Results for DGI Landsmesterskaber 2011
Below are all results from the competition shown by session.
lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Landsmesterskab 2011 | Udskriftsdato | 02 april 2011 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | DGI STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 april 2011 |
Løb 5, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Piger gruppe 7, 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland 1 Gr. 7 Damer | 1997 | DGI Nordjylland | 2:20.86 | ||||||
Line Niss Bjerregaard | 1998 | 35.91 | 35.91 | |||||||
Julie Levisen | 1997 | 38.53 | 1:14.44 | |||||||
Lenette Nielsen | 1997 | 34.88 | 1:49.32 | |||||||
Anne Jakobsen | 1997 | 31.54 | 2:20.86 | |||||||
2 | Hg Piger Gr 7 | 1997 | DGI Storstrømmen | 2:22.17 | ||||||
Lærke Rasmussen | 1997 | 36.50 | 36.50 | |||||||
Mathilde Hallgren | 1997 | 39.82 | 1:16.32 | |||||||
Ida Petersen | 1998 | 35.59 | 1:51.91 | |||||||
Tanja Lylloff | 1998 | 30.26 | 2:22.17 | |||||||
3 | Sønderjyske Piger1 Gr. 7 | 1997 | Dgi Sønderjylland | 2:25.94 | ||||||
Camilla Matthiesen | 1997 | 38.11 | 38.11 | |||||||
Pernille Luise Kellmann | 1998 | 39.42 | 1:17.53 | |||||||
Litten Fleggaard | 1997 | 39.04 | 1:56.57 | |||||||
Tatjana Hansen | 1997 | 29.37 | 2:25.94 | |||||||
4 | Storkbh Piger1 Gr 7 | 1997 | DGI Storkøbenhavn | 2:28.18 | ||||||
Silke Christoffersen | 1998 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Julie Bak | 1997 | 41.56 | 1:19.84 | |||||||
Mathilde Olsen | 1998 | 36.70 | 1:56.54 | |||||||
Frederikke Dons | 1998 | 31.64 | 2:28.18 | |||||||
5 | Sydøst Piger 3 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 2:34.97 | ||||||
Laura Koch Sørensen | 1997 | 38.79 | 38.79 | |||||||
Christine Dissing | 1997 | 42.62 | 1:21.41 | |||||||
Christina Løth Andersen | 1997 | 38.44 | 1:59.85 | |||||||
Maria Høj | 1997 | 35.12 | 2:34.97 | |||||||
6 | Kalundborg Mammut 1 | 1997 | DGI Vestsjælland | 2:37.09 | ||||||
Louise Nicolaisen | 1998 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 42.05 | 1:25.68 | |||||||
Lecia Kure Larsen | 1997 | 39.52 | 2:05.20 | |||||||
Amanda Glerup Andersen | 1998 | 31.89 | 2:37.09 | |||||||
7 | Nordjylland 2 Gr. 7 Damer | 1997 | DGI Nordjylland | 2:37.92 | ||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 40.64 | 40.64 | |||||||
Astrid Toft | 1997 | 43.78 | 1:24.42 | |||||||
Janni Andreasen | 1997 | 40.03 | 2:04.45 | |||||||
Jannie Burmeister | 1998 | 33.47 | 2:37.92 | |||||||
8 | Midtjylland 1 Gr. 7 Piger | 1998 | DGI Midtjylland | 2:39.50 | ||||||
Mathilde Clausen | 1998 | 40.40 | 40.40 | |||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 45.56 | 1:25.96 | |||||||
Camilla Tromborg | 1998 | 39.25 | 2:05.21 | |||||||
Sofie Marie Kølbæk | 1998 | 34.29 | 2:39.50 | |||||||
9 | Sønderjyske Piger2 Gr.7 | 1997 | Dgi Sønderjylland | 2:39.56 | ||||||
Signe Terp | 1998 | 39.84 | 39.84 | |||||||
Line Møller Bossen | 1998 | 46.41 | 1:26.25 | |||||||
Simone Seberg Pedersen | 1997 | 39.71 | 2:05.96 | |||||||
Clara Heil | 1998 | 33.60 | 2:39.56 | |||||||
10 | Midtjylland 2 Gr. 7 Piger | 1998 | DGI Midtjylland | 2:40.98 | ||||||
0 | 40.80 | 40.80 | ||||||||
0 | 45.64 | 1:26.44 | ||||||||
0 | 39.38 | 2:05.82 | ||||||||
0 | 35.16 | 2:40.98 | ||||||||
11 | Storkbh Piger2 Gr 7 | 1997 | DGI Storkøbenhavn | 2:46.55 | ||||||
Ida Jensen | 1998 | 42.43 | 42.43 | |||||||
Alberthe Haurholm | 1998 | 46.95 | 1:29.38 | |||||||
Mette J. Christensen | 1997 | 41.61 | 2:10.99 | |||||||
Isabella V. Knudsen | 1998 | 35.56 | 2:46.55 | |||||||
12 | Østjylland Piger 1 Gr. 7 | 1998 | DGI Østjylland | 2:46.56 | ||||||
Nicoline Svenningsen | 1998 | 44.02 | 44.02 | |||||||
Frederikke Nielsen | 1998 | 49.19 | 1:33.21 | |||||||
Kristina Pedersen | 1997 | 38.88 | 2:12.09 | |||||||
Elisabeth Katballe | 1997 | 34.47 | 2:46.56 | |||||||
13 | Fynske Piger Gr. 7 H 1 | 1997 | DGI Fyn | 2:48.11 | ||||||
Emilie Rindebæk | 1998 | 42.70 | 42.70 | |||||||
Lærke Bjerg | 1997 | 45.76 | 1:28.46 | |||||||
Malene Eghøj | 1997 | 1:19.65 | 2:48.11 | |||||||
Sofie Hjortshøj | 1997 | 2:48.11 | ||||||||
14 | Østjylland Piger 2 Gr. 7 | 1998 | DGI Østjylland | 2:57.29 | ||||||
Lea Andersen | 1998 | 45.03 | 45.03 | |||||||
Christina Nielsen | 1998 | 49.38 | 1:34.41 | |||||||
Celine Christensen | 1998 | 41.26 | 2:15.67 | |||||||
Stine Maul | 1997 | 41.62 | 2:57.29 | |||||||
15 | Bisk Piger Gr. 7 | 1998 | DGI Sydvest | 3:00.89 | ||||||
Camilla Guldager | 1998 | 51.98 | 51.98 | |||||||
Mathilde Værnhøj | 1998 | 51.08 | 1:43.06 | |||||||
Amanda Uhd | 1998 | 43.73 | 2:26.79 | |||||||
Christina Xin Møller | 1998 | 34.10 | 3:00.89 | |||||||
16 | Fynske Piger Gr. 7 H 2 | 1997 | DGI Fyn | 3:04.83 | ||||||
Sofie Svaneborg | 1998 | 48.22 | 48.22 | |||||||
Marlene Hansen | 1997 | 57.22 | 1:45.44 | |||||||
Cecilie Brink | 1997 | 43.66 | 2:29.10 | |||||||
Victoria Kukulakis | 1997 | 35.73 | 3:04.83 | |||||||
- | Roskilde Piger Gr. 7 | 1997 | DGI Roskilde | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 5, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Piger gruppe 7, 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storkbh Piger1 Gr 8 | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 2:36.08 | ||||||
Frederikke Mertins | 2000 | 39.72 | 39.72 | |||||||
Maiken Jakobsen | 1999 | 45.81 | 1:25.53 | |||||||
Julie Brosbøl Olsen | 1999 | 37.86 | 2:03.39 | |||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 32.69 | 2:36.08 | |||||||
2 | Kalundborg Mammut 1 | 1999 | DGI Vestsjælland | 2:45.83 | ||||||
Lærke Holm Junge | 2000 | 44.66 | 44.66 | |||||||
Astrid Ovesen | 1999 | 42.70 | 1:27.36 | |||||||
Clara Schade Cantby | 2000 | 43.84 | 2:11.20 | |||||||
Maria Bøjesen | 1999 | 34.63 | 2:45.83 | |||||||
3 | Nordjylland 1 Gr. 8 Damer | 1999 | DGI Nordjylland | 2:46.35 | ||||||
Emma Kjær | 1999 | 44.07 | 44.07 | |||||||
Mathilde Hedemand | 1999 | 48.64 | 1:32.71 | |||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 38.69 | 2:11.40 | |||||||
Freja Bergmann | 1999 | 34.95 | 2:46.35 | |||||||
4 | Midtjylland 1 Gr. 8 Piger | 2000 | DGI Midtjylland | 2:54.24 | ||||||
Freya R. Andersen | 2000 | 45.12 | 45.12 | |||||||
Caroline M. Knudsen | 1999 | 48.99 | 1:34.11 | |||||||
Mette Flaskager | 1999 | 42.18 | 2:16.29 | |||||||
Mette Høgild Svane | 2000 | 37.95 | 2:54.24 | |||||||
5 | Sønderjyske Piger Gr 8 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 2:54.85 | ||||||
Sidse Juhl Schmidt | 2000 | 46.23 | 46.23 | |||||||
Camilla Buch | 1999 | 46.53 | 1:32.76 | |||||||
Annemette Schmidt | 1999 | 43.00 | 2:15.76 | |||||||
Marie Jahn Andersen | 1999 | 39.09 | 2:54.85 | |||||||
6 | Vejens Piger | 1999 | DGI Sydvest | 2:58.07 | ||||||
Ane Wildenschild | 2000 | 45.32 | 45.32 | |||||||
Lærke Højbjerg | 1999 | 1:05.41 | 1:50.73 | |||||||
Julie B. Larsen | 1999 | 27.88 | 2:18.61 | |||||||
Charlotte Marie Ø. Madsen | 1999 | 39.46 | 2:58.07 | |||||||
7 | Nordjylland 2 Gr. 8 Damer | 1999 | DGI Nordjylland | 3:03.44 | ||||||
Julie Engsig | 2000 | 49.25 | 49.25 | |||||||
Kristina Ladefoged | 2000 | 48.79 | 1:38.04 | |||||||
Rebecca Pallesen | 2000 | 45.43 | 2:23.47 | |||||||
Klara Therkildsen | 1999 | 39.97 | 3:03.44 | |||||||
8 | Næstveds Haletudser 1 | 1999 | DGI Storstrømmen | 3:04.40 | ||||||
Camille Bøcher | 1999 | 59.64 | 59.64 | |||||||
Amalie Bonnesen | 1999 | 46.99 | 1:46.63 | |||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 37.67 | 2:24.30 | |||||||
Sara Maria Pujan | 1999 | 40.10 | 3:04.40 | |||||||
9 | Fynske Piger Gr. 8 H 1 | 1999 | DGI Fyn | 3:09.15 | ||||||
Emilie Schleimann | 1999 | 49.03 | 49.03 | |||||||
Kristine Odgaard | 1999 | 52.45 | 1:41.48 | |||||||
Cecilie Nielsen | 1999 | 46.75 | 2:28.23 | |||||||
Felia Busk | 2000 | 40.92 | 3:09.15 | |||||||
10 | Østjylland Piger 1 Gr. 8 | 2000 | DGI Østjylland | 3:10.51 | ||||||
Amalie Thomsen | 1999 | 45.04 | 45.04 | |||||||
Emma Katballe | 1999 | 53.66 | 1:38.70 | |||||||
Celina Winther | 1999 | 47.06 | 2:25.76 | |||||||
Anne-Sofie Laursen | 1999 | 44.75 | 3:10.51 | |||||||
11 | Østjylland Piger 2 Gr. 8 | 2000 | DGI Østjylland | 3:13.24 | ||||||
Anna Olsen | 1999 | 48.53 | 48.53 | |||||||
Trine Rasmussen | 1999 | 51.87 | 1:40.40 | |||||||
Anne Rytter | 2000 | 1:32.84 | 3:13.24 | |||||||
Nina K. Mortensen | 2000 | 3:13.24 | ||||||||
12 | Sydøst Piger 4 | 1999 | DGI Sydøstjylland | 3:13.72 | ||||||
Maya Hald | 2000 | 56.84 | 56.84 | |||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 44.15 | 1:40.99 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 46.54 | 2:27.53 | |||||||
Solveig Bratland | 2000 | 46.19 | 3:13.72 | |||||||
13 | Midtjylland 2 Gr. 8 Piger | 2000 | DGI Midtjylland | 3:17.65 | ||||||
Mie Johansen | 1999 | 47.68 | 47.68 | |||||||
Ea Christoffersen | 2000 | 57.42 | 1:45.10 | |||||||
Simran Kholi | 1999 | 49.58 | 2:34.68 | |||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 42.97 | 3:17.65 | |||||||
- | Fynske Piger Gr. 8 H 2 | 1999 | DGI Fyn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 5, 4X50m Medley Damer, Finaler 6 - 10 år |
Piger gruppe 7, 8 og 9 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Midtjylland Gr. 9 Piger | 2001 | DGI Midtjylland | 3:36.92 | ||||||
Signe Laugesen | 2001 | 51.82 | 51.82 | |||||||
Afmeldt | 2001 | 1:00.48 | 1:52.30 | |||||||
Astrid Bisgaard | 2001 | 50.64 | 2:42.94 | |||||||
Afmeldt | 2001 | 53.98 | 3:36.92 | |||||||
- | Kalundborg Mammut 1 | 2001 | DGI Vestsjælland | DSQ | glide på ryg 25m | |||||
- | Nordjylland Gr. 9 Damer | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | gå på bund | |||||
Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 52.71 | 52.71 | |||||||
Freja Kobber Nielsen | 2001 | 9.30 | 1:02.01 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 02 april 2011 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:48 |