2018-12-19   12:32:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Langbane Mesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Resultat Løb 2 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  04 marts 2011   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  17:54   
  Arrangør  S68 Hjørring og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 marts 2011         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler, Junior 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Steen Andersen  1995    635  1:00.07  2:04.58  3:10.36    4:15.97   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Andreas B. Hiltmar  1993    602  1:02.70  2:09.00  3:15.70    4:20.59   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Nicolai Pedersen  1994    582  1:03.02  2:10.16  3:18.09    4:23.66   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Mathias Frandsen  1994    571  1:04.15  2:11.59  3:18.75    4:25.20   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Michael Grønlund Larsen  1993    565  1:04.32  2:12.78  3:20.38    4:26.28   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Alexander Højen Månsson  1994    554  1:02.99  2:11.27  3:19.97    4:28.01   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laust Moesgaard  1996    552  1:04.66  2:13.99  3:22.70    4:28.34   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Mads Christensen  1994    543  1:02.80  2:10.87  3:20.99    4:29.73   
  West Swim Esbjerg                   
                     
Oliver Sørensen  1996    533  1:04.65  2:13.67  3:22.63    4:31.38   
  Delta Svøm                   
                     
10  Mathias Beck  1996    516  1:04.55  2:14.73  3:25.03    4:34.42   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Casper G. Kristensen  1995    516  1:05.76  2:15.98  3:25.76    4:34.43   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
12  Anton B. Pedersen  1993    507  1:02.58  3:23.49      4:35.96   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Thomas Birkkjær  1996    503  1:05.33  2:16.09  3:27.38    4:36.65   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Anders T. Rasmussen  1993    496  1:06.52  2:17.54  3:28.11    4:38.06   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
15  Anton Bromer  1995    494  1:05.70  2:17.81  3:28.90    4:38.44   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
16  Magnus Yde  1996    461  1:07.26  2:20.29  3:33.02    4:44.80   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  04 marts 2011 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark