgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            1:02.09   
23  Emma Lund  2000  Aalborg Svømmeklub            1:02.35   
24  Heidi Nguyen  1999  Svømmeklubben S 68            1:06.65   
25  Frederikke G. Christensen  2000  Aalborg Svømmeklub            1:08.09   
26  Natasja Aaen  1999  Aalborg Svømmeklub            1:12.25   
Sarah Dyrhave Lindberg  1999  Aabybro Idrætsforening            DSQ  1h vending 25m 
                     
 
Løb 18, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Beth Mcneese  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            52.79   
Kirstine Frandsen  2001  Hobro Svømmeklub            55.68   
Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg Svømmeklub            58.28   
Maria Boye Kristiansen  2001  Aabybro Idrætsforening            1:01.26   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub            1:04.44   
Sofie S. Madsen  2001  Aabybro Idrætsforening            1:05.90   
Sofie Hein Rimmen  2002  Aalborg Svømmeklub            1:06.73   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub            1:11.71   
Mille Moeslund Lausen  2002  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:15.03   
10  Selina Gammelgaard Carlse  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:15.69   
Helene Lund Kristensen  2001  Svømmeklubben S 68            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  09:38   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thisted Drenge 1 Fri  1995  Thisted Svømmeklub            1:45.14   
  Simon L. Knudsen  1996      25.43        25.43   
  Mathias F. Nielsen  1995      27.70        53.13   
  Michael Kjær  1995      26.55        1:19.68   
  Kristoffer Moos  1996      25.46        1:45.14   
                     
S68 Hjørring 1 Herrer Fri  1995  Svømmeklubben S 68            1:46.56   
  Kristian Hejbøl Gregersen  1995      28.18        28.18   
  Michael R. Olesen  1995      26.46        54.64   
  Marcus Thøgersen  1995      27.21        1:21.85   
  Magnus Yde  1996      24.71        1:46.56   
                     
Vilde Kaniner Drenge Fri  1995  Aabybro Idrætsforening            2:01.28   
  Martin S. Madsen  1995      58.66        58.66   
  Ralf Fagerstrøm  1996      30.14        1:28.80   
  Alexander Lennø  1996      32.48        2:01.28   
  Mathias Dyrhave Lindberg  1996              2:01.28   
                     
Nord Drenge 1 Fri  1995  Svømmeklubben Nord            2:04.05   
  Martin Kollerup  1995      1:01.04        1:01.04   
  Martin Hedegaard Nielsen  1995      29.51        1:30.55   
  James Boyes  1995      33.50        2:04.05   
  Ludvig Lind  1998              2:04.05   
                     
As3 Drenge 2 Fri  1996  Aalborg Svømmeklub            2:06.41   
  Christian Rytter Nielsen  1996      32.04        32.04   
  Jacob Dam Larsen  1996      30.73        1:02.77   
  Christian Gamst  1996      30.27        1:33.04   
  Nicolai Madsen  1997      33.37        2:06.41   
                     
S68 Hjørring 2 Herrer Fri  1996  Svømmeklubben S 68            2:09.43   
  Max Tellefsen  1996      29.08        29.08   
  Søren Nielsen Schjølin  1996      33.63        1:02.71   
  Gustav Yde  2000      33.15        1:35.86   
  Mads Storgaard  1998      33.57        2:09.43   
                     
Thisted Drenge 2 Fri  1996  Thisted Svømmeklub            2:10.08   
  Peter Birk  1996      32.15        32.15   
  Marcus Boesen  1999      33.47        1:05.62   
  Vitus Mathiasen  1996      33.13        1:38.75   
  Frederik Jessen  1998      31.33        2:10.08   
                     
Blå Mænd Fri  1995  Brønderslev SK08            2:13.19   
  Steffen Jes Vestergaard  2000      38.59        38.59   
  Kasper V Hansen  1996      31.02        1:09.61   
  Peter Bugtrup  1997      36.76        1:46.37   
  Anders Fly  1995      26.82        2:13.19   
                     
Pingvin Drenge 1 Fri  1996  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:15.30   
  Daniel Harsfort  1996      29.47        29.47   
  Peter Frisgaard Pedersen  1997      35.84        1:05.31   
  Daniel Labuschagne  1999      38.17        1:43.48   
  Marcus Brandborg  1997      31.82        2:15.30   
                     
10  Hobro Drenge Fri  1996  Hobro Svømmeklub            2:30.82   
  Rasmus Hall Jørgensen  2000      41.28        41.28   
  Marius Nørgaard  2001      37.10        1:18.38   
  Lasse Jensen  2000      42.89        2:01.27   
  Peter Højberg  1996      29.55        2:30.82   
                     
                     
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
As3 Drenge 1 Fri  1997  Aalborg Svømmeklub            2:01.07   
  Mikael Thode Sørensen  1997      30.80        30.80   
  Nicolas Blanch  1997      30.70        1:01.50   
  Nikolaj J. Jørgensen  1998      30.04        1:31.54   
  Christian Bro Sørensen  1997      29.53        2:01.07   
                     
As3 Drenge 3 Fri  1998  Aalborg Svømmeklub            2:19.73   
  Sebastian Reese  1998      34.66        34.66   
  Christoffer Elkjær  1998      38.16        1:12.82   
  Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998      1:06.91        2:19.73   
  Kartikey Nandgave  1998              2:19.73   
                     
As4 Drenge 1 Fri  1998  Aalborg Svømmeklub            2:32.62   
  Andreas M. Porsmose  1998      35.82        35.82   
  Lasse Harde  1998      39.18        1:15.00   
  Morten Due Nielsen  1999      38.38        1:53.38   
  Thomas Kjær  1998      39.24        2:32.62   
                     
As4 Drenge 2 Fri  1998  Aalborg Svømmeklub            2:39.16   
  Mathias H Christensen  1999      40.12        40.12   
  Mikkel K Lauridsen  1998      41.25        1:21.37   
  Anton Løvgren  1999      42.76        2:04.13   
  Sebastian Brun Koch  1998      35.03        2:39.16   
                     
                     
 
Løb 19, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
As T-Hold Drenge Fri  1999  Aalborg Svømmeklub            2:39.40   
  Scott Stegenborg  2000      42.91        42.91   
  Jonathan L Kristensen  2000      43.75        1:26.66   
  Andreas K Larsen  1999      35.28        2:01.94   
  Thomas Schiby  2001      37.46        2:39.40   
                     
As4 Drenge 3 Fri  2000  Aalborg Svømmeklub            2:47.98   
  Rune Nørgaard  2000      40.88        40.88   
  Niklas T. Kristiansen  2000      43.44        1:24.32   
  Søren P. Rasmussen  2001      43.97        2:08.29   
  Mads L. Werther  2000      39.69        2:47.98   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  09:38 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  05 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
S68 Hjørring 1 Damer Fri  1996  Svømmeklubben S 68            2:08.44   
  Celine Drivsholm  1996      1:04.41        1:04.41   
  Rebekka R. Andersen  1996      33.86        1:38.27   
  Julie Storgaard  1996      30.17        2:08.44   
  Pernille Rasmussen  1996              2:08.44   
                     
As3 Piger 1 Fri  1995  Aalborg Svømmeklub            2:15.08   
  Nia Jørgensen  1996      1:09.72        1:09.72   
  Anna Olesen  1999      34.60        1:44.32   
  Alma Mouritsen  1997      30.76        2:15.08   
  Camilla Christensen  1995              2:15.08   
                     
S68 Hjørring 2 Damer Fri  1995  Svømmeklubben S 68            2:22.44   
  Charlotte K. Jakobsen  1996      1:07.77        1:07.77   
  Malgosia Dudko  1996      38.51        1:46.28   
  Alberte R. Sørensen  1996      36.16        2:22.44   
  Katrine Siggaard  1995              2:22.44   
                     
Nord Piger 1 Fri  1996  Svømmeklubben Nord            2:27.65   
  Nina Paulsen  1996      37.27        37.27   
  Anastasia Mortensen  1996      37.30        1:14.57   
  Nanna H Andersen  1996      33.25        1:47.82   
  Sigrid Jensen  1999      39.83        2:27.65   
                     
Vilde Kaniner 2 Piger Fri  1996  Aabybro Idrætsforening            2:33.66   
  Eva Elvensø Gregersen  1999      37.08        37.08   
  Maria Boye Kristiansen  2001      42.58        1:19.66   
  Karen Frederikke Hansen  1996      1:14.00        2:33.66   
  Amalie Lind  1996              2:33.66   
                     
                     
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
S68 Hjørring 3 Damer Fri  1997  Svømmeklubben S 68            2:16.36   
  Anne Tollerup  1998      1:07.76        1:07.76   
  Emma Marie Amdisen  1997      35.12        1:42.88   
  Cecilie Rishøj Andersen  1997      33.48        2:16.36   
  Julie Rishøj Andersen  1997              2:16.36   
                     
Vilde Kaniner 1 Piger Fri  1997  Aabybro Idrætsforening            2:27.76   
  Louise Heiberg  1998      36.70        36.70   
  Mette H Larsen  1997      33.96        1:10.66   
  Mette Christensen  1998      37.80        1:48.46   
  Stine Boye Kristiansen  1998      39.30        2:27.76   
                     
S68 Hjørring 4 Damer Fri  1997  Svømmeklubben S 68            2:31.09   
  Astrid Toft  1997      1:14.62        1:14.62   
  Maria Ingvardsen  1997      39.20        1:53.82   
  Line Meldgaard  1997      37.27        2:31.09   
  Cecilie Kjærsgaard  1997              2:31.09   
                     
Skagen 1 Piger Fri  1998  Skagen Svømmeklub            2:31.78   
  Anne-Kathrine Sørensen  1999      39.68        39.68   
  Ida Mikkelsen  1998      34.32        1:14.00   
  Katrine S. Jørgensen  1999      1:17.78        2:31.78   
  Jannie Burmeister  1998              2:31.78   
                     
As4 Piger 2 Fri  1998  Aalborg Svømmeklub            2:34.02   
  Line Hesselvang  1998      42.80        42.80   
  Ida Riber  1999      38.37        1:21.17   
  Lisa Schøn  1999      35.68        1:56.85   
  Frederikke Poulsen  1999      37.17        2:34.02   
                     
Pingvin Piger 1 Fri  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:34.37   
  Nanna Lousdal Nielsen  1999      39.14        39.14   
  Beth Mcneese  2001      37.39        1:16.53   
  Lærke Juul Nielsen  2000      1:17.84        2:34.37   
  Line Juul Nielsen  1997              2:34.37   
                     
Pingvin Piger 2 Fri  1998  Støvring Svømmeklub Pingvinen            3:20.84   
  Trine Bak  1998      44.10        44.10   
  Selina Gammelgaard Carlse  2001      1:01.45        1:45.55   
  Mille Moeslund Lausen  2002      56.28        2:41.83   
  Hannah Jensen  2000      39.01        3:20.84   
                     
                     
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hobro Piger Fri  1999  Hobro Svømmeklub            2:29.66   
  Anne Sofie Skjellerup  1999      1:17.22        1:17.22   
  Freya Bloch Johnson  2000      41.20        1:58.42   
  Kirstine Frandsen  2001      31.24        2:29.66   
  Anna Bonde  1999              2:29.66   
                     
As4 Piger 1 Fri  2000  Aalborg Svømmeklub            2:31.45   
  Line Thomsen  2000      35.87        35.87   
  Maria M. Porsmose  2000      39.84        1:15.71   
  Sara Frank Plath  2000      39.71        1:55.42   
  Amalie Bærentsen  2000      36.03        2:31.45   
                     
As3 Piger 2 Fri  1999  Aalborg Svømmeklub            2:31.46   
  Signe Tange Jørgensen  1999      1:15.10        1:15.10   
  Ella Christensen Blanch  2000      38.97        1:54.07   
  Julie Broekhoff  1999      37.39        2:31.46   
  Emma A Andersen  2000              2:31.46   
                     
Thisted Piger 1 Fri  1999  Thisted Svømmeklub            2:42.33   
  Louise Sørensen  2000      37.72        37.72   
  Smilla Lyhne  2000      37.43        1:15.15   
  Anna Mathiesen  2000      44.07        1:59.22   
  Sarah Andersen  1999      43.11        2:42.33   
                     
S68 Hjørring 5 Damer Fri  1999  Svømmeklubben S 68            2:47.27   
  Sofie Rasmussen  1999      37.02        37.02   
  Cecilie N. Eftervand  1999      1:33.65        2:10.67   
  Heidi Nguyen  1999                 
  Freja Bermann  1999      2:47.27        2:47.27   
                     
As4 Piger 3 Fri  1999  Aalborg Svømmeklub            2:48.30   
  Caroline Hauritz Jensen  1999      37.37        37.37   
  Ida Vibjerg Hansen  1999      47.30        1:24.67   
  Emma Naja Jensen  1999      40.70        2:05.37   
  Julie Christensen  2000      42.93        2:48.30   
                     
As T-Hold Piger 2 Fri  1999  Aalborg Svømmeklub            2:49.81   
  Camilla Strandqvist  2000      40.45        40.45   
  Signe Rosendal  2000      41.55        1:22.00   
  Camilla Johannesen  1999      41.75        2:03.75   
  Camilla Outzen  2000      46.06        2:49.81   
                     
As4 Piger 4 Fri  1999  Aalborg Svømmeklub            2:51.85   
  Mie Mellerup  2000      44.97        44.97   
  Stefanie Brun Koch  2001      44.03        1:29.00   
  Amalie Falk Byrgesen  1999      43.31        2:12.31   
  Karoline Lehmann  1999      39.54        2:51.85   
                     
As T-Hold Piger 3 Fri  1999  Aalborg Svømmeklub            3:28.99   
  Ellen Damsgaard  2000      58.29        58.29   
  Rikke Hesselvang  2000      54.23        1:52.52   
  Emma Lund  2000      51.88        2:44.40   
  Caroline Zimmer  1999      44.59        3:28.99   
                     
S68 Hjørring 6 Damer Fri  1999  Svømmeklubben S 68            DNS   
  Astrid Yde  2000                 
  Lena Præstholm  1999                 
  Helene Lund Kristensen  2001                 
  Marie Brandt Pedersen  2000              DNS   
                     
                     
 
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
As T-Hold Piger 1 Fri  2001  Aalborg Svømmeklub            3:10.89   
  Johanne Marie Poulsen  2001      44.46        44.46   
  Lisa Rijkhoff  2001      1:37.98        2:22.44   
  Mitzi D. Jensen  2002      50.05        3:12.49   
  Ida S Olesen  2003              3:10.89   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  05 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  17:06 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  10:40   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68    1:05.04  2:16.73  3:30.83    4:42.79   
Mathias F. Nielsen  1995  Thisted Svømmeklub    1:08.72  2:22.38  3:36.68    4:44.38   
Anders Fly  1995  Brønderslev SK08    1:07.03  2:21.65  3:34.98    4:46.04   
Max Tellefsen  1996  Svømmeklubben S 68    1:09.43  2:24.99  3:39.92    4:52.44   
Jacob Dam Larsen  1996  Aalborg Svømmeklub    1:11.83  2:30.62  3:49.24    5:06.95   
Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub    1:13.58  2:32.04  3:50.91    5:09.00   
James Boyes  1995  Svømmeklubben Nord    1:12.79  2:33.42  3:54.09    5:09.62   
Christian Gamst  1996  Aalborg Svømmeklub    1:13.74  2:34.40  3:55.74    5:15.00   
Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08    1:12.67  2:34.49  3:57.58    5:16.79   
10  Alexander Lennø  1996  Aabybro Idrætsforening    1:12.97  2:34.08  3:57.17    5:19.46   
11  Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord    1:13.71  2:36.16  3:58.66    5:20.45   
                     
 
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub    1:09.98  2:25.15  3:40.34    4:52.61   
Mikael Thode Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    1:11.38  2:26.70  3:42.56    4:57.62   
Christian Bro Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    1:11.05  2:27.78  3:43.02    4:58.53   
Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub    1:12.33  2:30.32  3:46.65    5:00.34   
Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    1:15.74  2:38.74  4:00.99    5:19.84   
Nicolai Madsen  1997  Aalborg Svømmeklub    1:17.48  2:44.20  4:12.75    5:40.89   
Kartikey Nandgave  1998  Aalborg Svømmeklub    1:19.74  2:54.75  4:30.69    6:03.86   
Dennis Madsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden    1:24.86  3:02.80  4:43.29    6:13.74   
Michael Hedegaard Nielsen  1998  Svømmeklubben Nord    1:26.36  3:05.90  4:43.45    6:18.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  10:40 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Ida Vardinhus-Nielsen  1996  Aalborg Svømmeklub    1:11.37  2:29.09  3:46.91    5:03.39   
Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68    1:15.72  2:37.51  3:58.38    5:19.13   
Linette Hansen  1995  Brønderslev SK08    1:18.81  2:43.16  4:08.62    5:30.38   
Sisse Grubak Simonsen  1996  Brønderslev SK08    1:21.62  2:49.14  4:17.73    5:42.10   
                     
 
Løb 22, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Lenette Nielsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden    1:16.70  2:40.61  4:07.17    5:30.24   
Anne Jakobsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden    1:19.26  2:47.67  4:17.71    5:44.54   
Alma Mouritsen  1997  Aalborg Svømmeklub    1:25.52  2:57.11  4:29.48    5:54.56   
Line Meldgaard  1997  Svømmeklubben S 68    1:25.28  2:56.30  4:30.80    5:59.76   
Hannah Ibsen  1997  Svømmeklubben Nord            DNF   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  12:23 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:23   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristian Hejbøl Gregersen  1995  Svømmeklubben S 68    31.94  1:10.91  1:53.81    2:28.74   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub    33.96  1:14.23  1:56.87    2:30.56   
Peter Højberg  1996  Hobro Svømmeklub    32.88  1:16.47  2:02.22    2:39.00   
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord    41.01  1:23.46  2:11.92    2:48.38   
James Boyes  1995  Svømmeklubben Nord    1:21.77  2:12.07  2:49.54    2:49.54   
Mathias Dyrhave Lindberg  1996  Aabybro Idrætsforening            DSQ  ej fortst bev. rygve 
                     
 
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Reese  1998  Aalborg Svømmeklub    37.65  1:18.79  2:08.81    2:47.76   
Jacob S. Madsen  1998  Aabybro Idrætsforening    36.47  1:21.50  2:11.17    2:50.17   
Marcus Brandborg  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    39.22  1:25.36  2:15.41    2:53.00   
Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    39.83  1:23.48  2:17.18    2:54.08   
Mads Storgaard  1998  Svømmeklubben S 68    39.56  1:27.00  2:18.21    2:59.60   
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    42.63  1:27.86  2:22.31    3:03.70   
Asger Bertel  1998  Aalborg Svømmeklub    46.28  1:31.75  2:28.88    3:12.19   
Kartikey Nandgave  1998  Aalborg Svømmeklub    40.07  1:32.33  2:29.56    3:14.02   
Peter Frisgaard Pedersen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    45.14  1:40.00  2:36.27    3:21.05   
10  Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08    54.49  1:48.93  2:48.67    3:29.02   
11  Mikkel K Lauridsen  1998  Aalborg Svømmeklub    46.54  1:41.79  2:41.48    3:29.34   
12  Sebastian Brun Koch  1998  Aalborg Svømmeklub    51.05  1:41.28  2:46.17    3:31.17   
13  Emil Myrup  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    49.98  1:55.64  3:01.00    4:00.86   
Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub            DSQ  1h. v. vend v. bryst 
Jeppe Borup  1998  Svømmeklubben Nord            DSQ  afslut ryg på maven 
Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Thomas Kjær  1998  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej kont. bev. v. ryg 
                     
 
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    44.62  1:30.76  2:26.91    3:06.55   
Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub    54.63  1:47.44  2:44.63    3:27.70   
                     
 
Løb 23, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Andersen  2001  Idrætsforening Jarl, Arden    56.27  1:53.31  2:59.81    3:51.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  12:23 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:24   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub    36.17  1:17.23  2:01.59    2:38.05   
Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68    35.97  1:17.35  2:10.33    2:46.84   
Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68    37.18  1:24.10  2:12.05    2:51.31   
Nikoline Leth Jepsen  1995  Aalborg Svømmeklub    34.33  1:16.72  2:10.99    2:51.80   
Camilla Christensen  1995  Aalborg Svømmeklub    38.59  1:20.35  2:10.73    2:55.23   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub    37.96  1:22.90  2:17.31    2:59.62   
                     
 
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68    38.12  1:19.72  2:10.05    2:46.92   
Julie Rishøj Andersen  1997  Svømmeklubben S 68    44.77  1:31.51  2:25.35    3:07.20   
Astrid Toft  1997  Svømmeklubben S 68    42.45  1:32.76  2:25.69    3:10.74   
Ida Mikkelsen  1998  Skagen Svømmeklub    44.45  1:33.40  2:31.84    3:11.26   
Jannie Burmeister  1998  Skagen Svømmeklub    42.95  1:27.75  2:28.56    3:12.39   
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    50.90  1:38.81  2:39.08    3:23.83   
Maria Ingvardsen  1997  Svømmeklubben S 68    47.92  1:42.56  2:43.09    3:31.60   
Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening    53.60  2:58.58  3:46.19    3:46.19   
Line Hesselvang  1998  Aalborg Svømmeklub    52.36  1:53.78  2:59.52    3:50.63   
Maja Jensen  1997  Hobro Svømmeklub            DNS   
Mette H Larsen  1997  Aabybro Idrætsforening            DNS   
                     
 
Løb 24, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68    40.55  1:29.43  2:24.12    3:04.97   
Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub    43.79  1:30.73  2:23.67    3:06.45   
Ella Christensen Blanch  2000  Aalborg Svømmeklub    43.45  1:31.78  2:27.53    3:09.23   
Karoline Lehmann  1999  Aalborg Svømmeklub    47.19  1:37.57  2:09.93    3:09.83   
Anna Olesen  1999  Aalborg Svømmeklub    46.74  1:36.86  2:32.87    3:16.81   
Smilla Lyhne  2000  Thisted Svømmeklub    46.29  1:37.70  2:34.41    3:17.73   
Nanna Lousdal Nielsen  1999  Støvring Svømmeklub Pingvinen    42.18  1:36.41  2:34.13    3:18.55   
Anne Sofie Skjellerup  1999  Hobro Svømmeklub    44.39  1:36.67  2:33.39    3:19.16   
Julie Broekhoff  1999  Aalborg Svømmeklub    49.73  1:40.95  2:39.58    3:25.36   
10  Frederikke Poulsen  1999  Aalborg Svømmeklub    53.79  1:49.89  2:46.56    3:30.81   
11  Ida Riber  1999  Aalborg Svømmeklub    49.11  1:49.37  2:46.88    3:34.10   
12  Amalie Falk Byrgesen  1999  Aalborg Svømmeklub    55.98  1:49.69  2:50.52    3:40.85   
13  Mie Mellerup  2000  Aalborg Svømmeklub    53.64  1:50.56  2:49.47    3:43.91   
14  Emma Naja Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub    50.63  1:49.77  2:57.96    3:49.11   
Mathilde Hedemand  1999  Idrætsforening Jarl, Arden            DNF   
Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej rørt v. rygv. 75m 
Nikoline Riisberg  1999  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  crawlarm i fly 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  12:24 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:24   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Simon L. Knudsen  1996  Thisted Svømmeklub    27.56        56.06   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68    27.31        57.21   
Anders Fly  1995  Brønderslev SK08    28.14        59.50   
Marcus Thøgersen  1995  Svømmeklubben S 68    28.85        59.63   
Kristian Hejbøl Gregersen  1995  Svømmeklubben S 68    29.83        1:01.62   
Mathias F. Nielsen  1995  Thisted Svømmeklub    29.51        1:01.90   
Martin S. Madsen  1995  Aabybro Idrætsforening    29.50        1:01.92   
Max Tellefsen  1996  Svømmeklubben S 68    30.17        1:02.55   
Daniel Harsfort  1996  Støvring Svømmeklub Pingvinen    30.81        1:03.19   
10  Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub    29.69        1:03.59   
11  Benjamin Jørgensen  1996  Skagen Svømmeklub    31.19        1:04.30   
12  Ralf Fagerstrøm  1996  Aabybro Idrætsforening    31.86        1:06.10   
13  Alexander Lennø  1996  Aabybro Idrætsforening    30.87        1:07.14   
14  Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08    32.30        1:08.80   
15  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub    32.97        1:09.33   
16  Rasmus Hegelund  1995  Aalborg Svømmeklub    34.89        1:11.60   
17  Mathias Dyrhave Lindberg  1996  Aabybro Idrætsforening    33.64        1:12.13   
18  Søren Nielsen Schjølin  1996  Svømmeklubben S 68    34.75        1:12.52   
19  Vitus Mathiasen  1996  Thisted Svømmeklub    35.76        1:14.54   
20  Mads Jørgensen  1996  Skagen Svømmeklub    37.07        1:19.70   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Bro Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    31.35        1:05.02   
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub    32.73        1:07.76   
Jacob S. Madsen  1998  Aabybro Idrætsforening    33.54        1:09.83   
Jeppe Krog Poulsen  1997  Thisted Svømmeklub    34.11        1:12.11   
Marcus Brandborg  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    34.44        1:12.14   
Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord    34.42        1:14.79   
Malthe Gilkrog  1998  Idrætsforening Jarl, Arden    16.65        1:15.96   
Christoffer Elkjær  1998  Aalborg Svømmeklub    36.66        1:17.33   
Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub    38.38        1:19.20   
10  Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08    37.39        1:19.30   
11  Jeppe Jepsen  1997  Brønderslev SK08    37.05        1:19.41   
12  Michael Hedegaard Nielsen  1998  Svømmeklubben Nord    37.38        1:20.18   
13  Asger Bertel  1998  Aalborg Svømmeklub    38.44        1:20.84   
14  Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub    39.00        1:21.11   
15  Peter Frisgaard Pedersen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.75        1:21.90   
16  Peter Bugtrup  1997  Brønderslev SK08    38.70        1:25.89   
17  Mikkel K Lauridsen  1998  Aalborg Svømmeklub    40.79        1:27.13   
18  Jeppe Borup  1998  Svømmeklubben Nord    42.95        1:29.14   
19  Thomas Kjær  1998  Aalborg Svømmeklub    42.10        1:29.37   
20  Lasse Bach  1998  Svømmeklubben S 68    42.24        1:33.17   
21  Niels Horne  1997  Svømmeklubben S 68    44.54        1:33.68   
22  Emil Myrup  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    44.04        1:37.80   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub    33.27        1:09.29   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68    34.07        1:10.97   
Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub    37.92        1:19.28   
Mathias H Christensen  1999  Aalborg Svømmeklub    40.33        1:23.81   
Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub    40.27        1:25.40   
Lasse Jensen  2000  Hobro Svømmeklub    43.42        1:28.94   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub    42.27        1:30.12   
Rasmus Hall Jørgensen  2000  Hobro Svømmeklub    42.97        1:30.29   
Anton Løvgren  1999  Aalborg Svømmeklub    43.94        1:32.00   
10  Christopher Lerche  2000  Aabybro Idrætsforening    43.51        1:33.97   
11  Nicolai Sand  2000  Brønderslev SK08    43.53        1:36.33   
12  Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub    43.34        1:36.48   
13  Scott Stegenborg  2000  Aalborg Svømmeklub    44.20        1:36.52   
14  Tobias Kornum  1999  Svømmeklubben S 68    46.53        1:40.52   
15  Jonathan L Kristensen  2000  Aalborg Svømmeklub    47.61        1:42.77   
16  Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening    51.07        1:48.30   
17  Magnus Hegelund  2000  Aalborg Svømmeklub    1:00.36        2:17.30   
Oliver Bech  2000  Thisted Svømmeklub            DNS   
Andreas K Larsen  1999  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej berør vend 25m 
Mads Bogner  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub    39.42        1:26.03   
Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub    45.60        1:38.99   
Jonas L. Werther  2002  Aalborg Svømmeklub    47.06        1:41.02   
Esben Boa Noe  2001  Svømmeklubben S 68    50.09        1:46.16   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  12:24 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  12:44   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68    30.43        1:03.10   
Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68    32.76        1:07.57   
Celine Drivsholm  1996  Svømmeklubben S 68    33.47        1:08.67   
Sofie Brøndum Bossen  1996  Aalborg Svømmeklub    33.68        1:08.67   
Nikoline Leth Jepsen  1995  Aalborg Svømmeklub    32.59        1:08.76   
Linette Hansen  1995  Brønderslev SK08    33.87        1:09.31   
Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68    33.94        1:09.68   
Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68    33.40        1:09.94   
Nanna H Andersen  1996  Svømmeklubben Nord    33.95        1:10.97   
10  Karen Frederikke Hansen  1996  Aabybro Idrætsforening    33.77        1:12.39   
11  Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub    35.78        1:14.52   
12  Nina Paulsen  1996  Svømmeklubben Nord    35.60        1:14.63   
13  Katrine Siggaard  1995  Svømmeklubben S 68    36.86        1:15.45   
14  Camilla Christensen  1995  Aalborg Svømmeklub    39.20        1:21.62   
15  Amalie Lind  1996  Aabybro Idrætsforening    42.21        1:29.04   
Anastasia Mortensen  1996  Svømmeklubben Nord            DNF   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68    33.64        1:08.41   
Anne Jakobsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden    34.68        1:11.61   
Ida Mikkelsen  1998  Skagen Svømmeklub    36.17        1:12.71   
Jannie Burmeister  1998  Skagen Svømmeklub    35.18        1:13.37   
Emma Marie Amdisen  1997  Svømmeklubben S 68    35.66        1:13.70   
Alma Mouritsen  1997  Aalborg Svømmeklub    35.99        1:14.86   
Hannah Ibsen  1997  Svømmeklubben Nord    36.26        1:16.80   
Louise Heiberg  1998  Aabybro Idrætsforening    37.76        1:20.25   
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    39.48        1:20.40   
10  Line Meldgaard  1997  Svømmeklubben S 68    40.03        1:22.46   
11  Cecilie Kjærsgaard  1997  Svømmeklubben S 68    39.25        1:22.71   
12  Mette Christensen  1998  Aabybro Idrætsforening    38.99        1:22.86   
13  Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening    41.86        1:26.16   
14  Maria Ingvardsen  1997  Svømmeklubben S 68    44.09        1:30.37   
15  Line Hesselvang  1998  Aalborg Svømmeklub    43.94        1:32.77   
16  Trine Bak  1998  Støvring Svømmeklub Pingvinen    44.15        1:34.48   
17  Emine Bjarup Thøgersen  1998  Svømmeklubben S 68    43.82        1:36.95   
Maja Jensen  1997  Hobro Svømmeklub            DNS   
Mette H Larsen  1997  Aabybro Idrætsforening            DNS   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anna Bonde  1999  Hobro Svømmeklub    32.86        1:08.47   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub    36.68        1:16.26   
Eva Elvensø Gregersen  1999  Aabybro Idrætsforening    37.24        1:17.11   
Caroline Hauritz Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub    37.64        1:19.32   
Lisa Schøn  1999  Aalborg Svømmeklub    37.24        1:19.46   
Line Thomsen  2000  Aalborg Svømmeklub    38.08        1:20.70   
Smilla Lyhne  2000  Thisted Svømmeklub    38.84        1:20.95   
Emma A Andersen  2000  Aalborg Svømmeklub    40.30        1:21.85   
Louise Sørensen  2000  Thisted Svømmeklub    39.31        1:23.58   
10  Freja Bermann  1999  Svømmeklubben S 68    39.37        1:24.88   
11  Ida Riber  1999  Aalborg Svømmeklub    40.90        1:24.99   
12  Frederikke Poulsen  1999  Aalborg Svømmeklub    40.07        1:25.28   
13  Hannah Jensen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen    39.99        1:25.75   
14  Sara Frank Plath  2000  Aalborg Svømmeklub    40.16        1:25.89   
15  Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub    40.92        1:26.45   
16  Nanna Lousdal Nielsen  1999  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.97        1:27.52   
17  Camilla Strandqvist  2000  Aalborg Svømmeklub    42.56        1:28.52   
18  Sigrid Jensen  1999  Svømmeklubben Nord    42.59        1:30.82   
19  Stine Jensen  1999  Brønderslev SK08    42.26        1:31.16   
20  Maria Ottesen  1999  Skagen Svømmeklub    43.37        1:31.34   
21  Camilla Johannesen  1999  Aalborg Svømmeklub    44.87        1:31.58   
22  Signe Rosendal  2000  Aalborg Svømmeklub    43.59        1:31.61   
23  Anne-Kathrine Sørensen  1999  Skagen Svømmeklub    42.70        1:32.16   
24  Julie Christensen  2000  Aalborg Svømmeklub    44.23        1:32.47   
25  Anna Mathiesen  2000  Thisted Svømmeklub    42.63        1:32.71   
26  Amalie Falk Byrgesen  1999  Aalborg Svømmeklub    47.94        1:35.11   
27  Caroline Zimmer  1999  Aalborg Svømmeklub    44.84        1:35.46   
28  Emma Naja Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub    45.55        1:36.20   
29  Katrine S. Jørgensen  1999  Skagen Svømmeklub    43.78        1:37.65   
30  Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub    44.32        1:37.86   
31  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68    45.88        1:37.89   
32  Sarah Dyrhave Lindberg  1999  Aabybro Idrætsforening    45.43        1:38.54   
33  Mie Mellerup  2000  Aalborg Svømmeklub    45.87        1:40.00   
34  Cecilie N. Eftervand  1999  Svømmeklubben S 68    47.45        1:40.43   
35  Marie Brandt Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68    45.08        1:41.16   
36  Ida Vibjerg Hansen  1999  Aalborg Svømmeklub    48.81        1:42.37   
37  Gitta Nielsen  1999  Idrætsforening Jarl, Arden    47.90        1:44.07   
38  Lena Præstholm  1999  Svømmeklubben S 68    49.97        1:50.53   
39  Emma Lund  2000  Aalborg Svømmeklub    51.67        1:52.81   
40  Natasja Aaen  1999  Aalborg Svømmeklub    54.72        1:55.22   
Rikke Hesselvang  2000  Aalborg Svømmeklub            DNS   
Camilla Outzen  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
Frederikke G. Christensen  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  gå på bund v 75 m 
Heidi Nguyen  1999  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
Lærke Juul Nielsen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Beth Mcneese  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen    38.01        1:20.88   
Kirstine Frandsen  2001  Hobro Svømmeklub    44.40        1:32.64   
Maria Boye Kristiansen  2001  Aabybro Idrætsforening    44.56        1:33.74   
Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg Svømmeklub    44.39        1:36.36   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub    47.03        1:37.92   
Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub    43.13        1:38.51   
Ida S Olesen  2003  Aalborg Svømmeklub    53.55        1:49.86   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub    50.50        1:52.48   
Sofie Hein Rimmen  2002  Aalborg Svømmeklub    54.88        2:08.81   
10  Selina Gammelgaard Carlse  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:02.34        2:11.19   
Sofie S. Madsen  2001  Aabybro Idrætsforening            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  12:44 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  13:11   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kasper V Hansen  1996  Brønderslev SK08    37.32  1:17.59  1:59.18    2:40.54   
Ralf Fagerstrøm  1996  Aabybro Idrætsforening    40.12  1:23.31  2:07.02    2:46.23   
Christian Gamst  1996  Aalborg Svømmeklub    38.94  1:21.60  2:05.42    2:48.35   
Martin Hedegaard Nielsen  1995  Svømmeklubben Nord    41.10  1:24.86  2:07.57    2:50.27   
Phillip Lundquist  1996  Aalborg Svømmeklub    40.95  1:25.37  2:10.39    2:55.50   
Jacob Dam Larsen  1996  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej forts.bev. 150m 
James Boyes  1995  Svømmeklubben Nord            DSQ  ej fortsbev. v. 75m 
Peter Birk  1996  Thisted Svømmeklub            DSQ  2 crawlarm v. vend 
Vitus Mathiasen  1996  Thisted Svømmeklub            DSQ  2 crawlarm v. 50m 
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub    36.90  1:17.52  1:58.24    2:37.53   
Jeppe Krog Poulsen  1997  Thisted Svømmeklub    40.07  1:23.30  2:07.19    2:48.95   
Rasmus Hoffmann Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    43.44  1:31.45  2:19.85    3:06.77   
Dennis Madsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden    44.74  1:33.53  2:22.23    3:08.84   
Sebastian Brun Koch  1998  Aalborg Svømmeklub    46.07  1:37.72  2:30.00    3:19.02   
Christoffer Elkjær  1998  Aalborg Svømmeklub    47.00  1:37.92  2:30.89    3:19.36   
Nicolai Madsen  1997  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ej fort.bev. v. 150m 
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Karl Meisner-Jensen  1999  Svømmeklubben Nord    49.85  1:43.37  2:36.08    3:25.65   
Rasmus Pedersen  2000  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  ej forts bev. 75 m 
                     
 
Løb 27, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Andreas Andersen  2001  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  ej forts bev. 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  13:11 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  13:11   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Celine Drivsholm  1996  Svømmeklubben S 68    38.23  1:19.17  2:00.18    2:40.91   
Camilla Christensen  1995  Aalborg Svømmeklub    41.70  1:25.14  2:07.95    2:48.84   
Tine Christensen  1996  Aalborg Svømmeklub    41.21  1:24.79  2:08.79    2:50.82   
Sisse Grubak Simonsen  1996  Brønderslev SK08    43.31  1:29.54  2:15.84    2:58.70   
Katrine Siggaard  1995  Svømmeklubben S 68    44.85  1:32.36  2:20.16    3:04.82   
Nina Paulsen  1996  Svømmeklubben Nord    47.91  1:35.80  2:24.22    3:06.65   
Nanna H Andersen  1996  Svømmeklubben Nord            DSQ  svømning mave 150m 
                     
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cecilie Rishøj Andersen  1997  Svømmeklubben S 68    43.87  1:31.44  2:20.05    3:08.14   
Cecilie Kjærsgaard  1997  Svømmeklubben S 68    45.64  1:34.41  2:22.58    3:09.62   
Line Meldgaard  1997  Svømmeklubben S 68    46.87  1:36.90  2:25.62    3:11.17   
Astrid Toft  1997  Svømmeklubben S 68    47.08  1:36.93  2:28.26    3:16.92   
Alma Mouritsen  1997  Aalborg Svømmeklub            DSQ  svømning mave 150m 
Julie Rishøj Andersen  1997  Svømmeklubben S 68            DSQ  svømning mave 150m 
                     
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Emma A Andersen  2000  Aalborg Svømmeklub    44.80  1:31.13  2:17.78    3:02.67   
Freya Bloch Johnson  2000  Hobro Svømmeklub    44.94  1:34.10  2:22.50    3:09.00   
Eva Elvensø Gregersen  1999  Aabybro Idrætsforening    46.21  1:36.23  2:27.09    3:15.05   
Signe Tange Jørgensen  1999  Aalborg Svømmeklub    47.27  1:37.41  2:28.01    3:17.81   
Julie Broekhoff  1999  Aalborg Svømmeklub    47.61  1:38.56  2:29.45    3:18.85   
Ella Christensen Blanch  2000  Aalborg Svømmeklub    49.49  1:41.96  2:34.79    3:25.48   
Nikoline Riisberg  1999  Idrætsforening Jarl, Arden            DSQ  ej fortsat bev 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  13:11 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  13:21   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marcus Thøgersen  1995  Svømmeklubben S 68    29.59        1:02.10   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68    29.68        1:05.44   
Simon L. Knudsen  1996  Thisted Svømmeklub    31.73        1:08.02   
Daniel Harsfort  1996  Støvring Svømmeklub Pingvinen    33.12        1:09.09   
Martin S. Madsen  1995  Aabybro Idrætsforening    33.16        1:09.87   
Anders Fly  1995  Brønderslev SK08    31.73        1:09.88   
Peter Højberg  1996  Hobro Svømmeklub    34.40        1:12.47   
Benjamin Jørgensen  1996  Skagen Svømmeklub    37.42        1:17.88   
Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub    38.62        1:22.93   
10  Jacob Dam Larsen  1996  Aalborg Svømmeklub    38.14        1:25.49   
11  Phillip Lundquist  1996  Aalborg Svømmeklub    41.01        1:28.32   
Christian Gamst  1996  Aalborg Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Christian Bro Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    35.27        1:13.75   
Mikael Thode Sørensen  1997  Aalborg Svømmeklub    34.40        1:14.07   
Nicolas Blanch  1997  Aalborg Svømmeklub    35.06        1:14.31   
Sebastian Reese  1998  Aalborg Svømmeklub    38.31        1:20.12   
Jacob S. Madsen  1998  Aabybro Idrætsforening    37.84        1:20.87   
Nicolai Madsen  1997  Aalborg Svømmeklub    40.54        1:23.44   
Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    40.64        1:28.19   
Kartikey Nandgave  1998  Aalborg Svømmeklub    39.97        1:30.84   
Marcus Brandborg  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    41.16        1:31.12   
10  Jeppe Jepsen  1997  Brønderslev SK08    41.78        1:31.24   
11  Mads Storgaard  1998  Svømmeklubben S 68    43.37        1:31.93   
12  Ludvig Lind  1998  Svømmeklubben Nord    46.78        1:41.72   
                     
 
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Daniel Labuschagne  1999  Støvring Svømmeklub Pingvinen    48.35        1:42.95   
Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub    50.57        1:52.46   
                     
 
Løb 29, 100m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub    49.14        1:43.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  06 februar 2011 
Licens til Holstebro Svømme Club  Udskriftstidspunkt  13:21 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nord 2011    Udskriftsdato  06 februar 2011   
  Stævne by  Aabybro    Udskriftstidspunkt  14:37   
  Arrangør  Svøm Region Nord og Aaif´s Svømmeafdeling         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  05 februar 2011         
 
 
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68    33.23        1:12.13   
Ida Vardinhus-Nielsen  1996  Aalborg Svømmeklub    35.12        1:13.35   
Nikoline Leth Jepsen  1995  Aalborg Svømmeklub    35.58        1:16.96   
Sofie Brøndum Bossen  1996  Aalborg Svømmeklub    38.21        1:22.67   
                     
 
Løb 30, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lenette Nielsen  1997  Idrætsforening Jarl, Arden    37.71        1:21.51   
Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68    38.42        1:22.46   
Louise Heiberg  1998  Aabybro Idrætsforening    46.28        1:36.32   
Mette Christensen  1998  Aabybro Idrætsforening    46.13        1:37.68   
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    49.49        1:48.84   
Maja Jensen  1997  Hobro Svømmeklub