2018-10-22   02:17:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for JUBI cup Vallensbæk

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Vallensbæk JUBI Cup 2011    Udskriftsdato  27 marts 2011   
  Stævne by  Vallensbæk    Udskriftstidspunkt  15:35   
  Arrangør  Vallensbæk svømmeklub VI39         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 marts 2011         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 år 
Sponsor: Time Vision 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Nikolai Skelsager  1996  A6    40.28        1:23.96   
Esben Norup  1996  Dragør Svømmeklub    42.12        1:27.26   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år 
Sponsor: Time Vision 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Mårtensson  1997  A6    39.29        1:20.67   
Magnus Troest  1997  Dragør Svømmeklub    39.11        1:21.30   
Magnus Baluenfeldt Hansen  1997  A6    51.33        1:43.40   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år 
Sponsor: Time Vision 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kasper Holst Hansen  1998  Glostrup Svømme Klub    42.24        1:28.02   
Sebastian Langhorn  1998  A6    42.98        1:28.22   
Kristoffer Neve  1998  A6    44.86        1:33.75   
Thomas Bech  1998  Værløse Svømmeklub    45.92        1:35.28   
Oliver Neumann  1998  Værløse Svømmeklub    45.47        1:35.51   
Andreas Wagner  1998  Albertslund IF    47.48        1:38.56   
Jacob Cheng Milsgaard  1998  Værløse Svømmeklub    48.34        1:39.47   
Jesper Christensen  1998  Vallensbæk IF Af 1939    47.50        1:39.72   
Noah Thompson  1998  Herlev Svømning            DNS   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år 
Sponsor: Time Vision 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Tåstrup    46.54        1:33.83   
Emil Parnel  1999  Helsingør Svømmeklub    47.24        1:35.60   
Mathias I. Kristiansen  1999  Swim Team Tåstrup    47.85        1:39.63   
Nicklas Kenno Hansen  1999  Swim Team Tåstrup    47.82        1:39.82   
Jonas Riber Jakobsen  1999  Glostrup Svømme Klub    51.41        1:47.38   
Anders Engtorp Olesen  1999  Roskilde Svømning    52.10        1:47.88   
Malthe Dam Junget  1999  Svømmeklubben MK 31    54.45        1:52.67   
August Terp Larsen  1999  Svømmeklubben MK 31    58.23        1:59.91   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
Sponsor: Time Vision 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    50.66        1:46.46   
Daniel Brylov  2000  Svømmeklubben MK 31    56.11        1:53.45   
Andreas E. Sørensen  2001  Helsingør Svømmeklub    55.13        1:56.70   
Mikkel Barfod Quack  2000  Helsingør Svømmeklub    54.71        1:56.94   
Tobias Fuglsang  2001  A6    58.51        2:06.03   
Thomas Langvad  2002  Glostrup Svømme Klub    1:04.29        2:16.09   
Morten Østergaard  2002  A6    1:08.28        2:20.30   
Emil Törshoff  2000  Helsingør Svømmeklub    1:06.32        2:22.31   
Hjalte Christensen  2001  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  tyvstart 
Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømme Klub            DSQ  2 x flyben v start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  27 marts 2011 
Licens til Vallensbæk IF Af 1939  Udskriftstidspunkt  15:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark