2018-07-20   16:31:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske Langbane Mesterskaber

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Resultat Løb 4 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest langbane    Udskriftsdato  04 marts 2011   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:14   
  Arrangør  S68 Hjørring og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 marts 2011         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler, Junior 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Terp Olesen  1994    582          25.04   
  Swim Team Esbjerg                   
Lasse Thor Carstensen  1994    530          25.84   
  Aalborg Svømmeklub                   
Christian V. Rasmussen  1996    514          26.10   
  Odense Svømme Klub                   
Morten Lundby Pedersen  1994    510          26.17   
  West Swim Esbjerg                   
Michael Danø  1994    509          26.19   
  Kolding SK                   
Simon L. Knudsen  1996    499          26.36   
  Thisted Svømmeklub                   
Christian Jensen  1993    496          26.41   
  Kolding SK                   
Henrik Rathschau Sørensen  1993    493          26.47   
  West Swim Esbjerg                   
Alexander Højen Månsson  1994    487          26.57   
  Nyborg Svømmeklub                   
10  Kasper Schultz  1995    486          26.60   
  Holstebro Svømme Club                   
11  Morten Andersen  1994    485          26.62   
  Odense Svømme Klub                   
12  Magnus Yde  1996    484          26.63   
  Svømmeklubben S 68                   
13  Steffen L. Nielsen  1993    481          26.68   
  Aalborg Svømmeklub                   
14  Mads Christensen  1994    479          26.73   
  West Swim Esbjerg                   
15  Tobias Dahl Vind  1994    474          26.82   
  Kolding SK                   
16  Mathias Niemann Tygesen  1995    471          26.87   
  Haderslev Svømme Klub                   
17  Christian Smidt Bonnesen  1993    468          26.93   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
18  Thomas Birkkjær  1996    467          26.95   
  Aalborg Svømmeklub                   
19  Marcus Thøgersen  1995    456          27.17   
  Svømmeklubben S 68                   
20  Anton B. Pedersen  1993    451          27.27   
  Agfs Svømmeafdeling                   
21  Peder Engstrup-Jepsen  1993    442          27.44   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
22  Michael R. Olesen  1995    441          27.48   
  Svømmeklubben S 68                   
23  Magnus B. Pedersen  1994    439          27.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Eden Turin  1994              DNS   
  West Swim Esbjerg                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  04 marts 2011 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark