2017-11-25   12:38:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 - 2011 Västerås

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  12 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  10:36   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:00.47  2:05.78  3:11.14    4:15.83   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    1:00.71  2:05.76  3:11.51    4:16.14   
Daniel Curacica  1995  Eskilstuna Simklubb    1:04.30  2:14.85  3:26.07    4:36.36   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    1:04.97  2:16.84  3:30.29    4:42.18   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    1:04.36  2:18.25  3:36.40    4:52.64   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:07.38  2:23.68  3:41.51    4:58.34   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:04.96  2:15.15  3:25.35    4:32.79   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    1:06.05  2:20.66  3:38.34    4:54.64   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:07.98  2:24.63  3:42.48    4:57.25   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.56  2:28.08  3:49.46    5:07.92   
Johan Edebrink  1996  Strängnäs Simsällskap    1:12.26  2:31.49  3:52.20    5:10.16   
Viktor Glemne  1996  Strängnäs Simsällskap    1:15.86  2:39.03  4:02.07    5:19.19   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:12.16  2:34.58  4:03.34    5:25.97   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap    1:16.04  2:42.29  4:08.47    5:34.98   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    1:20.37  2:49.01  4:18.16    5:44.13   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:04.78  2:16.50  3:28.84    4:39.72   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    1:06.38  2:19.89  3:34.98    4:50.64   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    1:20.84  2:48.96  4:17.84    5:46.41   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    1:13.71  2:32.97  3:53.85    5:13.38   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    1:15.09  2:39.27  4:02.79    5:23.75   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    1:15.70  2:41.88  4:07.30    5:28.86   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    1:18.57  2:44.52  4:11.39    5:35.85   
Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    1:21.06  2:50.80  4:19.65    5:42.50   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    1:18.89  2:48.11  4:16.28    5:43.72   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    1:21.10  2:51.34  4:16.61    5:46.87   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    1:23.84  2:58.72  4:34.83    6:05.04   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  12 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  10:36 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  12 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  12:17   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    27.93        57.92   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    29.13        1:00.98   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    30.45        1:03.24   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    30.42        1:03.33   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    30.70        1:04.77   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    30.88        1:04.79   
Therese Trostemo  1993  Simklubben Ena    31.68        1:05.41   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    31.24        1:05.51   
Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    30.81        1:06.43   
10  Sara Birgersson  1993  Västerås Simsällskap    31.66        1:06.62   
11  Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    31.90        1:07.25   
12  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    32.09        1:07.43   
13  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    33.43        1:09.38   
14  Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb    33.55        1:10.43   
15  Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    33.61        1:11.04   
16  Mathilda Haglind  1994  Upsala Simsällskap    33.63        1:11.13   
17  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    33.58        1:11.53   
18  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    38.31        1:19.60   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    29.82        1:03.50   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.10        1:04.37   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    31.29        1:07.29   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    32.13        1:08.58   
Elin Löwstedt  1996  Västerås Simsällskap    34.41        1:15.79   
Johanna Strömstedt  1996  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    32.37        1:07.44   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    32.74        1:08.22   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    33.51        1:09.84   
Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    33.57        1:10.52   
Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap    34.33        1:11.15   
Anna Gustavsson  1997  Strängnäs Simsällskap    34.18        1:12.03   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    34.61        1:12.13   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    35.29        1:13.07   
Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap    35.72        1:13.20   
10  Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simsällskap    35.00        1:13.53   
11  Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    35.14        1:14.04   
12  Carlotta Zach  1997  Eskilstuna Simklubb    37.50        1:20.30   
13  Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap    38.48        1:21.92   
14  Fozhan Moradpour  1997  Västerås Simsällskap    40.62        1:26.66   
15  Ugne Miniotaite  1997  Västerås Simsällskap    43.64        1:35.04   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Ronja Isokääntä  1997  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    30.90        1:04.43   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    31.86        1:05.68   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    31.62        1:06.35   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    32.91        1:07.78   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    31.52        1:07.89   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    32.62        1:08.06   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    32.65        1:08.35   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    32.96        1:08.96   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    33.37        1:09.13   
10  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    33.28        1:10.41   
11  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    34.30        1:12.47   
12  Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    35.31        1:14.00   
13  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    35.39        1:14.38   
14  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    36.03        1:14.92   
15  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    37.36        1:18.55   
16  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    37.24        1:20.17   
17  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    38.96        1:20.32   
18  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    38.85        1:22.98   
19  Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap    39.16        1:23.19   
20  Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap    42.43        1:34.92   
21  Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    45.45        1:38.83   
22  Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    44.05        1:38.86   
23  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    46.42        1:44.28   
24  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    50.73        1:49.44   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Damer, Finaler 19 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    30.42        1:02.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  12 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:17 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  12 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  11:15   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Kotevski  1994  Eskilstuna Simklubb    28.11        1:00.89   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    29.27        1:03.14   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    30.92        1:04.73   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    30.80        1:07.81   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.60        1:13.92   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    34.18        1:16.08   
Martin Lundberg  1995  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    31.02        1:06.36   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    32.88        1:09.62   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.04        1:15.33   
Viktor Glemne  1996  Strängnäs Simsällskap    34.56        1:15.46   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    35.11        1:17.75   
Johan Edebrink  1996  Strängnäs Simsällskap    36.10        1:20.73   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    39.38        1:26.22   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    31.70        1:09.49   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    33.00        1:11.85   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    34.55        1:13.84   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    35.01        1:16.35   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    34.97        1:18.99   
Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    41.95        1:30.38   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    39.31        1:31.93   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    39.07        1:33.31   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    41.01        1:33.32   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    43.17        1:35.05   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    44.67        1:37.63   
10  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    46.07        1:41.22   
11  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    46.44        1:42.29   
12  Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    47.54        1:45.27   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristoffer Brander  1989  Simklubben Neptun    26.76        56.81   
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    27.25        58.60   
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap    27.16        58.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  12 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:15 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  12 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  11:24   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matea Bradaric  1993  Eskilstuna Simklubb    36.52  1:20.58  2:08.29    2:57.24   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    32.72  1:11.28  1:53.95    2:33.82   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    35.22  1:17.08  1:58.03    2:40.24   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    35.56  1:17.12  2:01.74    2:46.90   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    34.89  1:18.25  2:06.00    2:51.74   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    33.63  1:12.87  1:54.70    2:36.33   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    39.20  1:24.67  2:08.88    2:55.00   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    39.93  1:26.89  2:13.78    2:59.64   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    39.06  1:26.12  2:15.09    3:03.78   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    35.27  1:20.17  2:14.20    3:13.22   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    39.08  1:25.71  2:16.95    3:05.81   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    40.95  1:33.73  2:28.46    3:22.39   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 19 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    35.11  1:15.03  1:55.18    2:35.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  12 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:24 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  12 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  15:35   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    32.55  1:07.35  1:41.96    2:15.98   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    32.70  1:07.77  1:42.66    2:17.23   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    32.88  1:08.96  1:45.55    2:20.77   
Alexander Kotevski  1994  Eskilstuna Simklubb    33.68  1:11.01  1:49.11    2:25.19   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    35.16  1:12.96  1:50.72    2:27.56   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    36.73  1:16.33  1:57.21    2:37.51   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.99  1:26.06  2:11.70    2:54.50   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    34.30  1:10.61  1:47.43    2:23.36   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    34.24  1:11.99  1:50.71    2:29.10   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    35.45  1:13.67  1:53.68    2:32.39   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    45.62  1:34.64  2:23.33    3:12.39   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    36.00  1:15.61  1:55.60    2:35.19   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    38.73  1:21.55  2:05.54    2:47.40   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    41.86  1:27.34  2:14.08    2:59.65   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    42.72  1:31.52  2:18.79    3:04.47   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    43.72  1:32.59  2:21.57    3:06.62   
Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    45.78  1:36.11  2:28.41    3:14.59   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  12 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:35 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  12 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  15:34   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    31.58        1:05.00   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    34.60        1:11.91   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    35.60        1:13.14   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    35.94        1:13.19   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    35.89        1:13.52   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    35.56        1:13.84   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    35.76        1:13.96   
Matea Bradaric  1993  Eskilstuna Simklubb    37.32        1:18.51   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    38.45        1:19.97   
10  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    39.21        1:20.88   
11  Mathilda Haglind  1994  Upsala Simsällskap    39.09        1:22.11   
12  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    39.56        1:22.83   
13  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    41.57        1:26.21   
14  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    40.46        1:27.62   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    35.34        1:12.47   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    35.83        1:13.12   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    36.49        1:15.42   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    36.29        1:16.46   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    36.76        1:18.31   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    35.07        1:11.29   
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    35.91        1:13.49   
Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    37.10        1:16.16   
Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap    38.98        1:19.20   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    39.52        1:20.79   
Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simsällskap    40.17        1:22.54   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    41.43        1:24.68   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    44.09        1:29.34   
Fozhan Moradpour  1997  Västerås Simsällskap    43.47        1:31.87   
10  Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap    46.57        1:35.85   
11  Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap    50.70        1:44.40   
12  Ugne Miniotaite  1997  Västerås Simsällskap    53.62        1:49.92   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    35.59        1:13.54   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    37.53        1:16.77   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    37.67        1:16.96   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    38.04        1:18.89   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    37.83        1:19.86   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    38.19        1:19.91   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    39.18        1:20.86   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    39.66        1:22.14   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    41.44        1:24.17   
10  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    40.26        1:25.48   
11  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    42.06        1:26.35   
12  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    42.69        1:27.18   
13  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    43.30        1:31.42   
14  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    47.18        1:35.26   
15  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    48.20        1:37.24   
16  Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    50.61        1:45.61   
17  Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    52.84        1:48.67   
18  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    57.47        1:55.60   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            DSQ   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  12 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:34 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  12 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  15:59   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    29.20  1:00.49  1:32.19    2:03.84   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    29.20  1:01.11  1:33.81    2:06.26   
Daniel Curacica  1995  Eskilstuna Simklubb    29.14  1:01.88  1:35.68    2:10.19   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    29.79  1:03.40  1:37.87    2:10.75   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    29.84  1:04.29  1:38.76    2:12.88   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    30.15  1:04.34  1:39.99    2:13.92   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.68  1:07.44  1:44.63    2:20.37   
Julian Placek  1995  Eskilstuna Simklubb    35.27  1:14.14  1:53.87    2:33.01   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    30.47  1:03.93  1:38.77    2:12.53   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    31.30  1:06.15  1:41.35    2:13.97   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    30.63  1:05.95  1:42.15    2:17.29   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.80  1:08.13  1:45.46    2:20.87   
Viktor Glemne  1996  Strängnäs Simsällskap    32.86  1:09.06  1:46.87    2:23.42   
Johan Edebrink  1996  Strängnäs Simsällskap    33.27  1:09.99  1:49.00    2:26.06   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap    33.53  1:13.91  1:55.75    2:35.41   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    37.35  1:21.16  2:04.74    2:45.74   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.11  1:06.05  1:41.68    2:15.00   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    31.92  1:07.48  1:43.34    2:17.52   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    31.52  1:07.01  1:43.97    2:20.03   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.68  1:07.26  1:44.23    2:20.91   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    34.51  1:13.48  1:53.18    2:30.89   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    33.87  1:12.75  1:54.16    2:32.11   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    34.17  1:13.54  1:53.94    2:32.18   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    34.23  1:14.48  1:56.75    2:36.11   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    37.17  1:19.61  2:03.31    2:42.81   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    36.48  1:20.29  2:04.21    2:43.31   
Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    38.06  1:20.65  2:03.72    2:43.48   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    37.44  1:20.56  2:04.77    2:44.29   
10  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    37.25  1:21.23  2:05.52    2:46.97   
11  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    38.06  1:22.02  2:06.76    2:48.24   
12  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    38.64  1:23.38  2:09.50    2:52.70   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Herrar, Finaler 19 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    26.43  54.96  1:24.25    1:54.17   
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap    29.11  1:01.26  1:34.07    2:06.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  12 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:59 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  12 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 8, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:10.11  2:23.94  3:37.38  4:50.29  18:07.48   
          6:02.77  7:16.05  8:28.26  9:40.76     
          10:53.65  12:06.12  13:18.55  14:30.91     
          15:43.23  16:55.35         
Malin Ejdersund  1995  Västerås Simsällskap    1:07.83  2:20.53  3:34.13  4:47.33  18:36.91   
          6:01.62  7:16.01  8:30.54  9:45.90     
          11:01.22  12:16.41  13:32.51  14:49.11     
          16:05.47  17:21.85         
Therese Trostemo  1993  Simklubben Ena    1:11.28  2:27.65  3:44.31  5:01.66  19:23.93   
          6:19.26  7:37.86  8:56.16  10:15.13     
          11:34.62  12:53.27  14:12.15  15:31.63     
          16:51.29  18:10.55         
Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    1:13.71  2:35.28  3:58.36  5:21.65  20:43.51   
          6:46.40  8:10.42  9:34.48  10:58.90     
          12:22.53  13:45.59  15:10.48  16:34.53     
          17:58.89  19:23.13         
Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb    1:16.05  2:39.93  4:05.32  5:31.51  21:37.62   
          6:57.95  8:25.00  9:52.98  11:21.09     
          12:49.66  14:18.84  15:47.71  17:16.27     
          18:44.75  20:11.49         
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    1:07.68  2:20.82  3:34.97  4:50.74  18:57.30   
          6:07.38  7:25.64  8:44.72  10:02.07     
          11:19.66  12:36.81  13:55.18  15:13.33     
          16:32.90  17:47.99         
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:10.71  2:25.88  3:41.60  4:58.26  19:03.04   
          6:15.38  7:32.04  8:49.03  10:05.72     
          11:22.61  12:40.05  13:57.67  15:14.57     
          16:32.06  17:48.27         
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    1:12.86  2:31.20  3:50.59  5:09.73  19:36.21   
          6:29.84  7:49.15  9:08.08  10:26.52     
          11:45.55  13:04.68  14:23.13  15:42.31     
          17:01.10  18:20.39         
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:15.33  2:37.98  4:01.54  5:26.76  20:58.06   
          6:52.00  8:17.90  9:43.36  11:07.53     
          12:34.19  14:00.66  15:25.99  16:51.36     
          18:16.70  19:40.69         
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Damer, Finaler 19 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    1:09.89  2:24.10  3:37.45  4:50.52  18:12.44   
          6:03.34  7:16.00  8:29.16  9:41.68     
          10:54.36  12:07.47  13:21.01  14:33.92     
          15:47.39  17:00.74         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  12 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  10:12   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    35.09        1:13.49   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    35.10        1:14.05   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    36.21        1:16.94   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    36.64        1:18.53   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    36.77        1:19.44   
Julian Placek  1995  Eskilstuna Simklubb    40.58        1:25.22   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap    38.91        1:22.54   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    38.63        1:23.32   
Magnus Orrhammar  1996  Strängnäs Simsällskap    37.90        1:25.54   
Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simsällskap    40.27        1:25.69   
Viktor Glemne  1996  Strängnäs Simsällskap    40.59        1:26.41   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    36.37        1:17.15   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    40.24        1:25.97   
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    41.96        1:28.94   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    45.12        1:35.17   
Martin Emmoth  1997  Strängnäs Simsällskap    49.39        1:49.60   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    38.82        1:21.48   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    40.88        1:27.33   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    41.95        1:28.75   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    42.87        1:29.78   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    43.58        1:31.53   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    42.98        1:31.67   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    44.03        1:33.12   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    43.87        1:33.32   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    46.56        1:38.02   
10  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    47.26        1:38.98   
11  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    47.33        1:39.52   
12  Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    48.32        1:42.24   
13  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    50.97        1:47.62   
14  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    52.96        1:48.53   
15  Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    56.60        2:01.32   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    31.81        1:06.24   
Erik Löfgren-Bengtson  1989  Västerås Simsällskap    31.89        1:07.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  10:12 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 10, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    37.15  1:18.69  1:59.89    2:40.78   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    37.17  1:19.28  2:00.84    2:42.16   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    38.44  1:22.17  2:07.55    2:53.19   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    39.85  1:24.53  2:10.76    2:56.83   
My Lundblad  1995  Sala Simsällskap    44.34  1:34.43  2:26.12    3:18.51   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    39.05  1:23.83  2:10.20    2:56.66   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    39.44  1:24.55  2:11.85    2:59.12   
Josefine Hedmo  1996  Upsala Simsällskap    40.42  1:26.10  2:13.43    2:59.47   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    39.64  1:23.60  2:08.40    2:52.62   
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    40.88  1:27.81  2:16.29    3:04.90   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    42.32  1:29.42  2:18.46    3:08.45   
Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap    42.45  1:29.65  2:19.09    3:08.57   
Sofia Landin  1997  Eskilstuna Simklubb    44.37  1:35.88  2:29.01    3:21.54   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    46.26  1:38.01  2:30.70    3:23.12   
Carlotta Zach  1997  Eskilstuna Simklubb    50.75  1:50.18  2:51.10    3:50.01   
Ugne Miniotaite  1997  Västerås Simsällskap            DNS   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    39.70  1:23.75  2:09.17    2:55.16   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    39.30  1:23.91  2:10.57    2:56.08   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    39.64  1:25.30  2:13.53    3:00.77   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    41.46  1:28.46  2:16.16    3:02.44   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    42.94  1:29.46  2:16.89    3:03.22   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    41.15  1:28.35  2:16.25    3:03.87   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    41.60  1:30.52  2:20.64    3:10.30   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    41.69  1:30.49  2:20.68    3:10.96   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    43.68  1:34.53  2:25.55    3:14.16   
10  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    44.52  1:36.56  2:30.15    3:23.13   
11  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    47.03  1:39.77  2:33.75    3:26.31   
12  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    47.06  1:40.60  2:35.05    3:29.18   
13  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    46.91  1:41.85  2:37.45    3:30.20   
14  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    48.09  1:41.64  2:37.51    3:32.19   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  11:08   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 11, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    1:04.65  2:16.57  3:39.99    4:45.20   
Julian Placek  1995  Eskilstuna Simklubb    1:28.52  3:16.38  4:56.32    6:17.39   
                     
 
Gren 11, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:10.06  2:30.30  3:56.44    5:06.66   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    1:12.85  2:41.04  4:29.57    5:45.45   
Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simsällskap    1:21.23  2:55.07  4:32.52    5:54.76   
Johan Edebrink  1996  Strängnäs Simsällskap    1:21.75  2:58.45  4:44.82    6:02.98   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    1:32.44  3:13.05  5:01.58    6:30.88   
                     
 
Gren 11, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    1:12.31  2:37.79  4:07.14    5:19.96   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:11.82  2:32.71  4:09.94    5:20.94   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    1:49.85  3:29.11  5:16.18    6:44.99   
                     
 
Gren 11, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:19.44  2:42.83  4:14.94    5:31.53   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    1:24.37  2:57.17  4:41.80    6:01.91   
Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    1:38.90  3:24.35  5:15.33    6:37.89   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    1:41.33  3:22.22  5:11.70    6:38.31   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    1:48.82  3:36.65  5:22.05    6:54.74   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    1:42.05  3:24.29  5:22.70    6:59.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:08 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    29.90  1:05.74  1:48.67    2:20.23   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    33.80  1:14.06  1:59.06    2:34.33   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    35.95  1:18.49  2:00.10    2:35.00   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    32.10  1:13.64  1:58.86    2:35.37   
Ebba Engström  1995  Eskilstuna Simklubb    34.04  1:13.10  2:00.95    2:37.66   
Julia Norén  1994  Simklubben Ena    34.45  1:16.12  2:02.96    2:40.23   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    34.77  1:15.84  2:03.71    2:42.68   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    33.50  1:15.32  2:07.30    2:44.24   
Therese Trostemo  1993  Simklubben Ena    34.43  1:19.05  2:08.53    2:44.47   
10  Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap    35.57  1:18.00  2:06.11    2:44.59   
11  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    32.74  1:13.65  2:05.95    2:45.78   
12  Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap    33.96  1:18.05  2:09.65    2:47.44   
13  Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    36.10  1:21.25  2:11.21    2:51.28   
14  Matea Bradaric  1993  Eskilstuna Simklubb    34.19  1:19.75  2:12.43    2:54.00   
15  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    38.23  1:21.74  2:16.72    2:55.71   
16  Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb    39.81  1:24.30  2:17.50    2:57.39   
17  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    37.66  1:23.89  2:17.77    2:57.91   
18  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    37.35  1:24.70  2:18.95    3:01.89   
My Lundblad  1995  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    33.46  1:13.49  2:01.05    2:37.05   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    35.04  1:15.09  2:01.53    2:37.90   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    34.11  1:13.65  2:02.09    2:38.50   
Nelly Neuman  1996  Eskilstuna Simklubb    34.79  1:15.83  2:05.39    2:42.30   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    36.39  1:20.49  2:07.64    2:47.24   
Moa Fredin  1996  Gnesta Simsällskap    33.71  1:19.59  2:12.65    2:51.83   
Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    36.59  1:22.37  2:16.21    2:55.59   
Josefine Hedmo  1996  Upsala Simsällskap    38.44  1:26.95  2:15.06    2:57.15   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    35.98  1:14.20  1:58.92    2:35.38   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    34.49  1:18.31  2:07.97    2:45.70   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    34.77  1:20.45  2:10.31    2:49.45   
Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    38.18  1:20.26  2:09.83    2:50.66   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    34.37  1:20.00  2:13.91    2:53.58   
Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap    38.90  1:23.06  2:15.05    2:56.89   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    38.15  1:22.13  2:16.79    2:56.89   
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    36.54  1:24.54  2:16.98    2:57.82   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    43.80  1:29.62  2:25.25    3:06.27   
10  Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    47.70  1:40.72  2:33.08    3:13.63   
Carlotta Zach  1997  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    34.50  1:14.82  2:01.71    2:39.12   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.31  1:16.88  2:06.51    2:41.88   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    35.80  1:19.17  2:05.44    2:42.98   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    36.76  1:22.52  2:10.61    2:48.17   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.25  1:22.46  2:12.76    2:51.34   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    40.25  1:21.95  2:16.17    2:53.65   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    38.27  1:24.04  2:13.93    2:54.42   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    39.13  1:24.85  2:17.47    2:55.25   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    39.90  1:27.60  2:16.41    2:57.05   
10  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    39.58  1:27.88  2:18.50    3:03.47   
11  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    44.53  1:30.98  2:26.54    3:06.80   
12  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    43.28  1:33.28  2:29.13    3:11.37   
13  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    50.10  1:42.91  2:37.73    3:20.77   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Damer, Finaler 19 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    34.07  1:14.04  2:01.14    2:35.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 13, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    1:07.61  2:18.32  3:27.93    4:35.22   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:08.75  2:19.38  3:28.11    4:35.53   
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    1:08.23  2:18.33  3:28.14    4:36.72   
Malin Ejdersund  1995  Västerås Simsällskap    1:07.72  2:19.24  3:31.46    4:43.85   
Therese Trostemo  1993  Simklubben Ena    1:09.69  2:24.37  3:39.50    4:52.49   
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    1:09.70  2:25.20  3:41.13    4:56.28   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    1:10.48  2:25.41  3:41.71    4:56.86   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    1:09.39  2:25.17  3:42.08    4:58.61   
Julia Norén  1994  Simklubben Ena    1:10.50  2:27.64  3:46.10    5:03.15   
10  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:13.18  2:31.79  3:50.94    5:10.27   
11  Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    1:15.66  2:36.24  3:57.53    5:15.67   
12  Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:14.26  2:37.75  3:59.41    5:17.30   
13  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    1:12.78  2:33.28  3:56.12    5:17.58   
14  Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    1:13.85  2:34.98  3:57.48    5:18.11   
15  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    1:15.59  2:38.37  4:01.80    5:21.99   
16  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:14.71  2:37.51  4:01.55    5:25.44   
17  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    1:17.25  2:43.55  4:12.28    5:40.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:18 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  15:46   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Löfgren-Bengtson  1989  Västerås Simsällskap    27.24        56.76   
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap    27.26        57.22   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    28.27        58.96   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    28.54        59.46   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    28.38        59.49   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    29.40        1:00.55   
Viktor Glemne  1996  Strängnäs Simsällskap    29.66        1:00.83  tlb 
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    29.04        1:01.01   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    30.37        1:04.26  tlb 
10  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    30.80        1:05.39  tlb 
11  Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap    33.79        1:09.43   
12  Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    33.76        1:12.10  tlb 
13  Gustav Palmér  1998  Mariestads Simsällskap    35.15        1:12.35   
14  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    34.57        1:13.19   
15  Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    35.04        1:14.33  tlb 
16  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    35.71        1:14.93   
17  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    35.62        1:15.43   
17  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    36.08        1:15.43   
19  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    36.75        1:19.10  tlb 
20  Martin Emmoth  1997  Strängnäs Simsällskap    37.93        1:21.97   
21  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    39.58        1:22.21   
22  Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    39.54        1:22.95   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:46 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    32.77        1:10.51   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    32.86        1:11.69   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    34.10        1:12.33   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    34.11        1:12.42   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    33.57        1:12.57   
Moa Fredin  1996  Gnesta Simsällskap    33.83        1:14.69   
Sara Birgersson  1993  Västerås Simsällskap    34.64        1:16.69   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    36.66        1:17.58   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    35.99        1:18.25   
10  Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    36.20        1:18.40   
11  Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    36.87        1:18.55   
12  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    36.27        1:20.91   
13  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    38.89        1:24.90   
14  Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    40.47        1:26.87   
15  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    41.03        1:28.85   
16  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    42.63        1:33.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:43 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  15:51   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 16, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap    29.38  1:02.66  1:36.29    2:11.26   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    29.99  1:04.15  1:39.13    2:15.83   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    32.07  1:08.55  1:46.04    2:23.42   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    32.28  1:09.80  1:47.45    2:25.08   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    33.94  1:13.87  1:56.93    2:39.82   
Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap            DSQ   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  15:51 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  16:01   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    32.40  1:08.17  1:44.45    2:19.42   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    36.27  1:13.73  1:51.83    2:29.84   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    36.59  1:15.58  1:54.36    2:32.57   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    35.90  1:15.20  1:54.94    2:34.95   
Julia Norén  1994  Simklubben Ena    37.41  1:17.64  1:58.02    2:38.01   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.03  1:17.52  1:58.67    2:38.20   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    39.01  1:20.96  2:03.16    2:43.36   
Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    37.56  1:19.41  2:02.85    2:44.60   
Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    39.21  1:21.07  2:03.14    2:44.96   
10  Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap    40.04  1:23.07  2:06.55    2:47.58   
11  Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    39.94  1:22.82  2:06.03    2:47.96   
12  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    39.76  1:23.01  2:06.07    2:49.01   
13  Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap    40.45  1:23.77  2:08.01    2:50.35   
14  Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    38.98  1:22.74  2:07.80    2:50.41   
15  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    42.26  1:26.12  2:11.24    2:55.02   
16  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    43.26  1:28.47  2:14.23    2:58.88   
17  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    40.94  1:27.15  2:13.93    2:59.60   
18  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    42.94  1:29.84  2:17.61    3:02.09   
19  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    41.11  1:27.92  2:20.26    3:05.62   
Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  16:01 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  16:15   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 18, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    33.52        1:07.91   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    33.11        1:09.31   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    34.36        1:10.63   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    35.64        1:12.84   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    37.32        1:17.39   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    37.34        1:19.20   
Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    40.88        1:24.22   
Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap    42.41        1:26.41   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    43.86        1:28.07   
10  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    43.16        1:28.10   
11  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    43.43        1:30.50   
12  Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    45.29        1:31.31   
13  Martin Emmoth  1997  Strängnäs Simsällskap    46.84        1:37.03   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            DNF   
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  16:15 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 19, 200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    30.88  1:03.93  1:37.68    2:11.04   
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    31.82  1:05.45  1:39.41    2:13.33   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    31.47  1:06.55  1:41.60    2:15.31   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    32.36  1:07.38  1:42.17    2:16.61   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    32.71  1:07.82  1:43.44    2:18.54   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    33.46  1:09.40  1:46.16    2:20.88   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare    33.20  1:09.39  1:46.23    2:21.00   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    33.45  1:10.18  1:47.55    2:21.06   
Malin Ejdersund  1995  Västerås Simsällskap    32.60  1:08.50  1:45.00    2:21.46   
10  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    32.76  1:08.72  1:45.32    2:22.01   
11  Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare    32.68  1:09.18  1:46.19    2:22.35   
12  Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    34.14  1:12.53  1:50.74    2:27.77   
13  Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    33.70  1:10.49  1:49.79    2:28.53   
14  My Lundblad  1995  Sala Simsällskap    36.10  1:13.53  1:52.80    2:29.73   
15  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    34.45  1:12.82  1:51.85    2:30.40   
16  Moa Fredin  1996  Gnesta Simsällskap    34.16  1:12.81  1:53.14    2:31.42   
17  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    36.07  1:15.50  1:56.13    2:36.28   
18  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.49  1:16.06  1:58.02    2:36.65   
19  Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    37.27  1:18.25  2:00.72    2:40.04   
20  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    37.24  1:18.92  2:01.04    2:41.79   
21  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    38.12  1:19.90  2:02.54    2:42.36   
22  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    36.85  1:18.43  2:01.63    2:43.25   
23  Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    39.03  1:22.36  2:06.19    2:47.12   
24  Moa Thienemann  1994  Upsala Simsällskap    39.81  1:24.68  2:11.94    2:52.79   
Elin Löwstedt  1996  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 20, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    59.30  2:02.33  3:05.93  4:10.73  16:24.97   
          5:15.89  6:22.33  7:29.07  8:35.51     
          9:42.47  10:49.37  11:56.66  13:03.99     
          14:12.39  15:19.08         
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    1:08.15  2:21.94  3:37.21  4:51.76  18:33.57   
          6:06.47  7:21.09  8:36.67  9:53.00     
          11:08.12  12:22.66  13:37.54  14:51.43     
          16:07.41  17:22.09         
Johan Edebrink  1996  Strängnäs Simsällskap    1:13.60  2:36.63  3:59.72  5:23.14  20:24.70   
          6:46.35  8:08.88  9:32.39  10:54.96     
          12:18.20  13:41.82  15:04.71  16:28.92     
          17:50.69  19:10.30         
Viktor Glemne  1996  Strängnäs Simsällskap    1:13.69  2:36.85  3:59.49  5:22.95  20:34.41   
          6:46.13  8:09.45  9:31.85  10:55.04     
          12:18.60  13:41.93  15:05.09  16:29.15     
          17:51.31  19:11.26         
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    1:23.59  2:55.77  4:29.96  6:05.00  23:38.45   
          7:39.77  9:15.79  10:51.21  12:26.39     
          14:03.18  15:39.86  17:17.34  18:54.26     
          20:30.38  22:06.55         
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  16:53 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 21, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    35.52        1:15.37   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    37.28        1:18.57   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    37.84        1:19.57   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    38.46        1:21.86   
Sara Birgersson  1993  Västerås Simsällskap    38.33        1:22.50   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    39.56        1:22.85   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    38.98        1:23.42   
Maria Lövgren  1997  Västerås Simsällskap    39.86        1:23.72   
Josefine Hedmo  1996  Upsala Simsällskap    39.81        1:24.17   
10  Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    39.98        1:24.27   
11  Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    39.89        1:24.63   
12  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    40.31        1:25.16   
13  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    40.58        1:26.24   
14  Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    41.90        1:28.43   
15  Amanda Nyback  1997  Västerås Simsällskap    42.18        1:29.19   
16  Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    43.16        1:30.03   
17  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    43.66        1:30.69   
18  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    42.81        1:30.76   
19  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    42.25        1:31.57   
20  My Lundblad  1995  Sala Simsällskap    44.24        1:32.75   
21  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    44.01        1:33.29   
22  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    44.00        1:34.08   
23  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    44.03        1:34.52   
24  Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    47.58        1:37.19   
25  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    46.37        1:37.83   
26  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    47.70        1:37.99   
27  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    47.95        1:41.90   
28  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    48.80        1:42.15   
29  Ugne Miniotaite  1997  Västerås Simsällskap    47.63        1:42.89   
30  Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    49.58        1:45.21   
31  Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    54.58        1:54.53   
32  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    59.77        2:00.48   
33  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    58.31        2:03.44   
34  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    59.57        2:06.77   
Fozhan Moradpour  1997  Västerås Simsällskap            DSQ   
Madeleine Svensson  1997  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  17:06 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  17:14   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 22, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Löfgren-Bengtson  1989  Västerås Simsällskap    33.55  1:11.23  1:50.30    2:28.37   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    36.08  1:16.72  1:57.79    2:38.48   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    37.69  1:20.66  2:04.36    2:47.81   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    37.40  1:21.33  2:06.44    2:51.87   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    39.23  1:24.34  2:10.07    2:55.40   
Filip von Heijne  1996  Upsala Simsällskap    41.49  1:27.46  2:13.61    2:58.37   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    41.49  1:29.63  2:18.56    3:06.47   
Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simsällskap    41.95  1:31.43  2:20.32    3:06.95   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    44.83  1:34.12  2:23.73    3:10.83   
10  Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    44.15  1:33.05  2:22.86    3:11.11   
11  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    45.05  1:36.50  2:30.09    3:21.49   
12  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    50.51  1:43.34  2:37.66    3:30.39   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  17:14 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  17:21   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 23, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:14.74  2:36.41  4:12.31    5:27.06   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:19.52  2:42.92  4:15.59    5:32.06   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    1:16.54  2:48.04  4:21.51    5:37.92   
Hanna Karlsson  1995  Strängnäs Simsällskap    1:22.44  2:56.27  4:37.36    5:57.08   
Pamela Beyermann  1998  SK Strängnäs Frisimmare    1:28.46  3:01.59  4:38.52    5:57.34   
Cornelia Kesti  1995  Upsala Simsällskap    1:29.54  3:02.15  4:52.42    6:13.21   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  17:21 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1    Utskriftsdatum  13 februari 2011   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 februari 2011         
 
 
Gren 24, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    29.79  1:05.44  1:46.18    2:18.39   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    31.34  1:10.73  1:52.55    2:25.90   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    30.96  1:08.90  1:50.88    2:25.93   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    32.80  1:17.20  2:01.71    2:40.66   
Andreas Westerlund  1996  Strängnäs Simsällskap    36.12  1:19.83  2:06.39    2:45.14   
Timo Oosterveld  1998  SK Strängnäs Frisimmare    33.60  1:20.23  2:15.11    2:55.36   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    38.54  1:25.99  2:15.40    2:56.84   
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    42.74  1:31.12  2:19.46    3:01.21   
Simon Arlasjö  1996  Upsala Simsällskap    40.23  1:30.17  2:24.80    3:08.12   
10  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    44.29  1:32.48  2:27.78    3:09.12   
11  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    45.71  1:32.59  2:30.98    3:11.71   
12  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    45.89  1:35.85  2:32.64    3:13.60   
13  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    46.08  1:36.92  2:34.97    3:17.53   
14  Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    50.22  1:40.68  2:46.88    3:30.67   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  13 februari 2011 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  17:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start