Tulokset Speedo Carnival
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:43 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 1, 400m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Turunen | 1998 | 507 | 1:14.90 | 2:44.27 | 4:19.88 | 5:37.95 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 416 | 1:26.47 | 2:59.85 | 4:40.25 | 6:00.86 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
3 | Mirva Kallström | 1999 | 413 | 1:20.66 | 2:52.54 | 4:40.80 | 6:01.95 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Carita Heikkala | 1998 | 411 | 1:22.19 | 2:55.87 | 4:38.34 | 6:02.37 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Sonja Portin | 1998 | 411 | 1:22.03 | 2:56.40 | 4:40.39 | 6:02.41 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Tiia Puolakka | 1998 | 402 | 1:24.95 | 2:56.47 | 4:42.69 | 6:04.95 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Aino Otava | 1999 | 394 | 1:26.38 | 3:01.44 | 4:48.01 | 6:07.66 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Laura Tukia | 1999 | 393 | 1:24.44 | 2:59.77 | 4:48.18 | 6:07.94 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | May Vannasmaa | 1998 | 389 | 1:29.02 | 3:03.49 | 4:42.85 | 6:09.11 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Ella Kurttila | 1998 | 389 | 1:29.05 | 3:01.86 | 4:48.24 | 6:09.13 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Milla Inkeroinen | 1998 | 384 | 1:28.94 | 3:02.09 | 4:47.26 | 6:10.60 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Anna Jantunen | 1998 | 381 | 1:27.91 | 2:59.77 | 4:49.31 | 6:11.58 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
13 | Nea Kontturi | 1998 | 381 | 1:32.15 | 3:10.81 | 4:51.66 | 6:11.63 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Emma Suotula | 1998 | 364 | 1:26.17 | 3:01.40 | 4:53.46 | 6:17.49 | |||
Cetus | ||||||||||
15 | Lotta Åkerlund | 1998 | 318 | 1:31.13 | 3:11.03 | 5:06.66 | 6:34.62 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Ella Silfvenius | 1998 | 315 | 1:29.03 | 3:10.64 | 5:03.22 | 6:36.02 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Hanni Pratsch | 1999 | 307 | 1:32.71 | 3:14.37 | 5:09.50 | 6:39.43 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Sanni Malinen | 1998 | 300 | 1:40.23 | 3:23.21 | 5:14.91 | 6:42.34 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Aurora Mäkinen | 1998 | 239 | 1:38.13 | 3:31.63 | 5:34.83 | 7:14.35 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Helmi Kapiainen | 1998 | 235 | 1:48.26 | 3:40.77 | 5:43.83 | 7:16.73 | |||
Cetus | ||||||||||
- | Sini Koivu | 1999 | DNF | |||||||
Cetus | ||||||||||
Laji 1, 400m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Neea Turunen | 1996 | 565 | 1:12.80 | 2:34.48 | 4:09.77 | 5:25.85 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Sanni Väyrynen | 1996 | 487 | 1:13.08 | 2:43.50 | 4:23.49 | 5:42.45 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Anna Mäkelä | 1997 | 469 | 1:18.63 | 2:47.19 | 4:28.45 | 5:46.81 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Niina Korhonen | 1996 | 457 | 1:19.58 | 2:46.38 | 4:32.99 | 5:49.85 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Alina Josephson | 1997 | 436 | 1:15.64 | 2:46.07 | 4:31.68 | 5:55.29 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Saima Kivimäki | 1997 | 427 | 1:20.19 | 2:56.51 | 4:37.50 | 5:57.75 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 392 | 1:19.43 | 3:00.89 | 4:40.65 | 6:08.16 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Alexandra Starck | 1997 | 367 | 1:26.46 | 3:03.85 | 4:52.62 | 6:16.48 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Sofia Tapola | 1997 | 347 | 1:33.46 | 3:07.98 | 4:59.38 | 6:23.53 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Annukka Kurttila | 1996 | 330 | 1:29.31 | 3:07.16 | 5:00.62 | 6:29.85 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Jonna Jyrämä | 1997 | 312 | 1:24.80 | 3:10.21 | 5:08.12 | 6:37.07 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Roosa Hjelm | 1997 | 286 | 1:47.39 | 3:28.95 | 5:21.80 | 6:48.79 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Tessa Eronen | 1996 | 269 | 1:35.83 | 3:24.32 | 5:22.58 | 6:57.23 | |||
Cetus | ||||||||||
- | Krista Mettinen | 1997 | DNF | |||||||
Cetus | ||||||||||
- | Reetta Pahkala | 1997 | DNF | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:43 |
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 10:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 2, 400m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Matias Yritys | 1997 | 372 | 1:18.10 | 2:44.97 | 4:23.03 | 5:39.05 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Pontus Kaisti | 1997 | 343 | 1:15.83 | 2:46.87 | 4:28.75 | 5:48.36 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Elmo Kiuru | 1997 | 333 | 1:18.75 | 2:49.44 | 4:32.19 | 5:51.88 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Arttu Mitrunen | 1997 | 301 | 1:23.48 | 2:52.99 | 4:36.22 | 6:03.82 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Toni Saharinen | 1997 | 254 | 1:36.25 | 3:11.14 | 5:02.37 | 6:24.82 | |||
Cetus | ||||||||||
- | Christoffer Fredrikson | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 2, 400m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Pigg | 1996 | 463 | 1:15.08 | 2:32.44 | 4:02.89 | 5:15.30 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Tim Kontturi | 1996 | 404 | 1:20.97 | 2:47.38 | 4:21.32 | 5:29.88 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Jasper Järvelä | 1996 | 389 | 1:19.36 | 2:43.70 | 4:19.82 | 5:34.17 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Miko Joronen | 1996 | 387 | 1:17.13 | 2:46.50 | 4:24.03 | 5:34.48 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 10:57 |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 3, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Noora Markkanen | 2001 | 277 | 41.51 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Lilli Louhikoski | 2002 | 207 | 45.74 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Emma Kotiranta | 2001 | 189 | 47.12 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 189 | 47.17 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
5 | Milla Nikkanen | 2002 | 173 | 48.56 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
6 | Nea Eränpalo | 2001 | 172 | 48.68 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
7 | Iida Räike | 2001 | 164 | 49.44 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Taru Vannas | 2003 | 138 | 52.38 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Ida Grundström | 2002 | 130 | 53.39 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Karoliina Ravila | 2001 | 82 | 1:02.29 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 3, 50m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mirva Kallström | 1999 | 475 | 34.68 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Selma Soininen | 1999 | 434 | 35.75 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Ronja Mehtonen | 1999 | 386 | 37.16 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
4 | Sohvi Nenonen | 1999 | 357 | 38.13 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Jatta Jyrämä | 1999 | 345 | 38.59 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Juulia Jokinen | 1999 | 322 | 39.49 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
7 | Anniina Perkiö | 1999 | 309 | 40.03 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
8 | Ella Aalto | 2000 | 300 | 40.40 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Amanda Jalonen | 2000 | 277 | 41.52 | ||||||
Gladius | ||||||||||
10 | Emilia Loukola | 1999 | 270 | 41.85 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Tilda Vainio | 1999 | 266 | 42.10 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Alissa Eloranta | 1999 | 265 | 42.12 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Auri Lukkarinen | 1999 | 263 | 42.25 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Eerika Lumme | 1999 | 261 | 42.32 | ||||||
Cetus | ||||||||||
15 | Inari Rostedt | 1999 | 261 | 42.35 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Micaela Orellana | 1999 | 259 | 42.43 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Lena Niemi | 1999 | 259 | 42.47 | ||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Lotte Mäkinen | 1999 | 257 | 42.58 | ||||||
Cetus | ||||||||||
19 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 256 | 42.64 | ||||||
Cetus | ||||||||||
20 | Sanni Pahta | 2000 | 254 | 42.72 | ||||||
Cetus | ||||||||||
21 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 253 | 42.81 | ||||||
Cetus | ||||||||||
22 | Lyydia Kalenius | 2000 | 251 | 42.90 | ||||||
Cetus | ||||||||||
23 | Iiris Loukkola | 1999 | 250 | 42.94 | ||||||
Cetus | ||||||||||
24 | Laura Kukkonen | 1999 | 249 | 43.02 | ||||||
Cetus | ||||||||||
25 | Kia Karike | 1999 | 249 | 43.04 | ||||||
Cetus | ||||||||||
26 | Adelia Spångberg | 1999 | 248 | 43.05 | ||||||
Cetus | ||||||||||
27 | Venla Huju | 1999 | 246 | 43.17 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
28 | Micaela Andersin | 1999 | 235 | 43.85 | ||||||
Cetus | ||||||||||
29 | Julia Korva | 1999 | 234 | 43.91 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
30 | Sara Häkkinen | 2000 | 232 | 44.07 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
31 | Peppi Päiviö | 1999 | 230 | 44.15 | ||||||
Cetus | ||||||||||
32 | Meri Kallio | 1999 | 221 | 44.76 | ||||||
Cetus | ||||||||||
33 | Annika Hänninen | 2000 | 212 | 45.36 | ||||||
Cetus | ||||||||||
34 | Katri Pyhältö | 2000 | 211 | 45.45 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
35 | Emilia Kari | 2000 | 195 | 46.66 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
36 | Ella Auvinen | 1999 | 192 | 46.93 | ||||||
Cetus | ||||||||||
37 | Riina Lagerblom | 2000 | 175 | 48.40 | ||||||
Cetus | ||||||||||
38 | Linnea Eklund | 2000 | 173 | 48.54 | ||||||
Cetus | ||||||||||
39 | Sanni Kuitunen | 2000 | 172 | 48.67 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
40 | Jenna Mustonen | 2000 | 170 | 48.89 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
41 | Roosa Paukku | 2000 | 166 | 49.21 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
42 | Jarden Wallenstein | 1999 | 138 | 52.34 | ||||||
Cetus | ||||||||||
43 | Jessika Lehtonen | 1999 | 126 | 53.95 | ||||||
Cetus | ||||||||||
44 | Lotta Solala | 1999 | 124 | 54.30 | ||||||
Cetus | ||||||||||
- | Unna Lenruth | 1999 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
- | Emilia Nordgren | 2000 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:09 |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:16 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 4, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 294 | 36.16 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Onni Punkka | 2000 | 191 | 41.71 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Nikita Tikhonov-Bugrov | 2000 | 189 | 41.91 | ||||||
Lokomotiv | ||||||||||
4 | Joona Ruuskanen | 2000 | 144 | 45.84 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Joona Salminen | 2000 | 141 | 46.19 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Panu Patronen | 2000 | 132 | 47.27 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Jaroslav Vanbergen | 2000 | 131 | 47.30 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Henry Hatanpää | 2000 | 131 | 47.37 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
9 | Jesse Haimi | 2001 | 127 | 47.83 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Jani Pölönen | 2000 | 119 | 48.84 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Samuli Korva | 2002 | 117 | 49.12 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
12 | Eetu Isosuo | 2000 | 114 | 49.52 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Ville Ruokonen | 2000 | 114 | 49.58 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Konsta Pasanen | 2001 | 110 | 50.23 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
15 | Juho Ruuskanen | 2001 | 109 | 50.31 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Eetu-Pekka Elonen | 2000 | 107 | 50.58 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Juska Juselius | 2000 | 107 | 50.68 | ||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Juuso Kankare | 2000 | 106 | 50.86 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
19 | Samuli Hartikainen | 2001 | 104 | 51.09 | ||||||
Cetus | ||||||||||
20 | Henri Koski | 2000 | 104 | 51.17 | ||||||
Gladius | ||||||||||
21 | Jimi Lybeck | 2001 | 97 | 52.35 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
22 | Sampo Soininen | 2002 | 93 | 53.08 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Niklas Pilviö | 2000 | 88 | 54.13 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Henrik Martola | 2000 | 86 | 54.50 | ||||||
Cetus | ||||||||||
25 | Werneri Grundström | 2000 | 83 | 55.11 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
26 | Tapio Uzal | 2001 | 80 | 55.76 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
27 | Julius Mäkelä | 2001 | 73 | 57.51 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
28 | Juho Vuorela | 2000 | 67 | 59.17 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
29 | Robin Nordgren | 2001 | 45 | 1:07.51 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Oskari Rantamäki | 2001 | DSQ | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 50m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 314 | 35.36 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Atte Kansanaho | 1998 | 282 | 36.67 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Topi Suomalainen | 1998 | 274 | 37.01 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Reko Patinen | 1998 | 268 | 37.29 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Ilari Koskimies | 1998 | 249 | 38.19 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Jan Strömberg | 1999 | 228 | 39.36 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Henrik Häkkinen | 1998 | 221 | 39.74 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Joonatan Palo | 1998 | 212 | 40.31 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Saku Laakkonen | 1999 | 198 | 41.27 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Dmitry Nosov | 1998 | 192 | 41.64 | ||||||
Gladius | ||||||||||
11 | Vili Korhonen | 1999 | 189 | 41.91 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
12 | Joonas Kotiranta | 1998 | 181 | 42.50 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Elias Hjelm | 1998 | 180 | 42.57 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Frans Antila | 1998 | 136 | 46.73 | ||||||
Cetus | ||||||||||
15 | Arttu Virtanen | 1999 | 133 | 47.06 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Kasperi Paananen | 1999 | 133 | 47.15 | ||||||
Cetus | ||||||||||
17 | Rasmus Virta | 1998 | 129 | 47.62 | ||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Luukas Nisula | 1999 | 127 | 47.84 | ||||||
Cetus | ||||||||||
19 | Robert Saroniemi | 1998 | 101 | 51.55 | ||||||
Cetus | ||||||||||
20 | Jasperi Lempiäinen | 1999 | 82 | 55.39 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Arttu Mäki | 1998 | 75 | 56.89 | ||||||
Cetus | ||||||||||
22 | Jesse Savolainen | 1999 | 71 | 58.01 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
23 | Daniel Golovine | 1999 | 65 | 59.71 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Erik Komnatski | 1998 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Matias Mäki-Petäys | 1998 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:16 |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 5, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Milla Inkeroinen | 1998 | 277 | 41.47 | 1:29.71 | 2:17.56 | 3:06.88 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Ella Silfvenius | 1998 | 212 | 40.44 | 1:31.26 | 2:26.74 | 3:24.41 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
Laji 5, 200m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 434 | 33.47 | 1:13.27 | 1:56.00 | 2:40.90 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Reetta Mehtonen | 1997 | 305 | 36.40 | 1:19.75 | 2:09.06 | 3:01.03 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
3 | Mia Kuutti | 1996 | 280 | 38.44 | 1:25.66 | 2:15.50 | 3:06.17 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
4 | Mona Syrjä | 1996 | 268 | 40.79 | 1:30.47 | 2:21.06 | 3:09.01 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:21 |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:26 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 6, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jaro Salo | 1997 | 238 | 38.30 | 1:23.90 | 2:12.17 | 2:59.96 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Toni Meriläinen | 1997 | 227 | 37.57 | 1:25.16 | 2:15.01 | 3:02.72 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 205 | 39.01 | 1:28.10 | 2:20.86 | 3:09.23 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
Laji 6, 200m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jere Tolonen | 1995 | 377 | 32.83 | 1:11.61 | 1:52.88 | 2:34.42 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Samuli Jeskanen | 1996 | 353 | 33.08 | 1:11.79 | 1:54.58 | 2:37.83 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Santeri Rantanen | 1996 | 345 | 33.56 | 1:14.15 | 1:56.67 | 2:39.04 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Jere Pyötsiä | 1996 | 253 | 37.69 | 1:23.25 | 2:10.53 | 2:56.41 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:26 |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:16 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 7, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 311 | 37.23 | 1:16.82 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Noora Markkanen | 2001 | 311 | 37.40 | 1:16.83 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 311 | 36.24 | 1:16.86 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Anni Sahla | 2000 | 290 | 37.10 | 1:18.70 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Katri Pyhältö | 2000 | 254 | 38.57 | 1:22.27 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
6 | Neea Ramsay | 2000 | 248 | 38.54 | 1:22.88 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 244 | 39.60 | 1:23.30 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Emmi Kölhi | 2000 | 238 | 39.75 | 1:24.00 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Juuli Miettinen | 2000 | 235 | 39.65 | 1:24.39 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 235 | 39.54 | 1:24.43 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Noora Kanerva | 2000 | 234 | 39.42 | 1:24.53 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Erika Kattilakoski | 2000 | 232 | 41.10 | 1:24.77 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Pinja Peltonen | 2000 | 230 | 39.43 | 1:24.93 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Jenna Mustonen | 2000 | 224 | 40.48 | 1:25.75 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
15 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 223 | 40.73 | 1:25.84 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Sanni Pahta | 2000 | 218 | 40.54 | 1:26.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Marie Tuominen | 2000 | 211 | 41.61 | 1:27.42 | |||||
Poseidon | ||||||||||
18 | Emilia Kari | 2000 | 207 | 40.64 | 1:27.96 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
19 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 200 | 43.47 | 1:29.00 | |||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Lilli Louhikoski | 2002 | 195 | 42.77 | 1:29.78 | |||||
Poseidon | ||||||||||
21 | Roosa Paukku | 2000 | 192 | 41.68 | 1:30.25 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
22 | Sanni Kuitunen | 2000 | 188 | 40.90 | 1:30.91 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
23 | Linnea Eklund | 2000 | 184 | 43.42 | 1:31.50 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Milla Nikkanen | 2002 | 172 | 44.80 | 1:33.55 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
25 | Sara Häkkinen | 2000 | 172 | 43.11 | 1:33.70 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
26 | Milla Nylander | 2000 | 171 | 42.72 | 1:33.90 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
27 | Suvi Pakalen | 2000 | 170 | 42.65 | 1:33.93 | |||||
Poseidon | ||||||||||
28 | Riina Lagerblom | 2000 | 165 | 44.15 | 1:34.95 | |||||
Cetus | ||||||||||
29 | Annika Hänninen | 2000 | 161 | 45.49 | 1:35.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
30 | Iida Räike | 2001 | 153 | 46.92 | 1:37.25 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
31 | Nea Eränpalo | 2001 | 149 | 46.73 | 1:38.31 | |||||
SC Raseborg | ||||||||||
32 | Niina Kaski | 2000 | 145 | 46.29 | 1:39.05 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
33 | Taru Vannas | 2003 | 143 | 46.63 | 1:39.47 | |||||
Poseidon | ||||||||||
34 | Ida Grundström | 2002 | 141 | 45.40 | 1:40.04 | |||||
Poseidon | ||||||||||
35 | Brita Pulliainen | 2000 | 141 | 44.72 | 1:40.15 | |||||
Poseidon | ||||||||||
36 | Aino Pere | 2000 | 104 | 52.36 | 1:50.61 | |||||
Cetus | ||||||||||
37 | Anni Widell | 2000 | 96 | 50.42 | 1:53.66 | |||||
Cetus | ||||||||||
38 | Emilia Nordgren | 2000 | 88 | 53.89 | 1:57.22 | |||||
Poseidon | ||||||||||
39 | Karoliina Ravila | 2001 | 67 | 57.56 | 2:08.15 | |||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 7, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ella Kurttila | 1998 | 491 | 31.50 | 1:06.00 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Veera Rinne | 1998 | 476 | 32.24 | 1:06.71 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Sonja Portin | 1998 | 458 | 32.45 | 1:07.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Tiia Puolakka | 1998 | 444 | 32.41 | 1:08.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Aino Otava | 1999 | 437 | 33.77 | 1:08.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Annika Stenberg | 1998 | 424 | 34.23 | 1:09.30 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Anna Jantunen | 1998 | 422 | 33.62 | 1:09.42 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
8 | Jatta Jyrämä | 1999 | 390 | 34.70 | 1:11.27 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Emma Suotula | 1998 | 390 | 34.15 | 1:11.29 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Annika Rautiainen | 1998 | 384 | 34.64 | 1:11.65 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Lotta Åkerlund | 1998 | 375 | 35.05 | 1:12.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Selma Soininen | 1999 | 373 | 34.52 | 1:12.31 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Sanni Malinen | 1998 | 369 | 35.37 | 1:12.57 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Janina Selonen | 1998 | 364 | 35.28 | 1:12.95 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Minni Kotka | 1998 | 357 | 35.00 | 1:13.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Anniina Perkiö | 1999 | 344 | 35.99 | 1:14.33 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Vera Haarakangas | 1998 | 339 | 36.81 | 1:14.66 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
18 | Hanni Pratsch | 1999 | 339 | 35.35 | 1:14.68 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Alina Katajisto | 1998 | 329 | 36.17 | 1:15.39 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
20 | Milja Korte | 1998 | 327 | 37.88 | 1:15.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Alissa Eloranta | 1999 | 315 | 36.80 | 1:16.53 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Venla Huju | 1999 | 315 | 36.81 | 1:16.55 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
23 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 314 | 35.75 | 1:16.62 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Ida Mustonen | 1998 | 310 | 37.23 | 1:16.93 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Oona Pelttari | 1998 | 303 | 36.07 | 1:17.50 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Inari Rostedt | 1999 | 298 | 38.30 | 1:17.97 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Katja Malmi | 1998 | 297 | 36.94 | 1:18.03 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
28 | Adelia Spångberg | 1999 | 295 | 36.83 | 1:18.25 | |||||
Cetus | ||||||||||
28 | Sanna Saarinen | 1998 | 295 | 37.64 | 1:18.25 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
30 | Auri Lukkarinen | 1999 | 287 | 36.88 | 1:18.94 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
31 | Emilia Loukola | 1999 | 281 | 37.90 | 1:19.49 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Laura Kukkonen | 1999 | 278 | 38.45 | 1:19.83 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Lena Niemi | 1999 | 277 | 38.08 | 1:19.88 | |||||
Cetus | ||||||||||
34 | Micaela Andersin | 1999 | 276 | 38.31 | 1:19.95 | |||||
Cetus | ||||||||||
35 | Helmi Kapiainen | 1998 | 273 | 38.60 | 1:20.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
36 | Iiris Loukkola | 1999 | 272 | 39.55 | 1:20.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
37 | Tara Karihtala | 1999 | 271 | 37.48 | 1:20.46 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Toini Kempinen | 1999 | 266 | 38.79 | 1:20.97 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
39 | Suvi Lehtonen | 1999 | 265 | 39.38 | 1:21.09 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
40 | Tilda Vainio | 1999 | 264 | 37.85 | 1:21.15 | |||||
Cetus | ||||||||||
41 | Milla Koskela | 1999 | 260 | 37.52 | 1:21.57 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
42 | Ella Vainikka | 1998 | 258 | 39.39 | 1:21.74 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
43 | Aino Räike | 1999 | 257 | 37.94 | 1:21.86 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
44 | Tea Salminen | 1998 | 251 | 38.09 | 1:22.56 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
45 | Julia Hyvönen | 1998 | 249 | 37.74 | 1:22.76 | |||||
Cetus | ||||||||||
46 | Anna Niemikotka | 1998 | 246 | 39.16 | 1:23.08 | |||||
Cetus | ||||||||||
47 | Micaela Orellana | 1999 | 243 | 40.40 | 1:23.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
48 | Emilia Pohjola | 1998 | 241 | 38.92 | 1:23.71 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
49 | Eerika Lumme | 1999 | 233 | 39.74 | 1:24.61 | |||||
Cetus | ||||||||||
50 | Aurora Mäkinen | 1998 | 231 | 40.93 | 1:24.85 | |||||
Cetus | ||||||||||
51 | Marianne Killström | 1998 | 230 | 38.21 | 1:25.04 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
52 | Pauliina Räsänen | 1999 | 221 | 40.56 | 1:26.06 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
53 | Julia Korva | 1999 | 220 | 40.76 | 1:26.22 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
54 | Suvi Jylhä | 1999 | 218 | 40.48 | 1:26.54 | |||||
Cetus | ||||||||||
55 | Ella Auvinen | 1999 | 218 | 40.62 | 1:26.57 | |||||
Cetus | ||||||||||
56 | Peppi Päiviö | 1999 | 214 | 40.66 | 1:27.02 | |||||
Cetus | ||||||||||
57 | Claudia Teikko | 1999 | 213 | 41.31 | 1:27.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
58 | Maria Yli-Jama | 1999 | 212 | 42.22 | 1:27.31 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
59 | Meri Kallio | 1999 | 210 | 40.34 | 1:27.67 | |||||
Cetus | ||||||||||
60 | Helena Knaapi | 1999 | 202 | 42.39 | 1:28.68 | |||||
Cetus | ||||||||||
61 | Mari Kolkki | 1998 | 200 | 42.25 | 1:28.99 | |||||
Cetus | ||||||||||
62 | Iida Rantanen | 1998 | 174 | 42.78 | 1:33.23 | |||||
Cetus | ||||||||||
63 | Ella Merkle | 1999 | 170 | 43.19 | 1:34.08 | |||||
Cetus | ||||||||||
64 | Saga Räsänen | 1998 | 157 | 44.73 | 1:36.54 | |||||
Cetus | ||||||||||
65 | Lotta Solala | 1999 | 155 | 43.94 | 1:36.98 | |||||
Cetus | ||||||||||
66 | Jessika Lehtonen | 1999 | 138 | 46.31 | 1:40.82 | |||||
Cetus | ||||||||||
67 | Jarden Wallenstein | 1999 | 101 | 50.63 | 1:51.78 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Unna Lenruth | 1999 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
- | Lotte Mäkinen | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Ronja Mehtonen | 1999 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 7, 100m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elviira Salmi | 1996 | 611 | 29.03 | 1:01.37 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Niina Korhonen | 1996 | 517 | 30.57 | 1:04.86 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Saima Kivimäki | 1997 | 502 | 31.75 | 1:05.52 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Saima Laakso | 1997 | 477 | 32.00 | 1:06.64 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Jenna Ranki | 1997 | 467 | 32.17 | 1:07.12 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Janita Lappi | 1997 | 466 | 31.43 | 1:07.17 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Aleksia Halonen | 1996 | 461 | 32.25 | 1:07.41 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Annika Laihonen | 1997 | 451 | 32.27 | 1:07.89 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Sanni Väyrynen | 1996 | 445 | 32.29 | 1:08.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Jonna Jyrämä | 1997 | 444 | 33.10 | 1:08.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Annukka Kurttila | 1996 | 442 | 32.65 | 1:08.35 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Iina Nyholm | 1997 | 442 | 32.87 | 1:08.36 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Tiia Nikkanen | 1997 | 418 | 33.48 | 1:09.66 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
14 | Eevi Keronen | 1997 | 410 | 33.61 | 1:10.10 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Maria Vuin | 1997 | 409 | 33.82 | 1:10.12 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Maria Wimmer | 1997 | 406 | 33.44 | 1:10.31 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
17 | Veera Nissilä | 1997 | 403 | 33.94 | 1:10.51 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Alexandra Starck | 1997 | 399 | 34.32 | 1:10.71 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 395 | 34.15 | 1:10.95 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Maria Pitkänen | 1996 | 388 | 33.39 | 1:11.42 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Linda Paju | 1997 | 387 | 34.64 | 1:11.43 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Tea-Leena Karhinen | 1996 | 384 | 33.06 | 1:11.62 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
23 | Sara Lehtolainen | 1996 | 381 | 34.52 | 1:11.82 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Pernilla Poole | 1996 | 380 | 34.60 | 1:11.91 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Jessica Norrbäck | 1996 | 376 | 34.66 | 1:12.12 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Mia Tammelin | 1997 | 370 | 34.67 | 1:12.51 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
27 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 370 | 34.80 | 1:12.53 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
28 | Aino Kaarto | 1997 | 365 | 34.33 | 1:12.87 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
29 | Elise Tuominen | 1997 | 359 | 34.86 | 1:13.25 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
30 | Sofia Tapola | 1997 | 359 | 35.84 | 1:13.29 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Noora Koponen | 1996 | 355 | 35.67 | 1:13.55 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
32 | Viivi Saari | 1996 | 346 | 34.69 | 1:14.17 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
33 | Anniina Oksala | 1996 | 336 | 35.29 | 1:14.90 | |||||
Cetus | ||||||||||
34 | Kiira Karvonen | 1997 | 331 | 36.33 | 1:15.28 | |||||
Gladius | ||||||||||
35 | Sanni Portaala | 1996 | 329 | 36.29 | 1:15.43 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
36 | Veera Ruotsalainen | 1997 | 324 | 36.23 | 1:15.81 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
37 | Katri Vitamo | 1997 | 322 | 36.80 | 1:15.99 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
38 | Aniisa Al Ouatiq | 1997 | 318 | 37.27 | 1:16.25 | |||||
Cetus | ||||||||||
39 | Oona Sundqvist | 1997 | 314 | 36.68 | 1:16.57 | |||||
Cetus | ||||||||||
40 | Anni Blomqvist | 1996 | 308 | 36.55 | 1:17.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
41 | Titta Lotvonen | 1997 | 306 | 36.31 | 1:17.26 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
42 | Roosa Hjelm | 1997 | 305 | 37.30 | 1:17.38 | |||||
Cetus | ||||||||||
43 | Annika Niemi | 1996 | 298 | 36.20 | 1:17.98 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
44 | Taru Taponen | 1997 | 298 | 35.70 | 1:17.99 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
45 | Lotta Aaltonen | 1997 | 291 | 37.68 | 1:18.61 | |||||
Cetus | ||||||||||
46 | Sanni Knuutila | 1997 | 286 | 37.22 | 1:19.07 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
47 | Milja Tiesmäki | 1997 | 282 | 37.60 | 1:19.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
48 | Anna Karen | 1997 | 279 | 37.47 | 1:19.69 | |||||
Gladius | ||||||||||
49 | Lea Ekblad | 1997 | 216 | 40.91 | 1:26.73 | |||||
Gladius | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:16 |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:47 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 8, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 323 | 33.00 | 1:08.36 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Markus Tuominen | 1999 | 321 | 33.30 | 1:08.50 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Jonni Aho | 1999 | 315 | 33.30 | 1:08.98 | |||||
Gladius | ||||||||||
4 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 314 | 33.33 | 1:09.02 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Saku Laakkonen | 1999 | 282 | 34.56 | 1:11.52 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Henri Kyyrä | 1999 | 273 | 34.77 | 1:12.33 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Onni Punkka | 2000 | 215 | 36.50 | 1:18.26 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Vili Korhonen | 1999 | 214 | 37.34 | 1:18.43 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
9 | Samu Nylander | 1999 | 175 | 39.62 | 1:23.81 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Oskari Hynynen | 2001 | 166 | 40.41 | 1:25.28 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Einari Horttana | 1999 | 164 | 39.72 | 1:25.74 | |||||
Poseidon | ||||||||||
12 | Kasperi Paananen | 1999 | 163 | 40.17 | 1:25.79 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Arttu Virtanen | 1999 | 163 | 41.21 | 1:25.85 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Lassi Grönroos | 2000 | 156 | 41.60 | 1:27.20 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Anton Heinonen | 2000 | 153 | 40.90 | 1:27.62 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Eetu Isosuo | 2000 | 153 | 40.16 | 1:27.73 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Panu Patronen | 2000 | 153 | 39.95 | 1:27.76 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Saku Suomalainen | 2001 | 151 | 41.77 | 1:28.16 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Teemu Järkkä | 1999 | 150 | 41.62 | 1:28.32 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
20 | Joona Salminen | 2000 | 147 | 42.44 | 1:28.93 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Henri Koski | 2000 | 139 | 41.37 | 1:30.55 | |||||
Gladius | ||||||||||
22 | Henry Hatanpää | 2000 | 132 | 42.09 | 1:32.08 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
23 | Joonatan Lindfors | 1999 | 132 | 43.01 | 1:32.17 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Jaroslav Vanbergen | 2000 | 127 | 42.59 | 1:33.36 | |||||
Poseidon | ||||||||||
25 | Antti Lehtinen | 1999 | 125 | 43.91 | 1:33.86 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Juuso Kankare | 2000 | 120 | 45.23 | 1:35.00 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
27 | Eetu-Pekka Elonen | 2000 | 113 | 44.80 | 1:36.98 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Werneri Grundström | 2000 | 113 | 45.94 | 1:36.98 | |||||
Poseidon | ||||||||||
29 | Jani Pölönen | 2000 | 113 | 45.11 | 1:37.08 | |||||
Cetus | ||||||||||
30 | Juska Juselius | 2000 | 112 | 44.97 | 1:37.36 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Konsta Pasanen | 2001 | 109 | 47.89 | 1:38.22 | |||||
Poseidon | ||||||||||
32 | Luukas Nisula | 1999 | 105 | 46.64 | 1:39.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Joona Ruuskanen | 2000 | 101 | 48.01 | 1:40.75 | |||||
Cetus | ||||||||||
34 | Julius Mäkelä | 2001 | 95 | 45.74 | 1:42.63 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
35 | Sampo Soininen | 2002 | 92 | 47.83 | 1:44.05 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
36 | Jimi Lybeck | 2001 | 89 | 48.48 | 1:45.23 | |||||
Poseidon | ||||||||||
37 | Jasperi Lempiäinen | 1999 | 89 | 49.97 | 1:45.26 | |||||
Poseidon | ||||||||||
38 | Samuli Hartikainen | 2001 | 85 | 48.01 | 1:46.69 | |||||
Cetus | ||||||||||
39 | Ville Ruokonen | 2000 | 79 | 50.37 | 1:49.55 | |||||
Poseidon | ||||||||||
40 | Juho Vuorela | 2000 | 78 | 50.35 | 1:49.92 | |||||
Poseidon | ||||||||||
41 | Robin Nordgren | 2001 | 76 | 49.67 | 1:50.96 | |||||
Poseidon | ||||||||||
42 | Jesse Savolainen | 1999 | 73 | 53.49 | 1:51.99 | |||||
Poseidon | ||||||||||
43 | Tapio Uzal | 2001 | 65 | 53.70 | 1:56.82 | |||||
Poseidon | ||||||||||
44 | Daniel Golovine | 1999 | 56 | 55.53 | 2:02.60 | |||||
Poseidon | ||||||||||
- | Toni Virtanen | 1999 | DNS | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Jan Strömberg | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Elias Lampinen | 1997 | 410 | 30.13 | 1:03.14 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Jani Kemppi | 1998 | 400 | 31.03 | 1:03.65 | |||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
3 | Kasper Jämsä | 1997 | 380 | 31.14 | 1:04.76 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Remi Tolppala | 1997 | 378 | 31.24 | 1:04.87 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Thomas Böckerman | 1997 | 367 | 31.52 | 1:05.52 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Juhana Autti | 1997 | 361 | 32.05 | 1:05.88 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Matias Hiillos | 1997 | 356 | 32.01 | 1:06.21 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
8 | Atte Kansanaho | 1998 | 351 | 31.80 | 1:06.48 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | Reko Patinen | 1998 | 331 | 32.27 | 1:07.83 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Toni Saharinen | 1997 | 325 | 32.79 | 1:08.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Topi Suomalainen | 1998 | 320 | 33.35 | 1:08.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 307 | 32.90 | 1:09.55 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
13 | Konsta Nenonen | 1998 | 305 | 33.09 | 1:09.69 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Esa Paavilainen | 1997 | 292 | 33.48 | 1:10.68 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Aapo Kinnari | 1997 | 287 | 33.89 | 1:11.15 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Henrik Häkkinen | 1998 | 283 | 34.56 | 1:11.45 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
17 | Anton Vaherno | 1998 | 282 | 33.54 | 1:11.51 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Mikko Sopanen | 1997 | 275 | 34.11 | 1:12.10 | |||||
Gladius | ||||||||||
19 | Olavi Kempinen | 1997 | 274 | 34.18 | 1:12.21 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
20 | Joonatan Palo | 1998 | 272 | 34.26 | 1:12.38 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Teo Pentikäinen | 1998 | 268 | 36.52 | 1:12.74 | |||||
Gladius | ||||||||||
22 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 253 | 34.01 | 1:14.18 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
23 | Dmitry Nosov | 1998 | 253 | 35.78 | 1:14.21 | |||||
Gladius | ||||||||||
24 | Niko Kankare | 1998 | 252 | 35.50 | 1:14.26 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
24 | Robert Jalonen | 1998 | 252 | 34.58 | 1:14.26 | |||||
Gladius | ||||||||||
26 | Elias Rantakokko | 1998 | 250 | 36.14 | 1:14.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Sami Kaipainen | 1998 | 250 | 36.78 | 1:14.50 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
28 | Antti Korttilalli | 1997 | 249 | 35.33 | 1:14.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
28 | Arttu Ahonen | 1998 | 249 | 34.71 | 1:14.60 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
30 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 244 | 35.70 | 1:15.04 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Ilari Koskimies | 1998 | 243 | 36.12 | 1:15.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Elias Hjelm | 1998 | 236 | 37.12 | 1:15.96 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Tero Virkki | 1997 | 235 | 35.25 | 1:16.04 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
34 | Jon Lundgren | 1998 | 233 | 35.43 | 1:16.22 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Marko Lassila | 1998 | 226 | 37.16 | 1:17.04 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
36 | Topias Peltonen | 1997 | 224 | 35.00 | 1:17.25 | |||||
Cetus | ||||||||||
37 | Tommi Tikkanen | 1998 | 222 | 36.91 | 1:17.51 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
38 | Juuso Huppunen | 1997 | 216 | 36.33 | 1:18.23 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
39 | Ali Tahmabi | 1998 | 215 | 39.09 | 1:18.28 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
40 | Joona Haavisto | 1997 | 215 | 37.77 | 1:18.30 | |||||
Cetus | ||||||||||
41 | Joonas Kotiranta | 1998 | 213 | 37.82 | 1:18.52 | |||||
Cetus | ||||||||||
42 | Samu Hujanen | 1997 | 213 | 37.68 | 1:18.56 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
43 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 200 | 38.09 | 1:20.15 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
44 | Tommi Järkkä | 1998 | 191 | 37.84 | 1:21.41 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
45 | Rasmus Virta | 1998 | 183 | 38.80 | 1:22.57 | |||||
Cetus | ||||||||||
46 | Frans Antila | 1998 | 182 | 39.45 | 1:22.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
47 | Simeon Yli-Urpo | 1998 | 175 | 1:23.79 | 1:23.79 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
48 | Mikke Grönroos | 1998 | 169 | 40.38 | 1:24.84 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
49 | Matias Mäki-Petäys | 1998 | 156 | 40.69 | 1:27.17 | |||||
Cetus | ||||||||||
50 | Tobias Anttila | 1997 | 155 | 39.38 | 1:27.24 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
51 | Aleksi Kaski | 1998 | 147 | 41.89 | 1:28.83 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
52 | Arttu Mäki | 1998 | 111 | 46.42 | 1:37.48 | |||||
Cetus | ||||||||||
53 | Robert Saroniemi | 1998 | 104 | 43.20 | 1:39.81 | |||||
Cetus | ||||||||||
54 | Otto Laitinen | 1998 | 88 | 48.66 | 1:45.33 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Erik Komnatski | 1998 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Aleksi Pohjois-Koivisto | 1998 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Elias Kario | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 8, 100m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Dmitry Tikhonov-Bugrov | 1996 | 578 | 27.59 | 56.32 | |||||
Lokomotiv | ||||||||||
2 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 532 | 27.58 | 57.89 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Joni Virkki | 1995 | 497 | 28.24 | 59.21 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
4 | Santeri Pigg | 1996 | 496 | 28.90 | 59.28 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Antti Kropsu | 1995 | 476 | 28.67 | 1:00.06 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Henri Meriläinen | 1995 | 476 | 28.72 | 1:00.09 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 476 | 29.48 | 1:00.09 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Juhani Jablokov | 1995 | 471 | 28.43 | 1:00.30 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 469 | 29.09 | 1:00.38 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Joni Honkala | 1995 | 452 | 29.33 | 1:01.13 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Miko Joronen | 1996 | 441 | 29.48 | 1:01.65 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
12 | Ilari Tuomela | 1995 | 429 | 29.49 | 1:02.21 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Manu Joronen | 1996 | 419 | 30.36 | 1:02.71 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
14 | Mikko Majalahti | 1996 | 403 | 30.59 | 1:03.53 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Jon Ketola | 1995 | 380 | 31.14 | 1:04.74 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Jyri Pönni | 1996 | 374 | 30.19 | 1:05.09 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Eero Sallinen | 1996 | 367 | 30.89 | 1:05.51 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
18 | Riku Lappalainen | 1996 | 350 | 32.41 | 1:06.54 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Elias Tuori | 1996 | 323 | 32.25 | 1:08.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Niklas Jalonen | 1995 | 311 | 32.12 | 1:09.23 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Markus Silvola | 1996 | 307 | 33.03 | 1:09.50 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
22 | Matias Anttila | 1996 | 283 | 33.30 | 1:11.45 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Aleksi Ranta | 1996 | 163 | 39.68 | 1:25.88 | |||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:47 |
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:09 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 9, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Turunen | 1998 | 436 | 40.45 | 1:27.02 | 2:16.46 | 3:04.78 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | May Vannasmaa | 1998 | 424 | 44.00 | 1:32.47 | 2:19.89 | 3:06.58 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 420 | 43.21 | 1:31.36 | 2:19.84 | 3:07.12 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
4 | Nea Kontturi | 1998 | 411 | 43.16 | 1:31.39 | 2:20.64 | 3:08.40 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Sohvi Nenonen | 1999 | 392 | 43.36 | 1:32.58 | 2:22.39 | 3:11.45 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Carita Heikkala | 1998 | 385 | 43.97 | 1:33.66 | 2:23.27 | 3:12.63 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Veera Rinne | 1998 | 380 | 43.55 | 1:32.36 | 2:22.77 | 3:13.53 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Ida Metsämäki | 1998 | 365 | 46.12 | 1:35.96 | 2:26.35 | 3:15.98 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
9 | Laura Tukia | 1999 | 363 | 44.57 | 1:34.83 | 2:26.32 | 3:16.41 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Beatrice Corander | 1998 | 351 | 46.65 | 1:38.12 | 2:29.02 | 3:18.57 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Minni Kotka | 1998 | 340 | 44.88 | 1:35.33 | 2:27.74 | 3:20.71 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Sini Koivu | 1999 | 338 | 46.00 | 1:37.79 | 2:29.94 | 3:21.24 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Janina Selonen | 1998 | 320 | 46.00 | 1:38.63 | 2:31.87 | 3:24.87 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Linda Wallenius | 1999 | 307 | 49.51 | 1:42.03 | 2:36.68 | 3:27.82 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Ella Aalto | 2000 | 303 | 49.31 | 1:42.58 | 2:35.88 | 3:28.57 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Juulia Jokinen | 1999 | 301 | 46.94 | 1:40.42 | 2:35.79 | 3:29.01 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
17 | Kia Karike | 1999 | 273 | 49.24 | 1:44.16 | 2:40.29 | 3:36.12 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Alina Katajisto | 1998 | 264 | 50.09 | 1:44.84 | 2:42.99 | 3:38.38 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
19 | Elisa Pullinen | 1998 | 254 | 51.23 | 1:47.32 | 2:44.51 | 3:41.20 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Pauliina Räsänen | 1999 | 234 | 51.82 | 1:50.46 | 2:49.38 | 3:47.32 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
21 | Lidia-Karlijn Van Der Hel | 1998 | 207 | 54.56 | 1:55.61 | 2:57.16 | 3:57.06 | |||
Cetus | ||||||||||
22 | Anmari Porkka | 1998 | 198 | 53.90 | 1:54.58 | 2:59.06 | 4:00.46 | |||
Cetus | ||||||||||
Laji 9, 200m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 560 | 38.14 | 1:20.94 | 2:04.98 | 2:49.98 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Jade Pönni | 1997 | 516 | 39.57 | 1:24.38 | 2:10.74 | 2:54.73 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
3 | Reetta Pahkala | 1997 | 500 | 40.15 | 1:24.90 | 2:10.79 | 2:56.54 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 457 | 41.96 | 1:28.53 | 2:15.35 | 3:01.92 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 423 | 41.19 | 1:29.43 | 2:18.38 | 3:06.71 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Johanna Vuorinen | 1996 | 422 | 41.59 | 1:28.97 | 2:17.50 | 3:06.77 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Janette Karppinen | 1996 | 419 | 42.72 | 1:31.92 | 2:21.54 | 3:07.28 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Riina Strengell | 1997 | 400 | 44.12 | 1:33.06 | 2:22.10 | 3:10.19 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 395 | 44.19 | 1:32.64 | 2:21.61 | 3:10.99 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Elina Karen | 1997 | 389 | 41.69 | 1:30.00 | 2:20.87 | 3:11.87 | |||
Gladius | ||||||||||
11 | Sofia Viitanen | 1996 | 375 | 43.63 | 1:34.58 | 2:24.00 | 3:14.28 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
12 | Lotta Aaltonen | 1997 | 361 | 44.78 | 1:35.54 | 2:26.44 | 3:16.72 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Eevi Keronen | 1997 | 334 | 47.12 | 1:37.84 | 2:31.74 | 3:21.99 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Annika Laihonen | 1997 | 321 | 46.20 | 1:40.16 | 2:32.39 | 3:24.71 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Aniisa Al Ouatiq | 1997 | 306 | 47.45 | 1:39.20 | 2:33.60 | 3:27.97 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Tessa Eronen | 1996 | 292 | 47.45 | 1:41.60 | 2:36.53 | 3:31.31 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Katri Vitamo | 1997 | 241 | 51.01 | 1:49.15 | 2:48.33 | 3:45.27 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 13:09 |
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 13:21 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 10, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Patrik Uotila | 1997 | 347 | 40.36 | 1:27.05 | 2:15.10 | 3:01.24 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
2 | Arni Siline | 1997 | 345 | 41.09 | 1:27.45 | 2:14.62 | 3:01.57 | |||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
3 | Arttu Mitrunen | 1997 | 334 | 42.65 | 1:29.63 | 2:17.23 | 3:03.58 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Kirill Egorov | 2000 | 273 | 45.06 | 1:35.13 | 2:26.19 | 3:16.22 | |||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
5 | Markus Kuismin | 1997 | 248 | 43.26 | 1:34.79 | 2:28.46 | 3:22.63 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Samuel Heinonen | 1998 | 231 | 45.43 | 1:39.14 | 2:34.61 | 3:27.59 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Rio Koskelo | 1997 | 204 | 49.20 | 1:44.98 | 2:41.76 | 3:36.30 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Juuso Huppunen | 1997 | 194 | 48.44 | 1:45.17 | 2:44.08 | 3:40.08 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
9 | Tobias Anttila | 1997 | 161 | 50.65 | 1:50.92 | 2:53.35 | 3:53.78 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
Laji 10, 200m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Henri Heinonen | 1996 | 454 | 37.46 | 1:19.72 | 2:02.98 | 2:45.67 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Manu Joronen | 1996 | 404 | 37.95 | 1:22.04 | 2:07.66 | 2:52.25 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Jasper Järvelä | 1996 | 381 | 39.67 | 1:25.82 | 2:11.14 | 2:55.68 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Miika Nuorinko | 1996 | 372 | 38.14 | 1:23.46 | 2:11.15 | 2:56.94 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Max Uotila | 1995 | 313 | 40.37 | 1:28.20 | 2:18.81 | 3:07.42 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Niko Blankenstein | 1996 | 313 | 43.06 | 1:31.03 | 2:20.37 | 3:07.45 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Miika Hynninen | 1996 | 305 | 42.96 | 1:32.12 | 2:21.12 | 3:09.08 | |||
Gladius | ||||||||||
8 | Mikko Lantto | 1996 | 274 | 42.85 | 1:31.82 | 2:24.01 | 3:16.07 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Matias Anttila | 1996 | 243 | 44.74 | 1:36.78 | 2:31.43 | 3:23.89 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Samuli Nieminen | 1995 | 208 | 47.26 | 1:43.65 | 2:40.52 | 3:34.81 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Karl-Erik Aitos | 1996 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 13:21 |
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:17 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 11, 4X50m Vapaauinti T+P, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 1999 | 2:26.40 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Laura Kukkonen | 1999 | 36.34 | 36.34 | |||||||
Rasmus Virta | 1998 | 36.97 | 1:13.31 | |||||||
Frans Antila | 1998 | 37.14 | 1:50.45 | |||||||
Inari Rostedt | 1999 | 35.95 | 2:26.40 | |||||||
2 | Cetus 2 | 1999 | 2:36.28 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Jonna Jauhiainen | 2000 | 38.04 | 38.04 | |||||||
Lotte Mäkinen | 1999 | 38.88 | 1:16.92 | |||||||
Arttu Virtanen | 1999 | 40.13 | 1:57.05 | |||||||
Kasperi Paananen | 1999 | 39.23 | 2:36.28 | |||||||
3 | Cetus 3 | 1999 | 2:44.60 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Annika Hänninen | 2000 | 41.98 | 41.98 | |||||||
Riina Lagerblom | 2000 | 42.22 | 1:24.20 | |||||||
Eetu Isosuo | 2000 | 39.15 | 2:03.35 | |||||||
Luukas Nisula | 1999 | 41.25 | 2:44.60 | |||||||
Laji 11, 4X50m Vapaauinti T+P, Loppukilpailut 14 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | VanVe seka [1997] | 1997 | 1:57.41 | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Henri Meriläinen | 1995 | 27.86 | 27.86 | |||||||
Elisa Pesonen | 1996 | 30.89 | 58.75 | |||||||
Maija Rantala | 1997 | 31.23 | 1:29.98 | |||||||
Juhani Jablokov | 1995 | 27.43 | 1:57.41 | |||||||
2 | OuLo 1 | 1997 | 2:07.55 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Sonja Portin | 1998 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Markus Kuismin | 1997 | 32.53 | 1:04.12 | |||||||
Niko Blankenstein | 1996 | 31.38 | 1:35.50 | |||||||
Reetta Pahkala | 1997 | 32.05 | 2:07.55 | |||||||
3 | SiWa seka 1997 | 1997 | 2:22.54 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Noora Kanerva | 2000 | 38.17 | 38.17 | |||||||
Tommi Tikkanen | 1998 | 34.59 | 1:12.76 | |||||||
Sanna Saarinen | 1998 | 35.84 | 1:48.60 | |||||||
Jon Lundgren | 1998 | 33.94 | 2:22.54 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:17 |
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:07 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 12, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Eetu Alitalo | 1999 | 290 | 38.95 | 1:18.43 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 257 | 38.62 | 1:21.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Jan Strömberg | 1999 | 217 | 42.08 | 1:26.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Henri Kyyrä | 1999 | 204 | 43.02 | 1:28.29 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Vili Korhonen | 1999 | 176 | 45.04 | 1:32.66 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
6 | Samu Nylander | 1999 | 158 | 46.33 | 1:36.02 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Kasperi Paananen | 1999 | 126 | 51.15 | 1:43.49 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Arttu Virtanen | 1999 | 125 | 50.02 | 1:43.95 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Oskari Hynynen | 2001 | 113 | 51.76 | 1:47.29 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Lassi Grönroos | 2000 | 111 | 53.20 | 1:48.07 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Luukas Nisula | 1999 | 96 | 55.96 | 1:53.51 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Juuso Kankare | 2000 | 93 | 56.68 | 1:54.51 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Jesse Savolainen | 1999 | 55 | 1:05.43 | 2:16.98 | |||||
Poseidon | ||||||||||
- | Toni Virtanen | 1999 | DNS | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Antti Lehtinen | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Jasperi Lempiäinen | 1999 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Joonatan Lindfors | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Onni Punkka | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 411 | 33.83 | 1:09.87 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Kasper Jämsä | 1997 | 379 | 35.34 | 1:11.77 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Topias Vainio | 1997 | 379 | 34.78 | 1:11.77 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Elmo Kiuru | 1997 | 346 | 35.21 | 1:14.01 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
5 | Remi Tolppala | 1997 | 344 | 36.15 | 1:14.11 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Oiva Lahtinen | 1997 | 336 | 36.42 | 1:14.71 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Arttu Mitrunen | 1997 | 326 | 36.78 | 1:15.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Pontus Kaisti | 1997 | 317 | 36.56 | 1:16.16 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Thomas Böckerman | 1997 | 317 | 36.94 | 1:16.17 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Matias Yritys | 1997 | 317 | 37.04 | 1:16.19 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Jaro Salo | 1997 | 298 | 37.70 | 1:17.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Elias Lampinen | 1997 | 282 | 37.80 | 1:19.21 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Arni Siline | 1997 | 270 | 39.22 | 1:20.38 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Anton Vaherno | 1998 | 264 | 39.36 | 1:20.94 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Joona Haavisto | 1997 | 260 | 38.48 | 1:21.33 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 259 | 40.51 | 1:21.45 | |||||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
17 | Topi Suomalainen | 1998 | 251 | 40.97 | 1:22.31 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Matias Hiillos | 1997 | 245 | 40.92 | 1:23.04 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
19 | Toni Saharinen | 1997 | 244 | 40.83 | 1:23.09 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Aleksi Pohjois-Koivisto | 1998 | 238 | 40.97 | 1:23.81 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Ilari Koskimies | 1998 | 233 | 41.23 | 1:24.39 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Konsta Nenonen | 1998 | 225 | 41.81 | 1:25.42 | |||||
Cetus | ||||||||||
23 | Mikko Sopanen | 1997 | 214 | 42.38 | 1:26.87 | |||||
Gladius | ||||||||||
24 | Joonatan Palo | 1998 | 209 | 42.07 | 1:27.53 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Tero Virkki | 1997 | 206 | 1:27.93 | 1:27.93 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
26 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 203 | 42.20 | 1:28.34 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
27 | Antti Korttilalli | 1997 | 201 | 42.53 | 1:28.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
28 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 197 | 43.23 | 1:29.32 | |||||
Cetus | ||||||||||
29 | Elias Rantakokko | 1998 | 195 | 44.91 | 1:29.63 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Jon Lundgren | 1998 | 191 | 45.10 | 1:30.24 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
31 | Joonas Kotiranta | 1998 | 190 | 44.47 | 1:30.35 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Esa Paavilainen | 1997 | 184 | 43.84 | 1:31.28 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Juuso Huppunen | 1997 | 176 | 43.86 | 1:32.66 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
34 | Tommi Tikkanen | 1998 | 174 | 46.07 | 1:33.03 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
35 | Niko Kankare | 1998 | 174 | 46.00 | 1:33.04 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
36 | Elias Hjelm | 1998 | 161 | 46.72 | 1:35.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
37 | Sami Kaipainen | 1998 | 160 | 49.42 | 1:35.73 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
38 | Samu Hujanen | 1997 | 159 | 46.65 | 1:35.92 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
39 | Simeon Yli-Urpo | 1998 | 154 | 47.71 | 1:36.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Topias Peltonen | 1997 | 147 | 46.94 | 1:38.33 | |||||
Cetus | ||||||||||
41 | Mikke Grönroos | 1998 | 145 | 49.63 | 1:38.78 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
42 | Kevin Andersson | 1998 | 138 | 50.00 | 1:40.53 | |||||
Cetus | ||||||||||
43 | Rasmus Virta | 1998 | 132 | 49.92 | 1:42.06 | |||||
Cetus | ||||||||||
44 | Elias Kario | 1997 | 131 | 49.10 | 1:42.16 | |||||
Cetus | ||||||||||
45 | Frans Antila | 1998 | 129 | 50.28 | 1:42.71 | |||||
Cetus | ||||||||||
46 | Matias Mäki-Petäys | 1998 | 126 | 49.54 | 1:43.53 | |||||
Cetus | ||||||||||
47 | Otto Laitinen | 1998 | 67 | 1:00.82 | 2:08.09 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Arttu Mäki | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Robert Saroniemi | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Santeri Pitkänen | 1997 | DSQ | |||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 12, 100m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Pigg | 1996 | 496 | 32.05 | 1:05.62 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Jasper Järvelä | 1996 | 379 | 35.40 | 1:11.79 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 378 | 34.91 | 1:11.85 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Joni Honkala | 1995 | 377 | 35.23 | 1:11.92 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Otto Kuittinen | 1995 | 369 | 34.93 | 1:12.44 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
6 | Henri Heinonen | 1996 | 361 | 35.44 | 1:12.94 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Joni Virkki | 1995 | 339 | 35.67 | 1:14.51 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 336 | 36.44 | 1:14.68 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Samuli Jeskanen | 1996 | 330 | 36.32 | 1:15.15 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Miko Joronen | 1996 | 319 | 36.82 | 1:15.99 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
11 | Jon Ketola | 1995 | 316 | 37.10 | 1:16.25 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Riku Lappalainen | 1996 | 302 | 38.46 | 1:17.39 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Miika Nuorinko | 1996 | 273 | 38.80 | 1:20.05 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 270 | 40.26 | 1:20.34 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Mikko Majalahti | 1996 | 269 | 39.23 | 1:20.48 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Ilari Tuomela | 1995 | 266 | 38.72 | 1:20.73 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Aleksi Salmi | 1996 | 266 | 39.36 | 1:20.81 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Olli Häkli | 1996 | 263 | 39.25 | 1:21.08 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Eero Sallinen | 1996 | 253 | 39.56 | 1:22.07 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Elias Länsisalo | 1996 | 222 | 41.98 | 1:25.77 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
21 | Mikko Lantto | 1996 | 221 | 41.71 | 1:25.93 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Niko Blankenstein | 1996 | 217 | 41.54 | 1:26.49 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Henrik Honkanen | 1996 | 171 | 44.24 | 1:33.61 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
24 | Topias Saari | 1996 | 162 | 45.82 | 1:35.29 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
25 | Aleksi Ranta | 1996 | 147 | 48.13 | 1:38.35 | |||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 18:07 |
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:16 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 13, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ksenia Egorova | 2000 | 298 | 43.27 | 1:26.99 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
2 | Amanda Jalonen | 2000 | 270 | 44.19 | 1:29.87 | |||||
Gladius | ||||||||||
3 | Anni Sahla | 2000 | 260 | 44.90 | 1:31.01 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 247 | 45.70 | 1:32.63 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Neea Ramsay | 2000 | 246 | 43.91 | 1:32.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Noora Markkanen | 2001 | 240 | 46.09 | 1:33.49 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Jonna Jauhiainen | 2000 | 237 | 47.25 | 1:33.98 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Katri Pyhältö | 2000 | 216 | 47.58 | 1:36.82 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
9 | Noora Kanerva | 2000 | 214 | 47.05 | 1:37.18 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Sara Häkkinen | 2000 | 210 | 46.66 | 1:37.79 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 198 | 48.58 | 1:39.65 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
12 | Sanni Pahta | 2000 | 198 | 48.15 | 1:39.66 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Emilia Kari | 2000 | 194 | 48.93 | 1:40.33 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
14 | Annika Hänninen | 2000 | 193 | 50.22 | 1:40.56 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Brita Pulliainen | 2000 | 191 | 47.67 | 1:40.96 | |||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Marie Tuominen | 2000 | 184 | 49.07 | 1:42.27 | |||||
Poseidon | ||||||||||
17 | Erika Kattilakoski | 2000 | 173 | 51.39 | 1:44.37 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Juuli Miettinen | 2000 | 173 | 50.62 | 1:44.38 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Milla Nylander | 2000 | 150 | 52.34 | 1:49.42 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
20 | Linnea Eklund | 2000 | 148 | 51.67 | 1:49.99 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Aino Pere | 2000 | 145 | 54.88 | 1:50.74 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Niina Kaski | 2000 | 136 | 54.84 | 1:53.07 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
23 | Anni Widell | 2000 | 109 | 2:01.82 | 2:01.82 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Sanni Kuitunen | 2000 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Laji 13, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Selma Soininen | 1999 | 440 | 37.34 | 1:16.39 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Tiia Puolakka | 1998 | 423 | 37.78 | 1:17.43 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Sonja Portin | 1998 | 408 | 38.65 | 1:18.39 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Milla Inkeroinen | 1998 | 400 | 38.13 | 1:18.88 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Carita Heikkala | 1998 | 391 | 39.09 | 1:19.48 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Ella Kurttila | 1998 | 390 | 37.71 | 1:19.54 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Veera Rinne | 1998 | 374 | 39.27 | 1:20.64 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Sini Koivu | 1999 | 362 | 39.35 | 1:21.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Laura Tukia | 1999 | 354 | 39.68 | 1:22.13 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Emma Suotula | 1998 | 342 | 40.82 | 1:23.10 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Sohvi Nenonen | 1999 | 340 | 40.45 | 1:23.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Ella Silfvenius | 1998 | 340 | 40.35 | 1:23.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Lotta Åkerlund | 1998 | 314 | 42.01 | 1:25.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Annika Stenberg | 1998 | 307 | 43.34 | 1:26.19 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Irina Filipova | 1998 | 306 | 42.65 | 1:26.26 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
16 | Beatrice Corander | 1998 | 305 | 44.02 | 1:26.35 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Anniina Perkiö | 1999 | 304 | 42.53 | 1:26.40 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Janina Selonen | 1998 | 297 | 42.81 | 1:27.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Ida Mustonen | 1998 | 293 | 43.00 | 1:27.50 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Annika Rautiainen | 1998 | 285 | 43.02 | 1:28.28 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Sofia Väljä | 1999 | 273 | 42.51 | 1:29.56 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
22 | Katja Malmi | 1998 | 272 | 44.12 | 1:29.75 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Oona Pelttari | 1998 | 270 | 44.35 | 1:29.91 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Aleksandra Ockenström | 1998 | 266 | 43.96 | 1:30.38 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
25 | Milla Koskela | 1999 | 265 | 43.34 | 1:30.49 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
26 | Emilia Loukola | 1999 | 264 | 44.30 | 1:30.56 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Hanni Pratsch | 1999 | 264 | 43.81 | 1:30.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
28 | Sanni Malinen | 1998 | 257 | 44.38 | 1:31.39 | |||||
Cetus | ||||||||||
29 | Venla Huju | 1999 | 253 | 44.79 | 1:31.84 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
30 | Eerika Lumme | 1999 | 252 | 44.51 | 1:32.03 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Micaela Orellana | 1999 | 246 | 46.80 | 1:32.73 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Helmi Kapiainen | 1998 | 243 | 45.72 | 1:33.16 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Inari Rostedt | 1999 | 240 | 45.44 | 1:33.52 | |||||
Cetus | ||||||||||
34 | Vera Haarakangas | 1998 | 239 | 47.24 | 1:33.71 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
35 | Laura Kukkonen | 1999 | 237 | 43.39 | 1:33.91 | |||||
Cetus | ||||||||||
36 | Aino Räike | 1999 | 233 | 47.08 | 1:34.42 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
37 | Lotte Mäkinen | 1999 | 233 | 45.94 | 1:34.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
38 | Iiris Loukkola | 1999 | 231 | 46.56 | 1:34.77 | |||||
Cetus | ||||||||||
39 | Alissa Eloranta | 1999 | 228 | 46.17 | 1:35.12 | |||||
Cetus | ||||||||||
40 | Micaela Andersin | 1999 | 227 | 46.66 | 1:35.30 | |||||
Cetus | ||||||||||
41 | Mona Koistinen | 1999 | 226 | 45.96 | 1:35.47 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
42 | Pauliina Räsänen | 1999 | 226 | 47.58 | 1:35.48 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
43 | Peppi Päiviö | 1999 | 225 | 45.80 | 1:35.54 | |||||
Cetus | ||||||||||
44 | Julia Korva | 1999 | 219 | 46.78 | 1:36.40 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
45 | Ella Vainikka | 1998 | 216 | 46.89 | 1:36.89 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
46 | Tilda Vainio | 1999 | 216 | 46.20 | 1:36.94 | |||||
Cetus | ||||||||||
47 | Maria Yli-Jama | 1999 | 213 | 48.44 | 1:37.39 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
48 | Linda Wallenius | 1999 | 209 | 48.47 | 1:37.99 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
49 | Suvi Jylhä | 1999 | 201 | 48.15 | 1:39.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
50 | Suvi Lehtonen | 1999 | 200 | 49.34 | 1:39.45 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
51 | Sanna Saarinen | 1998 | 198 | 48.58 | 1:39.78 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
52 | Ella Kajander | 1999 | 196 | 47.36 | 1:39.98 | |||||
Cetus | ||||||||||
53 | Kia Karike | 1999 | 194 | 49.36 | 1:40.42 | |||||
Cetus | ||||||||||
54 | Elisa Pullinen | 1998 | 191 | 48.82 | 1:40.92 | |||||
Cetus | ||||||||||
55 | Lidia-Karlijn Van Der Hel | 1998 | 188 | 50.19 | 1:41.42 | |||||
Cetus | ||||||||||
56 | Anmari Porkka | 1998 | 164 | 51.95 | 1:46.13 | |||||
Cetus | ||||||||||
57 | Saga Räsänen | 1998 | 162 | 50.05 | 1:46.54 | |||||
Cetus | ||||||||||
58 | Iida Rantanen | 1998 | 159 | 50.98 | 1:47.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
59 | Ella Auvinen | 1999 | 148 | 52.43 | 1:49.82 | |||||
Cetus | ||||||||||
60 | Julia Hyvönen | 1998 | 148 | 52.59 | 1:49.89 | |||||
Cetus | ||||||||||
61 | Ella Merkle | 1999 | 130 | 54.79 | 1:54.62 | |||||
Cetus | ||||||||||
62 | Lotta Solala | 1999 | 105 | 57.91 | 2:03.22 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Lena Niemi | 1999 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
- | Anna Niemikotka | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Claudia Teikko | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Jessika Lehtonen | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.4 Ei koskettanut seinää käännöksessä | ||||||||||
- | Tara Karihtala | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 13, 100m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Neea Turunen | 1996 | 597 | 33.57 | 1:09.02 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 543 | 34.62 | 1:11.23 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Heidi Virtanen | 1997 | 500 | 35.71 | 1:13.23 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Elviira Salmi | 1996 | 486 | 35.50 | 1:13.93 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Taika Koponen | 1997 | 477 | 35.70 | 1:14.38 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Sanni Väyrynen | 1996 | 474 | 36.01 | 1:14.52 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Alina Josephson | 1997 | 456 | 37.03 | 1:15.50 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Saima Laakso | 1997 | 447 | 36.77 | 1:16.03 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Reetta Pahkala | 1997 | 438 | 37.60 | 1:16.54 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Sofia Viitanen | 1996 | 425 | 37.76 | 1:17.32 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
11 | Reetta Mehtonen | 1997 | 416 | 37.70 | 1:17.86 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
12 | Jenna Ranki | 1997 | 397 | 38.79 | 1:19.05 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
13 | Satu Mäkinen | 1997 | 380 | 38.61 | 1:20.25 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Annukka Kurttila | 1996 | 374 | 38.83 | 1:20.64 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Maija Rantala | 1997 | 371 | 38.79 | 1:20.92 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Jemina Salo | 1997 | 366 | 39.83 | 1:21.23 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Janita Lappi | 1997 | 366 | 39.19 | 1:21.26 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Annika Laihonen | 1997 | 363 | 39.15 | 1:21.49 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Janette Karppinen | 1996 | 360 | 1:21.71 | 1:21.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Elisa Pesonen | 1996 | 358 | 39.70 | 1:21.89 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Iina Nyholm | 1997 | 346 | 39.91 | 1:22.76 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
22 | Iina Siren | 1997 | 345 | 40.39 | 1:22.89 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
23 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 338 | 40.44 | 1:23.43 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Johanna Vuorinen | 1996 | 337 | 39.81 | 1:23.49 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Sara Lehtolainen | 1996 | 335 | 1:23.65 | 1:23.65 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Aino Kaarto | 1997 | 324 | 41.01 | 1:24.59 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
27 | Pernilla Poole | 1996 | 324 | 41.19 | 1:24.61 | |||||
Cetus | ||||||||||
28 | Anniina Oksala | 1996 | 323 | 40.65 | 1:24.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
29 | Janita Yli-Villamo | 1997 | 320 | 41.84 | 1:24.94 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
30 | Jonna Jyrämä | 1997 | 316 | 41.46 | 1:25.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Paula Autio | 1996 | 311 | 41.72 | 1:25.74 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Elise Tuominen | 1997 | 311 | 41.54 | 1:25.77 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
33 | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | 309 | 42.71 | 1:26.00 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
34 | Titta Lotvonen | 1997 | 300 | 42.74 | 1:26.79 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
35 | Sofia Tapola | 1997 | 300 | 42.48 | 1:26.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
36 | Riina Strengell | 1997 | 298 | 42.59 | 1:26.97 | |||||
Cetus | ||||||||||
37 | Mia Tammelin | 1997 | 290 | 42.71 | 1:27.84 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
38 | Oona Sundqvist | 1997 | 286 | 43.97 | 1:28.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
39 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 281 | 43.59 | 1:28.78 | |||||
Cetus | ||||||||||
40 | Milja Tiesmäki | 1997 | 279 | 43.46 | 1:28.92 | |||||
Cetus | ||||||||||
41 | Roosa Hjelm | 1997 | 277 | 44.50 | 1:29.18 | |||||
Cetus | ||||||||||
42 | Sanni Knuutila | 1997 | 269 | 44.48 | 1:29.98 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
43 | Kristina Elo | 1997 | 262 | 43.54 | 1:30.81 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
44 | Tessa Eronen | 1996 | 261 | 44.44 | 1:30.98 | |||||
Cetus | ||||||||||
45 | Veera Ruotsalainen | 1997 | 260 | 45.70 | 1:31.04 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
46 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 260 | 44.15 | 1:31.11 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
47 | Anna Karen | 1997 | 254 | 45.19 | 1:31.78 | |||||
Gladius | ||||||||||
48 | Nina Lehto | 1996 | 250 | 45.25 | 1:32.20 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
49 | Elina Karen | 1997 | 242 | 45.25 | 1:33.24 | |||||
Gladius | ||||||||||
50 | Jessica Norrbäck | 1996 | 236 | 46.66 | 1:34.02 | |||||
Cetus | ||||||||||
51 | Katariina Elo | 1997 | 221 | 47.02 | 1:36.18 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
52 | Lea Ekblad | 1997 | 176 | 50.46 | 1:43.64 | |||||
Gladius | ||||||||||
- | Krista Mettinen | 1997 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
- | Aniisa Al Ouatiq | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Taru Taponen | 1997 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:16 |
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:07 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 14, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 235 | 36.34 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Kirill Egorov | 2000 | 199 | 38.39 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
3 | Nikita Tikhonov-Bugrov | 2000 | 183 | 39.49 | ||||||
Lokomotiv | ||||||||||
4 | Joona Salminen | 2000 | 131 | 44.13 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Panu Patronen | 2000 | 112 | 46.50 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Saku Suomalainen | 2001 | 91 | 49.92 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Juska Juselius | 2000 | 85 | 51.01 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Anton Heinonen | 2000 | 81 | 51.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
9 | Eetu Isosuo | 2000 | 50 | 1:00.77 | ||||||
Cetus | ||||||||||
- | Eetu-Pekka Elonen | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
- | Samuli Hartikainen | 2001 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 14, 50m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jani Kemppi | 1998 | 370 | 31.25 | ||||||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
2 | Anton Vaherno | 1998 | 239 | 36.12 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Henrik Häkkinen | 1998 | 236 | 36.32 | ||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Eetu Alitalo | 1999 | 230 | 36.61 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Reko Patinen | 1998 | 221 | 37.09 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Jonni Aho | 1999 | 220 | 37.14 | ||||||
Gladius | ||||||||||
7 | Arttu Ahonen | 1998 | 214 | 37.48 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
8 | Markus Tuominen | 1999 | 208 | 37.85 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
9 | Saku Laakkonen | 1999 | 203 | 38.19 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Santeri Huhtala | 1998 | 180 | 39.76 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Joona Kärkkäinen | 1998 | 173 | 40.28 | ||||||
Heinolan Isku | ||||||||||
12 | Kevin Andersson | 1998 | 149 | 42.34 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Teemu Järkkä | 1999 | 77 | 52.78 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Einari Horttana | 1999 | 61 | 56.94 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Toni Virtanen | 1999 | DNS | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 18:07 |
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:28 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 15, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jenny Kareinen | 2002 | 142 | 48.10 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Lilli Louhikoski | 2002 | 139 | 48.43 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Nea Eränpalo | 2001 | 124 | 50.27 | ||||||
SC Raseborg | ||||||||||
4 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 87 | 56.58 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
Laji 15, 50m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Lyydia Kalenius | 2000 | 318 | 36.73 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Jatta Jyrämä | 1999 | 311 | 37.02 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Ronja Mehtonen | 1999 | 307 | 37.18 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
4 | Juulia Jokinen | 1999 | 288 | 37.95 | ||||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
5 | Hanna Kareinen | 2000 | 287 | 38.02 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Julia Bruneau | 1999 | 266 | 38.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Ella Aalto | 2000 | 232 | 40.79 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Toini Kempinen | 1999 | 226 | 41.16 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
9 | Linda Wallenius | 1999 | 219 | 41.58 | ||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Auri Lukkarinen | 1999 | 204 | 42.59 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Veera Partamies | 2000 | 200 | 42.88 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Ksenia Egorova | 2000 | 199 | 42.93 | ||||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
13 | Adelia Spångberg | 1999 | 199 | 42.96 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Meri Kallio | 1999 | 172 | 45.11 | ||||||
Cetus | ||||||||||
15 | Emmi Kölhi | 2000 | 169 | 45.37 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
16 | Vilma Kokko | 1999 | 165 | 45.68 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Pinja Peltonen | 2000 | 159 | 46.27 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Marie Tuominen | 2000 | 142 | 48.01 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Brita Pulliainen | 2000 | 140 | 48.28 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Juuli Miettinen | 2000 | 127 | 49.87 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
21 | Suvi Pakalen | 2000 | 116 | 51.35 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Riina Lagerblom | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:28 |
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:58 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 16, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 457 | 30.63 | 1:04.77 | 1:39.84 | 2:12.42 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Patrik Uotila | 1997 | 381 | 31.40 | 1:07.69 | 1:45.55 | 2:20.76 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
3 | Matias Yritys | 1997 | 374 | 32.30 | 1:07.78 | 1:44.91 | 2:21.61 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Atte Kansanaho | 1998 | 352 | 32.65 | 1:09.58 | 1:47.78 | 2:24.42 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
5 | Topias Vainio | 1997 | 333 | 33.78 | 1:11.20 | 1:50.17 | 2:27.12 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Juhana Autti | 1997 | 333 | 34.23 | 1:12.61 | 1:51.27 | 2:27.16 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Thomas Böckerman | 1997 | 328 | 33.57 | 1:11.95 | 1:51.07 | 2:27.87 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Toni Meriläinen | 1997 | 323 | 32.52 | 1:11.38 | 1:52.21 | 2:28.72 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Arttu Mitrunen | 1997 | 301 | 33.86 | 1:13.16 | 1:53.64 | 2:32.18 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Toni Saharinen | 1997 | 281 | 35.08 | 1:14.97 | 1:56.31 | 2:35.64 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Jere Turunen | 1997 | 278 | 34.75 | 1:15.16 | 1:55.75 | 2:36.23 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Aapo Kinnari | 1997 | 272 | 35.63 | 1:15.43 | 1:56.93 | 2:37.39 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Esa Paavilainen | 1997 | 266 | 36.23 | 1:18.18 | 2:00.33 | 2:38.65 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 262 | 36.93 | 1:17.78 | 1:59.90 | 2:39.45 | |||
Cetus | ||||||||||
15 | Samuel Heinonen | 1998 | 253 | 36.14 | 1:19.72 | 2:02.27 | 2:41.31 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Tero Virkki | 1997 | 251 | 37.30 | 1:18.69 | 2:01.42 | 2:41.66 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
17 | Robert Jalonen | 1998 | 240 | 35.58 | 1:18.23 | 2:02.34 | 2:44.08 | |||
Gladius | ||||||||||
18 | Antti Korttilalli | 1997 | 222 | 36.63 | 1:19.60 | 2:04.40 | 2:48.55 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Heikki Lyytinen | 1998 | 220 | 37.38 | 1:20.30 | 2:05.00 | 2:48.94 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Jon Lundgren | 1998 | 218 | 38.16 | 1:21.59 | 2:07.05 | 2:49.41 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
21 | Rio Koskelo | 1997 | 214 | 38.96 | 1:22.32 | 2:08.05 | 2:50.44 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Samu Hujanen | 1997 | 205 | 37.66 | 1:21.56 | 2:08.74 | 2:52.90 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Joona Haavisto | 1997 | 198 | 38.98 | 1:23.88 | 2:11.14 | 2:55.13 | |||
Cetus | ||||||||||
24 | Vili Korhonen | 1999 | 197 | 38.63 | 1:24.66 | 2:10.70 | 2:55.32 | |||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
Laji 16, 200m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Dmitry Tikhonov-Bugrov | 1996 | 571 | 28.23 | 1:00.07 | 1:32.21 | 2:02.95 | |||
Lokomotiv | ||||||||||
2 | Kristian Talvitie | 1995 | 530 | 28.36 | 59.24 | 1:32.65 | 2:06.01 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Otto Kuittinen | 1995 | 493 | 29.37 | 1:02.49 | 1:36.39 | 2:09.10 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 486 | 29.22 | 1:02.99 | 1:37.90 | 2:09.71 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Tim Kontturi | 1996 | 470 | 30.09 | 1:03.23 | 1:37.08 | 2:11.23 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Henri Meriläinen | 1995 | 444 | 30.22 | 1:04.29 | 1:39.53 | 2:13.67 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 444 | 30.54 | 1:04.36 | 1:40.10 | 2:13.71 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Joni Virkki | 1995 | 440 | 29.90 | 1:03.71 | 1:39.25 | 2:14.10 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
9 | Antti Kropsu | 1995 | 434 | 30.36 | 1:04.58 | 1:39.92 | 2:14.69 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Samuli Jeskanen | 1996 | 413 | 30.07 | 1:04.95 | 1:40.90 | 2:16.94 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Arttu Vänttinen | 1996 | 374 | 31.20 | 1:06.65 | 1:43.60 | 2:21.60 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Elias Tuori | 1996 | 319 | 34.63 | 1:12.56 | 1:51.94 | 2:29.31 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Jyri Pönni | 1996 | 309 | 33.12 | 1:12.34 | 1:53.85 | 2:30.95 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Markus Silvola | 1996 | 292 | 33.50 | 1:12.28 | 1:53.60 | 2:33.80 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
15 | Jere Pyötsiä | 1996 | 290 | 34.05 | 1:13.88 | 1:55.21 | 2:34.03 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Karl-Erik Aitos | 1996 | 253 | 35.25 | 1:17.67 | 2:01.95 | 2:41.35 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Samuli Nieminen | 1995 | 210 | 37.64 | 1:21.11 | 2:08.22 | 2:51.57 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
18 | Aleksi Ranta | 1996 | 123 | 39.95 | 1:31.25 | 2:27.55 | 3:25.16 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:58 |
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 18:53 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 17, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Turunen | 1998 | 475 | 32.74 | 1:10.33 | 1:48.44 | 2:24.79 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Ella Kurttila | 1998 | 459 | 33.52 | 1:11.87 | 1:49.50 | 2:26.44 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Kerttu Koivuniemi | 1998 | 444 | 35.29 | 1:13.16 | 1:51.26 | 2:28.09 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
4 | Aino Otava | 1999 | 441 | 34.83 | 1:13.18 | 1:52.05 | 2:28.48 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Veera Rinne | 1998 | 439 | 33.70 | 1:11.61 | 1:50.68 | 2:28.70 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Tiia Puolakka | 1998 | 437 | 33.96 | 1:11.86 | 1:50.82 | 2:28.86 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Nea Kontturi | 1998 | 420 | 35.66 | 1:14.29 | 1:53.15 | 2:30.87 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Milla Inkeroinen | 1998 | 417 | 35.10 | 1:13.67 | 1:52.71 | 2:31.26 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Anna Jantunen | 1998 | 416 | 34.95 | 1:14.55 | 1:53.93 | 2:31.37 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
10 | Mirva Kallström | 1999 | 405 | 35.75 | 1:15.60 | 1:55.60 | 2:32.73 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Ylva Sjölund | 1998 | 392 | 36.12 | 1:16.04 | 1:56.62 | 2:34.37 | |||
SC Raseborg | ||||||||||
12 | Annika Stenberg | 1998 | 375 | 37.50 | 1:19.29 | 2:00.81 | 2:36.71 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Ronja Mehtonen | 1999 | 373 | 35.51 | 1:15.62 | 1:57.10 | 2:36.93 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Ida Metsämäki | 1998 | 364 | 36.88 | 1:17.14 | 1:58.61 | 2:38.27 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Anniina Perkiö | 1999 | 349 | 36.78 | 1:18.96 | 2:01.23 | 2:40.52 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Hanni Pratsch | 1999 | 340 | 37.32 | 1:20.38 | 2:03.17 | 2:41.90 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Sini Koivu | 1999 | 331 | 37.19 | 1:19.00 | 2:02.05 | 2:43.40 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Sanni Malinen | 1998 | 329 | 37.49 | 1:19.25 | 2:02.17 | 2:43.62 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Ida Mustonen | 1998 | 303 | 38.19 | 1:21.83 | 2:06.89 | 2:48.25 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Milja Korte | 1998 | 302 | 39.53 | 1:23.40 | 2:08.21 | 2:48.37 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Minni Kotka | 1998 | 294 | 37.45 | 1:20.68 | 2:06.07 | 2:49.89 | |||
Cetus | ||||||||||
22 | Katja Malmi | 1998 | 275 | 38.49 | 1:22.53 | 2:08.71 | 2:53.72 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
23 | Helmi Kapiainen | 1998 | 249 | 41.24 | 1:28.95 | 2:16.18 | 2:59.56 | |||
Cetus | ||||||||||
24 | Aurora Mäkinen | 1998 | 248 | 41.61 | 1:27.86 | 2:15.21 | 2:59.74 | |||
Cetus | ||||||||||
25 | Iida Rantanen | 1998 | 182 | 43.40 | 1:36.80 | 2:30.72 | 3:19.30 | |||
Cetus | ||||||||||
Laji 17, 200m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jessica Hölttä | 1996 | 617 | 30.42 | 1:04.71 | 1:39.07 | 2:12.74 | |||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
2 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 572 | 31.68 | 1:06.58 | 1:41.61 | 2:16.09 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Elviira Salmi | 1996 | 538 | 30.42 | 1:05.62 | 1:42.06 | 2:18.89 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Anna Mäkelä | 1997 | 521 | 32.68 | 1:08.43 | 1:45.32 | 2:20.43 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Saima Laakso | 1997 | 508 | 32.15 | 1:08.22 | 1:45.29 | 2:21.56 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Saima Kivimäki | 1997 | 498 | 32.83 | 1:09.83 | 1:47.66 | 2:22.54 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Niina Korhonen | 1996 | 488 | 31.98 | 1:08.51 | 1:46.10 | 2:23.52 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Jade Pönni | 1997 | 485 | 33.73 | 1:11.08 | 1:49.00 | 2:23.76 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
9 | Annika Laihonen | 1997 | 483 | 32.63 | 1:09.81 | 1:48.01 | 2:23.99 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Heidi Virtanen | 1997 | 480 | 33.92 | 1:10.44 | 1:47.86 | 2:24.32 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Aleksia Halonen | 1996 | 468 | 33.19 | 1:10.07 | 1:48.84 | 2:25.54 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Janita Lappi | 1997 | 448 | 33.61 | 1:11.38 | 1:50.64 | 2:27.68 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Jenna Ranki | 1997 | 436 | 33.99 | 1:12.11 | 1:50.95 | 2:29.01 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
14 | Pernilla Poole | 1996 | 436 | 35.04 | 1:12.31 | 1:50.57 | 2:29.04 | |||
Cetus | ||||||||||
15 | Iina Siren | 1997 | 426 | 33.87 | 1:12.86 | 1:52.55 | 2:30.12 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Elisa Pesonen | 1996 | 424 | 34.00 | 1:12.17 | 1:51.70 | 2:30.43 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Reetta Mehtonen | 1997 | 405 | 34.68 | 1:13.97 | 1:54.46 | 2:32.73 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
18 | Iina Nyholm | 1997 | 402 | 34.78 | 1:14.29 | 1:54.99 | 2:33.05 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Maria Vuin | 1997 | 398 | 35.49 | 1:14.50 | 1:54.90 | 2:33.55 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
20 | Eevi Keronen | 1997 | 397 | 35.20 | 1:14.83 | 1:55.38 | 2:33.76 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Jemina Salo | 1997 | 395 | 36.48 | 1:16.00 | 1:56.04 | 2:34.04 | |||
Cetus | ||||||||||
22 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 391 | 35.85 | 1:15.10 | 1:55.05 | 2:34.46 | |||
Cetus | ||||||||||
23 | Maria Wimmer | 1997 | 377 | 34.88 | 1:15.56 | 1:56.96 | 2:36.37 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
24 | Alexandra Starck | 1997 | 376 | 36.62 | 1:16.83 | 1:58.03 | 2:36.50 | |||
Cetus | ||||||||||
25 | Linda Paju | 1997 | 370 | 36.64 | 1:17.24 | 1:58.34 | 2:37.42 | |||
Cetus | ||||||||||
26 | Riina Strengell | 1997 | 367 | 35.67 | 1:17.39 | 1:59.25 | 2:37.86 | |||
Cetus | ||||||||||
27 | Maria Pitkänen | 1996 | 363 | 35.34 | 1:14.86 | 1:56.52 | 2:38.37 | |||
Cetus | ||||||||||
28 | Sara Lehtolainen | 1996 | 355 | 36.22 | 1:18.96 | 2:00.27 | 2:39.53 | |||
Cetus | ||||||||||
29 | Noora Koponen | 1996 | 352 | 36.40 | 1:17.96 | 1:59.55 | 2:40.01 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
30 | Nina Lehto | 1996 | 352 | 36.91 | 1:18.50 | 2:00.56 | 2:40.06 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Kristina Elo | 1997 | 340 | 36.40 | 1:18.24 | 2:01.37 | 2:41.88 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
32 | Sofia Tapola | 1997 | 339 | 36.97 | 1:18.01 | 2:01.00 | 2:42.05 | |||
Cetus | ||||||||||
33 | Mia Tammelin | 1997 | 336 | 37.08 | 1:18.74 | 2:01.92 | 2:42.55 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
34 | Viivi Saari | 1996 | 336 | 36.08 | 1:17.05 | 1:59.87 | 2:42.59 | |||
Heinolan Isku | ||||||||||
35 | Maija Rantala | 1997 | 333 | 35.68 | 1:17.34 | 2:00.84 | 2:43.04 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
36 | Tessa Eronen | 1996 | 327 | 38.21 | 1:20.44 | 2:03.24 | 2:43.93 | |||
Cetus | ||||||||||
37 | Roosa Hjelm | 1997 | 313 | 38.74 | 1:21.89 | 2:05.73 | 2:46.47 | |||
Cetus | ||||||||||
38 | Veera Nissilä | 1997 | 312 | 37.79 | 1:21.86 | 2:06.00 | 2:46.53 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
39 | Anni Blomqvist | 1996 | 291 | 38.13 | 1:21.66 | 2:07.02 | 2:50.49 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
40 | Sanni Portaala | 1996 | 286 | 40.34 | 1:24.70 | 2:09.99 | 2:51.47 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
41 | Lotta Aaltonen | 1997 | 282 | 40.26 | 1:25.19 | 2:10.31 | 2:52.26 | |||
Cetus | ||||||||||
42 | Katariina Elo | 1997 | 229 | 41.84 | 1:30.29 | 2:19.62 | 3:04.74 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 18:53 |
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 18, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Henri Kyyrä | 1999 | 232 | 45.25 | 1:35.31 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Onni Punkka | 2000 | 167 | 50.91 | 1:46.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Teemu Järkkä | 1999 | 120 | 56.30 | 1:58.72 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Antti Lehtinen | 1999 | 119 | 56.75 | 1:58.96 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Lassi Grönroos | 2000 | 113 | 57.62 | 2:01.03 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
6 | Luukas Nisula | 1999 | 87 | 1:03.57 | 2:12.07 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Oskari Hynynen | 2001 | 73 | 1:05.97 | 2:20.08 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Toni Virtanen | 1999 | DNS | |||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
- | Jan Strömberg | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 18, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Arni Siline | 1997 | 344 | 40.40 | 1:23.60 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
2 | Oiva Lahtinen | 1997 | 339 | 38.75 | 1:23.99 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Konsta Nenonen | 1998 | 315 | 40.67 | 1:26.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Pontus Kaisti | 1997 | 314 | 40.10 | 1:26.22 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Elmo Kiuru | 1997 | 291 | 40.24 | 1:28.42 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Olavi Kempinen | 1997 | 283 | 41.60 | 1:29.19 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
7 | Jaro Salo | 1997 | 281 | 43.98 | 1:29.42 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Markus Kuismin | 1997 | 277 | 41.48 | 1:29.86 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Jere Turunen | 1997 | 267 | 42.92 | 1:30.94 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Joonatan Palo | 1998 | 257 | 42.84 | 1:32.19 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Topi Suomalainen | 1998 | 252 | 44.02 | 1:32.74 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Elias Lampinen | 1997 | 251 | 41.49 | 1:32.82 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 248 | 43.69 | 1:33.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Reko Patinen | 1998 | 244 | 44.06 | 1:33.77 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Juhana Autti | 1997 | 241 | 45.61 | 1:34.13 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Santeri Pitkänen | 1997 | 231 | 45.25 | 1:35.41 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Teo Pentikäinen | 1998 | 230 | 45.53 | 1:35.63 | |||||
Gladius | ||||||||||
18 | Juuso Huppunen | 1997 | 192 | 47.26 | 1:41.59 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
19 | Mikke Grönroos | 1998 | 190 | 49.10 | 1:41.82 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Heikki Lyytinen | 1998 | 183 | 48.09 | 1:43.17 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
21 | Elias Kario | 1997 | 181 | 48.73 | 1:43.48 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Valtteri Yli-Kleemola | 1997 | 181 | 49.59 | 1:43.59 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Ilari Koskimies | 1998 | 179 | 49.36 | 1:43.87 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Tobias Anttila | 1997 | 166 | 50.15 | 1:46.69 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
25 | Joonas Kotiranta | 1998 | 157 | 52.08 | 1:48.62 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Matias Mäki-Petäys | 1998 | 149 | 52.87 | 1:50.38 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Niko Kankare | 1998 | 148 | 54.12 | 1:50.67 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
28 | Ali Tahmabi | 1998 | 135 | 56.11 | 1:54.10 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
29 | Sami Kaipainen | 1998 | 135 | 56.23 | 1:54.28 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
30 | Frans Antila | 1998 | 124 | 55.70 | 1:57.42 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Tommi Tikkanen | 1998 | 122 | 56.63 | 1:58.27 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Aleksi Kaski | 1998 | 121 | 58.14 | 1:58.38 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
33 | Robert Saroniemi | 1998 | 110 | 53.91 | 2:02.38 | |||||
Cetus | ||||||||||
34 | Otto Laitinen | 1998 | 95 | 59.58 | 2:08.27 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Aleksi Pohjois-Koivisto | 1998 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Laji 18, 100m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Miika Nuorinko | 1996 | 434 | 36.67 | 1:17.36 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Manu Joronen | 1996 | 430 | 36.70 | 1:17.60 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Henri Heinonen | 1996 | 428 | 36.90 | 1:17.71 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
4 | Niklas Jalonen | 1995 | 404 | 37.55 | 1:19.23 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Santeri Rantanen | 1996 | 400 | 37.61 | 1:19.50 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Elias Länsisalo | 1996 | 391 | 37.53 | 1:20.12 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Max Uotila | 1995 | 358 | 38.37 | 1:22.50 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Ilari Tuomela | 1995 | 318 | 40.32 | 1:25.86 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Miika Hynninen | 1996 | 305 | 40.77 | 1:27.02 | |||||
Gladius | ||||||||||
10 | Niko Blankenstein | 1996 | 303 | 41.47 | 1:27.24 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Jon Ketola | 1995 | 283 | 42.25 | 1:29.20 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Matias Anttila | 1996 | 283 | 42.09 | 1:29.20 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
13 | Mikko Lantto | 1996 | 262 | 43.10 | 1:31.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Aleksi Salmi | 1996 | 260 | 43.59 | 1:31.81 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Olli Häkli | 1996 | 242 | 44.15 | 1:33.99 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 215 | 46.59 | 1:37.77 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Mikko Majalahti | 1996 | 198 | 46.62 | 1:40.47 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Henrik Honkanen | 1996 | 182 | 48.23 | 1:43.34 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:00 |
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:17 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 19, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna Kareinen | 2000 | 373 | 42.01 | 1:29.51 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Ella Aalto | 2000 | 293 | 46.58 | 1:37.00 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Lyydia Kalenius | 2000 | 258 | 48.87 | 1:41.21 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Ksenia Egorova | 2000 | 242 | 49.33 | 1:43.39 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
5 | Noora Markkanen | 2001 | 217 | 51.43 | 1:47.17 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Emmi Kölhi | 2000 | 217 | 49.41 | 1:47.20 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Emma Kotiranta | 2001 | 209 | 50.75 | 1:48.58 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Jenna Mustonen | 2000 | 208 | 53.03 | 1:48.72 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
9 | Riina Lagerblom | 2000 | 199 | 51.32 | 1:50.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Noora Kanerva | 2000 | 195 | 52.35 | 1:51.23 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
11 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 191 | 52.55 | 1:52.00 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Erika Kattilakoski | 2000 | 171 | 54.88 | 1:56.19 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
13 | Anni Widell | 2000 | 164 | 55.35 | 1:57.81 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 157 | 57.70 | 1:59.35 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Milla Nylander | 2000 | 143 | 57.94 | 2:03.23 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
16 | Niina Kaski | 2000 | 135 | 1:01.41 | 2:05.79 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
17 | Iida Räike | 2001 | 128 | 59.79 | 2:07.86 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
- | Sanni Pahta | 2000 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
- | Neea Ramsay | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 7.4 Uidessa käsiveto-potkujakso sukelluksissa | ||||||||||
Laji 19, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | May Vannasmaa | 1998 | 413 | 41.47 | 1:26.51 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Nea Kontturi | 1998 | 395 | 41.65 | 1:27.83 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Sohvi Nenonen | 1999 | 392 | 43.02 | 1:28.06 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Irina Filipova | 1998 | 357 | 43.55 | 1:30.81 | |||||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
5 | Sonja Portin | 1998 | 346 | 43.61 | 1:31.83 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Minni Kotka | 1998 | 343 | 44.34 | 1:32.03 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Ida Metsämäki | 1998 | 331 | 45.08 | 1:33.14 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Julia Bruneau | 1999 | 328 | 46.58 | 1:33.48 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
9 | Beatrice Corander | 1998 | 321 | 46.44 | 1:34.10 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Jatta Jyrämä | 1999 | 315 | 45.58 | 1:34.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Janina Selonen | 1998 | 306 | 45.52 | 1:35.67 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Mirva Kallström | 1999 | 280 | 47.06 | 1:38.57 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Juulia Jokinen | 1999 | 269 | 47.94 | 1:39.83 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
14 | Emilia Pohjola | 1998 | 267 | 47.90 | 1:40.14 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Aino Otava | 1999 | 266 | 47.44 | 1:40.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Venla Huju | 1999 | 248 | 49.02 | 1:42.61 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
17 | Aino Räike | 1999 | 247 | 48.56 | 1:42.70 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
18 | Kia Karike | 1999 | 244 | 49.45 | 1:43.15 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Sofia Väljä | 1999 | 244 | 48.26 | 1:43.18 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
20 | Maria Yli-Jama | 1999 | 242 | 49.90 | 1:43.49 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Pauliina Räsänen | 1999 | 241 | 50.02 | 1:43.58 | |||||
Vantaan Uimarit | ||||||||||
22 | Julia Korva | 1999 | 240 | 49.22 | 1:43.66 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
23 | Milla Koskela | 1999 | 240 | 47.79 | 1:43.77 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
24 | Elisa Pullinen | 1998 | 238 | 51.04 | 1:44.03 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Adelia Spångberg | 1999 | 238 | 50.77 | 1:44.06 | |||||
Cetus | ||||||||||
26 | Lotta Åkerlund | 1998 | 237 | 50.31 | 1:44.21 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Helena Knaapi | 1999 | 233 | 49.77 | 1:44.73 | |||||
Cetus | ||||||||||
28 | Alissa Eloranta | 1999 | 231 | 49.83 | 1:44.97 | |||||
Cetus | ||||||||||
29 | Tilda Vainio | 1999 | 231 | 51.09 | 1:45.00 | |||||
Cetus | ||||||||||
30 | Mari Kolkki | 1998 | 227 | 50.06 | 1:45.59 | |||||
Cetus | ||||||||||
31 | Eerika Lumme | 1999 | 219 | 50.18 | 1:46.93 | |||||
Cetus | ||||||||||
32 | Inari Rostedt | 1999 | 219 | 51.36 | 1:46.96 | |||||
Cetus | ||||||||||
33 | Micaela Orellana | 1999 | 218 | 52.20 | 1:47.05 | |||||
Cetus | ||||||||||
34 | Saga Räsänen | 1998 | 209 | 50.92 | 1:48.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
35 | Lotte Mäkinen | 1999 | 208 | 50.82 | 1:48.71 | |||||
Cetus | ||||||||||
36 | Laura Kukkonen | 1999 | 208 | 52.60 | 1:48.82 | |||||
Cetus | ||||||||||
37 | Aurora Mäkinen | 1998 | 205 | 51.92 | 1:49.27 | |||||
Cetus | ||||||||||
38 | Tea Salminen | 1998 | 203 | 50.03 | 1:49.61 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
39 | Micaela Andersin | 1999 | 203 | 52.18 | 1:49.73 | |||||
Cetus | ||||||||||
40 | Oona Pelttari | 1998 | 196 | 52.10 | 1:50.97 | |||||
Cetus | ||||||||||
41 | Meri Kallio | 1999 | 194 | 52.15 | 1:51.38 | |||||
Cetus | ||||||||||
42 | Lidia-Karlijn Van Der Hel | 1998 | 179 | 54.46 | 1:54.34 | |||||
Cetus | ||||||||||
43 | Jessika Lehtonen | 1999 | 176 | 54.59 | 1:54.97 | |||||
Cetus | ||||||||||
44 | Anmari Porkka | 1998 | 170 | 53.64 | 1:56.34 | |||||
Cetus | ||||||||||
45 | Mona Koistinen | 1999 | 161 | 57.25 | 1:58.36 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
46 | Tara Karihtala | 1999 | 134 | 59.03 | 2:05.88 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
47 | Jarden Wallenstein | 1999 | 119 | 57.36 | 2:11.06 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Sanna Saarinen | 1998 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 19, 100m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jade Pönni | 1997 | 519 | 37.75 | 1:20.21 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
2 | Reetta Pahkala | 1997 | 470 | 38.90 | 1:22.89 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 447 | 39.61 | 1:24.32 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Janette Karppinen | 1996 | 445 | 39.74 | 1:24.42 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 413 | 40.43 | 1:26.52 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Elina Karen | 1997 | 389 | 41.43 | 1:28.27 | |||||
Gladius | ||||||||||
7 | Riina Strengell | 1997 | 386 | 42.42 | 1:28.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Anna Karen | 1997 | 381 | 41.78 | 1:28.92 | |||||
Gladius | ||||||||||
9 | Elli-Nora Kaarto | 1997 | 363 | 43.03 | 1:30.35 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Mona Syrjä | 1996 | 340 | 43.96 | 1:32.37 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Eevi Keronen | 1997 | 339 | 44.68 | 1:32.42 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Saima Kivimäki | 1997 | 339 | 43.09 | 1:32.47 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
13 | Lotta Aaltonen | 1997 | 337 | 44.38 | 1:32.59 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Annika Niemi | 1996 | 330 | 42.71 | 1:33.23 | |||||
Heinolan Isku | ||||||||||
15 | Taru Taponen | 1997 | 324 | 42.96 | 1:33.83 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Aino Kaarto | 1997 | 321 | 44.87 | 1:34.16 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
17 | Milla Lackman | 1997 | 312 | 45.49 | 1:34.98 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
18 | Paula Autio | 1996 | 311 | 45.68 | 1:35.15 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Sanni Knuutila | 1997 | 309 | 44.06 | 1:35.32 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
20 | Alexandra Starck | 1997 | 307 | 45.53 | 1:35.50 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Mia Kuutti | 1996 | 280 | 47.79 | 1:38.49 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
22 | Jessica Norrbäck | 1996 | 280 | 46.76 | 1:38.51 | |||||
Cetus | ||||||||||
23 | Jemina Salo | 1997 | 278 | 46.53 | 1:38.74 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Jonna Jyrämä | 1997 | 274 | 46.28 | 1:39.26 | |||||
Cetus | ||||||||||
25 | Elise Tuominen | 1997 | 268 | 46.95 | 1:39.95 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
26 | Milja Tiesmäki | 1997 | 266 | 47.41 | 1:40.26 | |||||
Cetus | ||||||||||
27 | Lea Ekblad | 1997 | 185 | 54.10 | 1:53.20 | |||||
Gladius | ||||||||||
- | Aniisa Al Ouatiq | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:17 |
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 19:49 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 20, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Jonni Aho | 1999 | 259 | 39.88 | 1:29.71 | 2:20.41 | 2:58.95 | |||
Gladius | ||||||||||
2 | Saku Laakkonen | 1999 | 257 | 38.81 | 1:25.89 | 2:21.09 | 2:59.43 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Kirill Egorov | 2000 | 244 | 40.75 | 1:30.62 | 2:21.75 | 3:02.64 | |||
Stadin Delfiinit | ||||||||||
4 | Henri Kyyrä | 1999 | 243 | 43.74 | 1:31.22 | 2:23.24 | 3:02.73 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Samu Nylander | 1999 | 171 | 46.36 | 1:39.81 | 2:40.06 | 3:25.56 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Joonatan Lindfors | 1999 | 146 | 51.89 | 1:47.88 | 2:49.02 | 3:36.47 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Kasperi Paananen | 1999 | 146 | 51.98 | 1:46.84 | 2:52.19 | 3:36.63 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Arttu Virtanen | 1999 | 140 | 51.62 | 1:51.46 | 2:55.77 | 3:39.89 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Saku Suomalainen | 2001 | 118 | 54.29 | 1:51.06 | 3:02.88 | 3:52.66 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Anton Heinonen | 2000 | 117 | 1:04.28 | 1:58.08 | 3:04.96 | 3:53.03 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Einari Horttana | 1999 | 117 | 57.88 | 1:58.22 | 3:07.39 | 3:53.23 | |||
Poseidon | ||||||||||
- | Eetu Isosuo | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 20, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 440 | 31.60 | 1:10.40 | 1:56.11 | 2:29.99 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Kasper Jämsä | 1997 | 420 | 32.50 | 1:12.56 | 1:56.63 | 2:32.41 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Patrik Uotila | 1997 | 347 | 35.40 | 1:20.03 | 2:06.51 | 2:42.30 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
4 | Topias Vainio | 1997 | 332 | 35.71 | 1:16.81 | 2:07.89 | 2:44.83 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Elmo Kiuru | 1997 | 324 | 34.19 | 1:17.52 | 2:06.51 | 2:46.09 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
6 | Thomas Böckerman | 1997 | 322 | 35.43 | 1:17.99 | 2:07.90 | 2:46.46 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Jaro Salo | 1997 | 310 | 38.10 | 1:21.33 | 2:11.24 | 2:48.62 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Tuomas Lohiniva | 1997 | 293 | 37.39 | 1:22.11 | 2:14.34 | 2:51.84 | |||
Oulun Uimaseura | ||||||||||
9 | Jere Turunen | 1997 | 285 | 36.46 | 1:22.35 | 2:13.95 | 2:53.39 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
10 | Konsta Nenonen | 1998 | 280 | 40.43 | 1:26.39 | 2:14.92 | 2:54.33 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Mikko Sopanen | 1997 | 259 | 39.53 | 1:28.46 | 2:20.76 | 2:58.89 | |||
Gladius | ||||||||||
12 | Henrik Häkkinen | 1998 | 257 | 38.77 | 1:26.35 | 2:20.63 | 2:59.42 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
13 | Santeri Pitkänen | 1997 | 234 | 41.68 | 1:30.97 | 2:23.93 | 3:05.11 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
14 | Anton Vaherno | 1998 | 226 | 42.57 | 1:30.74 | 2:25.06 | 3:07.26 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Elias Hjelm | 1998 | 210 | 44.40 | 1:37.29 | 2:31.77 | 3:11.82 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Santeri Huhtala | 1998 | 202 | 43.34 | 1:32.56 | 2:31.07 | 3:14.35 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Dmitry Nosov | 1998 | 191 | 48.60 | 1:40.56 | 2:40.57 | 3:18.06 | |||
Gladius | ||||||||||
18 | Topias Peltonen | 1997 | 180 | 41.75 | 1:36.87 | 2:34.59 | 3:21.99 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Tommi Tikkanen | 1998 | 171 | 47.84 | 1:40.11 | 2:41.86 | 3:25.42 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
20 | Rasmus Virta | 1998 | 145 | 45.01 | 1:42.28 | 2:49.47 | 3:36.97 | |||
Cetus | ||||||||||
Laji 20, 200m Sekauinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Vladislav Vorobiev | 1996 | 468 | 30.52 | 1:07.94 | 1:51.98 | 2:26.93 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Joni Virkki | 1995 | 440 | 30.10 | 1:10.67 | 1:57.50 | 2:29.97 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
3 | Jere Tolonen | 1995 | 428 | 31.41 | 1:10.75 | 1:55.78 | 2:31.45 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Jasper Järvelä | 1996 | 397 | 33.42 | 1:13.79 | 2:00.02 | 2:35.30 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Tim Kontturi | 1996 | 390 | 36.18 | 1:19.33 | 2:03.80 | 2:36.20 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Antti Kropsu | 1995 | 369 | 31.23 | 1:13.46 | 2:02.81 | 2:39.01 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Niklas Jalonen | 1995 | 340 | 35.01 | 1:20.70 | 2:06.40 | 2:43.43 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Arttu Vänttinen | 1996 | 329 | 32.04 | 1:16.76 | 2:07.75 | 2:45.33 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Max Uotila | 1995 | 328 | 35.16 | 1:20.73 | 2:08.18 | 2:45.41 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
10 | Eero Sallinen | 1996 | 313 | 36.20 | 1:21.59 | 2:09.64 | 2:48.00 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
11 | Riku Lappalainen | 1996 | 312 | 38.02 | 1:18.75 | 2:10.49 | 2:48.25 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Elias Tuori | 1996 | 309 | 36.53 | 1:20.65 | 2:10.38 | 2:48.80 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Jere Pyötsiä | 1996 | 291 | 35.73 | 1:23.59 | 2:14.06 | 2:52.23 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Elias Länsisalo | 1996 | 290 | 38.65 | 1:26.68 | 2:11.84 | 2:52.36 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Aleksi Salmi | 1996 | 275 | 35.42 | 1:21.67 | 2:14.87 | 2:55.51 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
16 | Jussi-Pekka Pajuniemi | 1996 | 262 | 37.93 | 1:24.49 | 2:20.96 | 2:58.39 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Henrik Honkanen | 1996 | 190 | 40.83 | 1:34.09 | 2:34.19 | 3:18.42 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Topias Saari | 1996 | 188 | 43.04 | 1:36.87 | 2:33.73 | 3:19.35 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Markus Silvola | 1996 | DSQ | |||||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 19:49 |
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 20:19 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 21, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 297 | 41.38 | 1:30.94 | 2:26.94 | 3:09.14 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
2 | Anni Sahla | 2000 | 260 | 43.77 | 1:33.38 | 2:33.63 | 3:17.68 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Veera Partamies | 2000 | 255 | 45.31 | 1:37.10 | 2:34.93 | 3:18.93 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
4 | Pinja Peltonen | 2000 | 225 | 48.69 | 1:39.66 | 2:39.53 | 3:27.47 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Noora Kanerva | 2000 | 214 | 48.96 | 1:41.86 | 2:43.62 | 3:31.04 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
6 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 204 | 54.48 | 1:46.93 | 2:52.16 | 3:34.12 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
7 | Marie Tuominen | 2000 | 191 | 50.04 | 1:49.13 | 2:51.38 | 3:39.05 | |||
Poseidon | ||||||||||
8 | Sara Häkkinen | 2000 | 172 | 51.46 | 1:47.07 | 2:53.87 | 3:46.90 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
9 | Emilia Kari | 2000 | 164 | 56.87 | 1:54.89 | 3:02.49 | 3:50.39 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Suvi Pakalen | 2000 | 160 | 52.94 | 1:55.06 | 3:00.13 | 3:52.32 | |||
Poseidon | ||||||||||
11 | Aino Pere | 2000 | 144 | 51.86 | 1:53.78 | 3:06.20 | 4:00.40 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Ciia Korkeamäki | 2001 | 143 | 1:01.41 | 2:02.91 | 3:11.38 | 4:00.96 | |||
Poseidon | ||||||||||
13 | Sanni Kuitunen | 2000 | 137 | 50.69 | 1:53.31 | 3:14.32 | 4:04.89 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
- | Annika Hänninen | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 21, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Turunen | 1998 | 496 | 32.89 | 1:15.79 | 2:02.44 | 2:39.38 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Laura Tukia | 1999 | 419 | 36.74 | 1:20.55 | 2:11.23 | 2:48.58 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Carita Heikkala | 1998 | 416 | 36.91 | 1:20.51 | 2:10.95 | 2:49.03 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Tiia Puolakka | 1998 | 408 | 36.82 | 1:19.78 | 2:11.55 | 2:50.09 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Veera Rinne | 1998 | 404 | 38.02 | 1:23.09 | 2:13.57 | 2:50.59 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | May Vannasmaa | 1998 | 396 | 38.67 | 1:24.07 | 2:12.21 | 2:51.75 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Selma Soininen | 1999 | 394 | 38.01 | 1:18.83 | 2:11.59 | 2:52.12 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Emma Suotula | 1998 | 375 | 37.64 | 1:22.35 | 2:15.54 | 2:54.99 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Ida Mustonen | 1998 | 312 | 41.62 | 1:30.41 | 2:25.09 | 3:06.03 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Anniina Perkiö | 1999 | 298 | 41.50 | 1:29.24 | 2:28.62 | 3:08.89 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Annika Rautiainen | 1998 | 297 | 41.38 | 1:29.33 | 2:26.90 | 3:09.04 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
12 | Alina Katajisto | 1998 | 296 | 38.51 | 1:28.98 | 2:25.54 | 3:09.26 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
13 | Milja Korte | 1998 | 256 | 41.55 | 1:32.56 | 2:35.03 | 3:18.60 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Suvi Lehtonen | 1999 | 256 | 47.55 | 1:41.96 | 2:35.52 | 3:18.75 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
15 | Sanna Saarinen | 1998 | 251 | 45.59 | 1:38.62 | 2:36.23 | 3:19.89 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
16 | Vera Haarakangas | 1998 | 247 | 49.46 | 1:43.13 | 2:41.00 | 3:20.97 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
17 | Ella Vainikka | 1998 | 228 | 50.33 | 1:44.64 | 2:40.89 | 3:26.35 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
18 | Julia Hyvönen | 1998 | 223 | 42.97 | 1:39.75 | 2:38.32 | 3:27.99 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Helena Knaapi | 1999 | 211 | 48.94 | 1:43.81 | 2:44.13 | 3:32.01 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Emilia Pohjola | 1998 | 211 | 50.49 | 1:47.84 | 2:45.93 | 3:32.04 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
21 | Mona Koistinen | 1999 | 207 | 47.51 | 1:39.84 | 2:44.39 | 3:33.32 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
22 | Iiris Loukkola | 1999 | 200 | 52.24 | 1:45.66 | 2:51.15 | 3:35.89 | |||
Cetus | ||||||||||
23 | Ella Kajander | 1999 | 199 | 48.56 | 1:42.99 | 2:46.08 | 3:36.25 | |||
Cetus | ||||||||||
24 | Ella Auvinen | 1999 | 196 | 46.45 | 1:47.82 | 2:49.61 | 3:37.01 | |||
Cetus | ||||||||||
25 | Claudia Teikko | 1999 | 182 | 50.88 | 1:49.20 | 2:56.17 | 3:42.76 | |||
Cetus | ||||||||||
26 | Suvi Jylhä | 1999 | 181 | 48.23 | 1:42.49 | 2:54.86 | 3:43.15 | |||
Cetus | ||||||||||
27 | Vilma Kokko | 1999 | 167 | 51.80 | 1:49.03 | 2:57.63 | 3:48.90 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
28 | Ella Merkle | 1999 | 154 | 52.19 | 1:56.06 | 3:04.31 | 3:55.45 | |||
Cetus | ||||||||||
- | Peppi Päiviö | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Tara Karihtala | 1999 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
- | Ylva Sjölund | 1998 | DSQ | |||||||
SC Raseborg | ||||||||||
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti | ||||||||||
Laji 21, 200m Sekauinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 628 | 33.05 | 1:11.43 | 1:52.52 | 2:27.33 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Neea Turunen | 1996 | 575 | 32.29 | 1:10.27 | 1:55.10 | 2:31.69 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Josefiina Ala-Seppälä | 1997 | 510 | 33.78 | 1:15.28 | 2:02.41 | 2:37.89 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Sanni Väyrynen | 1996 | 496 | 32.60 | 1:14.49 | 2:02.83 | 2:39.36 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Sofia Viitanen | 1996 | 483 | 35.47 | 1:17.35 | 2:05.73 | 2:40.82 | |||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
6 | Taika Koponen | 1997 | 464 | 35.32 | 1:18.73 | 2:04.83 | 2:42.99 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Salla Elovirta | 1997 | 462 | 31.58 | 1:16.07 | 2:06.60 | 2:43.13 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Johanna Vuorinen | 1996 | 461 | 33.95 | 1:18.99 | 2:06.41 | 2:43.29 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 453 | 34.35 | 1:19.05 | 2:05.78 | 2:44.31 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Niina Korhonen | 1996 | 429 | 35.31 | 1:17.90 | 2:09.94 | 2:47.30 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Janita Lappi | 1997 | 385 | 38.54 | 1:26.32 | 2:16.07 | 2:53.34 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Mona Syrjä | 1996 | 370 | 36.21 | 1:23.82 | 2:14.79 | 2:55.68 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Jonna Jyrämä | 1997 | 349 | 37.76 | 1:26.14 | 2:21.89 | 2:59.18 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Satu Mäkinen | 1997 | 345 | 39.63 | 1:24.36 | 2:19.67 | 2:59.84 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Annukka Kurttila | 1996 | 343 | 39.90 | 1:27.26 | 2:21.56 | 3:00.16 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Iina Siren | 1997 | 340 | 38.42 | 1:23.78 | 2:22.12 | 3:00.79 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Noora Koponen | 1996 | 329 | 39.88 | 1:28.06 | 2:23.13 | 3:02.70 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
18 | Titta Lotvonen | 1997 | 327 | 39.69 | 1:27.62 | 2:21.01 | 3:03.08 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Sanni Portaala | 1996 | 317 | 42.74 | 1:31.36 | 2:23.58 | 3:05.04 | |||
Salon Uimarit | ||||||||||
20 | Linda Paju | 1997 | 313 | 42.54 | 1:30.85 | 2:26.24 | 3:05.83 | |||
Cetus | ||||||||||
21 | Nina Lehto | 1996 | 297 | 43.00 | 1:33.63 | 2:29.34 | 3:09.06 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Kiira Karvonen | 1997 | 292 | 41.07 | 1:31.08 | 2:26.31 | 3:10.17 | |||
Gladius | ||||||||||
- | Krista Mettinen | 1997 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
- | Heidi-Susanna Ylönen | 1997 | DSQ | |||||||
Salon Uimarit | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 20:19 |
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:25 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 22, 400m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Laura Tukia | 1999 | 449 | 1:14.36 | 2:34.82 | 3:55.29 | 5:12.25 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Melek Ayarci | 1999 | 410 | 1:12.17 | 2:34.33 | 3:57.90 | 5:21.91 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Anniina Perkiö | 1999 | 389 | 1:18.65 | 2:43.56 | 4:08.55 | 5:27.68 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Adelia Spångberg | 1999 | 361 | 1:18.85 | 2:44.91 | 4:11.43 | 5:35.90 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Sini Koivu | 1999 | 355 | 1:17.59 | 2:45.52 | 4:14.73 | 5:37.76 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Hanna Kareinen | 2000 | 333 | 1:21.44 | 2:50.81 | 4:20.03 | 5:45.09 | |||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Lyydia Kalenius | 2000 | 332 | 1:22.75 | 2:51.60 | 4:21.15 | 5:45.29 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Sofia Väljä | 1999 | 317 | 1:19.83 | 2:50.26 | 4:22.18 | 5:50.86 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 301 | 1:25.75 | 2:56.92 | 4:29.74 | 5:56.90 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
10 | Inari Rostedt | 1999 | 284 | 1:26.27 | 3:00.10 | 4:35.07 | 6:03.82 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Juuli Miettinen | 2000 | 278 | 1:27.53 | 3:00.13 | 4:34.38 | 6:06.63 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
12 | Laura Kukkonen | 1999 | 274 | 1:24.55 | 2:59.03 | 4:34.87 | 6:08.01 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Anni Sahla | 2000 | 273 | 1:24.66 | 3:00.28 | 4:36.77 | 6:08.83 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Veera Partamies | 2000 | 260 | 1:25.38 | 3:00.92 | 4:39.87 | 6:14.60 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Lotte Mäkinen | 1999 | 235 | 1:28.65 | 3:09.59 | 4:49.99 | 6:27.31 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Neea Ramsay | 2000 | 227 | 1:28.80 | 3:11.27 | 4:54.09 | 6:31.97 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Emmi Kölhi | 2000 | 209 | 1:35.32 | 3:20.55 | 5:04.78 | 6:42.88 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Erika Kattilakoski | 2000 | 206 | 1:35.94 | 3:21.09 | 5:06.84 | 6:44.76 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
19 | Claudia Teikko | 1999 | 206 | 1:35.35 | 3:21.54 | 5:06.59 | 6:45.19 | |||
Cetus | ||||||||||
20 | Aino Pere | 2000 | 131 | 1:42.95 | 3:45.90 | 5:49.06 | 7:50.75 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:25 |
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:25 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 23, 400m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 100m | 200m | 300m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Atte Kansanaho | 1998 | 374 | 1:09.87 | 2:28.10 | 3:47.37 | 5:05.58 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Jani Kemppi | 1998 | 362 | 1:14.57 | 2:35.41 | 3:55.21 | 5:08.81 | |||
Vuoksen Uimaseura | ||||||||||
3 | Jonni Aho | 1999 | 339 | 1:13.54 | 2:35.56 | 3:57.86 | 5:15.55 | |||
Gladius | ||||||||||
4 | Henrik Häkkinen | 1998 | 314 | 1:15.20 | 2:37.82 | 4:01.93 | 5:23.63 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Joonatan Palo | 1998 | 304 | 1:16.56 | 2:41.05 | 4:05.83 | 5:27.42 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Henri Kyyrä | 1999 | 290 | 1:15.91 | 2:42.65 | 4:08.98 | 5:32.61 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Elias Hjelm | 1998 | 289 | 1:20.07 | 2:45.96 | 4:11.07 | 5:32.75 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Saku Laakkonen | 1999 | 288 | 1:16.82 | 2:43.67 | 4:11.00 | 5:33.36 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 281 | 1:17.41 | 2:43.20 | 4:10.59 | 5:35.88 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Samuel Heinonen | 1998 | 275 | 1:20.43 | 2:49.81 | 4:16.11 | 5:38.44 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
11 | Teo Pentikäinen | 1998 | 263 | 1:22.14 | 2:51.80 | 4:19.59 | 5:43.64 | |||
Gladius | ||||||||||
12 | Robert Jalonen | 1998 | 250 | 1:19.51 | 2:50.13 | 4:20.92 | 5:49.38 | |||
Gladius | ||||||||||
13 | Jon Lundgren | 1998 | 241 | 1:19.78 | 2:51.21 | 4:23.69 | 5:53.41 | |||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Riku Hoffrén | 1998 | 239 | 1:23.43 | 2:55.35 | 4:28.11 | 5:54.58 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
15 | Frans Antila | 1998 | 208 | 1:27.73 | 3:04.59 | 4:40.43 | 6:11.30 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Kasperi Paananen | 1999 | 167 | 1:31.51 | 3:11.75 | 4:56.10 | 6:39.36 | |||
Cetus | ||||||||||
17 | Miika Mäentaus | 1998 | 166 | 1:31.03 | 3:13.23 | 4:57.95 | 6:40.33 | |||
Cetus | ||||||||||
18 | Joonatan Lindfors | 1999 | 148 | 1:36.96 | 3:25.31 | 5:15.29 | 6:56.36 | |||
Cetus | ||||||||||
19 | Arttu Virtanen | 1999 | 144 | 1:32.99 | 3:20.89 | 5:11.58 | 6:59.74 | |||
Cetus | ||||||||||
- | Joonas Kotiranta | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:25 |
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 24, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Kotiranta | 2001 | 232 | 48.50 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Noora Markkanen | 2001 | 206 | 50.48 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Jenny Kareinen | 2002 | 167 | 54.10 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 149 | 56.22 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 24, 50m Rintauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sohvi Nenonen | 1999 | 426 | 39.62 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Hanna Kareinen | 2000 | 405 | 40.27 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
3 | Ella Aalto | 2000 | 292 | 44.92 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Julia Korva | 1999 | 292 | 44.93 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Hanni Pratsch | 1999 | 287 | 45.19 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Aino Otava | 1999 | 269 | 46.17 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Lyydia Kalenius | 2000 | 269 | 46.17 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Helena Knaapi | 1999 | 233 | 48.44 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Tilda Vainio | 1999 | 227 | 48.85 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Kia Karike | 1999 | 227 | 48.88 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Alissa Eloranta | 1999 | 224 | 49.07 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Micaela Orellana | 1999 | 221 | 49.29 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Eerika Lumme | 1999 | 204 | 50.63 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Lena Niemi | 1999 | 201 | 50.87 | ||||||
Cetus | ||||||||||
15 | Samiira Al Ouatiq | 2000 | 191 | 51.73 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Laura Tammi | 2000 | 172 | 53.61 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Anni Widell | 2000 | 159 | 54.97 | ||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Katri Pyhältö | 2000 | 158 | 55.10 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
19 | Jarden Wallenstein | 1999 | 150 | 56.03 | ||||||
Cetus | ||||||||||
20 | Linnea Eklund | 2000 | 149 | 56.15 | ||||||
Cetus | ||||||||||
21 | Lotta Solala | 1999 | 141 | 57.21 | ||||||
Cetus | ||||||||||
- | Unna Lenruth | 1999 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
- | Micaela Andersin | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:00 |
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:00 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 25, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Nikita Tikhonov-Bugrov | 2000 | 196 | 45.91 | ||||||
Lokomotiv | ||||||||||
2 | Panu Patronen | 2000 | 165 | 48.60 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Onni Punkka | 2000 | 154 | 49.75 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Joona Salminen | 2000 | 135 | 51.95 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Oskari Rantamäki | 2001 | 129 | 52.81 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Henri Koski | 2000 | 120 | 54.00 | ||||||
Gladius | ||||||||||
7 | Joona Ruuskanen | 2000 | 102 | 57.12 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Jani Pölönen | 2000 | 99 | 57.67 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Samuli Hartikainen | 2001 | 94 | 58.75 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Henrik Martola | 2000 | 92 | 59.00 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Juho Ruuskanen | 2001 | 85 | 1:00.56 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Sampo Soininen | 2002 | 61 | 1:07.81 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Eetu Isosuo | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Juska Juselius | 2000 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Laji 25, 50m Rintauinti Pojat, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 256 | 41.98 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Topi Suomalainen | 1998 | 244 | 42.67 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Ilari Koskimies | 1998 | 213 | 44.66 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Santeri Huhtala | 1998 | 182 | 47.08 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Kevin Andersson | 1998 | 173 | 47.87 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Otto Laakso | 1999 | 134 | 52.07 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Santeri Kärnä | 1999 | 124 | 53.47 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:00 |
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:23 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 26, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Puolakka | 1998 | 437 | 38.52 | 1:19.70 | 2:02.78 | 2:44.48 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
2 | Selma Soininen | 1999 | 436 | 37.24 | 1:19.37 | 2:02.59 | 2:44.61 | |||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Sonja Portin | 1998 | 430 | 38.43 | 1:20.14 | 2:03.48 | 2:45.33 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Veera Rinne | 1998 | 425 | 38.78 | 1:20.95 | 2:04.06 | 2:45.99 | |||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Carita Heikkala | 1998 | 423 | 39.25 | 1:21.14 | 2:04.46 | 2:46.21 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Milla Inkeroinen | 1998 | 422 | 38.81 | 1:21.42 | 2:04.54 | 2:46.39 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Sohvi Nenonen | 1999 | 365 | 40.93 | 1:25.62 | 2:11.35 | 2:54.58 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Ella Kurttila | 1998 | 364 | 39.03 | 1:24.17 | 2:10.12 | 2:54.76 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Emma Suotula | 1998 | 360 | 41.70 | 1:26.22 | 2:11.76 | 2:55.37 | |||
Cetus | ||||||||||
10 | Aino Otava | 1999 | 345 | 42.58 | 1:28.16 | 2:13.35 | 2:57.87 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Ida Mustonen | 1998 | 322 | 43.16 | 1:30.06 | 2:17.71 | 3:02.01 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Lotta Åkerlund | 1998 | 291 | 44.88 | 1:33.85 | 2:21.89 | 3:08.43 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Hanni Pratsch | 1999 | 288 | 42.95 | 1:31.43 | 2:20.62 | 3:08.94 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Katja Malmi | 1998 | 271 | 45.49 | 1:35.48 | 2:25.65 | 3:12.78 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Laji 26, 200m Selkäuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Heidi Virtanen | 1997 | 496 | 37.27 | 1:16.95 | 1:57.76 | 2:37.69 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Niina Korhonen | 1996 | 482 | 37.28 | 1:17.86 | 1:58.73 | 2:39.15 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Taika Koponen | 1997 | 473 | 37.44 | 1:18.11 | 1:59.56 | 2:40.17 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Reetta Pahkala | 1997 | 421 | 38.67 | 1:21.33 | 2:04.38 | 2:46.57 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Annukka Kurttila | 1996 | 384 | 39.97 | 1:23.96 | 2:07.90 | 2:51.67 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Krista Mettinen | 1997 | 383 | 40.68 | 1:24.65 | 2:09.08 | 2:51.82 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Jemina Salo | 1997 | 372 | 41.31 | 1:25.52 | 2:10.69 | 2:53.49 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Iina Nyholm | 1997 | 369 | 39.84 | 1:23.42 | 2:08.68 | 2:54.02 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Janette Karppinen | 1996 | 356 | 42.81 | 1:29.07 | 2:14.97 | 2:56.16 | |||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Janita Lappi | 1997 | 354 | 42.51 | 1:27.99 | 2:14.26 | 2:56.38 | |||
Cetus | ||||||||||
11 | Sofia Tapola | 1997 | 340 | 43.04 | 1:29.04 | 2:16.01 | 2:58.82 | |||
Cetus | ||||||||||
12 | Sara Lehtolainen | 1996 | 336 | 41.42 | 1:28.56 | 2:15.33 | 2:59.48 | |||
Cetus | ||||||||||
13 | Oona Sundqvist | 1997 | 320 | 45.16 | 1:32.67 | 2:19.66 | 3:02.53 | |||
Cetus | ||||||||||
14 | Eevi Keronen | 1997 | 318 | 44.10 | 1:30.99 | 2:18.24 | 3:02.84 | |||
Cetus | ||||||||||
15 | Milja Tiesmäki | 1997 | 296 | 44.14 | 1:32.44 | 2:20.69 | 3:07.29 | |||
Cetus | ||||||||||
16 | Jessica Norrbäck | 1996 | 264 | 45.97 | 1:35.60 | 2:25.56 | 3:14.63 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:23 |
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:25 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 27, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Juhana Autti | 1997 | 366 | 37.52 | 1:17.39 | 1:58.26 | 2:36.53 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Topias Vainio | 1997 | 362 | 36.43 | 1:16.26 | 1:57.10 | 2:37.01 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Matias Yritys | 1997 | 356 | 36.38 | 1:16.28 | 1:57.39 | 2:37.92 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
4 | Arttu Mitrunen | 1997 | 327 | 37.28 | 1:18.56 | 2:01.02 | 2:42.43 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Pontus Kaisti | 1997 | 318 | 37.62 | 1:20.35 | 2:02.71 | 2:44.03 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Atte Kansanaho | 1998 | 299 | 39.55 | 1:21.41 | 2:05.47 | 2:47.41 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
7 | Arni Siline | 1997 | 283 | 40.02 | 1:23.62 | 2:09.16 | 2:50.45 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Toni Saharinen | 1997 | 251 | 41.15 | 1:27.23 | 2:13.44 | 2:57.35 | |||
Cetus | ||||||||||
9 | Aapo Kinnari | 1997 | 216 | 43.68 | 1:30.66 | 2:19.62 | 3:06.51 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Esa Paavilainen | 1997 | 199 | 42.84 | 1:32.39 | 2:22.18 | 3:11.64 | |||
Cetus | ||||||||||
Laji 27, 200m Selkäuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Santeri Pigg | 1996 | 507 | 32.59 | 1:07.82 | 1:44.22 | 2:20.34 | |||
Cetus | ||||||||||
2 | Joni Honkala | 1995 | 393 | 35.46 | 1:13.91 | 1:53.30 | 2:32.76 | |||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Antti Kropsu | 1995 | 346 | 36.54 | 1:17.23 | 1:58.40 | 2:39.47 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Riku Lappalainen | 1996 | 315 | 37.28 | 1:19.17 | 2:02.44 | 2:44.46 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Markus Silvola | 1996 | 244 | 42.62 | 1:27.90 | 2:14.45 | 2:59.09 | |||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:25 |
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:49 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 28, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Amanda Jalonen | 2000 | 193 | 44.63 | 1:37.04 | |||||
Gladius | ||||||||||
2 | Nea-Amanda Heinola | 2000 | 167 | 45.37 | 1:41.77 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Isabel Hagelin | 2001 | 135 | 47.04 | 1:49.15 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Noora Kanerva | 2000 | 128 | 50.53 | 1:51.33 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Emma-Sofia Hartman | 2000 | 122 | 51.71 | 1:53.05 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Laji 28, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tiia Turunen | 1998 | 444 | 33.80 | 1:13.51 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Laura Tukia | 1999 | 322 | 37.10 | 1:21.80 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Jatta Jyrämä | 1999 | 320 | 38.92 | 1:21.98 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Emma Suotula | 1998 | 294 | 38.71 | 1:24.27 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | May Vannasmaa | 1998 | 291 | 39.24 | 1:24.62 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Minni Kotka | 1998 | 272 | 39.63 | 1:26.56 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Nea Kontturi | 1998 | 271 | 40.94 | 1:26.67 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Lotta Åkerlund | 1998 | 261 | 40.89 | 1:27.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Milja Korte | 1998 | 250 | 41.55 | 1:29.03 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Annika Rautiainen | 1998 | 245 | 41.02 | 1:29.58 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Sini Koivu | 1999 | 230 | 41.57 | 1:31.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Anniina Perkiö | 1999 | 215 | 44.87 | 1:33.58 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Aurora Mäkinen | 1998 | 210 | 44.14 | 1:34.28 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Sanni Malinen | 1998 | 202 | 41.43 | 1:35.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Oona Pelttari | 1998 | 188 | 47.38 | 1:37.93 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Ella Auvinen | 1999 | 163 | 45.99 | 1:42.58 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Beatrice Corander | 1998 | 158 | 46.65 | 1:43.77 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Mari Kolkki | 1998 | 152 | 47.78 | 1:45.12 | |||||
Cetus | ||||||||||
19 | Helmi Kapiainen | 1998 | 148 | 48.10 | 1:46.04 | |||||
Cetus | ||||||||||
20 | Elisa Pullinen | 1998 | 143 | 48.83 | 1:47.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Sanna Saarinen | 1998 | 133 | 48.97 | 1:49.81 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
22 | Mona Koistinen | 1999 | 127 | 48.99 | 1:51.47 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
23 | Lidia-Karlijn Van Der Hel | 1998 | 112 | 52.11 | 1:56.16 | |||||
Cetus | ||||||||||
24 | Tara Karihtala | 1999 | 89 | 55.59 | 2:05.53 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Ella Merkle | 1999 | 84 | 54.42 | 2:08.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Ella Kajander | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Janina Selonen | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
- | Suvi Jylhä | 1999 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 28, 100m Perhosuinti Tytöt, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sanni Väyrynen | 1996 | 530 | 32.44 | 1:09.28 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 515 | 32.59 | 1:09.92 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Neea Turunen | 1996 | 513 | 32.17 | 1:10.04 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
4 | Salla Elovirta | 1997 | 492 | 32.38 | 1:10.99 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Johanna Vuorinen | 1996 | 424 | 33.42 | 1:14.64 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Elisa Silvennoinen | 1996 | 424 | 33.86 | 1:14.65 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Alina Josephson | 1997 | 406 | 34.65 | 1:15.73 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
8 | Siiri Karvosenoja | 1997 | 365 | 35.43 | 1:18.45 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Mona Syrjä | 1996 | 349 | 35.56 | 1:19.60 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Riina Strengell | 1997 | 338 | 37.26 | 1:20.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Alexandra Starck | 1997 | 298 | 38.48 | 1:23.90 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Milla Lackman | 1997 | 288 | 40.24 | 1:24.87 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Maria Vuin | 1997 | 277 | 39.81 | 1:25.99 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Sara Lehtolainen | 1996 | 258 | 39.84 | 1:28.02 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Tiiariikka Vihko | 1996 | 249 | 41.10 | 1:29.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Tessa Eronen | 1996 | 230 | 41.38 | 1:31.47 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Mia Tammelin | 1997 | 220 | 41.91 | 1:32.85 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
18 | Kiira Karvonen | 1997 | 215 | 40.91 | 1:33.58 | |||||
Gladius | ||||||||||
19 | Titta Lotvonen | 1997 | 205 | 40.35 | 1:35.01 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Linda Paju | 1997 | 197 | 42.45 | 1:36.28 | |||||
Cetus | ||||||||||
21 | Roosa Hjelm | 1997 | 139 | 46.94 | 1:48.24 | |||||
Cetus | ||||||||||
- | Maria Wimmer | 1997 | DNS | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Lotta Aaltonen | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:49 |
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 11:57 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 29, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Christoffer Fredrikson | 1997 | 366 | 31.35 | 1:09.65 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Thomas Böckerman | 1997 | 264 | 34.81 | 1:17.62 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Juhana Autti | 1997 | 250 | 36.56 | 1:19.13 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Jaro Salo | 1997 | 248 | 35.80 | 1:19.28 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Topias Vainio | 1997 | 244 | 36.95 | 1:19.71 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Joona Haavisto | 1997 | 222 | 36.63 | 1:22.32 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Kevin Andersson | 1998 | 153 | 42.13 | 1:33.06 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Santeri Huhtala | 1998 | 128 | 43.42 | 1:38.90 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Jon Lundgren | 1998 | 125 | 43.28 | 1:39.64 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
10 | Riku Hoffrén | 1998 | 109 | 46.55 | 1:44.27 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Rasmus Virta | 1998 | 99 | 47.28 | 1:47.69 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Tommi Tikkanen | 1998 | 95 | 48.38 | 1:49.23 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
- | Antti Korttilalli | 1997 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 8.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 29, 100m Perhosuinti Pojat, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Dmitry Tikhonov-Bugrov | 1996 | 515 | 28.54 | 1:02.15 | |||||
Lokomotiv | ||||||||||
2 | Otto Kuittinen | 1995 | 461 | 29.62 | 1:04.49 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
3 | Samuli Jeskanen | 1996 | 408 | 30.79 | 1:07.17 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Henri Heinonen | 1996 | 372 | 32.31 | 1:09.29 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Santeri Rantanen | 1996 | 366 | 32.25 | 1:09.62 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Santeri Pigg | 1996 | 360 | 32.13 | 1:10.05 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Jasper Järvelä | 1996 | 307 | 33.02 | 1:13.88 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Mikko Majalahti | 1996 | 307 | 35.03 | 1:13.88 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Mitja Hyytiäinen | 1996 | 304 | 33.38 | 1:14.13 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
10 | Jon Ketola | 1995 | 301 | 33.03 | 1:14.35 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Jere Pyötsiä | 1996 | 299 | 34.51 | 1:14.47 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Niko Blankenstein | 1996 | 269 | 34.83 | 1:17.20 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Niklas Jalonen | 1995 | 260 | 35.35 | 1:18.09 | |||||
Cetus | ||||||||||
14 | Tim Kontturi | 1996 | 255 | 35.96 | 1:18.59 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Mikko Lantto | 1996 | 201 | 37.56 | 1:25.08 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Miika Hynninen | 1996 | 185 | 41.22 | 1:27.36 | |||||
Gladius | ||||||||||
- | Ilari Tuomela | 1995 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 11:57 |
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:02 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 30, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Kotiranta | 2001 | 224 | 39.07 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Isabel Hagelin | 2001 | 220 | 39.28 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
3 | Alexandra Vartiainen | 2001 | 184 | 41.71 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Laji 30, 50m Vapaauinti Tytöt, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Melek Ayarci | 1999 | 409 | 31.97 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Jatta Jyrämä | 1999 | 380 | 32.76 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Adelia Spångberg | 1999 | 330 | 34.33 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Ella Aalto | 2000 | 328 | 34.41 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Tilda Vainio | 1999 | 309 | 35.10 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Micaela Orellana | 1999 | 282 | 36.17 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Kia Karike | 1999 | 268 | 36.79 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Katri Pyhältö | 2000 | 265 | 36.93 | ||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
9 | Eerika Lumme | 1999 | 256 | 37.36 | ||||||
Cetus | ||||||||||
10 | Laura Tammi | 2000 | 231 | 38.67 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:02 |
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:03 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 31, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Sergey Kuznetsov | 2000 | 295 | 31.40 | ||||||
Cetus | ||||||||||
2 | Nikita Tikhonov-Bugrov | 2000 | 215 | 34.90 | ||||||
Lokomotiv | ||||||||||
3 | Saku Suomalainen | 2001 | 131 | 41.20 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Oskari Rantamäki | 2001 | 128 | 41.46 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
5 | Jani Pölönen | 2000 | 125 | 41.77 | ||||||
Cetus | ||||||||||
6 | Eetu-Pekka Elonen | 2000 | 124 | 41.96 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Juho Ruuskanen | 2001 | 117 | 42.78 | ||||||
Cetus | ||||||||||
8 | Joona Ruuskanen | 2000 | 112 | 43.37 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Sampo Soininen | 2002 | 105 | 44.35 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
10 | Henrik Martola | 2000 | 96 | 45.64 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Samuli Korva | 2002 | 95 | 45.82 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
Laji 31, 50m Vapaauinti Pojat, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Saku Laakkonen | 1999 | 254 | 33.02 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Jean-Mikael Avellán | 1998 | 236 | 33.83 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Elias Hjelm | 1998 | 228 | 34.25 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Miika Mäentaus | 1998 | 175 | 37.38 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Otto Laakso | 1999 | 162 | 38.35 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
6 | Antti Lehtinen | 1999 | 138 | 40.42 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Santeri Kärnä | 1999 | 81 | 48.37 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
- | Topi Suomalainen | 1998 | DSQ | |||||||
Cetus | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:03 |
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 12:18 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 32, 4X50m Sekauinti T+P, Loppukilpailut 16 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Cetus 1 | 1996 | 2:10.16 | |||||||
Cetus | ||||||||||
Jasper Järvelä | 1996 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Fanny Teijonsalo | 1996 | 37.64 | 1:10.25 | |||||||
Sanni Väyrynen | 1996 | 32.11 | 1:42.36 | |||||||
Tim Kontturi | 1996 | 27.80 | 2:10.16 | |||||||
2 | OuLo 1 | 1997 | 2:19.48 | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Sonja Portin | 1998 | 35.87 | 35.87 | |||||||
Reetta Pahkala | 1997 | 38.22 | 1:14.09 | |||||||
Niko Blankenstein | 1996 | 34.11 | 1:48.20 | |||||||
Markus Kuismin | 1997 | 31.28 | 2:19.48 | |||||||
3 | SiWa seka 1997 | 1997 | 2:55.35 | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
Noora Kanerva | 2000 | 46.20 | 46.20 | |||||||
Sanna Saarinen | 1998 | 51.54 | 1:37.74 | |||||||
Jon Lundgren | 1998 | 43.93 | 2:21.67 | |||||||
Tommi Tikkanen | 1998 | 33.68 | 2:55.35 | |||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 12:18 |
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 33, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
SE: Jere Hård 23.50 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ville Kallinen | 1989 | 650 | 25.90 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Tatu Waltari | 1987 | 641 | 26.01 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Teemu Vuorela | 1994 | 625 | 26.23 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
4 | Riku Pöytäkivi | 1993 | 622 | 26.28 | ||||||
Cetus | ||||||||||
5 | Ville Tirroniemi | 1986 | 611 | 26.44 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
6 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 602 | 26.57 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Nico Palotie | 1992 | 599 | 26.61 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Tony Eriksson | 1995 | 598 | 26.63 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
9 | Jan Johansson | 1989 | 596 | 26.66 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Toni Kurkinen | 1989 | 596 | 26.66 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Niklas Hanhela | 1992 | 574 | 26.99 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
12 | Sami Pakarinen | 1992 | 564 | 27.15 | ||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
13 | Timo Lopperi | 1994 | 556 | 27.27 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Antti Mäki | 1992 | 522 | 27.86 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
15 | Atte Sahla | 1993 | 498 | 28.29 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
16 | Niko Nieminen | 1992 | 496 | 28.34 | ||||||
Gladius | ||||||||||
17 | Roope Halonen | 1993 | 494 | 28.37 | ||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Henrik Linna | 1992 | 478 | 28.68 | ||||||
Cetus | ||||||||||
19 | Petteri Otranen | 1993 | 463 | 28.99 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
20 | Mikko Junninen | 1989 | 445 | 29.37 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Oiva Lahtinen | 1997 | 445 | 29.37 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Heikki Luukko | 1988 | 439 | 29.51 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Joona Miettinen | 1994 | 431 | 29.69 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:39 |
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:39 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 34, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Kaisla Kollanus | 1993 | 674 | 28.59 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Heidi Karjalainen | 1991 | 660 | 28.80 | ||||||
Cetus | ||||||||||
3 | Kati Vesala | 1995 | 603 | 29.68 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Jenni Sundqvist | 1994 | 557 | 30.47 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Jessica Hölttä | 1996 | 539 | 30.80 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Roosa Parikka | 1994 | 528 | 31.02 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
7 | Tiia Lauttamus | 1993 | 514 | 31.29 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
8 | Elviira Salmi | 1996 | 505 | 31.49 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Neea Turunen | 1996 | 478 | 32.07 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
10 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 472 | 32.19 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Henriikka Kemppinen | 1994 | 472 | 32.20 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Elina Mäkinen | 1993 | 470 | 32.24 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Mira Turunen | 1994 | 467 | 32.31 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Emmi Marola | 1995 | 440 | 32.95 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
15 | Evelina Skarp | 1994 | 435 | 33.08 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Amanda Lindblad | 1989 | 433 | 33.14 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:39 |
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 35, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 797 | 22.55 | ||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Tuukka Myller | 1994 | 591 | 24.92 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
3 | Valtteri Eloranta | 1992 | 577 | 25.11 | ||||||
Cetus | ||||||||||
4 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 573 | 25.17 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Tony Eriksson | 1995 | 549 | 25.53 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Lassi Ohtonen | 1992 | 538 | 25.71 | ||||||
Cetus | ||||||||||
7 | Ville Tirroniemi | 1986 | 526 | 25.91 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Miro Torola | 1995 | 518 | 26.04 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Niklas Hanhela | 1992 | 514 | 26.11 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Petteri Otranen | 1993 | 501 | 26.32 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Niko Nieminen | 1992 | 466 | 26.98 | ||||||
Gladius | ||||||||||
12 | Henrik Linna | 1992 | 446 | 27.36 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Taavi Punkka | 1993 | 443 | 27.43 | ||||||
Cetus | ||||||||||
14 | Joona Miettinen | 1994 | 442 | 27.44 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Antti Mäki | 1992 | 441 | 27.48 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
16 | Valtteri Närhi | 1991 | 425 | 27.82 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
17 | Aaro Karola | 1993 | 423 | 27.85 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Toni Kurkinen | 1989 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 36, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
SE: Hanna-maria Seppälä 25.06 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Marlene Niemi | 1992 | 697 | 26.77 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Kaisla Kollanus | 1993 | 652 | 27.36 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Marie Hanhela | 1989 | 582 | 28.42 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
4 | Nelli Määttänen | 1993 | 578 | 28.49 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Elviira Salmi | 1996 | 572 | 28.59 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Jessica Hölttä | 1996 | 564 | 28.72 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
7 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 563 | 28.74 | ||||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
8 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 554 | 28.90 | ||||||
Cetus | ||||||||||
9 | Anni Hirvelä | 1995 | 543 | 29.09 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Johanna Vuorinen | 1996 | 539 | 29.16 | ||||||
Cetus | ||||||||||
11 | Iida Huiskonen | 1994 | 538 | 29.17 | ||||||
Cetus | ||||||||||
12 | Tua Riilas | 1995 | 535 | 29.23 | ||||||
Cetus | ||||||||||
13 | Enni Toiviainen | 1997 | 534 | 29.25 | ||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
14 | Janniina Nikku | 1992 | 532 | 29.29 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
15 | Salla Autti | 1994 | 527 | 29.37 | ||||||
Cetus | ||||||||||
16 | Benita Haikola | 1989 | 525 | 29.42 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
17 | Niina Korhonen | 1996 | 516 | 29.59 | ||||||
Cetus | ||||||||||
18 | Tiia Lauttamus | 1993 | 510 | 29.71 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Elli Törmä | 1993 | 498 | 29.93 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Aleksia Halonen | 1996 | 475 | 30.42 | ||||||
Cetus | ||||||||||
21 | Sanna Salonen | 1995 | 471 | 30.49 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
22 | Sanni Väyrynen | 1996 | 462 | 30.69 | ||||||
Cetus | ||||||||||
23 | Jenni Sundqvist | 1994 | 448 | 31.02 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
24 | Marika Otranen | 1995 | 447 | 31.04 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
25 | Iina Siren | 1997 | 444 | 31.11 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
26 | Tiia Turunen | 1998 | 443 | 31.14 | ||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
27 | Tiina Reinikainen | 1994 | 440 | 31.19 | ||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
28 | Mari Leino | 1992 | 435 | 31.32 | ||||||
Cetus | ||||||||||
29 | Linda Mäkinen | 1992 | 428 | 31.49 | ||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
30 | Ursula Paganin | 1993 | 409 | 31.97 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
31 | Vilma Seppänen | 1994 | 397 | 32.29 | ||||||
Cetus | ||||||||||
- | Rosa Vehanen | 1994 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
- | Vilma Lauslahti | 1993 | DSQ | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 37, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
SE: Jarno Pihlava 2:13.76 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Tommi Nisula | 1989 | 672 | 33.08 | 1:10.18 | 1:47.82 | 2:25.35 | |||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Olli Kokko | 1994 | 607 | 32.24 | 1:10.38 | 1:49.79 | 2:30.32 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Niklas Jalonen | 1995 | 378 | 38.69 | 1:22.96 | 2:09.97 | 2:56.05 | |||
Cetus | ||||||||||
- | Sami Juopperi | 1992 | DNS | |||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 38, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
SE: Noora Laukkanen 2:28.30 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Maiju Houni | 1996 | 622 | 36.21 | 1:17.47 | 2:00.18 | 2:44.11 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
2 | Anu Lehtinen | 1990 | 606 | 35.86 | 1:18.35 | 2:01.28 | 2:45.61 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Vera Viitasuo | 1995 | 548 | 37.37 | 1:20.09 | 2:05.39 | 2:51.21 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Noora Pannula | 1993 | 520 | 39.37 | 1:23.89 | 2:09.48 | 2:54.20 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Anna Levonen | 1995 | 448 | 40.94 | 1:27.26 | 2:15.83 | 3:03.12 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Heta Korpela | 1995 | 446 | 42.31 | 1:28.62 | 2:15.86 | 3:03.45 | |||
Cetus | ||||||||||
7 | Sanni Väyrynen | 1996 | 396 | 44.22 | 1:33.29 | 2:22.55 | 3:10.82 | |||
Cetus | ||||||||||
8 | Minttu Saarikoski | 1993 | 340 | 45.18 | 1:36.24 | 2:28.57 | 3:20.78 | |||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 39, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
SE: Jani Sievinen 2:00.70 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Heikki Luukko | 1988 | 623 | 31.29 | 1:03.75 | 1:37.44 | 2:11.06 | |||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
2 | Sergei Haukka | 1989 | 563 | 31.30 | 1:06.48 | 1:41.79 | 2:15.56 | |||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
3 | Alexei Mokichev | 1994 | 528 | 32.19 | 1:07.57 | 1:43.44 | 2:18.43 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Oskari Lammi | 1991 | 497 | 32.99 | 1:08.73 | 1:45.21 | 2:21.28 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Oula Soininen | 1994 | 425 | 35.67 | 1:13.57 | 1:51.75 | 2:28.90 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Eikka Vuorikari | 1994 | 390 | 35.66 | 1:15.28 | 1:55.06 | 2:33.18 | |||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
- | Sami Miettinen | 1992 | DNS | |||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
- | Sami Pakarinen | 1992 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 5.3 Sukellus yli 15 m, startti / käännös | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 40, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
SE: Anu Koivisto 2:14.92 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Emma Heikkilä | 1994 | 603 | 34.76 | 1:12.53 | 1:50.51 | 2:27.72 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
2 | Neea Turunen | 1996 | 588 | 35.14 | 1:12.61 | 1:51.13 | 2:28.99 | |||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Mona Juppo | 1996 | 568 | 35.31 | 1:13.83 | 1:52.84 | 2:30.69 | |||
Cetus | ||||||||||
4 | Roosa Parikka | 1994 | 461 | 37.04 | 1:17.64 | 1:59.95 | 2:41.58 | |||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Mirva Kallström | 1999 | 400 | 37.80 | 1:20.48 | 2:05.03 | 2:49.41 | |||
Cetus | ||||||||||
- | Essi Marola | 1995 | DSQ | |||||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 41, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Marko Vilpponen | 1990 | 604 | 27.79 | 58.95 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
2 | Ville Kallinen | 1989 | 584 | 27.03 | 59.59 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 572 | 27.88 | 1:00.03 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Kristian Talvitie | 1995 | 504 | 29.08 | 1:02.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 496 | 29.16 | 1:02.94 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Roope Halonen | 1993 | 471 | 30.32 | 1:04.02 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Taavi Punkka | 1993 | 462 | 30.17 | 1:04.44 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Timo Peltola | 1985 | 458 | 30.44 | 1:04.63 | |||||
Cetus | ||||||||||
9 | Miika Tiainen | 1994 | 449 | 30.68 | 1:05.05 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Oiva Lahtinen | 1997 | 448 | 30.25 | 1:05.11 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
11 | Roni Oinonen | 1996 | 423 | 31.12 | 1:06.39 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
12 | Elmo Pakkanen | 1995 | 404 | 31.25 | 1:07.41 | |||||
Cetus | ||||||||||
13 | Topias Kurikka | 1995 | 381 | 31.22 | 1:08.75 | |||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 42, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
SE: Emilia Pikkarainen 59.39 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Heidi Karjalainen | 1991 | 683 | 29.93 | 1:03.66 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Petra Soininen | 1992 | 661 | 30.02 | 1:04.35 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Nea Rinne | 1995 | 602 | 31.31 | 1:06.38 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Evelina Skarp | 1994 | 476 | 33.29 | 1:11.80 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Amanda Lindblad | 1989 | 458 | 33.95 | 1:12.71 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Elli Törmä | 1993 | 452 | 32.80 | 1:13.05 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
7 | Elina Mäkinen | 1993 | 451 | 33.69 | 1:13.09 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
8 | Vilma Lauslahti | 1993 | 429 | 33.44 | 1:14.33 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Miia Kallio | 1994 | 418 | 34.27 | 1:14.96 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 43, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 776 | 24.63 | 51.05 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Teemu Vuorela | 1994 | 678 | 25.97 | 53.40 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
3 | Tatu Waltari | 1987 | 672 | 25.45 | 53.55 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Toni Kurkinen | 1989 | 662 | 25.93 | 53.82 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Tuukka Myller | 1994 | 635 | 25.74 | 54.57 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Jan Johansson | 1989 | 632 | 27.18 | 54.67 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Tomas Johansson | 1994 | 631 | 26.83 | 54.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Nico Palotie | 1992 | 619 | 26.32 | 55.03 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
9 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 602 | 26.76 | 55.56 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Niko Korhonen | 1993 | 601 | 26.84 | 55.58 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
11 | Mikko Alpola | 1989 | 582 | 27.32 | 56.17 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Miro Torola | 1995 | 563 | 27.32 | 56.81 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
13 | Petteri Otranen | 1993 | 561 | 27.73 | 56.87 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
14 | Fredrik Åkerlund | 1994 | 553 | 27.47 | 57.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
15 | Emil Kaidesoja | 1995 | 538 | 27.76 | 57.68 | |||||
Cetus | ||||||||||
16 | Timo Peltola | 1985 | 505 | 28.32 | 58.90 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Henrik Linna | 1992 | 495 | 28.60 | 59.30 | |||||
Cetus | ||||||||||
18 | Aaro Karola | 1993 | 487 | 28.94 | 59.61 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 44 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 44, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
SE: Hanna-maria Seppälä 53.60 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 811 | 26.97 | 55.84 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Kaisla Kollanus | 1993 | 638 | 29.66 | 1:00.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 615 | 29.98 | 1:01.22 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Marie Hanhela | 1989 | 613 | 29.60 | 1:01.30 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
5 | Ilona Hyvärinen | 1995 | 603 | 29.68 | 1:01.63 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Benita Haikola | 1989 | 598 | 30.37 | 1:01.82 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Enni Kukkasniemi | 1994 | 595 | 29.95 | 1:01.91 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Anni Hirvelä | 1995 | 592 | 30.36 | 1:02.01 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
9 | Petra Soininen | 1992 | 588 | 29.95 | 1:02.16 | |||||
Cetus | ||||||||||
10 | Salla Autti | 1994 | 580 | 30.47 | 1:02.45 | |||||
Cetus | ||||||||||
11 | Henriikka Kemppinen | 1994 | 577 | 30.49 | 1:02.53 | |||||
Cetus | ||||||||||
12 | Nelli Määttänen | 1993 | 561 | 30.29 | 1:03.12 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Janniina Nikku | 1992 | 552 | 30.30 | 1:03.47 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
14 | Tiia Lauttamus | 1993 | 524 | 30.68 | 1:04.57 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
15 | Enni Toiviainen | 1997 | 522 | 30.27 | 1:04.65 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
16 | Tua Riilas | 1995 | 517 | 31.53 | 1:04.89 | |||||
Cetus | ||||||||||
17 | Emmi Marola | 1995 | 508 | 31.11 | 1:05.25 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
18 | Linda Mäkinen | 1992 | 501 | 31.43 | 1:05.58 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
19 | Sanna Salonen | 1995 | 472 | 32.67 | 1:06.89 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
20 | Anna Levonen | 1995 | 452 | 32.53 | 1:07.85 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
21 | Mari Leino | 1992 | 449 | 32.59 | 1:08.02 | |||||
Cetus | ||||||||||
22 | Riina Saarenkivi | 1993 | 442 | 33.09 | 1:08.35 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Marika Otranen | 1995 | 433 | 32.92 | 1:08.83 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Tiina Reinikainen | 1994 | 409 | 33.84 | 1:10.15 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 45 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 45, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
SE: Jarno Pihlava 1:01.17 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lassi Ohtonen | 1992 | 699 | 31.68 | 1:06.00 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Niko Hämäläinen | 1985 | 697 | 31.38 | 1:06.06 | |||||
Cetus | ||||||||||
3 | Tommi Nisula | 1989 | 636 | 32.35 | 1:08.13 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Olli Kokko | 1994 | 603 | 31.89 | 1:09.35 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Marko Vilpponen | 1990 | 559 | 33.72 | 1:11.11 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
6 | Oskari Lammi | 1991 | 512 | 33.81 | 1:13.23 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Sami Pakarinen | 1992 | 500 | 33.27 | 1:13.82 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
8 | Lauri Kettunen | 1995 | 474 | 35.51 | 1:15.14 | |||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 46, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Anu Lehtinen | 1990 | 659 | 34.73 | 1:14.05 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
2 | Maiju Houni | 1996 | 593 | 36.03 | 1:16.73 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Bettina Ruottinen | 1995 | 558 | 36.62 | 1:18.30 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Vera Viitasuo | 1995 | 532 | 37.08 | 1:19.52 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
5 | Elviira Salmi | 1996 | 501 | 38.11 | 1:21.17 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Noora Pannula | 1993 | 476 | 38.80 | 1:22.55 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Ursula Paganin | 1993 | 378 | 40.38 | 1:29.13 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Rosa Vehanen | 1994 | DNS | |||||||
Cetus | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 47, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sergei Haukka | 1989 | 661 | 29.12 | 59.63 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
2 | Heikki Luukko | 1988 | 593 | 30.72 | 1:01.82 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Valtteri Eloranta | 1992 | 581 | 30.39 | 1:02.26 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Tuomas Kiviluoma | 1993 | 546 | 30.78 | 1:03.54 | |||||
Cetus | ||||||||||
5 | Kaarle Suonio | 1994 | 524 | 31.45 | 1:04.43 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Petteri Otranen | 1993 | 491 | 32.10 | 1:05.83 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
7 | Rasmus Sinnemaa | 1994 | 486 | 32.28 | 1:06.08 | |||||
Cetus | ||||||||||
8 | Ari-Pekka Liukkonen | 1989 | 469 | 32.63 | 1:06.85 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Teemu Ahtiainen | 1994 | 433 | 34.04 | 1:08.66 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
10 | Eikka Vuorikari | 1994 | 415 | 34.20 | 1:09.66 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Valtteri Närhi | 1991 | 345 | 35.11 | 1:14.03 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
- | Miro Juvonen | 1994 | DNS | |||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 48 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:41 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 48, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 740 | 31.11 | 1:04.26 | |||||
Cetus | ||||||||||
2 | Essi Marola | 1995 | 574 | 33.44 | 1:09.93 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
3 | Jenni Ruohoniemi | 1991 | 539 | 34.98 | 1:11.40 | |||||
Cetus | ||||||||||
4 | Roosa Parikka | 1994 | 526 | 34.88 | 1:11.98 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Mirva Kallström | 1999 | 464 | 35.87 | 1:15.10 | |||||
Cetus | ||||||||||
6 | Niina Korhonen | 1996 | 435 | 37.07 | 1:16.70 | |||||
Cetus | ||||||||||
7 | Oona Soukkio | 1995 | 420 | 37.59 | 1:17.61 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
8 | Sanna Salonen | 1995 | 399 | 39.53 | 1:18.92 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
9 | Riina Saarenkivi | 1993 | 381 | 38.96 | 1:20.19 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:41 |
Tulokset Laji 49 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 49, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Timo Lopperi | 1994 | 592 | 29.84 | 1:03.81 | 1:38.97 | 2:12.83 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Mikko Alpola | 1989 | 589 | 30.11 | 1:04.55 | 1:39.05 | 2:13.02 | |||
Cetus | ||||||||||
3 | Niko Korhonen | 1993 | 560 | 31.08 | 1:05.76 | 1:40.88 | 2:15.30 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Antti Mäki | 1992 | 549 | 30.08 | 1:04.38 | 1:39.83 | 2:16.21 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
5 | Aleksi Eskelinen | 1988 | 515 | 31.35 | 1:06.79 | 1:43.29 | 2:19.09 | |||
Cetus | ||||||||||
6 | Atte Sahla | 1993 | 474 | 30.94 | 1:06.89 | 1:45.37 | 2:23.01 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Alexei Mokichev | 1994 | 399 | 30.95 | 1:08.08 | 1:49.31 | 2:31.45 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Roni Oinonen | 1996 | DSQ | |||||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Speedo - Karnevaalit | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 17:40 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 09 huhtikuu 2011 |
Laji 50, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | |
Seura | ||||||||||
1 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 510 | 32.19 | 1:10.89 | 1:52.05 | 2:32.45 | |||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
2 | Emma Heikkilä | 1994 | 490 | 32.71 | 1:11.45 | 1:52.74 | 2:34.55 | |||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
3 | Miia Mäkinen | 1992 | 485 | 33.07 | 1:10.97 | 1:51.32 | 2:34.99 | |||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
4 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 429 | 34.50 | 1:15.71 | 1:58.20 | 2:41.52 | |||
Cetus | ||||||||||
5 | Emmi Marola | 1995 | 385 | 35.97 | 1:18.55 | 2:03.44 | 2:47.44 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
6 | Miia Kallio | 1994 | 383 | 36.48 | 1:19.32 | 2:04.19 | 2:47.68 | |||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
- | Mira Turunen | 1994 | DSQ | |||||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
SW 4.4 Vilppilähtö | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.18.26 | Tulostuspäivämäärä | 10 huhtikuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 17:40 |