Results for KVIK Ã…rgangs Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | KVIK Årgangs Cup | Udskriftsdato | 08 maj 2011 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 06 maj 2011 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 35.10 | ||||||
2 | Cecilie Olsen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.36 | ||||||
3 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 38.80 | ||||||
4 | Victoria Kahr | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.88 | ||||||
5 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | GI-40 Hermes | 40.54 | ||||||
5 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.54 | ||||||
7 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 40.62 | ||||||
8 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 41.41 | ||||||
9 | Caroline Seidenberg | 2001 | GI-40 Hermes | 43.00 | ||||||
10 | Camilla Mølgaard | 2002 | Køge Svømmeklub | 43.68 | ||||||
11 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 44.82 | ||||||
12 | Amalie Deleurand | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.13 | ||||||
13 | Josefine Paaske | 2002 | Køge Svømmeklub | 46.68 | ||||||
14 | Louise Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 46.88 | ||||||
15 | Sara Ødegaard | 2001 | Køge Svømmeklub | 48.55 | ||||||
16 | Mathilde Roed | 2001 | Køge Svømmeklub | 52.24 | ||||||
17 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 52.30 | ||||||
18 | Amalie Clausen | 2001 | Køge Svømmeklub | 55.51 | ||||||
19 | Anna Ivalu Nielsen | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 55.78 | ||||||
20 | Maja Svenstrup | 2002 | Køge Svømmeklub | 56.60 | ||||||
21 | Emma Yozi Larsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 1:02.40 | ||||||
- | Josefine Rønved | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Kathrine Grønt Jensen | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lea Meier | 2002 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maia Amdi Richardt | 2001 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Karla Berggreen Hansen | 2003 | Køge Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Chamie Kann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.89 | ||||||
2 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 30.70 | ||||||
3 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 31.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Nicoline Christensen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.70 | ||||||
5 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.83 | Deltager ikke i finalen | |||||
6 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.90 | ||||||
7 | Emilie Heick | 1999 | Albertslund IF | 31.97 | ||||||
8 | Kathrine Clausen | 1999 | Køge Svømmeklub | 32.26 | ||||||
9 | Celina Lohmann | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.61 | ||||||
10 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 32.79 | ||||||
10 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 32.79 | ||||||
12 | Emma Maagøe | 1999 | GI-40 Hermes | 33.09 | ||||||
13 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 33.12 | ||||||
14 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.67 | ||||||
15 | Emma Hansen | 1999 | Køge Svømmeklub | 33.76 | ||||||
16 | Asta Kielgast | 1999 | Køge Svømmeklub | 34.20 | ||||||
17 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 34.33 | ||||||
18 | Maja Skøt Ingerslev | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.37 | ||||||
19 | Celine Brock | 2000 | Herlev Svømning | 34.53 | ||||||
20 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.38 | ||||||
21 | Cecilie Wiuff | 2000 | Albertslund IF | 35.72 | ||||||
22 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 36.05 | ||||||
23 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.09 | ||||||
24 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 36.15 | ||||||
25 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Dragør Svømmeklub | 36.17 | ||||||
26 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.33 | ||||||
27 | Erla Björk Sigurdardottir | 1999 | GI-40 Hermes | 36.52 | ||||||
28 | Emily Brophy | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.66 | ||||||
29 | Mille Rask Sander | 1999 | Svømmeklubben MK 31 | 37.31 | ||||||
30 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.65 | ||||||
31 | Mette Hegelund | 2000 | Køge Svømmeklub | 37.69 | ||||||
32 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 37.73 | ||||||
33 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 38.01 | ||||||
34 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 38.77 | ||||||
35 | Anna Svale Kristensen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 40.68 | ||||||
36 | Josephine Sommer Olsen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 41.10 | ||||||
37 | Maya Isabella Saxtoft | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 43.90 | ||||||
38 | Maria Nyegaard | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 44.01 | ||||||
39 | Annika Ladefoged | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.15 | ||||||
40 | Victoria Dahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 45.33 | ||||||
41 | Sarah Aarslew-Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 47.06 | ||||||
42 | Selma Bruun Pedersen | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 51.73 | ||||||
- | Mathilde C. O. Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | GI-40 Hermes | 29.21 | ||||||
2 | Mei Mei Dreyer | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.39 | ||||||
3 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 29.42 | ||||||
4 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 29.48 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | GI-40 Hermes | 29.54 | ||||||
6 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.64 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Tenna Jensen | 1998 | GI-40 Hermes | 29.71 | ||||||
8 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 30.09 | ||||||
8 | Emilie Eskildsen | 1997 | Køge Svømmeklub | 30.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Maria Grandt | 1998 | GI-40 Hermes | 30.90 | ||||||
11 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.00 | ||||||
12 | Frederikke Holm Iversen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.01 | ||||||
13 | Alma Lundin | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.05 | ||||||
13 | Celinn M. T. Larsen | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 31.05 | ||||||
15 | Julie Rath | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.29 | ||||||
16 | Sara Saur | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 31.46 | ||||||
17 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.50 | ||||||
18 | Ida Henriksen | 1998 | Køge Svømmeklub | 31.66 | ||||||
19 | Caroline Windfeldt Trolle | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 31.73 | ||||||
20 | Nanna Huss | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.05 | ||||||
21 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 32.29 | ||||||
22 | Rikke Ferdinansen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 32.71 | ||||||
23 | Ditte Elrum Hansen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.89 | ||||||
24 | Rikke Knudsen | 1998 | Dragør Svømmeklub | 33.01 | ||||||
25 | Lea Søgaard | 1998 | Dragør Svømmeklub | 33.21 | ||||||
26 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 33.56 | ||||||
27 | Victoria Laursen | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 33.61 | ||||||
28 | Tania Berry | 1998 | Dragør Svømmeklub | 33.78 | ||||||
29 | Linea Due | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.86 | ||||||
30 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 33.99 | ||||||
31 | Helena Marmetschke | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 34.27 | ||||||
32 | Sarah Brylov | 1997 | Svømmeklubben MK 31 | 35.25 | ||||||
33 | Kamma Bruun Fejfer | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 35.73 | ||||||
34 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svømning | 36.23 | ||||||
34 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 36.23 | ||||||
36 | Sarah Mariner | 1998 | Dragør Svømmeklub | 36.63 | ||||||
37 | Kate Ladefoged | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.88 | ||||||
- | Emily Krontoft | 1998 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 08 maj 2011 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 13:29 |