Resultat för KANAAN CUP
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 1, 4X50m Frisim Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer [1997] | 1997 | Södertörns Simsällskap | 2:13.25 | ||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 30.32 | 30.32 | |||||||
Josefin Öster | 1997 | 32.83 | 1:03.15 | |||||||
Elmira Shahmalekpour | 1997 | 35.02 | 1:38.17 | |||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 35.08 | 2:13.25 | |||||||
2 | Gss Lag2 | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:29.69 | Enligt TL beslut | |||||
Diana Jansson | 1998 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Ellen Jansen | 1999 | 41.54 | 1:15.68 | |||||||
Sandra Lindberg | 1998 | 38.18 | 1:53.86 | |||||||
Louise Puurtinen | 1997 | 35.83 | 2:29.69 | |||||||
3 | Ubss Teamspeed | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:31.15 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 36.39 | 36.39 | |||||||
Iris Kharmalova | 1998 | 39.17 | 1:15.56 | |||||||
Nattali Battah | 1998 | 41.33 | 1:56.89 | |||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 34.26 | 2:31.15 | |||||||
4 | Gss Lag1 | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:35.80 | ||||||
Sandra Persson | 1998 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Matilda Högberg-Klang | 2000 | 40.69 | 1:16.92 | |||||||
Elisa Holguin | 1999 | 42.16 | 1:59.08 | |||||||
Filippa Högberg-Klang | 1999 | 36.72 | 2:35.80 | |||||||
5 | Södertörn 1997, Lag 2 | 1997 | Södertörns Simsällskap | 2:40.07 | ||||||
Lena Westerlund | 1998 | 34.76 | 34.76 | |||||||
Jessica Hagström | 1999 | 40.72 | 1:15.48 | |||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 41.21 | 1:56.69 | |||||||
Tina Shahmalekpour | 2001 | 43.38 | 2:40.07 | |||||||
6 | Kanaans Flickor | 1997 | Kanaans Simsällskap | 2:48.51 | Enligt TL beslut | |||||
Jenny Rönnblad | 1999 | 43.94 | 43.94 | |||||||
Eira Stadigh | 1997 | 39.97 | 1:23.91 | |||||||
Astrid Sandfeldt | 1999 | 46.02 | 2:09.93 | |||||||
Johanna Wrang | 1998 | 38.58 | 2:48.51 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 14:34 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 2, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [1997] | 1997 | Södertörns Simsällskap | 2:21.55 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Antonio Novevski | 1997 | 36.35 | 1:08.39 | |||||||
Emil Wikell | 1999 | 35.93 | 1:44.32 | |||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 37.23 | 2:21.55 | |||||||
2 | Ubss Teamforza -97 Oy | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 3:01.48 | ||||||
Anton Petersson | 1997 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Nikita Kharlamova | 2000 | 47.65 | 1:25.26 | |||||||
Fredrik Renström | 1999 | 58.32 | 2:23.58 | |||||||
Max Karlsson | 1997 | 37.90 | 3:01.48 | |||||||
- | Kanaans Pojkar | 1997 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 14:34 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 3, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tore | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:18.49 | ||||||
Johanna Tärnroth | 1996 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Caroline Owe | 1995 | 37.47 | 1:12.35 | |||||||
Veronica Randleff | 1993 | 34.08 | 1:46.43 | |||||||
Erika Erdhage | 1994 | 32.06 | 2:18.49 | |||||||
- | Kanaans Damer | 1996 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:21 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 09:22 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 4, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kanaans Herrar Lag2 | 1996 | Kanaans Simsällskap | 1:51.57 | ||||||
Daniel Rosenkvist | 1987 | 28.19 | 28.19 | |||||||
Otis Ingelstam | 1993 | 27.95 | 56.14 | |||||||
Daniel Wrang | 1992 | 27.24 | 1:23.38 | |||||||
Joakim Bäck | 1991 | 28.19 | 1:51.57 | |||||||
2 | Södertörn Herrar [1996] | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:57.03 | ||||||
Andreas Persson | 1996 | 27.50 | 27.50 | |||||||
David Stalberg | 1996 | 28.83 | 56.33 | |||||||
Viktor Jände | 1996 | 30.28 | 1:26.61 | |||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 30.42 | 1:57.03 | |||||||
3 | Gss | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:14.24 | ||||||
Jesper Larsson | 1996 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Keziah Ferreira Dos Santo | 1996 | 33.91 | 1:04.90 | |||||||
Erik Westin | 1995 | 37.45 | 1:42.35 | |||||||
Felipe Holguin | 1997 | 31.89 | 2:14.24 | |||||||
- | Kanaans Herrar Lag 3 | 1996 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
William Rasmussen | 1996 | 36.35 | 36.35 | |||||||
Jesper Hubinette | 1997 | 38.84 | 1:15.19 | |||||||
Viktor Wellander | 1994 | 33.14 | 1:48.33 | |||||||
- | Kanaans Herrar Lag1 | 1996 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Arvid Persson | 1990 | 26.02 | 26.02 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 09:22 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 13:36 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.51 | ||||||
2 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 48.41 | ||||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 49.16 | ||||||
- | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 38.38 | ||||||
2 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 43.37 | ||||||
3 | Jessica Hagström | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.49 | ||||||
4 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.61 | ||||||
5 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 45.74 | ||||||
6 | Amanda Lidfeldt | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.62 | ||||||
7 | Maja Billgren | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 48.86 | ||||||
8 | Rebecca Randleff | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.18 | ||||||
9 | Matilda Månsson | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 50.75 | ||||||
10 | Hedda Wettergren | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 51.60 | ||||||
11 | Astrid Sandfeldt | 1999 | Kanaans Simsällskap | 52.49 | ||||||
12 | Emma Bergelv | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 56.24 | ||||||
13 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 57.95 | ||||||
- | Emmelie Leif | 1999 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simone Gustafson | 1999 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.61 | ||||||
2 | Stefanie Almqvist | 1997 | IFK Lidingö Simklubb | 37.36 | ||||||
3 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 38.65 | ||||||
4 | Ulrica Svensson | 1997 | Hellas Simsällskap | 38.88 | ||||||
5 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 42.24 | Enligt TL beslut | |||||
6 | Diana Jansson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.86 | Enligt TL beslut | |||||
7 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.10 | ||||||
8 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 44.70 | Enligt TL beslut | |||||
9 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simsällskap | 45.65 | ||||||
10 | Iris Kharmalova | 1998 | Upplands-Bro Simsällskap | 45.94 | ||||||
11 | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | 46.58 | ||||||
12 | Felicia Öhlen | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 52.18 | ||||||
13 | Nattali Battah | 1998 | Upplands-Bro Simsällskap | 55.83 | ||||||
- | Nathalie Dahlberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anneli Bovin-Chapple | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Ekström | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 13:36 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 43.27 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 41.87 | ||||||
2 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 43.33 | ||||||
3 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 48.00 | ||||||
4 | Pontus Jonsson | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 49.86 | ||||||
5 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 50.16 | ||||||
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 35.94 | ||||||
2 | Elliot Klemming | 1997 | IFK Lidingö Simklubb | 37.61 | ||||||
3 | Jerker Karlsson | 1997 | Täby Sim | 41.48 | ||||||
4 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.48 | ||||||
5 | Marcus Carlenstam | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.96 | Enligt TL beslut | |||||
6 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 46.96 | ||||||
7 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 48.84 | ||||||
8 | Henrik Forsberg | 1997 | Hellas Simsällskap | 48.94 | ||||||
9 | Anton Petersson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 50.21 | ||||||
- | Christopher Johnsson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Persson | 1996 | IFK Lidingö Simklubb | 38.21 | 1:20.14 | Enligt TL beslut | ||||
2 | Karolina Sterky | 1996 | IFK Lidingö Simklubb | 39.69 | 1:24.05 | Enligt TL beslut | ||||
3 | Minna Väntönen | 1995 | Hellas Simsällskap | 42.03 | 1:27.23 | Enligt TL beslut | ||||
4 | Caroline Owe | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.33 | 1:31.36 | |||||
5 | Johanna Tärnroth | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | 43.10 | 1:32.83 | |||||
6 | Ajla Custovic | 1996 | Hellas Simklubb | 49.28 | 1:43.28 | Enligt TL beslut | ||||
- | Karolina Sterky | 1996 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Naboyan Elmira | 1995 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
Gren 7, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linda Eriksson | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.66 | 1:05.50 | |||||
2 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.74 | 1:20.09 | |||||
3 | Erika Erdhage | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.40 | 1:20.63 | |||||
4 | Emelie Gyrling | 1994 | Kanaans Simsällskap | 40.38 | 1:23.96 | |||||
5 | Veronica Randleff | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.86 | 1:28.78 | |||||
6 | Kristin Lenard | 1994 | IFK Lidingö Simklubb | 44.02 | 1:30.51 | |||||
7 | Emma Kragelund | 1994 | Kanaans Simsällskap | 43.45 | 1:31.17 | |||||
- | Khachatryan Sona | 1982 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:02 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nils Larsson | 1996 | Täby Sim | 39.30 | 1:20.45 | |||||
2 | Lukas Månsson | 1996 | Älvsjö AIK Fritid | 42.56 | 1:30.51 | |||||
3 | Viktor Karlsson | 1996 | Hellas Simsällskap | 45.07 | 1:32.06 | Enligt TL beslut | ||||
4 | Keziah Ferreira Dos Santo | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.50 | 1:40.88 | |||||
- | Anton Kollberg | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henriksson | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.12 | 1:02.79 | |||||
2 | Matti Melin | 1991 | Kanaans Simsällskap | 32.96 | 1:07.51 | |||||
3 | Felix Häggström | 1992 | Kanaans Simsällskap | 34.08 | 1:10.62 | |||||
4 | Otis Ingelstam | 1993 | Kanaans Simsällskap | 34.94 | 1:13.76 | Enligt TL beslut | ||||
5 | Daniel Wrang | 1992 | Kanaans Simsällskap | 38.97 | 1:21.58 | |||||
- | Avetisyan Vahe | 1988 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | David Egholt | 1994 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Harutyunyan Harutyun | 1990 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Hasakhanyan Myasnik | 1994 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Jalilyan Mahar | 1994 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Jalilyan Mher | 1989 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Jalilyan Misha | 1993 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Osmanov Tital | 1989 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:02 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:20 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.20 | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.86 | ||||||
2 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 42.21 | ||||||
3 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 44.80 | ||||||
4 | Amanda Lidfeldt | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.94 | Enligt TL beslut | |||||
- | Emmelie Leif | 1999 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 32.72 | ||||||
2 | Sofia Fernqvist | 1997 | Täby Sim | 39.35 | ||||||
3 | Ulrica Svensson | 1997 | Hellas Simsällskap | 39.48 | ||||||
4 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 40.56 | ||||||
5 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 41.88 | ||||||
6 | Eira Stadigh | 1997 | Kanaans Simsällskap | 42.90 | ||||||
7 | Julia Ekström | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 43.83 | ||||||
8 | Johanna Wrang | 1998 | Kanaans Simsällskap | 44.60 | ||||||
9 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 45.45 | ||||||
10 | Elin Dau Neuman | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.98 | ||||||
11 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simsällskap | 48.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:20 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:24 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 52.55 | Enligt TL beslut | |||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 44.10 | ||||||
- | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.63 | ||||||
2 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 37.30 | ||||||
3 | Felipe Holguin | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.10 | ||||||
4 | Jerker Karlsson | 1997 | Täby Sim | 40.59 | Enligt TL beslut | |||||
5 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 41.64 | ||||||
6 | Anton Petersson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 53.73 | ||||||
- | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:24 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:41 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Owe | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.65 | 1:45.27 | |||||
- | Naboyan Elmira | 1995 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Olivia Runsala | 1995 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Johanna Tärnroth | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Minna Väntönen | 1995 | Hellas Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Johansson | 1991 | IFK Lidingö Simklubb | 32.89 | 1:09.90 | |||||
2 | Veronica Randleff | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 43.85 | 1:34.92 | |||||
- | Khachatryan Sona | 1982 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:41 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 12:53 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | David Stalberg | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.55 | 1:11.07 | |||||
2 | Viktor Jände | 1996 | Södertörns Simsällskap | 38.26 | 1:23.13 | |||||
3 | August Lidfeldt | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.36 | 1:28.98 | |||||
- | Nahom Ghebremeskel | 1996 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Viktor Karlsson | 1996 | Hellas Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 29.88 | 1:02.97 | |||||
2 | Svante Ringertz | 1992 | IFK Lidingö Simklubb | 29.26 | 1:04.05 | |||||
3 | Gustav Henriksson | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.76 | 1:09.17 | |||||
4 | Daniel Rosenkvist | 1987 | Kanaans Simsällskap | 32.68 | 1:14.48 | |||||
- | Avetisyan Vahe | 1988 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Harutyunyan Harutyun | 1990 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Hasakhanyan Myasnik | 1994 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Jalilyan Mahar | 1994 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Jalilyan Mher | 1989 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Jalilyan Misha | 1993 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
- | Osmanov Tital | 1989 | Dynamo Yerevan | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 12:53 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:52 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 13, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Damer [1997] | 1997 | Södertörns Simsällskap | 2:29.14 | ||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Josefin Öster | 1997 | 42.43 | 1:21.70 | |||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 32.19 | 1:53.89 | |||||||
Elmira Shahmalekpour | 1997 | 35.25 | 2:29.14 | |||||||
2 | Gss Lag1 | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:56.99 | ||||||
Sandra Persson | 1998 | 45.05 | 45.05 | |||||||
Sandra Lindberg | 1998 | 47.27 | 1:32.32 | |||||||
Amanda Lidfeldt | 1999 | 46.54 | 2:18.86 | |||||||
Filippa Högberg-Klang | 1999 | 38.13 | 2:56.99 | |||||||
3 | Ubss Teamspeed | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 3:01.67 | ||||||
Iris Kharmalova | 1998 | 46.74 | 46.74 | |||||||
Nattali Battah | 1998 | 51.70 | 1:38.44 | |||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 46.23 | 2:24.67 | |||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 37.00 | 3:01.67 | |||||||
4 | Södertörn Fl 1997, Lag 2 | 1997 | Södertörns Simsällskap | 3:01.92 | ||||||
Tina Shahmalekpour | 2001 | 51.03 | 51.03 | |||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 49.35 | 1:40.38 | |||||||
Lena Westerlund | 1998 | 42.58 | 2:22.96 | |||||||
Jessica Hagström | 1999 | 38.96 | 3:01.92 | |||||||
5 | Gss Lag2 | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 3:09.19 | Enligt TL beslut | |||||
Louise Puurtinen | 1997 | 44.61 | 44.61 | |||||||
Ellen Jansen | 1999 | 58.45 | 1:43.06 | |||||||
Diana Jansson | 1998 | 43.88 | 2:26.94 | |||||||
Elisa Holguin | 1999 | 42.25 | 3:09.19 | |||||||
6 | Kanaans Flickor | 1997 | Kanaans Simsällskap | 3:11.16 | ||||||
Astrid Sandfeldt | 1999 | 53.87 | 53.87 | |||||||
Jenny Rönnblad | 1999 | 54.32 | 1:48.19 | |||||||
Eira Stadigh | 1997 | 43.72 | 2:31.91 | |||||||
Johanna Wrang | 1998 | 39.25 | 3:11.16 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:52 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 14, 4X50m Medley Herrar, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Herrar [1997] | 1997 | Södertörns Simsällskap | 2:43.49 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 35.61 | 35.61 | |||||||
Emil Wikell | 1999 | 52.46 | 1:28.07 | |||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 36.68 | 2:04.75 | |||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 38.74 | 2:43.49 | |||||||
2 | Södertörn Po 1997, Lag 2 | 1997 | Södertörns Simsällskap | 3:01.75 | ||||||
Kristjan Novevski | 1998 | 47.21 | 47.21 | |||||||
Simon Kallvikbacka | 1999 | 53.20 | 1:40.41 | |||||||
Antonio Novevski | 1997 | 43.10 | 2:23.51 | |||||||
Philip Carlsäter | 2001 | 38.24 | 3:01.75 | |||||||
- | Ubss Teamforza -97 Oy | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Nikita Kharlamova | 2000 | 59.03 | 59.03 | |||||||
Anton Petersson | 1997 | 47.60 | 1:46.63 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tore | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:39.26 | ||||||
Erika Erdhage | 1994 | 37.75 | 37.75 | |||||||
Caroline Owe | 1995 | 46.16 | 1:23.91 | |||||||
Johanna Tärnroth | 1996 | 41.91 | 2:05.82 | |||||||
Veronica Randleff | 1993 | 33.44 | 2:39.26 | |||||||
- | Kanaans Damer | 1996 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 11:04 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kanaans Herrar Lag1 | 1996 | Kanaans Simsällskap | 1:55.58 | ||||||
Matti Melin | 1991 | 30.67 | 30.67 | |||||||
Arvid Persson | 1990 | 31.76 | 1:02.43 | |||||||
Magnus Prejner | 1991 | 27.71 | 1:30.14 | |||||||
Felix Häggström | 1992 | 25.44 | 1:55.58 | |||||||
2 | Kanaans Herrar Lag2 | 1996 | Kanaans Simsällskap | 2:11.70 | ||||||
Otis Ingelstam | 1993 | 33.60 | 33.60 | |||||||
Andreas Wrang | 1994 | 38.12 | 1:11.72 | |||||||
Daniel Rosenkvist | 1987 | 31.61 | 1:43.33 | |||||||
Daniel Wrang | 1992 | 28.37 | 2:11.70 | |||||||
3 | Kanaans Herrar Lag 3 | 1996 | Kanaans Simsällskap | 2:36.03 | ||||||
William Rasmussen | 1996 | 45.84 | 45.84 | |||||||
Jesper Hubinette | 1997 | 48.76 | 1:34.60 | |||||||
Andreas Wrang | 1994 | 30.11 | 2:04.71 | |||||||
Didar Budak | 1994 | 31.32 | 2:36.03 | |||||||
4 | Gss | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:50.20 | Enligt TL beslut | |||||
Keziah Ferreira Dos Santo | 1996 | 45.84 | 45.84 | |||||||
Jesper Larsson | 1996 | 42.05 | 1:27.89 | |||||||
Hugo Strandberg | 1999 | 45.55 | 2:13.44 | |||||||
Erik Westin | 1995 | 36.76 | 2:50.20 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 11:04 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 14 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Mix 1997, Lag 1 | 1997 | Södertörns Simsällskap | 2:15.35 | ||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 31.51 | 31.51 | |||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 36.07 | 1:07.58 | |||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 32.58 | 1:40.16 | |||||||
Lena Westerlund | 1998 | 35.19 | 2:15.35 | |||||||
2 | Täby Sim | 1997 | Täby Sim | 2:17.60 | ||||||
Jerker Karlsson | 1997 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Astrid Olsson | 1997 | 35.34 | 1:09.74 | |||||||
Sofia Fernqvist | 1997 | 35.01 | 1:44.75 | |||||||
Daniel Davallou | 1997 | 32.85 | 2:17.60 | |||||||
3 | Södertörn Mix 1997, Lag 2 | 1997 | Södertörns Simsällskap | 2:27.77 | Enligt TL beslut | |||||
Emil Wikell | 1999 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Elmira Shahmalekpour | 1997 | 35.28 | 1:11.34 | |||||||
Antonio Novevski | 1997 | 36.79 | 1:48.13 | |||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 39.64 | 2:27.77 | |||||||
4 | Ubss Maxatmixat -97 | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:31.31 | ||||||
Mathilda Eriksson | 2001 | 37.55 | 37.55 | |||||||
Anton Petersson | 1997 | 40.26 | 1:17.81 | |||||||
Max Karlsson | 1997 | 38.63 | 1:56.44 | |||||||
Hanna Hargsten | 1999 | 34.87 | 2:31.31 | |||||||
5 | Gss Mixlag1 | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:33.63 | ||||||
Hugo Strandberg | 1999 | 39.60 | 39.60 | |||||||
Ellen Jansen | 1999 | 42.81 | 1:22.41 | |||||||
Sandra Lindberg | 1998 | 39.46 | 2:01.87 | |||||||
Felipe Holguin | 1997 | 31.76 | 2:33.63 | |||||||
6 | Gss Mixlag3 | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:39.47 | ||||||
Elisa Holguin | 1999 | 43.41 | 43.41 | |||||||
Asger Nyholm | 1998 | 38.00 | 1:21.41 | |||||||
Amanda Lidfeldt | 1999 | 41.95 | 2:03.36 | |||||||
Marcus Carlenstam | 1997 | 36.11 | 2:39.47 | |||||||
7 | Gss Mixlag4 | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:41.83 | ||||||
Linnea Rosenthal | 2000 | 41.38 | 41.38 | |||||||
David Toreborg | 1999 | 42.12 | 1:23.50 | |||||||
Eric Fant | 1999 | 38.32 | 2:01.82 | |||||||
Molly Ewmar | 1999 | 40.01 | 2:41.83 | |||||||
8 | Södertörn Mix 1997, Lag 3 | 1997 | Södertörns Simsällskap | 2:42.26 | ||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 37.43 | 37.43 | |||||||
Tina Shahmalekpour | 2001 | 43.96 | 1:21.39 | |||||||
Philip Carlsäter | 2001 | 40.66 | 2:02.05 | |||||||
Adriana Eyob | 1999 | 40.21 | 2:42.26 | |||||||
9 | Hellas SK Mix [1997] | 1997 | Hellas Simsällskap | 2:48.28 | ||||||
Henrik Forsberg | 1997 | 40.03 | 40.03 | |||||||
Elsa Knöös | 2001 | 44.82 | 1:24.85 | |||||||
Karl Wallenberg | 1998 | 41.87 | 2:06.72 | |||||||
Sabina Cross | 1998 | 41.56 | 2:48.28 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 15:12 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 18, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 15 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kanaan Lag 1 Mixed | 1996 | Kanaans Simsällskap | 1:52.25 | ||||||
Arvid Persson | 1990 | 25.78 | 25.78 | |||||||
Magnus Prejner | 1991 | 25.47 | 51.25 | |||||||
Emelie Beckman | 1991 | 28.76 | 1:20.01 | |||||||
Emelie Gyrling | 1994 | 32.24 | 1:52.25 | |||||||
2 | Södertörn Mix 1996 O Ä | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:59.41 | ||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 30.42 | 30.42 | |||||||
Andreas Persson | 1996 | 27.49 | 57.91 | |||||||
Josefin Öster | 1997 | 33.43 | 1:31.34 | |||||||
David Stalberg | 1996 | 28.07 | 1:59.41 | |||||||
3 | Hellas SK Mix [1912] | 1912 | Hellas Simsällskap | 2:12.06 | ||||||
Christian Martins | 1994 | 30.69 | 30.69 | |||||||
Viktor Karlsson | 1996 | 32.95 | 1:03.64 | |||||||
Ulrica Svensson | 1997 | 36.07 | 1:39.71 | |||||||
Minna Väntönen | 1995 | 32.35 | 2:12.06 | |||||||
4 | Gss Mixlag | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:21.44 | ||||||
Diana Jansson | 1998 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Keziah Ferreira Dos Santo | 1996 | 36.52 | 1:11.09 | |||||||
Filippa Högberg-Klang | 1999 | 38.81 | 1:49.90 | |||||||
Jesper Larsson | 1996 | 31.54 | 2:21.44 | |||||||
5 | Kanaan SS Mixlag3 | 1996 | Kanaans Simsällskap | 2:21.83 | ||||||
Daniel Rosenkvist | 1987 | 28.88 | 28.88 | |||||||
Daniel Wrang | 1992 | 29.28 | 58.16 | |||||||
Jenny Rönnblad | 1999 | 45.12 | 1:43.28 | |||||||
Johanna Wrang | 1998 | 38.55 | 2:21.83 | |||||||
- | Kanaan Lag 2 Mixed | 1996 | Kanaans Simsällskap | DSQ | ||||||
Matti Melin | 1991 | 25.40 | 25.40 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:12 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 15:33 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 52.97 | ||||||
2 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 56.17 | ||||||
3 | Ebba Thelin | 2001 | Hellas Simsällskap | 57.50 | ||||||
4 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simsällskap | 1:05.16 | Enligt TL beslut | |||||
5 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simsällskap | 1:05.97 | ||||||
- | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Bergelv | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 47.93 | ||||||
2 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 48.59 | ||||||
3 | Klara Sjöberg | 2000 | Kanaans Simsällskap | 50.50 | ||||||
4 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 50.51 | ||||||
5 | Linnea Rosenthal | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.15 | ||||||
6 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 51.67 | ||||||
7 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.26 | ||||||
8 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 52.38 | ||||||
9 | Rebecca Randleff | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 52.65 | ||||||
10 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 53.36 | ||||||
11 | Jenny Rönnblad | 1999 | Kanaans Simsällskap | 53.40 | ||||||
12 | Maja Billgren | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 53.88 | Enligt TL beslut | |||||
13 | Molly Ewmar | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.46 | ||||||
14 | Ellen Jansen | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.91 | ||||||
15 | Hedda Wettergren | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 55.17 | ||||||
16 | Amanda Lidfeldt | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 56.84 | ||||||
17 | Bethel Lemma | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 58.60 | ||||||
18 | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simsällskap | 59.15 | ||||||
19 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 59.19 | ||||||
20 | Alice Ekstrand | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:00.06 | ||||||
21 | Aida Zanpor | 1999 | Kanaans Simsällskap | 1:05.17 | Enligt TL beslut | |||||
- | Emmelie Leif | 1999 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elisa Holguin | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.11 | ||||||
2 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.15 | ||||||
3 | Ulrica Svensson | 1997 | Hellas Simsällskap | 42.55 | ||||||
4 | Diana Jansson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.89 | ||||||
5 | Sofia Fernqvist | 1997 | Täby Sim | 45.23 | ||||||
6 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 45.68 | ||||||
7 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 47.42 | ||||||
8 | Louise Puurtinen | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.41 | ||||||
9 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 48.52 | ||||||
10 | Johanna Wrang | 1998 | Kanaans Simsällskap | 49.60 | ||||||
11 | Eira Stadigh | 1997 | Kanaans Simsällskap | 50.99 | ||||||
12 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.14 | ||||||
13 | Julia Ekström | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 52.78 | ||||||
14 | Nattali Battah | 1998 | Upplands-Bro Simsällskap | 52.86 | ||||||
15 | Felicia Öhlen | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 55.47 | ||||||
16 | Iris Kharmalova | 1998 | Upplands-Bro Simsällskap | 55.59 | ||||||
17 | Elin Dau Neuman | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 59.06 | Enligt TL beslut | |||||
18 | Jessica Gustavsson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 59.37 | Enligt TL beslut | |||||
- | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:33 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 58.80 | ||||||
2 | Leo Norsbo | 2001 | Hellas Simsällskap | 59.79 | ||||||
3 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simsällskap | 59.80 | ||||||
4 | David Stålmarck | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:04.02 | ||||||
- | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 51.82 | ||||||
2 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 53.47 | ||||||
3 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 53.52 | ||||||
4 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 53.99 | ||||||
5 | Nikita Kharlamova | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 54.11 | ||||||
6 | Oscar Törnquist | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 55.95 | ||||||
7 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 56.69 | ||||||
8 | Marcus Lundmark | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:13.18 | ||||||
- | Eric Fant | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Kazik Krasun | 2000 | Hellas Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Pontus Jonsson | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 43.03 | ||||||
2 | Anton Petersson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 45.94 | ||||||
3 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 47.27 | ||||||
4 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.43 | ||||||
5 | Jesper Hubinette | 1997 | Kanaans Simsällskap | 47.70 | ||||||
6 | Henrik Forsberg | 1997 | Hellas Simsällskap | 52.13 | ||||||
7 | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simsällskap | 53.40 | ||||||
8 | Asger Nyholm | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 56.41 | ||||||
9 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 56.86 | ||||||
- | Daniel Davallou | 1997 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Larsson-Udd | 1996 | Täby Sim | 42.58 | 1:30.94 | |||||
2 | Johanna Assarsson | 1996 | Täby Sim | 43.14 | 1:32.73 | |||||
3 | Minna Väntönen | 1995 | Hellas Simsällskap | 44.63 | 1:33.70 | |||||
4 | Hannah Lavén | 1996 | Täby Sim | 44.98 | 1:35.63 | |||||
5 | Ella Jonsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.42 | 1:36.89 | |||||
6 | Caroline Owe | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 46.26 | 1:36.94 | |||||
7 | Nathalie Johnsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.18 | 1:37.89 | |||||
8 | Ajla Custovic | 1996 | Hellas Simklubb | 51.73 | 1:50.78 | |||||
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carolina Nordin | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.61 | 1:16.17 | |||||
2 | Frida Lundeborg | 1994 | Täby Sim | 44.58 | 1:33.65 | |||||
3 | Erika Erdhage | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 43.79 | 1:33.83 | |||||
4 | Josefine Plahn | 1994 | IFK Lidingö Simklubb | 44.45 | 1:35.77 | Enligt TL beslut | ||||
5 | Veronica Randleff | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.03 | 1:41.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Björn Löfdahl | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.86 | 1:31.47 | |||||
2 | Johan Persson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.81 | 1:35.35 | |||||
3 | Jesper Larsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.90 | 1:36.69 | |||||
4 | Viktor Jände | 1996 | Södertörns Simsällskap | 46.50 | 1:38.20 | |||||
5 | Keziah Ferreira Dos Santo | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.58 | 1:43.21 | |||||
6 | Erik Westin | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.78 | 1:53.90 | |||||
7 | Nahom Ghebremeskel | 1996 | Kanaans Simsällskap | 53.85 | 2:03.95 | |||||
Gren 22, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Persson | 1990 | Kanaans Simsällskap | 33.82 | 1:11.90 | |||||
2 | Magnus Prejner | 1991 | Kanaans Simsällskap | 33.26 | 1:11.98 | |||||
3 | Gustav Henriksson | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.42 | 1:16.42 | |||||
4 | Peter Wallin | 1992 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.79 | 1:26.91 | |||||
5 | Andreas Wrang | 1994 | Kanaans Simsällskap | 39.53 | 1:27.12 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Eriksson | 2001 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.69 | ||||||
2 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 42.31 | ||||||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 43.57 | ||||||
4 | Tina Shahmalekpour | 2001 | Södertörns Simsällskap | 44.73 | ||||||
5 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simsällskap | 47.67 | ||||||
6 | Ebba Thelin | 2001 | Hellas Simsällskap | 51.48 | ||||||
7 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simsällskap | 52.05 | ||||||
8 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simsällskap | 1:12.74 | ||||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hanna Hargsten | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.18 | ||||||
2 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.21 | ||||||
3 | Filippa Högberg-Klang | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.28 | Enligt TL beslut | |||||
4 | Matilda Hägesten | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 38.35 | ||||||
5 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 40.30 | Enligt TL beslut | |||||
6 | Molly Ewmar | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.15 | ||||||
7 | Hedda Wettergren | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 41.55 | ||||||
8 | Ellen Jansen | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.60 | ||||||
9 | Amanda Lidfeldt | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.04 | ||||||
10 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.98 | ||||||
11 | Maja Billgren | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 43.36 | ||||||
12 | Elisa Holguin | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.84 | Enligt TL beslut | |||||
13 | Linnea Rosenthal | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.26 | ||||||
14 | Rebecca Randleff | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.99 | ||||||
15 | Jenny Rönnblad | 1999 | Kanaans Simsällskap | 46.27 | ||||||
16 | Emma Modig | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 46.62 | ||||||
17 | Emma Bergelv | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 47.94 | ||||||
18 | Bethel Lemma | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 50.74 | ||||||
19 | Tilda Bellander | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 51.12 | ||||||
20 | Alice Ekstrand | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.54 | ||||||
21 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.83 | ||||||
- | Astrid Sandfeldt | 1999 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emmelie Leif | 1999 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simone Gustafson | 1999 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lovisa Spångberg | 1999 | Hellas Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.57 | ||||||
2 | Stefanie Almqvist | 1997 | IFK Lidingö Simklubb | 33.57 | ||||||
3 | Josefin Öster | 1997 | Södertörns Simsällskap | 33.62 | ||||||
4 | Diana Jansson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.67 | ||||||
5 | Louise Puurtinen | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.55 | ||||||
6 | Sofia Fernqvist | 1997 | Täby Sim | 34.71 | ||||||
7 | Ulrica Svensson | 1997 | Hellas Simsällskap | 35.30 | ||||||
8 | Astrid Olsson | 1997 | Täby Sim | 35.56 | ||||||
9 | Lena Westerlund | 1998 | Södertörns Simsällskap | 35.67 | ||||||
10 | Elmira Shahmalekpour | 1997 | Södertörns Simsällskap | 36.14 | ||||||
11 | Sandra Persson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.05 | ||||||
12 | Sofia Johansson | 1997 | Täby Sim | 37.50 | ||||||
13 | Julia Ekström | 1997 | Älvsjö AIK Fritid | 37.89 | ||||||
14 | Elin Dau Neuman | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.73 | ||||||
15 | Sabina Cross | 1998 | Hellas Simsällskap | 39.84 | ||||||
16 | Nathalie Dahlberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.89 | ||||||
17 | Johanna Wrang | 1998 | Kanaans Simsällskap | 39.92 | ||||||
18 | Jessica Gustavsson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.19 | ||||||
19 | Sandra Lindberg | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.26 | ||||||
20 | Iris Kharmalova | 1998 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.71 | ||||||
21 | Anneli Bovin-Chapple | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.33 | ||||||
22 | Felicia Öhlen | 1998 | Älvsjö AIK Fritid | 41.41 | ||||||
23 | Nattali Battah | 1998 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.31 | ||||||
24 | Jennifer Gustavsson | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Carlsäter | 2001 | Södertörns Simsällskap | 39.56 | ||||||
2 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.15 | ||||||
3 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simsällskap | 49.79 | Enligt TL beslut | |||||
4 | Leo Norsbo | 2001 | Hellas Simsällskap | 52.88 | ||||||
5 | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simsällskap | 56.62 | ||||||
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Wikell | 1999 | Södertörns Simsällskap | 35.82 | ||||||
2 | Kevin Ballchand | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.82 | Enligt TL beslut | |||||
3 | Eric Fant | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.03 | ||||||
4 | Simon Kallvikbacka | 1999 | Södertörns Simsällskap | 39.33 | ||||||
5 | Fredrik Renström | 1999 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.62 | ||||||
6 | Hugo Strandberg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 39.76 | ||||||
7 | Pontus Jonsson | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 42.70 | ||||||
8 | David Toreborg | 1999 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.01 | ||||||
9 | Oscar Törnquist | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 47.95 | ||||||
10 | Nikita Kharlamova | 2000 | Upplands-Bro Simsällskap | 48.65 | ||||||
11 | Kazik Krasun | 2000 | Hellas Simsällskap | 54.29 | Enligt TL beslut | |||||
12 | Marcus Lundmark | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 59.42 | ||||||
Gren 24, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Reinholdz | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.91 | ||||||
2 | Felipe Holguin | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.91 | ||||||
3 | Elliot Klemming | 1997 | IFK Lidingö Simklubb | 31.99 | ||||||
4 | Wilmer Tingbrand | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.08 | ||||||
5 | Daniel Davallou | 1997 | Täby Sim | 33.14 | ||||||
6 | Jerker Karlsson | 1997 | Täby Sim | 33.54 | ||||||
7 | Antonio Novevski | 1997 | Södertörns Simsällskap | 36.22 | ||||||
8 | Marcus Carlenstam | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.26 | ||||||
9 | Jesper Hubinette | 1997 | Kanaans Simsällskap | 37.31 | ||||||
10 | Anton Petersson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.82 | ||||||
11 | Asger Nyholm | 1998 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.92 | ||||||
12 | Max Karlsson | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.80 | ||||||
13 | Karl Wallenberg | 1998 | Hellas Simsällskap | 42.40 | ||||||
14 | Henrik Forsberg | 1997 | Hellas Simsällskap | 43.02 | ||||||
15 | Kristjan Novevski | 1998 | Södertörns Simsällskap | 45.43 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:29 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Persson | 1996 | IFK Lidingö Simklubb | 33.52 | 1:10.25 | |||||
2 | Minna Väntönen | 1995 | Hellas Simsällskap | 34.99 | 1:12.89 | |||||
3 | Sofia Larsson-Udd | 1996 | Täby Sim | 35.94 | 1:15.87 | |||||
4 | Johanna Assarsson | 1996 | Täby Sim | 37.25 | 1:16.31 | |||||
5 | Caroline Owe | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.38 | 1:19.83 | |||||
6 | Johanna Tärnroth | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.62 | 1:20.95 | |||||
7 | Hannah Lavén | 1996 | Täby Sim | 39.89 | 1:24.20 | |||||
- | Josefin Holmström | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Karolina Sterky | 1996 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Olivia Runsala | 1995 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Gren 25, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mathilda Johansson | 1991 | IFK Lidingö Simklubb | 28.94 | 1:00.34 | |||||
2 | Angelica Norrena | 1991 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.38 | 1:02.23 | |||||
3 | Carolina Nordin | 1987 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.13 | 1:02.46 | |||||
4 | Emelie Gyrling | 1994 | Kanaans Simsällskap | 34.05 | 1:11.45 | |||||
5 | Erika Erdhage | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 34.11 | 1:11.46 | |||||
6 | Veronica Randleff | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 34.85 | 1:13.12 | |||||
7 | Josefine Plahn | 1994 | IFK Lidingö Simklubb | 36.35 | 1:16.02 | |||||
8 | Kristin Lenard | 1994 | IFK Lidingö Simklubb | 36.05 | 1:16.75 | |||||
9 | Frida Lundeborg | 1994 | Täby Sim | 37.19 | 1:18.27 | |||||
10 | Emma Kragelund | 1994 | Kanaans Simsällskap | 39.88 | 1:25.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Andreas Persson | 1996 | Södertörns Simsällskap | 29.17 | 1:00.84 | |||||
2 | Viktor Jände | 1996 | Södertörns Simsällskap | 33.20 | 1:08.48 | |||||
3 | Jesper Larsson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 33.93 | 1:11.39 | |||||
4 | Nils Larsson | 1996 | Täby Sim | 34.67 | 1:13.08 | |||||
5 | Viktor Karlsson | 1996 | Hellas Simsällskap | 35.22 | 1:13.61 | |||||
6 | August Lidfeldt | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.71 | 1:16.81 | |||||
7 | Johan Persson | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.58 | 1:18.43 | |||||
8 | Björn Löfdahl | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.07 | 1:18.83 | |||||
9 | Erik Westin | 1995 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.19 | 1:28.72 | |||||
10 | Nahom Ghebremeskel | 1996 | Kanaans Simsällskap | 41.38 | 1:36.45 | |||||
- | William Rasmussen | 1996 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Matti Melin | 1991 | Kanaans Simsällskap | 27.41 | 57.05 | |||||
2 | Arvid Persson | 1990 | Kanaans Simsällskap | 27.91 | 57.78 | |||||
3 | Felix Häggström | 1992 | Kanaans Simsällskap | 27.81 | 58.51 | |||||
4 | Daniel Wrang | 1992 | Kanaans Simsällskap | 29.03 | 1:00.73 | |||||
5 | Gustav Henriksson | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.62 | 1:01.09 | |||||
6 | Otis Ingelstam | 1993 | Kanaans Simsällskap | 29.16 | 1:01.60 | |||||
7 | Daniel Rosenkvist | 1987 | Kanaans Simsällskap | 29.83 | 1:03.06 | |||||
8 | Joakim Bäck | 1991 | Kanaans Simsällskap | 29.07 | 1:04.50 | |||||
9 | Peter Wallin | 1992 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.93 | 1:05.51 | |||||
10 | Andreas Wrang | 1994 | Kanaans Simsällskap | 31.97 | 1:07.24 | |||||
11 | Linus Nord | 1993 | Kanaans Simsällskap | 30.94 | 1:07.60 | |||||
12 | Didar Budak | 1994 | Kanaans Simsällskap | 33.57 | 1:15.14 | |||||
13 | David Egholt | 1994 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.60 | 1:18.91 | |||||
- | Svante Ringertz | 1992 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 16:46 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Kanaan Cup | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 | |||
Tävlingsort | Bromma | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Kanaans Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 januari 2011 |
Gren 27, 8x50 mix fritt, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kanaans SS Mixlag1 | 0 | Kanaans Simsällskap | 4:04.58 | ||||||
Matti Melin | 1991 | 29.43 | 29.43 | |||||||
Arvid Persson | 1990 | 25.88 | 55.31 | |||||||
Magnus Prejner | 1991 | 25.73 | 1:21.04 | |||||||
Felix Häggström | 1992 | 26.31 | 1:47.35 | |||||||
Emelie Beckman | 1991 | 28.80 | 2:16.15 | |||||||
Emelie Gyrling | 1994 | 33.29 | 2:49.44 | |||||||
Emma Kragelund | 1994 | 37.81 | 3:27.25 | |||||||
Johanna Wrang | 1998 | 37.33 | 4:04.58 | |||||||
2 | Södertörn Mix, Lag 1 | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:14.56 | ||||||
Andreas Persson | 1996 | 27.83 | 27.83 | |||||||
Vilma Unnermark | 1997 | 30.36 | 58.19 | |||||||
David Stalberg | 1996 | 28.92 | 1:27.11 | |||||||
Josefin Öster | 1997 | 33.40 | 2:00.51 | |||||||
Viktor Jände | 1996 | 2 | 2:00.53 | |||||||
Anna Reinholdz | 1999 | 30.53 | 2:31.06 | |||||||
Erik Reinholdz | 1997 | 36.37 | 3:07.43 | |||||||
Lena Westerlund | 1998 | 1:07.13 | 4:14.56 | |||||||
3 | Gss Mixlag | 1996 | Gustavsbergs Simsällskap | 4:38.73 | ||||||
Sandra Lindberg | 1998 | 39.45 | 39.45 | |||||||
August Lidfeldt | 1996 | 32.72 | 1:12.17 | |||||||
Ella Jonsson | 1996 | 37.16 | 1:49.33 | |||||||
Keziah Ferreira Dos Santo | 1996 | 35.35 | 2:24.68 | |||||||
Nathalie Dahlberg | 1998 | 35.81 | 3:00.49 | |||||||
David Egholt | 1994 | 34.91 | 3:35.40 | |||||||
Nathalie Johnsson | 1996 | 35.05 | 4:10.45 | |||||||
Peter Wallin | 1992 | 28.28 | 4:38.73 | |||||||
4 | Gss Mixlag1 | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 4:53.25 | ||||||
Filippa Högberg-Klang | 1999 | 37.02 | 37.02 | |||||||
Hugo Strandberg | 1999 | 39.93 | 1:16.95 | |||||||
Louise Puurtinen | 1997 | 34.61 | 1:51.56 | |||||||
Erik Westin | 1995 | 38.25 | 2:29.81 | |||||||
Sandra Persson | 1998 | 36.27 | 3:06.08 | |||||||
Jesper Larsson | 1996 | 31.80 | 3:37.88 | |||||||
Ellen Jansen | 1999 | 43.49 | 4:21.37 | |||||||
Felipe Holguin | 1997 | 31.88 | 4:53.25 | |||||||
5 | Team Fredrik | 0 | Upplands-Bro Simsällskap | 4:59.00 | ||||||
Caroline Owe | 1995 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Max Karlsson | 1997 | 37.63 | 1:13.93 | |||||||
Fredrik Renström | 1999 | 38.88 | 1:52.81 | |||||||
Johanna Tärnroth | 1996 | 35.19 | 2:28.00 | |||||||
Erika Erdhage | 1994 | 31.96 | 2:59.96 | |||||||
Nikita Kharlamova | 2000 | 47.91 | 3:47.87 | |||||||
Anton Petersson | 1997 | 38.54 | 4:26.41 | |||||||
Veronica Randleff | 1993 | 32.59 | 4:59.00 | |||||||
6 | Gss Mixlag3 | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 5:04.37 | ||||||
Elisa Holguin | 1999 | 43.93 | 43.93 | |||||||
Asger Nyholm | 1998 | 39.79 | 1:23.72 | |||||||
Amanda Lidfeldt | 1999 | 40.49 | 2:04.21 | |||||||
Marcus Carlenstam | 1997 | 36.65 | 2:40.86 | |||||||
Björn Löfdahl | 1995 | 33.38 | 3:14.24 | |||||||
Anneli Bovin-Chapple | 1998 | 41.40 | 3:55.64 | |||||||
Johan Persson | 1996 | 34.86 | 4:30.50 | |||||||
Diana Jansson | 1998 | 33.87 | 5:04.37 | |||||||
7 | Södertörn Mix, Lag 2 | 0 | Södertörns Simsällskap | 5:05.26 | ||||||
Wilmer Tingbrand | 1998 | 32.46 | 32.46 | |||||||
Elmira Shahmalekpour | 1997 | 35.84 | 1:08.30 | |||||||
Antonio Novevski | 1997 | 37.41 | 1:45.71 | |||||||
Felicia Axelsson Eklund | 2000 | 40.12 | 2:25.83 | |||||||
Emil Wikell | 1999 | 36.09 | 3:01.92 | |||||||
Tina Shahmalekpour | 2001 | 45.45 | 3:47.37 | |||||||
Kevin Ballchand | 1999 | 38.25 | 4:25.62 | |||||||
Adriana Eyob | 1999 | 39.64 | 5:05.26 | |||||||
8 | Gss Mixlag4 | 1997 | Gustavsbergs Simsällskap | 6:06.44 | Enligt TL beslut | |||||
Jessica Gustavsson | 1998 | 41.10 | 41.10 | |||||||
Ludvig Grape Glennhage | 2001 | 43.28 | 1:24.38 | |||||||
Matilda Högberg-Klang | 2000 | 44.88 | 2:09.26 | |||||||
Oscar Törnquist | 2000 | 48.62 | 2:57.88 | |||||||
Alice Ekstrand | 1999 | 56.85 | 3:54.73 | |||||||
Eric Fant | 1999 | 40.27 | 4:35.00 | |||||||
Tilda Bellander | 2000 | 49.28 | 5:24.28 | |||||||
David Toreborg | 1999 | 42.16 | 6:06.44 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.25 | Utskriftsdatum | 30 januari 2011 |
Licensierad till: Polisens IF | Utskriftstid | 17:12 |