Resultat för Ullbergstrofén 2011
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2011 |
|
Utskriftsdatum |
30 april 2011 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
10:57 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
29 april 2011 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Försök 18 år och äldre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
Land |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joakim Löfgren |
1992 |
Kungälvs Simsällskap |
|
34.48 |
1:12.56 |
1:52.25 |
|
2:32.74 |
|
2 |
Isak Ladeborn |
1988 |
Simklubben Laxen |
|
34.23 |
1:12.90 |
1:53.82 |
|
2:35.17 |
|
3 |
Christian Johansson |
1988 |
Skövde Simsällskap |
|
37.72 |
1:18.74 |
1:59.87 |
|
2:39.92 |
|
4 |
Tim Arnesen |
1987 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
37.50 |
1:19.99 |
2:04.08 |
|
2:45.15 |
|
5 |
Marcus Decoy |
1992 |
Alingsås SLS |
|
36.40 |
1:19.46 |
2:02.05 |
|
2:47.04 |
|
6 |
Magnus T. Buch |
1992 |
Bærumsvømmerne |
|
37.00 |
1:20.21 |
2:05.02 |
|
2:49.51 |
|
7 |
Marcus Nordin |
1992 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.61 |
1:22.66 |
2:08.19 |
|
2:55.23 |
|
8 |
Marco Ramos |
1993 |
Skövde Simsällskap |
|
39.04 |
1:23.34 |
2:09.26 |
|
2:56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
Land |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrik Olsson |
1994 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.92 |
1:13.33 |
1:54.37 |
|
2:32.82 |
|
2 |
Adam Paulsson |
1995 |
Simklubben Elfsborg |
|
34.81 |
1:14.10 |
1:53.05 |
|
2:33.43 |
|
3 |
Alexander Dimcevski |
1995 |
Simklubben S 02 |
|
35.95 |
1:15.24 |
1:56.07 |
|
2:36.51 |
|
4 |
Ludvig Hazard |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
34.98 |
1:14.20 |
1:55.24 |
|
2:36.71 |
|
5 |
Kevin Thorvaldsson |
1995 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
35.48 |
1:15.45 |
1:56.67 |
|
2:37.37 |
|
6 |
Konrad Nilsson |
1995 |
Säffle Simsällskap |
|
36.13 |
1:17.22 |
1:58.17 |
|
2:39.26 |
|
7 |
Andreas Elofsson |
1995 |
Falköpings Simsällskap |
|
35.41 |
1:17.37 |
2:00.84 |
|
2:44.49 |
Deltar ej i final |
8 |
Johan Andersson |
1995 |
Uddevalla Sim |
|
36.54 |
1:18.63 |
2:02.13 |
|
2:45.25 |
|
9 |
Mateo Herrera |
1995 |
Alingsås SLS |
|
38.61 |
1:21.26 |
2:04.22 |
|
2:47.67 |
|
10 |
Joachim Bratt |
1995 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
36.83 |
1:18.35 |
2:03.36 |
|
2:47.99 |
|
11 |
Emil Hammarlund |
1995 |
Simklubben Elfsborg |
|
37.89 |
1:21.81 |
2:06.17 |
|
2:48.73 |
|
12 |
Alfred Larsson |
1994 |
Varberg-Falkenberg Sim |
|
38.21 |
1:21.34 |
2:07.15 |
|
2:50.96 |
|
13 |
Hannes Ronnerheim |
1994 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
37.65 |
1:20.98 |
2:06.54 |
|
2:52.05 |
|
14 |
Oscar Pettersson |
1994 |
Simklubben S 02 |
|
38.52 |
1:21.58 |
2:06.27 |
|
2:52.75 |
|
15 |
Anders Erichsen Torvanger |
1995 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
37.13 |
1:21.28 |
2:07.44 |
|
2:52.96 |
|
16 |
Elias Eriksson |
1994 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
39.86 |
1:24.25 |
2:10.69 |
|
2:56.92 |
|
17 |
Viktor Casimir |
1995 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
40.15 |
1:24.99 |
2:12.01 |
|
2:59.36 |
|
18 |
Max Johansson |
1994 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.39 |
1:25.94 |
2:13.28 |
|
3:00.70 |
|
19 |
Jonathan Ahlbäck |
1995 |
Deje Simsällskap |
|
43.11 |
1:31.60 |
2:20.06 |
|
3:08.52 |
|
20 |
Måns Tangvald |
1995 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
42.92 |
1:30.53 |
2:21.04 |
|
3:09.91 |
|
21 |
Marcus Robertsson |
1995 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
41.82 |
1:30.14 |
2:21.35 |
|
3:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
Land |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Tiainen |
1996 |
Riihimäen Uimaseura |
FIN |
35.35 |
1:15.51 |
1:57.52 |
|
2:37.79 |
|
2 |
Alfred Bjärudd |
1996 |
Simklubben Laxen |
|
35.73 |
1:18.25 |
2:00.94 |
|
2:44.39 |
|
3 |
Oskar Ehrnberg |
1997 |
Göteborg Sim |
|
36.43 |
1:18.21 |
2:01.97 |
|
2:45.14 |
|
4 |
Kalle Svensson |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
38.31 |
1:21.94 |
2:04.94 |
|
2:48.77 |
|
5 |
Anton Andersson |
1997 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.83 |
1:26.17 |
2:12.93 |
|
2:58.94 |
|
6 |
Linus Olsson |
1996 |
Trollhättans Simsällskap |
|
39.68 |
1:26.18 |
2:15.58 |
|
3:06.38 |
|
7 |
Petter Cyrén |
1996 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
40.73 |
1:28.48 |
2:18.71 |
|
3:07.77 |
|
8 |
Anton Karlsson |
1997 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
42.97 |
1:31.67 |
2:21.76 |
|
3:10.07 |
|
9 |
David Olsson |
1996 |
Ängelholms Simsällskap |
|
41.76 |
1:31.19 |
2:21.39 |
|
3:11.39 |
|
10 |
Muhamed Halilic |
1997 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
42.01 |
1:32.44 |
2:22.22 |
|
3:11.76 |
|
11 |
Nils Selin |
1997 |
Göteborg Sim |
|
44.79 |
1:34.64 |
2:26.48 |
|
3:17.26 |
|
12 |
Bror Vebjørn Remen |
1997 |
Bærumsvømmerne |
|
42.64 |
1:32.62 |
2:23.64 |
|
3:17.47 |
|
13 |
Filip Svennblad |
1997 |
Landskrona Simsällskap |
|
43.15 |
1:32.83 |
2:25.79 |
|
3:19.35 |
|
14 |
Jack Vahnberg |
1997 |
Göteborg Sim |
|
46.07 |
1:36.49 |
2:28.35 |
|
3:19.73 |
|
15 |
Arian Danai |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
44.89 |
1:36.77 |
2:30.92 |
|
3:25.93 |
|
16 |
Erik Orstadius |
1997 |
Göteborg Sim |
|
47.39 |
1:41.82 |
2:37.83 |
|
3:29.96 |
|
- |
Henrik Syversveen Lie |
1996 |
Bærumsvømmerne |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Navid Fageeh |
1997 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Försök 12 - 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
Land |
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hugo Rydberg |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
39.22 |
1:24.42 |
2:11.86 |
|
2:59.73 |
|
2 |
Mikolaj Dobies |
1998 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
40.71 |
1:28.79 |
2:15.77 |
|
3:02.37 |
|
3 |
Calle Lindroth |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
42.25 |
1:30.13 |
2:18.25 |
|
3:06.45 |
|
4 |
Mika Persson |
1998 |
Höganäs Simsällskap |
|
40.20 |
1:26.78 |
2:16.92 |
|
3:07.47 |
|
5 |
Jesper Askenberg |
1998 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
42.89 |
1:32.45 |
2:23.30 |
|
3:14.76 |
|
6 |
Salim Celikovic |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
44.48 |
1:34.91 |
2:26.02 |
|
3:16.15 |
|
7 |
Felix Färdmar |
1998 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
41.78 |
1:31.04 |
2:23.95 |
|
3:17.18 |
|
8 |
Robin Nordenmark |
1998 |
Göteborg Sim |
|
44.76 |
1:35.32 |
2:28.50 |
|
3:19.25 |
|
9 |
Filip Tretonius |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
45.01 |
1:35.87 |
2:29.21 |
|
3:21.98 |
|
10 |
Carl Petersson |
1998 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
46.55 |
1:39.16 |
2:34.09 |
|
3:26.07 |
|
11 |
Samuel Tibell |
1998 |
Göteborg Sim |
|
46.21 |
1:40.17 |
2:34.63 |
|
3:26.48 |
|
12 |
Erling Syversveen Lie |
1999 |
Bærumsvømmerne |
|
46.13 |
1:39.08 |
2:32.78 |
|
3:28.99 |
|
13 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
Simklubben S 02 |
|
48.00 |
1:42.72 |
2:37.93 |
|
3:31.14 |
|
14 |
Alexander Ström |
1998 |
Karlskrona Simsällskap |
|
47.76 |
1:42.98 |
2:38.59 |
|
3:32.55 |
|
15 |
Pontus Staudinger |
1998 |
Karlsborgs Simklubb |
|
48.52 |
1:45.29 |
2:43.31 |
|
3:37.97 |
|
16 |
Ali Raeisi |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
47.18 |
1:45.31 |
2:43.54 |
|
3:38.48 |
|
17 |
Erik Gingsjö |
1998 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
48.60 |
1:46.58 |
2:42.58 |
|
3:40.20 |
|
18 |
Henrik Albäck |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
46.91 |
1:43.02 |
2:41.59 |
|
3:40.62 |
|
- |
Fredrik Hjalmarsson |
1998 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Milton Lauritsen |
1998 |
Ängelholms Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
30 april 2011 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
10:57 |
|